DEIFÏA CALVÉ Request wijziging der Loterijwet 100% zuiver 100% plantaardig beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine 4 Staatssecretaris E. Stijkel staat voor een strategische beslissing Strijd om gewichthef titels kan bijzonder interessant worden SITUATIE BIJ DE RESERVES WOENSDAG 27 JANUARI 1960 Uitsondering voor caritatieve instellingen De Nationale Raad voor Maatschappelijk Werk heeft in een request aan de leden van de Tweede Kamer zijn bezorgdheid uitgesproken over de voorgenomen wijziging van de loterijwet voor wat betreft de mogelijkheid tot het beschikbaar 6tellen van geldprijzen in door de minister van Justitie goedgekeurde loterijen en prijsvragen en het daarmede samenhangende wetsontwerp loterijbelasting (no. 5787), waardoor bepaald wordt, dat met uitzondering van de in artikel 4 sub 1 genoemde gevallen 20% belasting over de waarde van de gewonnen loterij-prijzen zal worden geheven. De raad is van mening, dat de mo gelijkheid tot het beschikbaar stellen van geldprijzen in combinatie met de voorgenomen belastingheffing voor de caritatieve instellingen in ons land, die van loterijen en prijsvragen als mid delen voor hun fondsen-werving ge bruik maken, een ernstige handicap zullen gaan vormen. Immers, bij het verlenen van een vergunning door de minister van Ju stitie wordt uitdrukkelijk bepaald, dat van de bruto-opbrengst tenminste 60% ten goede dient te komen aan het doel en dat voor noodzakelijke kosten voor prijzen, advertenties .drukwerk e.d. niet meer dan 40% mag worden besteed. De instellingen die prijsvragen en lo terijen organiseren zijn dus gehouden, de kosten van een dergelijke actie zo veel mogelijk te drukken, hetgeen tot dusverre in de meeste gevallen bereikt kon worden door de prijzen of wel gra tis, dan wel tegen sterk gereduceerde prijs ten behoeve van het caritatieve doel te verkrijgen. De gevallen, genoemd onder art. 4 sub 1 van het ontwerp betreffen: elke prijs van een loterij waarvan de hoog ste prijs niet meer bedraagt dan f 1.000; de prijs, welke minder bedraagt dan flOO; de prijs, welke niet uitgaat boven de prestatie, welke staat tegenover de deelneming uit hoofde waarvan aan spraak op de prijs bestaat. Indien echter in de toekomst door de winnaars over de waarde van de goederen die zij hebben gewonnen een belasting van 20% zal moeten worden betaald alvorens zij deze goederen in ontvangst kunnen nemen, zal het merendeel van hen hiertoe niet be reid of in staat zyn en verlangen de prijs in geld uitgekeerd te krijgen. Hierdoor vervallen de voordelen van de gratis of tegen gereduceerde prijs beschikbaar gestelde prijzen, hetgeen in vele gevallen tot gevolg zal heb ben dat niet voldaan kan worden aan de bepaling, dat de noodzakelijke kosten niet meer dan 40% van de bruto-opbrengst mogen bedragen. Dit is des te bezwaarlijker, omdat verwacht moet worden, dat de animo van het publiek om aan loterijen en prijsvragen ten bate van caritatieve in stellingen deel te nemen zal vermin deren tengevolge van de grotere attrac tie, welke van de wekelijkse voetbalpool Overwegwacliter van Lauffen: vrijspraak Zonderling proces eindigt zonder een schuldige (Van onze correspondent in Bonn) De rechtbank te Heilbronn in Zuidwest-Duitsland sprak gisteren de twee beklaagden in het bijna beruchte proces over „de overweg van Lauffen" vrij. Waar de officier van Justitie de 50-jarige overweg- wachter Merkle schuldig had be vonden aan de dood van 45 en de ernstige verwondingen van 17 mensen en daarvoor 22 maanden gevangenisstraf had geëist, meen den de rechters, dat hier van schuld niet gesproken kon worden. Het geval was huns inziens niet meer te reconstrueren. Op 20 juli 1959 stormde een sneltrein over Merkle's overweg te Lauffen nabij Heilbron. De overwegbomen stonden voor het grootste deel omhoog en daar van had kort tevoren de chauffeur van een autobus willen profiteren om er nog juist onderdoor te glippen. De trein greep de bus waarbij 45 van de 62 inzit tenden werden gedood; de overige 17 kwamen er met vrij ernstige verwondin gen af. De kwestie die in het middel punt van dit proces stond betrof de vrij gebrekkige opleiding die de eenvoudige Merkle voor het beroep van overweg wachter had gehad. In 5 dagen was hij namelijk klaar gestoomd, voorts kwamen de Duitse spoorwegen in het geding om dat zij Merkle hadden geleerd de over wegbomen „te rechter tijd" te sluiten, zonder daarbij ooit te zeggen wat dat „te rechter tijd" inhield- Tenslotte be- schdkte Merkle in zijn overweghuisje niet over een goed lopende diénst-klok en ontbrandde er tijdens het proces een felle strijd over het tijdstip waarop de trein de overweg passeerde. Het ging tenslotte om seconden en minuten. De officier hield vast aan het officiële tijd stip 17.33 uur. Maar Merkle en zijn ver dediger bleven bij 17.31 uur. Pas 20 se conden voor de trein de overweg pas seerde en het ongeluk plaats vond zou den de overwegbomen zijn eaan zakken en dat was 17 seconden voor de bus de eerste overwegboom onderdoor ging. De verdediger van Merkle legde alle nadruk op de schuld van de Duitse spoorwegen, de Bundesbahn, en had vrijspraak voor de overwegwachter gevraagd en met succes! Even goed kwam de tweede beklaagde, de 59- jarige ingenieur Wolf. er af. Tegen hem was 6 maanden en intrekking van zijn rijbewijs voor twee jaar geëist, omdat hij met zijn auto over de over weg was gereden, daarna in zijn auto spiegeltje het ongeluk had rien ge beuren, maar desondanks was doorge reden zonder enige hulp te bieden. Wolf verklaarde steeds weer dat hij onder volledig geopende overwegbo men door was gereden en niet zoals de officier van .justitie dat beweerde on der halfgesloten bomen. Wolf was doorgereden op instigatie van zijn vrouw: zij hadden nog een mo ment gestopt, de bofsing treinautobus gehoord en de gevolgen van de ramp vagelijk waargenomen, maar de vrouw was bijzonder bang geweest dat zij er gens aan sohuldig waren en had haar man gozegd: ..doorrijden", hetgeen de geschrokken Wolf toen had cedaan. On deze wijze eindigde een van de zonderlingste processen uit het. na-oor loge Duistland: zonder schuldige of het moest, dp Biindesbahn ziin. die thans WRArschiinlilk haar overweewaohters wat beter zal ooleiden en inmiddels reeds hpeft gezorgd voor een beter en orec?p« lopende klok bij de overweg van Lauffen! uitgaat. Dit kon reeds thans door en kele instellingen in de praktijk worden waargenomen bij hun loterij-acties. Het leidt tot vermindering van de omzet en tot de noodzaak van vermeerdering der propagandakosten. Gezien de moeilijke financiële si tuatie waarin het merendeel der ca ritatieve instellingen verkeert, ver zoekt de raad in het request dringend te willen bevorderen, dat de voorge- men belastingheffing niet zal «or den toegepast op loterijen en prijs vragen ten bate van caritatieve in stellingen. Modenieuws uit Parijs Het silhouet van de Jolie Madame 1960", dat de Parijse modekoning Pierre Balmain presenteert, roept de gedachte op aan een Griekse zuü, waarbij de enorme turban van tule of vederlicht stro het kapiteel suggereren. De mantelpakjes zijn kort met ruimte in de rug en worden gedragen op rechte rokken. De coctailjurken van taft en organza lopen zeer wijd uit. De organdi of mousseline-avondkleding heeft veelal borduursels van goud- of zilverdraad. De kleuren zijn: overdag overwegend wit en voor de avond pasteltinten. Geef de Eiffeltoren brede schouders en men heeft de basisvorm, die Jacques Heim zijn voorjaarscollecties gaf. Hij ontwierp tunieken met een rok, bestaande uit verscheidene stro ken. Sommige van zijn modellen her inneren aan de prinsesselijn. De mantels zijn volumineus, maar soepel en licht. De geliefde kleuren zijn een nieuwe tint groen (bijna blauw) en rozerood. Advertentie HET BAK- EN BRAADVET Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel labiel dat U weer met plezier Uw werk kuni doen 20 tabl. f. 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 Ubl. 1.3.60 Geen schot in luchtvaartoverleg (Van onze Amerikaanse correspondent) Ondanks de ernstige pogingen van de Nederlandse staatssecretaris Stykel is er gisteren in het geheel geen schot ge komen in de luchtvaartonderhandelin gen met de. Amerikanen over de lan dingsrechten van de KLM in Los An geles. Staatssecretaris Stijkel moest re kening houden met de kans, dat de Amerikanen in de plenaire bijeenkomst van gistermorgen in feite een punt zou den zetten achter de onderhandelingen. Daarom stelde hij voor deze zitting te laten vervallen. In plaats daarvan zou den alleen Laurence Vass en hijzelf aan de lunch de situatie bespreken. Vass, in het State Department direc teur van de afdeling Transpor-t Lucht vaart. is de leider van de Amerikaanse delegatie, waarmee de Nederlanders nu reeds drie weken onderhandelen. De lunch met Vass heeft de partijen echter niet nader tot elkaar gebracht. Het lijkt niet overdreven te zeggen, dat de on derhandelingen althans op dit moment nagenoeg zijn vastgelopen Breder front Maandag had de staatssecretaris zijn front verbreed door een gesprek aan te vragen met Hare, een hooggeplaatst ambtenaar, die meer politiek is ge oriënteerd dan de leden van de onder handelingscommissie. Indien staatsse cretaris Stijkel een uitweg zou zoeken uit de impasse door zich op een nog ho ger niveau te begeven, dan zou Dillon, de Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken, de figuur zijn tot wie hij zich zou kunnen wenden. Gelijk men weet heeft de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, Dillon ook reeds over deze zaak benaderd. Dil lon is evenwel met vakantie naar Ja maica en hij komt pas de tweede week van februari terug. De gangbare theorie is, dat de leden van de Amerikaanse onderhandelingscommissie meer onder druk van de Amerikaanse luchtvaart maatschappijen staan dan de hogere Amerikaanse functionarissen tot wie de heer Stijkel zich alsnog zou kunnen wenden. evenmin populair in het Amerikaanse Congres. Vandaar dat gedurende het verkiezingsjaar de weerstand overal wel eens even groot zou kunnen zijn, of men zijn front nu verbreedt of niet. De heer Stijkel staat op dit moment inderdaad voor een strategische beslissing. Nog geen beslissing afsluiten Lauwerszee In een nota aan de Tweede Kamer over de plannen tot afsluiting en in poldering van de Lauwerszee heeft de minister van Verkeer en Waterstaat meegedeeld, da/t hij meent thans nog I geen beslissing te moeten nemen. De regering zo zegt hij heeft rich name lijk tot taak gesteld meer klaarheid te krijgen in de omvang van het totaal der uitgaven, waarvoor in de eerstko mende jaren de Rijksoverheid rich ge steld zal zien en andersrijds in de fi nanciële en economische mogelijkhe den. Minister Korthals is van oordeel, eerst een definitief standpunt te mo gen bepalen zodra de resultaten van deze studie en de daarop te baseren beslissingen bekend rijn. Maatregelen, die ter verzekering van de veiligheid vereist zullen blijken, zullen in ieder geval bevorderd «'orden. Het plan tot afsluiting van de Lau werszee. aldus de nota, komt aan ver schillende belangen zeer wel tegemoet; het vraagt een investering van 96 mil joen gulden. De waterstaatsbelangen, waarin nood zakelijkerwijs moet worden voorzien i.e. verhoging van de veiligheid van de wa terkering en verbetering van de afwa tering van het omliggende gebied, kun nen echter ook worden behartigd door een aantal werken van uiteenlopende urgentie, die tezamen een belangrijk ge ringer investering vragen ,nl. 53 miljoen, dus 43 miljoen minder dan het bedij kingsplan. Zou de minister op dit moment moe ten beslissen, dan zou deze beslissing negatief moeten zyn, gezien de over vloed van noodzakelijke en urgente wer ken, die in de komende jaren moeten worden uitgevoerd, aldus de nota. Advertentie 0 HEEFT HET ZO TE PAKKEN! Kriebclhoesc, keelpijn, opkomende ver koudheid, verdrijf ze snel mee Potter's Lima. Duizenden vinden er dageli|ks baat bij In handige platte doosjet a 55 cent Niet soepel Hoe dit zij, ook voor de hoogste func tionarissen is het in het verkiezingsjaar niet zo gemakkelijk enige soepelheid te betrachten. De oppositie in het Congres pleegt in zo'n jaar extra kritisch ten aanzien van de regering te zijn. Figuren die. zoals Dillon, bij een voortgezet Re publikeins bewind op een belangrijke functie kunnen hopen, zullen daarom begrijpelijkerwijs op hun hoede zijn de eigen carrière niet te sohaden. Besluiten die de Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen niet welgevallig zijn, zijn Feesten in Middelburg HM de Koningin heeft gevolg gegeven aan het verzoek van het provinciaal be stuur van Zeeland om het nieuwe ge bouw van de provinciale griffie in het Abdijcomplex te Middelburg officieel te openen. Deze opening zal plaats vinden op 17 mei. de datum waarop 20 jaar ge leden de Middelburgse binnenstad werd verwoest tijdens de oorlogshandelingen. Nu de Koningin erin toe heeft ge stemd de opening van de provinciale griffie te verrichten, zal een feestpro gramma worden uitgewerkt. In particu liere kringen overweegt men om in ver band met deze opening de zgn. „Taptoe Delft" op de Middelburgse markt te doen uitvoeren. Vraag over stakingsrecht Het Tweede-Kamerlid de heer Sam- kalden (PvdA) heeft aan de minister van Justitie de volgende schriftelijke vraag gesteld: Heeft de minister nu het arrest van de Hoge Raad van 15 januari jl. in zake de boycot van de Panhonlibco- schepen de reeds meer dan een jaar be staande spanning rondom het stakings recht geenzins heeft kunnen opheffen - het voornemen de indiening te bevorde ren van een wetsvoorstel, ten einde de betekenis van het stakingsrecht voor onze rechtsorde te verduidelijken en te versterken? Volgende week zaterdag wordt de Zwolse vierling zeventien jaar. De foto toont van voor naar achter Elly, Dorothee, Han en Riny Kif- fers. „Inflatie tegengaan" (Van onze Haagse redactie) „Als ergens een punt inzake de inte gratie van het beleid voor de midden stand van betekenis is, dan is dat het tegengaan van inflatie. Wij achten het dan ook een ernstig gemis, dat in de middenstandsnota 1959 op de gevaren van deze inflatoire ontwikkeling juist voor de kleine bedrijven niet of nauwe lijks wordt gewezen. Dit punt van kritiek had men van daag bij de Kon. Ned. Middenstands bond tijdens een te 's-Gravenhage ge houden persconferentie over de in de cember j.l. aan de Tweede Kamer aan geboden middenstandsnota 1959. Het is de bond voorts opgevallen, dat omtrent de loonpolitiek in de nota niets wordt gezegd „hoewel deze voor de mid denstand van eminent belang is, ja zelfs vele gevaren in zich houdt". De uitvoerige passages over de uit bouw van de PBO doen volgens de Bond merkwaardig aan, omdat deze naar zijn mening niet in overeenstemming zijn met het streven naar integratie. Als het middenstandselement meer moet worden ingebracht in de algemene politieke, dan houdt dit tegelijkertijd in, dat publiek rechtelijke organen zich niet op dit ter rein begeven. De Bond spreekt zich uit tegen de passages, waarin over „inkomens-over drachten uit fiscale en sociale voorzie ningen" wordt gesproken en waarbij het niet duidelijk is of de regering nog meer overdrachten ten bate van de zelfstan dige in de sector der sociale verzekering wenst. Er wordt hierbij herinnerd aan het aspect uit het werkprogramma van de KNMB, dat ten aanzien van verze kering van ziekte en invaliditeit de pre mie aftrekbaar dient te zijn. De passa ges over de vestigingswet acht de KNMB in het algemeen in overeenstemming met haar opvattingen. Over de zelfwerkzaamheid van de middenstand zegt de KNMB tenslotte dat de middenstander moet kunnen we ten dat met zijn belangen rekening wordt gehouden en dat niet op oneerlijke wijze zijn positie wordt aangetast. Commissie „goede diensten" bakkersbedrijf De organisaties van werkgevers en werknemers in het bakkersbedrijf heb ben zich ernstig beraden over de ac tuele problemen waarvoor de bakkerij zich gesteld zien. Dit in goede ver standhouding gevoerd overleg heeft geleid tot de instelling van een com missie van goede diensten, tot wier taak het behoort te trachten zowel bestaande moeilijkheden uit de weg te ruimen als in breder verband een studie- en ge- sperksbasis te vinden voor de proble matiek van de bakkerij. In bedoelde commissie hebben alle vorengenoemde organisaties zich doen vertegenwoor digen, zo delen zij mede. Carol Heiss legt Olympische eetl af Carol Heiss, de viervoudige wereld kampioene kunstrijden, zal tijdens de Olympische Winterspelen van Squaw Valley de Olympische eed afleggen. Tij dens de openingsplechtigheden van don derdag 18 februari zal zij, namens alle deelnemers, de woorden spreken: „Wij zweren, dat wij op eerlijke wijze bij deze Spelen zullen meedingen met inachtne ming van de bestaande voorschriften en in de geest van ware sportiviteit, tot eer van ons land en tot roem van de sport". Het is de tweede maal in de geschie denis van de moderne Olympische Spe len. dat een vrouw de Olympische eed aflegt. Voor de eerste maal gebeurde dit in 1956 bij de winterspelen van Cortina d'Ampezzo, nl. door de Italiaanse Ski ster Giuliana Ohenal-Minuzzo. Kampioenschap bandstofen Twaalf biljarters hebben ingeschreven voor het ereklassekampioenschap van Nederland bandstoten, dat van 17 tot en met 20 maart a.s. in Breda wordt ge houden. Er zullen nu voorwedstrijden gespeeld moeten worden, waarvan titelhouder Bert Teegelaar (Rotterdam) vrijgesteld is. In Amsterdam spelen: Jan Sweering, Toon Mol, Janus Jacobs (allen Amster dam), Jaap Ligthart (Alkmaar), Henk de Kleine (Kampen) en Henk Scholte (Eindhoven). De groep in Rotterdam bestaat uit Henk Metz (Den Haag), Her man Popeyus (Rotterdam), Cees van Oosterhout (Breda), Piet van de Pol (Rotterdam) en Hans Vultink (Aalten). Seinpost - toernooi In het Seinpost - toernooi heeft Schuss voorlopig de leiding genomen met 2 gewonnen partijen. Hoogstwaar schijnlijk krijgt hfj nog gezelschap van Van der Oord, die zijn hangparty tegen Jerry Bey wel zal kunnen win nen. De uitslagen: J. Sleeboom-J. Verduyn 10; M. D. Etmans R. D. Westra 01; W. G. DemmendalW. F. Schuss 01; J. Koet J. Turk 01; Th. v. d. Oord jr.—Jerry Beij x—x. De stand luidt als volgt: 1. Schuss 2 pt.; 2/3/4 Westra. V. d. Oord. Jerrv Beij lxpt.; 5/6/7'Etmans. Sleeboom Turk l pt.; 8. Demmendal Ox pt.; 9/10 Verduyn. Koet 0 Pt. De achtkamp is begonnen met de vol gende uitslagen: R. A. G. de Graaff H. Tijsterman x—x; B. A. v. d. Meijden J. J. Piket 01; Th. P. v. d. Berg ds. H. C. de Lange xx; J. v. Kempen F. Hoek uitgesteld. Vanavond worden de hangpartijen uitgespeeld, terwijl de derde ronde vol gende week maandag plaats zal vinden met het volgende programma: Tienkamp: WestraSleeboom; Schuss Etmans; Turk Demmendal; Beij Koet; Verduyn V. d. Oord. Achtkamp: V. d. MeydenV. d. Berg; Amerikanen laten grootste ballon ter wereld op Gisteren is van het vliegdekschip „Valley Forge" ter hoogte van Porto Rico de grootste ballon ter wereld op gelaten. Deze is 150 meter hoog zo groot als een wolkenkrabber van vüftig verdiepingen en bevat instrumenten met een totaal gewicht van 1000 kilo ter be studering van de kosmische stralen op een hoogte van 35 km. De ballon zal twee dagen in de lucht bleven en ergens tussen Panama en Florida weer neerko- Zondag a.s. in Stadsgehoorzaal Wanneer zondagmiddag in de^alte kan de vedergewicht Jan Nolten Stadsgehoorzaal de gordijnen wij ken, dan zullen de requisieten be staan uit een halter en zware ijze ren schijven. Dan zullen zeven-en- twintig van Nederlands sterkste mannen strijden om de zeven ge- wichtheftitels, terwijl voor een enkeling misschien nog een klein kansje bestaat op uitzending naar de Olympische Spelen in Rome. In het bantamgewicht heeft als enige deelnemer Arie van der Wiel ingeschre ven, zodat wanneer zijn prestaties aan de eisen voldoen de Waalwijker in deze gewichtsklasse zyn kampioen schap zal prolongeren. Een geheel open strijd valt te ver wachten in de lichtgewichtklasse. De Hagenaars Eddy Karstens en Seyen zullen het tegen een lid van de organi serende vereniging, A. J. Koppen van de Spartaan, die voor het eerst in de eersteklasse uitkomt, moeten opnemen. In de overige klassen zyn de kampioenen van verleden jaar, de vedergewicht Jan Nolten, middengewicht Arie van der Toorn, zwaarmiddengewicht Jan Smee kens, lichtwaargewicht Joe v. Dorp en zwaargewicht Siem Stokkel (LKV, Lei den), de grootste kanshebbers. Met prestaties van internationaal ge- VOLLEYBAL PROGRAMMA OVERGANGSKLASSE Voor de Overgangsklasse dames staat morgenavond in het Gymnasium (8 uur) de wedstrijd Prof. WijkDie Haghe op het programma. Vrijdagavond om 8 uur komt Prof. Wijk (heren) binnen de lijnen tegen Voorburg en staat tevens (om 9 uur) de derby VVS—HVL te wachten. te voorschijn komen, want hij zal onge twijfeld de Nedei'landse records voor de drie Olympische oefeningen scherper willen stellen. Indien de 39-jarige Jan Smeekens uit Breda zyn titel prolon geert dan betekent dat zijn 17e in suc cessie en dat is, wanneer men bedenkt, dat hy op zyn 22e jaar zyn eerste kam pioenschap veroverde, verschillende Nederlandse record verbeterde en in 1951 te Milaan Europees kampioen werd, een prestatie van formaat. Bridgeclub Sons Atout De uitlag van de vijfde ronde der viertallencompetitie luidt: Zwart-Wit: Team Hasselbach wint met 10 punten van team Nieuwenhuizen team De Haas jr. wint met 4 punten van team v. d. Zeeuw. Rood: Team Sohilt wint met 20 pun ten van team Jonkers; team Abspoel wint met 8 punten van team Lalau. Groen: Team Altink wint met 8 pun- van team Rijnsburger; team Mollema wint met 26 punten van team Kop. Klaverjascompetitie Voor de competitie van de Federatie van Klaverjasverenigingen werden de volgende wedstrijden gespeeld: Afdeling I: Gr.-oord 1Krantz 1 4-8; DSBZaalberg 1 7%4%; Oosthoek 1 PvH 1 7—5. Afdeling II: SLF 2—Sportief 1 7—5; MDH 1—Oosthoek 2 6—6; KNG 2— MDS 2 5—7; AWS 1—KNG 2 5—7; MDH 1—AWS 1 5—7; DSB 2—Centrum 1 6—6. Afdeling III: PvH 2DSB 3 39; DVS 1—Krantz 2 8%—3%; Zaalberg 2— DVS 1 57; Sportief 2Gr oord 3 75; OoOsthoek 3Zaalberg 2 39. Afdeling IV: Centrum 2—Sportief 3 6V1— 5Vè; Oosthoek 4—DSB 5 4—8; APP 2—DSB 4 5^—6^; SLF 3—PvH 3 9—3. 2e-divisie B (betaald) DHC 2 Stormv. 2 SHS 2 Xerxes 2 RBC 2 EBOH 2 14—24 16—21 17—21 16—18 15—16 16—16 VSV 2 UVS 2 Baronie 2 Fortuna 2 EDO 2 Haarlem 2 2e-klasse A (amateurs) Laakkw. 2 14—21 VUC 2 SHS 3 14—20 VCS 2 DHC 3 14—18 Quick 2 ADO 4 14—14 HBS 2 RVC 2 15—14 Celeritas 2 LFC 2 13—13 3e-klasse A SHS 4 14—22 Alphen 2 14—21 ASC 2 15—21 BI. Zwart 2 14—17 Roodenb. 2 14—14 LFC 3 15—14 (amateurs) SJC 2 Wassen. 2 UVS 3 Lugdun. 2 VVSB 2 17—15 17—14 16—13 16—12 15—11 17—11 14—11 11—10 12— 9 12— 9 13— 7 15—14 15—13 15—11 14— 7 13— 2 V. Kempen De Graaff; Hoek De Lange; Piket Tijsterman. Morgen komen wij nog nader op de tweede ronde terug. 3e-klasse C (amateurs) Olympia 2 14—19 RA VA 2 14—12 Rijswijk 2 14—19 Quick 3 15—12 Westerkw. 2 13—18 HBS 4 13— 9 Te Werve 2 15—18 Postduiv. 2 14— 9 BEC 2 14—15 DHL 2 14— 7 UVS 4 1414 ZATERDAGVOETBAL 2e-klasse CSVD 2 14—19 Gr. Lindt 2 13—14 NSW 2 14—18 ARC 2 14—13 Zwart W. 2 13—15 DOTO 2 13—12 Quick B. 2 13—15 SSS 2 13— 8 Zwaluw. 2 13—15 Koz. B. 2 14— 5 3e-klasse A Noordwijk 2 10—19 SHS 2 11— 9 JAC 2 11—13 Quick B. 3 10— 8 Ter Leede 2 11—12 RCL 2 12— 8 Rijnsb. B. 2 10— 9 Die Haghe 3 9—6 3e-klasse B Monster 2 13—23 Semp. A. 2 1210 Rijnsb. B. 3 13—19 Noordwijk 3 13—10 Grav. SV 2 13—14 CSVD 3 12— 8 Die Haghe 2 12—12 Ornas 2 12— 4 HBSS 2 12—12

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4