SNELFIX RU ROL Agenda - Met een enkel woord ZATERDAG 6 FEBRUARI 1960 KRAKEEL OP het eerste gezicht schuilt er een heel stuk waarheid in de uitspraak van de geniale jood Albert Ein stein over het nationalisme, dat hij eens omschreef als „de mazelen der mens heid". Nationalisme als kinderziekte inderdaad, want wie let op het gestuntel van de politieke kwakzalvers aan het hoofd van menige Aziatische en Afri kaanse staat zy konden geen dag en geen nacht wachten met het uitroepen der onafhankelijkheid zal, zelfs bij de grootste welwillendheid, in zyn oor dcel niet verder komen dan de allereer ste levensjaren. Maar kijkt men vervol gens naar land en volk van Israël, waarmee Einstein zich toch nauw ver bonden zal hebben gevoeld, dan klopt er toch iets niet met zijn aforisme. DAér immers is het nationalisme nog wel iets anders gebleken dan een kinderziekte, namelyk een ongelooflijke scheppende kracht! Want het is geen kleinigheid om. in de twaalf jaar sinds het procla meren van de zelfstandige staat Israël, reeds in de eerste uren van zijn bestaan een geweldige overmacht van verbolgen buren met bebloede koppen terug te slaan, daarna de bevolking te verdub belend) met een miljoen immigranten uit maar even 72 verschillende landen en intussen een politieke, sociale en cul turele modelstaat te scheppen in een wereld van achterlijkheid, terwijl een groot deel van de begroting wordt op geslokt door militaire uitgaven. HELAAS, nog heeft Israël geen rust. Misschien hebben de vroegere en nieuwe bewoners dat ook niet ver wacht. Ze werden immers, om de visio naire beeldspraak van de profeet Jere- mia te gebruiken, gevist door vele vis sers en gejaagd door vele jagers. On willekeurig denkt men aan het lokkende Zionisme en het ophitsende antisemi tisme. Hoe dan ook, het overblijfsel heeft een eigen land, erkend door de Verenigde Naties en derhalve officieel onaantastbaar. De Arabische buren heb ben zich bi) die nieuwe toestand na de tweede wereldoorlog evenwel nog steeds niet neergelegd. Dezer dagen weerklonk nog een snoevende stem uit Egypte, dat de Verenigde Arabische Republiek gereed stond voor afrekening. Het leek wel, als men die zwetser mocht geloven, dat Israël elk ogenblik van de kaart ge veegd kon wordenMaar och, als de Israëliërs zich ergens niet druk over maken, dan is het over militaire dreige menten van de buurlanden. Tot twee maal toe hebben de Egyptenaren in het zand moeten bijten, eerst in 1948—1949 (al kostte die strijd tegen vijf Arabische staten ongeveer vijfduizend doden) en daarna, in een snelle veldtocht, in ok tober 1956, toen in de Sinaï tal van ge heime aanvalsbases werden vernietigd. Niettemin, Israël heeft behoefte aan rust voor verdere consolidatie. Storings- manoeuvres aan de grens, zoals van deze week, zijn daartoe niet bevorderlijk. WAT er zich in de afgelopen dagen aan de noordgrens van Israel af speelde, was eigenlijk de eerste vergeldingsactie van grotere omvang sinds de veldtocht in de Sinaï van drie jaar geleden. De aanval van de Israëli sche troepen was in het bijzonder ge richt tegen het dorp Tawafik, waarin zich Syrische soldaten verschanst had den, Het moet, zo zegt men in Israëli sche militaire kringen, de bedoeling van de Syriërs zijn geweest, van Tawafik uit door te dringen in de gedemilitariseer de zone aan de zuidpunt van het Meer van Tiberias. Om die aanval op een stuk grond, waarop Israël souvereine rechten laat gelden, in de kiem te smo ren, werden vijftig, door de dorpsbe woners verlaten huizen vernietigd, het geen eveneens geschiedde met de daarbij gelegen Syrische stellingen. Hier wreek te zich weer eens het feit, dat er nog al tijd geen vrede gesloten is en geen de finitieve grensafbakening heeft plaats gehad. De spanning vloeit derhalve rechtstreeks voort uit het voortduren van van een hoogst onbevredigende wapen stilstand, waarbij Israël vasthoudt aan de grens van het voormalige Britse mandaatgebied in Palestina, terwijl de Syriërs weigeren die grens te erkennen en trachten de gedemilitariseerde zone ter plaatse te annexeren. VOLGENS de Neue Zürcher Zeltung en dit is een interessant facet van deze kwestie zou in de laat ste tijd een groot aantal Syrische offi cieren door Egyptenaren vervangen zijn. Zowel in het Egyptische als in het Sy rische deel van de Verenigde Arabische Republiek moet de toestand als alles behalve bevredigend beschouwd worden en om de aandacht van die Inwendige moeilijkheden af te leiden, zou president Nasser weer eens gegrepen hebben naar het bekende recept van een klein con flict met een buurland, in dit geval na tuurlijk Israël, welks bestaan in Ara bische ogen nog steeds onduldbaar ls. Zoals gezegd: de Israëlische regering is voor militaire krachtmetingen niet be vreesd. al blijft het betreurenswaardig, dat dergelijke geschillen niet op vreed zame wijze geregeld kunnen worden. Aan Arabische zijde diende men toch langzamerhand te gaan begrijpen, dat het bestaan van Israël een feit is, waar aan niet meer getornd kan worden. Maar zo realistisch is men in Cairo niet en er zijn trouwens andere, geniepiger en tegelijk effectiever methoden om Israël dwars te zitten. ZO is er de plagerij in het Suezka- naal, dat niet tegenstaande een duidelijke uitspraak van de Verenig de Naties! gesloten is voor de door vaart van schepen uit en naar Israël en voor het transport van Israëlische of voor Israël bestemde goederen op bui tenlandse vaartuigen. Secretaris-gene raal Hammarskjöld heeft er kortgele den nog een gesprek over gehad met president Nasser, zonder resultaat even wel. Iets dergelijks had Egypte ook af gekondigd voor de Golf van Akaba. maar omdat Israël in staat was om daar zijn tanden te laten zien, heeft Cairo zich daar bU de feiten neergelegd. Wat de joden evenwel grote schade doet, Juist in een tijdvak van snelle opbouw, is de druk van Arabische zijde op grote maat schappijen uit Westelijke landen, die kort en goed voor de keus worden ge steld geen fabrieken in Israël te openen en hun artikelen niet aan dat land te leveren, óf hun Arabische markt te ver liezen. Er zijn enkele bedrijven geweest, o a in Nederland, die dit dreigement in de prullemand hebben gedeponeerd, merkwaardig genoeg zonder schade voor hun afzet op Arabische markten! Maar andere fabrieken, waaronder naar het schijnt eveneens Nederlandse, zyn door de knieën gegaan, tot schade niet alleen van de handelsbetrekkingen met deze moderne staat in het Nabije Oosten, maar vooral ten nadele van de groei van een jong en energiek land. dat reeds bewezen heeft waartoe het in staat is. Het schilderkundig Genootschap „St- Lucas" te Amsterdam heeft de Lucas- medallle I960 toegekend aan haar lid, de kunstschilder Willem Kouwer Boomkens voor zijn Inzending van drie schilderijen op de voorjaarsexpositie. Rembrandt bij Engelsen in midden der belangstelling (Van onze Londense correspondent) Rembrandt staat thans in Londen in het middelpunt van de belangstelling. De National Gallery kocht het ruiter- stuk. Op 1 april komen bij de veiling van Christie twee Rembrandts uit de collectie-van Aalst aan de markt. Thans wordt bekend dat bij Sotheby in het voorjaar twee vroegere portretten van de meester zullen worden aangeboden, afkomstig uit de Verenigde Staten. Ze zijn van een man en zijn vrouw, beide onbekende personen. Zij werden in 1633 en 1634 op ovale panelen geschilderd. Hoewel de vroegere Rembrandts niet zoveel zullen opbrengen als de werken uit de rijpere periode, wordt verwacht dat dit tweetal doeken tezamen een be drag van zes cijfers in ponden, zeven cijfers in guldens, zal opleveren. Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever Drama en uitzicht (Van onze t.v.-medewerker) In de wekelijkse samenvatting van het NTS-journaai was een montage op genomen van het verloop van de re cente crisis in Algerije, die opende met flitsen uit De Gaulle's appèl op de natie waarbij door duidelijke en korte onder schriften de inhoud van het gesprokene op de voet was te volgen. Daarenboven werden historische beelden ter afwisse ling en illustratie gegeven. Zelfs de ber gen post en telegrammen, die aan de generaal werden gezonden, waren te zien. We beschouwen het journaal als één der sterkste televisie punten, maar in de regel is het een de feiten gehoor zaam volgend en registrerend instru ment. Nu eigen initiatief tot uiting kwam, werd eens recht duidelijk wat 'n een vakbekwame lieden er bij die dienst aan roer en stuurknuppel zitten. In Van Campen's rubriek „Attentie" sprak ons eveneens het drama aan, waarbij voor velen in de toekomst mis schien toch een uitzicht kan gaan da gen. We doelen op de sympathieke actie om door collectief sparen en reizen de emigrantenouders ln staat te stellen hun vertrokken kinderen te gaan be zoeken, niet alleen om een lijfelijk te rugzien, waarnaar gehunkerd wordt, maar mede om te ervaren hoe de om standigheden zijn, waaronder zij elders leven. Niet zonder spanning hadden we uit gezien naar het optreden van Ank van der Moer. een door ons hevig bewon derde tragédienne. Zij zou tweeërlei vertolking geven van Iphigeneia, de klassieke en de romantische van Goethe, waarin de Griekse noodlotsgedachte en de mogelijkheid tot verzoening na ge dane boete respectievelijk aan bod ko men. Na een goede inleiding startte ze en bracht zy de verzen we zeggen het meer eerlijk zonder gloed, te koel, te bedwongen. Het was fraai, maar het liet ons onberoerd. Dat haar stem gevoileerd is, wisten we, maar 'n helderder klank, een leniger zegging zou vooral de ro mantische versie beter tot recht heb ben laten komen. Het leek of ze over een te schaarse scala beschikte, wat weersproken werd in haar gewone dia loog, die aanzienlijk beter overkwam dan haar declamatie, die teveel een re gistratie leek, waarin vooral het senti ment ontbrak. Tegen het slot leek er echter ineens meer warmte uit te stra len. Het werd wel duidelijk, dat de NTS enige ervaren cameralieden heeft ver loren, want er waren in de beeldweer gave enige storende vlekjes op te mer ken. Werkelijk meegenomen werden we tenslotte in de kou van het volop be sneeuwde Ga/rmisch, waar Eurovisie ons een blik gunde op de banen met zwierige kunstrijders en hun danseres sen, Opmerkelijk waren: een val van Ank van der Moer presenteerde gisteravond voor de televisie enige fragmenten van haar rollen als Iphigeneia in de treurspelen van Euripides en Goethe. een Engelsman, een Frans jurylid, dat werd uitgefloten, maar haar maatsta- ven onbedremmeld verder naar eigen I inzicht hanteerde, een cowboydans door een jonge Duitse rijdster en Tsjechisch paarrijden, dat ovationeel succes oogstte. Niet Aart Brouwer van 1 meter 75 (2 versprekingen signaleren we hierbij), maar de auteur Aart Romijn .metende 177 cm, vertelde bescheiden iets over zichzelf en zijn werk, dat beheerst wordt door het heimwee om thuis te ko men. Indien de keuze van de sprekers Weer beslag op deel apparatuur VRON De laatste zending apparatuur voor de zender aan boord van het in Emden Lggende schip van de V.R.O.N- (N.V. Vrije Radio-Omroep Nederland i.o.). die per vrachtauto van uit Amsterdam naar Emden zou worden overgebracht, is gisteravond bij de grenspost Ter Apel in beslag genomen door een op sporingsambtenaar van de bijzondere radiodienst van de P.T.T. uit Den Haag. Door dezelfde ambtenaar, de heer D. Neuteboom is op elf december van het vorig jaar in het bedrijf van de tech nische directeur van de V.R.O.N., de heer H. Oswald, te Amsterdam een deel van de daar gemaakte zendapparatuur, bestaande uit voedings- en hulpappara ten in beslag genomen. Dit geschiedde toen op grond van artikel 20 van de Telegraaf- en lelefooniwet. Volgens de heer Oswald is in Ter Apel versterkingsmaterlaal voor de midden golf in beslag genomen. Hij vertelde vannacht, dat de vrachtauto gister avond reeds de Nederlandse douanecon trole was gepasseerd en ook al was vrij gegeven door de Duitse .toen een Duitse douanier tegen de chauffeur zei, dat deze voor het afstempelen van een trip tiek terug moest naar de Nederlandse douane. Deze heeft de wagen vastge houden tot de opsporingsambtenaar uit Den Haag gearriveerd was. die appara tuur en wagen in beslag nam. trefzeker is, kan deze rubriek ..Wat ben ik?" een zeer welkome afwisseling wor den van de gewone dagsluitingen. Be halve niet overdadige stichting wordt namelijk informatie gegeven en d-at heeft de televisie nodig als brood. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Schoolver. „Iduna" speelt „Heer Halewijn". 8 uur nam. Evang Luth. Kerk: Avondgebed. 7.15 7.45 uur nam. SchouwburgDies-voorsteling „Lief des loze les". 8 uur nam. Waalse Kerk (Breestraat)Getuigenis samenkomst Leger des Heils. Spr. briga dier H. Lahuis en kadetten Kweekschool. 7.30 uur nam. Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. D. Th F. d'Angremond. 10.30 uur voorm. LuxortheaterZondagmorgenprogramma. Bijzonder kerkewerk. Vluchtelingenhulp. rale. Spr. prof dr. J. Dankmeyer. 3.15 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" speelt „De toverfonteln". 3 uur nam. Zuiderkerk. Bijeenkomst Christen Stu dentenraad. Sprekers prof. dr. M. A. Beek en prof. dr. F. Hendrlx. 12.15 uur nam. MAANDAG staan Centrale Ver. v. d. Markt-, en Rivierhandel. 7.30 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur- fotografenver. 8 uur nam. Gulden Vlies. Jaarvergadering Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Hotel Central: Ledenvergadering Ned. Ver. van Chr. Handelsreizigers en -agenten 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Oratie DIcb Na- 2 u Wassenaar: Dorpscentrum. Filmavond „De Macht van het Kleine". 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal (grote zaal): Tien Jaar „Jong en Jolig". 7.30 uur nam. BINNENLAND In Amsterdam ls de 59-Jarlge Chi nees Wu Kam Lung tengevolge van gas- verstlkklng om het leven gekomen. Om streeks elf uur 's avonds werd hij ln zijn woning aan de Koestraat dood aangetrof fen. Een ln de kamer staande gasKochel was met een vijf meter lange gummislang met de gasleiding in de keuken verbon den. Men neemt aan dat deze slang is los geschoten. Tijdens werkzaamheden aan een dorsmachine ls gistermiddag de 39-Jarige landbouwer J. Rulkens uit Buggenum door een los geraakte drijfriem met grote kracht aan liet hoofd getroffen. Daarbij werd hij zodanig gewond, dat hij korte t(j> na het ongeval overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van negen kinderen. BUITENLAND In Frankfort la een 38-Jarlge Haagse koopman gearresteerd. Hij zou zich aan verschillende diefstallen hebben schuldig gemaakt. Een 38-Jarlge vrouw zou hij een broche hebben ontstolen. BIJ z|jn arresta tie bleek hij ln het bezit van drie porte- feullle's, acht portemonnees. Identiteits bewijzen van onbekenden en een pickup De man zou hebben bekend meermalen te hebben Ingebroken ln scholen en zie kenhuizen. De 85-Jarige moeder van kardinaal Jozsef Mlndszenty. de Hongaarse r.-k. pri maat. die ln november 1966 zijn toevlucht ln dc Amerikaanse legatie ln Boedapest zocht, ls gisteren ln haar huls ln het dorp Csehlmlndszent ln West-Hongarlje over leden, aldus ls ln Boedapest vernomen. Het bestuur van de Amerikaanse Fe deratie van Geleerden heeft Elsenhower, ln verband met diens suggestie om gegevens over Amerikaanse kernwapens aan de bondgenoten van de V.S. te leveren, be schuldigd van „het gevaarlijkste soort kort zlchtlg opportunisme". Het bestuur ver klaarde. dat een maatregel om de kern wapentechniek over de hele wereld te ver spreiden „de mensheid ln feite veroor deelt tot de ramp van een kernoorlog", Voortaan zullen geen zeilschepen het Suezkanaal meer mogen passeren, omdat zij het verkeer te veel vertragen, zo heeft de voorzitter van de bestuursraad van het kanaal, ir. Mahmoed Joenes, meegedeeld. De zeilschepen die van het kanaal ge bruik maakten, waren hoofdzakelijk Egyp tische barken die zand en stenen vervoer den. De Italiaanse president. Giovanni Geronchi ,is gisteren met een particulier vliegtuig ln een hagelbui van het Romein se vliegveld vertrokken voor een officieel bezoek van vyf dagen aan de Sovjet-Unie. Alle politiemannen van het Engelse district Lancashire zijn gisteren ln het ge weer gekomen om een grote hoeveelheid verdovende middelen, waarvan een kleine hoeveelheid al dodelijk kan zijn voor kim deren, op te sporen die in de vorige nacht bij een apotheek werd gestolen. Vla radio In doorgaans betrouwbare kringen ln Warschau is vrijdag meegedeeld dat de r.-k. kerk en de Poolse staat besloten heb ben de tussen hen bestaande geschillen opnieuw te bespreken. Dit besluit zou gevallen zijn na een geheime bijeenkomst tussen Gomoelka en de r.-k. primaat van Polen, kardinaal Wyszynskl. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Ned. R.-K. Middenstandsbond afd. Lelden. 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. „R'dams Toneel". ,,'n Hete zomeravond". 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Het Gulden Vlies. Receptie 60-jarig be- fïrJ Rehoboth: Ver. tot Bev. der Belangen van Slechthorenden. Lezing met film over Centraal-Afrlka door mevr. O. C. D. Iden- burg-Siegenbeek van Heukelom. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. A. A. Trouwborst over een volkenkun dig onderzoek in Boeroendl (Centraal Af rika). 8 uur nam. Rijksmuseum van Geologie: Lezing C. J. Overweel over de vulcanologlsche geschie denis van de Vesuvius. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Tien Jaar „Jong en Jolig". 7.30 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Dlploma-ultrelklng aan Jonggezel-zetters en -drukkers. 8 uur nam, VRIJDAG Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. prof. dr. A. Teeuw. 7.15—7.60 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ned. Bond „Het Mobillsatlekruls". Spr. W. C. Lemalre over de Kon. Ned. Marine. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie keuze-tentoonstel ling Openbaar Kunstbezit. Dagelijks van 10—4 uur (zondag 14 uur nam.) t.exci. 8 februari. RUfcsmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 2—4 uur RUksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd 10—4 uur: zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari) BIOSCOPEN Casino: „Het licht aan de overkant". 18 Jaar. Werkd,: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Paris Canaille". 18 Jr. Lirio: „De onzichtbare spion slaat toe.' 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxnr: "Tempest, de banneling van St.- Petersburg". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.46, 7 en 9.15 uur. Studio. "Les quatre cents coups". 18 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Anlmeermelsjee". 18 Jaar. Werkd 2.30. 7.15 en 9.16 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „La grande Illusion". 14 jaar. Trianon. ..Slaapkamergehelmpjes". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN Van hedenmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur is geopend Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171. telef. 20502. Bovendien ls geopend tot zaterdag middag 6 uur. Apotheek Reyst, Steenstr, 35. telef. 20136. De Oegst geest er Apotheek, Wilhelmina- park 8. telef. 26274 ls 's zondags geopend van 12-13 en 's avonds n& 18 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van hedenmid dag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur be reid waar te nemen de doktoren de Jong, Mastenbroek. Verhoef. Van Wingerden, en 's-Gravesande. Te Oegst geest de doktoren Held. telef. 24649 en Van der Vliet-de Vries. tel. 22331. B(j geen gehooi by (Jf* bulsarts ol specialist (of diens waarnemers) hel op dokterstelefoon 22222. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.05 V. d. koor. 14.55 Streekultz. Het bestuur v. d. grote gemeente, lezing. 15.50 Omr. ork. en sol. 16.30 Boekenwijs heid. 16.50 Gram. 17.00 Rep. 17.10 Gram. 17.35 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Jazzmuz. 18.50 Gram. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en buiten de grenzen, lezing. 19.40 Christus zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Twintig vragen. 21.40 Reis op de plaats, hoorsp. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.30 Idem. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.00 Amateursultz. 14.15 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole-ork. en zang. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. jeugd. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Gevar. muz. 16.45 Rep. schaatswed strijden. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Progr. v. amateurs. 18.45 En nu mijn ge val. vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memolandum. 19.30 Philharm. ork. en solist. 20.20 Lichtbaken. 20.30 Gram. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong oud eeuwig. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.35 Quiz. NTS: 21.45 Rep. Europ. kam- ploensch. kunstrijden op de schaats. VARA 22.15 Gevar. progr. Puistjes verdrogen door rurol-poeder VOOR ZONDAG 7 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8,18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Kamermuz. 10.30 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.40 Rep. wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats et Davos. 12.55 Rep. Europ. Kamp- ploensch. kunstrijden op de schaats te Garmlsch-Partenklrchen. 13.00 Nws. en S.O.S.-ber. 13.07 De toestand in de we reld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Kamermuz. 15.10 Toneelbeschouwing. 15.25 Radio Philharm. ork.. omr. koor en sol. 16.05 Lichte muz. 16.30 Sportrevue en Wereldkamp. hardrijden op de schaats te Davos. VARA: 17.00 Gevar. progr. 17.30 Het huls met de gekroonde karnton, hoor spel. 17.50 Nws.. sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Ned. herv. kerkdienst. IKOR: 19.00 V .d. jeugd. 19.30 De open deur. lezing. AVRO. 20.00 Nws. 20.05 Licht progr. 20.35 Anna Karenina. hoorspel. 21.15 Theaterork. en sol. 21.45 Comme cl, com- me <;a, stemmingsbeeld. 22.00 Instrum. kwintet. 22.15 Act. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Sportuitsl. 23.15 New York calling, 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 in. KRO: 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.25 Inl. Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Gewij de muz. 10.15 Inl. kerkd. 10.30 Hervormde kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 1145 De kerk ln de spiegel van de pers. lezing. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Actuele geloofs- 6roblemen, lezing. 12.30 Strijkork. 12.55 'e kerk zijt g|j. lezing. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De wadders. hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Italiaanse muz. 15.00 Kamermuz. 15.35 Gram. 16.00 Sport, 16.30 Vespers. Convent van kerken. 17.00 Geref, kerkd. 18.16 V. d. jeugd. NCRV: 18.30 Geestelijke liederen. 19.00 Nws. uit de ker ken. 19.05 Koorzang. 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 De katholiek en zijn gemeenschap, lezing. 20.15 Cabaret. 20.45 U bent toch ook van de partij?, lezing. 20.55 Gram. 21,30 De Fatale 7 Dagen, hoorspel, (dl 1). 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Meesterwerken v. d. religieuze muz. 23.5524.00 Nws. Radio-Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet te Bloemendaal. 11 uur ds. G. Toornvliet - uitzending van dienst voor belangstellenden op 31.1.1960; 2.30 u. kin- derdienst; 3.30 uur d6. G. Toornvliet. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO. KRO. VARA en VPRO: 16.00- 18.00 Eurovisie: Eur. kamploensch. kunst rijden. KRO: 20.00 Anno, oude filmjour nalen. 20.25 Sammy. TV-spel. 21.26 Am sterdams. Kunstmaandork. en solist .22.00 AVRO, KRO, VARA en VPRO: Sport in beeld. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 ni. 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb, 14.40 Lezing. 14.55 Intermezzo. 16.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork. conc. (16.09-16,24 Praatje). 17.15 The Brains trust. 18.00 V. d. kind. 18.50 Money Matters. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. en Journ. 19.46 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. pro gramma. 21.25 Llefdadlgh.oproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Forum. 23.00 Gram. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weer ber. 0.060.41 Kamermuz. Engelund, BBC Light Programme. 1500 en 247 in. 12.00 Gevar. progr. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verz. pro gramma. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Gevar. progr. 15.15 Gevar. progr. 15.45 Fllmprogr. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Hoorsp. 18.00 VaB kantieherlnnerlngen. 19.00 Samenzang. 19.30 Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws 20.35 Verz. progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Popul. liedjes .23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.30 Muz. van vroeger. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1.00 Nws. Nnrdwestdeutseher Kumiruiik, 309 lil. 12.00 Klass. muz. 13.00 Nws. en weerber 13.10 Mlddagconc. 14.00 V. d. kind. 14.30 Volksmuz. 15.00 Klass. muz. 16.30 Lichte Sportber. 19.30 Pol. praatje. 20.00 Karna- valsmuz. 21.45 Nws. en weerber 21.55 Sportber. 22,15 Lichte muz. 23.00 Gevar. muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weer ber. 0.05 Omr. ork. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frnnkryk 3, 380 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 17.40 Gram. 17.45 Ork. conc. 19.40 Lichte muz. 20.10 Hedendaagse Franse musici. 22.45 Nws. 22.50 Gram 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 lil. 324 m. 12.16 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Amus. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 V. d. soldaten 14.00 Opera- en bel-canto progr, 15,30 Planomuz. 15.46 Sportrep. 17.00 Sport en nws. 17.05 Gram 17.45 Sportuitsl. 17.50 Kamermuz. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Ork. conc. en sol. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gram. 9 484 in. 12.20 Lichte muz. 13 00 Nws. 13.15 Verz progr. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 17.45 Ork. conc. 18.40 Lichte muz. 19.30 Nws 2145 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 8 FEBRUARI. Hilversum I (402 m«). VARA.: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7 20 Gram. 8 00 Nws. en orgelspel. 8.35 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (0.35—9.40 Walorst.)VPRO.: 10.00 Mor eenwijding. VARA 10 20 Gram. i 1.15 voordr. 11.35 Cello en piano, 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12 38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.16 Voor de Middenstand 13.20 Llohte muz. 13.45 Wikken en wegen le zing. 14.00 Plano en tenor. 14.30 Onster felijkheid met marsmuziek, hoorsp. 15.30 Orgelspel. 15.45 Zestig minuten voor bo ven de zestig. 16 45 Volksliedjes en -dan sen. 17.00 Planoduo. 17.25 Lichte muz. 17.50 Milit. comm. VARA.: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Parlem. overz. 19.15 Regeringsuitz.Sociale actua liteiten, J. C. Visser, hoofd afd. voor lichting van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 22.40 Radio Philharm. ork. 23.45 Sopraan en plano. 23.5524.00 Nws. Hilversum II (298 m.). NCRV.: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. en sportuitsl. 7,30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 835 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Rondom het woord, theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Quiz. 12.00 Viool en plano. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tulnb .meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar ge leden, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.55 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar. progr. (herh.). 15.45 Gram. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Pianorecital. 17.00 v. d. kleuters. 17 15 V. d. kind 17.30 Gram. 17.40 Beursbex 17.45 Regeringsuitz.: Suriname bouwt aan zijn toekomst. I. door mr .dr. H. J. Roethof. NCRV.: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Mijnheer de Groot sterft. Bijbels hoorsp. 21.15 Gram 21.30 Kamermuz. 22.00 Pari. overz. 22.15 Gram. 22.30 Nws 22 40 Gram. 22.45 Avondover denking 23.00 Gram. 23.45 Idem. 23.55 24.CO Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) I: Ludwlg Spohr: Fantasie op. 35: 2. Michael Glinka; Nocturne; 3. Sergei Pro kofiev. Prelude op. 12 nr. 7. Nlcanor Za- baleta. harp. II: Peter Tsjaikowsky: 1. Symphonle nr. 2 ln c kl. t. op. 17. Andante sostenuto - Allegro vlvo. Andantino marzlale. quasi moderato Scherzo. Allegro molto vivace - L'istesso tempo. Moderato assai - Allegro vlvo - Presto. Philharmonia Orkest o.l.v. Carlo Maria Glulini. 2. Concert Fantasie in g gr t. voor piano en orkest op. 56. Quasi rondo. Contrastes. Peter Katln, pla no. Philharmonisch Orkest van Londen olv. Sir Adrian Boult. Ill: Antonin Dvorak. Symphonle nr. 5 ln e kl. t. op. 95. (Uit de Nieuwe Wereld). Adagio. Allegro molto. Largo. Scherzo. Molto vivace. Allegro con fuoco. Philhar monisch Orkest van Wenen olv. Rafael Kubellk. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork conc. 13.55 Weerber 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.15 GTam. 17.30 Gevar. muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber 19.00 Nws. 19.16 In the South- East. 20 00 Gram. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Piano recital. Engeland, BBC Light Prorgramma (1500 en 247 m.). 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.30 Nws. en mlllt. muz. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en dansmuz. 14.00 Gevar. pro gramma. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V .d. vrouw (Om 15.30 Nws.). 16.00 Llohte nvuz, (Om 16.30 Nws.) 16,45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mins. Dale's dagb. 17.45 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber.. nws., aot. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport .20.30 Nws. en muzikale quiz. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. en rep. boks- wedstr. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en popul. muziek. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. 0.30 Nws. en orgelspel. 0.551.00 Nws. Nordwest-Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Amus.- muz. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Llohite muz. 19.00 Nws. 19.30 Symtf.conc. 21.45 Nws 22.10 Gevar. muz. 23.00 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muziek. Brussel (324 en 484 m.). 324 in.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. land/b. 12.42 Vioolmuz. 12.52 Koer sen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Schoolradio 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Vioolspel. 18.10 Protestultz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Zang recital. 20,30 Kunstk al e ldosc oop20.45 Zangrecital (verv.) 21.15 Muz. v. blaas- lnstr. 21.30 Amus muz. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelle den. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14 20 Ork.conc. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.20 Belg. muz. 18.40 Ballet muziek. 19.30 Nws. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Journ. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. Frankrijk 3 (280 en 235 m.). 12.00 Nws. 12.05 Ork.oonc. 13.30 Gram. 14.25 Gram. 14 30 Ork.conc. 15 00 Gram. 15.30 Ork conc, 16.00 Gram. 18.05 Kamer muz. 19.16 Gram. 20 00 Ork.conc. 22.15 Gram. 23.10 Sol .conc. 23.40 Gram. 23.53 24.00 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Llmb. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbrück Belgrado Athene Rome Alaccio Madrid Mallorca Lissabon t I geh. bew. geh. bew. zw. bew. mist mist geh.bew. mist geh. bew. motregen geh bew. onbewolkt geh. bew. licht bew. regenbui geh bew. geh. bew geh. bew. geh. bew. mist weerlicht half bew. poolsneeuw sneeuw mist onbewolkt f;eh. bew. Icht bew. sneeuw geh. bew. zwaar bew onbewolkt weerlicht geh. bew awaar bew. onbewolkt 61*0 SS 0 n 2 7 3 0.1 ono 5 6 4 1 W-stll 7 4 1 n 2 7 3 0.2 no 2 6 15 v.anid. 7 3 0.3 w.stll 7 3 0 w.stil n zw 6 zzw 2 w.stll zo 5 nno 1 wnw 2 n 1 n no 2 nno 2 nno 2 n 5 o 5 w.stil ozo 8 w.stll ono 4 ono 3 w.stll w.stll zw 4 0.2 0.1 -2 -3 -3 -4 9 0 -1 -1 10 -0 0 12 5 0 -3 -11 0 4 1 1 3 -3 1 5-12 7-3 0 4-10 -4 -12 0 6 0 3 -5 -8 0 7 5 10 10 1 13 14 0 0 7 6 10 18 6 0 Hoeveel sneeuw ligt Beierse Alpen cm. sneeuw ln skigebied Reitl.Wlnkl p. opg. Berchtesgade g.opg. Oberstdorf g. opg. Garmisch P. g. opg. Mlttenwald g opg. Zwitserland A delboden 100 Arosa m.d. lm Davos m. d lm. engelberg m.d. lm. Gstaad m. d. 1 m Grlndelwald 90 Mürren m. 1 m. St.-Morltz m. d. 1 m. Zermatt m. d. 1 m. er: Oostenrijk cm sneeuw ln sklgebie Berwano KLtzbühel Seefeld g. Igls Leoh Saalbach Mallmltz Frankrijk Chamonix Megéve Val d'Isère Vallolre g Aipe d'Huee

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2