Ornas hield met 1—0 fraaie positie vast Loe Telgen miste een droomkans ARC KON 2-0 VOORSPRONG NIET VASTHOUDEN Met tien man won Quick Boys toch van ''s-Gravenzande SF: 2-0 Nederland eindigde op derde plaats in Amsterdam MAANDAG 25 JANUARI 1960 RCL-aanval faalde (Van een onzer verslaggevers) De Leiderdorpse Racings hebben het, juist nu het erop aankwam, lelijk laten zitten. Kortom: zij kwamen in het topduel tegen Ornas in Den Haag voor hun doen slecht voor de dag. Oók de mannen van oud-international Lagendijk, reikten niet tot grote hoogte en zó was qua voetbal deze ontmoeting in alle opzichten teleurstellend. De Hage naars hadden echter wat betreft spelinzicht, opbouw en afwerking beslist wat méér in hun mars. Drukten dit uit in één doelpunt overigens van zéér fraai gehalte en deze na een klein half uurtje gescoorde treffer, bleek nét genoeg voor de volle winst, want RCL's onmacht om de score recht te trekken was deze middag volkomen. DROOMKANS Ja, volkomen! Want zélfs de meest eenvoudige kans - wü denken hier met weemoed terug aan de 12e minuut van de tweede helft! - lieten de Racings om de eindstand op 11 te bepalen als de gewoonste zaak van de wereld onge bruikt. Een gebeurtenis waarvan de Lei derdorpse aanhang bleek om de neus werd. Wat zou U ervan denken: Uw favoriet - in dit geval Loetje Telgen - komt met de bal op enkele meters midden voor het vijandelijke doel. Geheel vrij en met een zee van tijd om met een lichte voetbe weging de gelijkmaker te scoren, die hoe dan ook had moeten komen. En dan ge beurt het: de gelijkmaker blijft uit want de man in kwestie schopt een gat in de lucht FRAAIE GOAL RCL opende dit topduel met een serie aanvallen geleid door een doortastende Van Luik. De Ornas-doelman Bezuijen moest dan ook in de beginfase enkele malen in actie komen. Met succes. Al spoedig bleek echter dat Ornas toch wel iets in de mars had en vooral de rech tervleugel LagendijkLagerwey stelde met knappe combinaties het roodwitte verdedigingsblok voor vele moeilijkhe den. Toen bovendien het middenveld een prooi van de thuisclub werd, betekende dit een licht overwicht van Lagendijk cs. Na 28 minuten veroorzaakte linksback Telgen, teneinde de snelle Lagendijk te stuiten, een vrije trap. De Ornas-rechts- buiten nam zélf de bal en de op links opduikende Lagerweij kopte bijzonder fraai 10 achter Van Well. De Leider dorpers namen hierna de nodige risico's Doelman Van Well (RCL) gaat de bal grijpen voor de Ornas-mid- voor Lucas gevaarlijk kan worden. (Foto Leidsch Dagblad) en drongen ver op. Zonder succes, want de driemansaanval - linksbuiten Versteeg en rechtsbuiten Bogerd faalden! - kreeg weinig kans tegen de hechte Wassenaar- se defensie. GEEN SUCCES Ook na de thee bleef RCL zich zonder succes op het veld voortbewegen. Ornas kreeg nog, toen de roodwitte defensie in paniekstemming verkeerde, enkele goede kansen om de voorsprong te verhogen, doch doelman Van Well toonde twee maal uit het goede hout te zijn gesne den. Het opmerkelijkste feit - die juweel van een kans van Loetje Telgen! - heb ben we reeds gememoreerd. Naarmate de - overigens héél matige strijd vorderde en het slot In zicht kwam trok heel RCL nog éénmaal ten strijde. Zélfs linksback Telgen opereerde voor de vijandelijke veste, maar de on macht van de Racing-aanval was deze middag volkomen! Rest nog te vertellen, dat Kleer bij RCL na de thee werd vervangen door De Lange en Pim Rijnsburger niet meer be schikbaar is voor het eerste elftal, aan gezien hij als militair naar de West ver trokken is. Vierde klassers Zaterdagvoetbal Hoekse Boys—Leiden Met twee in vallers Pouw en Schuchard ontbra ken trok Leiden naar de Hoek en kwam daar tegen de hekkesluiter van een koude kermis thuis. Tot de rust hielden v. d. Kwaak c.s. de enthousias ter spelende Boys nog aardig op af stand en beperkten zij de score tot 1—0. Na de thee bleek de thuisclub vast van plan twee punten binnen te halen en speelde ook nu Juist een tikje agressie ver dan de Leidenaren. Bovendien was de roodwitte aanval totaal onmachtig, kwam zelden tot gevaarlijke acties en liet Key byv. twee kansen onbenut. De Hoekse aanvallers deden het beter en schoten met twee voltreffers de eind- score op 30. Verdiend ook. OegstgeestGWS De bezoekers speelden in dit sportieve duel het beste voetbal en de uiteindelijke 24 score kwam de Sassemers dan ook beslist toe. In de eerste helft verliep de strijd aardig op en neer. Oegstgeest nam in deze minuut door J. v. d. Voort de leiding doch GWS trok 5 minuten later door Lens de score recht: 1—1. Na de thee kwam het betere voetbal van GWS tot uitdrukking in twee goals van Schol ten: 13. Daarna kwamen de rood gelen zowaar nog fel terug en toen v. d. Voort 23 liet aantekenen werd de zaak nog spannend. Kort vóór het ein de. echter maakte GWS aan alle on zekerheid een einde, want v. d. Wissel zorgde voor 24. SHSKatwijk De thuisclub liet in deze ontmoeting goed spel zien en was aanvankelijk oppermachtig. SHS nam in de achtste minuut door Meere de leiding. Toch kwam het matig spelende Katwijk nog naast de SHS-ploeg. In de 35ste minuut liet doelman De Graaf van SHS de bal vallen en uit de daarop vol gende scrimmage werd het leer over de doellijn gedrukt: 1—1. Katwijk kwam daarna iets beter voor de dag, maar de treffer kwam aan de andere kant: linksbuiten Alsum schoot SHS op 21. 1 Na de hervatting bracht Meere na ruim i een half uur spelen de stand op 3—1 en dezelfde speler zorgde eveneens voor LoosduinenSVOW De score 41 was zaterdag in trek, want ook dit duel werd met deze cijfers afgesloten. SVOW kwam na vijf minuten spelen door Wim van Tol op 0—1 en bleef in de aanval. De Oudeweteringse defensie verwaar loosde evenwel de dekking, zodat elke uitval van de Loosduiners razend ge vaarlijk werd, hetgeen doelman Hoe- gendijkhoff noopte voor rust tweemaal de gang naar het net te maken: 21. In de tweede helft kwamen de gasthe ren op 31 en daarna moesten zij ijlings in de verdediging, want SVOW begon het Westlandse doel zwaar te belegeren. Zonder succes overigens, want de Loos duinen-doelman stak in prima vorm en stopte o.a. schoten van v. d. Meer en Vreeken op voortreffelijke wijze. Toen een snelle uitval van de thuisclub af gerond werd met een treffer (41) gaf SVOW het op. Voetbal in Engeland Spurs vergrootten hun voorsprong Tottenham Hotspur heeft zater dag zijn zegereeks voortgezet. Voor een uitverkocht huis (62.000 toe schouwers) wonnen de „Spurs" met 21 van Manchester United en eens te meer was hun populaire midvoor Bobby Smith voor dit resultaat aansprakelijk. Door twee doelpunten van zijn voet konden de Londenaars met een comforta bele voorsprong de rust ingaan. Na de hervatting keerde de spanning echter terug, toen Warren Bradley met een gelukkige kopbal het verschil tot één punt terugbracht. Op het inmiddels in een modderpoel herschapen terrein aan de White Hart Lane hebben de spelers van manager Busby daarna tevergeefs getracht tenminste één punt mee naar Manchester te nemen. Aangezien Burnley, dat de tweede plaats bezet, tegen West Bromwich Al bion niet verder kwam dan een gelijk spel <00) bedraagt de voorsprong van Tottenham nu vier punten. Onderaan de ranglijst is de strijd nu in alle hevigheid ontbrand. Hekkeslui ter Luton Town verraste door een over winning met 41 op Fulham. Veel schoot Luton niet op met deze zege, daar ook Birmingham City, Everton, Leeds United en Leicester City alle kandidaten voor de laatste plaats twee punten rijker werden. De uitslagen in de eerste divisie luiden: Birmingham CityPreston North End 2—1Blackburn Rovers—Wolver hampton Wanderers 01; Blackpool Sheffield Wednesday 0—2; Chelsea Leeds United 13; Everton-Nottingham Forrest 61; Luton Town—Fulham 41: Manchester CityArsenal 12: Newcastle UnitedLeicester City 02; Tottenham HotspurManchester Uni ted 21; West Bromwich AlbionBurn ley 00; Westham UnitedBolton WaDderers 12. Zwart Wit won met 2-3 (Van onze correspondent) ARC heeft Quick Boys niet het jubileumgeschenk kunnen geven waarop men in Katwijk misschien gehoopt had. Want met 2—3 moest roodzwart de vlag strijken voor het Rotterdamse Zwart Wit, dat meer tempo opbracht en ook beter veldspel liet zien. Overigens sloot ARC de eerste helft af met een 20 voorsprong. Het uitvallen van J. Krijgs man na rust kwam hij niet terug in het veld bleek de ARC- defensie echter dermate verzwakt te hebben, dat de voorsprong weg smolt als sneeuw voor de zon Advertentie Wacht niet af bestel nu Uw DAF Overigens was ook ditmaal de voor hoede weer het zorgenkind. L. Krijgs man bleek niet de ideale aanvalsleider en ook de rechtervleugel, in het bijzon der Den Hoed, faalde. Semper AltiusKoudekerk Ook hier een 4—1 uitslag. Aanvankelijk ging op het zware veld de strijd gelijk op. De Haagse voorhoede bleek echter tot gevaarlijker acties in staat dan die van Koudekerk, welke mank ging door zwak spel van de vleugelspelers. Na 20 mi nuten spelen nam de thuisclub de lei ding en kwam een ontmoedigd Koude kerk even in de verdrukking. Nadat de roodwitten zich hersteld hadden en tot de aanval overgingen, zagen we goede scho ten van Jaap Paling en Alb. Zweris die het Haagse doel op een haar na misten. Kort voor de rust vergrootten de gast heren hun voorsprong tot 20. Na de hervatting trachtte Koudekerk met snel le aanvallen wijziging in de stand te brengen, maar door het zwakke spel van de vleugelspelers gelukte dit niet. Semper Altius nam spoedig het initiatief weer in handen en de Haagse stopper gaf doelman Kruit voor de derde maal het nakijken. Pas daarna werd het wer ken van Koudekerk beloond met een treffer van Alb. Zweris: 31. Tenslotte scoorde de Haagse spil nog een keer: 4—1. KinheimLisser Boys Dit zenuw slopende duel werd afgesloten met een 00 score. Het spel van de nogal ste vig spelende thuisclub lag de meeste zwartwitten niet al te best. ofschoon de Lissenaren toch spoedig een klein over wicht verkregen. De afgemeten voor zetten van linksbuiten Hagen werden echter door het binnentrio niet benut. Vooral midvoor Stam bleef beneden de in hem gestelde verwachtingen. In de tweede helft lanceerden de gastheren een stevig offensief, maar doelman Langeveld hield het hoofd koel en toen de Kinheimse aanvalsdriften wat afge- luwd waren, trok Lisser Boys opnieuw ten aanval. Maar ook de zwartwitte aan vallers zagen geen kans een treffer te produceren. Met spanning wacht men thans op het treffen Lisser BoysSIZO, dat zaterdag a.s. wordt gespeeld. Ter Leede klopte Zwaluwen met 2-1 Jan Thijssen scoorde tweemaal, maar de oplossing was het niet (Van een onzer verslaggevers) Sinds de blessure van Molenaar had Ter Leede voor de bezetting van de mid- voorplaats nog geen goede oplossing gevonden en daarom was het helemaal niet zo gek bekeken, dat men ditmaal een doorzetter als Thijssen eens op die plaats probeerde. Men heeft er in zoverre succes mee gehad, dat er doelpunten kwamen, die de uiteindelijke zege betekenden. Maar of dit nu dé oplossing was, betwijfelen we toch wel. Want Thyssen, die zich in deze wedstrijd een goed schutter toonde, is naar onze smaak toch wel wat té fel en daardoor gingen goede kansen onnodig verloren. Zwaluwen is ons in deze wedstrijd wel tegengevallen. Van de roep, die van de Vlaardingers uitging, is niet veel gebleken. De zwartwitten steunen voor namelijk op hun hechte defensie, waar in in het bijzonder doelman v. d. Reij- den de hoofdrol speelt. De voorhoede speelt vry onsamenhangend, zodat doel punten vaak zuivere toevalstreffers zijn. De wedstrijd stond voor rust op aan trekkelijk peil met levendig voetbal, Aanvoerder Van Duyn van het veld gestuurd (Van een onzer verslaggevers) Het heeft er voor Quick Boys in de wedstrijd tegen 's-Gravenzande SV een tijdlang donker uitgezien. Want toen 11 minuten voor de rust aanvoerder Van Duyn na een incident door scheidsrechter Schilperoord naar de kleedkamers werd verwezen, was de thuisclub genoodzaakt de wedstrijd met 10 man uit te spelen. Tot aan dit incident had Quick Boys alle zeilen moeten bijzetten om zich de agressieve en bovendien zeer goed spelende Westlanders van het lijf te houden. Gevoegd bij het feit, dat Quick Boys de straffe wind in de rug had, was men algemeen van mening, dat de 10 voorsprong wel niet voldoende zou zijn om de wedstrijd te winnen. Maar gelukkig voor Quick Boys ble ken de bezoekers niet in staat dit onge twijfeld grote voordeel na de rust uit te buiten. Voor een groot gedeelte eigen schuld. In de eerste plaats speelde men veel te veel door het midden, waar hun sterkste troef stond, in de persoon van midvoor Kluin. Maar men weigerde hardnekkig te erkennen dat deze onge twijfeld prima speler een sterkere te genstander vond in Leen Aandewiel. Voorts maakte men de fout om te ver op te dringen, waardoor een opeenho ping van spelers ontstond voor het Quick Boys-doel. Dit laatste was in direct ook de oorzaak dat Quick Boys niet lang na de rust op 2—0 kwam. Dat de verdediging van Quick Boys in de rust van trainer Wall aart opdrachten had gekregen, bleek zonneklaar na de hervatting- Men liet de tegenstanders geen ogenblik vry: men talmde niet met wegwerken, al kon dit niet altijd even zuiver gebeuren. De Hollander in het doel was bijzonder betrouwbaar. Zijn mooiste redding verrichtte hy na de rust, toen hij een hard en hoog inge schoten bal met een machtige sprong uit zijn doel tikte. Jammer was het daarom, dat deze wedstrijd voor van Duyn wel een staartje zal hebben. Men mag nu eenmaal het recht niet in eigen hand nemen. Van Duyn zou by een aanval z'n laatste tegenstander passeren; deze bracht hem echter binnen het straf schopgebied ten val, maar de scheids rechter wuifde de protesten weg. van Duyn een ontijdig einde van de wedstryd betekende. IN EVENWICHT Voor de rust was 's-Gravenzande zeer beslist niet de mindere van Quick Boys. Beide verdedigingen hadden handen vol werk. Vele Quick Boys-aanvallen stier ven een vroegtijdige dood in de buiten- spelval en ook een doelpunt van v. d. Oever had aan hetzelfde euvel geleden. Voor de rest schoot v. d. Plas net naast en v. d. Oever loeiend hard over de bovenlat. Tien minuten voor de rust schoot van der Plas na een goede aan val op doel; doelman Molenaar stopte de bal half en Viool voltrok het von nis. 1—0. Na al het reeds gememoreerde kwam onverwacht 5 minuten na de rust het tweede doelpunt, analoog aan het eerste Nu stopte Molenaar een schot van van den Oever half en nu velde van Duiven- bode het vonnis- 20. Hoewel met 4 of 3 man in de voorhoede spelend, was Quick Boys toch beter dan voor de rust. Viool had 30 in z'n zak toen hij door alles heen ging, maar te lang wachtte met schieten. Een machtig schot van v. d. Oever werd prachtig door de lange Molenaar gestopt. Het einde kwam tot grote opluchting van heel Quick Boys met 20. Voor deze prestatie kreeg het tiental een hartelyk apDlaus. Bij Quick Boys ontbrak van Rooyen voor wie Schouten speelde. We zien deze speler echter liever in de verdediging. waarbij vooral Ter Leede sterk de toon aangaf. Geregeld zwermden de rood gelen voor het Zwaluwendoel, maar successen leverde dat toch niet op. Hoe sterk de Sassemers in de meerderheid waren blijkt wel uit het feit, dat ze in het eerste half uur niet minder dan 9 corners kregen te nemen. Maar goed werk van doelman v. d. Reijden voor kwam in die periode van Ter Leede- overwicht elke poging tot scoren. Het was voor de Sassemse voorhoede om er moedeloos van te worden. De Vlaar- dingse defensie kwam keer op keer als overwinnaar uit de strijd. Juist toen de roodgelen wat min der overtuigend begonnen te spelen, kwam het eerste succes. Een uitste kende aanval bracht de bal in schiet positie voor Thijssen's voeten en te gen het felle schot was toen zelfs geen v. d. Reijden in topvorm bestand. Dat eerste doelpunt gaf de thuisclub de nodige moed, want vyf minuten later kon v. d. Reijden voor de tweede maal mistroostig een gang naar het net maken. Weer was Thyssen de maker van het doelpunt, nadat een snelle aanval de bal opnieuw in de goede schootsbaan had gebracht. Daarna geloofde de thuisclub het ver der wel, temeer omdat de Vogels on machtig bleken hun aanvallen enig ca chet van afwerking te geven. ONINTERESSANT Na de rust daalde het spelpeil snel zienderogen en hoewel de toeschouwers aanvankelijk nog wel iets aardigs te zien kregen, zakte de wedstryd snel af tot schermutselingen op het midden veld. die zeer oninteressant waren. Dat de bezoekers ongeveer halverwege de tweede helft kans zagen de stand op 21 te breneen, mag eigenlijk een won der heten. Het was een typisch Zwa- luwendoelpunt, want uit een algemene aanval kwam de bal vlak voor de Vries' doel in een scrimmage, waaruit een van de Vlaardingers tenslotte de knikker over de doellijn kon frommelen. Fraai was het niet. maar het telde en het bracht tenminste nog een beetje van de spanning terug. Maar verder dan wat vergeefse pogingen aan beide kanten om verandering in de stand te brengen, bracht men het toch niet. Het. ernde kwam dus met een welverdiende 21 zege voor de Sassemers. bij wie van Biezen nog steeds absent was. doch vrij goed werd vervangen door Spaargaren Daarna kwam het incident, wat voor 1 waar hy na de rust ook speelde. WIELRENNEN Swift De uitslag van de gisteren gereden veldrit luidt: A- en B-klasse 1. B. Zoet, tyd over 15 ronden 44 min. 2. C. Vertegaal; 3. A. Prangers. C-klasse: 1. F. v. d. Broek, tyd over 15 ronden 45 min 10 sec.; 2. F. Britten3. W. Wolswyk. D-klasse: 1 P. de Jong, tyd over de 10 ronden 33 min. 40 sec; 2. B. Kerk vliet. ARC startte met de wind in de rug en verkreeg spoedig een overwicht. Mid voor Krijgsman was na vijf minuten spelen juist iet-s te laat om uit een vrije positie met alleen doelman Van der Laan voor zich zijn ploeg aan de leiding te helpen. Weldra bleek, dat ook de uit vallen van de Rotterdammers niet van gevaar ontbloot waren, vooral over rechts (de Nieuwstraten's!), maar de ARC-defensie met Mooy aan het hoofd, greep goed in en doelman Van Horzen kreeg het dan ook niet al te druk. In de twintigste minuut passeerde De Bruin handig enkele Zwart-Wit-verdedigers en met zijn schot ook doelman Van der Laan. waarna Krijgsman en stopper De Wit, welke laatste nog redding wilde brengen, samen het werk afmaakten: 10. Na 31 minuten volgde een tweede Alphense treffer, toen een voorzet van de voor rust knap spelende Spek op het hoofd van de reeds genoemde stopper terecht kwam en deze friet een fraaie kopbal zijn eigen doelman passeerde. GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 Na de hervatting kwam spoedig aan het licht, dat door het uitvallen van J. Krygsman, die de gevaarlyke Nieuwstraten's aardig in bedwang had gehouden, de rust uit de ARC-defen sie verdwenen was. Bovendien kreeg Mooy, doordat het was gaan regenen, last met het gladde veld. Er werden legio dekkingsfouten gemaakt en het duurde niet lang of midvoor Pols had met het hoofd het leer langs doelman Van Horzen getikt: 21. Niet ontmoedigd trok roodzwart op nieuw ten aanval en had Spek in de dertiende minuut de kans van zijn le ven benut, wellicht had de strijd een geheel andere wending genomen. Maar vrijwel in het verlaten Rotterdamse doel staande, was hij toch nog zo ongeluk kig het leer tegen de lat te schieten... Dit brak iets bij ARC en Zwart-Wit profiteerde daarvan snel. In goed drie minuten bogen Pols en Scherpenhuizen de 21 achterstand om in een 23 voorsprong... Hoewel in de resterende tijd ARC op nieuw een veldoverwicht kreeg, slaagde de roodzwarte voorhoede er niet in de Rotterdammers de winst te ontnemen. De teleurstelling in het ARC-kamp was groot- Men is er zich nu wel van bewust, dat alleen een wonder nog redding kan brengen... Vierlanden-keurturn wedstrijd Met een puntentotaal van 132.30 is Nederland (met Jaegers, Boot en Van der Sande) op de derde plaats geëindigd in de zaterdag avond te Amsterdam gehouden vierlanden-keurturnwedstrijd, die de Amsterdamse Gymnastiekver eniging Simson ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan organiseerde. Ondanks een invaller voor Armand Huberty, die ziek is en werd ver vangen door Hubert Erang, be haalde Luxemburg bijna zonder concurrentie met 137.10 punten de eerste prijs. Tweede werd het Rijnland met 133.75 punten, vierde en laatste Denemarken, dat zonder zijn zieke kampioen Hans Madsen aantrad en 129.10 punten be haalde. De Nederlandse kampioen Willy Jae gers uit Bocholtz weerde zich in dit in ternationale milieu voortreffelijk. Met slechts 1-5 punt verschil werd hij achter Zege op Groote Lindt Noord wijk stelde zich veilig (Van een onzer verslaggevers) De Noordwijkse roodbroeken hebben door een uitstekende 21 zege in de moeilijke uitwedstrijd tegen Grote Lindt zich helemaal veilig gesteld en daarmee hun 3e klasseschap weer voor een jaar gecontinueerd. Op een wel goed, maar zeer glad veld heeft zich een spannende maar niet al te beste strijd ontwikkeld, die twee vrij verschillende speelhelften had. Het pleit voor de Noordwijkers dat zy in beide helften het kruit droog hielden en daarmee de zege veilig stelden. Met een krachtige wind in de rug kwam de thuisclub vry spoedig in het offensief en speciaal in de eerste helft hadden de roodbroeken het zwaar te verduren. Het bezit van goede techniek kwam nu duidelijk aan het licht, want hoewel de Lindtenaren veelvuldig in de aanval kwamen, hadden zij met de af werking zoveel moeite, dat Passchier en de zijnen de meeste aanvallen in de kiem konden smoren Daardoor bleef dat hele offensief beperkt tot wat af standschoten, die meestal ver over of naast het Noordwykse doel belandden. En wat er nog in de richting van de doelmond kwam. kwam van zó ver, dat invaller doelman Hoek daarmee wel raad wist. Slechts in enkp'e gevallen kree? de Noordwijkse e-nplie het moei lijk en dan toonde hij z'ch uit het goe de doelmanshout gesneden. Toen dat offensief van Grote Lindt langzamerhand wat afflauwde, werd Noordwijk dadelijk gevaarlijk. Mes scherpe aanvallen sneden door de de fensie van de gastheren en dat daaruit geen doelpunten kwamen, was meer aan geluk te danken dan aan de slechte af werking. Maar na 35 minuten was het raak Een hoge voorzet van Marijt kwam te scherp voor doel. maar inplaats van Ineens te stoppen, probeerde de Zwiln- drechtse doelman de bal te spelen. Het gevolg was dat deze terugsprong, vlak voor de voeten van midvoor van Res teren. die t?en van dichtbij niet de minste moeite had 0—1 te laten aan tekenen. Noordwijk putte uit dat doel punt zoveel moed. dat het daarna sterk in de aanval kwam Een nrachtig doel punt. met het hoofd gescoord door van Kecteren werd om onbegrijpelijke rede nen door de scheidsrechter afgekeurd In de tweede helft was Noordwijk veel sterker met de wind mee. Maar ook nu bleek, dat met wind mee spelen niet alles is. Het duurde tot 20 minuten na de hervatting voordat Haasnoot dit of fensief in een doelpunt kon uitdrukken. Fel en onverwacht schoot hij in, on houdbaar voorde Zwijndrechtse doel man. Noordwijk kreeg hierna nog ver schillende kansen, maar het wind voor deel werd hiermee niet volledig uitge buit. De spanning kwam volledig terug, toen de thuisclub na een half uur uit een corner met een uitstekend doelpunt de achterstand tot 1—2 kon verkleinen Grote Lindt kwam fel in de aanval maar Passchier c.s. verdedigden daarna zo goed. dat verdere onheilen konden worden voorkomen Met een zwaar be vochten 21 zege konden de roC'^"»- ken de terugreis aanvaarden de bijna feilloos werkende Luxemburg se kampioen Jos Stoffel tweede in het persoonlijk klassement. Op de brug moest de Luxemburger met 9.40 zelfs het hoofd voor onze landgenoot buigen, die op dit nummer met 9.55 punten de hegemonie van Stoffel doorbrak. Derde in het persoonlijk klassement werd de 34-jarige Duitser Robert Klein, nestor van de 12 deelnemers. Misgreep Voor Jaap van der Sande werd het 'n minder prettige avond. Niet alleen ein digde hy met 41.05 punten op de laatste plaats, maar bovendien was zijn mis greep aan het rek, waardoor hij bijna ten val kwam, er de oorzaak van, dat Nederland op de valreep nog juist door het Rijnland van de tweede plaats werd verdrongen. De jury kende hem aan de rek slechts 7 punten toe, de laagste waardering van de hele avond. Indien hij 8.50 had gehaald, zou ons land als tweede zijn geëindigd. Het persoonlijk eindklassement luidt: 1. Jos Stoffel (Lux.) 47.50 pnt.; 2. Willy Jaegers (Ned.) 46 pnt.; 3. Robert Klein (Rijnland) 45.70 pnt.; 4. Michel Kiesgen (Lux.) 45.40 pnt.; 5. Klaas Boot (Ned.) 45.25 pnt.; 6. Viktor Bechdolf (Rijnland) 44.90 pnt.; 7. Hubert Erang (Lux.) 44.20 pnt-; 8. Arne Thomsen (Den.) 43.30 pnt.; 9. Jorgen Madsen (Den.) 43.20 pnt.; 10. Erwin Wolter (Rijnland) 43.15 pnt.; 11. Jorgen Nielsen (Den.) 42.60 pnt.; 12. Jaap van der San de (Ned.) 41-05 pnt. Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE: ARC—Zwart Wit Ter LeedeZwaluwen Quick Boys's-Gravenz. SpykenisseHoogvliet R WH—NSW Quick Boys 14 8 3 3 19 Zwart Wit 14 8 3 3 19 Spykenisse 's-Graven. SV 14 6 4 4 16 14 6 3 5 15 Ter Leede 14 6 3 5 15 Zwaluwen 14 5 4 5 14 NSW 14 4 4 6 12 RVVH 14 4 3 7 11 Hoogvliet 14 4 3 7 11 ARC 14 2 4 8 8 2—3 2—1 2—0 2—0 3—1 31—15 28—22 24—25 24—20 23—25 17—14 19—19 20—26 12—21 18—29 3e-KLASSE A: Excelsior PExcelsior M 2—2 MonsterCapelle 3—1 SportlustDie Haghe afg. Gr. LindtNoordwyk 1—2 Rijnsb. Boys 14 8 6 22 34—12 Monster 14 8 3 3 19 33—21 Excelsior P 14 6 5 3 17 33—24 Sportlust 14 6 3 5 15 28—24 Noordwyk 14 5 5 4 15 28—26 Excelsior M 14 5 4 5 14 32—31 HBSS 14 5 2 7 12 22—35 Capelle 14 4 2 8 10 28—37 Gr. Lindt 14 4 1 9 9 17—27 Die Haghe 14 3 1 10 7 28—43 1—2 4—1 4—1 4—1 1—2 14—12 14—12 15—12 15—11 14— 8 4e-KLASSE A: SV '35—CSVD SHS—Katwijk Semper AltiusKoudekerk LoosduinenSVOW De LierSpirit CSVD 14—24 Katwijk SHS 15—23 VWS SV '35 14—15 Semp. Alt. Spirit 15—15 De Lier SVOW 15—14 Koudekerk Loosduinen 1514 4e-KLASSE B: SVGT—JAC 0—2 DEVJO—RAS 1—2 Hoekse BoysLeiden 30 OrnasRCL l0 OegstgeestGWS 14 Ornas 14—27 RAS 14—10 RCL 13—23 Leiden 13— 9 JAC 1419 Oegstgeest 149 GWS 14—17 Hoekse B. 14—10 SVGT 14— 8 14— 6 DEVJO 4e-KLASSE A (West 1) SIZO—V en V.. afg. SVJZandv. Meeuwen 14 PVWAIntimus l5 NehamyJong Hercules 14 KinheimLisser Boys 00 Lisser B 13—21 Nehamy 14—13 1 SIZO 1320 Intimis 1411 Kinheim 14—20 PVWA 13— 8 I Zandv. M. 1416 J. Hercules 148 V. en V. 13—13 SVJ 14— 6

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14