Bezorgers(slers) Spoed liet met wetsontiverp hoger kijkgeld Met een enkel woord Agenda h WOENSDAG 20 JANUARI 1960 De regering wil zo spoedig mogelijk het kijkgeld op 36 gulden per jaar brengen, opdat de televisie de zo nood zakelijke -ruimere armslag kan worden gegeven en de voorgenomen uitbreiding van de zendtijd doorgang kan vinden. Dit blijkt uit de memorie van antwoord van de ministers van Verkeer en War ter staat en van Financiën en de staats secretaris van O., K. en W. aan de Tweede Kamer. Hoewel de regering de bedoeling heeft het kijkgeld voorlopig op die 36 gulden te handhaven, stelt zij toch voor het maximum te stellen op 40 gulden per jaar, want in de eerstkomende jaren zal de televisie voor grote uitgaven komen te staan, niet alleen voor de program ma's, maar ook voor huisvesting en uit breiding van de personeelsstaf. De regering wil een en ander niet af hankelijk stellen van eventuele inkom sten uit reclametelevisie. Ten eerste moet daarover nog een beslissing vallen en bovendien kan men daarmede eerst gaan rekenen als er enige ervaring mee is op gedaan. Gaarne nemen ministers en staats secretaris de suggestie uit de Kamer over om zendtijduitbreiding in de toekomst niet meer per 1 januari, maar per 1 ok tober te doen ingaan. Dit in verband met de programma-schema's. ■Jap; ans De zegslieden van de regering voelen er niets voor in te gaan op suggesties om bejaarden beneden een bepaalde in komensgrens vrij te stellen van kijkgeld. Daarvoor is de financiële draagkracht van de televisie nog te klein. Wel kan eventueel als de nota van wijziging mede worden aangenomen vrijstelling worden verkregen door bepaalde cate gorieën van oorlogsinvaliden en behoef tige andere invaliden, alsmede door be hoeftige chronische zieken en door in stellingen met een menslievend karakter zoals ziekenhuizen, sanatoria en ver pleeginrichtingen. Amerikaans verdrag getekend De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Christian Herter en de Japanse premier Noboesoeke Kisji, heb ben gisteren te Washington een nieuwe Amerikaans-Japanse overeenkomst ge tekend, waarin de Verenigde Staten op zich nemen Japan in geval van een bui tenlandse aanval op dat land te verdedi gen. Japan zal van zyn kant de op zijn gebied gelegerde Amerikaanse strijd krachten te hulp komen, indien deze zouden worden aangevallen. In het verdrag dat een geldigheids duur heeft van tien jaar, is verder be paald dat de Veiligheidsraad, overeen komstig artikel 51 van het Handvest der Verenigde Naties, in geval van een bui tenlandse aanval op Japan en daartegen genomen afweermaatregelen onverwijld zal worden ingelicht. De afweermaat regelen zullen worden beëindigd zodra de Veiligheidsraad de noodzakelijke maatregelen heeft getroffen om de vrede te herstellen en te handhaven en de in ternationale veiligheid te verzekeren. In een uitwisseling van nota's tussen beide regeringen verplichten de V.S. zich tevoren met de Japanse regering overleg te zullen plegen over elke ingrijpende wijziging in de opstelling der Ameri kaanse strijdkrachten in Japan en hun uitrusting, behalve wanneer het gaat om het afslaan van een buitenlandse aanval. Dit geldt ook voor het gebruik der Amerikaanse installaties en bases voor andere operaties dan die, welke nodig zouden zijn voor het terugslaan van een buitenlandse vijand. Japan is, door de ondertekening van het nieuwe verdrag tot wederzijdse be veiliging en samenwerking, een bond genoot van de V.S. geworden en wel op dezelfde voet als de 42 andere landen, waarmee Amerika in de afgelopen tien jaar overeenkomstige verdragen heeft gesloten. Het nieuwe verdrag treedt in dé plaats van een in 1951 gesloten overeenkomst. Van gezaghebbende Amerikaanse zijde legt men er de nadruk op dat thans de laatste sporen van het Amerikaanse be zettingsbewind in Japan teniet zijn ge daan. Er bevinden zich thans ongeveer 65.000 Amerikaanse militairen in Japan, per soneel van luchtmacht en marine. De Japanse weermacht telt thans ongeveer 230.000 leden. Verreweg het grootste gedeelte hiervan is personeel van het leger. De Japanse luchtmacht beschikt over zeshonderd vliegtuigen. De sterkte van het luchtmachtpersoneel is 33.000 man. De Japanse Marine beschikt over vier honderd kleine eenheden, die door in totaal ongeveer 27.000 schepelingen wor den bemand. Bar weer in Europa Het noordwesten en het zuiden van Polen hebben te lijden van zware sneeuwval, waardoor het spoorwegver keer aanzienlijk wordt vertraagd. Onge veer 13.000 mensen helpen de spoorba nen vrij te maken. In de omgeving van Krakau vroor het 23 graden Celsius. Door de plotselinge temperatuurdaling braken de rails op enige baanvakken. Spoorwegwerkers ontdekten de breuken bijtijds. Ook in Noord-Itaüë daalt de tempe ratuur. Op de Brenner vroor het 27 gra den. Door gladde wegen deden zich ver scheidene ongevallen voor, waarbij twee mensen het leven verloren. In Zuid-Italië en op Sicilië viel veel sneeuw. Door lawines werden enige dor pen van de buitenwereld afgesneden. Uit Griekenland worden overstromin gen gemeld. In het noorden zijn de da len van de Evros, de Arda, de Akios en de Vardar het zwaarst getroffen. De ri vier de Ahakmon heeft ruim 400 ha. bouwgrond overstroomd. Ook in het Westen van het land heeft men veel te lijden van overstromingen, met name van de Acheloos. Amerikaans vliegtuig vermist boven Turkije Een amfibievliegtuig met zestien man van de Amerikaanse Marine wordt ver mist en is waarschijnlijk in het Taurus- gebergte in het zuiden van Turkije neer gestort, aldus heeft de Britse luchtmacht gisteravond te Nicosia meegedeeld. Het toestel was op weg van Napels naar Adana in Turkije. Gistermiddag, een kwartier voordat het te Adana zou landen, heeft men voor het laatst radio contact met het vliegtuig gehad. Een reddingsbrigade van de Britse luchtmacht, speciaal uitgerust voor red dingswerkzaamheden in het gebergte is op verzoek van Amerikaanse autoriteiten te Adana van Cyprus naar Adana ge vlogen om naar het vermiste toestel te zoeken. Nieuwe complicatie in zaak Lynn Kauffman Foto's en aantekeningen verdwenen Er heeft zich gisteren een nieuwe com plicatie voorgedaan bij het onderzoek naar de dood van Lynn Kauffman. Hon derden foto's, filmrolletjes en 200 ge tikte vellen met aantekeningen zijn ver dwenen uit haar koffer. De koffer was bestemd voor Stanley Spector, deskun dige voor vraagstukken inzake het Verre Oosten en hoogleraar aan een universi teit te St.-Louis. Zoals bekend is Lynn Kauffman secretaresse geweest van prof. Spector. Bij het openen van de koffer ont dekte de hoogleraar dat er verschillen de dingen verdwenen waren. De 31-jarige Nederlander, die marco nist was van het vrachtschip „Utrecht", waarmee Lynn Kauffman uit Singapore terugkeerde, zit naar bekend in Boston gevangen op beschuldiging van moord op de jonge vrouw. Amerika, militair niet zwakker dan Sovjet-Unie De V.S. zjjn de Sovjet-Unie verre de baas wat betreft het vermogen om door middel van bemande bommenwerpers kernbommen te werpen op vijandelijke doelen, aldus hebben de Amerikaanse minister van Defensie, Thomas Gates, en de voorzitter van de Commissie van stafchefs, generaal Twining, gisteren als hun oordeel bekendgemaakt. Voorts ver klaarden zjj, dat de Russen de Amerika nen niet in militaire kracht overtreffen. Beiden oefenden kritiek op de nei ging om het vermogen van de V.S. en hun bondgenoten te laag aan te sla^n en hoog op te geven van de krachtsin spanningen van de Sovjet-Unie. Minister Gates verklaarde dat de Amerikaanse Marine duidelijk sterker is dan de Russische vloot, maar dat het grotere aantal Russische duikboten „een gevaar van betekenis" vormt. Volgens hem was er niets dat de mening recht vaardigt, dat de Russen aanzienlijke concessies zullen doen op een topconfe rentie. Ook generaal Twining was van oordeel, dat de V.S. vanuit een krachts positie moeten onderhandelen. SHELLPROJECTEN IN AUSTRALIË De president-commissaris van de Aus tralische Shell-groep, J. R. C. Taylor, heeft projecten in het gebied van Syd ney bekendgemaakt, waarvan de kosten meer dan 22 miljoen Australische pon den zullen bedragen. Het voornaamste project is de bouw van een kraakinstal latie in Clyde, een van de voorsteden van Sydney. Deze installatie, die een van de grootste in haar soort ter wereld zal worden, zal 17 miljoen pond kosten. Zy zal de capaciteit voor de produktie van motorbrandstof te Clyde doen stijgen tot 250 miljoen gallon, hetgeen eenvier- de van het jaarlijkse verbruik van Aus tralië is. De projecten omvatten voorts o.a. nieuwe distributiefaciliteiten. nieuwe haveninstallaties en buisleidingen. Geen algemene instemming met Vamorregeiing Van de zijde van de Coöperatieve Bond van Erkende Rijschoolhouders (BEA) en de Ned. Bond van Autorij schoolhouders (NBA) verzoekt men ons er de nadruk op te leggen, dat deze or ganisaties niet instemmen met het zgn. „Vamor'-project. Zoals bekend behelst dit het verlenen van medewerking aan „openbare" exa mens van het Centraal Bureau Afgifte Rijvaardigheidsbewijzen. De bij de Va- mor - regeling betrokken organisaties zijn de ABAN, de BBN, de BOVAG en de FNOP. De ABAN hield in Utrecht een verga dering. Volgens een van die zijde ver strekt communiqué hechtte deze verga dering goedkeuring aan de regeling en hadden daarmee de vier in de stichting „Vamor" samenwerkende organisaties zich ten gunste van de nieuwe regeling uitgesproken. N.O.V.-leden lid van N.V.V. Bond? Nadat het congres van de Nederland se Onderwijzers Vereniging het voorstel van de meerderheid van het hoofdbe stuur der NOV tot aansluiting van deze organisatie bij het NVV had verworpen, heeft het verbondsbestuur van het NOV zo deelt dit mede zich beraden op de hierdoor ontstane situatie. Het Verbondsbestuur heeft thans in overleg met de bij het NVV aangeslo ten Algemene Bond van Ambtenaren de volgende besluiten genomen: „Met ingang van 20 januari worden de onderwijzers in de gelegenheid ge steld lid te worden van de ABVA. Aan zich op grond van dit besluit aanmel dende leden zal worden geadviseerd in afwachting van de resultaten van het nader beraad, waartoe het hoofdbestuur van de NOV van zijn congres opdracht heeft gekregen, lid te blijven van de NOV. In die periode zal de ABVA van deze leden geen of slechts een symboli sche contributie heffen. Mocht dit nader beraad op 1 juli a.s. niet tot een voor het NW bevredigende oplossing hebben geleid, dan zal in het raam van de ABVA worden overgegaan tot de oprichting van een vakgroep on derwijzers". Hollandse matrozen gaven muiterijscene op kade van Bavonne De aanleiding tot de muiterijscène, die zoals gemeld een viertal zeer jeug dige Nederlandse matrozen maandag in het havenkwartier van de Zuidfranse stad Bayonne heeft weggegeven, was de verordening van kapitein Ludwig, dat de etenstijden aan boord van de kustvaar der „Cornelia B" verkort zouden worden. Als aanstichter van de revolte wordt in de Franse pers de 20-jarige matroos Bakker genoemd. HU en zijn drie even eens jeugdige kornuiten alle vier zwaar onder invloed van alcohol, be dreigden de kapitein, die aan wal ging om de bystand van de Nederlandse consul en de Franse politie in te roepen. Toen matroos Bakker de kapitein, de consul en de Franse politie-agenten met hun mitrailleurs zag naderen, begaf hij zich met ontbloot bovenlichaam en een lang mes boven zijn hoofd zwaaiend op de brug. Hij brulde zware waarschuwin gen aan het adres van zijn belagers, die hU niet zou toestaan de valreep te pas seren. Terwijl de bevolking van Bayonne in de haven te hoop liep, sneed Bakker met zijn mes de touwen door. waarmee het schip met de wal verbonden was, zodat de kapitein reden had te vrezen, dat de muiters er met zijn „Cornelia" van door zouden gaan. Tenslotte wisten enkele koelbloedige Franse politie-agen ten toch nog aan boord te klauteren en kon Bakker, na als een ware musketier het beleg zeven uur te hebben doorstaan in de machinekamer ontwapend worden De rebelse matroos had echter van zijn tegenstanders eerst nog de belofte los gekregen, dat hy per trein en in vrijheid naar het vaderland terug zou mogen keren. Zyn drie kameraden hebben één nacht in het politiebureau doorgebracht, doch zijn gisteren, samen met Bakker, eveneens via Parijs per trein naar Nederland teruggereisd. Voor de Marine rechtbank te Rotterdam zullen zij zich voor hun avontuur, waarvan in de Franse kranten met een geamuseerd ontzag melding wordt gemaakt, spoedig mogen verantwoorden. Naar de afschaffing woonruimteverdeling De regering wil met het afschaffen van de dwingende voorschriften die er bestaan op het gebied van huurprijzen en woonruimteverdeling niet wachten tot ook de laatste woningzoekende ge holpen is. Voor zover mogelijk geeft zij de voorkeur aan een geleidelijk te rugtrekken. En dan wil men daarmede beginnen in gebieden, waar de huisves ting langzamerhand een evenwicht be gint te vertonen. Trouwens, wanneer men daar de huidige bepalingen nog zou handhaven, zou het eigenlijke doel voorbij gestreefd worden. De woning zoekenden zouden zelf meer activiteit kunnen ontwikkelen. Begonnen zal worden met een aantal gemeenten in Zeeland en West-Fries land. De gemeentebesturen hebben een brief ontvangen van de ministers van Maatschappelijk Werk en van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, mej. dr. M. A. M. Klompé en mr. J. van Aart- sen. Daarin wordt tevens gezegd, dat wanneer er in de plaatsen toch moei lijkheden van blijvende aard zouden ontstaan, zal door de regering gestreefd worden naar een oplossing in de sector van de gesubsidieerde woningbouw. Letterkundige opdrachten De staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten heeft aan twee letter kundigen een opdracht verleend op het gebied van literatuur-historie. Aan dr. S. J. Lenselink te Dordrecht is opgedragen een studie te schrijven over de psalmberijmingen en de schrif- tuerlicke lofsangen van Marnix van St.- Aldegonde (15401598). Dr. N. C. H. Wijngaards te Nijmegen heeft, opdracht tot het schrijven van een studie over leven, werk en betekenis van de dichter en toneelschrijver Jan Harmensz Krul. Schipper Slot blijft op zijn schip Schipper Jaap Slot wil de> eenzame strijd aan boord van de Ilelderse kotter „De drie gebroeders' op het strand van Texel volhouden. Nadat hy vandaag om halfzes had verzocht van boord te wor den gehaald, rukte de reddingmaat- schappq uit de Koog op Texel uit met een wippertoestel. Na 'n moeizame gang door het duinterrein en over het strand werd de kotter omstreeks zeven uur be reikt. Het bleek echter heel moeilijk de verbinding tot stand te brengen, daar schipper Slot alleen niet in staat was de Manillalijn naar zich toe te trekken. Via de marconist van de IJmuidense sleepboot „Hector" liet hij op de radio weten, dat de toestand op de kotter weer iets beter was geworden, zodat hij aan boord wilde blijven. De HD. 79 drijft steeds hoger op het strand en rust nu bijna tegen de voet van het duin. Schip per Slot vertelde nog, dat hij vannacht van boord wilde, omdat het schip dwars in de branding was komen te liggen en zware zeeën aan bakboord overkreeg. Nu ligt het schip weer recht in het strand. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: Letterkunde als strijdperk der overtuigingen, door dr. A. Saalborn. Derde lezing: De opstandige .19.00 V. d. kind. 19.10 De Christen in de verande rende samenleving, toespr. 19.25 VARA- Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 La fille de Madame An- got, oper (gram.) 20.45 Kookforum. 21.15 Gesprek. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Discussie. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. ganisatie- en verenigingsleven, lezing. 18.30 Leger des Hellskwartier. 18.45 Boek- bespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje .19.15 Pianospel. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Gevar. muz. 20.15 Zang en orgel. 21.30 Pastorie in zicht, klankb. 22.00 Metropole ork. 22.30 Nws. 22.40 Zaal- sportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nwe gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: V. d. kind. (17.00) NTS: 17.30 In tern. JeugdJourn. 20.00 Journ. en weer- overz. NCRV: 20.20 Documentaire. 20.30 Kunstkron. 20.55 Gevar. progr. 21.35 In terviews met gram. 22.05 Reportage. Anverrenue gevraagd, boven 18 jaar. Aanmelden: BUREAU LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 - Leiden Mr. F. J. D. Theij sse overleden In het Haarlemse ziekenhuis is van nacht plotseling overleden mr. F. J. D. The ij sse sr. uit Bloem end aal. Mr. Theijsse was secretaris van de Bond van Bloembollenhandelaren. Voorts was hij van 1 januari af, deken van de Orde van Advocaten in Haarlem en deken van de Raad van Toezicht. Hij vervulde belangrijke functies in het openbare en kerkelijk leven in zijn woonplaats. On dermeer was hij president-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Bloemen- daal. Mr. Theijsse bereikte de leeftijd van 63 jaar. „POOL".WINNAAR VLOOG ER NIET IN Een fotograaf uit Hilversum heeft ge tracht een winnaar van de KNVB-pool, de heer J. Jongejan uit de Pleretstraat te Rotterdam, een bedrag van f. 5.000, afhandig te maken. Nauwelijks hadden de kranten vermeld, dat deze vermoe delijk de enige hoofdprijswinnaar was en als zodanig ruim f. 120.000 zou incasse ren, of de genoemde fotograaf meldde zich aan zijn woning en bezorgde hem een teleurstelling met de mededeling, dat een vrouwelijke kennis van hem met evenveel succes haar formulier had in gevuld. Maar, voegde hij er aan toe, als het onder ons blijft: ,Ik wil dat formu lier van die juffrouw wel verdonkere manen, als u er f. 5.000,voor over hebt". De heer Jongejan zag na zijn aanvan kelijke teleurstelling al spoedig in, dat hij met een onhandige oplichter te doen had. Immers, hoe kon dat formulier ver dwijnen, als de KNVB het in zijn bezit had? Maar hij liet het voorkomen, alsof hij op het voorstel misschien wel wilde ingaan, vroeg bedenktijd en liet de foto graaf een van de volgende dagen terug komen. Toen was inmiddels de politie gewaarschuwd en die greep de man in de kraag! UW METGEZEL IN ELK SEIZOEN Bij kriebelhoest en opkomende verkoud heid vlug een paar Pocterties m de mond. Dit voorkomt veel narigheid! Geven een frisse adem na een eigaretof een borrel tja. In handige platte doosjes d SS cent BINNENLAND Bij de behandeling van zijn begro ting met de Kamercommissie voor open bare werken heeft de Belgische minister Vanaudenhove gisteren verklaard, te ho pen nog deze week een definitieve over eenkomst met Nederland te bereiken over de verbetering van het kanaal van Gent naar Terneuzen. Met Ingang van dit Jaar moeten bultenlanise automobilisten in Italië voorzien zijn van een rode metalen drie hoek. Deze dient om defecte voertuigen te markeren. De driehoek moet van goed gekeurd model zijn, overeenkomstig de voorschriften van de nieuwe Italiaanse wegcode. Voor buitenlanlse automobi listen is posten verkrijg! De minister van O., K. en W., mr. J. M L. Th. Cals, heeft vanmiddag de officiële opening verricht van het nieuwe bacteriologisch serologlsch laboratorium van de Rijksuniversiteit te Groningen. De oud-directeur-generaal van de PTT. dr. Ir. M. H. Damme, heeft gister morgen in de Rolzaal van het Binnen hof in Den Haag de Wereld Esperanto Tentoonstelling geopend. De tentoonstel tot en r ling is geopend tot" en met 20 Januari. De politie te Rotterdam heeft een Chinese zeeman gearresteerd, die in het bezit was van zeven kilogram ruwe opium. De Chinees ls overgegeven aan de Opium- Centrale. De ln beslag genomen partij heeft op de Illegale markt een waarde van ongeveer f 7.000. Het Bedrijfschap voor de Schoen herstellers. maatschoenmakers en ortho pedisch schoenmakersbedrijf heeft een commissie voor arbeldsverkorting van de schoenmakerij Ingesteld. Deze commissie zal binnenkort een rapport uitbrengen, waarin de mogeiykheden voor verkorting van de arbeidstijd in het schoenmakers bedrijf worden bezien. BUITENLAND Een woordvoerder van het West- dultse ministerie van Defensie heeft dins dag te Bonn meegedeeld, dat de Bonds regering binnenkort een grote voorraad mortiermunitie in Israël zal bestellen. Onderhandelingen over de aankoop van 170.000 granaten zijn bijna voltooid. Vo rig Jaar heeft de Bondsregering 250.000 granaten ln Israël besteld. In bevoegde Israëlische kringen merkte men later op. dat het hier niet gaat om een nieuwe aankoop, maar om het restant van een bestelling die West-Dultsland het vorige Jaar heeft gedaan. Het Russische persbureau Tass meldt. getekend over de aanleg van een bevloel- lngskanaal ln het gebied van DJalalabad. De Russen zullen Afghanistan technische hulp verlenen. Het kanaal zal bevloellng van een gebied van 25.800 hectare mo gelijk maken. Er ls een beloning van twintigdui zend pond sterling (tweehonderdduizend gulden) uitgeloofd voor Inlichtingen, welke leiden tot de aanhouding en ver oordeling van een bende, die vc 'g: week bijna negentigduizend pond u*' «n bank ln Londen heeft gestolen. Bank en ver zekering zijn elk voor de helft van de beloning garant. - In Mainz verlieten gisteren bijna alle parlementsleden van Rijnland-Palts demonstratief de vergaderzaal, toen Schl- kora, het enige parlementslid van de Duitse Rijkspartij, net spreekgestoelte be trad. - In de Sovjet-Unie is men begonnen met de aanleg van een bulsleiding, waar door olie van de Wolga naar Polen, Oost- Dultsland. Tsjecho-Slowaklje en Hongarye zal worden gevoerd. Engeland en Spanje hebben gis teren te Madrid een overeenkomst gete kend voor samenwerking op het gebied van het vreedzame gebruik van kern energie. zo ls door het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. In 1957 heeft Eneeland een dergelijk ak koord met Italië gesloten en ln 1959 met Japan. De Turkse regering heeft besloten de overeenkomsten Inzake een associatie met de Europese Economische Gemeen schap (Euromarkt) te aanvaarden. z< heeft de Turkse minister van Buiten landse Zaken. Zorloe, gisteravond doorreis van Londen naar Ankara te Rome gezegd. Een griepepidemie ln Italië, waar door vooral volwassenen worden getrof fen. breidt zich nog steeds uit. Alleer reeds ln Napels zlln al zeventigduizend gevallen gemeld. De griep ls overigens goedaardig. Een regeringsfunctionaris van Por tugees Oost-Afrika heeft berichten vol gens welke Portugese troepen langs de grens met Njassaland zouden worden samengetrokken, als „leugens" betiteld. Men verwachtte geen moeilijkheden, zei I h\J. Nieuwjaarsreceptie van minister Luns De minister van Buitenlandse Zaken en mevrouw Luns hebben gisteravond in de ambtswoning van de minister de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie gegeven. Onder de honderden bezoekers waren leden van het corps diplomatique, rege ringsautoriteiten, leden van de hofhou ding en vele ambtenaren van het minis terie van Buitenlandse Zaken. WOENSDAG Antoniusclubhuis: Burgerljdagen VVSL. Song- en Jazzconcours. 8 uur nam. Endegeest: K. en O.-cursus over de be handeling van psychiatrische patiënten. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Alma Materkoor olv. Jan Smit. 8 uur nam. 'd Oprechte Ama- DONDERDAG Antoniusclubhuis: Burgerljdagen VVSL. Hospita-avond. 8 uur nam. Casino Theater: K. en O. "I married a witch". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen .7.25 uur nam. Haagse Operette-zangers. Oegstgeest. (Witte Huis): Demon stratie zelfschllderen. 8 uur nam. VOOR DONDERDAG 21 JANUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening .AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groenteman .9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwyding. 9.55 Gram. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, praatje v. d. vrouw. 11.15 Gram. 11.40 Alt en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnbJneded. 12.43 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, le zing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 V. d. vrouw. 14.50 Gram 15.05 Anna Karenina, hoorsp. 15.45 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Hoornensem ble. 17.15 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 7. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje en Rally le Monte Carlo. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Radio Filharm. ork. en solist. 21.20 Act. 21.35 Lichte muz. 22.00 Muzi kale lezing. 22.30 Nws. en beursber. van New York. 22.40 Lichte muz. 22.00 Muzi kale lezing. 22.30 Nws. en beursber. van New York. 22.40 Radio Filharm. ork. en sol. 23.00 Sportact. en Rally v. Monte Car- i. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nws. 8 15 Rally de Mon te Carlo. 8 25 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Ge wijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Pianospel. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.30 Avondrust dl. 8, hoorsp. 15.00 Pianorecital. 15.30 Gram. 16.00 Verkenningen in de bijbel, lezing. 16.20 Lezing met gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Lichte muz. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Koor en plano. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radio- krant. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Gevar. pro gramma. 22.00 Periodieken-parade. 22.10 Gitaarmuz. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek. 20.30 Lady Windemere's waaier, komedie. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Gram. 17.15 Kritieken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Progr. over ver zamelaars v. Britse volksliederen. 20.30 Gevar. progr. 21.00 Reconstructie v. e. be roemde rechtszaak. 22.00 Nws. 22.15 Ac tuele lezingen .22.45 Ork. conc. 23.30 Le zing of voordr. 23.45 Zangrecital. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.41 Plano-recital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs Da le's dagb. 12.30 Nws. en popul. liedjes. 13.00 Tentoonstellingsbespreking. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Fanfare-muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Ge var. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en pianospel. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en quiz. 21.00 Interv. en verz. progr. 21.30 Nws. en brievenbeantw. 22.00 Gevar. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Rep. Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 16.05 Filmmuz. 16.45 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.35 Lichte muz. 17.50 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.50 Operette- fragm. 21.45 Nws. 22.10 Zang 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Kamermuz. 14.05 Ka- mermuz. 14.25 Gevar. muz. 17.15 Orgel conc. 18.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Lichte muz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Pla no-recital. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Radio-Universiteit. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.13 Belg. muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Belg. muz. 17.20 Recital. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 22.55 Nws. De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Brian Barnes spreekt over werk van mr. T. S. Eliot. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefibeweging. Spr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam Gew. Arbeidsbureau: Voorlichting over Australië. 8 uur nam. Lakenhal: Ledenverg. Ver. van belang stellenden in de Lakenhal. 8 uur nam. PieterskerkpleinBurgerijdagen VVSL. Taptoe K.M.K. en Jachthoornkorps Gar deregiment Jagers. 8.30 uur nam. Na af loop vuurwerk Schuttersveld. ZATERDAG Breestraat 19 gem.: „Ecclesia' Doopsgez. Gem.: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.; 1112 uur voorm. ds. B. Slond van Den Haag. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgracht 26)Avondgebed 7.157.45 uur nam. Kon. Ned. Natuurhist. Ver.: Strandex- cursle. Vertrek 14.05 uur Stationsplein (blauwe tram). Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „De zomer van de Ze ventiende pop". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Toneelver. TIG speelt „Butler bij myn vrouw". 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Parfumerie Smitte- naar. Moderne huidverzorging. 8 uur nam. PieterskerkOpening lustrum WSL. 2.30 uur nam. DINSDAG Het Gulden Vlies: Leidse Assurantie Club. Ir. A. C. v .d. Zande over: „Het assurantie-aspect van de toepassing van de atoomenergie". 8 uur nam. Lakenhal: Lustrum VVSL. Show 8 en 9.30 uur nam. Manege (Kalserstraat)Lustrum WSL. Carrouseluitvoering „Hippodroom". 8.30 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.-film- studlekring „La Seine a rencontré Paris" en „Hellzapoppln". 8 uur nam. Waaggebouw: Lustrum VVSL. Cabaret. 8, 9 en 10 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit is Japan" Werkd 104 uur; zondags 1-^4 uur (tot 28 fe bruari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto-tentoonstelling P. H. Goede. Werkd 25 uur nam. (tot en met 30 Januari). BIOSCOPEN Trlanon: „Een meisje ln duizend ge varen". (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Rex: „Van het Westelijk front geen nieuws". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 9.15 uur; donderdag: „Gebroeders Ka- ramazoff". Studio: „Orfeu Negro" (14 Jaar). Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Les enfants du paradis". (18 jaar). Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zon dag: 2. 5 en 8 uur; donderdag: K. en O. Lido: "The nun's story" (14 Jaar). Da gelijks 2.30 en 8 uur. Luxor: „Vrouwenkamp Borneo". (18 Ir.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Te Lelden ls geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Bty geen gehoor b(j Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). d S 2 ai 3 d 3 4> 1 ai 3 I a a ts> a SS Amsterdam sneeuw w 20 5 i 3 Den Helder zwaar bew w 24 6 3 5 Ypenburg Vlisslngen geh. bew. zwaar bew wnw 19 w 18 5 5 2 1 4 4 Eelde sneeuw zw 14 4 1 5 De Bilt sneeuw w 13 5 1 3 Twente sneeuw wzw 12 5 1 3 Eindhoven sneeuwbui wzw 12 6 1 2 Z.-Limburg half bew. wzw 10 5 1 1 Helsinki sneeuw w 6 -3 -4 4 Stockholm geh. bew w stil -5 -20 0.1 Oslo geh. bew. wnw 1 -4 -12 0 Kopenhagen sneeuw z 11 -1 -3 13 Aberdeen onbewolkt nnw 10 2 Londen onbewolkt w 7 10 2 2 Brussel onbewolkt wzw 10 6 2 3 Luxemburg onbewolkt w 6 4 -1 4 Parys icht bew. w 4 5 2 5 Bordeaux zwaar bew w 8 11 9 13 Grenoble regen w.stll 0 -1 12 Nice half bew. nnw 6 8 2 0 Berlijn Frankfort sneeuw z 7 4 -0 2 regen zw 5 3 -1 2 München geh. bew. z 5 2 -5 0 Zürich sneeuw zzw 3 1 -1 2 Genève regen sw 10 -1 -2 6 Locarno geh. bew. o 2 5 -4 0 Wenen licht bew. zo 7 1 -10 0 Innsbruck geh. bew. w 5 -3 -13 0 Belgrado mist w.stil -15 0 Athene half bew. w.stil 14 7 0 Rome geh. bew. w.stil 8 5 1 AJacclo geh. bew. ono 2 8 3 6 Madrid zwaar bew. zw 7 11 3 0 Mallorca onbewolkt nno 3 16 2 0 Lissabon mist no 2 6 6 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2