STADSNIEUWS Laatste Berichten WOENSDAG 23 DECEMBER 1959 Hartelijke huldiging A. Ouwerkerk VEERTIG JAAR BIJ KAM. ONNESLABORATORIUM Tijdens een hedenochtend in de colle gezaal van het Kamerlingh Onneslabo- ratorium gehouden feestelijke plechtig heid is het feit herdacht, dat de heer A. Ouwerkerk voor veertig jaar zijn taak els technicus bij dit laboratorium op vatte. Achtereenvolgens werden zeer waar derende woorden gesproken door prof. dr. C. J. Gorter, directeur van het Kam. Onneslaboratorium, prof dr. K. W. Ta conis, de directe chef van de jubilaris, dr. H. van Dijk namens het wetenschap pelijk personeel, de heer A. R. B. Ger- ritse namens het technisch, administra tief- en huishoudelijke personeel, de heer J. v. d. Bogaard, bestuurslid van de Ver. v. Oud-leerlingen der Instrument- makerssohool en de heer F- Dorlandt, voorzitter van de Ver. van leerlingen van deze school. Allen memoreerden de buitengewoon rustige en aangename wijze, steunend op grote vakkennis en liefde voor het vak. waarop de heer Ouwerkerk steeds zijn werk verricht. Ieder, die bij hem om hulp of raad komt en dit is vrij wel iedereen staat hij trouw ter zijde. Dank zij zijn onverwoestbare prettig humeur en zijn goede gezondheid kan men steeds, zo werd opgemerkt, op hem bouwen. Prof. dr. Gorter gaf aan deze woor den van waardering en dank tastbare vorm door de aanbieding van een klein- beeldcamera met belichtingsmeter. Een geschenk van het gehele personeel, waarbij zich ook oud-personeelsleden hadden aangesloten. Deze huldiging en de daarop volgende receptie werden behalve door het per soneel van het laboratorium, ook bij gewoond door de secretaris van het College van curatoren der Leidse Uni versiteit, mr. N. F. Hofstee, vele oud leden van de wetenschappelijke en tech nische staf en oud-leerlingen van de Instrumental aker sschool. Konijnendieven op pad Konijnenbezitters moeten in deze don kere dagen voor kerst op hun hoede zijn. In de afgelopen nacht zijn nl. op drie verschillende plaatsen in het Morskwar- tier konijnen gestolen. Men zij dus ge waarschuwd Interimdividend 6 pet. bij HCW en NEM Directie en commissarissen van de NV Hollandsche Constructiewerkplaatsen delen mede, dat de gang van zaken over 1959 bevredigend is geweest. In het jaarverslag 1958 werd vermeld, dat het bedrijf ten tijde van het ver schijnen van dit verslag nog goed van werk was voorzien, doch, doordat lang lopende orders weinig voorkwamen, over LEIDERDORP Buurtvereniging „Doesbrug" verhoogde de contributie Onder leiding van de voorzitter, de heer W. de Jong. hield de Buurtver eniging „Doesbrug" een ledenvergade ring in de zaal van de heer N. Hoo- gervorst. De verschillende agendapun ten werden snel afgehandeld. By de behandeling van de voorgestelde con tributieverhoging besprak de voorzit ter de voor- en nadelen, die hieraan verbonden zijn. Het voorstel werd aan genomen. De contributie, die eerst 40 cent per maand bedroeg, wordt nu 50 cent per maand. Na de rondvraag dankte de voorzitter de leden voor de getoonde medewerking en voor het vertrouwen, dat zij in het bestuur had den gesteld. Hoge onderscheiding voor baron Snoy et d'Oppuers De secretaris-generaal van het Bel gische ministerie van Economische Za ken, baron Snoy et d'Oppuers, is by K.b. benoemd tot Grootkruis in de orde van Oranje-Nassau. Baron Snoy et d'Oppuers, die tevens voorzitter is van een van de raden, die zijn opgericht op grond van de Benelux-douane-overeen- komst, was sedert 1948 Grootofficier in de orde van Oranje-Nassau. Volkskerstzang op het gras Leiderdorp blijft niet achter in de ry van gemeenten, waar men samenkomt om kerstliederen te zingen. Dit jaar komt men samen op woensdag 23 de cember van 7.30—8 uur nam. op het grasveld, hoek Hoofdstraat-Eikenlaan. Het kerstfeest wordt ingeluid door de klokken van alle kerken in Leiderdorp, die van 7.15 tot 7.30 uur nam. hun stem zullen laten horen. Alle kerken werken trouwens wat de viering van het kerstfeest betreft samen. De kerk koren van de Hervormde Gemeente en de R.-K. Meerburgparochie verlenen met de Chr. gemengde Zangvereniging „Ex celsior" hun medewerking. De Leider- dorpse Harmoniekapel ondersteunt de samenzang. Gedeelten uit de bijbel zullen worden gelezen door ds. J. J. Dijk, geref. pre dikant, pastoor M. C. M. A. Kouwen- hoven. en ds. J. P. Honnef, N.-h. predi kant. Burgemeester K. van Diepeningen leest het kerstevangelie. Het thema van het geheel is: „Alzo lief heeft God de wereld gehadEn, om daar ook metterdaad van te getui gen, worden vanuit deze volkskerstzang een 250-tal zieken en thuiszittenden met een kerstgroet bedacht in de vorm van een bakje fruit. Dit laatste zal gebeuren op de morgen van de 2e kerstdag. Bij slecht weer zal een en ander plaats vinden in de N.-H. Kerk, die voor dit doel welwillend beschikbaar is gesteld. BURGERLIJKE STAND. Piefcer J. A., zn. van J. A. Brandhorst en M. Bogerd; Johan, zn. van A. Verbeek en J. L. Weesles. Ondertrouwd: N. Tegelaar, 29 J. en N. v. Houwellngen, 29 J.; P. N. A. van der Geer, 25 J. en A. M. C. Goddijn, 24 J. Getrounwd: A. G. Prangers, 26 J. en G. Casteleln, 25 i. OEGSTGEEST Kerstzangdienst voor het raadhuis Voor de kerstzangdienst, welke in Oegstgeest voor de eerste maal in de openlucht gehouden wordt op kerst avond (24 dec.) heeft het gemeentebe stuur niet alleen toestemming gegeven, doch tevens alle medewerking toegezegd. Deze zangdienst vindt plaats voor het raadhuis en begint om kwart voor acht en zal ongeveer een half uur duren, zo dat het mogelijk zal zyn iets later op de avond de televisie-uitzending uit Leiden te zien. De tekst der liederen wordt gedrukt en aan alle aanwezigen overhandigd, de verdere gang van zaken in 1959 nog weinig te voorspellen was. Voldoende or ders, merendeels nog met een korte le vertijd, konden inmiddels worden ver kregen, zodat het mogelijk was de werk gelegenheid op hetzelfde peil als in 1958 te handhaven. Commissarissen hebben op voorstel van de directie besloten wederom een interim-dividend van 6 in het begin van 1960 betaalbaar te stellen.. Directie en commissarissen van de NV Nederlandsche Electrolasch Maatschap pij delen mede, dat hoewel de bedrijfs bezetting gedurende 1959 redelijk is ge weest, tengevolge van voortdurende scherpe concurrentie de financiële re sultaten over het nu ten einde lopende boekjaar enige teruggang zullen verto nen ten opzichte van die over 1958. Commissarissen en directie hebben ochter gemeend geen wyziging te moe ten brengen in het interim-dividend van 6%, hetwelk in het begin van 1960 be taalbaar zal worden. Straf had minder prettige gevolgen (Speciale berichtgeving) Dat het uitdelen van straf minder prettige gevolgen kan hebben onder vond het gezin Stuiver te Klazienaveen (Gr.). De twee jeugdige zoontjes van het gezin, resp 4 en 5 jaar oud, die voor straf naar een der slaapkamers werden gezonden, veroorzaakten daar een brand die slechts ter nauwernood kon worden bedwongen. De jeugdige knapen vonden tijdens hun „strafuitzitting" in een der pakken van vader een doosje lucifers en ver oorzaakten hiermee een brand, die in korte tyd de slaapkamer in lichterlaaie deed staan. Het geroep van beide boos doeners heeft hen niet alleen zelf gered, doch ook ervoor gezorgd, dat de woning niet in vlammen opging. De vader wist namelijk beiden nog tijdig uit de bran dende slaapkamer te bevrijden en met behulp van omwonenden het vuur met emmers water te blussen. De slaapkamer brandde echter volkomen uit. Russisch hout naar Nederland De Sovjetrussische houtexportorgani satie, Exportless, heeft een contract ge sloten voor de levering van 300.000 kub. meter hout aan Nederlandse importeurs. De president van Exportless heeft aan een correspondent van Tass medege deeld, dat de Sovjet-Unie op het ogen blik bosprodukten uitvoert naar 55 lan den. De grootste kopers daarbij zijn Engeland, West-Duitsland, België, Frank rijk, Japan en de VAR. Zeven arbeiders gewond bij busongeluk (Speciale berichtgeving) Zeven bouwvakarbeiders zijn gewond, van wie drie ernstig, toen vanmorgen een autobus van de „Twee provin ciën" op de Rijksweg Dordrecht Rotterdam onder de gemeente Ridder kerk tegen de achterzijde van een combinatiewagen reed. De combinatiewagen ketste tegen een boom, daarna werd nog een boom ge ramd; toen lag er een wrak langs de weg. Zeven gewonden werden er uit ge haald. Drie van hen, allen Brabantse bouwvakarbeiders, waren ernstig ge wond. Zij zijn naar het Zuiderzieken huis te Rotterdam gebracht. Hoofdbesturenvergadering van het N.V.V. Op de vandaag te Utrecht gehouden hoofdbesturenvergadering van het NVV heeft de voorzitter, de heer D. Roemers meegedeeld, dat het NVV niet van zins is elke toekomstige stijging van de pro- duktiviteit voor huurverhoging te be stemmen. Voorts zei spreker, dat het NW van oordeel is, dat het systeem der gediffe rentieerde loonpolitiek ertoe leidt dat de welvaartverruiming veel later komt dan onder het systeem van de geleide loon politiek. Hij meent, dat de compensatie voor de huur. en melkprysverhoging tezamen met de gedifferentieerde loonstijgingen gemakkelijk tot een overspanning van de economie kunnen leiden. Het NVV is met zorg vervuld over de door de regering uitgestippelde politiek by de aanvullende werkgelegenheid. Sprekende over de bakkery paragraaf gaf de heer Roemers als zijn mening te kennen, dat de politieke partijen er niet aan zullen kunnen ontkomen op korte termijn hun standpunt in deze belang rijke materie te bepalen. De bemanning van de Nederlandse kustvaarder „June", die aan de noord west-kust van Cuba op een rif was ge lopen zie elders is gered en veilig aan wal. Gistermiddag arriveerde in Den Helder Hr. Ms. „Overijssel", die na een langdurig verblijf in de wateren rond Nieuw-Guinea nog juist voor Kerstmis in het vaderland terug keerde. Een groat aantal familie leden en bekenden van de opvaren den was op de kade ter begroeting aanwezig. VOORSCHOTEN Gehandicapte padvinders genoten De M'Hala, Panzi gr., Postgroep-west, heeft voor 't eerst 'n weekeinde in Voor schoten doorgebracht. Zoals bekend heeft d'cze B.E.-groep. d>ie uitsluitend lichamelijk gehandicapte padvinders onder haar leden telt, van het gemeen tebestuur medewerking gekregen voor de stichting van een houten troephuis. Dit is echter nog niet klaar. Toch kon men kennelijk hier niet op wachten en daarom heeft de Stichting, waarin de pad/vindersorganisaties in Voorschoten zijn georganiseerd, de Kimshoeve voor een weekeinde beschikbaar gesteld. Er kwamen 24 jongens met voor ieder twee „dravers" en leiding bijeen, ge bracht uit plaatsen in heel het westen, met particuliere auto's. Nadat allen zich in rolstoelen en veld bedden geïnstalleerd hadden, sprak de onder-distriotsijoommissaris Oubaas A. de Groot, in tegenwoordigheid van de gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, de assistent-commissaris, de heer E. Moolenaar en de hoofdleider van de R.-K. Jeugdbeweging, oubaas J. Peeters, de jongens toe. Spreker deelde mee, dat de huidige postgroep per 1 januari een Voorscho- tense groep wordt. Spr. wees op de prachtige samenwerking in Voorscho ten. waarin deze „postgroep" een volwaardige taak zal krygen. zodat ieder kan meezingen. Enkele in strumentalisten zullen de zang begelei den. De Haarlemse toonkunstenaar Jos de Klerk, die op 8 januari a.s. zijn 75-ste verjaardag hoopt te vieren. Speciaal voor deze bijzondere gelegen heid kwam Sint-Nicolaas nog weer even uit Spanje terug om ook deze jongens een prettige middag te bezorgen. Hy deelde aan de jongens pakketjes uit en dankte de leiding voor het prachtige werk. Dit eerste weekeinde in Voorschoten werd voor deze jongens, die slechts een maal per maand samenkomen en verder per post contact hebben, een heerlijke bijeenkomst. Dr. Cannegieter gaat naar Zuid-Amerika In het kader van het Nederlands technisch hulpprogramma is dr. C. A. Cannegieter, uit Voorschoten, met het m.s. „Prinses Irene" van Rotterdam naar Zuid-Amerika vertrokken. Dr. Cannegieter gaat op verzoek van de Nederlandse regering naar Mexico, waar hij aangesteld is als docent in de economie aan de universiteit van Monterrey, de hoofdstad van de streek Nuevo Leon. Al eerder is dr. Cannegieter uitge zonden geweest: van 1949'50 naar In donesië en van 1954'57 naar Nieuw- Guinea, beide keren als inspecteur bij de Generale Thesaurie. Op 19 novem ber j.l. promoveerde hij aan de Ne derlandse Economische Hogeschool te Rotterdam op het proefschrift „Een onderzoek naar de economische toe komstmogelijkheden van Nederlands Nieuw-Guinea". Het sociaal-economisch aspect van de onderontwikkelde gebie- WARMOND Geheime kerstloterij van de verkenners Het was een gezellig geroezemoes in de bovenzaal van De Burcht, waar vele dorpsgenoten bijeen waren gekomen om de trekking van de geheime kerstloterij bij te wonen. Hopman De Vroomen be diende het rad van avontuur en de ver kenners vlogen heen en weer, de ene keer om de loten aan de man te bren gen en de andere keer om de prijzen aan de winnaars te overhandigen. Steeds weer gingen de loten vlot van de hand en zo kon het rad vele malen draaien en was de prijzentafel in een oogwenk leeg. De loterij van de verken ners werd wederom sympathiek en at tractief uitgevoerd. Een groot succes voor de verkenners. WASSENAAR Recept en ambtsgeheim De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in het conflict tussen een arts te Was senaar en het bestuur van het In stituut Ziekenkostenvoorziening Ambte naren (I.Z.A.) in Zuid-Holland. Het instituut had vergoeding voor de door de arts gebruikte medicijnen voor zijn dochter geweigerd, omdat de arts bij overlegging van de rekening opzet telijk in gebreke was gebleven de ver eiste opgave van de aard van de medi cijnen te verstrekken. Hij achtte dit namelijk in strijd met zijn ambtsgeheim. De raad wees het beroep van de dok ter tegen de weigering van het I.Z.A. af, omdat de betrokken medicus, naar de mening van de raad, niet aan de recht matige eisen van het instituut tot spe cificatie van de reking had voldaan. Röntgenonderzoek voor huisdieren In het streekdierentehuis van de ver eniging .Nationale Dierenzorg" te Was senaar is een röntgenapparaat geïnstal leerd voor het onderzoek van kleine huisdieren. Dierenartsen in de kuststrook tussen Haarlem en Rotterdam kunnen hun pa tiënten daar laten doorlichten. Zy kun nen desgewenst ook gebruik maken van de behandelkamer en hun patiënten in het hospitaal ter verpleging geven. Het dierentehuis is met het oog op deze uit breiding van werkzaamheden verbouwd. „VRIENDEN VAN WASSENAAR" De supportersvereniging „Vrienden van Wassenaar" heeft in Huize Den Deyl de traditionele wild-avond ge organiseerd, die door zeer vele belang stellenden werd bezocht. De heer H. Beck sr. die tijdelijk als voorzitter op treedt, sprak een woord van welkom tot de bestuursleden der S.V. Wassenaar en leidde verder deze avond die in allerge noeglijkste stemming werd doorgebracht met kaarten, vlotbruggen, kienen en het rad van avontuur. Er was weer een kos telijke collectie prijzen bijeengebracht, voor een deel bestaande uit kerstwild, voor een ander deel uit allerlei andere niet te versmaden artikelen en gebruiks voorwerpen. GEZELLIGHEIDSRIT Op tweede kerstdag organiseert de Motor- en Autoclub .De Combinatie" een gezelligheidsrit voor motorrijders, automobilisten, scooterrijders en brom fietsers. Deze rit is geen wedstrijd. De deelnemers zyn niet gebonden aan een vaste route of een voorgeschreven ge middelde snelheid. De deelnemers vertrekken op eigen gelegenheid van de start, welke is bij Café Ton Bakker, Rijksstraatweg 465 te Wassenaar. De inschrijving is geopend van 12 tot 14 uur. ZOETERWOUDE AANBESTEDING B. en W. van Zoeterwoude hebben gisteren in het openbaar aanbesteed het maken van grond-, riolerings- en bestratingswerken aan de Hoge Rijndijk. De hoogste inschrijver was de firma L. Boer te Bergschenhoek voor f 28.500. De laagste was de firma A. Hogenboom te Rijpwetering voor f22.850.De gun ning is aangehouden. den interesseert hem zeer. En het doceren is deze econoom ook niet vreemd. Vroeger was dr. Cannegieter leraar in staatsinrichting en economie. In Mexico is hij nog niet eerder ge weest. Maar sinds hij ongeveer een half jaar geleden het verzoek kreeg er heen te gaan, heeft dr. Cannegieter zich in het land en de Spaanse taal ver diept. Zijn echtgenote reist mee, maar hun twee kinderen zijn schoolgaand en blij ven achter. Het contract duurt voorlo pig een jaar en wordt het verlengd dan kunnen zij altijd nog overkomen. Voor huisvesting zorgt de universiteit. Volgens dr. Cannegieter is Monterrey een moderne stad met 3 tot 400.000 in woners, onder wie in totaal drie Neder landse gezinnen. De economische faculteit aan de uni versiteit telt per jaargroep gemiddeld dertig studenten. India zal zich verzetten tegen nieuwe grensschending Premier Nehroe van India heeft giste ren in het Hogerhuis gezegd premier Tsjou En-lai van China op een geschikt tijdstip te willen ontmoeten „omdat de vraagstukken te ernstig zijn om het op een andere manier te kunnen doen". „Elk soort oorlogsontwikkeling tussen onze landen betekent een oorlog van on bepaalde duur omdat wij nooit zullen toegeven maar zij ook niet", zo voegde Nehroe eraan toe. Nehroe zei dat het geschil een con flict is dat jaren of „honderd jaar" kan duren. Hij vergeleek de toestand met de verhouding tussen de VB. en de Sovjet- Unie: bang voor elkaar, zich bewape nend tegen elkaar en toch hun handen thuis houdend omdat men zich bewust is van de rampzalige gevolgen van een oorlog. In het Lagerhuis, waar ook over de kwestie is gesproken, herhaalde Nehroe dat India zich zal verzetten als er nieuwe grensschendingen worden gepleegd. Hy voegde hieraan toe, dat „onderhandelin gen alleen waarde hebben als zy steu nen op kracht". Tydens het debat in het Lagerhuis eisten verscheidene afgevaar digden krachtiger optreden tegen de Chinezen, zoals bijv. verbreking van de diplomatieke en handelsbetrekkingen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 december Veemarkt. Aanvoer: 25 melkkoeien, 4 vette koelen. 30 varekoeien. 2 pinken, 9 vette kalveren. 20 nuchtere kalveren, 40 vette schapen. 380 vette lammeren, 9 varkens (zeugen), 130 schrammen. 264 biggen. 1 paard. 5 geiten. Totaal 919 stuks. Notering: melkkoeien 8001150; varekoeien 475875; vette schapen 80105; vette lammeren 70100; drachtige zeugen 275325; schrammen 70 95; biggen 404550. Hamdel: melk koeien en varekoeien rustig, vette scha pen en vette lamineren goed. zeugen schrammen en biggen redelijk. Voor an dere rubrieken in verband met de gerin ge aanvoer geen notering De veemarkt, vallende op 1 Januari 1960, wordt gehou den op woensdag 30 december. LEIDEN. 23 december Kaasmarkt: Aanvoer 2 partijen Goudse kaas. Geen no tering. De kaasmarkt, vallende op 1 Januari 1960, wordt op woensdag 30 de cember gehouden. WOERDEN. 23 december Kaasmarkt. Aangevoerd: 12 partijen. Notering f. 2,24 tot I. 2.32. Handel matig. BEURSQVERZiCHT Pref. oerdelen Philips vast AMSTERDAM. 23 december De internationale waarden ondergin gen vandaag een koersreactie, die. gezien het hoge niveau, zeker geen verontrus ting te weeg bracht en als normaal werd gekenmerkt. Unilevers, die gisteren 27 punten hoger noteerden, moesten hier van vanmiddag op een prys van 803, na een opening op 800, circa 5 punten af staan. De handel was, voor de tijd van het jaar, vrij levendig in de margarine waarden. Amerika blijft voor deze stuk ken nog steeds belangstelling tonen, zij het voor vandaag op lagere prijzen. Philips op 813 circa 10 punten beneden de vorige slotprijs. In deze hoek was de handel kalm. Grote belangstelling ging er wederom uit naar de preferente aan delen Philips. Het buitenland gaf wederom blijk van grote kooplust, ter wijl de lokale speculatie kooporders in de markt had gelegd. Er werd volstaan met één notering. De adviesprijs werd gegeven op 310, tegen gisteren 305. Aku miste de steun van West-Duitsland, maar daartegenover werden nog wat stukjes uit de markt genomen voor Parijse rekening. De koers van 4394 kwam de rayonaandelen op een verlies te staan van circa 5 punten vergeleken bij de vorige slotprys. Kon. Olies kun nen blijkbaar geen goed meer doen en waren opnieuw lager. Aandelen Natio nale Handelsbank werden in een ruime open hoek verhandeld en daalden van 192 tot 188. De slotkoers van gisteren was 191 3/4. De Scheepvaartsector moeet hier en daar een klein veertje laten na de vaste stemming van de voorgaande dagen. Van Nievelt echter noteerde hoger. Van de leidende cultures lagen certificaten Deli aangeboden, terwijl Amsterdam Rubbers eerder werden gevraagd HVA's vrijwel onveranderd. Staatsfondsen bij regelmatige handel aan de vaste kant. In de sector Grootbanken werden aan delen Amsterdamsche Bank iets lager geadviseerd. Morgen vindt de beurshandel 's ooh- tends plaats van 10.3011.30 uur. WISSELKOERSEN Amsterdam, 23 december Londen 10.54%—10.55%New York 3.76H—3.77ft; Montreal 3.97ft—3.97ft Parijs 76.80—76.90; Brussel 7.53%— 7.54%Frankfort 90.394—90.44%Stock holm 72.77—72.82; Zürich 87.38—87.43; Milaan 60.68%60.73%; Kopenhagen 54.604—54.65%; Oslo 52.734—52.78%; Wenen 14.33—14.54; Lissabon 13.14%— 13.15%. Beurs van Amsterdam Woensdag 23 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 100% Ned. '59 4% 100% 100A Ned. '59 4% 98ftGB 98ft Ned. *53 3% 94% 94% Grootboek obi. 3% 78 77GB Ned. '47 3% (3) 91 tf 92 Ned. '51 3% 94% 94% Ned. '53 (3%) 92% 92%B Ned. '56 34 924GB 924GB Ned. '48 3% 87% 87% Ned. '54 3% 87% 87 Ned. '55 13% 88% 88% Ned. '56 II 3% 90% 90% Ned. '37 3 89%GB 89% Dollarlng '47 3 89% 90 Investeringscert. 3 97ft 97% Ned. 62-64 3 97ft 97fJ Indië "37 A 3 93% 93ft Grootboek '46 3 90% 90% Ned. W.B. 6% 109 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 42% 42% Nat. Handelsbank 191% 188% Ned. Handelmij245GL 246 Amst. Rubber 116GB 117GL H.V.A156% 155 Senembah 621GB 622GB A JC.U444% 437% Berkel's Patent (v.) 292GB 290 Calvé Delft cert. 783 775 Deli Mij .en (Ver.) 184.70 182.10 Kon. Pap. v. Gelder 258 259% Hoogovens cert805GB 805GB Müller en Co. ND. 388 389% Ned. Kabelfabr435GB 435GB Philips 824% 813% Philips pref305 309% Unilever 807% 802% Wilton Feyenoord 224% 225 Biliton 2de r364% 362% Dordtse Olie gew. 749 747% Kon. Olie (f20.—) 162.— 162.— idem <50 a f20.—) 160.50 159.90 Hall. Amer. lijn 176% 177% Java China Paket 165GB 165 K.L.M114 113 Kon. Ned. Stmv Mij. 196% 195% Kon. Paket My143 144 %GB Stoomvaart Mij. Ned. 189 190 Nievelt Goudr. eert. 150% 157% v. Ommeren eert. 262GB 263 Kon. Rott. Lloyd 170GB 170% Ned. Scheepv. Unie 168% 169% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92% 92% idem '48 (3%) 93% 92% R'dam '52-1 (4%) 97% id. id. *37 I-II (3%) 93% Z.-Holland '56 (4%) 97% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 103% 103% id. N.W.B. '52 (4%) 96ft Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94ft Premieleningen 97% A'dam '51 12% 82% 82% A'dam '51 I 2% 80% 80% A'dam '56 II 2% 89 89 Eindhoven '54 2% 79% 79% Enschede '54 2% 80% 80 Den Haag '52 I 2% 88% 88L Idem II 2% 87 87L R'dam '52 I 2% 88% 87% Idem II 2% S8H 88L 96 95% Utrecht '52 2% 90 Z.-Holl. 1957 2% 97% 92ft NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 228 227.50 320 317% H.B.U. eert 234% 234% Rott. Bank 288 286 Twentsche Bank 257 256 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 408 407 73 72% K. N Ed.met. A-AA 95% Idem pref. wd 95 Electrolasmlj 354% Kon Ned. Grofsm. 165 165 Holl Constructie 475 475 Ing. our. v Bouwnijv. 281 280 Internatio 160 161 Int. Kunststoff. Ind. 58 57 Leidse Wolspinnerij 395 397 Rott. Droogdok My. 601 600 Sikken's Lakfabr. 719 715 Ver. Touwfabrieken 293 295 Walvisvaart 118 118% Wernink's Betonm. 154% 155 Van Wyk Textiel 116 119 Zaalberg 128% 127 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 26 Intern Nickel 109% Anaconda 65H Bethlehem Steel54% Cities Service 49 General Motors 54% Kennecott 97% Republic Steel 75 Shell Oil 79% Union Pacific 30f| Un. States Steel 99 25ft 109% 65% 54 48% 54% 97% 74% 79% 98%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7