ism* VI. 16 liep in Woubrugge van stapel Druk bezoek aan Europese school Kerkelijk Leven MOEDER WORDEN... Politieman nam een tientje aan: oneervol ontslag en 6 maanden? VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 Staatssecretaris geeft norm aan Voor grote toneelgezelschappen per jaar 450 a 480 opvoeringen Bij bepaalde stukken enkelvoudige spelen Bezorgdheid voor het artistieke peil van het Nederlandse toneel heeft de di recties van de Nederlandse Comedie en de Haagsche Comedie er onlangs toe ge bracht zich tot het ministerie van O., K. en W. te wenden met een voorstel, dat een zekere beperking van het grote aantal voorstellingen inhield. De direc ties menen, dat het niveau der voor stellingen kan worden verbeterd door tegenover enkele der per seizoen opge voerde stukken met een talrijke be zetting geen z.g. „doublurestuk" te plaatsen. Dit maakt een meer verant woorde bezetting der stukken mogelijk. De staatssecretaris van O., K. en W. mr. Y. Scholten is na overleg met de Raad voor de Kunst en het subsidiën- tenoverleg inzake toneel tot eenzelfde conclusie gekomen. Volgens zijn nota aan de directies van genoemde gezel schappen acht hij een verantwoord ar tistiek peil te handhaven bij het geven van ongeveer 450 voorstellingen per jaar. Daarom heeft de staatssecretaris zich, in overeenstemming met de adviezen van de Raad voor de Kunst en 't subsi- diëntenoverleg, bereid verklaard aan de subsidiëring der grote gezelschappen de voorwaarde te verbinden, dat zij streven naar het geven van tenminste 450 voor stellingen terwijl om artistieke redenen het maximum niet boven ongeveer 480 zou dienen uit te gaan. (In het seizoen 1958/1959 werden door de Nederlandse Comedie 565 en door de Haagsche Co medie 462 voorstellingen gegeven). Niet verder Een verdergaande vermindering van het aantal voorstellingen zoals in het schrijven van de beide directies was voorziem acht de staatssecretaris echter niet gewenst. Hierdoor zou de toneel voorziening van de provincie, welke in de loop der jaren is opgebouwd, te zeer worden geschaad. Bovendien zou dan het gevaar dreigen, dat de andere ge zelschappen in den lande hun goede krachten zouden verliezen waardoor het peil van deze gezelschappen zou worden verlaagd. Hoewel hij dus begrip heeft voor de artistieke en idieële motieven, die de directies tot hun voorstellen heb ben gebracht, heeft hij deze in verband met de totaliteit van de toneelvoorzie ning in het land slechts gedeeltelijk kunnen overnemen. De onderafdeling toneel van de Raad voor de Kunst had in haar advies aan de staatssecretaris gesteld, dat de over heid in haar toneelbeleid een juist even wicht dient te zoeken tussen enerzijds de omvang en anderzijds het peil der toneelvoorziening. De onderafdeling is (Van onze parlementaire redacteur) Na een korte discussie heeft de Tweede Kamer gisteren het statuut goedgekeurd voor een Europese School te Luxemburg. Toen na de inwerking treding van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal een groeiend aan tal ambtenaren van deze organisatie zich te Luxemburg vestigde, stond men voor de moeilijkheid te voorzien in de behoefte aan onderwijs van kinderen uit vijf landen, die vier verschillende talen spraken. In 1953 werden een gezamenlijke kleu terschool en een lagere school opgericht en in 1954 een middelbare school. Na af loop van de middelbare school krijgen de leerlingen een diploma, dat dezelfde rechten verschaft als aan de houders van de daarmee gelijkwaardige diplo ma's in de aangesloten landen. Het totale aantal leerlingen op die drie scholen heeft thans de 500 overschre den. Nederland verleent een bijdrage in de kosten van ongeveer 100.000 gulden per jaar. NED. HERV. KERK Benoemd tot gevangenispredikant te 's-Gravenhage A. H. Hellemans te Leeu warden. GEREF. KERKEN Beroepen te Krommenie E. C. Kim, kand. te Groningen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis D. Slagboom te 's-Gravenzande. van mening, dat de door haar aanbevo len normen, te weten 450 tot 480 voor- stelllngen voor de drie westelijke stand plaatsgezelschappen, dit juiste even wicht mogelijk maken. Het is noodza kelijk, dat deze normen worden toege past doch dit kan ook geschieden in dien de gezelschappen in bepaalde ge vallen een enkelvoudige bezetting kie zen. Aanpassing Opgemerkt wordt hierbij, dat zich voor alle doublerende gezelschappen gevallen kunnen voordoen, waarin op artistieke gronden het uitbrengen van een doublure niet mogelijk is. Voor zover aanpassing aan genoemde normen leidt tot vermindering van in komsten, dient deze vermindering door hogere subsidies te worden gecompen seerd, wordt in het rapport gesteld. De onderafdeling beveelt voorts aan, dat de verdeling van voorstellingen over het gehele land eveneens plaats vindt volgens de door haar in het rapport toneelsprei ding aangegeven richtlijnen, opdat een gelijkmatige voorziening wordt bevorderd. Het aantal voorstellingen van de Ne derlandse Comedie dient zo spoedig mo gelijk ts worden aangepast aan de" nor men van het rapport-toneelspreiding, om-'at het uitzonderlijk hoge aantal voorstellingen van dat gezelschap schade toebrengt aan het artistieke peil van zijn voorstellingen, besluit het aan de staatssecretaris uitgebrachte rapport. Stijkel hield in V.S. voet tussen de deur (Van onze Amerikaanse correspondent) Staatssecretaris Stijkel heeft de krachttoer verricht die onmogelijk schijnt: hij is vertrokken uit Washing ton, maar heeft niettemin een voet tus sen de deur van het State Department gehouden, zodat hij hopen kan te allen tijde terug te kunnen komen. Zoals men weet achtte de heer Stijkel het zinloos langer door te praten, nadat de Ameri- kaanen pertinent landingsrechten in Los Angeles hadden geweigerd. Doch de re den, waarom de voorzitter van de Ne derlandse delegatie weigerde akkoord te gaan met een officieel einde van de on derhandelingen, was zijn oogmerk te allen tijde terug te kunnen keren, zelfs zonder vooraf verzocht te hebben om een nieuw overleg. Niet gunstig Of deze taktiek in de praktijk veel zal uitmaken, staat te bezien doch zij illu streert duidelijk dat het de bedoeling van de staatssecretaris is op een gun stiger moment de kwestie opnieuw aan te snfjden. Het Amerikaans verkiezings jaar is stellig niet de beste periode voor •zulk een poging. Juist omdat men in het Nederlandse kamp de hoop koes tert, dat de KLM in de toekomst de be geerde landingsrechten zal krijgen, ziet het er niet naar uit dat Nederland tot enigerlei represaille zal overgaan, al zal ook de publieke opinie zeer geschokt zijn door het negatief resultaat van de onderhandelingen. Staatssecretaris Stij kel achtte het woord „teleurstelling" kennelijk te zwak om zijn stemming weer te geven. Zijn reactie was veeleer in de trant van „dit accepteer ik niet". Gelijkwaardig xijdens de persconferentie legde Stij kel speciaal de nadruk op het feit dat een overeenkomst tussen twee landen voorziet in een gelijkwaardige uitwisse ling van mogelijk economische voor rechten. Ondanks het feit, dat de Ame rikanen zelfs meer voorrechten ontvin gen dan de Nederlanders, weet de KLM een belangrijk groter profijt te behalen dan de Amerikaanse concurrenten op dezelfde routes. Aan de KLM wil men thans de route op Los Angeles ontzeg gen o.m. op grond van het feit dat de Nederlandse maatschappij reeds ge noeg profiteert van de vluchten op Amerika. Een dergelijke argumentatie achtte de Nederlandse staatssecretaris hoogst onrechtmatig en in strijd met het principe van de vrije concurrentie. De heer Stijkel is hedenmiddag met een toestel uit New York op Schiphol gearriveerd. DOMPTEUSEDOOR LEEUW GEWOND (Van onze Limburgse correspondent) De Nederlandse dompteuse Carola MichonPetzold heeft tijdens dressuur- oefeningen van haar leeuwengroep in Klants Dierentuin te Valkenburg (L.) van een der dieren enkele beten in de linkerarm gekregen. De verwondingen maakten opname in het ziekenhuis te Maastricht noodzakelijk, omdat bjj der. gelijke beten groot gevaar voor infectie ontstaat. Er is echter geen reden tot on gerustheid. Reeds over enkele dagen hoopt zy het ziekenhuis weer te kunnen verlaten om haar taak als dompteuse te hervatten. Het ongeluk gebeurde, toen zij bezig was met dressuuroefeningen. Tot dan toe was zij opgetreden met een groep van vjjf leeuwen, maar op veler aan drang had ze aan het nummer een zes de, jonge leeuwin toegevoegd. De andere vijf leeuwen, die op elkaar waren inge steld, waren met de nieuwe partnerin weinig ingenomen en al een hele tijd onrustig geweest- Toen Carola een der tegenstribbelende leeuwen wilde dwin gen een bepaalde stand aan te nemen, haalde het dier met een van zijn klau wen uit en verwondde de dompteuse aan de wijsvinger. Direct daarop bracht hij de temster enkele beten toe in de opgeheven linkerarm. Haar man, de dompteur Jan Michon, Maastrichtenaar van afkomst en reeds jaren een bekende dierentemmer, kwam zijn echtgenote te hulp. Terwijl de vrouw, niettegenstaande haar verwon dingen, de situatie in de kooi bleef be heersen. slaagde Jan Michon er in snel de onwillige leeuw te isoleren. De vrouw kon toen de kooi verlaten. Het is de tweede maal, dat Carola Petzold, een E'ndhovense van geboorte die sedert 1949 in de dierendressuur werkzaam is, werd gewond bii haar werk: enkele jaren ge1 eden kreeg zij een be^t van een beer. Het echtpaar verbleef tot voor kort in Parijs, waar men met de groep van vijf leeuwen in Ciraue Merans ontrad. Het contract was daar echte** afgelo pen en in Valkenburg werd nu naarstig geoefend met een groep van zes. waar mee in Wenen in de komende maanden zal worden opgetreden. Het incident heeft geen veranderingen gebracht in deze nlannen. Gisteren is de groep van zes leeuwen uit Valkenburg naar de Oostenrijkse hoofdstad verzonden. Het echtnaar Michon hoopt spoedig te volgen. Opzienbarende ontsnapping uit Franse gevangenis Vijf misdadigers hebben kans gezien om te ontsnappen uit de gevangenis van Fresnes, 15 km ten zuiden van Parijs, die een der best bewaakte in Frankrijk heet te zijn. De gevangenen hebben kans gezien om ongemerkt een tunnel van twaalf meter te graven en daardoor bui ten de muren te komen. De uitbraak- poging, waaraan twee maanden gewerkt moet zijn, was door zes man onderno men, doch een van hen was te dik om de tunnel te passeren en is onderweg blijven steken. Twee van de vijf ontsnapten zijn be ruchte misdadigers. Een van hen, de 39-jarige Belg Jean Ambries, een vroe gere mijnwerker, is in België bij verstek ter dood veroordeeld wegens het ver moorden van een douanier. Hij zat in Fresnes een straf van tien jaar uit, waarna hij naar België zou worden uit geleverd. Van zijn tien Franse jaren waren er reeds vier om. De politie is onmiddellijk met speur honden een uitgebreide klopjacht be gonnen. Een van de ontsnapten is in middels in het huis van zijn ouders in Parijs aangehouden. Hij vertelde, dat het groepje in de buurt van Fresnes een auto had gestolen en daarmee aan de haal was gegaan. Hij was onderweg uitgestapt en met een bromfiets verder gevlucht. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE OUD-GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Leerdam D. L. Aangeenbrug te Terneuzen. Dr. J. G. Geelkerken overleden Bekende figuur in protestantse kringen Te Amsterdam is onverwacht te zijnen huize op 80-jarige leeftijd overleden dr. J. G. Geelkerken, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Geelkerken, een zeer bekende figuur in protestantse kringen, studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1909 cum laude promoveerde j op een proefschrift getiteld: „De empi- rische godsdienstpsychologie". Van 1911 tot 1915 was dr. Geelkerken predikant bij de Geref. Kerk van Epe en daarna tot 1946 verbonden aan de Geref. Kerk van Amsterdam-zuid. Na zijn af zetting door de buitengewone generale synode der Geref. Kerken te Assen in maart 1926, in verband met zijn opvat tingen over het spreken van de slang in het Paradijs, bleef hij bij de Geref. Kerk van Amsterdam-zuid (in hersteld ver band). Na de hereniging van de Geref. Ker ken in hersteld verband met de Ned. Herv. Kerk bleef dr. Geelkerken her vormd predikant tot 1946, toen hij met emeritaat ging. Tijdens de mobilisatie was hij reserve-veldprediker. Vele artikelen en geschriften zijn van zijn hand verschenen. Maandagmiddag om 12.15 uur zal een bijzondere kerk dienst worden gehouden in de Parkkerk te Amsterdam, waarin prof. dr. E. L. Smelik voorgaat. Daarna wordt om 2 uur het stoffelijk overschot op de begraaf plaats „Zorgvlied" ter aarde besteld. Een 47-jarige opperwachtmeester der Rijkspolitie te Capelle a. d. IJssel had op 24 december van het vorige jaar f. 10 aangenomen van tweepersonen, die zich in een auto bevonden, in strfjd met de politieverordening op de Capelseweg. De beloning zou dienen om te voorkomen, dat de politieman proces-verbaal van het gebeurde zou opmaken. De man moest zich gistermiddag voor de Rotterdamse rechtbank verantwoor den. Hij kon niet verklaren, hoe hij tot een dergelijke handelwijze was gekomen. „Waarschijnlijk ben ik overwerkt ge weest", zei verdachte, die nog verklaarde nimmer tevoren op enigerlei wijze geld of iets anders te hebben aangenomen in strijd met zijn ambtsplicht. Hij had geen geldgebrek, maar moest als vader van zeven kinderen zuinig leven om rond te komen. Alleen strafmaat Met gesloten deuren heeft de recht bank als getuige gehoord de man, die verdachte f. 10.- had overhandigd. De officier van Justitie zeide in zijn requi sitoir in deze zaak, waar het alléén gaat om de strafmaat, liever als verdediger dan als aanklager te willen optreden. Er is evenwel een blaam geworpen op de politie, vervolgde de officier, die ver wees naar hetgeen er onlangs is gebeurd te Amsterdam. Men roddelt maar al te graag, dat de politie niet deugt, maar dat is beslist niet waar. Van deze men sen mag men echter verwachten, dat zij er zijn om de misdaad te bestrijden. Steekpenningen kunnen nimmer getole reerd worden. Deze politieman is allerwege geacht en heeft een vlekkeloos verleden achter de rug. Hij is onherstelbaar gestraft in zijn eer. Na zijn veroordeling zal hij oneervol worden ontslagen. Dit zijn verzachtende omstandigheden. Er wordt op de schou ders van de Rijkspolitie een veel grotere druk gelegd dan enkele jaren geleden. Deze politieman heeft daar ook onder geleden, en heeft misschien daardoor het hoofd verloren. Nog vertrouwen „Ik vertrouw deze opperwachtmeester nog steeds", zeide de officier met na- Een dorpshoofd uit de Kebarvallei begroet de Staatssecretaris mr. Th. H. Bot bij diens bezoek aan de Araucariaproeftuin van het boswe zen. Staatssecretaris Bot maakt thans een rondreis door Nieuw- Guinea. druk. „Het moge vreemd klinken, na al les wat er gebeurd is". „Wfj hebben hier evenwel een buiten gewoon zwaar geval van knevelarij", zei de de officier, die zes maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd eiste. De raadsman, mr. A. F. A. van Velzen uit Schiedam, dankte bfj de aanvang van zijn pleidooi de officier voor zijn re quisitoir en de wijze waarop de zaak te gen zijn cliënt was behandeld. Pleiter verwees naar het gunstige reclasserings- rapport omtrent zijn cliënt, die 22 jaar bij de Rijkspolitie heeft gediend. Ver dachte is in 1954 opperwachtmeester te Capelle aan de IJssel geworden. Pleiter beschreef de ontmoeting tus sen zijn cliënt en de twee personen in de auto op de avond voor Kerstmis. Er is iets afgeknapt by verdachte, zeide plei ter. Er was geen voorbedachte rade in het spel. Verdachte heeft zich misschien teveel zorgen om zijn gezin gemaakt. De gevolgen van zijn daad zijn enorm groot, ook economisch voor zijn gezin. Pleiter hoopte dat de rechtbank in hoge mate clement zou zijn voor verdachte, die om onbegrijpelijke redenen heeft gefaald. Wat hem is overkomen, kan iedereen overkomen, zeide pleiter. Uitspraak 18 februari a.s. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 februari. Veemarkt. Er zijn aangevoerd 3 stieren, 60 melkkoeien, 60 melkkoeien, 245 vette koelen, 56 vare koeien, 25 vette kalveren, 150 nuchtere kalveren, 120 vette schapen, 1685 lamme ren, 15 zulglammeren, 45 varkens (zeu gen), 318 schrammen, 442 biggen. 1 paard en 1 geit. Totaal 3166 stuks. Notering: melkkoeien f800 tot f1150, vette koeien schoon gewicht f 2.60 tót f 3.25, vare koeien f 450 tot f 950, vette kalveren levend gewicht f2.20 tot f3.10, nuchtere kalveren levend gewicht per kg f 1.20 tot f 1.55, nuchtere kalveren levend ?ewlcht per stuk 30 tot 60. vette schapen 80 tot f105, vette lammeren f70 tot f 105, drachtige zeugen f 250 tot f 325, schrammen f 70 tot f 90, en biggen f 38 tot f 42, en tot f 48, Handel: voor zuigkoelen willig, vette koelen matig, vare koelen lui, duur, vette kalveren stug, nuchtere kalveren stroef, vette schapen en vette lammeren redelijk, zeugen, schrammen en biggen matig. LEIDEN. 5 februari. Kaasmarkt. Er zijn aangevoerd 5 partijen Goudse Kaas. Notering. Goudse erste kwaliteit tot f 2.17. De handel was kalm. AALSMEER. 3 februari. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen. Euphorbia per stuk 35-110, Calla 30-90, Amaryllis kelk of knop 20-51, Fresia per bos 90-210, Cyclamen 65-120, Iris 130-355. Forsythia per tak 20-54. Prunus triloba 25-85, Idem terrulata 110-270, Seringen: Stepman 61-135, Legray 42-59, Blauw 60- 120, Anjers: Rood per stuk 15-38, Roze 15- 38. Wit 15-40, Rozen: Better Times 40-95, Roselandla 35-85, Edith Helen 40-90, Parel van Aalsmeer 40-115, Geh. Dulsberg 60- 125. Pechtold 35-85, Mad. Ofman 35-95, Montezuma 30-59, Stokman 30-85. AALSMEER, 3 februari. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. Snijbloemen: Gerbera 45-70 per stuk, Bouvardla 20-39, Euphorbia 70-100, Calla 70-115, Amaryllis kelk of knop 30-50, Fresia per bos 100-190 Cyclamen 75-110, Iris 240-350, Sneeuwbal len per tak 20-52, Prunus triloba 30-64. ld. terrulata 120-285, Forsythia 25-62. Serin gen: Stepman 59-130, Legray 39-60, Blauw 50-1.15, Anjers: Rood per stuk 25-42, Roze 25-43, Wit 25-45, Rozen. Better Times 60- 84, Roselandla 50-80, Edlth Helen 50-75, Parel van Aalsmeer 60-100. Geh. Dulsberg 75-140, Pechtold 45-70, Towny Gold 45- 100, Mad. Ofman 50-85, Montezuma 35-65, Stokman 45-80. POTPLANTEN grote pot; kleine pot Adrlanthum 80-95, Anthurlum 300- 1000 125-150, Aphelandra 150-200 80-120, Azalia 80-140 20-35, Asplenlum 80-120 35- 50. Azalea 300-800 80-190, Begonia semp. 70-80 60-75, Bladbegonia 80-100 30-40, Cactussen en Vetplanten 80-150 80-100. Clnneraria 80-100, Croton 250-380 80- 150, Cyclamen 200-380 70-95, Calceolaria 30-60. Euphorbia splendens 100-200 Ficus 200-340 76-95, Gemengde planten 200-250 60-85, Hedera bont 60-95, Ka- lanchoe 50-55, Marantha 600-550 40-60, Primula obconlca 100-150 60-95, Idem ma- lacoïdes 60-90. Idem sinensis 40-55, Phllodendron 300-500 Idem scandens 60-90, Platycerlum 200-500 100-200. Sansevierla 200-880 100-125, Hedera Pitts burg 100-125 40-65, Sclndapsus groen 80-95, idem bont 95-100. Tradesscantla 65-70 15-25, Varens gemengd 50-66. KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 februari. Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 7.70-10.90, waspeen A2 (per kist) 3.60-8 60 waspeen BI (per kist) 10.tot 11.60, was peen B2 (per kist) 2.60-5.60, waspeen Cl (per kist) 7.70-9.00, waspeen C2 (per kist) 4.70, boerenkool 1 26,tot 31.groene kool 1 37,groene kool 2 25,tot 32. knolselderle (per 100 stuks) 15.tot 44.-. Aanvoer waspeen 89.000 kg. waarvan 65.000 kg. voor export werd verkocht. LISSE, 3 februari. Gladlolenvelllng. Er was wederom een grote aanvoer en de prijzen waren gemiddeld weer lager dan de vorige week .Alles bij elkaar genomen Zitting Marineraad tot donderdag uitgesteld Uit België is bericht ontvangen, dat de heer Roland Viaene, schipper van het Belgische vissersvaartuig „O 281" (Jenny) die als getuige in de aanvarings- zaak Hr. Ms. Karei Doorman en het Belgische vissersvaartuig „Frans Elza". maandag door de Marineraad gehoerd zou worden, die dag niet beschikbaar kan zijn, daar hij dan nog varende is. Daarom gaat de zitting van de Marine raad op 8 februari niet door- De Ma rineraad zal nu op donderdag 11 februari des morgens om half tien, in openbare zitting bijeenkomen om deze getuige alsnog te horen. De zitting zal worden gehouden in de Rolzaal, Binnenhof 11 te Den Haag. Auto te water: koopman verdronken Vannacht even na 1 uur is de 50- jarige koopman L. Groenteman uit Hil versum verdronken, toen hij met zijn personenauto op het terrein van de Cen trale markthallen te Amsterdam in een der zijkanalen van het westelijke markt kanaal was geraakt. Een by hem zit tende 20-jarige leerling-verpleegster slaagde erin zich te redden. Zij verbrij zelde een ruit en zwom naar de kant, waar zij alarm sloeg. Een brandweerman en een politie-agent hebben later de koopman uit de wagen gehaald. Hij bleek reeds te zijn overleden. Naar de politie meedeelde verkeerde het slacht offer onder invloed van sterke drank. te veel leverbaar en plantgoed en dus slechte prijzen. GLADIOLEN 14/op 12/14 10/12: Acca Laurentla 4.35 1 70 0.80. Albert Verwev 3.10 1.30 0.80. Allard Plerson 3.— 2 40 2,- Amerlcan Express 4.35 1.60 0.80. Atlantic 6.35 5.15 (12/14 6.15), Bloemfontein 3.15 1.80 1.10, Dream Girl 4.— 2.70 2 50. Dream Fleming 3.40 3.1.65, Elan 4, 1.90 1.10. Gen. Elsenhower 3.20 2.30 Gold Dust 4.40 2.40 0.80, Golden Show 4.50 2.Happy End 4 80 4.— 1.90. Ha waii 2 80 1.10 0.60. Hochsommer 4 10 2.30 1.15, Jo Wagenaar 4,— 2.60 1.40, Katlngo 4.10 1.80 Lavendel Giant 6.— 3 75 1.80. Lavender Dream 6.50 4.60 Leeuwen horst 3.60 1.50 0 75, Lilac Wonder 4,— 1.50 0.75, Mansoer 3.65 2.35 1 10. Maria Gorettl 4.20 3.30 1.50, Montgomery 8.50 7.25 Mary Housley 3.80 1.40 0.80. Memorial Dav 4.80 3.20 1.60. Modern Times 3.85 2,1.10', Nieuw Europa 4.3.10 2.50, Pactolus 2.60 1.10 0.70. Plcardy 3.50 1.80 1.30, Polygoon 3.50 1.60 1.—, Poppy Day 7.15 5.75" 2.60. Ravel 8.Salman's Glory 5 70 5 45 3.Sans Soucl 3.50 1.80 1.70, Silhouet 3.85 2.50 0 80. Sneeuwprlnses 2.50 1.60 0.75. Splc and Span 3.2.65 2.50. Sunny Boy 3.— 1.30 0.80. Uhu 4.20 2.80 Joh Strauss 3.50 1.80 1.50. ROELOFARENDSVEEN, 4 februari. Bloemenveiling: Fresia's 74-1.05, BI. Druif- ies 21-41, Krokussen 12-29, Irissen 2.70 (arclssen: Early Glorie 68-91, Fortuna c:i 74, King Alfred 81-96, Sempre Avantl 68- 74. Magnificence 74-86, Carlton 80-87, Go den Harvest 73-93. Buxton 53-59. Whre? Ier 61-78, Fruhllng 94-97, Am. Glorie 7 76, Helios 60-66; Tulpen: Br Star 64-79. White Sail 1.05-1.22, v. d. Eerden 1.03-1.24, Roze Copland 98-1.28. Zenober 81-1.01, Ibl6 75-1.01, Early Queen 90-1.05, Plquan- te 1.10-1.13. Purper Copland 1.01-1.31. Dc- llce 107-1.12. Krelage 80-1.05, Wtntergolc! 1.03-1.22 Nansen 1.05-1 15. Scarlet Wonder 90-1.02, Weber 95-1.02, Pax White 1.20 1.29, Golden Harvest 1.25-1.39, Lustlpe Wltwe 1 34-1.45. Royal Blood 1 10-1 1 Apeldoorn 2.05. Crown Impelral 95-U Edlth Eddy 1,10-1.26 per bos; Am. Anjer 24-37 per stuk. RIJNSBURG. 4 februari. Bloemenv» llng Flora. Tulpen: Yellow gem 1 130. Prunus 130-140, Krelage 85-95. W> 100-105, Zenober 90-105, Edlth Eddv 1 125, Apeldoorn 190-200, Winter Gold 125, Dubbel gemengd 125, Bandoeng l 130, Montgomery 160-165, Brlllant Stai 81. Narcissen: Carlton 95-105, Heilof 74. Verger 74-78, Laurens Koster 75 Flowerrecord 60-66, Magnificence 70- alles per bos; Hyacinten: Carnegie 17- Plnk Pcarl 20-22, Ostara 22-24, Bismar. 18-19, Marcony 16-18, Lady Derby 14-1 per stuk. Op de Scheepswerf „De Dageraad" te Woubrugge is gistermiddag detreiler „Voorloper" (VL 16) van stapel gelo pen. De doopplechtigheid werd verricht door de echtgenote van de directeur van de rederij N.V. De Dogger Mij. te Vlaar- dingen, mevrouw mr. M. L. Hogendijk- Van Holst Pellekaan. Dit schip is vernoemd naar een in de oorlog verloren geraakte treiler even eens de VL 16. Schipper wordt de heer J. Spaans uit Scheveningen, destijds schipper op de VL 114. Het schip heeft een lengte over alles van 43,96 meter, een breedte van 7,30 m. en een holte van 3,80 m. Er wordt een Deutz diesel-motor in geplaatst van 1000 P.K. en een Deutz winch-motor van 150 P.K. Voorts een 40 P.K. Lister hulpmotor .terwijl het schip zal worden uitgerust met de meest moderne appa ratuur ten behoeve van de visvangst. In het visruim is plaats voor 800 kis ten en 550 kantjes haring. Op „De Dageraad" wordt nu de kiel gelegd voor de veelbesproken z.g. vries- treiler voor rekening van de reder D. Gouda te IJmuiden. Dit grote vaartuig meet resp. 54, 8.70 en 4.30 meter en krijgt een 1100 P.K. Deutz-motor. (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9