ASPRO 2'ASPRO" Stormachtige vergadering ging aan besluit tot staking vooraf Betogers op het Forum in Algiers openden vuur op de militairen Met een enkel woord Agenda MAANDAG 25 JANUARI 1960 Commerciële mislukkingen? (Van onze t.v.-medewerker) Ter gelegenheid van het „uitbrengen* van een nieuwe film van Doris Day kwam haar gefilmd portret op het AVRO-programma. Het was recht op en neer een commerciële aangelegenheid en had met een portret nu niet zo bijster veel te maken. Doris Day is een prettig persoontje, maar om rond haar nu enige ophef te maken, daartoe zien wij hoegenaamd geen aanleiding. Het werd een stuntelig gepresenteerd geval, waarin een meneer nogal dik deed. Dat zal dan wel om zyn boterham zyn ge weest. Wij gunnen hem die van harte, maar is het nu zo nodig op een half uur kostbare zaterdagse zendtijd daar aan op te offeren? De film kan best aardig zijn, maar uit het gepresteerde was die conclusie niet eens te trekken. Daarna werd een nieuwe rubriek ten doop gehouden. Meneer Duys, die tot nog toe gelegenheid kreeg het scherm als verlengstuk van zyn dagelijks werkter rein te gebruiken de grammofoon- platenhandel deed dat volgens som migen zo goed (wat wij bestrijden), dat hij nog eens wat meer mocht optreden. De AVRO koos met of misschien wel voor hem een journalistiek rubriekje, dat sinds de opheffing van Dick de Vilder's „Meridiaan" gemist werd. ..Hier en daar dag in, dag uit" zou de titel worden, maar Duys noemde het maar kortweg „Flitsen", want die eerste titel voldeed niet wegens de lengte. Dat Duys op een moment een gat in zijn memorie kreeg, kan de beste overkomen en wil len we hem dus stellig niet aanrekenen, maar verder was de presentatie nu ook niet om over te juichen. De .items" waren prof. De Froe uit Amsterdam, die sprak over het stakingsgevaar (van hor- logewijzers) en daarbij en passant op merkte, dat men er tegen waken moest niet te dicht bij het in werking zijnde t.v.-toestel te komen. Dat had men ons wel eens eerder mogen vertellen, was onze reactie. Omdat de danseres Pavlova toevallig 29 jaar geleden was gestorven, moest Con Nicolai zo nodig over haar praten. Het beste onderdeel vonden we het Songfestival, de voor bereidingen en de mislukkingen, waarin VARA-t.v.- chef Piet te Nuyl jr. zijn zorgen, die hij licht telde, uiteenzette. Zwaarder tilden Mieke Telkamp en Corrie Brokken aan haar bedanken voor deelname. Dat berust dan, naar ons werd medegedeeld, zuiver op commerciële motieven en dus op materiële overwe gingen, zodat we met ingang van nu de artistieke aspiraties van deze dames wel kunnen vergeten. Die houding doet den ken aan een verstandig winnaar aan de speeltafel. Die scheidt er immers ook na het opstrijken van een flinke winst uit om verder de kwade risico's uit de weg te gaan. Een oproep voor geld om blinden aan bandrecorders te helpen, afkomstig uit Overijssel, deed sympathiek aan. De hartekreet van architect Oud over Am sterdam had iets tragisch door het voor uitzicht op een dode stad, die nog lelyk zou zijn bovendien. Wat het hoogtepunt van de avond had moeten worden, haalde het in geen en kel opzicht. Maar dat willen we de lijdensweg van de AVRO met Wim Son- neveld kennend zeker Kraaykamp niet aanrekenen. Men had zijn best ge daan er in korte tijd nog het beste van te maken, maar de enkele goede punten bleken reddingsboeien met onvoldoende drijfkracht te zijn om het geheel boven water te houden. Deze mildheid mag ons er echter niet van weerhouden in een af keurend woord te releveren, dat de Tiel- man-broers hun ontwijfelbare muzikali teit op een smakeloze manier letterlijk tentoonspreiden en daarbij een stuitend nummer aanstellerij weggaven. Het hoeft voor ons heus niet alles even hoogstaand te zyn, maar zo'n show werkt smaakbedervend en brengt daar mee een door dozijnen anderen bevoch ten winst in gevaar. Kraaykamp's ver trek naar de zuivere luchten, die de wintersportplaatsen omgeven, leek ons veelzeggend. Wij hadden ook behoefte aan een verfrissing, waaruit blijkt, dat de Weekendshow zijn doel miste. Eerlijk en stemmig (Van onze tv.-medewerker) De liefhebbers van zondagavond amusement moeten zich wel teleurge steld voelen als de NCRV de week opent, maar zij, die van de t.v. nog iets meer verwachten zullen tevreden zijn over de ernstige poging om een programma te brengen, waar wat in zat. Daar was in de eerste plaats de eer lijke enquête naar Gods- en geloofsop vattingen van voorbijgangers, waarbij men er niet tegen op gezien had de neen-zeggers en ook de jeugd, die over- zadigd door te zware kerkgang van het geloof der vaderen vervreemd was. voor de camera hun woordje te laten zeggen. Dat ging dan ongepolijst en dat zal vele geestverwanten hebben geschokt, maar dat vinden wij dan toch maar moedig en verfrissend bovenal en nuttig om ge voelens van zelfgenoegzaamheid te door breken of althans aan het wankelen te brengen. Het filmverslag van een tocht door Israël in de voetstappen van de profeet Elia toonde fraaie beelden en was overvol gevuld met informatie. Een kaartje ontbrak echter. Het leek hele maal gericht op mensen, die een bijbel dromen kunnen en aan veel anderen moest dus veel voorbijgaan. Niets liet daarentegen Han Rensen- brink passeren, geen seconde bleef er zonder zijn drukke woord. Hij springt aardig met zijn dieren om, daar niet van, maar de kamelen zouden, als ook zij begiftigd zouden zijn met spraak, tegen elkaar gezegd kunnen hebben: daar heb je onze prater weer. Maar dit is niet onvriendelijk bedoeld, want het is toch zo'n aardige, padvinderachtige man. Aangrijpende hoofdschotel was het relaas van een pleeggezin, eerlijk, maar somwijlen wrang. Dat leek ons juist ge zien, want het leed der kinderloosheid wordt soms wreed benaderd, zelfs (en die vingerlegging op een wonde plek juichen we toe) door mensen, die er professioneel bij betrokken zijn. beter hadden moeten weten en in plaats van troost leed brengen. Het is alleen jam mer dat er werd gegeneraliseerd, want het wil er bij ons niet in, dat ongetel- den in dit. werk het met veel liefde en tact verrichten, ook al zullen er veel formaliteiten nodig blijven ter verkrij ging van waarborgen. Het was goed, dat er op gewezen werd dat in ons perfecte land de adoptiewet met de nachtschuit eerst in 1956 is ge arriveerd. Op dit punt waren wij een achtergebleven eiland in een zg. be schaafde wereld. Slechts een enkele maal werd het verhaal een beetje theatraal, zoals toen het kinderloze echtpaar in een restau rant het derde couvert moest zien weg ruimen, maar over het algemeen waren de accenten toch niet overdreven, al betrof het hier een extreem geval, waar schijnlijk echter niet tot de zeldzaam heden behorend. Wij hopen, dat de re acties op dit programma veelvuldig zul len zijn, zowel van de zijde der deskun digen als van die der echtparen, die een vollediger leven zoeken. Het was een mistroostig verhaal, zo luidde het slot woord, maar het werd met overtuiging gebracht. Ds. Van den Bosch, aan wie het leed ook niet werd bespaard, trad met durf de problematiek van het lijden tegemoet en sloot daarmee op zinrijke wijze een harmonisch opgebouwd programma af. Er was een extra-journaal over de be klemmende ontwikkelingen in Noord Centrale fakkeldragersdag van de P.v.d.A. Op zaterdag 6 februari komen circa 1000 afgevaardigden van de vrouwen bond van de P. v. d. A. en van de fak keldragersclubs in Utrecht bijeen. 's Ochtends vergadert men in een veertigtal kleine lokaliteiten. Elke bij eenkomst staat onder leiding van een Kamerlid of partij of van een lid van het partijbestuur. 's Middags zullen prof. dr. ir. W. Scher- merhorn en de heer E. A. Vermeer het woord voeren op een openbare bijeen komst in Tivoli. Bovendien zal dan een forum onder leiding van de partijvoor zitter vragen beantwoorden die tydens de besprekingen in de ochtendbijeen komsten zyn gerezen. Haarlemse inbreker in Den Haag aangehouden Met een vrij grote voorraad gouden en zilveren sieraden op zak, is een 26- jarige bankwerker uit Haarlem zater dagochtend in de Haagse binnenstad aangehouden. Hij trachtte de sieraden aan een juwelier te verkopen, maar deze vertrouwde de zaak niet. voornamelijk omdat hij de aangeboden partij te groot vond. De recherche werd gewaarschuwd en de bankwerker werd aangehouden. Onmiddellijk bekende hij de sieraden te hebben gestolen. In de afgelopen maanden heeft hij in Haarlem 15 in braken gepleegd. Hij is aan de Haarlemse politie over gegeven. Vervolg van pag. 1 Aan het besluit van het personeel van de N.B.M. om vandaag voor 24 uur in staking te gaan is een stormachtige vergadering vooraf gegaan, die vannacht in Hilversum werd gehouden. De zes- honderd man, die zich daar verzameld Afrika en een sport in beeld-aflevering hadden, besloten aan regering en werk- met veel sneeuw en smeltend ijs. gevers een zes punten omvattende reso- Vervolg van pag. 1 Helikopters van het leger bestookten de menigte met vele traangasgranaten Onrust begon zaterdag Over de gebeurtenissen van zaterdag en zondag telefoneerde onze Parijse correspondent het volgende: Het zag er al vanaf zaterdagmiddag naar uit dat de Franse „colons" in Al gerije de verwijdering van zijn post door president De Gaulle van het idool, de para-generaal Jacques Massu, niet zon der meer zouden slikken. De leiders van het Franse Nationale Front, de FNF, maakten bekend, dat hun beweging zich in staat van opstand bevindt en dat ze met alle wettige en onwettige middelen de politiek van generaal De Gaulle, ge baseerd op het beginsel van zelfbeschik kingsrecht voor het Algerijnse volk, zul len bestryden. Nadat het tot zaterdagmiddag in de grote steden met hun sterk-Europese be volking, Algiers en Oran, afgezien van een enkele manifestatie van een dui zendtal middelbare scholieren en stu denten betrekkelijk rustig was gebleven, boden daarna de straten opnieuw het beeld van een formele burgeroorlog. Aangevuurd door Kamerleden en ande re nationalistische leiders trokken 8000 manifestanten door Algiers om met stukken afval, matrassen en tramrails barricades op te richten. Tegen zes uur in de avond werden in het centrum van de stad talrijke schoten gewisseld tussen parachutisten en andere leden van de orde-troepen en nationalistische beto gers. Bijna alle cafë's en bioscopen wa ren toen al gesloten. Verslaggevers van de Franse radio lieten tijdens hun re portages de geweerschoten en de op ruiende toespraken van de nationalis tische leiders via hun microfoons horen. Vanuit helikopters werden de manifes terende massa's in de straten met traan- gasbommen bestookt. Het verzet schijnt zich opnieuw voor al op de studenten en de middelbare scholieren te baseren en een deel van de universiteit van Algiers was zater dagmiddag al in een waar arsenaal her schapen, voorzien van mitrailleurs en tal van gloednieuwe wapens. Tot een krachtmeting kwam het gis teren in de Algerijnse hoofdstad. Anti- Gaullistische betogers, gesteund door gewapende reservisten, wierpen gisteren in het centrum van Algiers barricaden op en openden het vuur op een politie- en legermacht die de orde zonder bloed vergieten trachtte te handhaven. De do den vielen tijdens een schermutseling, die gisteravond een kwartier duurde. Er was naar schatting een menigte van 20.000 personen op de been. De betogers openden het vuur op wachtenden die op het Algierse Forum aanstalten maak ten de enorme menigte te verspreiden en de barricaden te slechten. Legerheli- kopters lieten opnieuw traangasgranaten in de menigte vallen en verscheidene mensen raakten in de algemene verwar ring gewond. De Franse opperbevelhebber, generaal Challe, riep onmiddellijk de staat van beleg uit. Een censuur op al het uit gaande nieuws werd ingesteld en om acht uur 's avonds ging een avondklok in. In de loop van de avond stroomden troepenversterkingen naar Algiers, waar buiten de stadsgrenzen posities werden betrokken. Nog meer troepen zijn per vliegtuig uit het Algerijnse binnenland onderweg om de troepenmacht van tien duizend man te versterken. Radio-Algiers riep om, dat men door „de tragische omstandigheden" gedwon gen was de nieuwsuitzendingen tijdelijk te staken. Massu bij De Gaulle Zaterdagmiddag mocht Massu, gekleed in militaire jas met de bekende para chutistenbaret op het hoofd nog even zijn opwachting komen maken op het Elysée. Hij moest echter veertig minu ten anti-chambreren aleer het staats hoofd, De Gaulle, hem voor een goed kwartier in zijn kabinet liet binnenko men. Over het onderhoud van beide generaals, die elkaar al uit 1940 kennen toen Massu als kapitein toetrad tot De Gaulle's verzetsorganisatie, is niets be kend gemaakt. We hebben echter ge gronde redenen te veronderstellen dat de toon van. hun gesprek wel iets har telijker had kunnen zijn! Toen Massu 's avonds in burger tezamen met zijn elegant geklede echtgenote op weg naar vrienden in Parijs door een colonne persmensen en fotografen achtervolgd werd, hoorde men hem met een melan cholieke toespeling op het interview met een Westduitse journalist dat hem fa taal is geworden, opmerken tot zijn vrouw: „laat ze maar, zy spreken ten minste niet". -en ttt&itioeeft fit.' lutie te zenden. Het voornaamste punt hierin is de uiting van ontstemming en verontwaardiging over het feit, dat de lonen, welke reeds 15 tot 20 procent lager liggen dan by het bedrijfsleven, thans tot een speelbal worden gemaakt van de te voeren tarievenpolitiek, waar- by de regering en de werkgevers in hun sociale verplichtingen tegenover het vervoerspersoneel veel en ver tekort zyn geschoten. Voorts wordt erop gewezen, dat de veel te lage lonen en de fysieke span ningen, waaronder de personeelsleden moeten leven, het onmogelijk maken deze toch zo verantwoordelijke arbeid op de juiste wijze te verrichten. Tydens de vergadering in het stamp volle K.A.B.-gebouw klonken kreten als „Neer de boel" en „Wij zijn getrouwd met vrouwenen niet met werk meisjes! Onze vrouwen kunnen er niet van komen Na een vergadering van vijf kwartier werd om klokke kwart over drie van nacht besloten tot staking. Om en nabij de 6000 vingers gingen de lucht in. Daarna gingen twee vingers van enke lingen omhoog, die tegen het besluit tot staking waren. Men wil door deze staking aan een onduldbare toestand een einde maken. In de verzonden resolutie wordt dan ook de verwachting uitgesproken, dat de be sturen der vakorganisaties alsnog hun verantwoordelijkheid tegenover hun leden zullen beseffen. Geëist wordt een onmiddellijk twaalf procent loonsverho ging, doch gesteld wordt daarbij, dat de achterstand dan ook nog lang niet is achterhaald Wachten beu -De op niets uitgelopen besprekingen tussen regering, werkgevers en vakorga nisaties hebben de lont in het kruitvat gegooid. Nieuwe besprekingen worden op 27 januari gehouden. Maar men is het wachten beu. Er wordt van dit overleg niets meer verwacht. „De teerling is ge worpen", zo werd gezegd: „Wij kunnen niet meer terug". Een daverend applaus groeide aan tot een orkaanachtige ova tie. Daarmee onderstreepte de aanwezi gen reeds bij voorbaat het besluit tot een proteststaking. Al had de vergadering een uitermate levendig verloop, het ging ordelyk en beheerst. Het resultaat stond trouwens by voorbaat al vast. Donderdag en vry- dag was er achter de schermen hard gewerkt voor deze nachtvergadering. Door een inderhaast gevormd comité (uit alle drie vakorganisaties hebben drie personen er zitting in) werden de personeelsleden gepolst. Allerwege hoor de men: „de maat is vol". Dus moest er snel een vergadering georganiseerd wor den. De heer P. Bos, chef-monteur te Zeist, woonachtig te Bussum, had de leiding. Na vrijdag ontstond er een enigszins chaotische toestand, omdat alles zo im pulsief was opgekomen. De heer Bos had zich als N.B.M.-er gedrongen gevoeld om aan de actie leiding te geven. „Verteerd" „Velen zijn verteerd door ergernis en voortdurende zorg. Het is een appèl aan regering en werkgevers maar ook aan het gehele Nederlandse volk", zo werd onder luid applaus en bijvalsbetuigingen gesproken door de heer Bos. Voor de stakingsvergadering was een brief ge richt tot de bestuurders van de drie vakbonden om toch vooral aanwezig te zijn, doch aan deze uitnodiging werd geen gehoor gegeven. Acht maanden zouden de onderhandelingen over loons verhogingen hebben geduurd. Men wil BINNENLAND De nationale ANWB-kampeertentoon- stelllng „Goed kamp", die dit voorjaar van 8 tot en met 12 april weer in en om de „Houtrusthallen te Den Haag gehouden wordt, zal de achtste In successie zijn. Deze jaarlijkse vakantie-show, die een totale oppervlakte van ongeveer 25.000m2 beslaat, zal dit jaar voor het eerst geheel overdekt zijn. Op 1 februari zal de heer M. L. van Putten, directeur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten 40 jaar aan de Vereniging verbonden zijn. In verband hiermede zal op die dag een receptie worden gehouden van half twaalf tot een uur in het gebouw der vereniging, Aleis- straat 5 in Den Haag. Daaraan vooraf gaande. om 10.45 uur heeft in beperkte kring een huldigingsbijeenkomst plaats. De 28-jarige directeur van de N.V. „Meteor Film en van het Theater Du Midi te Amsterdam, de heer F. Denker, heeft een door hemzelf geschreven filmscenario verkocht aan de Deense filmmaatschappij Palladium. De film, waaraan de heer Den ker de titel "The tramp and the butler" heeft gegeven, zal worden geregisseerd door Bent Chrlstensen, die aanwezig was bij de heropening van de Du Miditheater in 1959 na een felle brand. De Engelsman Basil Dawson zal het draaiboek schrijven voor de film, die zich in Londen afspeelt. Het is de eerste keer, dat de heer Denker een scenario heeft geschreven. De KLM heeft het voornemen, met Ingang van 1 april van New York te vlie gen naar Curagao en vervolgens naar Pa ramaribo. De bemanning zal op het Su rinaamse vliegveld Zanderij overnachten en de volgende morgen langs dezelfde rou te terugvliegen. Voorlopig zal op deze rechtstreekse rou te van New York naar Paramaribo een maal per week worden gevlogen. BUITENLAND In Marlon in de Amerikaanse staat India zijn een echtpaar en hun zes kin deren van drie tot twaalf Jaar dood in hun woning aangetroffen. Z J waren door koolmonoxyde-vergiftiging om het leven gekomen. In Eskilstuna in midden-Zweden wordt bij het vaccineren van kinderen tegen polio de kinderen hun tweede dosis levend vaccin toegediend in een glas li monade, welke methode de gang van za ken zeer blijkt te bevorderen. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken. Herter, heeft zaterdag met president Eisenhower gesproken over de crisis in de betrekkingen tussen de V.S. en Cuba Premier Fidel Castro van Cuba I heeft enige dagen geleden een televisle- toespraak gehouden, die Herter de zwaar ste aanval op de V.S. van de thans een jaar aan het bewind zijnde nieuwe rege ring van Cuba heeft genoemd. Herter heeft op een bijeenkomst van de commis sie van Buitenlandse Zaken van de Senaat en het Huis van afgevaardigden verklaard dat hij zich grote zorgen maakt over de loop van de gebeurtenissen op Cuba. De Amerikaanse investeringen op Cuba be lopen circa 1 miljard dollar. In het centrum van Caracas (Vene zuela) hebben zaterdag ongeveer 100.000 mensen deelgenomen aan een door de communisten georganiseerde massabijeen komst ter gelegenheid van het feit dat twee Jaar geleden een einde aan het be wind van president Perez Jimenez werd gemaakt. President Betancourt had zijn toestemming voor de demonstratie gege ven. Vele betogers droegen spandoeken met leuzen als „Weg met de Verenigde Staten" en „Tegen het imperalisme". Marokko heeft officieel bij Frankrijk geprotesteerd tegen het voornemen van Frankrijk in de Sahara een atoombom tot ontploffing te brengen. De Marokkaanse ambassadeur te Parijs overhandigde zater dag de desbetreffende nota aan de Fran se minister van Buitenlandse Zaken, Cou- ve de Murville. Timothy O'Connor, hoofdcommis saris van politie te Chicago heeft zaterdag ontslag genomen. De burgemeester heeft het ontslag aanvaard. Het besluit van O'Connor is gekomen na de arrestatie van dertien politiemannen, die verdacht wor den van hulp bij lnbraker nemen van steekpenningen Een twaalftal landen zal in de naas te toekomst in staat zijn te werken aan een program voor atoomwapens. Deze landen zijn: Belgle, Canada, communis- tlsch-Chlna. Frankrijk, India. Italië, Ja pan, Oost-Dultsland, Tsjecho-Slowaklje, West-Duitsland. Zweden en Zwitserland, aldus een bekendmaking in Washington. Nederland wordt genoemd bij een tweede groep van acht potentiele atoom- mogendheden die er economisch toe in staat zijn en technisch wel deskundig zijn, maar misschien wat te weinig atoomge leerden hebben. De andere zeven landen van deze groep zijn: Australië, Denemar ken, Finland. Hongarije, Oostenrijk, Polen en Joego-Slavle. Russische geleerden zijn er in ge slaagd, aldus meldt het Russische pers bureau Tass, een manier te vinden waar op van petroleum een hoogwaardige brand stof kan worden gemaakt en die het mo gelijk maakt de kosten van de produktie van motorbrandstof tot op een derde of een vierde te beperken. In een proefin stallatie van de olieraffinaderij van Mos kou is op deze wijze al drie Jaar brand stof geproduceerd. West-Engeland z(]n zondag als gevolg van zeer zware regenval plaatselijk overstro mingen ontstaan. In Wales is de rivier de Severn op verscheidene plaatsen bulten haar oevers getreden. De stad Hereford werd geheel van de buitenwereld afgeslo ten. Door de zware zeegang zijn bij Dover grote stukken van de beroemde krijtrot sen afgeslagen. De leiders der Egyptisch-Syrische re publiek zouden ook na de besprekingen, die zij donderdag J.l. met de secretaris generaal der Verenigde Naties. Dag Ham- marskjöld, hebben gevoerd, bij hun stand punt zijn gebleven dat Israëlische schepen geen gebruik van het Suez-kanaal mogen maken, „zolang Israel geen uitvoering geeft aan de resoluties, die de Algemene Vergadering der V.N. met betrekking tot Palestina heeft aanvaard". Amerikaanse straalvliegtuigen van het type F-106 zullen worden gebruikt om in de staat Montana vroegtijdig lawines te veroorzaken om erger te voorkomen. In het betrokken gebied worden elke winter dorpen door grote sneeuwstortingen be dreigd. Men hoopt nu met behulp van het lawaai van de supersonische Jachtvlieg tuigen de sneeuw in beweging te brengen, wanneer dit nog geen kwaad kan. De Pittsburgh Steel Company heeft zondag met de bond van Amerikaanse staalarbeiders overeenstemming bereikt over verlenging voor onbepaalde tijd van de oude arbeidsovereenkomst. Hiermee is de vrees weggenomen dat er by Pittsburgh Steel, waar 8.000 man werkt, de staking zou worden voortgezet die na de afkoe lingsperiode in de rest van de industrie niet ls hervat. Een paar honderd oud-strijders en mensen die in Duitse concentratiekampen hebben gezeten hebben zondag het ge denkteken voor nazi-slachtoffers in Pa rijs bezocht. Zij tekenden een oproep „om het opleven van het rassisme te bestrij- deh". VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.50 Act. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regeringsuitz.De Stichting Bevordering Bescherming Bevolking vraagt de aandacht van de Nederlandse nood- wacht. Tom Lodewljk, hoofd van de af deling publiciteit spreekt over het onder werp: In de bulk van de walvis. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 21.25 Cabaret. 21.55 Veertiendaags maan- dagavondkron. 22.30 Nws. 22.40 Concert- gebouwork. en sol. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Ork.muz. 20.15 Majoor Carla, hoorsp. 21.25 Gram. 21.30 Kamermuz. 22.00 Par- lem. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Promenade-ork. 23.45 Gram. 23.5524.00 Nieuws nu niet meer wachten. Men staat op 'n volkomen dood punt. Een lid van het afdelingsbestuur van het N.V.V. te Hilversum, een gepensioneerd hoofdambtenaar N.S., vroeg het woord, hoewel tevoren was bepaald, dat slechts belanghebbenden mochten spreken en buitenstaanders slechts hadden te luis teren. Aanvankelijk zou hij toch nog de kans hebben gekregen zich te uiten, als hij zich niet met interne zaken bemoei de, aldus de heer Bos. „Wat bedoelt U met interne zaken?", luidde het ant woord van de N.V.V.-bestuurder. Daarop trok de actievoorzitter onder luide bijval het verlof tot spreken onmiddellijk in. Zo eindigde deze bijeenkomst met het woord „staking" op ieders lippen. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Parfumerie Smltte- naar. Moderne huidverzorging. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling R'dam Toneel. „Toneel op het kasteel". 8 uur nam. Wijkgebouw Stille Rijn: 35-jarig ambts jubileum ds. M. Ottevanger. 810 uur nam. DINSDAG Het Gulden Vlies: Leidse Assurantie Club. Ir. A. C. v .d. Zande over: „Het assurantie-aspect van de toepassing van de atoomenergie". 8 uur nam. Lakenhal: Lustrum WSL. Show 8 en 9.30 uur nam. Manege (Kalserstraat)Lustrum WSL. Carrouseluitvoering „Hippodroom". 8.30 uur nam. OosterkerkBijbel Kioskvereniging. Zang, declamatie en film. 8 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. evang. J. Maasbach van Gouda. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling R'dam Toneel. „Toneel op het kasteel". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Lustrum WSL. Con cert Ned. Studenten Orkest. 3 uur nam. Universiteit (filmzaal)K. en O.-film- studiekring „La Seine a rencontré Paris" en „Hellzapoppln". 8 uur nam. Waaggebouw: Lustrum WSL. Cabaret. 8, 9 en 10 uur nam. WOENSDAG Endegeest: K. en O.-cursus over de behandeling van psychiatrische patiën ten. 8 uur nam. Gerecht 10: Spirltlsch Genootschap. 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 28: Evang. Luth. Kurhaus SchevenlngenLustrum V.V. S.L. Eerste voorstelling Lustrum-Musical. 9 uur nam. Lakenhal: Jaarverg. „Ver. „Oud-Lei den" 7.30 uur nam. Lezing H. W. Alings over de geschiedenis en betekenis van de gevelstenen. 8 uur nam. Marekerk: Gemeente-avond Herv. Mo lenwijk. Spr. ds. Van Harten uit Delft. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht). Streekfede- ratle P.v.d.A. Bollenstreek. Spr. E. Meester over de agglomeratie Rijnmond. 8 uur nam. RehobothJaarvergadering Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Lelden Oegstgeest. 8 uur nam. Schouwburg: „De Sleutelspelers" spe len „Bakersprookje". 8 uur nam. DONDERDAG Café „Anlba": Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbon den". 8 uur nam. Kurhaus Schevenlngen: Lustrum V.V. S.L. Gala-voorstelling Lustrum-Musical. 9 uur nam. Stadsgehoorzaal: Lustrum V.V.S.L. „Brood en spelen". 11 uur voorm. 3 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Abon nementsconcert R'dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Fllpse. Pianiste In- grld Haebler. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Feestavond Leldsche Chr. Oranjevereeniging t.e.v. verjaardag Prinses Beatrix. 7.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Pianoconcert Robert Alexander Bohnke voor L.K.K „Voor Allen". 8 uur nam. Zomerzorg: Feestavond Ned. Inst, van register- Ingenieurs en afgestudeerden van hogere technische scholen. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond personeelsver. „De Landbouw". 8 uur nam. Doelenkazerne: Officiersbal t.g.v. ver- ^irdag H.K.H. Prinses Beatrix m.m.v. ids Studenten Cabaret. 8.30 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.: spr. ds. K. C. van Oossanen. 11 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater Harlekijn „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie keuze-tentoonstel ling Openbaar Kunstbezit. Dagelijks van uuf nam j t.ejn. Rooseveltstraat 9Beroepententoon- stelling 79 uur nam., met uitzondering van zaterdag en zondag (t.e.m. 29 ja- nari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit is Japan" Werkd. 104 uur; zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto-tentoonstelling P H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 Januari). VOOR DINSDAG 26 JANUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, lezing. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V en. rlngsultz.: en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws .13.15 Meded. of gram. 13.20 Theater- ork. en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 In- str. trio. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V .d. vrouw. 15.30 Piano A quatre mains. 16.00 In alle stratenlezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, lezing. 17.30 V. d. Jeütë :d. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Radiowedstr. 18.50 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Kamermuz. 22.30 Nws. en koersen. 22.40 Even schuilen, hoorsp. 23.30 Gram. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11,00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Chan sons. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vijftien Jaar geleden, lezing. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrou wen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V .d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitz.: Nieuw-Gulnea kroniek, door mr. dr. H. Roethof. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Tegelen, dorp van de Passiespelen, klankb. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Me- mojandum. 19.30 Gram. 20.30 Cello en plano. 20.30 Radio Phllharm. Ork„ koor,, vocaal-ensemble en sol. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Even schuilen, stereo- fonisch hoorsp. 23.30 O taar. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Wetensch. film. 20.35—22.15 Speel film BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Kamermuz. 17.00 Gram. 17.45 Lezing. 18.00 V .d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork.conc. 21.30 Qulzprogr. 22.00 Nws. 22.15 Lezingen. 22.45 Ork.-muz. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06 0.36 Kamermuz. le's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Verz.progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws. act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 Nws.) 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Kamer muz. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.20 Plano recital. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Die grosse Sünderin .operette. 21.45 Nws. 23.20 Ork.conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Kamer muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Pianospel. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.30 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 16.30 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 Planorecital. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V .d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Praatje. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Meesterwerken v .d. Italiaanse Vokale Polyfonie. 22.55 23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.45 Ork. conc. 15.30 Orgelspel. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.55 Nws. DE BIOSCOPEN Trianon „Het mysterie van het zwarte museum" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Studio „Helden" (14 jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Ciske de Rat" (14 Ir.). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Eiland ln de zon" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Lido „The nun's story" (14 jr.). Dagelijks 2.30 en 8 uur. Luxor „Aan de Rlvièra" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden zijn geopend de Doeza-apo- theek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Ha ven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. BU geen gehoor b(j O» hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). P fl P 1 gSg3 s a' als ss Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon regen geh. bew. geh. bew. onbewolkt motregen geh. bew. half b<>w onbewolkt zwaar bew mist geh. bew. regen regen onbewolkt half bew. half bew. geh. bew. regen regen regen regen onbewolkt mist onbewolkt mist regen motregen feh. bew. Icht bew. onbewolkt half bew. geh bew. half bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. wzw 10 11 wzw 10 11 wzw 6 12 wzw 4 11 zw 12 12 wzw 8 12 8 12 7 3 2 13 6 4 4 13 7 1 4 1-11 zzo 3 3 ozo 2 5 z 10 4 w.stll 3 wzw 1 zzw 2 13 z 3 10 zzw 2 14 wzw 7 15 zzw 6 16 n 4 11 z 4 7 w 1 10 w.stil 6 w.stll ono 1 12 w.stll 4 zw 2 -1 w 6 9 w.stll 2 nnw 3 12 z 6 15 ono 3 13 zw 7 w 8 16 wzw 6 16 8 10 1 0 3 1 -1 0 -1 0 5 14 2 0.1 -2 0 -2 0 -4 C

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2