Bezorgers(slers) ZWITSAL Prof. W. de Jong onder grote belangstelling ter aarde besteld n i eti e k ker MOEDER WORDEN... Met een enkel woord Agenda si 3 fe S S iaï S VRIJDAG 15 JANUARI 1960 „Rechtvaardige, vertrouwde raadsman (Speciale berichtgeving) De aula van de Landbouwhogeschool te Wageningen was te klein om allen te bergen, die waren gekomen om afscheid te nemen van de zondag overleden rector-magnificus van de Landbouwhogeschool prof. Ir. Wieger de Jong. Dankzij een geluidsinstallatie konden studenten en oud-studenten, die in de aula geen plaats hadden kunnen vinden de herdenkingsdienst volgen in de studenten sociëteit Ceres naast de aula. Prof. De Jong is een grote figuur ge weest op verschillend gebied. Diverse sprekers herdachten zijn belangrijkste facetten. De minister van Landbouw en Visserij mr. V. G. M. Marijnen zeide: „Ieder van ons herdenkt hem op basis van zijn eigen relatie tot de grote dode". De minister noemde prof. De Jong een markante figuur met een grote stuw kracht. Hij was zowel een waardevolle wetenschapsman als een voortreffelijk kenner van de praktijk en daarboven was hij een prima docent. Zijn zin voor humor gaf aan zijn betoogtrant een aparte noot. De voorzitter van het be stuur van de Landbouwhogeschool, de heer M. J. van Bommel van Vloten, sprak met dankbaarheid over de vele goede en warme menselijke eigenschap pen, die hem gemaakt hebben tot wat hij voor de Hogeschoolgemeenschap was: voor de hoogleraren een hoogge schat collega, die als rector de Senaat op voortreffelijke wijze heeft geleid; voor de studenten een rechtvaardige en vertrouwde raadsman; voor de weten schappelijke staf en voor het gehele personeel een humaan en zeer gewaar deerde chef. De voorzitter van de Wageningse Studentenraad, de heer Den Bandt, schetste de grote verslagenheid onder de studenten door het verscheiden van prof. De Jong, die de „vader" van de studentengemeenschap was, die niet als een verheven koning regeerde, doch een geliefde figuur bleef temidden van de studerenden. De problematiek van de hedendaagse generatie benaderde hij met diepe ernst vermengd met milde spot. De heer E. Bolhuis, vice-voorzitter van het rundvee-stamboek, noemde prof. De Jong een gezaghebbende figuur een der grote leiders van het stamboek, een man met een brede visie en een diepgaande kennis van zaken, die ook op tentoonstellingsgebied baanbrekend werk heeft verricht. Ir. Th. Rijssenbeek, sprekend namens het Veeteelt en Zuiverwezen, zei dat er geen sector op het gebied van de veehouderij bestaat of zijn ge zaghebbende stem heeft er geklonken. Ir. N. van Vliet, oud-directeur van de Landbouw, noemde prof. De Jong iemand, die zichzelf een zware taak heeft opgelegd. Hij was zich bewust van zijn natuurlijk overwicht. Hij kon autoritair zijn, maar eenmaal gewonnen Lüneburg wacht nu op de elfde brand.... Geheimzinnige pyromaan in actie tegen oude gebouwen (Van onze correspondent in Bonn) Voor de tiende keer sedert 9 oktober j.I. brandde het gisteroch tend in de oude Noordduitse stad Lüneburg, ten zuiden van Ham burg gelegen. Met absolute zeker heid meenden politie en brandweer dat hier een brandstichter aan het werk is die het voorzien heeft op gebouwen van historische waarde. De schade die tot dusver door deze pyromaan is aangericht loopt in de vele miljoenen en is onherstelbaar omdat zovele historische voorwer pen vernield zijn. De brand van gisterochtend trof een oude herberg met vele waardevolle etsen en wandschilderingen. Totale verwoes ting kon worden voorkomen, omdat de brandweer zo langzamerhand ge traind op uitrukken naar historisch belangwekkende gebouwen snel ter plaatse was. Maar toch gingen vele kunstvoorwerpen volkomen verloren. De politie staat voor een compleet raadsel. Ze heeft slechts een reeks aanwijzingen maar een reëel spoor is tot dusver niet gevonden. Steeds weer roept zij de be volking op om mee te speuren naar de dader en er is zelfs een beloning van 5000 mark uitgeloofd voor gegevens, die in de goede richting kunnen wijzen. De gemiddelde inwoner van Lüneburg weet echter evenmin als de politie wie hier aan het werk is. De ellende: begon in de vroege mor gen van 9 oktober toen een kantoor van een aannemer afbrandde, nadat hierin een vergeefse diefstal was ge pleegd. Vervolgens kwamen o.m. een restaurant, een werkplaats van een han delaar in gebruikte goederen, het histo risch van grote waarde zijnde Alte Kaufhaus, het Oostpruisische Jacht- museum, de oude Raadsbibliotheek en andere gebouwen aan de beurt. Er zijn twee theorieën over de brand stichter of brandstichters: de ene zegt, dat het hier gaat om een dief die uit woede over de geringe buit het vuur pleegt te steken in de gebouwen waarin hij is binnengedrongen, de andere theorie zegt, dat hier een kunstzinnige (of liever thans kunsthatende) pyro maan aan de gang is die om de een of andere reden „wraak" wil nemen en daarvoor gebouwen van historische be tekenis uitkiest. Het feit, dat de politie geen enkel spoor van belang heeft ge vonden in de richting van gewone in brekers zou kunnen wijzen op de tweede theorie. Maar Lüneburg weet niets en wacht thans iedere nacht in spanning en angst op de elfde brand Proces in Zag leb In Zagreb is gisteren een proces be gonnen tegen zestien mensen, die be schuldigd worden van activiteit, gericht tegen de staat. Het Joegoslavische persbureau Tanjoeg meldt, dat de beschuldigden lid zijn ge weest van de beruchte „Oestasji-bewe- ging", een nationalistische organisatie van Kroaten, die in de laatste wereld oorlog met de nazi's samenwerkte. De voornaamste verdachte is volgens Tan- joeg de Franciscaan Roedi Jerak. Van r.-k. zijde is de vorige week mee gedeeld dat er in de afgelopen drie maanden in verschillende delen van Joego-Slavië r.-k. priesters en seminaris ten zijn gearresteerd. Men verklaarde toen dat er al enkelen waren gevonnist en gevangenisstraffen hadden gekregen van maximaal 15 jaar. gaf hij zijn oordeel gemakkelijk voor dat van een ander. Ds. H. Volten begon de laatste toe spraak met de woorden: „Het komt er niet op aan wat Je bent, maar wat je dóet. „Prof. De Jong stond op de hoogte van zijn ambt". Ook op de begraafplaats was de be langstelling overweldigend ondanks de vinnige sneeuwjachten. Nadat een zoon van prof. De Jong woorden van per soonlijke strekking had gesproken en de aanwezigen had bedankt, sprak ds. Volten het „Onze Vader" uit. Onder de belangstellende bevonden zich behalve minister Marijnen o.m. minister Visser, de oud-ministers Mans- holt en Samkalden, de Commissaris van de Koningin in de provincie Gelderland, mr. Bloemers, voorts talloze hoogleraren, studenten, oud-studenten enz. Felle kou en sneeuw in geheel Europa Van Scandinavië tot Noord- Afrika heerste er gisteren bittere koude, die gepaard ging met zware sneeuwval en krachtige wind. In Italië is een 59-jarige man in de omgeving van Milaan dood gevroren. In de ten noorden van Florence gelegen Toscaanse heu vels moesten politiemannen zich een weg banen door hoog opge taste sneeuw om een van de buiten wereld afgesneden dorp van le vensmiddelen en medicijnen te voorzien. Vele dorpen in de Ape- nijnen zijn geïsoleerd. In Denemarken zijn twee perso nen de bevriezingsdood gestorven. IJs brekers pogen de Deense havens open te houden. Op het eiland Bornholm, in de Oostzee, moest alle weg- en spoor wegverkeer worden gestopt. Ook elders in Scandinavië is het koud en viel veel sneeuw. In Noord-Afrika viel opnieuw sneeuw in delen van Algerije en Tu nesië. Een storm met een windsnelheid van ongeveer honderd kilometer per uur ontwortelde bomen en veroorzaakte ernstige schade aan elektriciteitskabels. In Frankrijk had Parijs zijn koudste dag sinds 1918, met een tempe ratuur van 11.3 graden onder nul. De treinen in West-Duitsland ondervonden door zware sneeuwval en vorst tot zeven uur vertraging. Tussen Kiel en Lübeck bleven vierhonderd auto's in de sneeuw steken. Het verkeer op de Donau ondervond last van pakijs. De krachtige wind boven de Noordzee noodzaakte kustvaarders een toevlucht in de monding van de Elbe en in Cux- haven te zoeken. In Hongarije sneeuwden vele auto's in aangrenzende districten in, terwijl de treinen veel vertraging on dervonden. De Oostenrijkse win tersportcentra meldden bittere koude en hoge sneeuw. In St.-Moritz, in Zwit serland, werd een temperatuur van 31 graden onder nul geregistreerd. Zware sneeuwval ontwrichtte in P ol e n het verkeer. In één stad kon de tram niet meer rijden. In Warschau leverden sneeuwploegen een vergeefs gevecht te gen de sneeuw. Uiteindelijk slaagden zij erin enkele wegen in het centrum van de stad sneeuwvrij te maken. In Joego- Slavië werden vele wegen door sneeuwjachten onbegaanbaar. Te Mors- ka Sobota, in Slovenië, werd een tem peratuur van 27 graden onder nul gere gistreerd. In de Adriatische Zeehavens Split en Sibenik viel voor de eerste maal in verscheidene jaren sneeuw. PROTEST A'DAMSE STUDENTEN TEGEN ALGERIJNSE KAMPEN Een delegatie van tien Amsterdamse studentenverenigingen, die tezamen ruim tweeduizend studenten vertegen woordigen, heeft vanmorgen op de Franse ambassade in Den Haag aan de ambassaderaad, de heer H. Ruffin, een open brief aangeboden, waarin de stu denten een ernstig protest hebben ge schreven tegen de toestanden in de Al gerijnse kampen. Advertentie pel in ^ti een handige flaskc HUI^POTHEEI TTOWT,np\Wnc^imr ralgMtPdrogis EDERS 1 :4%" icp.^par rts^pcid kou. laar POTHEEK :rs). ogist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Pocder^^n hoofdpijn, kies pijn. hoest, gri<^,^■arrhec, influenza, rheumatiek, koorts^cid bij gevatte kou, periodieke pijnen uz. enz. Vetkrijgbaar in etuis met 6 {roede rs maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. ME£NK'^0£DE&S^eifeft.'JEr zijn M AM i^3c^Jc^kBcMj#pifn^ties- U ge' Jjgbaar rïook in OATUCCf RECHTZAKEN EX-KNIL-MILITAIR VERLIEST ZIJN PROCES (Van onze Haagse redactie) Overeenkomstig het vonnis van de Haagse rechtbank van 18 februari 1958, heeft het Haagse Gerechtshof gisteren in hoger beroep afwijzend be schikt op de eis van een Ambonese ex-militair van het KNIL. De ex-militair had in een proefproces tegen de Staat der Nederlanden geëist dat zijn ontslag uit het KNIL onverbin dend zou worden verklaard, in verband met het feit dat niet was voldaan aan de algemene KNIL-order van 1935, welke bepaalt dat KNIL-militairen vóór hun ontslag naar de plaats van hun keuze moeten worden gebracht. Ook zijn ontslag uit de Kon. Landmacht een jaar later achtte eiser niet geldig. Hij stelde nog steeds de status van militair bij de Kon. landmacht te bezitten. Evenals de rechtbank achtte het Haagse Hof geen van beide ontslagen nietig. Eiser werd veroordeeld in de kosten van het geding. Prijzen kunstenaarsverzet 1942—1945 „Kunstenaarsverzet 1942—1945" heeft de beeldenkunstprijs 1959 toegekend aan Hildo Krop, beeldhouwer te Amsterdam. Zulks op advies van de jury bestaande uit Mari Andriessen, prof. V. P. 6. Es- ser en C. Kneulman. De literatuurprijs is toegekend aan Belcampo te Groningen op advies van de jury bestaande uit R. Blijstra, Hella Haasse en Remco Cam- pert. De prijsuitreiking is vastgesteld op 13 februari a.s. in het Concertgebouw te Amsterdam. Jongen in sloot gegooid De Dordtse politierechter heeft een 35-jarige veehouder uit Hardinxveld- Giessendam, veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf omdat hij op 16 novem ber van het vorig jaar een 8-jarige jon gen in een sloot gegooid had. De jongen zou schade op zijn land hebben aange bracht, en daarover had hij zich zo kwaad gemaakt, dat hij een vooraf ge uit dreigement tot uitvoering had ge bracht. De politierechter noemde het gedrag van verdachte meer dan schan dalig. De officier van Justitie eiste 10 dagen gevangenisstraf. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pollt. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de I. praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 Technische bijstand aan minder ontwikkelde gebieden, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Ons ge loof ln de praktijk van het leven, toespr. 20.20 Pianorecital. 20.40 Gewoon en onge woon op reis, praatje. 20.50 Europa éen, lezing .VARA: 21.00 Quizprogr. 21.50 De naakte aarde, klankb. 22.15 Buitenl. week- overz. 22.30 Nws. VPRO: 22 40 Zorg om de mens. lezing VARA: 23.00 Soc. nws. ln Es- Seranto. 23.10 Brlevenbeantw. 23.5524.00 ws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Koorzang. 18.20 Gevar. programma. 18.50 Regerlngsuitz.: Uitzen ding voor de middenstand (III). 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoorsp. 20.30 Klass. muz. 21.50 Ter introductie. 22.10 Planorecital. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Langs wegen van kunst en schoonheid, lezing. 23.20 Gram. 23.5524.00 Nws. er ic in ic gevraagd, boven 18 jaar. Aanmelden: BUREAU LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 - Leiden Adembenemende uitzending (Van onze t.v.-medewerker) Reeds het journaal vervulde ons met deernis en trots, deernis met hen, die door het water overvallen en belaagd waren en trots door de hulp, die zo spontaan en met opoffering van letter lijk alle gerief (waardoor zonder over drijving van ontbering gesproken kan worden) werd geboden. Zo is, naar het ons voorkomt, Nederland immer op zijn best. Peter van Campen had in zijn film kader Helmut Keutner te gast, de be faamde Duitse regisseur, die op de bres stond voor een gegeven, waarin van het antisemitisme geen spaan heel blijft. Het was een vlot en interessant inter view, goed voorbereid, maar voor de niet-Duits sprekenden een tamelijk duistere zaak. leek ons. Na een wat vlak toeristenfilmpje over Schotland, waarin men de schoonheid van de barre natuur niet helemaal had kunnen verdoezelen, kwam de eerste inlas: een reportage van Alfred van Sprang uit Leopoldstad, waarin de spre kers overliepen van optimisme. De tweede inlas was een extra van het journaal op film en de derde werd een levende reportage van de- Amsterdamse ramp. Men zou kunnen stellen, dat hiermee blijk werd gegeven, dat de taak Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE 4 van de televisie goed werd verstaan, maar dat zou toch een onbillijk „under statement" zijn, want er werd veel meer dan dat gedemonstreerd: toewijding en meeleven met de getroffenen, die met geen woorden van hulde te hoog kun nen worden geroemd. Dick van Bommel had de zwaarste taak: het buitenwerk, maar de man aan de knoppen verstond zijn vak ook uitnemend. Men kon n.l. opmerken, dat hij het verslag van een vader, wiens kinderen waren zoek ge raakt, afbrak, toen de emotie de man de baas werd en later, toen deze zich had hersteld, weer terugschakelde. Deze sensatie van de bewogen vader zou men in Amerika zeker hebben uitgebuit. Hier liet men de man even alleen met zijn eigen zorgen en verdriet. Wat een op luchting, toen later op de avond het be richt kon worden doorgegeven, dat alles terecht gekomen was! Niet zonder wrevel ervoeren we, dat niettegenstaande het vergevorderde uur, de dramatische produktie toch nog de lucht in ging. Wij hadden gedacht, dat het aanbeveling zou hebben verdiend, het spel op uitzendingstijd op telerecor- ding op te nemen en dan later tot uit zending over te gaan. Ons oordeel over „Andermans huis" is niet beter te formuleren dan door onze verklaring, dat we ongelijk hadden, en dat we gelukkig zijn, dat we deze prach tige uitzending tot het eind toe levend hebben voorgezet gekregen. Het ging over ons aller voorland: de oude dag en het dan veelal teveel zijn in het oude (of jonge) milieu. Het was de eerste produktie van Max Douwes van dit soort en hij verdiende er, naar onze mening, direct de meestersgraad mee in zijn gilde. Een welhaast vlekkeloze vertoning, zuiver in balans (en dat is een lofprij zing, want de dreiging van de draak was in elke episode voel- en haast tast baar aanwezig, maar het beest werd het hele stuk door onder de knie en dus buiten het beeld gehouden). De regis seur was gelukkig geweest met zijn be zetting, maar heeft er ook alles uitge haald wat ze aan spel en toewijding meebrachten. Dat stuk en tekst van een uitzonderlijke klasse waren, was inge wijden bekend, maar dat Nederland zo veel talent had, dat een verantwoorde produktie gerealiseerd werd, is niet minder dan een grandioze prestatie van een superieure tristesse overigens. BINNENLAND Tijdens de gehele duur van de in ternationale tuinbouwtentoonstelling „Flo- rlade" te Rotterdam van 25 maart tot 25 september a.s. zullen bloemschik wedstrijden voor amateurs worden ge- Mij. Plantkunde. In Roswinkel ln de gemeente Em- men in Z.-O. Drente is gistermiddag de twee klasslge christelijke school door brand vernield. De brand, begon op de zolder. vermoedelijk door een lekke schoorsteen en had tot gevolg dat zol der en dak ln de as werden gelegd. Het schoolmeubilair alsmede de leermiddelen kregen ernstige schade door vuur en wa ter. Voorlopig, zal er ln deze school geen les gegeven kunnen worden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. Westland 21/1; Austra lië: ms. Imperial Star 17/1; ss Strathmore 19/1; ss Illyrlc 21/1; Brazilië: ms. Mary Nuebel 19/1; ms. Gaasterland 21/1; Cana da: ss Maasdam 20/1; ms. Prins Willem van Oranje 21/1; Chill: via New York 19/1 Indonesië: ms. Modjokerto 21/1; Ned. An tillen: ss Breda 19/1; Nleuw-Zeeland: ss Dominion Monarch 21/1; Suriname: ms. Themls 20/1: Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms. Weltevreden 19/1; Brits Oost Afrika: ss La Bourdonnais 17/1. Op de gisteren ln Utrecht gehouden vergadering van het Nederlands Architec ten Genootschap is de voorzitter, de heer E. Reitsma. voor de derde maal ln deze functie herkozen. Het N.A.G. zal op 19 mei a.s. zijn eerste lustrum vieren. Het wereldvrljgezellencongres ln Gre- venblcht zal dit Jaar gehouden worden op zaterdag 13. zondag 14 en maandag 15 augustus. Op 16 augustus zal bovendien een drlelandentocht (Zuid-Limburg. Rijn land en Belgisch Ardennen) voor de deel nemers en deelneemster worden gehouden. Op het 34ste festival van de Interna tionale organisatie voor hedendaagse mu ziek. dat van 10 tot 19 Juni in Keulen wordt gehouden, zullen twee werken van Nederlandse componisten worden uitge voerd. n.l. „Mosalque pour orchestre" van Peter Schat en de Zesde Symfonie van Matthijs Vermeulen. Nimmer tevoren is op een festival van de genoemde organisatie een Nederlandse compositie ten gehore ge bracht. BUITENLAND Prins Rainier van Monaco ls ere voorzitter en beschermheer geworden van de ..Wereldcoalitie tegen de vivisectie" die ln 1955 te Genéve werd opgericht en waar bij thans 25 verenigingen, waarvan twee Nederlandse, zijn aangesloten. De ministers van Buitenlandse Za ken van de V.S., Frankrijk, West-Duits land en Engeland zijn van plan midden april bijeen te komen om de Westelijke opvattingen aangaande de topconferentie tussen Oost en West met elkaar ln over eenstemming te brengen. De ministers zouden waarschijnlijk In Washington ver- faderen, maar dit was nog niet definitief esloten, aldus berichten uit Londen. Men heeft gisteren ontdekt dat 11 schilderijen ln het klooster van het Esco- rlaal bij Madrid met een scherp voorwerp beschadigd zijn. Op twee na kunnen de doeken gemakkelijk gerepareerd worden Zes van de beschadigde schilderijen zijn van de hand van de 18de eeuwse Duitse schilder Anton Mengs en twee van de hand van de vroeg 19de eeuwse Spaanse schilder Francisco Lacoma. De overige doeken, die met het scherpe voorwerp wer den bewerkt, zijn van de Italiaanse en de Franse school. Het Escorlaal ligt op 50 km afstand van Madrid. Premier Kroesjtslef heeft gisteren bj zijn bespreking van het binnenlands be leid gewezen op „de goede resultaten die verkregen zijn door de uitbreiding van de rechten de replieken, plaatselijke over heidsorganen en massa-organisaties en voorts uit de reorganisatie van de Indus triële en bouwbeleid. Steeds meer gaan de massa-organisaties de fu ties van de staat uitoefenen. De ro' van de publieke mening wordt voortdurend belangrijker ln economische en culturele kwesties". het nabj Napels, ln Zuldwest-Italie, ge legen bergachtige gebied van Sessa Au- runca meer dan twintig aardschokken voorgedaan, die over een uitgestrekt ge bied schade hebben aangericht. Boeren en hun gezinnen, in totaal een tienduizend personen, hebben hun woningen verlaten en verblijven thans in legertenten. De eerste schok werd maandagmiddag ge voeld. De nacht van maandag op dinsdag hebben vele duizenden, o.w. oude vrou wen en kinderen, bij temperaturen bene den nul ln de open lucht doorgebracht. De volgende dag zorgde het leger voor tijdelijke onderkomens ln de tenten. Jacob Malik, de Russische ambassa deur ln Londen, die zoals bekend van zijn functie ls ontheven, zal na zijn terugkeer ln de Sovjet-Unie de functie van onder minister van Buitenlandse Zaken op zich nemen, zo heeft een woordvoerder van de Russische ambassade ln Londen meege deeld Een federale Jury te Biloxl In Mis sissippi heeft gisteren meegedeeld niet bij machte te zijn geweest beschuldigingen te opperen in het geval van de lynchpartij op de neger Parker, die door gemaskerde blanken uit zijn cel was gehaald. Parker was beschuldigd van verkrachting van een zwangere Jonge blanke vrouw. De Jury. waarin ook een neger zat. verklaarde uit het beschikbare bewijsmateriaal geen con clusie te hebben kunnen trekken. In Jaoende (Kameroen) is gisteren bekend geworden dat enkele dagen gele den bandieten vijf negers hebben ver moord en een aantal bouwwerken en hut ten van de r.-k. missie te Bazoe ln brand hebben gestoken. Carl Knack, die ervan overtuigd ls, dat wie wil leven ook moet werken en dat niemand rijk mag worden door een erfenis, heeft zijn naalmachinefabrlek vermaakt aan zijn tweehonderd werknemers. Zijn dochter Ottilie, de enige erfgename, ls het met hem eens. De winst zal gelijkelijk verdeeld worden tussen de werknemers en een fonds voor studiebeurzen. Volgens Knack wordt er door zijn bedrijf ln goede laren een winst gemaakt van enkele mil joenen mark. Oude Singel 236: Receptie 50-1arlg 1 staan Chr. Bond „Unltas". 89.30 v VRIJDAG Gebouw Prediker: Spr. evangelist J. J. Adelmund over „Jezus leeft". 8 uur nam, be- uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrou wenbond. Spr. mevr. A. M. de Moor-Rlng- nalda. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg speelt „Miss Ba". 8 uur nam. Zomerzorg: Jubileumverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. Lezing over luchtpost. 8 uur nam. Leiderdorp Lokaal achter Ger. Kerk: Bijeenkomst Ar los. L. H. Stroring over „De wereld en wij". 7.45 uur nam. Leiderdorp Gebouw Eikenlaan: Ned. Chr. Vrouwenbond. Ds. J. A. Peters uit Den Haag over „Het evangelie en de moderne mens". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: Herdenking 175-jarig be staan Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Optreden van Cllli Wang. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Nieuwjaars- visite. Ver. „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. DoelenkazerneHerdenking 30-jarlg bestaan Kon. Ned. Bond van oud-onder- officieren. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 1011 u. voorm. Bijbelstudie; 11 uur voorm., ds. D. Vink van Utrecht. St.-AntonlusclubhulsS.R.O.-cabaret- avond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering R.-K. Gym- nastiekver. Groen-Wit. 8 uur nam. Oegstgeest: (W. de Zwllgerkerk) Volle Evang. Zending. Sprekers as. Lang- hout van Amsterdam en Evang. Zegers v. Haarlem. 8 uur nam. ZONDAG Lido-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling „Paradijs onder de horizon". 10.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal): Clubshow Kyno- logenver. „Rijnland". 11.30 uur voorm, 5 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" „Het onbekende eiland". Den Burcht (grote zaal): Feestavond Chr. Bond „Unitas". 7.30 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Mevr. Rlka Hopper vertelt over haar toneelloopbaan. 2.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ballet Ned. Dans theater. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Causerie dr. J. M. Lodewijks „Florida zonder make up". 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Film „Het zwarte goud" o.l.v. J. Maasbach. 8 u. nam. Stadszaal (grote zaal)Gala-voorstelling Leids Studentencabaret ten bate van herstel Sociëteit Minerva". 8 uur nam. Tearoom Van der Heijden: Lunch bij eenkomst Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Spr. jhr. mr. E. van Lennep. 12.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Endegeest: K. en O.-cursus over de be handeling van psychiatrische patiënten. 8 uur nam. In den Vergulden TurkLedenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. DONDERDAG Casino Theater: K. en O. "I married a witch". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Aquarellen en tekeningen van Slerk Schroder en Amerikaanse gra fiek. Werkd. 104 uur; zon- en feestd 14 uur (tot 18 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur VOOR ZATERDAG 16 JANUARI Hilversum I, 403 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw ;ezln, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Op reis door de wereld, lezing. 10.30 Gevar. progr. 11.30 Gram. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Sportnws. VARA: 14.10 Voor de Jeugd. 14.45 Gram. 15.05 Vragenbeantw. 15.20 Gevar. muz. 15.45 De hervorming van de onderneming. 3. Waarom een vennootschapskamer?, le zing. 16.00 Kamermuz. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws en comm. 18 20 Planorecital. 18.30 Muz. nws. 19.00 Act. kunstprogr. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar progr. 21.15 Wie ls het? 21.40 Reis de plaats, hoorsp. 22.10 Gram. 22.30 s. 22.40 Soc. comm. 22.55 Gevar. muz. 23.25 Lichte muz. 23.5524.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de kind. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Voor de oudere luiste raars. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Lich te muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Nwe gram. 13.30 Lichte muz. 13.50 V. d. jeugd. KRO: 14.00 Voor de amateurs. 14.20 Kunstkron. 14.50 Voor de amateurs. 15.15 Franse les. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Gre- :oriaanse zang. 16.30 Gevar. muz. 16.50 Jportact. 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Popul. liedjes. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Ka- merork. en solist. 20.20 Lichtbaken. 20.30 Quiz. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong- oud-eeuwlg. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Drie ls te veel!, klucht (In de pau ze: Jazzmuz.). 21.50 Film. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeversl. 13.00 Gevar. muz. 13.25 Gevar. muz. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Hoorsp. 15.20 Rep. Rugby-wedstr. 17.05 Gram. 17.15 Boekbespr. 17.45 Voor de kleu ters. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportprogr. 19.45 Gevar. muz. 20.30 Interviews. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondge beden. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme. 1500 247 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 Nws.). 13.00 Hersengym. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 Sportparade. 14.10 Gevar. muz. 14.40 Intermezzo. 14.45 Sportquiz. 15.15 Zang. 15.45 Dansmuz. 16.15 Voetbalrep. 17.15 Ork. muz, 18.00 Sportreportages. 18.58 Intermezzo. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbalrep 20.30 Nws. en gltaarmuz. 21.00 Gevar. muz. (Om 21.30 Nws.). 22.00 Ork. conc. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Popul. gram. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Or- Ïelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 4.30 Gram. 15.30 Volksliederen. 16.30 So listen en ork .muz. 17.30 Duitse toplledjes. 19.00 Nws. 19.30 Madrigalen. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.10 Omr. ork. 22.40 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gevar. muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Ork. conc. 14.40 Kamermuz. 23.05 Hedendaagse muz. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Marsmuz. 12.30 Weer ber. 12.35 Praatje. 12.45 Koren. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonrecital. 15.15 Operettefragm. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kalen der. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Ge var. muz. 17.45 Engelse les. 18.00 Koor- conc. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 Omr. ork. 20.30 Gevar. muz. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m. 12.17 Lichte muz. 12.54 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.23 Le Re- vlzor. opera. 15.50 Gram. 16.02 Disco-Club. 17.00 Nws. 18.53 Gram. 19.10 Idem. 1930 Nws. 20.00 Hoorsp. 20.30 Gevar. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.55 Nws. Rijksmuseum voor VolkenkundeTen toonstelling „Ook dit ls Japan". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur (tot 28 fe bruari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Foto-tentoonstelling P. H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 Januari). BIOSCOPEN Trianon: „Een meisje ln duizend ge varen". (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9J5 u. Rex: „Van het Westelijk front geen nieuws". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45, 7.15 9.15 uur; donderdag: „Gebroeders Ka- ramazoff'. Studio: „Orfeu Negro" (14 Jaar). Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „Les enfants du paradis". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30 en 8 uur, zon dag: 2. 5 en 8 uur; donderdag: K. en O. Lido: "The nun's story" (14 Jaar). Da gelijks 2.30 en 8 uur. Luxor: „Vrouwenkamp Borneo". (18 Ir.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN end Apotheek Reyst, Te Lelden ls Steenstraat 35, Bit geen gehoor bU Uw halsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. Het ministerie van Buitenlandse Za ken van Israel heeft een speciale afdeling ln het leven geroepen om maatregelen te treffen tegen Arabische boycot van Israel. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon geh. bew onbewolkt geh. bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. licht bew. sneeuw zwaar bew. sneeuw onbewolkt onbewolkt sneeuw geh bew. sneeuw sneeuw onbewolkt onbewolkt geh. bew. sneeuw sneeuw sneeuw onbewolkt licht bew. onbewolkt regen regen licht bew. regen geh. bew. Li «»- -2» ono 7-1-6 1 o 7 -0 -5 ono 5 -1 -6 0.1 ono 7-1-6 2 ono 1 -2 -10 o 4-2-7 2 ono 2-3-9 4 o 4-2 -10 2 no 6 -4 -14 3 n 1 -19 -26 0 nno 2-7-8 0 w.stil -4 -10 0 no 8-2-4 4 n 3 2 11 no 5 0 no 4 -3 -10 3 no 6 -7 -13 2 no 8 -4 -7 w.stil 6-8 1 nw 4 -7 -9 19 nnw 2 3 11 w.stil -6 -14 0.3 ono 3 -9 -15 0.5 nno 1-11 -20 0 n 2-11 -12 0.1 zzw 2-7-9 4 ozo 2-2-5 2 o 5-6 -14 0 o 2-8 -15 0 w.stil 14 5 2 zzo 10 8 4 9 no 3 8 3 21 w 8 8-51 O 8 13 2 3 nno 4 12 3 9

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2