WYBERT Per 1 oktober: per week vier uur televisie meer Daarom verhoging van kijkgeld! Café-Rest. „Zomerzorg" AKKERTJES Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 Tiveede Kamer akkoord (Van onze parlementaire redacteur) Met uitzondering van de communis ten heeft de Tweede Kamer gisteren met algemene stemmen het wetsont werp aangenomen, waardoor de rege ring de bevoegdheid heeft gekregen het kijkgeld te verhogen tot ten hoogste JfO gulden per jaar. Het is zoals bekend de bedoe ling in de loop van dit jaar het kijk geld voorlopig te verhogen tot 86 gul den per jaar. De zendtijd, die 1 januari j.l. is uit gebreid van 15 uur tot 18 uur per week, zal per 1 oktober a.s. verder worden verruimd tot 22 uur, een jaar later tot 26 uur en per 1 oktober 1962 tot 80 uur. De verhoging van het kijkgeld, die ten doel heeft het televisiebeleid uit te bouwen zonder financiële remmen voor behoorlijke programma's, loopt niet op enigerlei wijze vooruit op reclame-tele visie, verklaarde de staatssecretaris Scholten. De nota over de commerciële televisie is nog niet gereed. Er wordt intensief aan gewerkt, maar er is nog studie op bepaalde onderdelen nodig en de staatssecretaris komt liever een maand later met de nota dan vlug met een onvoldragen nota. Met de nieuwe studiobouw zal in 1960 niet meer wor den begonnen, maar wel in 1961. Geen prijsstijging De verhoging van het kijkgeld is vol gens staatssecretaris Scholten geen prijsstijging, want met de uitbreiding van zendtijd wordt meer geboden. In antwoord op de opmerking van mevr. Van SomerenDowner (VVD) dat zij de voorkeur zou geven aan verbetering van het peil van de programma's boven uitbreiding van de zendtijd, antwoordde hij dat de beide wensen tegelijkertijd moeten worden verwezenlijkt. Hij had niet de indruk dat ons televisiestelsel met versohillende omroepverenigingen duurder is dan een ander systeem, want de apparatuur is geheel in handen van de NTS. Betaling van het kijkgeld in meer termijnen, waarop mevrouw Van Some ren had aangedrongen, acht de staats secretaris onmogelijk want dan zouden de innningskosten veel hoger worden, v/aardoor de hogere opbrengst vo^r een belangrijk deel verloren zou gaan. In de wet op het kijkgeld is nu de mogelijkheid opgenomen vrijstelling van betaling te verlenen ten behoeve van bepaalde categorieën van oorlogsinvali den en behoeftige andere invaliden, als mede van behoeftige chronisch-zieken en van instellingen met een menslievend karakter, zoals ziekenhuizen, sanatoria, verpleeginrichtingen enz. Verdere vrijstelling Een verdere uitbreiding van de vrij stelling tot bejaarden boven de zestig Sterke staaltjes (Van onze t.v.-medewerker) Het echtpaar Denis heeft weer een paar sterke stunts met zijn camera we ten te vangen. We weten het wel, het zijn gewone grepen uit het leven, maar dat leven speelt zich alleen maar af ver van de door mensen bewoonde wereld en is betrapt niet alleen bij toeval, maar ook met veel geduld en kennis van de natuur. Het wrede van die natuur kreeg weer een flinke beurt, maar ook de wraak ontbrak niet. Toch wel een compliment waard, dat deze films na jaren t.v. kij ken niet vervelen. De sedert enige tyd optredende commentators, die de stem men vervangen, waaraan een ieder was gewend en die zo goed leken te passen bij de glamour-mevrouw en de harde en toch gevoelige zakenman-natuurkenner, doen het ook technisch lang niet zo goed als hun voorgangers. Jammer! Van der Kamp had zich de kritiek, dat het donderdagavond altijd bij het t.v.-toneel zulk een zwaarwichtige aan gelegenheid is, terdege aangetrokken en wilde zelf ook weieens uit de routine. In dit streven vond hij steun bij de Engelse Basil Thomas, een toneelschrijver van het lichtere genre en zeker niet van het eerste plan. Door een uitstekende bezet ting heeft de AVRO er iets goeds van willen maken en dat is wonderwel ge lukt. Het werd flitsend gespeeld - be houdens een te lang gerekte drinkscène -. het was een dwaze intrige, die toch niet onaannemelijk leek zolang men keek. Er werd lichtvaardig met de liefde omgesprongen (en niet steeds kolderiek) en dat zou dan een ernstige bedenking kunnen zijn. Het is nu eenmaal een vreemde wereld, die der acteurs en ze vraagt geen speciale maatstaven, maar eist die zonder meer voor zichzelf op. Dan moeten de dames en heren ook maar zelf op de blaren zitten, want dat lijkt het ruimschoots verdiende loon. Bovendien kan de Nederlandse kijker zich nog in slaap sussen met de illusie, dat het hier wel anders zijn zal. Ge deeltelijk ten onrechte, naar het ons voorkomt. Gedeeltelik, want juist het echtpaar, dat na 15 jaar schipbreuk zal gaan lijden (maar tenslotte toch nog in 'n zeewaardig scheepje blijkt te varen), werd uitgebeeld door 't leuke stel Kees Brusse en zijn vrouw Mieke Verstraete, We hebben nu twee namen genoemd en achten ons uit billijkheidsoverwegin gen verplicht er nog één aan toe te voe gen: Ton Lensink heeft naar onze smaak één der beste prestaties van het seizoen geleverd. Zij leverden met hun collegae een luchtig en vluchtig stuk af, dat pasklaar was gemaakt voor de televisie door de man, die de regie voerde. Het zal niet iedereen zijn opgevallen, dat er niet minder dan 30 scènes in 6 decors voor nodig waren (het toneelstuk, waarop het gebaseerd is, speelt in één decor, maar Van der Kamp vertelde ons, dat hij die changementen nodig oordeelde om er vaart in te houden). Zij werden met vaardigheid door de camera's aan elkaar geweven, waardoor de lichte toets de hulskamers binnen dartelde. jaar beneden een bepaalde inkomens grens, wilde staatssecretaris Scholten gaarne overwegen, maar hij kon niet zeggen op welk moment hij aan het verlangen tegemoet zou kunnen komen. De ontwikkeling van de televisie moet worden afgewacht. De mogelijkheid van vrijstelling is nu in de wet opgenomen, maar men moet afwachten wanneer van de mogelijkheid gebruik zal worden gemaakt. Toch bleef de heer Peters (KVP) er op aandringen te denken aan de bejaarden omdat de televisie vaak een verlossing betekent uit harde uren van eenzaamheid. Het verbod van de film „Kringloop" over seksuele voorlichting, onderwierp de heer Vrolijk (PvdA) aan kritiek. Daarop antwoordde de staatssecretaris, dat zijn conclusie na het zien van de film is geweest, dat deze niet geschikt is voor de huiskamer en het café Hij was in ieder geval niet bereid op zijn beslissing terug te komen. Tegen de argumentatie van de staats secretaris had de heer Vrolijk het be zwaar, dat een film niet wordt uitge zonden op het beeldscherm vanwege de eventuele reacties van het publiek, dat het bijvoorbeeld ook niet eens kan zijn met een kerkelijke uitzending. Dat zijn geen vergelijkbare groothe den, interrumpeerde jkvr. Wttewaall van Stoetwegen (CHU) en de staats secretaris onderstreepte, dat ziln argu mentering was toegespitst op het spe ciale geval. Het is geen argumentering in het algemeen. Overigens meende hij ook, dat niet de overheid moet beslis sen of een film geschikt is voor seksu ele voorlichting, maar dat de ouders daarover voor hun kinderen moeten be slissen. Slapende WEU komt tot nieuw leven De grotendeels slapende „Westeuropese Unie" is gisteren tot nieuw leven ge komen door nieuwe besluiten van de zeven leden (Frankrijk, de Westduitse Bondsrepubliek, Engeland, Italië, België, Nederland en Luxemburg) over de toe komstige rol van de organisatie. De leden hebben een waardevolle ge heime bespreking gehad over de betrek kingen tussen Oost en West. Zij hebben besloten het politieke over leg onder elkaar uit te breiden en vaker bijeen te komen. In plaats van één of twee vergadering per jaar wil men er nu waarschijnlijk vier houden. Men ver wacht dat de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, de vol gende bijeenkomst in eind mei of begin juni zal vaststellen, aldus een zegsman. Deze voegde hieraan toe, dat de minis ters van Buitenlandse Zaken van de unie voor het eerst uitgebreid hebben gesproken over de betrekkingen tussen Oost en West. Alleen hun naaste advi seurs waren bij het gesprek aanwezig. De WEU, die vijf jaar bestaat, is op gericht om West-Duits land bij de ver dediging van West-Europa te betrek ken, nadat Frankrijk het plan voor een Europees leger had verworpen. De bij eenkomsten van de unie waren volgens diplomatieke waarnemers tot niet veel meer dan een formaliteit geworden. Nu heeft men dus besloten er een orgaan voor politiek overleg van te maken tussen Engeland en de zes lan den die samen de gemeenschappelijke markt hebben gesticht. Van conferen- tiezyde wordt er evenwel de nadruk op gelegd, dat de leden van het vasteland bij het overleg individueel zullen optre den en niet als groep, dus niet als „Euromarkt". Engeland zal er zich van zijn kant bewust van onthouden als woordvoerder voor de Zeven (de kleine vrijhandelszone) op te treden. De WEU gaat dus niet fungeren als een schakel tussen de Zes en de Zeven. Advertentie Advertentie. TELEFOON 21444 Speciaal weekeind menu f 4.50 Ossenstaartsoep Kalfsbiefstuk - Roomsaus Champignons - Doperwten - Frites Vanille ijs. Voor kinderen hebben wij een speciaal menu f 3. Muziek Zaterdags van 2024 uur. Zondags van 1624 uur. Plannen voor een studentenhotel te Delft De Delftse studentenraad heeft plan nen voor de vestiging van een buiten lands studentenbureau en een studen tenhotel in de binnenstad van Delft. De bedoeling is dat een en ander zal komen In het nieuwe studentencentrum, dat in de gebouwen voor de bouwkunde der hogeschool aan de Oude Delft (de ge bouwen van de vroegere Oost-Indische Compagnie) is geprojecteerd. Aangezien de behoefte aan een stu dentenhotel zich nu al doet gevoelen meent de DSR dat naar een tijdelijk on derkomen dient te worden uitgezien. De komende zomer zyllen n.l. weer enige honderden studenten uit het buitenland in Delft moeten worden ondergebracht. (Van onze Limburgse correspondent) Besprekingen over de lonen in de mijnen Een commissie uit de Mijnindustrie- raad, welke opdracht heeft gekregen het dagelijks bestuur te adviseren ten aan zien van ae door de werknemersbonden ingediende voorstellen tot verbetering van de lonen en salarissen van het mijn- personeel, is met haar werk gereed ge komen. Zij heeft in beginsel overeen stemming bereikt over verbeteringen, waarmee het dagelijks bestuur van de mijnindustrieraad zich in zijn vergade ring van gisteren heeft kunnen vereni gen. Het dagelijks bestuur zal nu con crete voorstellen indienen bjj de mijn industrieraad, welke ter behandeling van deze voorstellen maandag 15 febru ari a.s. in Heerlen vergadert. OVERAL DREIGT BESMETTING Gebruik regelmatig K Akkertjes werken zonder tijdverlies tegen kou of griep flitsen uw klachten weg Alleen in dozen met Wybert-beeldmerk Metro in Amsterdam vraagt zware offers Over IJ-tunnelbouw is nog niets bekend (Van onze Amsterdamse redacteur) In de loop van dit jaar zal door de Am sterdamse gemeenteraad rapport wor den uitgebracht over de aanleg van een ondergrondse. Reeds weten B. en W. mee te delen, dat de aanleg van de me tro in de hoofdstad technisch mogelijk zal zijn, hoewel er zware financiële of fers mee gemoeid zuilen zijn. In de memorie van beantwoording op niet minder dan 1.050 gestelde vra gen inzake de gemeentebegroting 1960, waarin het gebrek aan financiën haast op iedere bladzijde tot uiting komt, wordt over de inschakeling van de ring-spoorbaan gezegd, dat er met de Ned. Spoorwegen een commissie is ge vormd om dit vraagstuk te bestuderen, ook dat is oud nieuws. Zelfs het pro bleem rond de IJ-tunnel- is geen centi meter van de grond gekomen. Het netto-woningtekort van Amster dam is het afgelopen jaar met 3.500 af genomen en bedraagt thans 13.620 wo ningen. In de komende maanden kan 'n nota worden verwacht over de mogelijk heden tot het bouwen van goedkope huizen voor grote gezinnen. Het hoofdstuk „Openbare Veiligheid" zegt tal van rapporten en nota's toe, o.a. over het weren van zwaar verkeer uit de binnenstad, de parkeermeters of -schijven, de verbindingen tussen stad en buitenwijken, de openingstijden van de tientallen bruggen tijdens de spits uren en de misdadigheid onder de jeug digen. Het instellen van jeugdbrigades om het voetgangersverkeer in goede banen te leiden, zoals in Den Haag en Arnhem geschiedt, achten B. en W. van Am sterdam niet raadzaam. Zij zien te grote gevaren wanneer leken bevoegd heid krijgen op drukke punten het ver keer te regelen. Over de opheffing van het verpleeg sters tekort zijn B. en W. niet optimis tisch gestemd. Dieven vogels Avifauna voor officier van Justitie De drie arrestanten, die wegens de vogeldiefstallen in Avifauna in liet po litiebureau in Alphen waren ingesloten, zjjn hedenmorgen voor de officier van Justitie te Den Haag geleid. Overleg salarissen Ambtenaren (Van onze Haagse redactie) De onderhandelingen over de ambte narensalarissen zullen volgende week worden hervat. De Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambte narenzaken is tegen dinsdag a.s. bijeen geroepen. Minister Toxopeus zal de vergadering bijwonen. De vorige bespreking vond 10 decem ber j.l. plaats. Het regeringsvoorstel om de ambtenaren een voorschot te geven van 3 over het eerste kwar taal van 1960 werd toen door drie van de vijf centrales van overheidsperso neel afgewezen. Deze drie centrales (de socialistische, de katholieke en het ambtenarencentrum) eisten een defi nitieve salarisverhoging per 1 febr. a.s. De minister kon aan deze eis geen gevolg geven en besloot het voorschot, in de vorm van een uitkering ineens uit te betalen. In ambtenarenkringen wacht men met spanning af, of de regering nu dinsdag a.s. een voorstel zal doen over een definitieve salarisverhoging. HOOGOVENS OVER PROJECT ROZENBURG (STAAL) De Kon. Ned. Hoogovens cn Staal fabrieken N.V. te IJmuiden gaan er van uit dat Rozenburg door de lig ging op zichzelf bezien een gunstige vestigingsplaats is voor een staalbe drijf. Dit feit wettigt naar de mening van Hoogovens een studie van de mo gelijkheden aldaar. Hoogovens acht een dergelijke studie echter alleen doelmatig, indien daarbij rekening wordt gehouden met het ervarings feit .dat heden ten dage een nieuw te stichten fabriek voor walserijpro- dukten groot van opzet moet zijn, wil men een kostprijs bereiken, die kan concurreren. Een dergelijke studie vraagt bezin ning op de vele bedrijfseconomische as pecten. die aan de schepping van een groot modern Ijzer- en staalbedrijf ver bonden zijrn, maar ook op de nationaal- economische aspecten en alternatieven. Hierbij moet rekening worden gehou den met het feit. dat Nederland deel uitmaakt van het gemeenschappelijke produktie- en afzetgebied der Europese Gemeenschap voor kolen en staal. Hoogovens is voornemens in het jaar verslag over 1959 uiteen te zetten, dat de in de bestaande constellatie gelegen ontwikkelingsmogelijkheden van de eigen fabrieken te IJmuiden nog zeer groot zijn en dat de volgende uitbrei dingen ook op het terrein van andere walserijprodukten dan platte moeten liggen. Daarnaast blijft Hoogovens onver minderd bereid constructief deel te nemen aan een studie, die. uitgaande van het algemene Nederlandse be lang, een antwoord zou moeten ge ven op de vraag, of een twee ijzer- en staalbedrijf hier te lande gewenst is, zo ja waar, wanneer en volgens welke opzet. UITVOERING VAN DE HOGER ONDERWIJSWET Er is nog geen aanwijzing gedaan van de „aan te wijzen studierichtin gen en „de daarbij aangewezen akten van bekwaamheid" bedoeld in artikel 133 bis van de Hoger-Onderwijswet. Het overleg over deze kwestie is nog gaande, zo deelt minister Cals mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Kleywegt (Pvd A). De minister zegt de mening te delen van de steller der vragen, dat een spoe dige aanwijzing van de akten van be kwaamheid en van de studierichtingen, tot de examens waarin het bezit van die aktentoelating geeft van belang is. Hij heeft zich dan ook en zulks reeds vóór het van kracht worden van de be trekkelijke wijziging van de Hoger On derwijswet tot de openbare bijzon dere instellingen van hoger onderwijs gewend met het verzoek hem te advi seren omtrent de akten, aan welker be zit de toelating tot het afleggen van examens in één of meer studierichtin gen zou kunnen worden verbonden. De gevraagde adviezen zijn nog niet van alle instellingen ontvangen. Verwacht mag echter worden, dat het overleg ter zake in de betrokken facul teiten thans spoedig zal worden afge sloten, waarna een K.b. als in het artikel voorzien, kan worden voorbereid. De minister zal alles in het werk stellen, opdat de regeling tijdig vóór de aanvang van het volgende studiejaar, het Staats blad zal bereiken. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, lezing. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Kin derkoor. VPRO: 19.30 Het platteland nu. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Kinde ren „zien", lezing. 20.10 Theaterkron. 20.20 Kamerkoor. 20.35 De Joden ln de Westerse cultuur, lezing. 20.50 Regerlngsultz.De Verenigde Naties in de afgelopen weken, door mr C. W. A. Schürmann, Nederlands permanent vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties. VARA: 21.00 Bekercompe titie. 21.55 Lichte muz. 22.15 Bultenl. weekoverzicht. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. In Esperanto. 23.10 Muzlekrevue. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.50 Regerlngsultz.: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. praatje. 19.40 Verz. progr. v. d. sold. 20.30 Klankb. 21.00 Lichte muz. 21.20 Vlucht uit 2060, hoorsp. 21.50 Gram. en comm. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Protestanten en katholieken, lezing. 22.50 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Accordeon - muz. 18.40 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodie ken parade. 22.10 Vocaal ens. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Act. 21.05 Voordr. NTS: Eurovisie Garmlsch- PartenklrchenEurop. Kamploensch. kunstrijden. NCRV: 22.30 Wat ben lk?, praatje. BINNENLAND Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet z(Jn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië, ms. Gooiland 8/2, Australië: ss Strathaird 9/2, Brazilië: ss Algorab 7/2, ss. Uruguay Star 11/2, Canada: ss Queen Mary 8/2. ms. Westerman 11/2, Chili: vla New York 11/2, Indonesië: ss Radja 11/2, Ned. Antillen: ms. Oranje Nassau 9/2, Nleuw-Zeeland: ms Sussex 7/2, Suriname, ms Ammon 10/2, Unie van Z.-Afrika en ZW.-Afrika: ms Carnarvon Castle 7/2, Brits Oost Afrika: 66 Jean Laborde 11/2. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. In de veilinghallen te Bovenkarspel zal van 16 tot en met 21 februari voor de 27ste maal de Westfrlese Flora worden gehouden. Deze tentoonstelling zal op dinsdag 16 februari om twee uur door de secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en Visserij dr. D. J. H. Pa- tljn, worden geopend. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben alsnog hun goedkeuring gehecht aan het besluit van de gemeenteraad om een bedrag van f 200.000,beschikbaar te stellen voor de aansluiting van de in aan bouw zijnde pier te Schevenlngen en de Boulevard. Het bestuur van de Pluimveevereni ging „Barneveld en Omstreken" heeft be sloten op 2. 3, 4 en 5 november een na tionale pluimveetentoonstelling in de plulmveemarkthal te Barneveld te hou den. Hoewel het een nationale expositie ls, staat Internationale deelneming toch open. dletverlening van de Hoge Autoriteit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal ls benoemd onze landgenoot de heer A. Theunlssen. BUITENLAND In Siam heeft een olifant ln een aanval van razernij zijn eigenaar met een slag van zijn slurf gedood. Een olifant- drijver, die tussenbeide trachtte te ko men, werd doodgetrapt. BIJ een jacht nabij de Nkatabaal ln NJassaland ls men erin geslaagd foto's te maken van een onbekend ruigharig mon ster, door de Inboorlingen „Oefltl" ge noemd. Het dier ls zwaar gebouwd en loopt als een beer. Deskundigen zullen proberen het wezen te Identificeren. Tijdens oefeningen voor de kust van Virginlè (V.S.) zijn gisteren elf beman ningsleden van de Amerikaanse torpedo- bootjager Daly bij een snelle draal van het schip overboord geslagen. Slechts vijf man werden gered. Een opvarende over leed aan de verwondingen, die hij bij deze manoeuvre opliep. Drie kleurlingen van 18 tot 20 Jaar zijn te Port Elizabeth ln Zuld-Afrika ter dood veroordeeld, omdat zij ln augustus van het vorige jaar een blank meisje van vijftien Jaar hadden vermoord. Zij hadden een 17-jarige Jongen ln wiens gezelschap het meisje, was. bewusteloos geslagen. De Canadese oppositieleider Lester Pearson, die ln 1957 de Nobelprijs voor de vrede heeft gekregen, heeft gisteren ln een bijeenkomst ln de universiteit van Mon treal gepleit voor uitbreiding van de Vei ligheidsraad teneinde de Aziatische en Afrikaanse landen een betere vertegen woordiging te geven. Op deze wijze zou z.l. de zwakheid van de Algemene Vergade ring, die steeds moeilijk te hanteren wordt enigszins worden gecompenseerd, zonder dat afbreuk wordt gedaan aan de speciale functies van de Veiligheidsraad, Die jaren kunt U nooit van U afschudden... Rheumatische Pijnen wel! Regelmatig Krnschen nemen. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet wonderen. Door de aansporende werking van de vijf minerale zouten op de bloedzuiverende organen gaan deze weer krachtiger werken en zo worden alle onzuiverheden in uw bloed - oorzaak van Uw lijden en pijn - vanzelf afge voerd, langs natuurlijke weg. Neem eens een proef met Kruschen. Al gauw zult U de weldadige werking onder vinden. Tot directeur van de afdeling kre- j De Franse oudheidkundige Francois -J— Octobon zegt ln een grot ln de omgeving van Nice aanwijzingen te hebben gevon den, dat daar 80.000 tot 120.000 jaar ge leden reeds mensen leefden. Octobon, die acht Jaar de leiding heeft gehad bij opgra vingen ln dit gebied, zegt dat deze men sen over uit been vervaardigde gereed schappen beschikten. De Westberlijnse politie heeft nog 3 personen gearresteerd, die worden ver dacht van spionage ten behoeve van Oost^ Duitsland. In totaal zijn thans twaalf mensen op deze verdenking aangehouden. De 250 voormalige leden van het Duitse politiebataljon nummer negen, dat ln 1941 in Letland circa 20.000 Russische en Poolse Joden zou hebben omgebracht, worden niet vervolgd, zo ls door de West berlijnse Justitie meegedeeld. Zij konden niet zonder levensgevaar weigeren de be velen van hun meerderen uit te voeren, zo wordt gesteld. Twee officieren van het bataljon zullen wel worden berecht. Alle uitslagen van de algemene ver kiezingen ln de Indiase staat Kerala zijn nu bekend. Van de 126 parlementszetels heeft het anti-communistische blok (ge vormd door de Congrespartij, de Praja- socialisten en de Moslemse Liga) er 94 gekregen en de communisten 26. De ove rige zes zetels zijn over vier partijtjes ver deeld. De Congrespartij alleen behaalde 63 zetels. De Praja-soclallsten legden beslag op 20 zetels en de Moslemse Liga op elf. De Verenigde Staten zullen binnen acht maanden een doeltreffend stelsel hebben waardoor het mogelijk zal zijn dat vijftien minuten van te voren een waar schuwing uitgaat voor naderende vijan delijke projectielen, aldus heeft de Ameri kaanse minister van Luchtmacht, Dudley Sharp, voor een commissie van het Huls van Afgevaardigden verklaard. Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19)Chr. Emigratie Centrale over Canada. 8 uur nam. Kleuterschool Maresxngel: Ouderavond bij 10-Jarig bestaan. 7.45 uur nam. Stadszaal (foyer)Projectie-avond Henk du Mee jr. 8 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuis. Jaarver gadering C.P.B. en Melsjesbond. 7.45 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Schoolver. „Iduna" speelt ,Heer Halewijn". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. B. Slond van Den Haag. Eglise Wallonne: Getulgenlssamenkomst Leger des Hells olv. brigadier en mevr. H. Lahuis. 7.30 uur nam. Schouwburg: Dles-voorsteling „Lief des loze les". 8 uur nam. Waalse Kerk (Breestraat)Getuigenis- samenkomst Leger des Heils. Spr. briga dier H. Lahuis en kadetten Kweekschool 7.30 uur nam. Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. D. Th. F. d'Angremond. 10.30 uur voorm. LuxortheaterZondagmorgenprogramma. Bijzonder kerkewerk. Vluchtelingenhulp, 10.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal): Studium Gene rale. Spr. prof. dr. J. Dankmeyer. 3.15 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „De toverfontein". 3 uur nam. Zuiderkerk. Bijeenkomst Christen Stu dentenraad. Sprekers prof. dr. M. A. Beek en prof. dr. F. Hendrlx. 12.15 uur nam. MAANDAG Hotel Central: Ledenvergadering Ned Ver. van Chr. Handelsreizigers en -agenten 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Oratie Dies Na- talis Leidse Universiteit door prof. mr. J, E. Jonkers. 2 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Filmavond „De Macht van het Kleine". 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal (grote zaal)Tien Jaar „Jong en Jolig". 7.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Ned. R.-K. Middenstandsbond afd. Leiden. 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. „R'dams Toneel". ,,'n Hete zomeravond". 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Half uur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Rehoboth: Ver. tot Bev. der Belangen van Slechthorenden. Lezing met film over Centraal-Afrika door mevr. O. C. D. Iden burg-Siegenbeek van Heukelom. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. A. A. Trouwborst over een volkenkun dig onderzoek ln Boeroendi (Centraal Af rika). 8 uur nam. Rijksmuseum van Geologie: Lezing C. J. Overweel over de vulcanologlsche geschie denis van de Vesuvius. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Tien Jaar „Jong en Jolig". 7.30 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Diploma-uitreiking aan jonggezel-zetters en -drukkers. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalExpositie keuze-tentoonstel ling Openbaar Kunstbezit. Dagelijks van VOOR ZATERDAG 6 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en rep. Wereldkamp. hardrijden op de schaats. 8.50 Voor U en Uw gezin, lezing. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Exodus, le- zin. 10.30 Programmafragmenten. 11.35 Alt, plano en altviool. 12.00 Promenade- ork. en solist. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Gram. 12.46 Rep. wereldkamp. schaatsen. 13.00 Nws. 13.15 Orgel en zang. 13.40 Sportnws. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Jeugd koor. 14.55 Streekuitz. 15.20 Gram. 15.35 Het bestuur v. d. grote gemeente, lezing. 15.50 Omr. ork. en sol. 16.30 Boekenwijs heid. 16.50 Gram. 17.00 Rep. 17.10 Gram. 17.35 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Jazzmuz. 18.50 Gram. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en bulten de grenzen, lezing. 19.40 Christus zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Twintig vragen. 21.40 Reis op de plaats, hoorsp. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.30 Idem. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zie ken. 11.45 Dubbelkwartet. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vijftien Jaar geleden, praatje. 13.20 Platennleuws. 13.25 Dans- muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Amateursuitz. 14.15 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole-ork. en zang. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Gevar. muz. 16.45 Rep. schaatswed strijden. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Progr. v. amateurs. 18.45 En nu mijn ge val. vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Philharm. ork. en solist. 20.20 Lichtbaken. 20.30 Gram. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong oud eeuwig. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.35 Quiz. NTS: 21.45 Rep. Europ. kam ploensch. kunstrijden op de schaats. VARA 22.15 Gevar. progr. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigenversl. 13.00 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Hoorsp. 15.40 Boekbespr. 16.10 Gram. 16.26 Rep. 17.20 Gram. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport 19.45 Gevar. muz. 20.15 Weekoverz. 20.30 Interview. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.30 Gram. 23.45 Avondge beden .24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Gevar. muz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr (Om 11.30 en 12.30 Nws.). 13.00 Wedstr. tussen scho len. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 Sport- revue. 14.10 Gram. 14.45 Sportquiz. 15.15 Dansmuz. 15.45 Gram. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Rep. 17.45 Pianospel. 18.00 Sportrep. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbalultsl. 20.30 Nws. en gitaarmuz. 21.00 Gram. (Om 21.30 Nws.) 22.00 Ork. conc. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Popul. gram. 0.30 Nws. en ge var. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 15.30 Gevar. muz. 17.15 Dans muz. 18.55 Klokgelui en koorzang. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.35 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 2.00 Weerber. en ge var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.40 Kamer- muz. 23.05 Hedendaagse muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Pianospel. 15.15 Omr. ork. 15.45 Gram. 16.00 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Koorzang. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Nieuwe gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.16 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gevar. muz. 484 m, 12.17 Gevar. muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Operamuz. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 18.53 Gram. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.00 Gram. 22.00 Journ 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. BIOSCOPEN Casino: „Het licht aan de overkant". 18 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Paris Canaille". 18 jr. Lldo: „De onzichtbare spion slaat toe." 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: "Tempest, de banneling van St.- Petersburg". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio. "Les quatre cents coups". 18 laar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „AnimeermeisJes". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „La grande illusion". 14 jaar. Trianon. ..Slaapkamergehelmpjes". 18 Jr. Werkd.: 2,30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. B(j geen gehoor bU Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). 104 uur (zondag 1- 8 februari. uur nam.) t.e.m. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd. 104 uur; zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari). Amsterdam onbew. Den Helder zw. bew. Ypenburg zw. bew. Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Limb. zw. bew. Helsinki geh. bew, Stockholm zw. bew. Oslo sneeuw Kopenhagen geh. bew. Aberdeen licht bew. Londen onbew. Brussel regen Luxemburg regen Parbs Bordeaux Grenoble Iss "s i si ai: S a aS a SS z 3 9 2 0.1 regenbul nw 4 zw. bew. zo 1 licht bew. zzo 2 zw.bew. w.&tll licht bew. w.stll 6 z 4-1-3 O 2-1-3 zzo 11 -1 -4 w 2 9-1 w wstll Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbrück Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt mist zw. bew. zw. bew. sneeuw regen gen. bew. zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. zw. bew. sneeuw 1 4 2 0.2 1 11 w.stll 10 no 2 10 3 8 nnw 5 12 5 0 zo 5-1-7 0 w-stil 4 2 6 w-stil 0-3 3 zw 2 6-1 11 w.stll 9 2 4 wstll 4 10 z° 9-3-9 0 zwaar bew. W half bew. geh. bew. w.stll geh, bew. riw.,i onbewolkt w s"i motregen w^tll -1 0 9 5 3 11 6 10 9 3 0 1 0 11 15 11 2

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2