Kijkje op leven onzer grootouders in twee stijlkamers in De Lakenhal Vrolijk V.V.S.L. mode-show Na Franse Revolutie gaf (in de Biedermeiertijd) de burgerij de toon en de mode aan ■feest met quiz, en cabaret Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 22 januari 1960 Tweede blad no. 29955 In een tweetal zaaltjes van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" zijn op het ogenblik „stijlkamers" ingericht, die een beeld geven van de wijze, waarop ten tijde van onze grootouders een woonkamer en een museumzaaltje werden ingericht. Bijgaand artikel over deze expo sitie is van de hand van mej. dra. M. de Vries, wetenschappelijk as sistente van de educatieve afdeling van „De Lakenhal". hieraan had, voorzag al spoedig de foto. Een van de eerste exemplaren van de Daguerréotypie bevindt zich in het an dere vertrek van deze tentoonstelling. De foto is vrij scherp, wat wel een wonder Gastvrije hospita wer Vrije-tijclsbestediug was geen probleem! De tijd omstreeks 1860 brengt ons naar „het leven van onze grootouders" waaraan thans in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" een kleine tentoonstel ling is gewijd. Deze periode mag ons misschien niet als zo boeiend voorko men, zij is ons immers al wél zo vaag bekend door verhalen uit de „oude doos". En toch is het interessant wat langer bij dit tijdsbestek stil te blijven staan. Het beeld, dat we daarbij op bouwen, draagt het stempel van de „Biedermeiers"Deze benaming is pas aan het einde van de 19de eeuw in lit teraire kring opgekomen en was be doeld als spotnaam. Er verscheen toen nl. een aantal artikelen van deni grerende strekking over de vooraf gaande periode, geschreven onder het pseudoniem Biedermeier. Het woord Biedermaier is afgeleid van de Duitse woorden bieder braaf en maiern beetnemen. Men vond dus omstreeks 1900 de pe riode van 1850 braaf. En dat is niet zo verwonderlijk, wanneer we bedenken, dat zich juist in de laatste tientallen jaren van die eeuw grote ontwikkelingen en evoluties afspeelden. Niettemin was ook deze Biedermeiertijd van betekenis by deze veranderingen geweest. Het was de tijd, dat de burgerij de toon en mode aangaf, terwijl deze te voren door de kring van het hof was opgelegd. De bur gerij had sinds de Franse revolutie zich een plaats in de maatschappij weten te verwerven en dit manifesteerde zich ook in de levenssfeer. Deze krijgt het karak ter van een genoeglijkheid en intimiteit, welke weerspiegeld worden in het werk van Tollens, Potgieter en Hildebrand. Geliefde bloempatronen De tentoonstelling is ingericht in twee vertrekken. Een hiervan geeft een in druk van een woonkamer uit die dagen. Naar de tegenwoordige smaak is deze vrij vol en druk. Behang met een bloem- patroon is geliefd, terwijl men ook graag veel schilderijen aan de wand hangt. Deze combinatie moet op ons zeker een overladen indruk maken. Bloemen, niet alleen op het behang, maar ook op de stoelovertrekken, of onder een glazen stolp. Wanneer we echter bedenken, dat dit laatstgenoemde voorbeeld geheel met de hand van grote en kleine schelpen is gemaakt, kunnen we onze bewonde ring niet onderdrukken. Hierbij komen we meteen aan een belangryk aspect van die tijd. Het is opvallend voor ons hoeveel plezier en geduld men aan de dag legde bij het maken van borduurwerkjes, knipwerkjes, merklappen, etc. Het is duidelijk, dat het toen zeker nog niet nodig was de vrije-tijdsbesteding als een probleem te stéllen. De industria lisatie had nog niet haar vernietigende invloed doen gelden. Men knutselde veel en uit deze knutselwerkjes kunnen we aflezen, waarop de geest van toen ge richt was. Hoe anders is de „Stro boscoop" of het zogenaamde Levensrad anders te beschouwen dan als de voor loper van de film? En wijzen de uit hout gesneden diarama's van de Lei- denaar Cornelis Bavelaar (1777—1832) ook niet in deze zelfde richting? Op schilderijen: weergave der zichtbare werkelijkheid De schilderkunst van omstreeks 1860 zoekt a.h.w. met de realiteit te wedijve ren. We lezen dit af aan het ijsgezicht geschilderd door Andreas Schelfhout (17871870). Op dit ijsgezicht bewonde ren we de grote kundigheid van deze meester in het weergeven der zichtbare werkelijkheid. Schelfhout is echter voor al bekend als leermeester van Barthold Jongkind (1819-1891), één van de eerste Nederlandse impressionisten. De oude en nieuwe manier van schilderen komen hier bij deze twee meesters wel heel scherp naast elkaar te staan. Ook de portretten van de schilder Pieneman, die in 1779 te Abcoude werd geboren en te Amsterdam in 1853 overleed, weerspie gelen de realiteitsweergave. In de behoefte, welke men Hoekje van een woonkamer onzer grootouders, zoals men die zien kan in het Stedelijk Museum ..De Lakenhal mag heten, want het „er voor zitten" duurde toch nog wel enige tijd. Dit ver trek laat zien hoe een toenmalige kunst verzameling er uitzag. De wanden zijn overladen met schilderijen, wat tot ge volg heeft dat de aandacht zich moeilijk kan concentreren, al hangen er dan ook een paar aardige interieurstukjes bij ge schilderd door de Leidse schilder A. Bak ker Korff (1824-1832). De vitrines, in deze ruimte opgesteld, tonen ondermeer een door Tollens eigenhandig geschreven Bedelbrief een tentoonstellingscatalogus uit 18/fi en een leesoefening voor de jeugd. Een aparte plaats heeft het kinderspeel goed. Het glaswinkeltje, het garen- en bandwinkeltje vertonen een grote aan trekkelijkheid om naar te kijken, en ze konden ook gebruikt worden, mits de kinderen opgevoed waren met regels als: Ach weel mijne musch is dood, Ik had haar lief, en zij mij ook ■cl gastvrij ontvangen De hospitae en hospites hebben gis teravond met de lustrumvierende meisjesstudenten van de VVSL een vrolijke avond gehad in het St.-Anto- nius Clubhuis. Er was een daverende stemming in de eivolle zaal. Ook het personeel van de VVSL had een uitnodiging ontvan gen. Dank zij de opvallend goede voorbe reiding, die tot nu toe het gehele lus trum kenmerkt, liep de avond ge smeerd. Het begon met een leuk caba ret van jonge VVSL-leden die er niet om logen, dat zij nog weinig planken ervaring hebben en daarom juist zo leuk acteerden. Liesbeth de Wit en Yoya Sleebos traden op als conféren- cières. Van de vele overige deelneemsters aan deze avond noemen we de pianiste Nan- Eén avond mannequin. Leden van de V.V.S.L. bewogen zich vol char me door de zaal en op het podium. Rechts Mies Bouwman, die later op de avond ook een quiz leidde. ni de Wolf, die de liedjes begeleidde. Voor het overige zou namen noemen te ver voeren. De VVSL wordt gedragen door 1100 leden; uit dit enorme arsenaal kon men veel geschikte krachten vin den. niet alleen om wat te dóen, maar meer nog om wat te organiseren. AANTREKKELIJKE MODESHOW Na het cabaret volgde een modeshow, gebracht door meisjes van de VVSL Mies Bouwman leidde haar cp gezellige manier in by het publiek en zij deden Zes weken gevangenis voor nozenirel Twee agenten werden neergeslagen In de nacht van 5 op 6 juli j.l. had te Leiden op de Beestenmarkt een rel plaats, waarbij een 15-tal jongelui twee politie-agenten te lyf ging. De agenten werden neergeslagen en zo danig mishandeld, dat ze zes dagen geen dienst konden doen. Het is de politie gelukt een aantal daders te achterhalen en deze ston den nu terecht voor de Haagse politie rechter. De officier van justitie eiste in alle gevallen drie maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. In de bewuste nacht ontstond een oploopje bij de Beestenmarkt, omdat enige jongens in de gracht aan het zwemmen waren. De 35-jarige hoofd agent G. Donkersteeg en de 22-jarige agent H. Bakker, maanden het publiek tot doorlopen. De 30-jarige koopman H. P. uit Leiden weigerde dit echter. Nadat de agenten hem meermalen hadden ge sommeerd te verdwijnen wilden zij hem meenemen naar het bureau. P. weigerde echter ook dit en door rukken en trek ken trachtte hij los te komen. Uitein delijk gelukte het hem, met achterlating van .een mouw, te ontkomen. Dit incident was echter aanleiding voor een stel jongelui om een rel met de politie op touw te zetten. Het betrof hier een stiefvader die wegens ziekte niet verschenen was en wiens zaak werd aangehouden en een heel stel half broers en broers, t.w. de 18-jarige A. B„ de 18-jarige veedrijver D. de G.. de 23- jarige veedrijver C. B. en de 20-jarige schoorsteenveger S. P. de Gallen uit Leiden. Zij schopten en sloegen de agen ten. Een van de jongens zag zelfs kans een agent met diens eigen gummiknup pel af te ranselen. De politie moest het afleggen tegen de overmacht. S. P. de G. en C.B. voerden tot hun verdediging aan, dat ze hadden gezien hoe een vrouw werd geslagen. Inderdaad schijnt de vrouw van de koopman H. P. een slag te hebben opgelopen. P. kende de jongens, die hem ter hulp snelden, niet. „Dit is een van die fameuze nozem gevechten waarover men veel leest", zei de officier van justitie. Allen behoorden tot één kudde en zijn gezamenlijk aan sprakelijk. De officier wilde daarom niet ieders schuld verschillend afwegen. De Politierechter wees erop, dat ver zet tegen de politie niet kan worden toe gestaan en gaf allen een ernstige waar schuwing. Hij veroordeelde P.. die zich uitslui tend tegen zijn aanhouding had verzet, doch verder met de daarop volgende rel niets uitstaande had. tot f. 100.— boete of 1 maand gevangenisstraf plus 1 maand voorwaardelijk. Alle anderen werden veroordeeld tot zes weken onvoorwaardelijk en zes we ken voorwaardelijk. Vuurwerk gaat door! Hoewel het van de weersomstandig heden afhankelijk is of de taptoe heden avond om half negen op het Pieters kerkplein doorgaat hiervoor in de plaats komt anders een concert in de Pieterskerk is het in ieder geval zeker, dat het vuurwerk om circa half tien op het Schuttersveld wordt afgestoken. MONUMENTENRAAD Voor de periode van 1 januari 1960 tot 1 januari 1961 zijn benoemd tot leden van de Voorlopige Monumenten- raad prof. dr. G. W. Locher en dr. W. D. van Wijngaarden, beiden alhier, ir. G. Friedhoff en dr. J. J. R. Oud, beiden te Wassenaar en dr. Klasens te Voor hout. Prof. dr. S. Dresden alhier is be noemd tot voorzitter van de examen commissie Frans m.o. 1960. het uitstekend. Het leek gisteravond bij na echt, omdat zij geïnspireerd waren door de bekende ..mannequin-trainster" Rita Beaschot, die een middag langs de deelneemster zestien in getal! had verteld hoe zij sierlijk het trapje af moesten en even sierlijk het trapje weer op. hoe zij bochten moesten maken en het publiek moesten toeglimlaohen. Alle zestien meiskes werden door hun „twee de moeder" en niet minder door hun „tweede vaders" enthousiast ontvangen. Ook door twee pseudo-dames achter in de zaal. die aan het oog van de waak zame deurwachten waren ontsnapt en die zich ontpopten als twee studenten. Zij droegen overigens bij aan het op voeren van de reeds uitbundige stem ming. De show was mogelijk dank zij de me dewerking van de fa. Van Egmond, Breestraat, die een keur van lange, korte en driekwart bontjasjes liet showen, waaronder enige nertzmantels, die ma ximaal vijftien duizend gulden kostten. De goede aanpassing van de schoen tjes en in het bijzonder de luisterrijke kapsels hebben van deze show een suc ces gemaakt. Mies Bouwman gaf een feestelijk com mentaar op de van haar befaamde ont wapenende manier. Voor de mooie schoentjes was verantwoordelijk de fir ma Van Dongen, Breestraat. voor de leuke, soms extra-vagante hoedjes: Mes- schers modehuis en voor de coiffure: Tom Westen. De zaal beloonde de mannequins, de lady-speaker, de pianist, de deelnemen de firma's en allen, die meegewerkt hadden aan de voorbereidingen van deze grote show, met een hartelijke ovatie. CABARET EN QUIZ Het cabaret werd voortgezet. „Lieve Lita" gebracht door een der cabaretières was een van de geslaagdste liedjes. Het is een brief op rijm aan de antwoord- juffrouw van een damesweekblad. Leuk was ook het liedje, dat het studenten- huizenprobleem belicht. De winnaars van het jazz- en songfestival van woens dagavond: „De Gromaldys", traden ook op. Zij bewezen nog eens, dat zij met hun mondharmonica's al een profes sioneel niveau bereikt hebben. Voorts genoten wij van het optreden van „The Joy-sisterstweede prijswinnaars, die als keukenprinsessen van de VVSL ken nelijk haar kans hebben benut om haar zangtalenten op te voeren. Na de verschillende tractaties kwam het rumoerigste, maar niet minder leuke deel van de avond aan bod: quiz onder leiding van Mies Bouwman. Vier dames en vier heren streden achtereenvolgens een sportieve strijd, een soort vierkamp, waarin zij naar aanleg hun krachten konden meten, o.m. in roomkloppen- met-bromtol, een hoofd verbinden, te kenen en haring-venten. Het was alle maal erg komiek. De praeses van de burgerij-commissie. Antien Paulen. die aan het begin van de avond al gepleit had voor behoud van het „gastvrije" woord hospita, sprak ten slotte een hartelijk dankwoord aan alle medewerkers(sters) en de genodigden. Geestig produkt van René Clair: Mijn vrouw is een heks Film van de maand voor K. en O. in Casino Men mag K. en O. dankbaar zijn voor de vertoning, gisteravond in Casino, van René Clair's „Myn vrouw is een heks" I married a witch), de eerste voor Robert-Alexander Bohnke speelt voor Kunstkring De pianist Robert-Alexander Bohnke zal de solist zijn op het concert van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen", dat vrijdag 29 januari in de Stadsgehoorzaal gehouden wordt. Het programma vermeldt werken van Mozart, Schumann, Schubert, Alban Berg, Schönberg en Strawinsky. Ds. M. Ottevanger 35 jaar hervormd predikant Mandag is het 35 jaar geleden, dat ds. M. Ottevanger. thans reeds 21 jaar her- vonnd predikant, te Leiden, te S.uipwdk de maand." Dit produkt uit de Ameri kaanse periode van de Franse regisseur, die tijdens de bezetting van zijn vader land aan de overzijde van de Atlanti sche Oceaan vertoefde, gaf hem de ge legenheid de sprankeling van zijn La tijnse geest te enten op Amerikaanse omstandigheden, waarmee hij dan ook, als dat pas geeft, danig de gek steekt. Het gegeven is niet van originaliteit ontbloot. Een bliksemschicht bevrijdt de geesten van een vader-tovenaar en een dochter-heks. die in vroeger eeuwen hun leven op de brandstapel hadden gela ten, uit een oude boom. Hun plannetje is spoedig gemaakt: de heks zal, in de gestalte van een zeer knap meisje, een poging doen om een afstammeling van de rechter, die haar veroordeelde, in haar macht te krijgen en naar de on dergang te voeren. Deze nakomeling wil gouveneur van zijn staat worden en staat bovendien op het punt in het hu welijk te treden. Vanwege dit laatste is er dus grote haast met de plannen van het illustere tweetal. Op bijzonder hu moristische wijze heeft Clair dit gegeven uitgewerkt en filmisch verwerkelijkt, waarbij aan de trucage een rol van be lang is toebedeeld. De reactie van de Amerikanen op de geheimzinnige ge beurtenissen waar vader en dochter de bet aan zijn. is scherp getroffen: Clair tastte hen in hun zwak en zorgde voor een geestige, maar toch niet kwetsende persiflage Tenslotte overwint de liefde de hekserij en de boze macht van de va der wordt aan banden gelegd als de dochter kort en goed met een stevige kurk de fles whisky afsluit, waarin papa zich btf voorkeur ophoudt! Een origineel gegeven, met Franse esprit uitgewerkt, maakte dit Ameri kaanse werk van René Clair tot een produktie, die men niet graag had wil len missen. J. W. v. d. Zon veertig \oar in Rijksdienst HARTELIJKE HULDIGING IN ACAD. ZIEKENHUIS In verband met het feit. dat de heer J. W v d. Zon vandaag het feit her denkt. dat hij vóór 40 jaar in Rijks dienst trad, werd hij hedenmorgen in de aula van het Acad. Ziekenhuis ge huldigd. Nadat de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote en zoon achter de eretafel had plaats genomen, werd hij allereerst toegesproken door de genees heer-directeur dr. M. W. Jongsma. Al vorens in 1927 in dienst van het Acad. Ziekenhuis te treden, aldus spreker, was de jubilaris van 1920 tot en met 1922 in gedeeld by de Rijkspolitie en daarna geciurende 5 jaar ordonnans bij lt.-kol. Jhr. W. Roëll, de toenmalige comman dant van het 6de Reg. Veldartillerie. Toen de jubilaris in 1927 als portier in dienst kwam was het niet te verwonde ren dat al direct en dit is tot de huidige dag zo gebleven opviel door zijn martiale figuur Vooral in de oor logsjaren bewees hij uit welk hout hij was gesneden. Naast de gebruikelijke gratificatie bracht spreker gaarne zijn sympathie tot uiting met een persoon - lyk geschenk. Namens de personeelsvereniging sprak de heer A. Lubben hierna een enkel woord van waardering. Ds. A. H. Smits dankte de jubilaris uit naam van de geestelyke verzorgers van het A.Z. voor zijn gewaardeerde medewerking. In gelijke geest voerden het woord de heer B Berkemeijer namens het admi nistratief personeel, de heer N. D. Bes- sem voor de studenten in de medische faculteit en de heer C. J. Piena namens net personeel van de afdeling Oogheel kunde. Enkele geschenken werden aan geboden, terwijl mevr. v. d. Zon met bloemen werd verrast. Tenslotte sprak de jubilaris een dank woord. Haagse Operette-zangers voor Leidse militairen Enige tijd geleden schonk de VARA- televisie aandacht aan de ontspannings avonden. die vóór militairen worden ge organiseerd. Er werd toen een reportage gewijd aan een uitvoering van de Haagse Operette-Zangers. Gisteravond trad dit gezelschap in de kantine van de Koks- school op voor de Leidse militairen. Ge bracht werd de operette: .Die Czardas- fürstin". Sylva Varescu, een gevierde Hongaarse zangeres, heeft zich door haar reputatie de bynaam van „Czar- dasvorstin" verworven. De jonge vorst Edwin houdt erg veel van haar en wil niet, dat zij een contract voor Amerika aanvaardt. Wanneer hij door zijn vader gedwongen wordt zich met zyn nicht Stasi te verloven, maakt hy be nota riële akte zijn huwelijk met Sylva be kend, met wie hij binnen acht weken wil trouwen. Dan toont graaf Boni. de vriend van Edwin, een verlovingsaan kondiging van Edwin en Stasi, die de oude vorst heeft laten drukken. Sylva vertrekt dan toch naar Amerika samen met graaf Boni, doch Edwin gelooft dat zyn beminde ontrouw is geworden. Ge dreven door een vurig verlangen keert het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. In verband met het feit, dat hij de veertig actieve dienstjaren niet zal vol maken over twee jaar gaat ds. Ottevanger met emeritaat, waarna hy ook Leiden zal verlaten is maandag avond a.s. van 8 tot 10 uur in het Wyk- gebouw aan de Stille Rijn gelegenheid om ds. en mevr. Ottevanger gelukwen sen aan te bieden. FEESTAVOND VERJAARDAG PRINSES BEATRIX Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix organiseert de Leid se Chr. Oranjevereniging volgende week vrijdag in „Den Burcht" een feestavond. Voor de pauze houdt de heer D. Wijn beek uit Zwolle een causerie over het leven van onze Kroonprinses. Het twee de gedeelte van de avond wordt gevuld met een zangwedstrijd tussen leerlingen van de christelijke school aan de Lust hoflaan, de Munnikenstraat en de Stad houderslaan. EXPOSITIE VAN DOOR LEIDEN AANGEKOCHTE JAN VAN GOYEN Tijdens een van 23 januari tot 8 fe bruari in „De Lakenhal" te houden ex positie van aankopen door een Stichting Openbaar Kunstbezit, zal ook het deze week door de gemeente Leiden aange kochte winterlandschap van Jan van Goyen geexposeerd worden. De burge meester jhr. mr. F. H. van Kinschot, zal deze tentoonstelling morgenmiddag om halfdrie openen. Vooraf spreekt de directeur van ..De Lakenhal" een in leidend woord. Leidse koopman krijgt duizend gulden boete Duizend gulden boete en storting van een waarborgsom van tweeduizend gul den met twee jaar proeftijd heeft de economische kamer van de Haagse rechtbank opgelegd aan een Leids koop man. Deze heeft in tal van gevallen de wet op de afbetaling overtreden, door bij de verkoop van goederen niet de by de wet vereiste aanbetaling van een bepaald bedrag te vorderen. Hy zei dit te hebben gedaan omdat zyn klanten kleine luiden waren, niet in staat om ineens een vry aanziemlyk bedrag te voldoen Hij zou ze op deze manier heb ben willen helpen. maar de rechter stelde hier tegenover dat de koopman zijn klanten hiermee helemaal niet had geholpen maar ze integendeel het ge makkelijk had gemaakt megc te kopen dan verantwoord was. EXAMENS APOTHEKERS-ASSISTENT Tot lid en voorzitter van de commis sie, welke in 1960 hier ter stede belast is met het afnemen der examens voor apothekers-assistent is benoemd de heer H. A. M. van Steenbergen, te Leiden; tot lid en plaatsvervangend voorzitter dr. A. Keilholz, te 's-Gravenhage; tot lid en secretaris G. Beudeker, te 's-Graven hage; tot plaatsvervangend lid ir. A. L. Backer, te Vlaardingen: G- A. H. van der Corput, te Vlaardingen; L. S. Go, te Oegstgeest; mejuffrouw dr. P. E. Heede- rik, te Rotterdam; H. Hes van Zweeden, 's 's-Gravenhage; mejuffrouw N. Hoede- maker, te Vlaardingen; mejuffrouw L. Hoekstra, te Leiden; R. de Jong, te Scheveningendr. J. C. de Keuning, te Rotterdam; D. C. Kok, te Leiden; T. H M. Malingré, te Schoonhoven; G. A. W. J. O. E. Paris, te Gouda; J. M. H. van der Sande, te Vlissingen; mejuffrouw J. C. H. T. Schuurmans Stekhoven, te Leiden, en J. H. Versteeg, te Woerden. Aan de commissie is toegevoegd als onderwijsdeskundige J. C. Noorlandt, te Leiden. Aan de Vrye Universiteit promo veerde heden onze stadgenoot, de heer C. de Vroedt tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift geti teld: „Metrical problems concerning continued fractions". Sinds 1948 is dr. De Vroedt leraar aan het Chr. Lyceum, dezelfde school die hy als leerling be zocht. Mr. dr H. D. M. Knol alhier is be noemd tot lid van de examencommissie handelswetenschappen m.o. en boekhou den m.o. 1960. Onze oud-stadgenoot, prof. dr. F. W. N. Hugenholtz te Bilthoven, is be noemd tot lid van de examencommissie geschiedenis m.o. 1960. Onze stadgenoot, prof. dr. H. van de Waal is benoemd tot voorzitter van de examencommissie tekenen m.o. 1960, de heer B. Th. de Hey te Wassenaar is aangewezen als eerste onder-voorzitter en de heer A. J. M. Landers, eveneens te Wassenaar, als secretaris. Prof. dr. A. E. van Arkel en prof. dr. C. P. Gorter, beiden alhier, zyn be noemd tot voorzitter, resp. ondervoor zitter van de examencommissie natuur - en scheikunde m.o. 1960. OEGSTGEEST De heer K. van Baaren alhier, 0directeur van het Kon. Conservatorium zij na acht weken naar Edwin terug, voor Muziek te 's-Gravenhage is be- Na veel verwikkelingen, waarin o.a. blykt dat de moeder van Edwin even eens cabaretzangeres is geweest, geeft de oude vorst toestemming tot het hu- welyk van Edwin en Sylva. Het geheel is omlyst met de bekende muziek van Emmerich Kalman. Het stuk. dat voortreffelyk onder algemene leiding van Cor Wygers op de planken werd gezet, werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Het was een goede keus van de dienst Welzijnszorg dit Haags gezelschap ook voor de in Leiden gelegerde militairen te laten optreden. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heren J H. A. Teulings (Den Haag) en F. V. J. Hollman (Den Haag); notarieel ex. Ie ged. de heer J. E. A Eijckelhof (Den Haag); kand. ex. Ned. recht de heren A. J. Eijkman (Gouda). R. Nou- wen (R'dam). J. J. Kroeskamp 'Hil versum). P. K. M. Cremers (Haarlem). J F. Hubeek (Leiden), P. A. Wackie Eijsten (Den Haag). J. G. Geene (Schoonhoven). M. B. Bolle (R'dam). F Goosen. H B. Berger (Den Haag). H. H. Baren- r,.?,r?«nr°nW« drecht (Den Haag). A. W de Haas c'r.nS Eindhoven), J. Stam (Leiden). F. S. Verhagen (Bussum) en K (Schiedam). noemd tot lid van een staatscommissie van advies voor de toekenning van Ryksbeurzen voor muziekstudie in 1960. WARMOND TAFELTENNIS TTV Steeds Vooruit Uitslagen van de deze week gehouden competitiewed- stryden: (heren) Steeds Vooruit 1 tegen EN 2 uit Den Haag 3—7; (dames) Steeds Vooruit 1 tegen PTT l uit Lei den 37. VOORSCHOTEN BI RGERI.IJKE STAND Geboren: Franclscus J.. zn. van F J. van Kampenhout en M. Kuiper; Elisabeth G. M dr. van A. F van der Krogt en J. M. van der Zee; Johannes L. M„ zn. van P. Th. van Leeuwen en G. C. Op dam; Peter R„ zn. van F. W Vink en R. van Zwleten; Ronaldus J. W. P.. zn. van J. G. Waaljer en J A. van Leeuwen. Jelle, zn. van S. Boonstra en G Dijkstra' Cornells J zn van P. J. M Konlnes eii A. G. Swarte; Hendrlka S. C.. dr. van J C. van der Graaf en A. Los; Maria J.. dr van H. A. J Rynja en G. M. Tak; Con stance. dr. van H. Terlnk en J. A. H A van Santen en M. Zaalberg en K O A Deca Prof. dr. C. Visser alhier is be- RUpma noemd tot lid van de examencommissie wiskunde m.o. 1960.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3