DAMPO Laatste Berichten Niets overtreft Eerste paal werd geheid voor Vlietschool in Voorschoten DONDERDAG 4 FEBRUARI 1960 Mislukte luchtvaart- omlerhandelingeu Kringen, die in nauw contact staan met de beide delegaties hebben ver klaard: het Amerikaanse argument is gebaseerd op het feit dat de KLM een onevenredig aandeel in het interna tionale luchtvaartverkeer zou hebben verkregen in vergelijking met het aan tal passagiers dat uit Nederland af komstig is. Een Amerikaanse luchtvaart maatschappij (Pan American) heeft be weerd, dat de KLM 29 maal zoveel in komsten uit de V.S. verkrygt als de V.S. uit Amsterdam. Van Nederlandse zijde is in dit ver band betoogd dat de Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen niet alleen com merciële landingsrechten in Amsterdam bezitten, maar ook op de Antillen en in Suriname. Men kan het Nederland toch ni.et verwijten, dat de Amerikaanse maatschappijen hiervan niet ten volle gebruik maken. Aap werd moordenaar noodlottig Een klein aapje is de 28-jarige Utrecht se chauffeur, die gearresteerd werd ver dacht van moord op de Utrechtsche vrouw noodlottig geworden. Toen de verdachte een verklaring moest geven voor de krabben op zijn gezicht, zei hij, dat deze een gevolg wa ren van een aanval van zijn aapje. On middellijk werd het dier in beslag ge nomen en een veterinair onderzoek in gesteld, waarbij de recherche assistentie kreeg van een Utrechtse dierenarts, die goed bekend is met apen. Ook de pa tholoog-a.na toom van het gerechtelijk laboratorium van het Ministerie van Justitie, dr. Zeldenrust, die reeds zon dag sectie op het slachtoffer had ver licht, onderzocht nog eens de gezichts- krabben van de Utrechtse chauffeur. Deze consateerde aan de hand van een onderzoek van de nageltjes van het aapje, dat de krabben van de chauffeur door mensennagels veroorzaakt moesten zyn. De dierenarts kwam tot eenzelfde conclusie; ook het vuil onder de nagel tjes van het aapje vertoonde geen spo ren van menselijk vlees of bloed. Dit bewijs was slechts een van de vele die de Utrechtse recherche opstapelde tegen de verdachte. Deze verschafte eerst een bijna sluitend alibi. Toch waren er genoeg aanwijzingen om in de schuld van de verdachte te gaan geloven. De man was in de nacht van zaterdag op zondag jl. in gezelschap van de vrouw gezien. Hij bezocht met haar en nog andere kennissen verschil lende café's en was toen plotseling spoorloos verdwenen. Later bezocht hij in zwaar beschonken toestand de schuit van het slachtoffer. Er is toen onenig heid ontstaan, waarop de man haar naar de keel greep. Dit gebeurde zó krachtdadig, dat zij het bewustzijn ver loor en kort daarna overleden moet zijn. Het overweldigende bewijsmateriaal drong de verdachte steeds meer in het nauw, zodat een bekentenis wel moest volgen. Hij zal voor de R. C. worden ge leid. N.O.V. AANVAARDT UITNODIGING N.V.V. De verenigingsraad van de NOV (Ned. Onderwijzers Ver.) heeft de uitnodiging tot een gesprek met het NVV-verbonds- bestuur aanvaard. De raad heeft in zijn vergadering vooraf het in de afgelopen gevoerde beleid van het hoofdbestuur met algmene stemmen goedgekeurd. Met f. 5800.- met de Noorderzon vertrokken Speciale berichtgeving) Een 23-jarige personeelslid van een Bank te Breda heeft kans gezien een enveloppe met buitenlandse valuta ter waarde van f. 5.800 te verduisteren. Op de dag van de vermissing had de man een snipperdag opgenomen. Bij onder zoek is gebleken, dat hij, toen hij in het bezit was van het geld, onmiddellijk een taxi naar Parijs heeft genomen. Het opsporingswerk is in volle gang. Schipper in Amsterdam beroofd Vannacht werd een 31-jarige schip per in de Molensteeg in donker Am sterdam aangesproken door een vrouw, die vroeg of hü met haar meeging. Op hetzelfde moment werd hij aangevallen door twee mannen, die hem in een portaal drukten en enige stompen ga ven, terwijl de vrouw hem enige mes steken gaf. De schipper, die het bewustzijn ver loor, kon zich later herinneren, dat de vrouw en de mannen zijn portemonnee uit zijn zak haalden en deze er weer leeg in terug stopten. Later bleek, dat er f. 50.uit weggenomen was. De schipper had een tamelijk ern stige steekwond in een bovenbeen, een steekwondje in ee nhand en een mes steek door de mouw opgelopen. Na eerst te zijn teruggegaan naar het café op de Zeedijk, waar hij vandaan was gekomen, is de schipper in het Binnen gasthuis behandeld. De politie heeft als verdacht van deze beroving een 34-jarige vrouw aangehouden. De schip per zou met haar in het café hebben vertoefd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 februari. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: andijvie 90-93. kroten, gekookt 43- 45. boerenkool 27-34, rode kool 26-37, gele kool 14-25, groene kool 33, prei 28-75, spruiten A 44-72, B 32-74; waspeen 15-39, winterpeen 25-26. witlof 6-46. per 100 st.: knolselderie 14-34, per 100 bos: selderie 7.40-8.30, uien 7-20. BARNEVELD, 4 februari. Elerveillng S.B.E. Aanvoer 354.733 stuks. Handel kalm. Notering: eieren van 57/60 gram f 8.82 tot f 9.15, eieren van 60/64 gram f 9.20 tot f 9.84. eendeeleren van 65/69 gram f8.49 tot f9.04, alle6 per 100 stuks. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld Ede. Weekaanvoer circa 1.185.000 stuks, waarvan er thans 423.429 werden geveild. Handel kalm. Notering, eieren van 52/55 fram f 8.22 tot f 8 53. eieren van 55/60 gr. 8.68 tot f 9.26. eieren van 60/65 gram f9.33 tot f9.86, eieren van 65/70 gram f9.99 tot f 10.71, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.850.000 stuks. Handel kalm. Notering: eieren van 57/66 ?ram f 9.tot f 10.algemene prijs 9.40 per 100 6tuks, kiloprijs f 1.54, basis 61 gram. Pluimveemarkt: aanvoer ongeveer 44.000 stuks. Handel redelijk. Notering per kg.: en f j 45 I tot f 1.8 GOUDA, 4 februari. Kaasmarkt. 16 partijen aangevoerd. Prijs per kg f 2,tot f 2.15. Handel flauw. Winterspelen op telerecording (Speciale berichtgeving) De NTS zal van de Olympische Win terspelen in Squaw Valley iedere avond, 15 dagen achter elkaar, van 7 uur tot 8 uur telerecordings uitzenden. Dit jaar twee tnlpenrallyes (Speciale berichtgeving) Vanmorgen heeft Piet Nortier op een persconferentie te Amsterdam meege deeld dat de RAC-West dit jaar niet één maar twee tulpenrallyes zal organiseren, een internationale en een nationale. Dit om tegemoet te komen aan de wensen van de zgn. amateur-rijders, die menen dat ralleys meer en meer het privilege zijn geworden van de zgn. fabrieksrij- ders. De amateur-rijders worden inge deeld zoals zij dat wensen, waardoor een sportieve strijd is gewaarborgd. De start is in de nacht van 1 op 2 mei te Noord- wijk, waar ook de finish zal zijn. Vice-admiraal Brouwer uit Duitsland teruggekeerd De chef van de staf van de Kon. Marine, vice-admiraal L. Brouwer, heeft gisteren te Flensburg een bezoek ge bracht aan de school voor iparine-offi- cieren van de Westduitse marine. Dit was het sluitstuk van een bezoek van drie dagen van vice-admiraal Brouwer aan de Duitse Bondsrepubliek. De Nederlandse vice-admiraal is gis teravond per vliegtuig over Hamburg naar Nederland teruggekeerd. Demonstratie voor mr. Bot De gouverneur van Ned. Nieuw-Gui- nea, dr. Platteel, heeft vanmorgen met enkele diensthoofden en andere autori teiten de staatssecretaris van Binnen landse Zaken, mr. Th. Bot uitgeleide ge daan op het vliegveld Sentani bij Hol- landia. Mr. Bot is vertrokken naar Port Moresby, de hoofdstad van Australisch Nieuw-Guinea. Vóór het vertrek demonstreerden on geveer 2000 Papoea's en Indische Neder landers voor het stationsgebouw. Deze betoging, georganiseerd door het Chris telijk Werknemersverbond, had ten doel de talrijke verlangens en wensen, die onder de bevolking in Hollandia leven, tot uitdrukking te brengen. SPAANS PREDIKANT KOMT NAAR ONS LAND. In de tweede helft van februari komt ds. H. Capo, predikant van de Spaanse Evangelische Kerk van Mallorca naar ons land. Het doel van deze bezoekreis is de Nederlanders op de hoogte te stel len van de huidige toestand der pro- testantsekerken en der protestanten in Spanje. In Nederland wordt de reis ge organiseerd de de interkerkelijke ver eniging „Het evangelie in Spanje", die daarbij gesteund wordt door de Oecu menische Raad van Kerken en de Re- formatie-Rome-commissie der Geref. Kerken. Advertentie Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind STADSNIEUWS Insemineren toegenomen met diepvriessperma JAARVERGADERING VITA NOVA. In de foyer van de Stadsgehoorzaal werd vanmorgen de jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Ver eniging voor Kunstmatige Inseminatie „Vita Nova". Voorzitter Jac. Rijlaars dam opende de vergadering. De secre taris merkte in zijn jaarverslag op, dat ook het afgelopen jaar zich weer heeft gekenmerkt door een gezonde groei van de vereniging. Het insemineren met diepvriesperma was iets toege nomen. Twee procent van het totale aantal inseminaties werd met diep vriesperma verricht. De resultaten hiervan waren nogal uiteenlopend. De voornaamste besluiten, welke het vorig Jaar werden genomen, waren: het organiseren van een excursie naar Fries land en het aanschaffen van een diep- vrieskist. Financieel gezien staat de vereniging er goed voor. Vervolgens werd de begro ting met algemene stemmen aangeno men. Het inleggeld van 4 gulden per koe en de voorschotheffing van 10 gul den per koe werd voor 1960 gehand haafd. Het bestuurslid W. C. v. d. Geest te Oud-Ade werd herkozen. Als lid van de Raad van Toezicht werd de heer S. Ver burg te Bodegraven herkozen. De door het bestuur kandidaat gestelde G. P. W. Belt uit Zoetermeer, werd gekozen als lid van de aankoopcommissie zwartblaar. Als lid van de aankoopcommissie zwart bont werd gekozen de heer J. C. Klerk te Hazerswoude. Het volgende punt van de agenda ver meldde het technisch verslag door de heer P. F. J. Jansen. Hij dankte aller eerst de inseminatoren, die de verschil lende uitkomsten berekend hebben. Spr. ging uitvoerig in op de diepvriesmethode, waardoor men een ruimere stierenkeus kan verkrijgen en aan de grote vraag kan voldoen. Hij besprak daarna enkele cijfers van verscheidene stieren. De droge zomer heeft ook zijn in vloed doen gelden, waardoor de houd baarheid van het sperma iets terugliep. De heer J. C. Klerk, die het verslag van de stierenaankoopcommissie uit bracht .merkte op, dat er reden tot te vredenheid was wat de zwartbontstieren- stapel betreft. Het roodbontenstierenpark onderging he afgelopen jaar nogal wat wijzigingen. Een van de aanwezigen was het niet eens met de aankoop van een bepaalde stier, waarna de heer Klerk opmerkte, dat men dan maar meer deel moest nemen aan de excursies naar Friesland om te zien uit welke stallen de stieren worden aangekocht. GESLAAGD Voor het kandidaatsexamen dierge neeskunde slaagde de heer J. A. Meur- singe te Wassenaar. Voor het kandi daatsexamen psychologie slaagde de heer A. F. van der Scheer te Oegstgeest. Soustelle niet meer in Franse regering Dclouvrier op andere post Naar AFP meldt, maakt Soustelle, mi nister voor Saharazaken en Atoomaan gelegenheden, niet langer deel uit van de Franse regering. Het ontslag van Soustelle viel hedenochtend in een on derhoud van de minister met president De Gaulle. In Parijse politieke kringen gelooft men, dat Soustelle zal worden opgevolgd door de minister van Defen sie, Guillaumat, voor wie Jules Antoni- ni, de 57-jarige secretaris-generaal van de genationaliseerde Franse Spoorwe- j gen en een oud-verzetsstrijder in de plaats zou komen. Delouvrier, de Fran se gedelegeerde minister voor Algerije, is eveneens vervangen. Hij zou een andere I post in het kabinet krijgen. Delouvrier heeft tijdens het recente conflict een I slappe houding aangenomen. Vanmorgen is in het Voorschotense uitbreidingsplan Vlietwijk de eerste paal geheid voor de openbare lagere Vlietschool"Loco-burgemeester G. Schrama liet zien, dat hij wel eens meer met machines te maken heeft en toonde zich een goed heibaas, die de „eersteling" met een daverende slag de grond indreef. Onder de aanwezi gen, die deze voor Voorschoten zo belangrijke gebeurtenis meemaakten, bevond zich o.m. het hoofd van de toekomstige school, de heer J. P. Uit- tenbogaard. Hij was bijzonder te spre ken over de opzet van de nieuwe school. Hij vond, dat de tekeningen heel wat beloofden. De oude Vlietschoolis veel te klein. Op het ogenblik is één klas zelfs in de veel te kleine hal ondergebracht. „Het is erg behelpen", zei de heer Uittenbogaard. De school, wélke een van de domi nerende gebouwen wordt in het zich snel uitbreidende Vlietwijk, moet vol gens het bestek in acht maanden ge bouwd zijn. De loco-burgemeester overhandigde de heibaas, de heer H. Brem, een enve loppe met inhoud, welke inhoud onder de heiers verdeeld moet worden. De heer Schrama hoopte, dat zich tijdens de bouw geen ongelukken zouden voor doen. (Foto L.D./Holvast). Binnenkort weer prijsverlagingen (Van onze parlementaire redacteur) In deze maand en de volgende maanden komen weer nieuwe prijs verlagingen. De vroege aankondi ging zou verstorend kunnen wer ken op de afzet en te voeren reclamecampagnes. Dat heeft mi nister De Pous vanmiddag in de Tweede Kamer meegedeeld op vra gen van de heer Nederhorst (P. v. d. A.) over de beweging van de prijzen. (Meer verhoging dan ver laging). Ook geringe prijsverlagingen acht minister De Pous van groot belang. De loonsverhoging per 1 april ter compen satie van de huurverhoging, kan tot loonsverhoging leiden in zwakke be drijfstakken. Tegenover deze verhoging zijn prijsverlagingen in sterke, bloeiende bedrijfstakken van belang. Dat mag men niet onderschatten. Het gaat in tegen de gedachte dat inflatie een normaal verschijnsel is. „Ik heb nooit gezegd", aldus de minister, „dat een belangrijke verlaging van de kosten van levensonder houd totstand kan worden gebracht. Prijsstijgingen in gehele sectoren heb ben zich slechts sporadisch voorgedaan en waar ze ongemotiveerd waren, zijn ze teruggenomen. De prijsverhoging van melk vloeit voort uit afschaffing van subsidie. Daarvoor is de kinderbijslag verhoogd. De prijzen voor herenconfec- tie waren in 1959 gemiddeld 3% lager dan in 1958. De prijs van de populaire broodsoorten is met een cent verhoogd als gevolg van de gestegen bloemprijzen. Dekens zijn in prijs verhoogd in oktober vanwege de gestegen wolnoteringen, maar de prijzen van dekens zijn nog lager dan vorig jaar. Er mag niet worden gesproken van prijsstijging van verpakte geneesmidde len over de gehele linie. De verhogingen in afzonderlijke gevallen worden onder zocht. Er zijn ook prijsverlagingen te verwachten van verpakte geneesmidde len. Gewassen voor de maan Amerikaanse geleerden zijn op zoek naar groentegewassen, die geschikt zijn voor de teelt op de maan. Men teelt nu verschillende gewassen, o.m. onder een druk, die gelijk is aan die op 10.000 meter hoogte. Bovendien tracht men met een speciale methode de kieming te versnellen en gaat men na, welke gewassen gevoelig zijn voor x-straling en kosmische stralen. Ook de daglengte is belangrijk. De eventueel op de maan te telen gewassen moeten met een dag lengte van ongeveer 14 uur kunnen volstaan .aldus de Tuinderij. ZOETER WOU DE „Zwieten" legde in totaal 11.850 kilometer af GEANIMEERDE JAARVERGADERING Gisteravond hield de Zoeterwoudse Wandelsportvereniging „Zwieten" aange sloten bij de K.N.B. v. L.O., in de over volle zaal van café „Ik leer nog" haar jaarlijkse algemene vergadering gehou den. Voorzitter G. Vlasveld sprak er o.m. zijn vreugde over uit, dat zovele leden en donateurs van hun belangstelling blijk gaven, hetgeen bewijst, dat het met „Zwieten" goed gaat. Dit bleek tevens ook overduidelijk uit het verslag van de secretaris, de heer J. W. Hoogervorst, dat een opsomming gaf van de vele activi teiten in 1959. Zo liepen niet minder dan 890 leden in totaal een afstand van 11.850 km., namen 43 junioren aan de jeugdvierdaagse in Breda mee en orga niseerde „Zwieten" de Rijnstreektochten en de Leidse Hutspottocht, waaraan respectievelijk ruim 800 en 900 wande laars deelnamen. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer G. van Goozen, bleek, dat een ruim batig saldo eveneens redenen tot vreugde geeft. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden. mej. E. van Leeuwen en de heren J. W. Hoogervorst en G. van Goozen bij acclamatie herko zen. Daar mej. G. Vink binnenkort in het huwelijk treedt, stelde zij zich niet meer herkiesbaar en werd de heer F. van Gemerden met algemene stemmen tot haar opvolger gekozen. Een daverend applaus onderstreepte de woorden van de voorzitter, die mej. Vink dank bracht voor het vele werk, dat zij vanaf de op richting van de vereniging heeft verzet. Blijkens het hierna besproken wandel programma 1960, zal ook „Zwieten" dit jaar weer aan tal van tochten deelne men of zelf organiseren, terwijl de junioren, gezien het succes in 1959, ook dit jaar weer aan de jeugdvierdaagse zullen deelnemen. Na een korte rond vraag sloot de voorzitter deze geani meerde jaarvergadering. De opbrengst van een loterU is bestemd voor de aan koop van een aantal verenigingsvlaggen. Aan de voet van de Euromast te Rotterdam is men begonnen met de bouw van de voetbrug, welke deze toren mettertijd zal verbinden met het Park, waar de Floriade wordt gehouden. Winst door regen De droogte moge in de nu afgelopen zomer zeer grote delen van Europa hebben geteisterd en daardoor zware geldelijke verliezen hebben veroorzaakt, één land. namelijk Oostenrijk, deelde niet in dit lot, maar werd kwistig be deeld met de door andere landen zo zeer gewenste regen. Op sommige da gen viel er in Oostenrijk zelfs veel te veel neerslag, wat hier en daar vrij ernstige overstromingen van steden en dorpen tot gevolg had. Dank zij de re gen bleef de Oostenrijkse melkproduk- tie op peil en bovendien heeft men op het ogenblik geen moeite om afzetge bieden voor de zuivel te vinden. De hond, de schapen en de automobilisten Gistermiddag omstreeks twee uur hebben zeker veertig automo bilisten in een weiland aan de Oranje Nassausingel nabij de Ver lengde Aarkade in Alphen aan den Rijn jacht gemaakt op ee nhond, die op zijn beurt ongeveer 18 scha pen voor zich uitjoeg, waarvan hij er reeds enkele had verwond. De hond, eigendom van een ambtenaar, die werkzaam is bij de Amerikaanse ambassade, was zon der dat zijn baan het merkte, het huis uitgeglipt. Enige kinderen hebben nog ge tracht de hond te vangen. De hond wist echter te ontkomen en vluchtte het weiland in. De jacht, welke dwars door een sloot ging. eindigde tenslotte in het voordeel van de automobilisten En van de schapen niet te vergeten DEURSOVERZICHT Internationals flauw Amsterdam, 4 februr De openingskoersen van vanmida voor de internationale waarden note den met onbelangrijk beneden de slo koersen van gisteren en vielen blti tegen. De schuld van de teleurstellen tendentie dient gezocht te worden New York. In Wall Street ging gister, een groot gedeelte van de dinsdag a daar behaalde koerswinsten verloren de markt sloot er aan de flauwe kaï Het Damrak reageerde hierop met gere koersen. Er was plotseling ti einde gekomen aan de vrij gunstig stemming van de twee voorgaande do gen. De gang was er vandaag volkome; uit. Het geringe aanbod van het pu bliek kwam in een vrij lege markt ei werd slechts tegen veel lagere pryze: opgenomen. Aku's daalden van 487 to 4844, tegen gisteren als slotprys 497 5 8 Philips schommelde rond de 778 en ver loor op die prijs circa 13 punten. Uni levers 12 punten lager op 755. Kon. Olit rond de f159, circa fl.60 lager bij d<- voorgaande slotprijs. KLM werd een halve gulden lager geadviseerd. Met hei mislukken van de Nederlands-Ameri kaanse luchtvaartbesprekingen, voor het verkrijgen van landingsrechten voor de KLM in Los Angeles, had men ter beur ze reeds rekening gehouden. De handel in Scheepvaartwaarden verliep kalm, doch dit verhinderde niet dat de koersen doorelkaar 1 tot 4 pun ten lager noteerden. Ook de cultures moesten enig terrein prijsgeven. Niette genstaande de verplichte f200.000 vraag voor staffellening, lag deze lening van middag flauw in de markt. Ook de overige Staatsobligaties noteerden me rendeels beneden de vorige slotprijzen. Amsterdamsche Bank en Rotterdam- sche Bank werden hoger geadviseerd, evenals aandelen van Vlissingen Ka toen op 520 (500) en de preferente aan delen Vlisco op 210 (205). Hoogovens gedaan 760, tegen gisteren 780. WISSELKOERSEN Londen 10.57*4—10.57%New York 3.77,V—3.77A; Montreal 3.96%—3.96% Parijs 76.85—76.90; Brussel 7.56%- 7.56%; Frankfort 90.45*4—90.50*4; Stock holm 72.84—72.89: Zürich 87.01' 87.064; Milaan 60.78*4—60.834; Kopen hagen 54.63—54.68; Oslo 52.76—52.S1 Wenen 14.51—14.52; Lissabon 13.174 13.19. Beurs van Amsterdam Donderdag 4 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 984 984 Ned. *59 4*4 984 984 Ned. '59 44 964GB 964GB Ned. '53 34 924 924 Grootboek obl. 34 78 Ned. '47 3 4 (3) 914GL 904 Ned. '51 34 95 Ned. '53 34) 91% 91f# Ned. '56 34 92 9118 Ned. 48 34 85f8 85} Ned. '54 34 874 864 Ned. '55 I 34 884 88A Ned. '56 II 34 894 894 Ned. *37 3 904 90 Dollarlng '47 3 904 904 Investeringscert. 3.. 964GB 96AGB Ned 62-64 3 96}gGB 964 Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 92% Ned. WJ3. 6% 1094 109'/* ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 424 424GB Nat. Handelsbank 187 185 4 Ned Handelmij259% 264% Amst. Rubber 1244 122 H.V.A 164% 1614 Senembah 600L A.K.U 4974GB 484 4 Berkel's Patent (v.) 295GB 290 Calvé Delft cert. 735GB 726 Dell My.en (Ver.) 189.50B 189 Kon Pap. v. Gelder 254 248 Hoogovens cert780GB 760GB Mtiller en Co. N.B. 3804GB 370 Ned Kabelfabr 445GB 435GB Philips 7904GB 7774GB Philips pref 293GL 289 4 Unilever 766% 754GB Wilton Feyenoord 225 225 Biliton 2de r 377 36y% Dordtse Olie gew. 753 742 4 Kon Olie (120—162.50 161.50 idem (50 d. f20.—) 161.60 158.90 Holl Amer lijn 172 1704 Java China Paket 165% 161 KLM 115 114GL Kon Ned Stmv Mij 191 1884 Kon Paket Mij 148% 144 Stoomvaart Mij Ned. 173 170GL Nlevelt Goudr cert 157 4 GB 151GB v Ommeren eert 263 258GB Kon Rott. Lloyd 162 159GL Ned Scheepv Unie 162 157GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 90% idem '48 (34) 93 R'dam '52-1 (44) 97% ld. ld. *37 I-n (34) 924 92 Z-Holland -56 (44» ™4 Bankwezen Bank N G '58 (54) 103A 1034 id. N.W3. *52 (44) 934 95A Industr. Obligaties Philips Dollarlng "61 94% 94% Premieleningen A'dam '53 3 98 96% A'dam '51 I 2% 83 82% A'dam '51 I 2% 82% 82% A'dam '56 II 2%88% 89'- Eindhoven '54 24 794 80 Enschede '54 24 82B 82 Den Haag '52 I 24 86% Idem II 24 86% 86 R'dam '52 I 24 854 85% Idem II 24 88 894 Idem '57 24 96% 964 Utrecht '52 24 85 844 Z.-Holl 1957 2 4 93 4 93% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 224 Amst Bank 341 HJB.U eert235 Rott Bank 3014 Twentsche Bank 282 4 Industrie Ondernemingen Albert Heyn389 Borsumt) 67% K N Ed.met A-AA 91% Idem pref wd 93% ElectrolasmU 320 Kon Ned Grofsm 170% Holl Constructie 455 lng our v Bouwnfjv 268 Interna tlo 169 Int Kunststof! Ind 65 Leidse Wolspinnerij 400 Rott Droogdok Mfj 615 Slkken's Lakfabr 589% Ver Touwfabrleken 308 Walvisvaart 118 Wernink's Betonm 159% Van Wijk en Heringa 114% Zaalberg 124 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 6% Amerik fondsen Canadian Pacific R 26% Intern Ntckei 104% Anaconda 634 Bethienem Steel52% Cities Service 47A General Motors 51 Kennecott 93% Republic Steel 67% 8hell OU 76% Union Pacific 29% Un States Steel 91% 223.50 345 235% 302 283 4 319 174% 454 163 654 395 6154 590 302% 1204 163 112 125 B 26' 103 61' 514 46*. 49% 92 661 75 284

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9