DONETZ BOSCH 't gehele jaar door Verzoek bestuur VVV Noord wijk te schorsen dient voor de rechtbank Leidse padvinders behalen het insigne Bescherming Bevolking de beste antraciet geeft de meeste warmte Macmillan wijst Zuid-Afrika op „het gevaar van isolement" CETAFLEX^i RESTANTEN FOTO- EN FILMAPPARATUUR Foto-ciné JAN WOLFSLAG KOELKAST ƒ532.- Pleidooien en verhoren achter gesloten deuren behandeld Ruim 62 jaar vertolker van Donderdag 4 februari 1960 Tweede blad no. 29966 In het centrum Bescherming Bevol king aan de Middelstegracht vond gis teravond het examen plaats en de bekendmaking van de uitslag van 't nieuwe padvindersvaardigheidsinsigne „Bescherming Bevolking". De padvindersbeweging stelt elke jon gen in staat om zich, naast de normale padvindersactiviteiten te bekwamen in de meest uiteenlopende onderwerpen, die in het latere leven zeer zeker van pas kunnen komen. Het Nationaal Hoofdkwartier van De Nederlandse Padvinders, heeft sinds enige tijd naast de meer dan honderd andere insignes een insigne „bescher- ming bevolking" ingesteld. Dankzij de medewerking van de afd. Leiden B.B., kon voor de eerste maal een speciale cursus voor padvinders worden georganiseerd. De B.B. stelde instructeurs, materiaal en het B.B. Cen trum ter beschikking. Tijdens 12 lessen hebben de deelne mers een inzicht gekregen in het werk van de B.B., in de taak van de blok- ploegen en de samenwerking met de verschillende diensten. Zij hebben ge leerd wat te doen bij een explosie, hoe een onontplofte bom behandeld moet worden en wat de gevolgen kunnen zijn van een atoombomaanval. Zij zyn inge werkt bij de techniek van samenwerken de blokploegen, centrale posten enz. enz. De verkenners hebben bovendien mogen werken met het brandweer- en red dingsmateriaal. Gedurende het examen werden de verkenners door de heren S. W. Hage- doom en W. A. Kosten, getest op hun verworven kennis. Alle kandidaten heb ben met goed gevolg het examen afge legd. Bij de bekendmaking van de uitslag waren o.m. aanwezig de districts-com- missaris van het N.P.V., de heer A. Beekes en de ass. districtcommissarissen de heren J. W. Cornelisse en W. J. Buij- tendorp. In zijn slotwoord wees de heer Hoge- dorp op het grote nut van deze, spe ciaal voor padvinders gehouden cursus. Immers, een groot gedeelte van de be volking is nog onvoldoende op de hoogte van het werk van de B.B. Juist daarom is het prettig te weten, dat de padvin dersbeweging de jongens in staat wil stellen met het Werk van de B.B. kennis te maken. Oubaas A. Beekes dankte de heer Hagedoorn voor de medewerking, welke bij de totstandkoming van de cursus werd ondervonden. De verkenners hebben met groot enthousiasme de les- Lezers schrijven DE KOMENDE HUURSANERING Het moet mij en de onnoemelijk velen, die oude huizen bewonen van het hart, dat oude huren worden opgetrokken aan die van de nieuwbouw. Velen zullen het met mij eens moeten zijn, dat er toch een hemelsbreed verschil ligt tus sen oude huizen en nieuwe, ook wat in richting en comfort betreft. En wat heb ben zij, die oude huizen bewonen, zelf aan die huizen moeten doen, om ze be woonbaar te houden, daar de huiseige naren (de goede niet te na gesproken) er zich toch praktisch niets aan gelegen lieten liggen. En dan tenslotte: „Regeren is vooruitzien", want wie zal zeggen, dat, wanneer er voldoende nieuwbouw-wo- ningen zyn, de oude huizen nog voor diezelfde prijs verhuurd kunnen worden? De salarissen van de arbeiders, hebben nog steeds de verhouding van steden, dorpen, gehuchten en achtergebleven gebieden en dat zal wel zo blijven in de toekomst. Neem dit maar: een arbeider die vóór de oorlog f. 25- f. 30 per week verdiende, komt nu aan f. 70-f. 85 bruto per week. Gezien de levensbehoeften, die zeker met 350 procent gestegen zijn is dit een grote achterstand. En wat ge beurt er, wanneer de minister over enige tijd de huurcompensatie schrapt? Mynheer de redacteur, dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend Uw abonnee, P. G. Cornelisse Marislaan 43, Leiden EXAMENCOMMISSIE NIJVERHEIDSONDERWIJS Ingesteld is een commissie, die dit jaar belast zal zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor nijverheids onderwijs N XII. In deze commissie zijn o.a. benoemd mej. M. A. Busé tot lid en secretaresse en tot leden de dames J. M. A. Broerse, J. J. C. de Goede, J. M. v. d. Kley, C. W. F. L. Kramers. V. M. van der Sanden en de heren dr. G. Th. van Beusekom, F. L. J. Dolle en H. M. J. W. J. Kortmann allen alhier woonachtig. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Elsje Maria Titla, dr van G. F. P. M. Staats en L. A. Wiessing, Aaltje Maria, dr van J. J. van Fruchten en K. G. Kuipers, Rudolph Willem, zn van A. Dubbelaar en N. Bek, Isabella, dr van S. Gommans en G. van den Bogaard, Cornelia Johanna, dr van J. Braxhoven en C. M. C. Hoogervorst, Camillus Gerardus Albertus Maria, zn van R. C. G. van Neer en M. G. T. Braam, Ro bert Cornells, zn van C. Degenaars en M. Veenhoven, Renske, dr van E. Jager en A. van Komen. GETROUWD J. van der Ploeg en T. Kruider. OVERLEDEN' D. J. Wassenaar, 66 Jaar. man, W. H. H. Krul, 61 Jaar, man, C. S. Vijlbrief, 74 Jaar, wed. van J. Beekma, J. K. Ouwens, 45 Jaar sen gevolgd. Spreker dankte tenslotte de heer G. J. Spaans, instructeur, voor de wijze waarop hij de avonden heeft ge leid. In het komende najaar zal een tweede cursus volgen. Voor het examen zijn geslaagd: H. Adriani, W. v. d. Berg, M. J. Bokma, H. Broekhuis, L. J. L. Clavan, G. J. Dodde- ma, J. Eshuis, R. v. d. Hulst, H. de Jong, J. M. Kiel, R. H. Kreuse, G. v. d. Mark, P. C. Meester, J. v. Meijgaarden, G. J. Nieuwenhuis, F. P. Pijnnaker, H. Pijnaa- ker, W. F. Rijnsburger, H. A. M. Schlicker en H. Zwaart. Dr. L. D. Brongersma schrijft boek over Nieuw-Guinea-expeditie BUITENLAND TOONT GROTE BELANGSTELLING In het buitenland blijkt veel belang stelling te bestaan voor de wetenschap pelijke expeditie, die vorig jaar onder leiding van onze stadgenoot, dr. L. D. Brongersma is gemaakt naar het Ster rengebergte op Nieuw-Guinea. Van de hand van dr. Brongersma zal omstreeks april een boek verschijnen over de expeditie. Het wordt uitgegeven bij Scheltens en Giltay. De belangstel ling uit het buitenland hiervoor is ver rassend groot. Het gevolg is dan ook dat het boek gelijktijdig in niet minder dan elf landen zal uitkomen. GOUDEN BRUIDSPAAR Vandaag zijn voor het echtpaar v. Leeu wenSchaap, dat donderdag 18 febr. zijn gouden huwelijksfeest hoopt te vieren, ce bruidsdagen ingegaan. De heer G. van Leeuwen (74) is geboren in Zoeter - meer, maar reeds na enkele jaren ver huisden zijn ouders naar Oegstgeest, waar hij tot een jaar na zijn trouwen heeft gewoond. Zyn vrouw, A. van Leeuwen Schaap (751, Leidse van geboorte, heeft hij in de Sleutelstad leren kenner.. Een jaar na hun huwelijk verhuisden zij naar de Haverzaklaan, waar zij 43 jaar hebben gewoond. De heer Van Leeuwen heeft zijn hele leven in het kleerma kersvak doorgeoracht. Nog steeds heeft hij een kleermakerij, hoewel het er na tuurlijk lang niet meer zo druk is als vroeger. Als kanarieliefhebber heeft de heer Van Leeuwen vooral in de laatste vier jaar tal van prijzen in de wacht gesleept. Hij heeft zelfs een collectie van 70 kanaries bezeten, maar thans heeft hij verscheidene vogeltjes verkocht. Reeds van zijn 29ste jaar af heeft de heer Van Leeuwen de kanariekwekerij als hobby. HU is een trouw lid van de kanariekwekersvereniging „Avibus". Het echtpaar Van Leeuwen, dat thans in de Piet Heinstraat 3 woont, heeft drie kinderen gehad, van wie twee dochters nog in leven zijn. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het doet. examen godgeleerdheid de heer J. E. Tulung te Oegstgeest. Onze stadgenoot, de heer L. Schip per, is benoemd tot voorzitter van een commissie, welke dit jaar is belast met het afnemen van examens ter verkrij ging van de akte van bekwaamheid als hoofdonderwyzer. Prof. dr. P. Minderaa alhier is be noemd tot lid van de jury, welke dit jaar de staatsprys voor letterkunde (P. C. Hooft-prijs) zal toekennen. Obash oeaf. Y aHPtW JONG EN JOLIG BESTAAT TIEN JAAR Druk bezochte receptie De grote populariteit, welk Sempre Avanti's .Jong en Jolig" bezit, kwam ook gisteravond tot uitdrukking in de grote belangstelling, die zich in het gebouw Rehoboth aan het Rapenburg concentreerde rond het bestuur, dat van vele zijden werd gelukgewenst in verband met het tweede lustrum van „Jong en Jolig". Bijna twee volle uren stond het bestuur, met de directeur- voorzitter Koos Kukler aan het hoofd, onder „druk" van hen. die vele waar derende woorden hadden voor de grote vlucht, welke „Jong en Jolig" in deze tien jaar heeft genomen. Van de vele sprekers noemen wij o.a. de heer P. Barendse namens de afdeling Leiden van de Chr. Metaalbedrijfsbond, de heer H. Zeilstra van het Hervormde Tehuis voor Ouden van Dagen, de heer M. van Roon, die felicitaties overbracht van de afdeling Noordwyk van de Chr. Besturenbond, de heer J .de Geus, die zulks deed namens de hervormde wyfc- rieente Rembrandtwijk en de heer M. de Neede van het Ohr. Tamboer- en Pyperkorps „Kunst en Genoegen". De voorzitter van de lustrumcommis sie, de heer J van der Laan, had voor het bestuur nog een grote verrassing in petto. Onder woorden van waardering en hulde, bood hij namens donateurs en vrienden van Sempre Avanti een prach tige schrijfmachine voor het secretariaat aan. Hiervoor was een bedrag van circa f. 300 bijeengebracht. Ook was er nog een persoonlijk geschenkje voor de di recteur, afkomstig van een dame op leeftijd, die daarmee haar bijzondere waardering voor de directeur wilde on derstrepen. Onder de velen, die deze avond vol stonden met een hartelijke handdruk, waren o.m. de heer M. B. de Jong, secre taris van K. en O., de heer J. van Leeu wen van de Hervormde Jeugdraad, ds. J. Dit schilderij van Rembrandt werd door het Britse Nationale Schilde rijenmuseum aangekocht voor een enorme prijs. Hoe hoog deze prijs was, is niet bekend gemaakt, maar de regering heeft een subsidie voor deze aankoop verleend van 1.300.000 gulden! Proces om een woning te Noordwij kerhout Leidse huiseigenaar acht vordering onrechtmatig Wederom heeft gisteren voor de pre sident van de Arrondissementsrechtbank te Den Haag, jhr. mr. G. Witsen Elias, een proces in kort geding gediend tus sen een Leidse huiseigenaar tegen het gemeentebestuur van Noordwij kerhout, over een zijner woningen in die gemeen te. De gemeente Noordwij kerhout had de woning gevorderd ten behoeve van de huurders, nadat de Leidse kanton rechter op verzoek van de eigenaar een ontruimingsbevel gegeven had. De huis eigenaar eist dat de Haagse rechtbank president het vorderingsbesluit zou ver nietigen. Op 21 januari voerde eiser een dergelijk kort geding tegen de gemeente Noord- wykerhout. Het ging toen om een ander huis, dat was gevorderd ten behoeve van de mensen, die er een jaar eerder zonder toestemming van de eigenaar weder rechtelijk waren ingetrokken. Ook toen had de Leidse kantonrechter een ont ruimingsbevel gegeven. De Haagse recht bank-president weigerde desondanks het vorderingsbesluit van de gemeente te vernietigen, overwegende dat het von nis van de kantonrechter de vorderings bevoegdheid van de gemeente niet aan tast. HUURSCHULD VAN RUIM F. 600,— In het geval waarom het gisteren ging was het ontruimingsbevel door de kantonrechter gegeven op grond van wanbetaling der huurders, die een huurschuld van meer dan f. 600,heb ben. Namens eiser betoogde mr. H. C. R. M. van Cranenburgh uit Haarlem, dat de vordering onrechtmatig is, al vindt zij dan ook steun in de ministeriele richt lijnen. Pleiter grondde zijn stelling op de voorgeschiedenis van de zaak. Nadat namelijk ook de gemeente Noordwijkerhout enige tijd lang tever geefs had getracht voor de eigenaar de huur te innen van de bewoners, schreef zij hem een brief, met het advies ,Het is beter dat U de zaak maar weer hele maal in eigen hand neemt; het is een hopeloos geval". Eiser leidde hieruit af dat de gemeente geen bezwaar zou heb ben tegen een ontruimingsprocedure. Pleiter achtte het een onrechtmatige daad van de gemeente het effect van deze procedure door de vordering weer teniet te doen. Voor de gemeente Noordwijkerhout pleitte mej. mr. D. E. J. Schaffer uit Leiden. Zij wees erop dat de gemeente volkomen in haar recht is met de vorde ring, terwijl daarnaast de eiser geen enkel belang heeft bij de vernietiging van dit vorderingsbesluit, aangezien de gemeente zich thans garant stelt voor de betaling van de huur. Uitspraak 10 februari Oppositieleider steunt het apartheidsbeleid (Van onze Londense correspondent) Tegen de verwachting in heeft premier Macmillan Zuid-Afrika zijn mening gezegd over Engelands veroordeling van de apartheids politiek. Tot dusver werd algemeen aangenomen, dat Macmillan het beginsel, dat in het Britse Gemene best gehuldigd wordt, zou hand haven, n.l. dat men zich niet met eikaars inwendige aangelegenhe den bemoeit. Maar hij zette in een rede in het Zuidafrikaanse parle ment duidelijk uiteen, zich daarbij op een uitspraak van Paulus beroe pende, dat wij allen één zijn, dat wij door onze daden elkaar treffen en dat isolement niet langer moge lijk is. Macmillan's gesprek met de aartsbis schop van Kaapstad, de uit Rotterdam afkomstige dr. Joost de Blank, de felste strijder tegen de apartheid, bevestigde dat hy de morele factoren op de voor grond wilde plaatsen. Macmillan kon dit des te gemakkelijker doen, omdat hy Zuid-Afrika ondubbelzinnig wil waar schuwen dat het bezig is zijn eigen graf te graven. Zyn toespraak herinnerde aan het Britse standpunt in het begin van de negentiende eeuw, toen de En gelsen zich verzetten tegen de slavernij in de Kaap en de Boeren caarom hun grote trek begonnen. Overigens veroordeelde hy de door Labour voorbereide boycot van Zuid- Afrikaanse goederen in Engeland. Er was geen twyfel aan, dat Macmil- len zijn gastheren diep heeft gegriefd. Dr. Verwoerd was woedend en bleef aan het eind van de rede voor zich staren. Daarna bedankte hy hem formeel, maar ging meteen tot de tegenaanval over. Hy zei dat er niet alleen recht voor de donkere rassen in Afrika moest zijn, maar ook voor de blanken. Verwacht wordt dat de Afrikaanse politici zich uit beleefdheid nog even zullen beheersen, maar dat na Macmillans vertrek mor gen, vrijdag, de woede zal losbarsten. In Londen hebben de bladen en alle politieke partyen Macmillan in hoge advertentie Zondagmorgenprogramma Bijzonder Kerkewerk VLUCHTELINGEN ZOEKEN HUN WEG Het zondagmorgenprogramma van het Bijzonder Kerkewerk der Leidse Herv. Gefneente in het Luxortheater draagt zondag een zeer afwisselend karakter. Naast de grauwe realiteit van de vluch telingenkampen. in de vertoning van zwart/wit beelden over het Oostenrijkse vluchtelingenkamp „Haid" kondigt de commissie als spreekster aan dr. ds. E. A. FrankenDuparc, die verslag zal ge ven van de hulp, die zij dank zij de spontane medewerking van vele Leide- naars in „Haid" tydens de kerstdagen heeft mogen brengen. „Vluchtelingen zoeken hun weg", zo luidt de titel van haar toespraak. Een fraaie kleurenstrook over de pa- radijs-achtige omgeving van Hongkong vormt eveneens een afwisseling in dit programma. De heer H. de Jong uit Wassenaar, se cretaris van Kerkelijke Internationale Hulpverlening, zal een verslag geven van de nood maar ook van de mogelijkheden om vluchtelingen, over de gehele wereld, te helpen. Natalia Zlobinska zal in haar Poolse klederdracht enkele malen op het po dium in Luxor verschynen om in de taal van haar land liederen te zingen. Zy geeft daarbij telkens een toelichting in het Nederlands. Lijm koud alle hout met van Ceta-Bever ZATERDAG LAATSTE FOTO-KOOPJESDAG tegen abnormaal lage prijxen. ZIE ONZE ETALAGE VRIJDAGAVOND. BREESTRAAT 123 HAARLEMMERSTRAAT 102 Advertentie kompressor zorgt voor Uw gezondheid Prijzen vanaf verkrijgbaar'bij de bonafide handel Alleenvertegenwoordtging N.V. Willem van Rijn Amsterdam. Haarlemmerweg 475, tel 185222 (10 lijnen). de Wit, wijkpredikant van de Rem- brandtwyk, een deputatie van de Chr. Besturenbond uit Leiden, Sassenheim en Wassenaar, van de afdeling Alphen ad. Ryn van de Chr. Metaalbedryfsbond, de afdeling Leiden van de Alg. Ned. Inva- lidenbond .dokter H. P. Veldhuyzen na mens de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, de heer J. H. Sira van de Oud-ledenvereniging „Levendaal" en afgevaardigden van de Speeltuinvereni ging „Rondom de Watertoren" en de personeelsvereniging van het LD. Onder de vele schriftelijke felicitaties, welke bij het bestuur binnenkwamen, waren er van de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, de commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws, van de Leidse Chr. Oranjevereniging en van talryke Chr. Besturenbonden Na afloop van de receptie werd de feesvtreugde nog geruime tyd in de kring van bestuur en leden geprolon geerd. A.s. dinsdag en woensdag wordt de lustrumviering voortgezet met feest avonden in de Stadsgehoorzaal. mate geprezen. Onder de conservatieven was men trots op Macmillans moed. Van de zyde van de oppositie werd te ken nen gegeven dat Macmillans rede een gevolg was van Labour's aandringer. Dit lykt overdreven, maar Macmillan heeft door zijn rede Labour's kritiek op zyn bezoek aan Zuid-Afrika volkomen ont zenuwd. Indien Macmillan door zijn rechtervleugel wordt aangevallen, zul len de socialisten hem steunen, zo be loofden zij. De oppositie hoopt, dat de Britse regering nu ook de nodige stap pen zal nemen ln de Verenigde Naties. In zyn rede tot het parlement ver klaarde Macmillan nog: .De grote kwestie van de tweede helft van de twintigste eeuw is of de neutrale volken van Azië en Afrika zich bij het Westen of het Oosten zullen voegen. Zullen deze volken in het communistische kamp worden getrokken of zullen de grote experimenten van zelfregering, in het bijzonder binnen het Britse Gemene best, zo geslaagd blijken te zijn dat de weegschaal doorslaat naar vrijheid, orde en recht? De strijd gaat om de geest van de mensen", aldus Macmillan. Intussen heeft Marais Steyn, lid van de Verenigde (oppositie) Party, op een byeenkomst te Kaapstad verklaard, dat zyn partij voor de regering zal blyven stemmen „voor elke maatregel die ge richt is op sociale scheiding van de ras sen, zolamg wy en-van overtuigd zyn, dat hy eerlijk wordt toegepast". FRAAIE SUCCESSEN LEIDSE PLUIMVEE. EN KONIJNENSPORTVERENIGING De Leidse Pluimvee- en Konynen- sportvereniging LPKV nam deel aan de grote landelijke bondstentoonstelling in 's-Hertogenbosch en behaalde vele fraaie resultaten. De uitslag luidt als volgt Konijnen: Witte Vlaamse Reus: J. Laman, zzg met ereprijs: Franse Hang oor: G. Th. de Jong zzg; Groot Zilver: mevr. Couzijn zzg en 2x zg met ereprijs; Wener Wit: J. W. Rozendaal 2x zzg en 2x zg met ereprijs, E. Houtsma zzg en zg; Havanna: A. Augustinus zg; Klein Chinchilla: B. Th. Rutgers, zzg en zg met ereprijs; Blac. Tan: J. Rol zzg en 2x zg met ereprys; Hollanders: G. J. Bloe- mendaal zzg en zg met ereprys; Hoen ders: Wit Wynandotte: W. Blijleven, 3x zzg en 2x zg met ereprijs: Sierduiven: Hoogvliegers: T. M. v. Amsterdam 5x zg met ereprys: Ned. Helmduiven: E. Quist 2x zg; Tipplers: W. Blyleven zg; Oud Holl. Meeuwen: E. Quist 2x zg met ere- prys. Bohnke solist op concert Residentie-Orkest Donderdagavond 11 februari concer teert in de Stadsgehoorzaal het Resi dentie-Orkest onder leiding van Jean Fournet. De solist van deze avond is de pianist Robert-Alexander Bohnke, die het pianoconcert van Schumann zal vertol ken. Deze oogstte verleden week een enorm succes bij de Kunstkring voor Allen. Fournet opent het concert met een uitvoering van zes delen van Han del's Water Music in de bewerking van sir Hamilton Harty. Na de pauze diri geert Fournet werken van Missiaen en Roussel, resp. „Les offrandes oubliees", een vroeg werk van deze omstreden com ponist en de Vierde Symfonie. PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Geology of the Val d'Aran" Central Pyrenees) de heer W. F. J. Kleinsmiede, geboren te Pladjoe (Ind.) en thans wo nende te Den Haag. Gistermiddag diende voor de Arrondissementsrechtbank te Den Haag het verzoekschrift van mr. C. Punt, bestuurslid van de Stichting V.V.V. Noordwijk, waarin hij vraagt de tegenwoordige bestuursleden van de Stichting te ontslaan of te schorsen, voorlopige voorzieningen ten aanzien van het bestuur en beheer der Stichting te treffen en vast te stellen, dat de heer J. van Wijk, een der vertegenwoordigers van de Vereniging van Werkgevers in de Horecabedrijven in de Stichting, niet rechtsgeldig tot bestuurslid is benoemd en derhalve geen lid van het dagelijks bestuur kan zijn. Als gronden voerde mr. Punt in zijn request aan, dat het dagelijks bestuur van de Stichting bij herhaling heeft gehandeld in strijd met de bepalingen van de statuten en zich tevens schuldig heeft gemaakt aan wanbeheer. Mr. Punt acht zich als bestuurder van de Stichting V.V.V. mede ver- antwoordelyk voor een goede nale ving van de statuten en het voeren van een goed beheer. Derhalve be schouwt hy zich als belanghebbende in de zin van de Wet op de Stich tingen. Een en ander wordt in het verzoek schrift uitvoerig gemotiveerd. Eigen bedrijf bevoordeeld Met betrekking tot het wanbeheer vestigt verzoeker de aandacht op het bevoordelen van de eigen bedrijven door enkele bestuursleden van de Stich ting, de boycot van bepaalde hotels onder meer van hotel De Baak van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond het voeren van een reeks processen, on der meer die tegen de voormalige di recteur, de heer J. H. Kleine Staarmann waarvan de ongunstige uitslag was te voorzien, het rondzenden van een niet door het algemeen bestuur goedge keurde concept-rekening en verant woording en het in discussie stellen van deze niet bekrachtigde stukken in de gemeenteraad van Noordwyk, het daar- by overleggen van een overzicht van verstrekte informaties, welke volgens de ontslagen directeur geheel gefantaseerd moet zyn, en het ontbreken van con trole op de administratie door een vol ledig competent accountantskantoor. Volgens het verzoekschrift van mr. Punt, zou het dageiyks bestuur van de Stichting V.V.V. in stryd met de sta tuten hebben gehandeld by het ont slaan van de directeur. Dit zou ook het geval zyn geweest by het voeren van verscheidene pro cessen zonder machtiging van het algemeen bestuur, hetgeen tot resul taat had, dat er een opeisbare schuld van ongeveer f 10.000 kwam. waardoor het voortbestaan vr.n de Stichting in gevaar wordt gebracht en haar naam te grabbel is gegooid. Het afwyzen van een voorstel van het voorlopig comité donateurs VW om een onpartydig deskundige te benoemen, zonder dat een bestuursvergadering by- een is geroepen, het zonder overleg met het algemeen bestuur afwyzen van sa menwerking met andere VW's in de Bollenstreek en het niet volgen van een statuaire gedragslyn by de benoeming van de heer Van Wyk tot bestuurslid, wordt door mr. Punt eveneens gelaakt. Daar de behandeling in de raadkamer geschiedde, waren uiteraard alleen par tyen met hun raadslieden aanwezig. Dit waren verzoeker mr. C. Punt en zijn procureur mr. L. Sprey. en de be stuursleden van de Stichting V.V.V. als gedaagden. Behalve de advocaat van de Stichting, mr. Bloemsma, waren ter zitting ver schenen de voorzitter, burgemeester mr. G. F. W. van Berckel; de secretaris, de heer C. van Vliet en de heren J. van Wyk, J. van Leeuwen, P. J. H. M. van der Staak en M. P. den Hollander. Op de pleidooien volgde een verhoor door de rechtbank en de officier van Justitie met betrekking tot verschil lende in het verzoekschrift gestelde fei ten en omstandigheden. Dit verhoor duurde ongeveer drie uur. Nog geen uitspraak Een uitspraak vond nog niet plaats. De officier van Justitie, mr. Maris, zal waarschijnlijk over 14 dagen con clusie nemen in deze zaak. Dan schorsing Mocht de rechtbank oordelen, dat de in het verzoekschrift van mr. Punt aangevoerde gronden juist zyn, dan kan /.y overgaan tot schorsing of ont slag van het bestuur van de Stich ting V.V.V. en eventueel voorlopige voorzieningen treffen ten aanzien van het bestuur en het beheer van de Stichting. Hier volgen nog enige reacties van bestuursleden van de Stichting V.V.V. De heer C. van Vliet, secretaris, zei: „Er zyn alleen pleidooien gehouden en verhoren. Er is geen uitspraak gedaan". De heer J. van Wyk, penningmees ter: ,Jk zeg er niets over! Belt U de voorzitter maar op De voorzitter, burgemeester Van Berckel, konden wy niet bereiken. Omtrent de punten, waarbij het tydens het verhoor ging, wenst geen van de partyen zich uit te laten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3