BIXIE-BISCUITS zijn de beste Voorzitter V.P.R.O. doet felle anval op huidig omroepbestel erouderd systeem Film bruiloft sjah Vroede vaderen van Hazerswoude namen afscheid van secretaris „Mijnheer Bardotraakt slaags igericht 1 maart 1860 Dinsdag 29 december 1959 Derde blad no. 29935 |et is alleszins begrijpelijk, dat de eeglijkheid in onze radio- en televi- treld haar weerslag vindt in de pu- ie opinie, meende de voorzitter van VPRO, dr. J. A, de Koning in zijn jblik op het afgelopen jaar. Geen der, dat de gehele pers in het voor jaar een bijzonder bewogen beeld te geeft van uitingen, kritiek en n, dat dan behalve op afzonder- voorvallen zich uitstrekt tot het eel van de radio- en televisiewereld illversum. get is", aldus dr. De Koning: „alsof een golf van bewogenheid is komen jwellen in de publieke aandacht km het beeld willen gebruiken van de, stormachtige wind windkracht 8 9, uit verschillende richtingen, doch gericht tegen wat globaal wordt eten: het bestel. Deze wind waait uit brede kringen van kunst en enschap, van onderwijs, doch even- I uit kringen van kerk eh volksont- leling en evenzeer uit de hoek van bedrijfs- en zakenleven en van de rt. Het is een verschijnsel, dat op ver gende wijzen naar voren komt, doch niettemin constant in kracht toe- uit". Diepere oorzaak 'aar het zo duidelijk en ook steeds t algemeen optreedt, is het wyzer zich rekenschap te geven van de lere oorzaken of die er zyn en zo welke het zijn dan om zich uit te ten in verzet en maatregelen tegen iptomen, zoals maar al te vaak in de 10- en televisiewereld gebeurt, fanneer nu rond het radio- en tele- ebestel, aldus dr. De Koning, in toe- aende mate stemmen van onbehaag- beid en kritiek opklinken, dan zit r één grote grondoorzaak achter n.l. zo geheten bestel niet meer past het nieuwe cultuurpatroon, dat zich ig is in ons volk te ontwikkelen, ierdoor en natuurlijk knijpt dit ergst bij de televisie treden agingen op, welke alleen maar kun- worden opgeheven door een ingrij- tde aanpassing van het thans gel de omroepbestel aan ons nieuwe cul- rpatroon. Twee gevaren fan twee kanten, aldus dr. De Koning, rdt deze gezonde ontwikkeling be- igd. Ten eerste door een eventueel inemen van de ontwerp-omroepwet, irdoor een systeem dat steeds duide- a bewijst verouderd te zijn, nota ie wettelijk zou worden gefixeerd. Dit het begin worden van een trieste rmale werkweek van 40 uur in Engelse industrie fan onze Londense correspondent) let pleidooi, dat het Britse Verbond i Vakverenigingen thans houdt voor invoering van een normale werkweek i maximaal 40 uur in de Britse in- rrie is algemeen in goede aarde ge- ta. In de afgelopen tien jaar is in jtland de standaard werkweek van 'lur onveranderd gebleven, terwijl de oduktiviteit met 20 procent is toege- m. Bovendien ligt wat kortere werk en betreft, Engeland aanzienlijk ach- blj de Verenigde Staten en Frankrijk, «Ijl het doel van de Euromarktlan- eveneens is de algemene invoering een 40-urige werkweek. Iet Britse Vakverbond kan - slechts ielings invloed in kwesties als deze lefenen, omdat de afzonderlijke bon- i hierover met de verschillende werk ersorganisaties moeten onderhande- Sommigen zien in de campagne een kapte beweging voor loonsverhoging, ke, nu de levenskosten de laatste lerhalf jaar vrijwel gelijk gebleven i, moeilijker is te verkrijgen. Ook dt gewaarschuwd voor het gevaar naarmate de officiële werkuren ver- t worden er meer overuren zullen den gemaakt, waarvoor het loon- tf anderhalf maal boven het nor- Ie ligt. Gemiddeld wordt er op het Qblik in Engeland 46 tot 47 uur per ik gewerkt. In een verkorting van de ktijden als onderdeel van een alge- :e internationale ontwikkeling op dit ied wordt echter een nieuwe aanspo- gezien voor grotere doelmatigheid te industrie, zodat deze stroomlijning, ten op de juiste manier toegepast, de tóe economie en speciaal de export goede zal kunnen komen. (roesjtsjef over Russische prod uk tie levensmiddelen episode van toenemende blokkeringspo gingen van het bestel tegen tóch on weerstaanbaar opdringende aanpas- singseisen onzer veranderde samen leving. Het einde kan dan niet anders zijn dan de nederlaag van het bestel. Het risico, dat daarmede dan tevens culturele waarden ernstig worden ge schaad is zeer groot te achten. Nooit in de geschiedenis heeft een verouderde structuur zich met macht te lang in stand gehouden zonder schade aan we zenlijke zaken te berokkenen. Dit brengt ons tot het signaleren van het gevaar aan de andere zijde, nl. aan de kant van de bonte schakering der „bestel-bestormers", zoals die alom worden gevonden. Zij variëren van het gezelschap achter de commerciële tele visie in haar meest radicale vorm via de sport en het amusementsleven tot en met de groepen in kunst en wetenschap. Daar dreigt het gevaar van simplisme en nivellering, van eigen belang in de slechte zin van het woord, van vergro ving en van wellicht ongewild en onbe doeld verraad aan de wezenlijke cultu rele opdracht van radio en televisie. Nieuwe Hebriden door een wervelstorm geteisterd Fort Villa, het administratieve centrum van de nieuwe Hebriden (een eilanden groep in de Stille Oceaan), is door een wervelstorm bijna geheel verwoest. Van slachtoffers is evenwel geen melding gemaakt. De plaats heeft 2.500 inwoners. De nieuwe Hebriden staan onder ge meenschappelijk Brits-Frans beheer. Ongeveer 80 Tc van Port Villa, aldus be richten. die in Noumea (Nieuw Caledo- nië) zijn ontvangen, zou door de wer velstorm met de grond gelijk gemaakt zijn en ongeveer 90% van de oogst zou verloren gegaan zijn. De wervelstorm trof het eiland gisteravond. Verder is 'bericht, dat het dorp Mele is weggevaagd en het dorp Erakor door zeewater is overspoeld. Het Franse ziekenhuis te Port Villa is eveneens verwoest en de patiënten zUn geëvacueerd. Het Franse fregat „La Confiance" is op weg naar Port Villa. De autoriteiten te Noumea hebben besloten vrouwen en kinderen naar Nieuw Caledorië te evacueren. .Er zal gepoogd worden een luchtverbinding met het getroffen gebied tot stand te brengen. Oorzaak verongelukken Mariner nog onbekend De oorzaken van het verongelukken van de Mariner 102 in de Patipibaai in Ned. Nieuw-Guinea op 17 december p.l. zijn nog niet bekend. Het wrak is 20 december vermoe delijk gelokaliseerd. Een duikploeg zal alles in het werk stellen het wrak te bergen. De inmiddels ingestelde commissie van deskundigen zal, afhankelijk van het lichten van het vliegtuig en de verklaringen van getuigen, naar alle waarschijnlijkheid de oorzaken van het verongelukken van de Mariner 102 kunnen vaststellen. Mede in verband hiermee is de vlag officier M.L.D. op 26 december naar Ned. Nieuw-Guinea vertrokken. In afwachting van de resultaten van het onderzoek is gelijk bekend het vliegen met Mariners verboden. Ten aanzien van het geheel buiten gebruik stellen van de Marinervlieg- tuigen zal nader worden beslist, aldus heeft de minister van Defensie, de heer Visser, geantwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Ritmeester. Polygoon heeft een kleurenfilm ge maakt van de bruiloft van de Sjah van Perzië. De chineasten Piet Buis en Joop Burcken zijn een week in Teheran ge weest. Uit de grote hoeveelheid mate riaal is thans een film van ruim een kwartier samengesteld, die een indruk geeft van het leven in Teheran, de mo derne hoofdstad van een Oosters land met een rijke historie. Schilderachtige markt- en straataferelen zijn verweven met beelden van de versieringen en de feëerieke verlichting te rere van de hu welijksplechtigheden, die de belangrijk ste plaats in de film innemen. Opnamen van de studente, die Keizerin werd, kon den aan de vooravond van het huwelijk in de woning van haar oom worden ge maakt. Polygoon heeft deze film als enige maatschappij ter wereld, dank zij de medewerking van de Perzische auto riteiten, kunnen maken. Het huwelijk van de Sjah, een kleu renfilm die ook naar Duitsland, Frank rijk en België wordt geleverd, zal don derdag a.s. in circulatie gaan. Zwolle's burgemeester nam afscheid „Voortreffelijk magistraat" In een buitengewone raadsvergadering in de Oude Schepenzaal van het stad huis heeft de burgemeester van Zwolle jhr. mr. G. A. Strick van Linschoten gis termiddag afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Wethouder A. Veltman schetste de burgemeester als iemand, die op soepele wijze leiding gaf aan de beraadslagingen en overhandigde hierna een fotoboek over Zwolle. Namens de raad sprak de nestor, de heer B. Propsma, die de heer Strick van Linschoten roemde als een voortreffelijk magistraat en een bemin nelijk mens. Namens de raad en de ge meentesecretaris bood spreker een boek werk in zeven delen over de bescha vingsgeschiedenis aan. Gemeentesecretaris Bakker noemde de scheidende burgemeester een wijs man en een goed mens. die een sfeer van vertrouwen, veiligheid, vriendelijk heid en warmte om zich heen verspreid de. In zfjn dankwoord gaf de burgemees ter zich over aan enkele bestuurlijke be spiegelingen. „Het is droevig", aldus spr. „maar men krijgt het angstige gevoel, dat ons democratische bestel niet meer in staat is grote problemen op grootse wijze op te lossen. Het blijft opknappen en oplappen en dat geeft wonderlijke ontwikkelingen, zo al niet een omhals brengen van de democratie zelf". Hierna werd in de Stadsschouwburg „Odeon" een afscheidsbijeenkomst ge houden. waarin een groot aantal spre kers het woord voerde en waarbij tal van geschenken werden aangeboden. Vervolgens werd een zeer druk bezoch te receptie gehouden, gevolgd door een diner met de raad en genodigden in ho tel „Wientjes". Tot besluit werd in de Buitensocieteit de revue „Dit is Zwolle" opgevoerd. Vanavond zal de burgery met een défilé afscheid van de burgemees ter nemen. NIEUWE ZENDINGSTERREINEN Generale zendingsdeputaten van de Geref. Kerken hebben aan de generale synode, die op 4 januari te Utrecht zal vergaderen, een uitvoerig rapport aan geboden, dat handelt over de nieuwe terreinen, die deze kerken naast het zendingsterrein in Indonesië zouden kunnen aanvaarden. Het voornaamste van de aan de synode aangeboden voor stellen is, dat deze kerkvergadering een commissie zal institueren voor de uit voering van taken in Pakistan, Roeanda- Oeroendi en Brazilië-Argemtinië, de zo genaamde Raruba-commissie. Maandagavond heeft tijdens een buitengewone raadsvergadering het afscheid plaats gehad van de heer B. den Braver als gemeente-secretaris van Hazerswoude. De burgemeester, de heer Smit. was van mening, dat het de heer Den Braver niet mee zal vallen zich los te maken van de gemeente, die hij vele jaren heeft gediend. Hij memoreerde, dat de scheidende secretaris 95 procent van de huwelijken heeft voltrokken en dat de heer Den Braver voor elk bruidspaar een origineel toespraakje in petto had. De burgemeester prees de bescheidenheid van de scheidende secretaris. De heer F. J. Kouwenhoven sprak als nestor van de raad vriendelijke woorden, waarna hij een pluche fauteuil aan bood. Bescheiden De heer Kaashoek voerde het woord namens de SGP-fractie, de heer C. Mat- ze deed zulks namens de A.R.-fractie. Laatstgenoemde schetste de secretaris als bescheiden, rustig en vriendelijk. Na mens de CHU wenste de heer Joh. We zelenburg de heer Den Braver een ver diende rust toe. De heer Den Braver schetste in zijn afscheidstoespraak het deel van zijn levensloopbaan, dat zich in Hazerswoude had afgespeeld en bracht de moeilijke Jaren tijdens en vlak na de bezetting in herinnering. Voldoening „Mijn functie heb ik 40 jaar met veel voldoening vervuld. Mijn arbeid was Burgemeester Smit dankt de heer Den Braver vooral hetgeen hij voor Hazerswoude heeft gedaan. (Foto Leidsch Dagblad) mijn geluk." Veel waardering had hij voor de wijze waarop de verschillende burgemeesters met hem tal van bespre kingen hebben gevoerd betreffende de dagelijkse gang van zaken in de ge meente. Ook had hij een warm woord van dank voor de wethouders en raads leden, die hij in de loop der jaren had meegemaakt. „Het ljjkt wel of ik zonder uitzondering alleen maar met sympa thieke wethouders en raadsleden te ma ken heb gehad". De scheidende secretaris besloot zijn toespraak met: „mijnheer de voorzitter, heren wethouders en raadsleden, het gaat u allen wel, moge God u en uw ge zin en heel de gemeente in rijke mate doen ervaren Zyn trouw en Zijn goed heid, Zijn liefde en Zijn ontferming". waar warmte Helpt, helpt PHILIPS Infraphil beter denk daaraan ook bij rheumatiek en verkoudheid Prijzen: aa.TS en 37.^^ Ons kort verlicml door G. M. Allen Toen ik op een avond van m'n werk naar huis liep en, zoals gewoon lijk, nog maar een halve kroon op zak had, zag ik toevallig de kopregel van een grote advertentie: „Honderd pond voor de eerste papegaai, die zegt: ..Bixie Biscuits zijn de beste!" Eerst dacht ik: Crickey, wat zullen ze straks nog eens verzinnen! En toen: Ik zou honderd pond bést kun nen gebruiken. Tenslotte dacht ik aan m'n papegaai, die in z'n hele leven nog nooit een zinnig woord had ge zegd. Het is een doodgewone gele kakatoe. Sedert m'n dochter eens ge probeerd heeft z'n kop rood te schil deren. had hij echter als bijnaam ,,rooie" gekregen. Crickey, dacht ik, als dat beest nu eens had kunnen praten! Toen moest ik plotseling aan George denken en kreeg het idee-van- de-eeuw! George is buikspreker. Voor z'n ge noegen tenminste. Hij leeft van een handeltje in sigaretten. Vaak is hij op een winteravond met z'n afschu welijke pop bij ons geweest en hield de kinderen dan op tot lang ni bed tijd. Zodra ik thuis was, belde ik George op en vroeg hem of hij even langs wilde komen. ,,Er zit iets voor je in", beloofde ik hem, ,,als je tenminste mee wilt doen". George was nogal sceptisch, maar hij kwam toch. „Wat voor plannetje broeden jullie nu samen weer uit?" vroeg mijn vrouw, maar ik vertelde het haar niet, want anders zou de hele straat het in een paar minuten weten. Ik nam George mee naar de schuur en vertelde hem daar wat ik be dacht had. „Ieder de helft", zei ik. „Wat zeg je er van?" „Ik ben sprakeloos", zei George, „je bent altijd nogal sterk geweest in het verzinnen van slimme zaakjes, maar dit is toch wel het toppunt van wat ik ooit gehoord heb". Ik praatte dus verder en gaf hem geen gelegenheid mij in de rede te vallen. Tenslotte zei hij dat hij er eens over zou denken, maar hij voegde er meteen aan toe. dat er bepaalde tech nische moeilijkheden waren. „Die papegaai moet z'n bek bewe gen op precies hetzelfde moment als ik het zeg. Hoe wil je dat voor elkaar krijgen?" Ik legde toen uit dat de rooie, al hoewel hij nooit iets zegt, wel z'n bek open en dicht doet als imitatie van iemand die aan het praten is. Zolang ik m'n mond maar open en dicht zou doen. zou het beest mij imi teren. We haalden het dier dus naar de schuur. Ik hield mijn gezicht vlak bij hem en begon mijn mond te openen en te sluiten. Na een tijdje ging hij me nadoen. HU zei natuurlUk niets. Nu en dan gaf hU een soort schreeuw. „Ze zullen ons voor oplichters ver slaten, als jouw rooie dat tydens het optreden doet", zei George, maar hU ging toch Ijverig verder met het oefe nen van een papegaaiestem. Het is niet gemakkelyk, begreep ik, om zon der je lippen te bewegen met een harde, krakende stem te praten, maar we redeneerden dat George zUn ge zicht zoveel mogelijk achter de pape gaai zou verbergen en dat ieders aan dacht op de vogel gericht zou zUn Als iemand George in de gaten zou krUgen zouden ze wel niet lang naar hem küken, daar ik vlak bU het beest op enigszins grappige wijze zou „voor zeggen". Lezers schrijven De spoorbomen te Warmond Opnieuw (ik meen me te herinneren, dat het reeds niet de eerste keer was) zijn de spoorbomen te Warmond niet ge sloten geweest, toen een trein passeerde Een ernstig ongeluk was het gevolg. Zelf passeer ik deze overweg nog al eens: het is mij bekend, dat het uitzicht op de spoorbaan vanaf de rijweg niet ideaal is. Waar zowel de spoorbomen als de rode knipperlichten door de overweg wachter bediend worden, verdient het m.i. aanbeveling, dat op déze overweg de rode knipperlichten voortaan inge schakeld worden door de naderende trein zelf, zoals bU de geheel-automa tische beveiliging. Om hier ook de auto matisch bediende halve spoorbomen in te voeren, lijkt mij te gevaarlijk m.h.o. op kinderen. P. JASPERSE, arts, Witte Singel 72. (II) Met enige verbazing las ik gisteravond in Uw verslag over het ongeluk op de overweg van Warmond over de zgn. „disciplinaire" maatregelen, die tegen de overwegwachter waren genomen. Moet hier gesproken worden van fou ten, of van grove nalatigheid? De vraag rijst was de betrokken trein er één van de normale dienstregeling, en wist de overwegwachter dat er omstreeks die tijd een trein moest komen? Zo ja, dan vind ik het aangevoerde excuus bepaald onvoldoende. Maar wie zou de betrokken overweg wachter ook maar enig verwyt gemaakt hebben, als deze plotseling onwel was geworden? Daarom vind ik een dubbele bezetting van diverse zeer drukke posten als o.a. bovengenoemde bepaald geen overbodige weelde. Dan zullen zulke noodlottige on gevallen in de toekomst zeker worden voorkomen. Met dank voor de geboden ruimte, Hoogachtend. S. Heemskerk Oegstgeest, Haarlemmertrekvaart 1. Na een paar uur oefenen voelden we, dat we het bUna perfect onder de knie hadden. „Met een hoop lef en wat geluk zyn we straks allebei vijftig pond rijker", zei ik. George glom bU voorbaat al van genoegen. „Wanneer wil je 't eigenlyk doen?" vroeg George. „We moeten er niet te lang mee wachten, want anders komt er nog iemand vóór ons met een beest dat 't werkely'k kan zeg gen". De volgende avond leek mU byzon- der geschikt. Tegen zes uur stonden we dus voor de studio van het T.V.- station, dat de reclamecampagne ver zorgde. De Bixie Biscuits show begint om acht uur. Als het wonderbaarlyke beest vóór die tyd vérschynt, wordt het in de show uitgezonden. Het moest volgens ons een gemakkeiyk zaakje worden, als we maar eenmaal de voorbereidingen achter de rug zouden hebben. Nogal nerveus wachtte ik voor de deur met een zwUgende rooie op mUn hand, maar George was de kalmte zelve. „Als 't ergste gebeurt, kunnen we altyd nog zeggen, dat we het als stunt bedoeld hadden. Of als publiciteit. Tegenwoordig kun je de gekste din gen doen om publiciteit te krygen". Tenslotte werd de deur geopend. Een minzame jonge man trok vra gend z'n wenkbrauwen op, kneep half z'n ogen dicht en zei dat hU veron derstelde dat wy gekomen waren om onze vogel in te laten schrijven voor de Bixie Biscuits wedstrijd. „Gaat u maar mee", zei hU en ging ons voor door een lange gang naar een soort wachtkamer met dubbele, geluiddichte deuren. Plotseling bleef hU staan. „Van wie is de vogel?" vroeg hij. „Van mU". „Komt U dan maar verder met mU mee. Uw vriend kan hier wel wach ten". „MUn vriend zou graag meeko men", zei ik zo vriendelUk mogelUk. HU is hU is een free-lance jour nalist. HU schrijft er iets over". De jonge man haalde zUn wenk brauwen nóg hoger op dan daarnet, maar hU ging ons toch voor naar het volgende vertrek, waar drie heren achter een tafel zaten waar schijnlijk een vertegenwoordiger van de Bixie Biscuits, de regisseur van het T.V.-station en de leider van de show. We gingen zitten. „Nu zeg 't maar kakatoe", zei de koekjesman George hield de rooie vlak voor z'n gezicht en om het zo realistisch mo gelUk te maken, zei ik: „Zet het rooie. Bixie Biscuits zyn de beste!" Nu mag U me geloven of niet, maar de papegaai hief z'n kop op en zei zo duidelUk als maar kon: BIXIE BISCUITS ZIJN 'T BESTE! BIXIE BISCUITS ZIJN 'T BESTE! Het beest ging er mee door totdat de drie juryleden krom lagen van de lach en zelfs de plechtstatige jonge man een vage glimlach niet kon on derdrukken. George en ik keken elkaar aan en konden het wel uitgillen van vreugde. „Prachtig! Prachtig! Genoeg" zei de baas. MUn felicitaties heren. We zien U dus om acht uur terug voor het aanbieden van de cheque". We werden teruggebracht door de wachtkamer, waar twee andere pa pegaaien met hun eigenaars wacht ten. „Het spUt me heren", zei de jonge man. „de prijs is al gewonnen". „Wacht U eens even", zei een van de wachtenden. Hy' stond op en staarde George aan. „Als ik mU niet vergis", zei hU, „dan is deze knaap een buikspreker. Ik heb hem de afgelopen twee jaar 's zomers in Brighton ge2ien. Ik ga randeer U. ging hU verder, „dat deze vogel in z'n hele leven nog geen en kel zinnig woord heeft gezegd. U bent bedrogen, mUnheer", zei hij tot de koekjesman, die intussen binnenge komen was om te zien wat al die opwinding had te betekenen. Iedereen staarde George en mU aan als waren we de grootste op lichters. „SpUt me", zei ik, „maar U ver gist zich. We kunnen het trouwens bewUzen!" „Voordat we een controle-test ma ken". zei de omroeper met z'n vrien- delUkste stem, „wil uw vriend mis schien wel zo vriendelyk zyn om even buiten te wachten". Ik bleef alleen achter met de vogel. „Bixie Biscuits zyn de beste", zei ik. „Kom nou, rooie, je kunt 't best. Je hebt 't al eerder gedaan. Bixie Biscuits zUn de beste Zweet parelde op mUn voorhoofd. De palmen van mUn handen waren klam. Maar denkt u dat die vogel z'n mond open deed? Niets ervan! Ik had hem wel door elkaar kunnen rammelen! Het beest zat daar maar op mUn hand, keek me aan, maar bleef even zwUgzaam als een kapotte radio. „VerdwUnt U maar", zei de koek jesman .„U mag zich nog gelukkig prUzen, dat we U zonder meer laten gaan. U heeft zich niet alleen byzon- der onsportief gedragen, helemaal niet een Bixie Biscuits show kUker waardig, maar ook onze kostbare tyd verknoeid. Volgende vogel!" Noch George, noch ik zei een woord toen we naar huis liepen. De woor den, die we wilden zeggen, waren nog niet uitgevonden. Sedert die avond breekt me iedere keer. dat ik maar een Bixie Biscuit zie, het koude zweet uit. Ik zou nog liever van honger omkomen! Die papegaai kan ik bovendien niet meer zien! Ik gaf de rooie dus weg aan enkele kinderen verderop in de straat. HU maakt ze echter stapelgek. HU zegt hetzelfde, dag in, dat uit, mooi weer of lelyk weer. HU zegtja, ja, U heeft het geraden De Franse filmacteur Jacques Charrier heeft een judogeweldenaar in dienst genomen om hem en zyn vrouw, Brigitte Bardot die volgens zeggen van de artsen binnenkort moeder wordt, te beschermen tegen de al te opdringerige nieuws gierigen. De geweldenaar is dezer dagen voor het eerst in actie geweest. Het gevecht heeft zich afgespeeld in de hal van de zevende verdieping van het flatgebouw aan de Avenue Paul Doumer in de Parijse stadswUk Trocadero. Op die ver dieping zyn de kamers van het echtpaar Char- rier-Bardot. Om te pro beren foto's te maken van het jonge echtpaar, wa ren een fotograaf en een verslaggever van een Frans weekblad naar boven geslopen. De fotograaf had zUn inbeslaggenomen film camera schietklaar en en verbaaltjes voor de stond voor de deur van deelnemers van het ge- de echtelieden. Maar voor vecht was. De plaat van de verslaggever kon aan- de briesende Charrier ligt bellen vloog de deur al nu by de politie, open. Een ziedende Char- De gehuurde stoerling rier stormde naar buiten, van de Bardot-familie De fotograaf knipte on- trok zich weer terug in middellijk af. Maar Char- de appartementen. HU rier vloog hem aan en had de vuurdoop goed beiden rolden over de doorstaan, vloer. Uit de nog open- Maar de artsen, die staande deur sprong de Brigitte Bardot behan- judoman naar voren. Hy delen, eisten na het in- was gewapend met een cident, dat hun patiënte knuppel en gebruikte die naar een ziekenhuis zou vakkundig. Met deze worden overgebracht. Zy judocapaciteiten was het vonden de atmosfeer in hem niet moeilyk foto- haar eigen woning „te graaf en verslaggever tot geladen en mogelijk na- overgave te dwingen, delig voor de bevalling". Overgave van de film in de camera Natuurlijk was het ge vecht niet in stilte ver lopen. De politie was ge- Brigitte capituleerde voor deze wens, die een bevel was. Zy zal haar als kraamkamer inge richte kamer verlaten om waarschuwd. zodat het naar een kraaminrichting slot van het liedje een te gaan. Twee kinderen uit Fréjus. die bij de ramp hun ouders verloren, zijn door keizerin Farah Pahlevi in Teheran ontvangen. De kinderen brengen een veertiendaagse va kantie in Perzië door als tegen prestatie voor het verplegen van een kleine Perzische jongen in Frankrijk.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7