KROESJTSJEF WAS MINISTER ERHARD NET TE VLUG AF.... IfELPON Bonn staat kritisch tegenover 1Vestduits contact met Nasser ien Nederlands vliegtuigje in zee gestort Landschapsbescherming is tegen versnippering der natuurgebieden Meer grondbelasting gebouwde eigendommen; aanpassing van de personele belasting aan liuren Russisch Staats-circus volgend jaar naar Nederland pgericht 1 maart 1860 Zaterdag 23 januari 1960 Vijfde blad no. 29956 (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van Economische Zaken, prof. Erhard, ver- ekt dit weekeinde voor een veertiendaags bezoek aan de Verenigde rabische Republiek, Soedan en Libanon, Een ogenblik heeft deze reis het begin van deze week aan een zijden draad gehangen. Dat was ien de Egyptisch-Russische overeenkomst bekend werd, waarbij esloten werd, dat de Russen niet slechts de eerste etappe van de bouw an de Assoean-dam, maar ook de tweede voor hun rekening zullen emcn. In Bonn kwam deze mededeling als een harde klap aan. De Bondsrepubliek leek tot het begin van deze week zeker bijzonder interesseerd in financiële deelneming in de bouw van de Assoean- am. Deze „stuwdam tegen honger en ellende" zoals de Egyptena- tn hebben gezegd maar ook: dit tussen Oost en West politiek zeer mstreden plan, dat Cairo in het Midden-Oosten en in Afrika hoog te aard kan brengen. miljoen mark) naar Cairo gaat! Toch staat vast dat hy te Cairo drukke be sprekingen zal voeren juist over even tuele Westduitse financiering van Egyp tische investeringsplannen. HET WESTEN EN DE ASSOEAN-DAM n Midden-Oosten eel aantrekkelijker inden en projecten Bonn had men verwacht dat hard aan Nasser een krediet van 200 Ijoen mark zou verstrekken uitslui- id bestemd voor de dam. De Russen dden reeds aan Cairo voor de eerste ppe een krediet van 400 miljoen Roe de vergelijken met 400 miljoen rk) verstrekt: het akkoord van deze tk voorziet in een tweede Sovjet- idiet ter grootte van 130 miljoen Hitische ponden (1.56 miljard mark) dat alles onder uiterst gunstige voor- irden: namelijk tegen een rente van chts 2,5 procent. Kroesjtsjef, zo wordt r dan ook gezegd, was niet slechts de lerikanen maar ook Erhard te vlug [venwel, in de Westduitse hoofdstad K men over het akkoord Nasser - oesjtsjef inzake de Assoean-dam baasd zijn, verbitterd lijkt men hier >aald niet. Men gaat er van uit dat Westen door deze nieuwste psycho- ische winst voor Kroesjtsjef een te- slag heeft moeten incasseren, juist nu d er alles voor over moet hebben de id met Cairo los te laten. Daar komt de ondere belangstelling van de West- tóe industrie die nu eenmaal meer ln het machine- dan in het bouw- ide vlak. ien hoopt in het Roergebied, dat er de Westduitse industriële bedrijven genoeg te doen zal zijn waar het de rikage van elektrische installaties de Assoean-dam betreft. In Bonn legt men juist thans alle nadruk op feit dat Erhard niet als een han- reiziger en geldbrenger (van 200 Advertentie lijm en plak allee met ran Ceta-Bever Piloot nog vermist )e 28-jarige vlieger B. Kleijn, uit tda, wordt vermist sinds het door n bestuurde vliegtuig een Fokker U van het Limburgse vliegveld Beek voor de zuidkust van Engeland in is gestort. Onmiddellijk na het be id worden van het ongeval voer de idingboot van Deal uit en zette de lal Air Force een zoekactie in met ikopters. Wrakstukken van het ver plukte toestel, een zitkussen en dschoenen van de vlieger werden vonden. Van de man zelf echter geen (or. Gezien op tanker 'istermiddag omstreeks kwart voor kwam het eerste bericht binnen, luohtvaartbeveiligingsstation Schip van de Rijksluchtvaartdienst kreeg mit Engeland een melding, dat een «tuig in zee was gestort. Dit was tfgenomen op een Noorse tanker, de gona". Het ongeval werd onmiddel- aan een Brits kuststation doorge en. Het had plaats in de omgeving k de Goodwin Sands, ruim drie mijl noorden van South Goodwin licht- 'P. Ondanks een onmiddellijke red- «sactie kon de nationaliteit van het Kei niet worden vastgesteld. Maar tens mededelingen van de heer tets, eigenaar van een luchtreclame- Hlf te Maastricht, die thans in Do- verblijft, moest wel aangenomen 'den, dat het neergestorte vliegtuig Nederlands toestel, een Fokker S. 11 het vliegveld Beek in Limburg was. vliegtuig was 's middags in Beek estegen voor een vlucht naar Lon- i waar het niet is aangekomen. Rubberbootje het reddingsweric werd behalve de reddingboot van Deal en de ^.-helikopters ook deelgenomen J de Nederlandse onderzeeboten „Tij. haai" en „Zwaardvis". Behalve het sen en de handsohoenen van de vlie- heeft men ook nog een half opge- Kn rubberbootje gevonden. Tot de Kern is volkomen over zee neerdaalde flen vergeefs op zoek geweest naar Piloot van het lichte toestelletje. Toen het zoeken gestaakt worden tot komende daglicht. kapitein van de Noorse motortan- ..Sagona". die getuige is geweest van neerstorten van het vliegtuig, is Jnorgen vroeg in de haven van Rot- fom binnen gekomen. Het schip ljn uit Hash am. Nieuwe Amerikaanse koers? Dit optimisme, waarmee Erhard on danks de Russische zege in de Assoean- dam-stryd toch naar Cairo gaat, heeft aanleiding gegeven tot beschouwingen Advertentie fcJtopporsAuis fnot/e toifloras HOGE WOERD 21 TEL.20560 vol wantrouwen. Dat wantrouwen slaat dan op de geruchten, dat de Bondsre publiek van verscheidene zijden reeds geruime tijd geleden afgeraden is om fi nancieel aan de bouw van de dam deel te nemen! Black, de president van de Wereldbank, zou Erhard ten deze be- invloed hebben en wel op verzoek van de Amerikaanse minister Herter. De Amerikanen zouden namelijk, zegt men te Bonn, van plan zijn een nieuwe koers in het Midden-Oosten te gaan varen. In stee van de Russen hier in het economische vlak sterk te becon curreren, zouden de Verenigde Staten van plan zijn thans samen met de Rus sen de financiering van grote ontwikke lingsprojecten op zich te nemen, volgens plannen van vice-president Nixon. Op deze wijze zou men de Russen beter on der controle kunnen houden, aldus de eenvoudig weergegeven mening der Amerikanen. Wantrouwen In de Bondsrepubliek heeft men Er hard aangeraden zich niet te laten spannen voor een politiek karretje, waarbij Russen en Amerikanen om zui ver politieke redenen de grote brokken in de Verenigde Arabische Republiek zouden gaan verzorgen en er voor de Duitsers slechts de financiering van kleine, politiek gezien onbelangrijke projecten overblijft, die Bonn in de ogen van andere landen in dit gebied dan de Verenigde Arabische Republiek in diskrediet zouden kunnen brengen. Men wyst er ten deze op dat er voor Bonn in het nabije Oosten meer te doen is dan 200 miljoen mark in een bodem loze Egyptische put te werpen. In Soe dan, Libanon en vooral in Israël is er op het stuk van ontwikkeling der industrie en landbouw bepaald veel te doen: Met andere woorden: er bestaat hier een zeker wantrouwen tegen de Amerikaan se bedoelingen en er bestaat de vrees, dat Westduits geld zonder Westduitse controle gebruikt zal worden voor doel einden, die in een politiek gezien zeer onaanzienlijk vlak liggen. Voor de eco noom Erhard zit er aan zijn reis dus een zeer duidelijk politiek aspect, zowel ten aanzien van de verhouding tot de andere westelijke kredietgevers aan de Verenigde Arabische Republiek, de Ver enigde Staten, als ten aanzien van Cairo zelf, dat èn de Sovjetrussische hulp voor de dam, èn de Westduitse marken voor zijn kleinere projecten wil ontvangen Rapport van A.R.-Partij Republiek der Zuid-Molukken en Ambonezen in de belangstelling Protest en politiek mani fest van R.M.S. Het vraagstuk van de Republiek der Zuid-Molukken en de Ambonezen staat thans weer in de belangstelling. In de eerste plaats door het rapport, dat een commissie van de A.R.-Partij heeft uit gebracht aan het centraal comité van A.R.-kiesverenigingen. In het rapport wordt geconcludeerd, dat er wellicht formeel-juridische bezwaren zijn, maar de uitroeping van de Republiek der Zuid-Molukken desondanks een daad van billijke zelfverdediging was. De Nederlandse regering moet er voortdurend op uit zijn, waar mogelijk bij bevriende mogendheden belangstel ling voor de zaak van de RMS te wek ken, zij het missohien ook langs indirec te weg. Men geeft in het rapport toe, dat het moeilijk in concreto aan te ge ven is, wat precies zou kunnen en moet worden gedaan. Dat hangt van de inter nationale politieke situatie van het ogenblik af. Het voornaamste is, dat de Neder landse regering doordrongen wordt van het onrecht, dat Ambon as aangedaan, daaruit concluderend, dat het mogelijke in het werk moet worden gesteld om dit onrecht te redresseren. Maatregelen 1. De overheid bestede alle aandacht aan een goede en verantwoorde huisves ting der Ambonezen. In dit verband be hoeft niet alleen te worden gedacht aan de huisvesting binnen de reeds bestaan de woonoorden, maar ook zullen gewone (woningwet-)woningen ter beschikking kunnen worden gesteld. 2. Ruimere mogelijkheden moeten worden geopend om de Ambonezen zich, de feitelijke situatie in aanmerking ne mende, in de Nederlandse samenleving op hun plaats te doen gevoelen. Vooral de jongeren hebben reeds voor een groot deel en in belangrijke mate hun eigen plaats in onze samenleving op niet on bevredigende wijze gevonden. School- en vakonderwijs dragen daartoe sterk bij. Op deze weg behoort te worden voortge gaan. 3. Ook hun rechtspositie zal op bevre digende wijze moeten worden geregeld, op de grondslag van hun eertijds ver leende of alsnog te verlenen aanspraken. 4. Onjuist is, dat de Ambonezen nog steeds officieel als van Indonesische na tionaliteit worden beschouwd. 5. Vrijwillige overbrenging naar bijv. Nieuw-Guinea behoort niet bij voorbaat tot de onmogelijkheden. Protest De zaak der Ambonezen werd ook in de belangstelling geplaatst door het hoofd van de politieke missie van de Re publiek der Zuid-Molukken, ir. J. A. Ma- nusama tijdens een gistermiddag in Den Haag gehouden persconferentie. Hij liet een protest horen jegens de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M A. M. Klompé. Zij zou bij de behande ling van haar begroting in de Kamer wel aandacht besteed hebben aan een minderheid bij de Ambonezen, die terug zou willen naar Indonesië, maar zou geen woord gerept hebben over de meer derheid, die naar .een vrij R.M.S wil Ir. Manusama meent, dat een aanvul lende verklaring van de minister op dit punt dringend gewenst is. Hij verklaarde voorts, dat de verte genwoordiging van de Republiek der Zuid-Molukken in ons land voorstander is van overbrenging van een groep Keiezen naar Nieuw-Guinea, als de Pa poea's daar akkoord mee gaan. „Wij zou den de uitzending van deze groep Am bonezen echter afwijzen, als de autoch tone bevolking van Nieuw-Guinea daar bezwaren tegen heeft", aldus ir. Manu- sama. De vertegenwoordiging van de Repu bliek der Zuid-Molukken in Nederland heeft bovendien gisteren een politiek manifest uitgegeven, waarin de tevre denheid wordt geuit over het feit, dat aan de vooravond van het tienjarig be staan van de R.M.S. de leiders zijn be naderd door de leiders van de Permesta in het buitenland. Dezer dagen heeft een bespreking plaats gehad. Het ligt in het ernstige voornemen van de Permes- taleiding zo spoedig mogelijk te komen tot de proclamatie van een soevereine en onafhankelijke republiek op Noord- Celebes. Verder is gebleken .dat de Per- mestaleiders bereid zijn de R.M.S. te er kennen, zodra zij zelf de stap tot hun eigen proclamatie gedaan hebben. Wijziging ruilverkavelingsivet is gewenst De contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescherming zegt in haar jaarverslag over 1959 het uitblijven van een duidelijk regeringsstandpunt over de planologie in meer dan een opzicht funest te achten. Wat de wegenaanleg betreft vindt de commissie het onbevredigend, dat het Rijkswegenplan niet meer is dan een financieringsplan en bovendien de organen van het centrale planologische overleg tot stand komt. De commissie komt met kracht op tegen het volgens haar wijd verbreide misverstand in Waterstaats kringen, dat de natuurliefhebbers zouden gediend zyn met, wat men daar noemt, de „ontsluiting" van natuurgebieden door de aanleg van nieuwe wegen. Het areaal aan natuurruimte is in ons land zo beperkt geworden, dat het zelden of nooit als winst moet worden beschouwd, wanneer een nog vry ongerept natuur gebied door de aanleg van een Ryksweg wordt doorsneden, aldus de commissie. De commissie dringt met klem aan op aanpassing van de procedure betreffen de het ruilverkavelingswerk aan de eisen van deze tijd en aan de wensen tot een betere behartiging van de be langen van natuurbehoud en recreatie. Zij wil met name een wyziging van de ru i lverkav el ings w e t De toegenomen belangstelling voor de uitbreiding van de reci-eatiemogelijkhe- den leidt in toenemende mate tot het entameren van recreatieprojecten door particulieren en gemeentebesturen. Evenals bij het ontstaan van de villa wijken in het Gooi en de Duinstreek bestaat thans weer het gevaar, dat de accommodatie ten behoeve van de recre atie in de natuurgebieden zélf tot stand Z.-AFRIKAANS PROTEST VAN DE HAND GEWEZEN Het Nederlandse antwoord op de Zuid- afrikaanse nota van 11 januari, waarin wordt geprotesteerd tegen een Neder landse verklaring in de V.N. over het Nederlandse standpunt in de kwestie van de Zuidafrikaanse apartheids poli tiek, is donderdagavond in het ministe rie van Buitenlandse Zaken overhandigd aan de Zuidafrikaanse ambassadeur, dr. F. E. Geldenhuys. In het Nederlandse antwoord worden bezwaren tegen het Nederlandse beleid van de hand ge wezen. Zoals gemeld had de Zuidafrikaanse regering geprotesteerd tegen de verkla ring die de heer J. Meyer in november in de algemene vergadering van de V.N. heeft afgelegd en waarin de motivering werd gegeten van de onthouding van Nederland bij de stemming over een re solutie waarin de Zuidafrikaanse rassen politiek werd afgekeurd. Regering stelt voor: De Staatssecretaris van Financiën en de minister van Binnenlandse Zaken hebben gisteren bij de Tweede Kamer een tweetal wetsontwer pen ingediend, waarin wordt voorgesteld ten aanzien van de gebouw de eigendommen het opcentenaantal op de grondbelasting van voor 1956 te herstellen en de personele belasting aan te passen aan de verhoging van de huren. Grondbelasting In de Memorie van Toelichting wordt eraan herinnerd, dat in 1955 een ver laging van de grondbelasting tot stand is gebracht, omdat andere mogelijkhe den voor een noodzakelijke verdere ren dementsverbetering van het huizenbezit toen ontbraken. Die verlaging werd be reikt door een vermindering van het maximum der gemeentelijke opcenten. Inmiddels zyn in 1957 de huren met 25% verhoogd. Indien thans het voor stel van de regering om in 1960 de hu ren met 20% te verhogen, wordt verwe- zenlykt, zal het huurniveau 50% hoger liggen dan dat na de huurverhoging van 1955. De regering acht het met het oog op deze redenmentsverbetering van het huizenbezit niet verantwoord de door de bijzondere situatie van 1955 geboden verlaging ten aanzien van de gebouwde eigendommen nog langer te hand haven. De regering stelt dan ook voor met ingang van het belastingjaar 1960 de in 1955 vervallen 130 opcenten op de grond belasting naar de belastbare opbrengst stegen, zal de relatieve druk van de grondbelasting ook na dit herstel bene den die van vóór 1956 blyven. Personele belasting Wat de personele belasting betreft is de regering van oordeel, dat met ingang van 1 juni 1960 de minimumbedragen voor de belastbaarheid, de belastingvrije bedragen en voorts de daarmee samen hangende grensbedragen voor de ver schillende percentages van de kinder aftrek in dezelfde mate dienen te wor den verhoogd als de huren. Hiermee wordt bereikt, dat de belasting relatief gezien niet stijgt. Wel stijgen de nomi nale belastingbedragen met en in de zelfde mate als de huren. Zou deze by'zondere maatregel niet worden getroffen, dan zou de groei van de personele belasting relatief sterker zyn dan de verhoging van de huren. De oorzaak hiervan is gelegen in het systeem van aftrek van de hiervoren be doelde. vaste bedragen. Bovendien zou daardoor een belangrijk aantal tot nu toe onbelaste percelen enkel als gevolg van der gebouwde eigendommen wederom te i de huurverhoging in de belasting wor- heften. Volgens de regering is er thans deI? betrokken geen aanleiding op de opcentenverla- ging voor ongebouwde eigendommen te doen vervallen. Het herstel van het opcentenniveau zal leiden tot heffing van dezelfde no minale bedragen aan grondbelasting van De verhoging van die vaste bedragen nu, voorkomt deze gevolgen. Om technische redenen zullen de meerdere opcenten op de grondbelasting voorshands aan het Rijk toevallen. De meeropbrengst van de personele belas- gebouwde eigendommen als vóór 1956.1 ting zal aan de gemeenten en de provin- Daar het huurniveau belangryk is ge- cies ten goede komen. wordt gebracht, waardoor het areaal aan vry toegankelijk natuurgebied voor de openluchtrecreatie voortdurend af neemt. Als algemene richtlijn zou naar de mening van het bestuur der contact commissie moeten gelden, dat de na tuurgebieden zo weinig mogelyk moe ten worden versnipperd en dat de noodzakelijke accomodatie ten behoeve van de recreatie aan de rand van de natuurgebieden tot stand moet worden gebracht. Misschien kan de accommo datie op onrendabele landbouwgron den worden overwogen. Tenslotte is het bestuur van de con tactcommissie o.a. van mening, dat by het voortschrydende euvel van de wa terverontreiniging zulke grote belangen op het gebied van natuur en recreatie zijn betrokken, dat de organisaties op dit gebied thans een krachtige actie moeten gaan voeren voor een spoedige totstandkoming van een wet tegen de waterverontreiniging. Ter voorbereiding hiervan zyn reeds staippen rfidernc*- men, welke ertoe hebben geleid, dat o.a. de A-N.W.B., Natuurmonumenten en de contactcommissie tot samenwerking op dit punt zijn gekomen. Dit zal geschie den binnen het kader van de in 1958 opgerichte „Stichting Waterbescher ming". De mijn in Oranje Vrijstaat in ZuidAfrika, waar ruim vier honderd mijnwerkers op 180 meter diepte zijn ingesloten. Er bestaat zo goed als geen hoop op hun redding Luisterrijke receptie voor Prins op Aruba Prins Bernhard besluit zyn bezoek aan Mexico van tien dagen, waarby hij o.m. ontmoetingen had met pre sident Adolfo Lopez Mateos, met een kort bezoek aan de Ned. Antillen, in feite aan Aruba en Curacao. Hy arri veerde gistermiddag om kwart voor vyf plaatselyke tyd op de Beatrix- luchthaven van Aruba. Het doel van dit bezoek is, de op beide eilanden gelegerde eenheden van het korps Mariniers, het wachtschip Hr. Ms. „Van Amstel" en de marine-etablisse menten te Parera op Curacao te inspec teren in de functie van inspecteur ge neraal der Kon. Marine. Maar het bezoek heeft ook een ander doel, dat meer spreekt tot de bevolking der Antillen, nameiyk de officiële inge bruikstelling van de Antilliaanse bier- brouwery, het leggen van de eerste steen van de Antilliaanse verffabriek en een bezoek aan Aruba's trots, het nieuwe Aruba Caribbean hotel, waar de Prins een nacht zal logeren. "s Avonds hield de regering van de Ned. Antillen in het hotel een luister- ryke receptie ter ere van de Prins. De receptie begon met het spelen van het Wilhelmus, toen de Prins, vergezeld door gouverneur Speekenbrink, gezag hebber en mevrouw Beaujon en de leden van het gevolg op het bordes aankwa men. De Prins werd begroet door de leden van de raad van ministers en de voorzitter en onder-voorzitter van de Staten, de heren Bikker en Croes. De Prins liet alle aanwezigen aan zich voorstellen. Daarna onderhield hy zich enige tijd met de heer W. A. Murray, directeur van de Lago, en met gezag hebber Beaujon. Na de receptie bezocht het gezelschap de Klompenclub, waar een internatio nale show met o.a. een Argentynse balletgroep, werd gegeven. Behoudens goedkeuring van de minister (Van onze Amsterdamse redacteur) Behoudens goedkeuring van het ministerie van Sociale Zaken, zal het circus van Moskou, een van de 60 staats-circussen in de Sovjet-Unie, in het najaar van 1961 enige maanden ons land bezoeken. Een voorlopig contract hiertoe is te Amsterdam getekend door de heer J. A. C. Kersten (voorheen tournee-leider van de circussen Mikkenie, Frans Althoff en Krone en van enkele ysrevue's) en de heer Ben Boumans uit Antwerpen, die het Russische circus reeds enige malen naar België heeft gehaald en de Benelux-tournee van het volgend jaar voorbereidt. Nederland is een van de weinige Europese landen, dat nog nooit door een Russisch circus is bezocht. Een van de oorzaken was tot dusver, dat buitenlandse circussen alleen in ons land mochten reizen tegen uitwisseling van een Nederlandse onderneming. De heer Kersten verwacht echter, dat deze maal de toestemming niet zal wor den onthouden. Het circus van Moskou, dat reeds drie jaar achtereen buiten Rusland reist, heeft een programma dat is sa mengesteld uit het beste dat de Rus sische circuskunst heeft te bieden. Wereldvermaard is de nog jonge re- prise-clown, Popov, die het gehele pro gramma door telkens in de piste komt om op meesterlyke wyze het vooraf gaande nummer te parodiëren. Loemoemba naar de gevangenis gebracht „Het recht moet zijn loop hebben", zegt De Schrijver De Belgische minister voor de Kongo, De Schryver, heeft gisteren, op de derde dag van de ronde-tafelconferentie over Belgisch Kongo in Brussel, de mogelijk heid geopend, dat de Belgische regering na afloop van de besprekingen het par lement om een byzondere procedure zal verzoeken om de overdracht van de soe vereiniteit aan Kongo zoveel mogelyk te bespoedigen. Een tweede punt op de RTC (die ook vrydag voor een groot deel aan de be spreking van haar eigen bevoegdheden en procedure-kwesties was gewijd) was de eis tot vrylating van de Kongolese Het programma na de pauze wordt geheel gevuld door de niet minder be roemde dresseur Dourov, die in het Westen vrywel niet voorkomende num mers met muizen, ratten, katten, ha nen, vossen, zeeleeuwen, een olifant en een nijlpaard brengt. Het slot van het programma is steevast het optreden van 300 duiven. Aan een tournee van dit Russische circus zyn zeer hoge kosten verbon den. Deze worden voornameiyk veroor zaakt door de hoge gages van de alle aan staats-circus-lnstituten opge leide artiesten. Voor circusliefhebbers belooft 1961 overigens een goed jaar te worden. Voorafgaande aan de tournee van het circus van Moskou zal nameiyk het Duitse circus Williams ons land bereizen. Het bezoek van deze onder neming werd verleden jaar naar oen later tydstip verschoven in verband met de komst van het Circus Krone. In berichten uit Kongo wordt gemeld, geweld moest worden gebruikt om hem in het vliegtuig plaats te doen nemen. Ondanks aandrang van Belgische par lementsleden, die aan de conferentie deelnemen, en van verscheidene Kon golese groeperingen, deed minister De Schryver geen toezegging dat Loemoem ba in vryheid zal worden gesteld. .Het recht moet zyn loop hebben", aldus de minister, die hieraan toevoeg de, dat „binnen het kader van zyn amb telijke bevoegdheid elke maatregel zal worden getroffen opdat Loemoemba op korte termyn op de conferentie aanwezig zal kunnen zyn". Hoewel nog gisterochtend door de vol gelingen van Loemoemba was verklaard dat zy niet aan de RTC zouden deel nemen indien hy niet op vrye voeten politieke leider Loemoemba. die don- zou worden gesteld, woonden zy ook derdag in Stanleystad wegens opruiende j gistermiddag de besprekingen by. Zij activiteit tot zes maanden is veroordeeld herhaalden op deze conferentie de aan- en inmiddels naar de gevangenis in Ja- I kondiging zich te zullen terugtrekken dots tad is overgebracht, waartoe, zoals I als hun eis niet wordt ingewilligd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7