Drukbezochte protestvergadering in Parijs tegen liet antisemitisme Overheid zelf is niet voldoende P.B.O.-gezind Nieuwe kerk sieraad voor Alphen Maatregelen in Bonn en Berlijn Sociaal Economische Raad heeft geen beslissende invloed 0pgericht 1 maart 1860 Vrijdag 8 januari 1960 Derde blad no. 29943 Duidelijk is reeds nu te zienwelk een markant gebouw de nieuwe Gereformeerde kerk is, die op de hoek van de Pr. Bernhardlaan en de Willem de Zwijgerlaan in Al phen aan den Rijn wordt voltooid. De ingang is aan de kant van de Willem de Zwijgerlaan. In de ge vel aan waarszijden van de hoofd ingang zijn een aantal abstracte fi guren gemetseld van gewone bouw steen. Deze figuren zorgen voor een goede onderbreking van het grote vlak. In het bovengedeelte van het ge bouw bevindt zich de grote kerk- zaal. Onder de kerk zaal is het jeugd- gebouw voor de. Gereformeerde jeugdorganisatie s gelegen. De fa. J. van Rhijn en Zn. te Katwijk is met man en macht in de weer om het gebouw in enkele maanden te voltooien. De bedoeling is namelijk het ge bouw half april in gebruik te nemen, zodat de paaskerkdiensten in de nieuwe kerk kunnen worden ge houden. Zodra deze nieuwe kerk in ge bruik genomen is, zal de oude kerk aan de Ruyterstraat alleen gebruikt worden door de Chr. Geref. Ge meenteleden. „Jeugd-SIeutelslag" voor vluchtelingen (Van onze Amsterdamse correspondent) In tal van Nederlandse gemeenten is een begin gemaakt met de oprichting van jeugdcomité's, die met ingang van 27 februari drie weken lang de actie „Doe open zullen voeren. Een inzameling onder de jeugd ten bate van de vluchtelingen in de kampen Ohmstede en Friedrichsfeld in Duits land, die door Nederland zijn geadop teerd. Bij de Nederlandse jeugdgemeenschap te Amsterdam, waar het initiatief van deze actie is geboren, en die de lande lijke organisatie op zich heeft genomen spreekt men van de „sleutelslag". De heer J. Peeters, secretaris van de Nederlandse Jeugdgemeenschap, is bij zonder enthousiast over deze idee. „Er zijn in Nederland ruim tweeeneenhalf- miljoen jongeren tussen twaalf en vijf- en twintig jaar" zo zei hij, gedurende de sleutelslag vragen wij van elk hun ner een kwartje in ruil, waarvoor zij een sleuteltje krijgen. Dat symbolische sleu teltje kunnen zij bewaren als het bewys, dat zij hebben meegewerkt om de vluch telingen uit Letland, die nu nog onder mensonwaardige toestanden in de kam pen wonen een sleutel aan te bieden van een eigen huis". In de toren van de nieuwe kerk hangt reeds een luidklok. Gehoopt wordt dat voor de officiële opening ook de tweede er naast zal hangen. (Foto Leidsch Dagblad) Ontwikkeling P.B.O. hortend en stotend Prof. Verrijn Stuart kwam vervolgens over de hortende en stotende ontwikke ling van de PBO te spreken, een ontwik keling, waarbij de laatste jaren een aan merkelijke vertraging is ingetreden. Waren immers einde 1955 reeds 44 schappen ingesteld of was tot hun in stelling gunstig door de SER geadvi seerd, nadien werd slechts een zevental schappen aan de lijst toegevoegd, doch in het zuiver privaatrechtelijke vlak kan men, zo meende spreker, veeleer van een teveel in plaats van een tekort aan or ganisatie spreken. Men mag zich dus afvragen, of enige meerdere bundeling op dit terrein niet zou kunnen leiden tot een meer efficiente werkwijze. Bij de PBO komen echter plotseling vele bezwaren en weerstanden naar vo ren. Vele top-figuren uit het bedryfs- leven kunnen bijv. eenvoudig niet de tijd opbrengen om zich met het vaak sub tiele werk van het ontwerpen van een PBO-orgaan bezig te houden, wat er overigens op wijst, dat de. behoefte aan de PBO veelal geen al te belangrijke plaats op de prioriteitenlijst heeft, al hoewel betrokkenen somtijds wel bijzon der actief zijn op het terrein van de privaatrechtelijke organisaties, de „vrije" organisaties derhalve. ,T egeno vergestelde uitwerking van wat neo-nazi's beogen' In P a r ij s is gisteren een protestvergadering gehouden tegen de uitingen van anti-semitisme. De vergadering werd door 1200 men sen bezocht. Duizend anderen, die geen plaats meer konden krijgen, gaven op straat van hun veront waardiging blijk. Voor zondag staan ook protestbetogingen op het programma^ De communistische fractie in de Italiaanse senaat heeft in een motie een onmiddellijk optreden tegen elke vorm van anti-semitisme en rassenhaat gevraagd. In een verklaring van de Wereldraad van Kerken wordt diep medeleven uit gesproken voor de slachtoffers van de huidige golf van anti-semitisme en wordt op de leden-kerken opnieuw een beroep gedaan met alle macht te strijden tegen elke vorm van discriminatie. „De raad wil voorts zijn diepe sympa- hakenkruisen op de garage van de mi- j nister van Buitenlandse Zaken, Kreisky, aangetroffen. Minister Kreisky zei in antwoord op een telefonische vraag dat men dit incident niet te ernstig moest opvatten. Er zyn zeven miljoen inwoners in Oostenrijk en één is voldoende om twee hakenkruisjes te schilderen, zei hy. brengen dat het anti-semitisme nog steeds een gevaar is en dat de christenen tegen het joodse volk een positieve hou ding moeten aannemen." Neo-nazisfen zullen niet worden geduld in Berlijn Het stedelijk parlement van West- Berlijn heeft gisteren met algemene stemmen een resolutie aangenomen waar in wordt gezegd dat de stedelijke rege ring neo-nazistische organisaties moet verbieden .nazi's zonder verwijl moet doen berechten en vergaande anti-nazis tische maatregelen moet nemen. „Deze schandelijke gebeurtenissen schaden de reputatie van onze stad in de wereld", aldus de resolutie over het aanbrengen van hakenkruisen. De burgemeester van West-Berlijn, Brandt, heeft in het parlement felle kri tiek geuit op de neo-nazistische en anti semitische incidenten van de laatste tijd. Is het werkelijk al zo ver dat de Duit sers niet meer weten wie hen geleid - heeft naar beknotting van de vrijheid, I wil meewerken. Nu dus een van de or- naar de oorlog, de na-oorlogse ellende i ganisaties, door wier gezamenlijk over- en de verdeling van Duitsland? Zijn de leg de saneringsheffing tot stand is ge- Heffingsverordening sanering broodbakkerijen Het bestuur van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten 1 heeft gisteren besloten, de heffingsver ordening sanering broodbakkerijen, die j op 1 maart a.s. zou aflopen, tot 1 juni van dit jaar te verlengen. In afwach ting van de totstandkoming van een bedrijfschap voor de broodbakkerij is deze verordening in het verleden al een aantal malen verlengd. Thans werd be paald dat het nu de laatste verlenging zal zijn. De heer Ulrich deelde mee dat zijn or ganisatie, de vereniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, niet langer aan de uitvoering van de heffingsverordening Beleid paren aan geduld Wie de P.B.O.toegepast op de juiste wijze, met vermijding van monopolistische groepstendenties en van bureaucratisme, maar met waarborging van gezonde concur rentievoorwaarden en van nuttige maatregelen in het belang der be- drijfsgenoten, een belangrijke zaak acht, heeft zich te realiseren, dat hij, naast overtuiging van de juist heid van zijn doelstelling tot het verwezenlijken daarvan, een ge stadige en goed gefundeerde pro paganda voor dit systeem zal moe ten voeren. Zij, die op het hoogste niveau beslissingen hebben te ne men, zullen beleid aan groot ge duld moeten paren, zolang in be ginsel de voorkeur wordt gegeven aan vrijwillig overleg boven ge forceerd opdringen. Duitsers het onrecht vergeten dat zij andere volkeren hebben aangedaan, in het bijzonder de mensen van joodse af komst? vroeg Brandt. Volgens de burgemeester zullen neo- nazistische groepen in West-Berlijn niet worden geduld. PDe politieke directeur van het joodse thie bevestigen voor het joodsevolk, j Wereldcongres, Easterman, heeft don- waarmee de christenen een kostbaar erf- derdag op een persconferentie te Bonn deel gemeen hebben. Hij spreekt de wens gezegd, dat de Westduitse minister van uit dat de wortel van deze gevaarlijke Buitenlandse Zaken, Von Brentano, hem heropleving van anti-semitisme onver- I 's ochtends had verzekerd dat zijn rege- wijld wordt uitgeroeid". 1 ring binnenkort de voorstellen van Eas- no ro„roto,lp terman tot verwijdering van nazi's uit r„?rt ri.«l v5«2r I alle "PMten van het leven in Duitsland raad. de Nederlander dr. Visser t Hooft,zal bestuderen. Volgens Easterman zei verlflnnrd h.t v„nH,l,.m. ,n I Bren,ano yoor h(_t kaWnet niet moeilijk zal zijn de kern van deze heeft verklaard dat het vandalisme in elf landen het werk van een klein aan- sira?tiong<'n? s;h;ini. Hij voorsteiien te aanvaarden .Deze kern is Proces over het doden van geesteszieken in de oorlog De openbare aanklager van een recht bank in West-Berlijn heeft gisteren levenslange gevangenisstraf geëist voor twee artsen, dr. Matches en dr. Benatz- ky, wegens deelneming aan de moord op 26 geesteszieken in de laatste dagen van de tweede wereldoorlog. De artsen staan ook terecht wegens poging tot moord op patiënten. Dr. Matthes heeft toegegeven zonder succes te hebben getracht geesteszieken in het ziekenhuis van Otmadhau te ver giftigen toen de Russen naderden. De patiënten waren tenslotte in zijn bij zijn doodgeschoten. Hij zei geen andere mogelijkheid te hebben gezien, omdat de zieken niet naar elders konden wor den vervoerd. Dr. Benatzky ontkende iets met de moorden te maken te hebben gehad. voegde hieraan toe dat deze daden zeer wel de tegenovergestelde uitwerking van hetgeen de daders daarvan verwachtten, zouden kunnen hebben omdat „zij hon derdduizenden christenen tot het besef Mobiel teststation Dordrecht heeft volgende weck een internationale primieur. Bij het begin van de landelijke campagne van het Verbond voor Veilig Verkeer, dat in alle Nederlandse gemeenten veilig-verkeers- dagen zal organiseren, wordt in Dordt gestart met het ingebruik stellen van een mobiel teststation, dat nog nooit eerder op de weg is geweest en waarin onder meer een apparaat is opgesteld voor het controleren van de ogen van weggebruikers op naöhtblindheid. Het „station" is ondergebracht in een hier voor speciaal ingerichte auto, die ver der bijvoorbeeld ook nog de mogelijk heid biedt om de reactiesnelheid van een proefpersoon te bepalen. De burgemeester van Dordrecht, mr J. A. H. J. van der Dussen, zal het teststation maandagmorgen ten doop houden, een gebeurtenis waarvoor ook van de zijde van radio en televisie be langstelling bestaat. geheel in overeenstemming met de op vatting van de regering. Scherper toezicht bepleit Easterman zei o.m. te hebben voorge steld dat de regering of het parlement een uitgebreid onderzoek zal doen naar het nazistische verleden van alle be langrijke personen in Duitsland, zowel in de regering en bij het bestuur, bij de rechterlijke macht en het onderwijs als uit de pers. Alle figuren met nazistische opvattingen en sympathieën dienen ten spoedigste uit hun ambt of beroep te worden gezet. Voorts dienen alle natio- komen, zich terugtrekt, meende hij dat de heffingsverordening per 1 maart moet expireren. De vereniging van werkgevers is bereid haar aandeel in de kosten van de Nederlandse Bakkerij- Stichting, voor welker financiering on geveer twee derde van het sanerings fonds pleegt te worden aangewend, zelf te dragen. De grieven, welke de Vereni ging van werkgevers tot haar houding hebben geleid, betreffen o.m. de kwestie- Haarlem. Gemeentelijke herindeling noord-west Veluwe? Door Ged. Staten van Gelderland ls aan de betreffende Noordveluwse ge- meenteraden een schrijven gezonden waarin zij de wenselijkheid uitspreken dat een voorstel van wet wordt gedaan, tot een gemeentelijke herindeling van noordwest Veluwe. Dit voorstel zal naar hun oordeel moeten inhouden dat de huidige gemeenten Harderwijk, Er- melo. Doornspijk, Elburg, Oldebroek en Hattem worden opgeheven en dat tot de vorming van de nieuwe gemeenten Har derwijk. Nunspeet. Elburg, Oldebroek en Hattem wordt overgegaan. In een uitvoerige nota geven Ged. Staten een toelichting, terwijl van de oude zowel als de nieuwe gemeentelijke indeling kaarten zijn bijgevoegd. De gemeente- naat-soclalistisch gezinde en ultra-na- ,me"Xe" tionalistische organisaties te worden ver- omtrent dat voorstel bekend te maken. Prof. Verrijn Stuart moest echter toe geven, dat de PBO thans de conjunc tuur niet mee heeft. Aan depressiebe- strijding, zoals in de jaren dertig, door middel van bedrijfstaksgewijze organi satie heeft men thans geen behoefte. Te begrijpen dus, dat vaak gezegd wordt: laat ons nu eerst de algemene beginse len van de geörienteerde economie en van de met globale middelen werkende conjunctuurpolitiek behoorlijk in de praktijk brengen, en dan komt later de rest wel. Begrijpelijk noemde de SER-voorzitter deze ontwikkeling, maar daarom toch nog niet juist. Binnen het kader ener goed functio nerende geörienteerde economie vallen immers ook terreinen aan te wyzen, waarop PBO's uitermate nuttig werk kunnen verrichten en waarin zij de har monische ontwikkeling van het gehele sociaal-economische leven belangrijk kunnen bevorderen, mits men een juiste dosering bij de toekenning en het ge bruik van bevoegdheden in acht weet te nemen. Het kan zijn, dat men om principiële redenen tegen de PBO is, maar nimmer mag ,als er geen overwegende princi piële bezwaren zijn, de zaak telkens weer onder het voorwendsel van andere en dringender zaken op de lange baan geschoven worden. Hoger personeel boden en de oorsprong van de financiële middelen van die or nisaties te worden nagegaan. Ook dient, aldus de voorstel len van Easterman scherp toezicht te worden geoefend op buitenlandse anti semitische vluchtelingen die in West- Duitsland asiel hebben gekregen, zeals Hongaarse en Oehrainse groepen. Voor het huis van een joodse zaken man in Buenos Aires is gisteren een bom ontploft waardoor ruiten zyn ver brijzeld. Ook huizen in de omgeving wer den beschadigd. Niemand liep verwon dingen op. In Wenen zijn gisteravond (weej OEFENREIS SMALDEEL V Hr. Ms. jagers Limburg en Groningen, beide behorende tot smaldeel V. zullen voor hun reis naar de Ned. Antillen uit Den Helder vertrekken 15 januari, Hr. Ms. Walrus (eveneens behorende tot smaldeel V) vertrekt 14 januari uit Rotterdam. De schepen worden 30 janu ari a.s. in Willemstad (Net. Antillen) verwaoht. De twee eerstgenoemde schepen wor den 11 april in Den Helder terugver wacht. Hr. Ms. Walrus op 6 april in Rotterdam, Prof. Verrijn Stuart sprak ook over de positie van het hogere personeel. Op het vlak van de vertegenwoordiging van be paalde groepen uit het bedrijfsleven doen zich zeker problemen voor. die niet zon der betekenis zijn. Niet zelden is het in functie treden van een schap namelijk niet aanzienlijk vertraagd als gevolg van deze problematiek. De SER heeft echter zoals uit de praktijk blijkt een open oog voor deze problemen. Men moge zich beklagen over het feit, dat de erkenning van bepaalde verschuivingen in het sociaal-economische bestel zijn tijd moet hebben, het zou volkomen on juist zijn in dergelijke zaken over een nacht ijs te gaan. Met de wet in de hand kan men in ieder geval alle kanten uit. Tot slot wees prof. Verrijn Stuart er op, dat als bij het verordenende werk er maar op gelet wordt dat aan de gezonde mededinging niets in de weg wordt ge legd, de gebondenheid aan de EEG geen belemmering voor het voortbestaan en de verdere ontwikkeling van de PBO behoeft te vormen. Oud SD-er Berends weer gearresteerd De minister van Justitie heeft op dracht gegeven, de voorwaardelijk in vrijheid gestelde 52-jarige oud-SD-man A. Berends opnieuw in bewaring te Stel- [len hangende het onderaoek naar de overtreding van de bijzondere voorwaar de, die aan zijn invrijheidssteliling was verbonden. De Rijksrecherche heeft de man te Amsterdam gearresteerd. Hy woonde daar bij zijn broer in Amster dam-west. Hij is ondergebracht in het Huis van Bewaring in Amsterdam. Berends was in vrijheid gesteld op voorwaarden, dat hij zich niet zou op houden in de provincies Gelderland en Overijssel. Niettemin begaf hij zich direct na zyn vrijlating naar Deventer. Na een onderhoud met de officier van Justitie te Zutphen is hij teruggekeerd naar Amsterdam. Nadat de minister over deze zaak een rapport van de officier van Justitie had bereikt heeft hij beslist, dat het hangende het nadere onderzoek wenselijk is, dat Berends in verzekerde bewaring blijft. Heiimcee't is (Ie moeite niet Jonge Noordwij ker zocht geluk in Canada's hoge noorden Sneeuw en ijs en vooral ook olie Na de oorlog zijn heel wat Noordwijkers geëmigreerd. Overal in oir.e steeds kleiner wordende wereld komt men ze tegen. Soms duizenden kilometers van het vaderland. En dan opeens duiken ze weer op in de badplaats, zoals Felix Otto, een zoon van een garagehouder aan de Herenweg. Een Viscount van de Canadian Paci- j stekend in dat rauwe, ongekend ruime Viüm Ho7sr Haopn territorium van dip innpp staat, met haar fic Airways bracht hem dezer dagen voor enkele weken verlof uit het hoge noorden van Canada naar de lage lan den aan de Noordzee. Over de poolroute, binnen 16 uur. 't Is eigenlijk de moeite niet meer om heim wee te krijgen! De heer Otto heeft dat in ieder geval nooit gehad, want het bevalt hem uit- Prof. Verrijn Stuart: territorium van die jonge staat met haar vele mogelijkheden, waar nog echt pionierswerk kan worden verricht. Te eng Zes jaar geleden werd het hem te eng in het dicht bevolkte Holland. Met een gezonde zin voor avontuur en een fikse dosis werklust en wil om te slagen, stapte hij op de boot om een onbe kende toekomst tegemoet te gaan. Zijn treinticket van Halifax naar Vancouver benutte hij maar half, daar hij in de omgeving van Virden in de Canadese staat Manitoba boortorens ontdekte. Monteur van professie trok dit hem aan. Het waren de eerste olieboringen in die streek. Eigen auto Otto stapte uit en ging aan de slag. Niet in de olie, maar in de garage. ,,'k Had praktisch geen cent meer op zak toen ik begon". Maar een jaar later reed hij in een eigen wagen, wel geen fonkelnieuwe slee, maar hij reed en bleef rijden. Zelfs schoot er nog wat over om met een paar maanden verlof naar Holland te gaan. Teruggekeerd in Canada kwam hij in contact met een big-boss van een der oliemaatschappijen. Onze emigrant zag perspectief en avontuur in de oliewin ning en weldra zien wij hem optrekken met het zware materiaal van Powell of Canada, een chemicaliënindustrie bij de olievelden in de streek van Edmonton, Canada's meest noordelijk gelegen stad in de staat Alberta, wel eens genoemd de Poort naar Alaska, maar er toch nog een paar duizend mijl vandaan. 't Geeft te denken aan barre winters, sneeuw en ijs. Die zijn er ook. Zo'n 50 graden onder nul is geen zeldzaamheid. Er buldert ook wel eens een sneeuw storm en toch valt het klimaat wel mee door de warme Pacific-luchtstromingen, die over de Rocky Mountains duiken. Van Edmonton uit maakte Otto gere geld trips in een vliegtuig van de maat schappij naar Yellow Knife in The North-West Territories met haar goud en nikkelmijnen. Daar, in de bossen rond het Grote Slavenmeer wordt druk naar olie ge zocht en de maatschappij Powell of Ca nada verleent daarbij service bij het grondonderzoek en dergelijke. Avontuurlijk Het is een afwisselend en avontuurlijk leven en Felix Otto heeft er geen mi nuut spijt van gehad, dat hij naar de noordelijkste grens van de beschaafde wereld is getrokken, waar sneeuw en ijs praktisch het gehele jaar in de onaf zienbare dennenbossen blijft liggen. Grote onwetendheid over bezettingstijd Brochure voor schooljeugd In een kamertje van het Nederlands ToneeLmuseum aan de Herengracht 168 te Amsterdam heeft de acteur Ben Groeneveld zijn intrek genomen met het vaste voornemen tot en met 5 mei a.s. een enorme hoeveelheid werk te verzet ten. De heer Groeneveld is leider van heit Bureau van het nationaal comité voor riering Bevrijdingsdag 1960, dat hier tijdelijk gastvrijheid is verleend. Van het bureau uit zullen de plaat selijke feestcomité's straks tal van sug gesties krijgen om van de vyfde mei een zo waardevol mogelijke dag te maken. Hier worden odk de landelijke mani festaties voorbereid en tenslotte wordt er gewerkt aan een brochure voor de jeugd, waarin de 'betekenis van de vijfde mei wordt uiiteen-gezet. De onwetendheid onder de Jeugd over de toestanden in de laatste oorlog is blijkens urgente onderzoekingen op scholen ontstellend groot. DLt heeft het comité er toe gébracht een brochure samen te stellen onder de titel „Volk in verdrukking en verzet". Schrijvers zijn de heren J. W. Rengelink en I. Mug. Het ligt in de bedoeling het boekje in een reusachtige hoeveelheid te laten drukken en via de gemeentebesturen waarvan een bijdrage zal. worden ge vraagd op de scholen te laten ver spreiden. De tekst zal van illustraties worden voorzien. IJsschots met Amerikaanse geleerden brokkelt af De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat 28 Amerikaanse militaire en burgergeleerden in moei lijkheden verkeren, doordat de grote ijsschots, waarop zij sinds mei van het vorige jaar in het Noordpoolgebied onderzoekingen doen, afbrokkelt. Vlieg tuigen zijn op weg om hulp te verle nen. De ijsschots bevindt zich op ruim 700 km. van Point Barrow in Alaska. Volgens een woordvoerder van de luchtmacht was de schots in de afge lopen tien uur tot een kwart van haar oorspronkelijke grootte afgebrokkeld. De lengte van de startbaan is tot 1200 meter verminderd. Bureau Zuid-Molukken dankbaar voor kerst-acrie (Van onze Haagse redactie) Het bureau-Zuid-Molukken te Den Haag is zeer dankbaar voor het resul taat van de door de stichting „Door de eeuwen trouw" gehouden kerstactie, ten bate van politieke RMS-gevangenen in Indonesië. Vele Nederlanders hebben er weer voor gezorgd, dat door bemiddeling van het. Ned. Roode Kruis pakketten met kleding, versnaperingen en medica menten ten- bestrijding van tropische ziekten verzonden konden worden. Ook ongeveer 200 in Nederlandse sanatoria verpleegde chronische zieken, afkomstig van de Zuid-Molukken, kon den worden verrast. (Speciale berichtgeving) De voorzitter van de SER, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, heeft vanmorgen in zijn nieuwjaarsrede, uitgesproken in de grote vergaderzaal van het SER-gebouw te Den Haag, enkele behartenswaardige opmerkingen gemaakt met betrekking tot het adviserende werk van de raad en zyn commissie, de totstandkoming en werkwijze van de PBO-organcn en het zich by tijd en wijle manifesterende gebrek aan medewerking door de overheid. Spreker merkte op, dat nu grondig is afgerekend met de foutive leuze, dat in ons land in feite niet de regering, maar de SER zou regeren en dat deze beslis sende invloed op de eigenlijke beleidsbeslissingen zou hebben. De verantwoorde lijkheid voor het beleid berust immers niet en mag ook niet bij de daarvoor in het leven geroepen SER berusten, maar by de regering, resp. regering en parlement. Zy, die wel verantwoordelijk zijn, moeten zelfstandig beslissen en mogen zich nimmer achter een advies van de SER verschuilen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5