ASPRO 2- Zonderling gesol met terreinafkeuringen TAMELIJK ZUINIGE ZEGE VAN GERDA KRAAN Raad van de Scheepvaart werkte een oude zaak eindelijk af Tafeltennis MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 Nationale Boslopen van Bataven (Van een onzer verslaggevers) Achter de wolken schijnt de zon. Dat kwam gisteren weer eens aan het licht bij de Nationale Boslopen van de Bataven. Er was geen wolkje aan de lucht in de Leidse Hout en prompt werden we alle maal in het zonnetje gezet. Onze Olympische kandidate Gerda Kraan (Bataven) was nog niet bepaald in de wolken, kregen we zo de indruk. Toegegeven, het was koud weer, maar dat neemt niet weg, dat de Nederlandse recordhoudster op de 800 m. zich wel wat duidelijker had kunnen distantiëren van haar naaste con currente Toos Adriaanse (Sprint). Wil Kraan deed haar naam meer eer aan. Nagenoeg ongetraind bevocht zij kranig een derde plaats. Zelfs heeft ze het grootste gedeelte van de race in tweede positie gelopen. De sprint van het wilskrachtige meisje Andriaanse op de laatste 100 m. maakte echter abrupt een einde aan de stille hoop op een dub bele familieoverwinning. TELEURSTELLEND Weinig belangwekkends valt er te vertellen over de teleurstellende 5000 m. van de A en B-klassers. Misschien wel omdat er geen enkele crack te ont dekken viel. Jan Vergeer liet verstek gaan, de Haarlemmer Kortekaas, wèl van de partij, had het te koud- De B-kla-sser(ü), de pas 21-jarige sportinstructeur uit Zeeland, Ad Hei dens (Zeeland Sport) traint vijfmaal per week en is in 1956 Zuid-Hollands bokskampioen geweest, bij de junioren uiteraard, lapte iedereen aan zijn spikes met nog één ronde te lopen de Hagenaar Evers (Celebes) incluis. Wel een bewijs hoe zwak de bezetting was deze middag. Kortekaas kwam in het hele stuk niet voor, maar werd toch derde. En Jantje Smits, de marathonloper uit Alphen, die ook op een reis naar Rome hoopt, klasseerde zich als onopvallende vierde Om kort te gaan, een race om gauw to vergeten SPANNING BIJ DE A-JUNIOREN Veel en veel aantrekkelijker was de 1500 m. bij de A-junioren, wellicht ook. omdat dit een Leidse aangelegenheid was. Gert Jan Hoope (A.V. Holland), fel belust op revanche voor zjjn onfortuin lijke nederlaag twee weken geleden te gen clubgenoot Joop van Leeuwen, heeft zijn zin gekregen- Samen stormden deze twe§ vechtjassen op de verlossende fi nish af. Van Leeuwen had zich tè veel gegeven! We ontdekten het ineens, toen de venijnige Hoope een tussensprint lanceerde. Er kwam direct licht tussen de twee lopers. De moedige Joop van Leeuwen, die voornamelijk al het zware werk had opgeknapt, was murw gelopen. Hoope oordeelde het toch nog iets te vroeg om de beslissende sprong te wa gen Een bewijs dat ook hij aan 'net eind van zijn latijn was. Zestig meter voor het eind viel de klap. Wéér kwam er licht tussen de jongens en nu zette Hoope wel door! Van Leeuwen dus in de sprint geslagen. Jantje Brandt zorgde voor een driedubbele A. V- Holland-zege, maar dat was maar op het nippertle, want de nieuwe ontdekking, Peter Brug. man (Bataven) kwam tot dezelfde tild! EEN TALENT? Dat is misschien Jantje Zijderlaan uit Gouda, omdat hij zo opvallend ge makkelijk naar de zege in de C en D klasse (3000 m.) liep. De dokter advi seerde de boerenzoon twee jaar geleden om aan atletiek te gaan doen. Het succes kwam al gauw. Na één Jaar ijve rig zijn best doen werd hij achter Jan van Uden tweede in de strijd om de na tionale veldlooptitel. De S. en L'er Duivesteyn maakte bij de B-jongens ook een sterke indruk. Damkampioenschap Het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland werd dit weekeinde in Utrecht voortgezet met de partijen van de zevende en achtste ronde. De uitslagen waren (zevende ronde): Van Silfhout (Bennekom) De Vries (Rotterdam) 2—0: Ir. Van Dijk (Ben nekom)De Jong (Haarlem) 20: Edink (Didam) Bergsma (Roordahui- zum) 11: Gordijn (Den Haag)— Bas- temeyer (Pernis) 1—1: W. Roozenburg (Rotterdam)Vos (Utrecht) 11: Huisman (Leiden)—Van Heerde (Am sterdam) 20: Bom (IJsselsteln) OkrogeLnik (Heerlen) 20; V. d. Sluis (Amsterdam)Meijer (Hoenderlo) 11. Zaterdagmorgen werd voorts gespeeld de wegens ziekte van ir. Van Dijk uit gestelde partij uit de vijfde ronde tus sen Bergsma en ir. Van Dijk. Het re sultaat was remise. Achtste ronde: De Vries Okrogelnik 1—1; Van Heerde Meyer 11; Vos Van der Sluis 1—1: Bastemeyer—Bom 02; De Jong Roozenburg 20; Van Silfhout Gordijn 1—1. Na de achtste ronde is de stand: 1. Bom 12 pnt; 2. De jong 10 pnt (uit 7 part.); 3/4. Gordijn en Huisman bei- De dames in actie tijdens de na tionale Bosloop van de Bataven in de Leidse Hout. Op kop ligt Gerda Kraandie ook winnares zou wor den. Uitslagen: 1000 m. dames: 1- G. Kraan (Bat.) 3.23.4; 2. Adriaanse (Sprint) 3.32.—; 3. W. Kraan (Bat.) 3.35.6; 4. R. de Winter (Bat.) 3.36.2. 5000 m. heren A: 1. Evers (Celebes) 13.2.5: 2. Kortekaas (Holl., Haarl.) 13.22,6; 3. Smits (A A.V. 36) 13-33.6:. 5000 m. heren B: 1. A. Heydens (Zeel. Sp.) 1257.5; 2. Wilkom (Zwaluwen) 13.35.4; 4. R. Verkade (AAV *36) 13.49. 3000 m. beren C: 1. Groot (Olympus) 8.40.3; 2. Van Riemsdijk (AV '23) 8.53.9; 3. Van Leeuwen (AAV '36) 8.59.6. 3000 m. heren D: 1. Zijderlaan (Gou da) 8.30.2; 2 De Dood (OSV) 8-43.4: 3. Mulder (AAVC) 8502. 1500 m. jun. A: l. Hoope 417.2; 2. Van Leeuwen 4.17.2?; 3. Brandt 4.29: 4. Peter Brugman (Bat.) 4 29. 1000 m. jun. B: 1. Duivesteyn (SNIJ 3.4.8: 2. Weverling (Sparta) 3.7.7; 3- Jansen (Sparta) 3.12.2. Leiden verloor bij Victoria met 4—3 Aangezien door de open ligging van de Leidse velden de koude vorstwind de grond te hard had gemaakt, werd de thuiswedstrijd omgezet in een uitwed strijd op het beschut liggende Victoria- veld. Het thuis spelen had zoveel invloed op het spel der Rotterdammers, dat zij door enthousiast spel een 01 achter stand omzetten in een 41 voorsprong, tijdens een korte periode, waarin de zeker niet mindere Leidenaars zich lie ten overdonderen. Deutman had de score geopend, doch doelpunten van Kodde en Reus (straf- bully gaven Victoria een wat geflat teerde voorsprong. Dat bewees Lelden door met beter aanvalsspel terug te komen en door Krol (2 x) de achterstand in te lopen. De aanvalsgolven der Leldenaren werden toen echter gestuit door het eindsignaal en zo won Victoria met 43. Een over winning die goud waard was. want de aloude Rotterdamse club verkeerde in een gevaarlijke positie. Dames I speelde thuis tegen BDHC. Een wedstrijd die niet meer afgezegd kon worden wegens het zeer vroege aanvangsuur (10 uur). Het beheerste spel van beide partijen, waarborgde op het harde veld echter een „veiliee" wedstrijd. Men schoof en pushte de bal in plaats van te schieten, doch ondanks dit werd het een aardige partij hockev, welke op een gelijkspel (11) werd af gesloten. Een 01 achterstand werd in de laat ste minuten van de eerste helft, door mei F Kaiser eenivell^erd. Tn de tweede helft werd niet gedoelpunt De heide kanthalves van Leiden, mei K Kaiser en mei H. Doe- leman «peelden een uitstekende wed strijd. De kampioenskansen van BDHC eingen door deze puntenverdeling ver loren en Leiden stelde zich praktisch veilig. Hockey -uitslaaen Heren le-klasse: LarenBe Fair 40; HHYCAmsterdam 12. Overgangsklasse A: HilversumLaren 2 2—0; Amsterdam 2Amersfoort 00; TOGO 2—Kieviten 1—4; Leiden—Victo ria 34. 2e-klasse C: Groen Geel 2HDM 4 0—1: HGC 3—HHYC 4 1—3; Ring Pass 2Leonidas 25. 2e-klasse D: ZuidwijckSV "35 22; Te Werve—HHYC 5 3—1. Dames, le-klasse: LarenBe Fair 12; Alliance—RBC 0—1Kieviten—TOGO 2—1. 2e-klasse B: Groen Geel 2HBS 17; VCLAlliance 2 11; Strawberries Kieviten 2 81. Rondom de korf Het was gisteren met de terreinkeuringen hier ter stede nogal een zonderlinge situatie. Nadat de consuls de velden in de vroege ochtenduren hadden goedge keurd, werd 's middags om 2 uur het terrein aan de Zoeterwoudse Singel, waarop tevoren reeds 2 ontmoetingen gespeeld waren en dat zich ook op dat moment nog in goede bespeelbare toestand bevond door de scheidsrechter afgekeurd, waardoor de wedstrijd FluksZwervers zeer ten ongerieve van de meeste spelers en speelsters van beide partfjen geen doorgang vond en de Dord- tenaren onverrichter zake huiswaarts konden gaan. Even vreemd was de situatie aan de Montgomerystraat, waar de thuiswed strijden van Zuiderkwartier en De Da- naiden normaal doorgingen, doch waar op het veld van Crescendo, dat zich in precies dezelfde toestand bevond, niet gespeeld werd omdat de arbiter de wed strijd CrescendoPhoenix tengevolge van de weers- en terreinomstandigheden te voren reeds had afgelast. Eenzelfde si tuatie deed zich in de residentie voor, waar aanvankelijk ook alle velden goed gekeurd waren. Daar werd het HKV- terrein later op de dag eveneens afge keurd, terwijl op de nabijgelegen terrei nen van Die Haghe en Ons Eibernest alles doorgang vond. Korfbal is toch een wintersport, heren arbiters! Zodoende kwamen slechs 3 Leidse clubs binnen de lijnen, voor zover het de eerste twaalftallen althans betrof.. De Algemene kwam weer een stapje nader tot de begeerde titel door een 30 zege op Olympiaan. Het was op het koude en harde terrein aan de buiten kant van de residentie een vry kalme wedstrijd, waarin beide teams niet veel risico's namen. Onze stadgenoten wa- Christelijke Korfbalbond In district Zuid-Holland Noord is za terdag op bescheiden wijze de competitie hervat. In IA was een verrassing. Ijsvogels bleef in Delft onder de verwachting door een 2-2 spel tegen Excelsior 2. De Ha genaars raakten daardoor enigszins ach terop, terwijl D.E.S. 1 favoriet werd door promotie door een 1-6 zege op Ons Ei land 2. Bovendien blijft D.E.S. het Haag se V.E.S. 2 dicht op de hielen in de strijd om de titel. Leider V.E.S. 2 won op eigen veld met 7-4 van Tonego. Per- nix 2 scheen tegen Fiks op een duide lijke zege af te stevenen. Met 2-0 en 4-1 (rust) leidden de Oranjekragen zelfs met 6-1 en 7-3. In het laatste kwartier kwam Fiks aan een niet verdiend gelijkspel. Het laatste Oegstgeester doelpunt was ver beneden peil. VES 2 14-24 Excelsior 2 12-11 DES 12-20 Tonego 11-10 Ijsvogels 11-17 Ons Eiland 2 11- 4 Pernix 2 11-14 DES 2 11- 2 Fiks 11-12 VEO 2 10- 0 In 2A bleef Warmond op kop door 9-5 winst op Tempo, dat hopeloos onderaan staat. De Warmonders zullen (na gewon nen protest van Fiks 2» opnieuw hun wedstrijd tegen Fiks 2 spelen. De Oegst geester reserves kwamen met een ver rassende 5-2 zege op T.O.P. voor de dag. Fluks 2 was tegen Velocitas duidelijk kansloos (2-8). Warmond 8-15 Pernix 3 9-8 Fluks 8-13 Fluks 2 7-6 Velocitas 9-10 Fiks 2 4-2 TOP. 8- 8 Tempo 9- 0 den 10 pnt. 5 t/m 11 Bergsma, Van Silf hout. Deink, Roozenburg, Van der Sluis en Vos allen 8 pnt; 11. Van Dijk 7 pnt (uit 7 pa-rtijen); 12/13 Meyer en Okro gelnik beiden 7 pnt.; 14. Bastemeyer 5 pnt (uit 7 part); 15 Van Heerde 5 pnt; 16. De Vries 3 pnt (uit 7 part.). Volleybalcompetitie HVL verloor van Libanon-reserves HVL heeft in Rotterdam tegen een met 3 oud -spelers van Libanons eer ste team versterkte Libanon-reserves een totaal onnodige nederlaag geleden. On nodig schrijven wij, maar niet onver diend. „Er kwam niets uit" bij de rood- baadjes. Set-ups werden wel gegeven met de duidelijke bedoeling ze als zoda nig te laten dienen, maar daar bleef het bij. De smashers, die de HVL-elite rijk is, konden hun speciale werk niet aan den volke tonen. Het valt dan ook wel te be grijpen, dat het met Co Zilverentand en zijn mannen in deze wedstrijd steeds meer bergafwaarts ging. Bij elke mis lukte smash gingen er hunkerende blik ken naar het reserve-bankje, waarop de speler zat, die in vorige jaren in Leiden en daarbuiten terecht de faam genoot dat hij van praktisch elke pass, hoe laag bij de grond ook, een achttien-karaats set-up kon maken. De naam van die speler: Dick Bonnet. Dick Bonnet bleef echter aan de kant! Hij werd zelfs niet als wissel gebruikt. Of hij technisch ge zien meteen zou meedraaien in dit mi lieu - bij de HVL-reserves deed hij dat wel - is voor verschillenden misschien nog een vraag. Voor ons evenwel niet. De reden van zijn inactiviteit in deze ontmoeting moet o.i. hoofdzakelijk wor den gezocht in het feit, dat hij kortge leden hersteld is van een ziekte en dat dies de HVL-T.C. hem wenst te sparen. Althans voorlopig. Een wijs besluit. Maar tegen deze achtergrond gezien, blijft het niettemin zeker psychologisch niet juist dat men hem in sporttenue op de re servebank plaats deed nemen. Dat had op de toch niet draaiende HVL-ploeg een averechtse uitwerking. Dit is één factor die de nederlaag van de rood- baadjes verklaart. Een andere is dat HVL voor het eerst in de competitie zonder coach speelde. Aanvoerder Zilve rentand kreeg nu de taak van coach op zijn schouders en wat een ieder in de volleybalwereld weet: coachen èn spe len gaat niet samen. Over het verloop van de strijd kunnen we kort zijn. HVL won de eerste set met hoopgevende cij fers, 156, verloor de tweede op het nip pertje, 13—15, verspeelde de derde na 103 voor! met 1215. en was in de be slissende set niet in staat tot enig ver weer van betekenis, 1015 ARGOS VERLOOR OOK! Argos (dames) kon het evenmin tot een overwinning brengen. Mej. Rijsber- gen c.s. waren in Den Haag kansloos tegen OVC. De nederlaag werd welis waar verwacht, maar de wijze waarop die moest worden geincasseerd, was voor de Leidse supporters toch wel een tegen valler. De pass, de basis van volleybal, bleef de hele wedstrijd beneden de maat en OVC serveerde juist bjjzonder sterk. Zou Argos op dit punt ook niet hebben gefaald, dan zou er wellicht nog een puntenverdeling voor de Leidse dames hebben ingezeten. Toen Argos op dit spelonderdeel in de tweede set een vol doende kon halen, bleek ook OVC kwets baar. Argos won die set met 15—9. In de derde en vierde set was het echter al OVC wat de klok sloeg. Met 156 en 1510 behaalde OVC de zege. Een ver diende zege. ren technisch wel sterker doch, evenals de thuisclub, niet bijster schotvaardig, Voor de rust gelukte het alleen aan A. v. Duyl eenmaal de korf te vinden en na de hervatting kon mevrouw A. Puffelen van achter de paal spoedig 02 noteren. Daarna werd het een ont moeting waarin de verdedigingen over heersten. Alleen een afstandsschot van J. v. Iterson trof nog de korf (0—3) en daarmede was de Leidse zege een vol dongen feit. Er werden in deze ontmoe tingen door De Algemene 2 strafworpen gemist. GELIJKOPGAAND Zuiderkwartier en Hou Stand gaven elkaar in 2B niets toe. Het was een vol komen gelijkopgaande strijd, waarin de punten broederlijk gedeeld werden. In de beginopstelling kreeg Zuiderkwartier de beste kansen en zij wist deze goed te benutten ook J. v. d. Kaaij opende de score en Devilee maakte er vervolgens 20 van. In de tweede opstelling had den de Hagenaars de beste papieren en door doelpunten van Van Koert en Flink kwam de rust met gelijke stand (22). Ook na hervatting geen krachts verschil van betekenis. De gasten had den het eerst succes door v. d. Vet (2—3), doch Broers diende spoedig van repliek (33). Mej. Jonker bezorgde Hou Stand nogmaals de leiding (34), waarna J. v. d. Kaaij de gelijkmaker in schoot (44). Daarbij bleef het. BEHOORLIJK PEIL De ontmoeting tussen De Danaiden en Achilles stond op een behoorlijk 3e- klasse-peil. Er zat een behoorlijk tem po in en er werd vooral aan Leidse zijde dikwijls aardig gecombineerd. In deze vorm spelend is De Danaiden voor elke 3e-klasser een gevaarlijk tegenstander. De zeer snelle Frans Pasman opende met een mooie doorloopbal de score voor de blauwwitten (10). waarna Achilles door Reusekamp gelijk maakte (1—1). Ook in de tweede opstelling was het Leidse aanvalsspel aantrekkelijk van op zet en uitvoering en T. Locher bezorgde de thuisclub voor rust een kleine voor sprong (2—1). Na de hervatting stelde Achilles alles in het werk om haar ach terstand weg te werken. Het Haagse aanvalsspel was echter nogal slordig, waardoor de Leidse verdediging steeds weer kon ingrijpen. Aan de andere zijde ging het beter toen mej. S. Verhoekx een vrije kans in een doelpunt omzette (31). Het slotoffensief van Achilles bleef zonder resultaat, enerzijds door te nonchalant en te zenuwachtig aan valsspel, anderzijds door het goede ver dedigingsvak van De Danaiden, waarin vooral mej. N. Moonen en P. Kop uit blonken. Al met al een verdiende Leidse zege! Korfbaluitslagen KNKB: Zuid-Holland I: Ons Eiber nestSpangen 83. Zuid-Holland II A: OlympiaanDe Algemene 03. Zuid-Holland II B: Zuiderkwarier Hou Stand 44; ReadyOSCR 62. Zuid-Holland III B: De Danaiden Achilles 3—1; Pams—DKC 0—5. Reserve 2e kl.: Die Haghe 3—Ready 2 7—3. Schipper van KW99 voor stranding berispt De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam heeft eindelijk uitspraak gedaan inzake het aan de grond lopen van de motorlogger Maria Thesesia KW 99 be noordoosten van de verkenningston van het Molengat. Reeds in december 1958 werden de schipper en stuurman door de Raad gehoord, maar daarna duurde het tot 14 december 1959, voordat de chef van de technische dienst van de Inter nationale Navigatie Apparaten N.V., en de administrateur van het ministerie van Marine als deskundigen werden gehoord. De KW 99 was op 20 maart 1958 op thuisreis van de visgronden en kwam door sneeuw- en hagelbuien, tijdens wel ke buien 't zich, dat overigens goed was. verminderden tot ongeveer 1 mijl. Het schip liep volle kracht, ongeveer 9 mijl per uur en de schipper volgde een koers, die volgens hem recht op het lichtschip Texel aanging, 's Avonds om 8 uur ging de schipper naar beneden om te eten, terwijl de stuurman met een matroos op de brug bleef. Twintig minuten later was hij op de brug terug. Hij heeft toen de decca niet meer afgelezen om zijn koers te controleren. Wel zei hij tegen de stuurman, dat, wanneer het zicht zou opklaren, het licht van het vuurschip Texels volgens zijn berekening op on geveer een halve streek aan stuurboord in zicht moest komen. Om vijf minuten voor negen waar schuwde de matroos, dat het vuurschip in zicht was. De schipper kwam toen uit de kaartenkamer naar de brug. Hij zag direct, dat bedoeld licht niet het licht van het vuurschip, maar van een boei was Onmiddellijk gaf hij order om uit te sturen, maar op hetzelfde ogenblik liep het schip aan de grond. Weliswaar kwam het daarna na achteruitslaan weer vlot, doch het lukte niet, ondanks herhaalde pogingen in verschillende richtingen weer in diep water te komen en om vijf voor half tien zat de KW vast. Intussen had de schipper het licht herkend als de uiterton van het Molen- gat, waaruit hem bleek, dat de KW 99 ruim 10 mijl oostelijker moet hebben ge staan dan hij v onderstelde. Ook uit na de stranding genomen peilingen en het opnieuw aflezen van de decca bleek deze strandingsplaats. De volgende mor gen vijf minuten over vijf kiwam de KW 99 op eigen kracht vlot en om 11 uur liep het schip in IJmuiden binnen. Be halve enige lekkage aan de bakboord- olietank bleek de logger door de stran ding geen schade te hebben opgelopen. Naar het oordeel van de Raad voor de Scheepvaart volgt uit vorenstaande fei ten, dat de stranding van de KW 99 het Op de laatste dag van het CHI te Berlijn is onze landgenoot Anton Ebben met Bajazzo vijfde geworden in het springconcours „Prijs der winnaars". Na barrage werd Hans Gunther Wink ler (Did.) met Romanus winnaar. Advertentie ASPRO5 -en It&nt «reet fit.' Reserve 3 A: KNS 2—Achilles 3 3—1; Hou Stand 2Wion 2 52 (Hou stand 2 kampioen). Reserve 3 B: Fluks 2—Trekvogels 2 6—1. LKB: le-klasse: Fluks 4Vicus Orientis 5 7—1. 2e-klasse: Vic. Orientis 6Fluks 5 5-7. Jun. I: KNSMorskwartier 06; Vic. OrientisPhoenix 76. Jun II: Vic. Orientis BCrescendo A 2—10. Microwedstrijden LKB: Adspiranten: le-kl.: De Algemene ACrescendo A 21; De Danaiden AFluks A 03; KNS AVic. Orientis A 10; Fluks A De Algemene A 10; Vic. Orientis A De Danaiden A 32; Crescendo A KNS A 06; De Algemene AVic. Orientis A 0—3; De Danaiden ACres cendo A 31. 2e-kl.: De Algemene BDe Danaiden B 01; Fluks BMorskwartier A 00; Vitesse AVic. Oriëntis B 0—2; Zijl kwartier AZuiderkwartier A 30; De Danaiden BFluks B 01; De Alge mene BMorskwartier A 0—2; Vic. Orientis BZijlkwartier A 10; Vitesse AZuiderkwartier A 02. Senioren LKB: Vitesse '59Noorder kwartier 05; ZuiderkwartierDe Da naiden 11; Vicus Orientis—KNS 0—2; De AlgemeneVitesse '59 03; Noor derkwartierZuiderkwartier 01De DanaidenVic. Orientis 11; KNS De Algemene 40. KNKB-wedstrijd: De Algemene I Vicus Orientis I 14. COMPETITIESTANDEN 12—11 Zd.-Holland I 't Zuiden Die Haghe 1220 Deetos HKV 11—19 Spangen O. Eibernest 1117 Quick V. Orientis 1114 Regenboog Zd.-Holland II A De Algem. 13—22 Olympiaan Zwervers Fluks HSV Actief 10—17 Swift 1013 Sperwers 12—13 KNS Zd.-Holland II B Ready 1422 Zuiderkw. Rozenburg 1220 OSCR Kou Stand 1419 Gymnas. Merwede 1214 Velox ODO 12—11 Zd.-Holland III B DKC 14—21 De Danaid. Achilles 1519 Phoenix Eureka 1318 Crescendo ALO 13—18 Ahoy Raven 1414 Pams 10— 11— 6 11— 3 11— 1 10— 7 11— 6 11— 6 10— 3 12—10 13— 9 13— 9 12— 0 15—14 14—13 13—12 14— Ereklasse: BatswingersSparta 1 55; NedlloydPo vac 73; PSVSparta 2 37; MaasstadSmash 28; Wibo 2 Punch 46; ScyllaWibo 010. Wibo 1 Sparta 1 Nedlloyd Smash Batswingers Punch 1530 Sparta 2 1423 Maasstad 14—21 Wibo 2 14—21 PSV 1516 Scylla 1516 Povac 16—12 14—12 15— 7 15— 6 14— 5 15— 3 Hoofdklasse B: AtoomWibo 3 91; DocosBatswingers 2 37; Luck Raek Elan 55; OTTC-Treffers 7-3; Maas- breeBelcrum 73; MaasbreeWibo 3 8—2. gevolg daarvan is geweest, dat de schip per heeft gefaald in zijn navigatie. Tevens volgt hieruit, dat een en ander moet worden geweten aan de schuld van de schipper, hoewel deze heeft ontkend dat hem schuld zou treffen, omdat hij zijn gis meermalen heeft gecontroleerd met behulp van de decca. Bij de<ze oon- trole zou hem steeds zijn gebleken, dat zijn schip op de goede koerslijn bleef. De later gebleken afwijking moet vol gens hem te wijten zijn aan een onjuiste aanwijzing of een fout van het decca- toestel, waarop hij meende te kunnen vertrouwen. De raad acht een en ander echter on juist .omdat op grond van verklaringen der gehoorde deskundigen en de overge legde rapporten moet worden aangeno men, dat het deccatoestel, dat aan boord van de KW 99 werd gebruikt, geen fout vertoonde en geheel in orde was. De vraag is echter of de schipper wel 'n juist gebruik van zijn decca heeft ge maakt, welke vraag de raad ontkennend meent te moeten beantwoorden. In de eerste plaats heeft hij, hoewel het be treffende toestel geschikt was voor het gebruik van de Duitse chain in de Noordzee ter hoogte van Texel, de En gelse chain gebruikt, waarbij door de kleine snijdingshoek der deccalijnen ter plaatse, de onzekerheid in de decca- plaatsbepaling veel groter (10 keer) is dan bij gebruik van de Duitse chain. Van de Duitse chain kon evenwel geen gebruik worden gemaakt, omdat de schipper zioh niet voorzien had van een kaart, waarop de Duitse chain is aan gegeven. Daarnaast blijkt niet, dat hij zijn decca heeft gecontroleerd met de lane-identif ica tiemeter Verder heeft de schipper kennelijk niet beseft ,dat bij gebruik van een dec catoestel in het algemeen een controle daarop door middel van andere hulp middelen als richtingzoeker en echolood wenselijk is. Hjj heeft nagelaten de aan wijzingen van zijn decca te controleren met behulp van zijn radio-richtingzoe ker. Hij had tijdig een radiopeiling moe ten nemen van Texel-vuurschip. Indien hij dit wel had gedaan ,zou hij zeker tij dig een eventueel minder juiste aanwij zing van zijn deccatoestel en het afwij ken van zijn schip van de berekende koerslijn hebben opgemerkt. De Raad voor de Scheepvaart wil aan nemen, dat de schipper uit deze zaak voldoende lering zal weten te trekken, terwijl de raad er tevens rekening mee vil houden, dat de schipper een be kwaam zeeman kan worden geacht en dat de gevolgen van de stranding niet ernstig zijn gewweest. Tenslotte vil de raad ook laten gelden, dat sedert de stranding meer dan anderhalf jaar is verlopen. Op grond van deze overwegin gen wordt de schipper gestraft door het uitspreken van een berisping. De stuur man wordt vrijgesproken van iedere schuld. Batsw. 2 Elan Atoom Docos Belcrum Maasbree 13—20 Treffers 14—20 OTTC 1419 Luck Raek 15—17Togido 13—15 Wibo 3 15—15 14—14 14—11 14—10 13— 7 14— 5 Overgangsklasse HMilksteamersSa lamanders 19; ATTCWibo 4 37; Maasstad 3Dordrecht 46; Bat swingers 3DOS 3 71. Batsw. 3 14—28Treffers 2 12—12 Salamanders 1527 GEB 1411 Dordrecht 1524 Wibo 4 1511 DOS 3 15—18 Milksteamers 15— 6 DOS 2 14—16 Maasstad 3 14— 4 USV 14—14 ATTC 15— 1 DISTRICT DEN HAAG Dames: Eerste klas: DocosScylla 6—4. Tweede klas: E.NDocos 2 73. Derde klas: Docos 3Avanti 64. Vierde klas: Docos 4Scylla 2 55. Heren eerste klas: DocosNKF 5—5; SalamandersDocos 3 46. Tweede klas: Den BurchtCTH 91; Scylla 3—ATTC 2 5—5; Wilhelmus 3- Docos 4 27. Derde klas: Den BurchtReflex 37; Docos 5Gona 2 82; Den Burcht 3 Sparkler 3 64; ReflexDocos 6 10-0. Vierde klas: Docos 7Sparkler 4 28: Den Burcht 4Baronie 2 82; Scylla 5 —Pit *54 2 5—5; DOS 8—Scylla 7 0—10; Docos 9—DVS 6 3—7; DVJ 4—Den Burcht 5 37; ATTC 5Scylla 6 19. Junioren: SparklerScylla 55. DOCOS—BATSWINGERS 2 3—7 Het was eigenlijk bij voorbaat al dui delijk dat Docos, nu het wederom zijn topspelers Bakker en Steenbergen moest missen, tegen Batswingers 2 tot verlie zen gedoemd was. De Hagenaars, waar van Docos zich tot voo.' enkele weken de concurrenten in de strijd om het kampioenschap mocht noemen, versche. nen volledig en namen revanche voor hun in de eerste competitiehelft geleden nederlaag. Slechts in twee enkelspelen lieten zij de winst aan hun tegenstanders. Dat gebeurde in de partij van Van Veen te gen Van den Akker en van de invaller Bisschop tegen Goedbloed. Vooral ^an Bisschop was dit een fraaie prestatie en hij toonde daarmee aan, dat de Leide- naren over een stel behoorlijke reserves beschikken, want ook deze speler komt normaal uit in de tweede klas. Grim bergen daarentegen stelde teleur door zonder winst te blijven, zodat door een zege in de dubbel het winsttotaal van Dorps op 3 kwam en de eindstand dus op 37 voor de Hagenaars. SMASH 3—SCYLLA 2 3—7 De Scylla reserves begonnen zaterdag aan de eerste van een reeks van drie wedstrijden tegen teams die bij een eventuele misstap van de Leldenaren nog een kans hebben op het kampioen schap. Er was dus meer tegenstand te verwachten en aan deze verwachting is inderdaad beantwoord. Kanbier moest wegens militaire verplichtingen twee partijen achter elkaar spelen. Een er van won hij in drie eames van De Haan. Maar dat bleef ziin enige winst punt, want hij had ook zijn eerste partij verloren tegen Welsink. Karamoy en Van der Voort hadden eveneens méér moeite dan gewoonlijk. De eerste had in twee partijen drie lange eames nodie. terwijl Van der Voor) tegen de sterk verdedigende Wjl- s'nk eveneens een game moest afstaan. Tn de kibbel bleken de Amsterdammers een derde punt te kunnen scoren. Eind- Vrouw stal f 2000. De politie te Helmond heeft zaterdag een 29-jarige vrouw aangehouden op verdenking van diefstal van f. 2000- Zij was in een taxi naar huis gebracht door een Eindhovenaar. die bij het af rekenen met de chauffeur zijn porte feuille met dit bedrag miste. Onmiddel lijk nam de Eindhovenaar de politie in de arm, die bij huiszoeking bij de be wuste vrouw het bedrag onder een kus sen in een fauteuil vond. 14— 5 stand 3—7. Totoreglement gewijzigd Twee artikelen van het KNVB toto reglement zullen met ingang van toto nr 111, die zondag 14 februari speelt, worden gewijzigd. Teneinde te voorko men dat zoals dezer dagen het geval was een toto moest vervallen omdat minder dan tien wedstrijden van het poolformulier werden gespeeld en de afgelaste wedstrijden werden verscho ven naar de volgende zondag, zijn de artikelen 3 en 8 van het reglement als volgt gewijzigd' Artikel 3: Het formulier dient in drievoud te worden ingevuld. Op grond van het ori ginele formulier wordt bepaald hoeveel wedstrijden goed zijn voorspeld. Elke juiste uitslag wordt met één punt ge waardeerd. Voor de bepaling van het aantal punten gelden alleen die wed strijden, welke reglementair geheel zijn uitgespeeld en w-^ike zijn gespeeld op de op het formulier aangegeven wed- striiddatum. behoudens het bepaalde order 8 De uitslagen worden door de u»tkolmsten van ingediende protesten niet gewijzigd. Artikel 8: Indien minder dan 10 wedstrijden doorgang vinden zal geen prijs worden uitgekeerd en het prijzenbedrag zal worden gevoegd bij dat van de volgende tot.oweek, tenzij de niet gespeelde wed strijden worden gespeeld op de eerst volgende wedstrild^atum. zo die voor het snelen dier wedstrijden ter beschikking is. en het aantal gespeelde wedstrijden van het betrokken programma een to taal van tenminste 10 heeft bereikt SPORTSPLINTERS Bruce Mclaren uit Nieuw-Zeeland is zondag met een „Cooper Climax" win naar geworden van de 312,988 km. lange race om de „Grote Prijs van Argentinië", de eerste wedstrijd voor de competitie om het wereldkampioenschap coureurs 1960. Op 12 juni a.s. wordt een zeilwed strijd in de Regenboogklasse gehouden over het IJsselmeer van Staveren naar Enkhuizen en terug. De organisatie is in handen van de Afdeling Friesland van de Nederlandse Regenboogclub in samenwerking met de Sneeker Zeilclub. Gisteravond zijn in de Apollohal te Amsterdam de zaalhandbal interland wedstrijden tussen Nederland en Frank rijk (dames en heren) gespeeld. Het Nederlandse damesteam zegevier de met 8—3, ruststand 4—2, terwijl dt Nederlandse heren met 1220 van Frankrijk verloren. By de rust hadden de Fransen reeds een 11—5 voorsprong.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 10