Personenauto door trein gegrepen op bewaakte overweg te Warmond Lezers schrijven Inwoonster van Oegstgeest wercl gedood; één gewonde KONING BOUDEWIJN HEDEN IN LEOPOLDVILLE (KONGO) Kerkelijk Leven Opgericht 1 maart 1860 Maandag 28 december 1959 Tweede blad no. 29934 Overweg wachter liet spoorbomen open staan Op eerste kerstdag om half tien des avonds is een personenauto op de bewaakte overweg op de scheiding van de Herenweg en de Oranje Nassaulaan in Warmond door een terin gegrepen en grotendeels vernield. Een van de inzittenden, mevrouw Kamsteeg uit Oegstgeest werd zwaar gewond en is vanmorgen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden aan haar verwondingen overleden. Haar echtgenoot, de oudste firmant van Kamsteeg's Automobielbedrijf te Oegstgeest, werd eveneens gewond. Voor zijn leven wordt echter niet gevreesd. Brokstukken sMorgens stonden bomen ook open De Nederlandse Spoorwegen deelden ons mee, dat de overwegwachter in ken nis was gesteld van het feit, dat de trein, die om 21.25 uur uit Leiden was vertrokken omstreeks half tien de over weg zou passeren. De overwegwachter was op dat ogenblik echter niet op zijn post. Hij bevond zich op het toilet. De spoorbomen waren niet gesloten. Het rode waarschuwingslicht brandde niet. Des morgens zouden de bomen even eens hebben opengestaan terwijl een trein passeerde. De Nederlandse Spoor wegen bevestigen, dat een chauffeur van een busonderneming het verkeer toen heeft tegengehouden. Dank zij dit doortastende optreden gebeurden 's morgen geen ongelukken. Bijna f. 1000 ontvreemd Tussen 's avonds 24 december en zon dagochtend is ingebroken in een dames salon aan de Willem Klooslaan. Uit een hangkast, staande in de slaapkamer van de bovenverdieping, werd een bedrag van f. 800 ontvreemd. Bovendien wer den een houten kassa in de salon en twee geldkistjes opengebroken, waarin zich resp. ruim f. 100 en ongeveer f. 50 bevonden. Onze kerstpuzzel Tot onze grote spijt is in de opgave voor onze Kerst-Kruiswoordpuzzel een foutje geslopen. Op 240 horizontaal wordt niet een telwoord gevraagd, doch een meisjes naam (afkorting). VITRINE GEPLUNDERD In de nacht van zaterdag op zondag is een aantal souveniers ter waarde van f. 35,— ontvreemd uit een glazen vi trine, welke zich bevond aan de gevel van een perceel in de Haarlemmerstraat. Met een schroevendraaier is de vitrine geopend. DS. C. MOLENAAR OP TWEETAL Ds. C. Molenaar, predikant van de Geref Gemeente alhier, staat met ds. C. M. Blok te Ryssen op een tweetal van de Geref. Gemeente te Amsterdam. COÖP. BOERENLEENBANK De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot zal maandag 4 januari het nieuwe kantoorgebouw van de Coöp. Boerenleenbank aan het Rapenburg openen. De auto van de heer en mevrouw Kamsteeg werd door de trein van achte ren aangereden. Brokstukken van de wagen lagen over een afstand van 300 meter her en der langs de spoorbaan verspreid. Wat er van de wagen overbleef Vlak achter de personenauto reed een bus van de NZHVM, die een groot aantal passagiers vervoerde. De trein, die met de auto in botsing kwam, kreeg 40 minuten vertraging. In verband met deze vertraging werd de TEE-trein over Harmeien geleid, en werden enkele stoptreinen tussen Am sterdam en Den Haag opgeheven. Shock De Nederlandse Spoorwegen hebben tegen de overwegwachter, die bij het on geluk een shock opliep, disciplinaire maatregelen genomen. De N.S. dringen reeds lang aan op een automatische beveiliging met halve bomen. Dit is echter door de gemeen teraad verscheidene malen afgewezen. De recherche van de N.S. en de Rijks politie hebben een uitgebreid onderzoek ingesteld. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. John, zn. van J. J. Schmohl en M. J. Dol- Clementine Maria Elisabeth, dr. van J. W. Vink en A. C. M. Bosman; Clarina Geertruda, dr. van F. WJjling en J. van Leeuwen- Johannes Carolus Maria, zn. van J. C. M. van der Meer en G. C. van der Post; Edward, zn. van F. J. Gal J aard en M. van de Logt. ONDERTROUWD. A. J. M. Koppers en J. C. M. de Jeu; C. Molenkamp en W. P. van Galen; G. van Egmond en W. J. Barg; A. C. JöbsLs en A. M. van Royen; J. Rttskes en R. van der Veer; P. J. Schouten en K. Stellingwerf. GETROUWD. H. Verkalk en L. F. Montagne; T. J. H. van Heertum en T. Driessen; J. J. Schui- remaker en G. Stein; T. G. M. E. Niet en J. M. Olivier; F. P. Kruit en J. Lek. J. Lasschuijt en S. Brouwer; H. Henkes en G. V. M. van Bers. OVERLEDEN. A. J. Waals. 60 jr.. man; J. G. van der Born, 73 jr.. man; C. J. Roelandse, 57 jr. echtgenote van C. J. Snelderwaard; C. L. P. Janmaat, 79 jr., man; M. le Nobel, 73 jr., weduwe van C. Koekebakker; A. de Kleijn, 31 jr., echtgenote van J. R. Oost- dam; K. de Boer, 58 jr., man; G. W. van der Linden, 76 jr., man. Bewaakte spoorwegoverwegen Het ongeluk op de avond van de le kerstdag te Warmond, op de bewaakte overweg, waarbij een personenauto door een passerende trein werd gegrepen, heeft mij aangezet om hierover mijn be scheiden mening kenbaar te maken, het geen ik al véél eerder had willen doen. Het is de afgelopen jaren meerdere malen voorgekomen, dat om de een of andere reden de slagbomen niet, of niet tijdig, gesloten waren. Niet alleen te Warmond, ook in een andere nabijgele gen gemeente is het bovengenoemde voorgevallen. Voor zover mij bekend is het steeds nog vrij goed afgelopen, tot nu, dit ongeluk. Maar moet er dan eerst een ernstig ongeluk gebeuren, wil men tot een ver beterde beveiliging overgaan? Op dat moment had ook een lijn dienstbus met 60 k 65 personen de over weg kunnen passeren. Wordt het niet hoog tijd dat ook op deze overwegen een afdoende beveili ging wordt geplaatst?- De overwegen, welke voorzien zijn van automatische beveiliging met halve slag bomen, hebben in de tijd dat zij in ge bruik zijn, genoegzaam bewezen, veilig te functioneren. Hierby stel ik als voorbeeld, de over weg aan de Vink, nabij Voorschoten, waar een druk verkeer dagelijks de overweg passeert. De plannen voor een automatisch be veiligde overweg, schijnen ook voor Warmond reeds geruime tijd te bestaan, doch de meningen hierover blijken ver deeld te zijn. Dat een automatisch beveiligde over weg een gevaar is voor kinderen, is, naar ik meen ook een der bezwaren waardoor men niet tot overeenstemming kwam. Naar mijn mening en ondervinding, zijn kinderen in deze omstandigheden, dikwijls voorzichtiger dan menig vol wassene, vooral wanneer zij op school en door de ouders op dat gevaar gewezen worden. Het is zéér gewenst dat men ook in Warmond spoedig overgaat tot automa tische beveiliging. Velen met my zullen met een héél wat rustiger gevoel de overweg naderen en passeren. U redactie hartelijk dank voor plaat sing. Hoogachtend, J. J. SCHRIJVERS, Raadhuisdam 4, Warmond. BEIAARDIER LEEN 'T HART NAAR V.S. EN ZWEDEN Onze stadsbeiaardier Leen 't Hart, wonende te Delft, die reeds vele malen beiaards in het buitenland inwijdde o.a. in 1951 te Vila Formosa in Brazilië heeft uitnodigingen ontvangen om binnenkort enige beiaards in te wijden in Zweden en in de Ver. Staten. In Spring field in de V.S. zal hij de grootste beiaard ter wereld bespelen, een klok kenspel met maar liefst 83 klokken. AMERIKAANSE MEISJESSTUDENTEN KOMEN NAAR LEIDEN De eersteklas van de universiteit te Lake Erie (VB.), bestaande uit 77 meisjes, zal Ihet komende wintersemester in het buitenland doorbrengen. Vandaag vertrokken zij per boot van New York om een studiereis te molken naar Kopen hagen, Madrid, Leiden, Tuebingen en Göttingen, Dijon en Grenoble, Pisa en Trogen (Zwitserland). De klas, die onder leiding staat op deze buitenlandse reis van de president van de universiteit dr. Paul Weaver, zijn vrouw en verschillende docenten, zal op 16 maart weer in de Verenigde Staten terug zijn. Een 20-jarige zeeman uit Katwijk aan Zee is tweede kerstdag bij het over steken van de Stationsweg door een auto gegrepen. De man kreeg een wond aan het hoofd en heeft vermoedelijk zijn rechteronderbeen gebroken. Voor het staatspraktijkdiploma handel en administratie (1ste gedeelte) zijn geslaagd J. Filippo te Voorschoten, G. Landkroon en L. van Steenbergen te Leiden en voor het tweede gedeelte Q Wendt te Voorhout. Dodelijk ongeval te Leiderdorp Vanmorgen omstreeks acht uur is op de Hoogmadeseweg te Leiderdorp een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 22-jarige W. J. van Zoest, uit Nieuw koop, om het leven gekomen. Hij reed met zijn motorfiets tegen de achterzijde van een onverlichte boerenwagen. Hij was op slag dood. Het slachtoffer was ongehuwd. Jeugdige inbrekers in Leidschendam gepakt De Rijkspolitie te Leidschendam heeft in de nacht van zaterdag op zondag een succes geboekt, door de arrestatie van twee Haagse jongelie den van resp. 19 en 20 jaar oud, die Leidschendam hadden uitgezocht om een auto stelen. Zij waren een garagebedrijf aan de Veursestraatweg binnengedrongen en probeerden een aldaar gestalde, nage noeg nieuwe Chevrolet te starten om ermee te verdwijnen. Toen dit blijkbaar niet al te vlot ging, drongen zij het kan toortje van de garagehouder binnen en ontfermden zich over de inhoud van de kas, die f75.bedroeg. Voordat zij nog verder onheil konden aanrichten, werden ze gestoord door de komst van een in woner van Leidschendam, die omstreeks kwart over een zijn auto kwam stallen, zij kozen toen het hazepad. De politie werd gealarmeerd en deze ontdekte bij de halte van de Blauwe Tram aan het Koningin Julianaplein een gegadigde voor de tram (die niet voor de volgende morgen zou verschijnen). Dit leek nogal verdacht, waarna aanhouding volgde. De jongeman viel spoedig door de mand, zodat zijn vriend nog dezelfde nacht in Den Haag van zijn bed kon worden ge licht. Kartelvan politieke partijen eist op 5 januari voorwaarden voor soevereiniteit (Van onze reisredacteur) Met de aankomst vandaag in Leopoldville heeft de Kongo-reis van Koning Boudewijn haar hoogtepunt bereikt. De Koning arriveerde uit Loeloeaburg, waar ik hem zaterdag zag verwelkomen op een manier, die karakteristiek is voor de onzekere atmosfeer van zijn bliksem bezoek. De jonge vorst salueerde met wat melancholieke glimlach voor de autoriteiten en de Europese bevolking, die hem toejuichte. In een wit uniform gestoken, schreed hij langs de plaatselijke stam hoofden, onder wie „Nimi Loekenge" van de Bakoebastam, eigenaar van 320 vrouwen, een vadsige, in lompen gehulde vertegenwoordiger van het oude Afrika, die bij 's Konings aankomst met een krachtige oprisping een privé saluutschot gaf. De Koning reed vervolgens in een open auto met snelle vaart naar de residentie van de gouverneur langs een menigte, die net groot genoeg was en net voldoende juichte, om officieel van een „hartelijk welkom" te kunnen spreken. Politie nam geen enkel risico Nochtans stonden er relatief weinig Kongolezen langs de route. Op het vliegveld waren slechts circa duizend zorgvuldig door de politie geselecteerde en in trucks aangevoerde zwarten aan wezig. Voor de rest van de Loeloea- burgers bleef het vliegveld taboe. Dui zenden soldaten hielden de menigte langs de route terug en gebruikten by de minste aanleiding geweerkolven en gummiknuppels. Spandoeken, die behal ve „Leve de Koning" ook „Leve de on- afhankelijkhed" zeiden, waren verboden, maar uit de menigte steeg de roep wel op. De Kongolezen zien in hun onafhan- kelijkheidswens geenszins een reden om de Koning geen eer te betuigen. Nadat de Koning na een snelle rit in de residentie was verdwenen, werd de Kongolese menigte die aan haar ver plichting had voldaan, door de politie schielijk en veelal vrij hardhandig naar de Afrikaanse wijk teruggedrongen. De Belgische autoriteiten nemen na de in cidenten van Stanleyville geen enkel risico meer. Voor 's Konings aankomst in Leopoldville waren eveneens groot scheepse veiligheidsmaatregelen geno men, hoewel de Abako een order voor een hoffelijke ontvangst had gegeven. De gereserveerde hartelijkheid van dit welkom stak overigens koel af bij het laaiend enthousiasme, waarmee de Abako-leider Kasavoeboe op kerstavond ontvangen werd in Kisantoe, waar de Abako met haar coalitie-genoten een vierdaags congres hield. Kasavoeboe's auto werd omspoeld door mannen, die „ruau ruau", een verbastering van het Franse woord voor koning, schreeuwden, en vrouwen en kinderen die lachend en juichend om hem heen dansten. De drie in het „kartel" verenigde po litieke partijen van Belgisch Kongo, de Abako, de Kongolese Nationale Beweging en de Afrikaanse Solidariteitspartij, heb ben de eis gesteld, dat de Belgische re gering op een op 5 januari te houden conferentie de voorwaarden bekend maakt waarop de soevereiniteit in Bel gisch Kongo zal worden overgedragen. Op het congres in Kisantoe is een re solutie aangenomen, waarin de „onmid dellijke en volledige onafhankelijkheid Commandant Ahlberg bezocht Leiden Sprak in kersl-nachtdienst Leger des Heils Het moet het Leger des Heils in Leiden bijzonder grote voldoening ge schonken hebben, dat de territoriaal leider van het Leger, commandant R. Ahlberg, zyn laatste kerstnachtdienst in ons land volgende maand vertrekt hy naar Zweden juist temidden van het Leidse korps doorbracht. De comman dant was n.l. vrijdagochtend om zes uur aanwezig in de Stadsgehoorzaal, waar ruim 1200 personen zich voorbereidden op de viering van het kerstfeest. Na het gezamenlijk zingen van het lied „Komt allen te zamen" en een in leidend gebed door cadet J. Hanno-Wei- ma bracht een klein mannenkoor „Laat de Staldeur opengaan" ten gehore. Het voorlezen van het kerstevangelie Lucas 2 120 door cadet J. Hanno uit Amstelveen werd gevolgd door een korte meditatie door de divisie-officier kolonel P. Deurloo. In een toespraak richtte kapitein J. Th. Ligtelijn van het Hoofdkwartier te Amsterdam zich daarop tot de aanwezi gen. „Dit samenzijn, deze kerstviering," aldus spreker „kan leiden tot een op nieuw ontdekken van de ster van Beth lehem, welk ontdekken ons kan brengen tot een volledige overgave en tot een onverdeelde rijkdom". Als laatste spreker in dit gedeelte van deze dienst trad op de territoriaal lei der van het Leger des Heils in ons land, commandan R. Ahlberg. „Kerstmis", aldus de commandant, vraagt ons te worden als kinderen in de bescheiden vorm, die toegang geeft tot de stal en de kribbe, doch met het wil lig begrip, achter dit teder gebeuren de felle realiteit van het Kruis op Golgo tha te durven zien." Na een boeiende karakteristiek van de entourage van de meest beroemde ge boorteplaats te hebben gegeven, besloot commandant Ahlberg zijn toespraak met de oproep tot het waarlijk beleven en ontvangen van de grootste gave, die God ooit het mensdom heeft verstrekt. Spreker zeide, dat ook in onze tijd de windselen van het Kind te Bethlehem waardevoller zijn dan een koningsmantel en de Kribbe groter macht heeft dan de tronen op aarde, machtiger dan het Wit te Huis of het Kremlin. Het hierna opgevoerde kerstspel „In stille Heil'ge nacht" bevatte het verhaal van de grimmige herder Asaf, (vertolkt door R. J. Schurink) in zijn afkeer van de Romeinse bezetter en zijn ongeloof in de komst van de Messias. Kleurrijke ta ferelen van het joodse gezinsleven, de vrouw Esther (G. de la Rie-Segaar) en het doofstomme dochtertje Rachel (Tiny van Haarlem) alsmede de twee zangers bij de harp (Nico de Jeu en Henny de Wetering) gaven aan deze opvoering een verantwoord cachet. Op het hoogtepunt van zijn toorn ver krijgt Asaf niet alleen de verblijdende boodschap van de komst van Jezus, doch tevens het bericht van de genezing van zijn ongelukkige dochtertje. Een eenvou dig verhaal waarin decor en dialoog ge heel tot hun recht kwamen. In de En- gelenrei, die enige malen de achtergrond vormde, domineerden Miep de Water en Jos Houweling door zangstemmen en dictie, terwijl ook Elly de la Rie, als af gevaardigde uit de rij naar de aarde, met vrijmoedigheid haar rol vervulde! Medewerking aan dit kerstspel ver leenden het muziekkorps en de zangbri gade, en het kleuterkoor en de heer J. J. Brons (piano). van Kongo" wordt geeist. „Aangezien de Belgische regering zich ervan bewust is, dat na de ronde-tafelconferentie het beginsel van de Kongolese onafhanke lijkheid dient te worden aanvaard en voor deze conferentie geen enkele da tum is vastgesteld, is het congres bereid de Belgische regering op 5 januari te ontmoeten om de voorwaarden van de soevereiniteitsoverdracht vast te stel len". Toverij in Kongo: ruim 200 (loden! In het district Mweka, 250 km. ten noorden van Loeloeaburg in Belgisch Kongo, zijn de halfver koolde lijken van tachtig slacht offers van toverij opgegraven. Het waren leden van de Bakoebastam. Zij hebben op last van medicijn mannen o.m. vergif moeten in nemen om te bewijzen, dat zij niet van kwade geesten bezeten warenVerscheidene medi cijnmannen zijn gearresteerd. Volgens de provinciale autori teiten zijn er bij de massale vergif tiging 226 mensen om het leven gekomen. Dit cijfer is echter voor lopig. Kroesjtsjefs dochter en schoonzoon in Parijs (Van onze Parijse correspondent) De Russische premier Nikita Kroesj- tsjef heeft zijn dochter Ruda en zijn schoonzoon Alexis Abjoebei al als voor boden naar Parijs vooruitgestuurd, dat hijzelf, zoals men weet, half maart, voor het eerst van zijn leven zal be zoeken. Het echtpaar Adjoebei hij met de pet op het massieve hoofd en zij in een modieuze astrakan-mantel gehuld kwam daags voor Kerstmis met het lijntoestel uit Moskou aan in Parijs, waar beide echtelieden tot begin ja nuari zullen blijven. Afgelopen feest dagen kon men hen zowel in de Opera als in een der bekendste Parijse nacht clubs ontmoeten. Toch geldt dit bezoek niet alleen toe ristische oogmerken. Kroesjtsjefs schoonzoon is hoofdredacteur van het Russische dagblad Izvestiadat een oplage van twee miljoen exemplaren heeft. In die functie heeft de heer Ad joebei een invitatie aanvaard van een particulier radio- en televisiestation, dat met medewerking van even gezag hebbende Amerikaanse, Engelse en Franse journalisten een uitzending voorbereidt, die als „Oost-West topcon- refentie van de Pers" begin volgend jaar vast een voorproefje van de be langrijke diplomatieke gebeurtenis zal geven. Ex-Knilmilitairen Ambon Het Gerechtshof in Den Haag heeft nog geen uitspraak gedaan in het geding over de status van de Ambonezen, die in het voormalige K.N.I.L. hebben ge diend. Deze zaak is aanhangig gemaakt door een der Zuidmolukse organisaties in ons land, en aan het gerechtshof voorgelegd met de eis, dat het Koninkrijk der Nederlanden de voormalige KNIL-mili- tair Sahetaipy als Nederlands militair buiten dienst zal erkennen. De uitspraak in het geding was be paald op donderdag j.l„ doch de presi dent van het Gerechtshof heeft besloten dit, uit te stellen tot 14 januari om tien uur 's morgens. Prins Bernhard legt enkele functies neer Het particulier secretariaat van Prins Bernhard deelt mede: De vele en veelsoortige werkzaam heden van Z.K.H. de Prins hebben er toe geleid, dat enkele functies slechts een formele betekenis hebben gekregen, doordat de tijd ontbrak zich volledig in de daarmede verbonden vraagstukken in te werken. Aangezien de Prins dit weinig bevre digend acht, heeft hij besloten zijn commissariaten bij de Maatschappij tot Financiering van het Nationaal Herstel N.V. en de Steenkolenhandelsvereeniging N.V. neer te leggen en geen deel meer te nemen aan de werkzaamheden voor het Nederlands Reactor Centrum. Pierre tie Gaulle na hartaanval overleden (Van onze Parijse correspondent) Pierre de Gaulle, de zeven jaar jon gere broer van de generaal, is zaterdag avond om kwart over tien in het Ame rikaanse ziekenhuis van Neuilly, vlak bij Parijs, overleden. Vorige week dinsdag werd hij bij een bezoek aan het Elysée plotseling onwel en moest de heer De Gaulle ijlings op een brancard naar het Amerikaanse hospitaal worden overge bracht, waar een zware hartaanval werd geconstateerd. De volgende dag, woens dag, werd nog een uiterst delicate opera tie beproefd, die dus geen herstel heeft mogen brengen. Generaal De Gaulle, die zich des morgens vanuit zijn buitengoed in Les Colombe les deux Eglises naar Parijs had gespoed was tezamen met zijn echtgenote en nog enkele naaste familieleden, by het ziekbed aanwezig toen zijn 63-jarige broer zijn laatste adem uitblies. Pierre De Gaulle, die in zijn jeugd zo wel de faculteit der juridische als der politieke wetenschappen had afgelopen, had al een briljante carrière in de Fran se bankwereld achter de rug toen hij na de laatste oorlog voor het eerst in aan raking kwam met de actieve politiek. Tijdens de oorlog had hy zich in het verzet in Frankrijk dapper onderschei - dwen en werd hij deswege door de Duit sers tweemaal gearresteerd en gedepor teerd. Na de bevrijding maakte Pierre de Gaulle in de schaduw van zijn oudere broer, met wie hij een frappante fysieke gelijkenis vertoonde, zijn entree in de Franse politiek. Hij was achtereenvol gens senator, burgemeester van Parijs en fractieleider in de Kamer van De Gaul le's volksconcentratie, de RPF. In 1955 nam Pierre de Gaulle afscheid van het actieve politieke leven om als hoge com missaris de Franse inzending op de We reldtentoonstelling in Brussel voor te bereiden. Washington maant tot matiging bij Abadan Volgens de New York Times wendt het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken zijn invloed in Bagdad en Teheran aan om beide partijen te bewe gen tot onderhandelingen over een vreedzame regeling van het grensgeschil in het gebied van Abadan, waar Irak een strook grond opeist. Het blad schrijft dat men in Washing ton niet gelooft in een voornemen van een der partijen om het geschil met de wapens te beslechten, maar men wijst op het gevaar van een onbedoeld inci dent. Zowel Engeland als de V.S. hebben Perzië aangeraden matiging te betrach ten bij de behandeling van het geschil met Irak over het omstreden grensgebied van Sjat el Arab, om te voorkomen dat de toevoer van olie uit Abadan in ge vaar komt. Men meent dat een minne lijke schikking mogelijk is, als Perzië de Iraakse regering maar niet uitdaagt. Zoals gemeld heeft Perzië tanks en zware artillerie naar drie punten aan de grens met Irak gezonden, nadat de Iraakse strijdkrachten langs de grens met vijf brigades waren versterkt. De spanning is toegenomen, nadat premier Kassem van Irak aanspraak had ge maakt op een kleine strook grond. Uit de grensstreek wordt gemeld dat de toe stand nog steeds gespannen is. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ee (Fr.) A. F. Verheule, kand. te 's-Graveland. GEREF. KERKEN. Beroepen ^e Grilpskerk H. J. Heinen te Oude en Nieuwe-Blldtzijl. Te Dlrkshorn en te Munnekeburen A. van der Zwaag, kand. te Groningen. Te Zuidland A. G. Baayen te Zuid-Beierland. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. BeToepen te Holwerd-Blija B. K. Homan te Ameland, die dit beroep ook aannam. DS. F. H. BRUINS MET EMERITAAT Ds. F. H. Bruins, de nestor van de hervormde predikanten in Leeuwardei is voornemens met emeritaat te gaan en op zondag 1 mei 1960 afscheid van zijn gemeente te nemen. DS. F. G. HOSPERS TACHTIG JAAR Ds. F. G.. Hospers uit Zeist, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, die van 1912 tot 1916 te Hillegom en van 1926 tot 1929 predikant te Noordwij k aan Zee was, hoopt 31 december tachtig jaar te worden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3