Keuzetentoonstelling „Openbaar Kunstbezit" in de Lakenhal f5.765.- flinke hulp Tachtig werken van levende Nederlandse kunstenaars ,De zomer van de zeventiende pop"* Prins Bernhard verrichtte tivee steenleggingen op Curacao Dagbladreclame is niet te vervangen! FORD met kachel MAANDAG 25 JANUARI 1960 Slechts weinigen zal de Stichting .Openbaar Kunstbezit", met haar stimulerende inspirator, de beeldhouwer J. G. Wertheim, onbekend zijn. Duizenden en duizenden heeft zij aan zich verplicht door de leerzame radio-cursussen en daarmee het schilderij tot een .vertrouwde" in de huiskamer gemaakt. Nu is zaterdagmiddag in de Lakenhal door burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot een interessante keuzetentoonstelling geopend van aankopen door de Stichting .Openbaar Kunstbezit", niet minder dan 80 werken, der in totaal aangekochte 170, van levende Nederlandse kunstenaars, bestemd voor verloting onder de leden der Stichting. Nonfiguratieve of abstracte werken zijn daar niet bij: men heeft zich willen bepalen tot schilderijen en tekeningen, die verstaanbaar zijn. Ook onder de naturalisten en realisten konden verschillende ..ontdek kingen" gedaan worden, welke het niveau dezer expositie, zij duurt tot 8 februari ten goede kwamen. Tot de aankopen behoren ook werken van enkele stadgenoten, t.w. Will Tweehuysen, Rein Dool en Kees Buurman, reeds herhaaldelijk door ons besproken. Alvorens tot de opening werd overge gaan. heeft de directeur van de Laken hal, de heer N. J. van Wessem het enthousiasme belicht, waarmee de heer Wertheim zich voor de Stichting „Open baar Kunstbezit" inzet, hoe deze altijd weer tyd vindt voor de talrijke atelier- bezoeken ten behoeve der aankopen, waarop hij, ondanks de algemene richt lijnen en het feit, dat ook anderen daarvoor zijn ingeschakeld, een per soonlijk stempel legt. Deze aankopen zijn van kunstenaars die weing exposeren, doch die dit toch verdienen. Het is moeilijk goede schil derijen te vinden, de grafiek daaren tegen bloeit en dus is daaraan speciale aandacht besteed; in het bijzonder ook wat de „eigentijdse" gegevens Delta werken enz. betreft. „De realistische kunst is niet dood", aldus de heer Van Wessem, zij is niet uitgeput en deze expositie geeft daarvan vele sprekende voorbeelden. Zij geeft een goed en dui delijk overzicht van de hedendaagse kunst, welke hoopvol stemt. Spreker was verheugd haar te hebben mogen inrich ten. Vervolgens bracht de heer Wertheim dank aan de burgemeester en de direc teur van de Lakenhal voor de betoonde gastvrijheid, er daarbij op wijzend, hoe Prinses Beatrix indertijd met haar radiorede de grote stoot tot de ontwik keling van de Stichting „Openbaar Kunstbezit" had gegeven. Daarbij bood bij de burgemeester een boekwerk over kunst aan, waarna de heer Wertheim mevrouw Van Wessem bloemen overhandigde, voor het feit, dat zij haar man, die zich ook inzette voor de aankoop van werken, zo menigmaal moest missen. De getoonde werken zijn bedoeld als prijzen voor de verloting. Zij. die zo gelukkig zijn er een te mogen verwerven, betonen er zich in 90 van de I 100 gevallen tevreden over. Het is niet mogelyk de op deze ten toonstelling aanwezige werken te be spreken. Wel zij gaarne verklaard, dat de keuze verantwoord lijkt en in me nig geval tot een verrassende ontdek king aanleiding kon geven. Marijke Stultiens-Thunissen Win terlandschap in Zuid Limburg. Een van de fraaie tekeningen, van hier minder bekende jonge kunste naars, die op het ogenblik in de Lakenhal (met vele andere schil derijen, prenten en tekeningen) tentoongesteld is, op de expositie van kunstwerken, die zijn aange kocht door de Stichting Openbaar Kunstbezit", ter verloting onder de leden. Hun, die zich voor deze expositie in teresseren, wordt dan ook sterk aan geraden in de komende weken er zich van te overtuigen, dat de Stichting „Openbaar Kunstbezit", waardevol werk verricht. De by de opening aanwezigen maak ten tevens gebruik van de gelegenheid het zo juist door de gemeente Leiden aangekochte schilderij van Jan van Goyen, waarvan wij reeds een afbeel ding publiceerden, te bezichtigen. Ministers akkoord over TerneuzenGent De Nederlandse en Belgische minis ters Korthals, Segers en Vanaudenhove hebben een akkoord bereikt over de hangende geschilpunten inzake het ka naal Terneuzen-Gent. Deze mededeling werd zaterdagmid dag officieel gedaan na een gezamen lijke lunch in hotel „Witte Brug' te Den Haag, waaraan ook de Belgische am bassadeur F. X. Baron van der Straten Waillet en de adviseurs van de> minis ters aanzaten. Over de aard van de bereikte oplos sing kon nog niets worden medegedeeld. Minister Korthals en zijn Belgische j ambtgenoten besloten de resultaten van de conferentie eerst aan de kabinetten van Nederland en België voor te leggen. De geschilpunten betroffen de kwes tie van de havengelden te Terneuzen. waarvoor de Nederlandse regering geen afwijking van de geldende tarieven in andere Nederlandse havens wilde toe staan. en de Belgische spoorwegtarieven voor Terneuzen en Gent. EVERT VERMEER OVER „DE VERKEERDE KEUS" „Naar het gevoel van de PvdA gaat het in ons land verkeerd en zullen de kiezers van de AR, CHU en misschien zelfs wel de VVD nu beseffen dat zij in maart 1959 een verkeerde keus hebben gedaan". Conservatieve krachten, en wel dezelfde krachten als in de jaren dertig, zyn weer naar voren gekomen en heb ben de PvdA uit de regering geweerd". Deze woorden sprak zaterdagavond de voorzitter van de PvdA. de heer Evert Vermeer, op een partyvergadering in Goudswaard, waarbij hij de huidige re geringsconstellatie in Nederland onder de loep nam. Men heeft", aldus de heer Vermeer, „lukraak een kabinet bijeen geveegd dat het kaartje meekreeg: De Quay. Een kabinet, dat zich kenmerkt door een bewind waarby men nog niet weet welke richting het uit zal gaan. On dertussen drijft het Kabinet De Quay voort op de golven van het conservatis me. De vryere loonpolitiek noemde de heer Vermeer een mislukking, omdat nog maar een gering deel van de Neder- landse werkende bevolking iets heeft ge merkt van de al maar stijgende welvaart in ons land. In de sectoren waarin het erg goed gaat is er een loonsverhoging gekomen, doch juist daar waar het niet zo goed gaat moet men maar zien dat men zich behelpt. „Vrijheid voor ieder" predikte het vo rig jaar de VVD, maar als nu de ge meenteraad van Rotterdam beslist om het gemeentepersoneel een gratificatie te geven is het de liberale minister Toxo- peus die, vrijheid of niet. zulks verbiedt. Daarin zag de heer Vermeer een bewijs dat de VVD nog altijd even liberaal is als 50 jaar geleden. Het is aan minister Toxopeus om te tonen, onder welke vrijheid het gemeentepersoneel van Rot terdam moet leven", aldus de heer Ver meer. „Theater gaf prachtige voltolking van sterk speelstuk In de programmabespreking van K. en O. wordt „De zomer van de zeventiende pop", een toneelspel van Ray Lawler, aangeduid als een sterk speelstuk zonder pretenties. Inderdaad verheft de inhoud van dit spel van de Engelse auteur van Australische afkomst zich nimmer boven het peil van een vlot geschreven streek roman. Lawler werd in 1922 geboren en heeft tot op heden een honderdtal stuk ken op zyn naam staan, waarvan het onderhavige in 1955 werd voltooid en alge meen als zijn beste werk wordt beschouwd. Aannemende, dat hy zich op twintigjarige leeftyd tot schryven zette, wil dat zeggen, dat hy per jaar zes stukken van stapel liet lopen, wat een alleszins verklaarbare oorzaak mag heten voor het gebrek aan diepgang. Maar het is hecht gebouwd en wel doortimmerd en met de ervaren bemanning van „Het Theater" voer het zaterdagavond in de schouwburg onder de bekwame leiding van „kapitein" Elise Hoomans een wel bepaalde en vaste koers. BIJBEL-KIOSK-VERENIGING Naast de heer H. J. Heule is de heer H. Prins uit Rotterdam benoemd tot di recteur van de Bijbel Kiosk Vereniging. Galadiner met talrijke genodigden Prins Bernhard heeft gistermorgen in het paleis van de gouverneur van Wil lemstad, waar hy logeerde, pers en radio ontvangen. De Prins vertelde, dat hy gaarne in Mexico was. Sedert zijn eerste bezoek in 1950 is de handel tussen Nederland en Mexico elf maal zo groot geworden. Nog altijd zijn er goede mogelijkheden voor de Nederlandse bedrijven tot samengaan met Mexicaanse ondernemingen. Er bestaat in Nederland zeker belangstelling voor een industrie uitbreiding in de Antillen, doch het initiatief zo meent de Prins dient van Antilliaanse zyde te komen. Als economisch en cultureel bruggehoofd is er voor de Antillen zeker een taak, aldus de Prins. Duizend antisemitische incidenten in laatste tijd De VN-vertegenwoordiger van het Joodse Congres, dr. N. L. Perlzweig, heeft in Londen verklaard dat er in de laatste tijd bijna 1.000 antisemitische in cidenten in 243 plaatsen in 34 landen zijn voorgekomen. Op een conferentie van de Britse af deling van het congres zei hij„Deze in cidenten zijn gebeurd in het christelijke Westen en de cultureel daarmee verbon den gebieden". De Berlijnse student Reinhard Strecker, lid van de sociaal-democratische stu dentenvereniging, heeft een aanklacht wegens moord ingediend tegen 43 rech ters en officieren van Justitie van de speciale rechtbanken van de nazi's. Deze magistraten zijn nog steeds in functie in West-Duitsland. De sociaal-democrati sche studentenvereniging is in novem ber al een campagne begonnen tegen de leden van de rechterlijke macht die met het nationaal-socialisme gesympathi seerd hebben. De vereniging heeft kun nen vaststellen dat deze 43 juristen doodstraffen hebben geëist of uitgespro ken voor „politieke misdrijven" ten tijde van het nazi-bewind. De voorzitter van het Amerikaans- joodse comité, Herbert Ehrmann, ver klaarde zaterdag te New York. dat meer dan vijftig procent van alle rechters in Mr. F. van Lanschot herdacht Naar aanleiding van het te Zeist en Utrecht officieel gevierde gouden jubi leum van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, is gisteren eer betoond aan de nagedach tenis van de tweede voorzitter, die de federatie heeft geleid, mr. F. van Lan schot, oud-burgemeester van 's-Herto- genbosch. Daartoe is in Helvoirt gistermorgen een mis voor zijn zielerust gelezen. Daarna is op het familiegraf aldaar een krans gelegd door de huidige voorzitter der Federatie, burgemeester J. van Riet van Angerlo. Bij de kranslegging waren nabestaanden van mr. Van Lanschot aanwezig, leden van het dagelijks be stuur der Federatie en voorzitter en se cretaris van het jubileum-comité. Prijs van f. 25.000 In de 546e Staatsloterij, eersteklasse, is een prijs van 25000 gevallen op no. 4373. Duitsland oud-nazi's zijn. Hij sprak zich uit voor het verbieden van neonazistische partijen en groepen in Duitsland en een onderzoek naar Hongaarse en andere groepen die in Duitsland onderdak heb ben gekregen. Op een desbetreffende vraag deelde de Prins mede dat in 1960 geen bezoek van een der Prinser te verwachten is, doch dat Prinses ne bij herhaling te kennen gaf dat zij bijzonder graag de Antillen en Suriname zou bezoeken. Op een andere vraag vertelde de Prins dat inderdaad Beachhouse is gekocht aan de Italiaanse westkust halverwege Rome-Florence en .dat het gehele gezin er erg enthousiast over is. Italië werd gekozen, omdat de Italianen ons veel meer met rust laten dan bijvoorbeeld de Fransen, in het bijzonder de persfo tografen". Over de Marine toonde de Prins zich uiterst tevreden. In het bijzonder was hij getroffen door de goede verhouding tussen marine en burgeren. De beide hotels El Curagao en Arauba Caribbean hadden diepe indruk op de Prins ge maakt. Hij vond ze heel mooi met uit stekend eten en goede service. De enorme toeneming van het verkeer zo wel met Aruba als op Curacao was hem opgevallen. In het commentaar op An tilliaanse televisieplannen merkte Prins Bernhard op: „Ik zie zoveel auto's, dat ik geloof dat er ook veel televisietoe stellen zullen komen". Na de lunch begaf Prins Bernhard zich met gouverneur Speekenbrink naar het terrein waar binnenkort de Antil liaanse verffabriek zal verrijzen nabij Zeelandia. De leden van de raad van ministers en de gezaghebber van Cu rasao alsmede de directieleden en com missarissen van de Antilliaanse verffa briek ontvingen de Prins. De oudste di recteur, de heer Groen, verzocht de Prins de eerste steen voor deze nieuwe Antilliaanse industrie te metselen. Aan dit verzoek voldeed de Prins op vaar dige wijze, waarna hem als aandenken van dit gebeuren een zgn. molenbeker in zilver werd aangeboden. Na een korte rondrit, die hem o.m. langs het nieuwe complex volkswonin gen op „Brievengat" voerde, begaf Prins Bernhard zich naar de Antilliaanse brouwerij een dochteronderneming van de Amstelbrouwerij om deze nieuwe Antilliaanse industrie officieel in gebruik te stellen Op en om het ter rein van de brouwerij aan de Rykseen- beidsboulevard hadden zich honderden verzameld die de Prins luide toejuich ten en intussen degenen, die als geno digden de plechtigheid op Zeelandia hadden bijgewoond, het moeilijk maak ten binnen te komen. In de bottelarij werd de Prins toe gesproken door de president-commissa ris, de heer J. A. J. Sprock en door ir. Van Marwijk Kooy, die hun vreugde uitspraken over de komst van de Prins en een uiteenzetting gaven van de be tekenis van het nieuwe bedrijf voor de economie van de Ned. Antillen. Door het vullen van een speciaal daarvoor aan gewezen vat bier stelde de Prins daarop officieel het bedrijf, dat sinds Kerstmis in feite al op topcapaciteit werkt, in werking. Nadat een rondgang door het nieuwe bedrijf was gemaakt en een ieder zich het verse koele Parbo-bler goed had la ten smaken, keerde Prins Bernhard met zijn gastheer, de heer Speekenbrink terug naar het Gouvernementshuis. 's Avonds bood de directie van de Antilliaanse brouwery aan Prins Bernhard en gouverneur Speekenbrink in hotel „El Curasao Intercontinen tal" (waarvan de Prins indertijd even eens de eerste steen heeft gelegd) een gala-diner aan. Tal van genodigden uit de officiële kringen, de handel en het bedrijfsleven van Curasao, zaten hierbij aan. De plaats van handeling is Australië; het speelt na afloop van de suikeroogst in december ,als het déar hartje zomer is. De forsgebouwde Roo, voorman on der de rietsnijders en zijn vriend Bar ney, komen voor de zeventiende maal naar de stad om na zeven maanden zwoegen het er vijf maanden van te nemen. Zij trekken in bij Olive, een barmeisje, dat elk jaar, en ook nü van Roo een cupido-pop ten geschenke krijgt. Het is een traditie, die door de romantisch aangelegde Olive tot een symbool is verhevenMaar ditmaal wil de uitbundige feeststemming niet komen, want Roo is dit seizoen ont troond door zijn 22-jarige rivaal Dowd met alle financiële gevolgen van dien. En Barney's liefde heeft de veilige hu welijkshaven voorkeur gegeven boven vijf maanden plezier. Olive's nogal nuchter aangelegde vriendin Pearl, over gehaald dor de enthousiaste, in het ro mantische verleden worstelende herin neringen van Olive, stemt aanvankelyk toe Barney's parterin te zijn. Zy komt echter al spoedig tot de ontdekking, dat het zware werk en de tyd aan de beide vrienden niet ongemerkt zijn voorbij ge gaan. Roo wil niet meer naar de riet velden, waar zijn hoofdrol uitgespeeld is, terug keren. Hij wil in de stad gaan werken en stelt Olive voor met hem te trouwen. Maar zy kan de held van de rietvelden niet zien vervallen tot een arbeider onder duizenden, de illusie ver kiezende boven de alledaagse werkelijk heidHet is Bubba, het buurmeisje, dat met de „coming man" Dowd de af gebroken draad opvat. „Theater" heeft de schrijver niet te kort gedaan, integendeel! Robert de Vries als Roo en Bernard Droog als Bamey gaven elkaar niets toe in de levensware uitbeelding van deze ongecompliceerde, stoere en onbe houwen karakters, waarvoor zij ook Koningin bij voorstelling van „J. B." in Utrecht (Speciale berichtgeving) Koningin Juliana woonde zaterdag avond in de Utrechtse Stadsschouwburg de voorstelling van J.B. (Job) door het gezelschap Theater bij. Hare Majesteit was in gezelschap van de burgemeester, jhr. mr. C. A. de Ranitz en diens echtgenote. Dit was een van de geregelde bezoe ken, welke de Koningin de laatste tyd aan de Stadsschouwburg te Utrecht brengt. Spaarregeling voor ambtenaren (Van onze Haagse redactie) De spaarregeling voor ambtenaren, die aanvankelijk per 1 januari jl. van kracht zou worden, zal pas op 1 maart a.s. in gaan. Van de zijde van het ministerie van Binnenlandse Zaken deelde men ons mede, dat de voorbereiding zoveel romp slomp met zich meebracht, dat invoe ring per 1 januari onmogelijk bleek. Onlangs zijn de ambtenarenorganisa- ties ervan in kennis gesteld, dat uitstel noodzakelijk was, doch dat men kan re kenen op invoering der spaarregeling per 1 maart a.s. Kerkelijk L even GEREF. KERKEN Beroepen te Rocky Mountain House. Alberta. Canada (Chr. Ref. Church) J. H. Blnnema te Lemmer. Aangenomen naar Stad aan 't Haring vliet A. van der Zwaag, kand. te Gronin gen. die bedankte voor Dinteloord, Dirks hoorn. Gees, Munnekeburen en voor Schlldwolde. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt) Aangenomen naar Opende-Surhulster- veen J. D. Janse, kand. te Breda. PAUS OPENT ROMEINSE SYNODE Paus Johannes XXIII heeft zondag de synode van de Romeinse geestelijkheid de eerste van deze aard in 500 jaar geopend. Men verwacht dat de syno de, die deze week driemaal zal vergade ren, vele kerkelijke wetten zal moderni seren. De Paus heeft bij de opening van de synode in de basiliek van St.-Jan van Lateranen in een toespraak van een half uur verklaard, dat de „christelijke opvoeding van de jongeren" het belang rijkste van de acht punten op de agenda der synode is. Een jaar geleden ver klaarde de Paus in een brief aan de Ro meinse bevolking over het doel van de synode, dat „de problemen van het geestelijk leven van de gelovige" zouden moeten worden bestudeerd en dat de kerkelijke wetten nieuw leven moest worden ingeblazen teneinde misbruiken weg te nemen. De toespraak van de Paus. gedeeltelijk in het Latyn en gedeeltelijk in het Ita liaans uitgesproken, werd aangehoord door 800 diplomaten en kerkelijke hoog waardigheidsbekleders, o.w. 29 kardina len. uiterlijk alles meebrachten. Ad. Hoey- mans wist zich als de jonge Dowd te genover deze sterke karakters op het zelfde niveau te handhaven. Anny de Lange maakte van Olive een creatie van betekenis, die in haar grote scène met Roo in het derde bedrijf het hoog tepunt bereikte. In de rol van Pearl, de bedachtzame, gaf Tine de Vries haar weinig toe. Enny Mols-de Leeuwe was de wereldwijze, niet van humor ont blote Emma, moeder van Olive, en deed beide kanten van dit karakter recht wedervaren. Het buurmeisje Bubba werd door de jeugdige Ingeborg Elsevier fris en met temperament gespeeld. De grote verdienste van deze opvoe ring was de volstrekte eenheid van op vatting en in uitbreidingsvermogen, een bewijs dat de spelleiding by Elise Hoo mans in goede handen was. De vlotte vertaling was van Alfred Pleiter; het decor, dat de bedoelde sfeer daadwerkelijk ondersteunde, was van Harry Wich. Het publiek de schouwburg was nagenoeg uitverkocht toonde zyn ingenomenheid met een warm en lang durig applaus. BH. Proefvlucht X 15 Het Amerikaanse raketvliegtuig van het type X-15 heeft zaterdag op eigen kracht een vlucht van negen minuten gemaakt, waarby een snelheid van 2.250 km per uur werd bereikt. Een straal- bommenwerper van het type B-52 had het toestel van de luchtbasis Edwards in Califomië op 16 km hoogte gebracht. Daar startte het raketvliegtuig dat tot ruim 21 km klom en daarna een landing maakte op een landingsbaan in de woes- tyn. Treedt ook Japan toe tot nieuwe O.E.E.S.? De „New York Times" meldt uit Wash ington, dat de Ver. Staten Japan zou den willen laten toetreden tot de nieuwe organisatie die de O.E.E.S. (Organisatie voor Europese Economische Samenwer king) zal opvolgen. Volgens functiona rissen in Washington zou daarmee de nadruk van een organisatie van Weste- lyke mogendheden verlegd worden naar een organisatie van de grote industriële wereldmachten. De Ver. Staten zouden Japan willen laten deelnemen aan de besprekingen van de in Parys ingestel de commissie van kapitaal-uitvoerende landen, die over vier of vyf weken in Washington zal byeenkomen ter bespre king van de coördinatie van de hulp aan ontwikkelingsgebieden. Volgens de „New York Times" is er. sedert de Paryse besprekingen waarop tot reorganisatie van de OE.E5. is be sloten, via diplomatieke kanalen overleg tussen de NAVO-landen gaande over het vestigen van nieuwe economische en mogelyk politieke verhoudingen. Ame rikaanse functionarissen zouden ver wachten dat uit de besprekingen ook een nieu. .we verhouding tussen de Weste- lyke landen en de ontwikkelingsgebie den van Azië, Afrika en Latyns-Amerika zou voortkomen. Soekamo wil het analfabetisme opheffen President Soekarno heeft de stryd te gen het analfabetisme in Indonesië aangebonden. In 1964 moet de onge letterdheid zyn verdwenen. Vrouwenorganisaties en studenten verenigingen zullen gemobiliseerd wor den om de bevolking te leren lezen en schryven. In elke dessa zal een open baar aanplakbord komen waarop het dagelijks nieuws te lezen zal zyn. „Buitengewoon wreed" De ter dood veroordeelde Caryl Chess man, die er in de loop van elf en een half jaar zevenmaal in is geslaagd de voltrekking van zyn doodvonnis uit te stellen, heeft zich andermaal tot een Amerikaanse federale rechtbank ge wend om te trachten op 19 februari thans de dag van zyn terechtstelling aan de gaskamer te ontkomen. zyn advocaat heeft gezegd, dat elf en-een-half jaar in de dodencel een bui tengewoon wrede straf is die een in breuk vormt op de Grondwet. In het veertiende amendement op de Ameri kaanse Grondwet worden buitengewoon wrede straffen verboden. Dit argument kan ertoe leiden dat Chessman achtereenvolgens by een rechtbank, een gerechtshof een het Amerikaanse Hooggerechtshof in beroep kan gaan „Enige misverstanden" Premier Kroesjtsjef heeft in een Mos kous interview met een Indiase commu nistische Journalist gezegd, dat het Chi ne es-Indiase grensgeschil te wyten ls aan „enige misverstanden", die de goede verhouding tussen beide landen niet mo gen verstoren. Zijns inziens koestert geen van beide agressieve plannen. were&ts NfEUW&TE en GROOTS te k£eine wapen NA 10 KM WEET U HET ZELF! De nieuwe Ford Anglia is de snelste en zuinigste wagen in zijn klasse. Xet modernst wat uiterlijk en motor j betreft- Biedt u véél meer ruimte èn prestatievermógen. MEER AUTO VOOR U.W GELD Als U meer wilt weten over dagblad reclame. geel ons dan even een f berichtje of telefoontje (no. 25041). I Onze vertegenwoordiger komt U gaarne t zonder enige verplichting volledig inlichten TELEVISIE Uitkomst voor ledereen I Wy leveren U totaalbedrag voor aanschaffing. Af te los sen met f 3.75 per week. Post bus 41 Den Haag. Iedereen en zonder borg. Een gevraagd, voor dag of dag en nacht, voor spoedige indienst treding. Mevr. VAN DEN BRANDELER, Herenweg 111, Warmond (tel. K 1711-420)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5