met de veelzijdige DRAADOMROEP PTT HOOR STUDIOKLANK ALS STUDIOKLANK keuze uit zes mogelijkheden BtilPlI Plan voor enorm vermaakcentrum 100 ha ten oosten van Delft Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 23 DECEMBER 1959 Gedacht wordt aan iedere bevolkingsgroep Indien de plannen kunnen worden gerealiseerd zoals de initiatiefnemers zich dit voorstellen, zal Delft over 6 tot 8 jaar een enorm recreatie- en ver maakcentrum hebben, dat slechts zal kunnen worden vergeleken met het bekende „Tivoli" in Kopenhagen. De plannen zp reeds in een vergevorderd stadium. Een tekening in hoofdzaken is gereed en de financiering, waarmee enige miljoenen guldens zijn gemoeid, zou zeker zyn gesteld. Het terrein waarop het vermaakcentrum zal worden gesticht is ongeveer 100 ha. groot en ligt ten oosten van Delft. Aan de Westzüde wordt het begrensd door Rijksweg 13 (Den HaagRotterdam) Het initiatief tot het stichten van dit recreatie- en vermaakcentrum is niet in de eerste plaats uitgegaan van het ge meentebestuur doch van een particulier, die samen met een tweede financier het voornemen heeft het centrum zelf in exploitatie te nemen. Hij heeft zijn plan nen reeds voorgelegd aan het college van Ged. Staten van Zuid-Holland, dat er zeer welwillend tegenover zou staan. Omtrent de identiteit van de initiatief nemer neemt men officieel in Delft nog enige geheimzinnigheid in acht, doch aangenomen wordt, dat het de heer A. Hogenboom te Delft is, die na de oorlog in binnen- en buitenland bekendheid heeft verworven als de stichter van tal van bungalowdorpen en andere vakan tiecentra. Bij de opzet van de plannen is ge dacht aan iedere groep van de bevol king. Zowel kinderen als volwassenen, zowel de gewone man als de met veel aardse goederen bedeelden, zullen in dit centrum hun ontspanning kunnen vinden. Een groot deel van het com plex zal worden bestemd voor zeil- en kanomeer, waarin op een eiland een exclusief restaurant komt. Kerstfeestviering Koninklijke familie Met het personeel De Koninklijke familie heeft gister middag in het in stemmig kerstgroen versierde koetshuis van de Koninklijke stallen in Den Haag met haar perso neel en de gezinnen daarvan het kerstfeest gevierd. Prins Bernhard zei in zijn welkomst woord o.m.: „Het komt er op aan, dat wy zoeken naar wat wij in de ander kunnen waarderen, naar het goede, dat even zeker in ieder mens aanwezig is. Het goede, dat wy bij anderen aan de oppervlakte zullen brengen door het te willen vinden en dat bij ons de over winning zal kunnen behalen indien wij op deze wijze handelen". De Prins sprak de hoop uit, dat dit (kerstfeest voor allen een goed feest zou worden. De Prinsessen Marijke en Margriet hadden een actief aandeel in de kerst viering. Er werd een kerstspel door kin deren opgevoerd. Prinses Marijke speelde de rol van de engel, die de blijde bood schap tarengt als het kind Jezus geboren is. Prinses Margriet sprak de verbin dend©,, tekst uit tussen twee bedrijven. In de zaal zaten Koningin Juliana, de Prins en de Prinsessen Beatrix en Irene. Koningin Juliana las voor uit het Evangelie naar Luoas, hoofdstuk 2 1-20. De afdeling toneel „Koninklijk stal departement" voerde het kerstspel „Immanuel" op, geschreven door mevr. C. J. OomsVinokers uit Amsterdam. Het personeelskoor van het paleis Soestdijk werkte aan dit spel mede. Een kapel gevormd uit de K.M.K. onder lei ding van Rocus van Yperen verzorgde de muziek bij de algemene zang. In het koetshuis stond een metershoge kerstboom, zilverwit versierd, met echte brandende kaarsen. Na afloop van het kerstfeest boden Koningin Juliana en de Prinsessen Beatrix en Irene haar personeel kopjes chocolademelk en broodjes aan. Alle moeders kregen een kerstbrood, de vaders een Oranjekalender en de kin deren een zakje snoep. Vrijgezellen onder het personeel kregen een brood en een kalender. Verder komen er eén groot en een voudig restaurant, een kinderboerderij, een rolschaatsenbaan, speeltuinen enz. Langs de oevers van dit meer komen vuurtorens, een watermolen, een water rad etc., die alle als vakantieverblijven zullen worden ingericht. Langs de Rijksweg wordt bovendien een groot motel gebouwd, dat nu reeds voor tien jaar gedurende de wintermaanden aan de stichting is verhuurd. Wat het ver maak betreft: zowel in een theater als in de open lucht zullen gedurende het seizoen artiesten van naam optreden. De restaurants en het vermaakcentrum zullen ook 's avonds geopend zijn en van een attractieve illuminatie worden voor zien. Het parkeerterrein zal voorlopig plaats bieden aan 10 tot 15.000 auto's. Franse minister Boulloche afgetreden Premier Debré heeft hedenochtend op een bijeenkomst van de Unie voor de nieuwe republiek (UNR) medegedeeld dat de minister van Onderwijs, André Boulloche, ontslag heeft gevraagd. Volgens UNR-afgevaardigden die de bijeenkomst bijwoonden zal Debré zelf als minister van Onderwijs optreden tot een opvolger voor Boulloche zal zijn be noemd. BIJBELROOSTER VOOR 1960 Voor de zesde maal geeft de Oecume nische Raad van Kerken in Nederland een bijbelroaster uit. Voor het lezen van een bijbelgedeelte 's ochtends en 's avonds zijn gedurende bepaalde perioden van het jaar opeen volgende tekstgedeelten aangegeven. Voor de zondagen zijn de tekstgedeelten- zoals die in vele kerken worden gevolgd- opgenomen. Deze laatste hangen niet onderling samen, maar houden verband met het kerkelijk jaar. Van Latijnse namen waarmee deze zondagen in ver schillende kerken worden aangeduid, is de tekst vermeld die tot deze benaming aanleiding gaf. Advertentie Wijnhandel I Steenstraat 8 - Herenstraat 6 Haarlemmerstraat 204 ENTRE DEUX MERS, per fles f 2.75 GRAVES SUP., per fles 13.05 Rode en witte LANDWIIN, per fles 11.90 BEAUJOLAIS appellation controlée per fles i 3. By 12 flessen de dertiende GRATIS. Ook voor „eghte" borrels. TWEEDE KERSTDAG GEOPEND. Mr. Höppener burgemeester van Roermond Bjj Kb. is met ingang van 1 Januari 1960 benoemd tot burgemeester der gemeente Roermond mr. R. G. A. Höppener, oud-staatslsecretaris van O. K. en W. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.10 Kerstultz. 18.30 Leger des Hellskwartler 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Kerstfeest Hongaren. 20.20 Inl. t.h. volgende concert. 20.30 Solisten, koren en ork. I. d. pauze: 21.30 De weg der zending, praatje). 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.10 Zaalsportultsl. 23.15 Platennleuws. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws., comm. en act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V .d. kind. 19.10 De christen en de veranderende samenleving, toepr. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.25 Hoorsp.: De man van Thermopylae. 22.01 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, praatje. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muz. discussie. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind N.TS: 17.30 17.40 Intern. JeugdJourn. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Documentaire film. 20.30 Kunstrubr. 20.50 Telediscopa- rade. 21.00 Progr. over dieren, 21.20 Pas geperst. 21.50 Filmpje over Bethlehem. Huwelijk Sjah op tv ondanks storing Dankzij een storing in de elektrische voeding van de televisiertudto Vitus in Bussum hebben de Nederlandse kijkers gisteravond een reportage van het huwelijk van de Sjah van Perzië op het beeldsoherm gehad. Kort, na het begin van de uitzending viel de elektriciteit door een storing in de kabel van de Provinciale Elektriciteitsmaatschappij uit. Na een vertraging van ongeveer 35 minuten kon de uitzending vanuit studio drie worden hervat en intussen was toen de film aangekomen met de reportage van het huwelijk van de Sjah. een reportage, die niet meegegaan zou zijn als het journaal op de vastgestelde tijd zou zijn begonnen. Tegen de aan vankelijke verwachting in heeft men de elektriciteitsvoorziening van studio Vitus weer kunnen herstellen, zodat de aan vankelijk na de storing afgelaste koste lijke hoofdfilm „Het wonder van de 34ste straat", toch nog de lucht is inge gaan. NTS - probleemtv- filmonderschriften De afdeling filmzaken van de Neder landse Televisie Stichting bereiken veel klachten van kijkers, die ontevreden zijn over de slecht leesbare onderschrif ten. De NTS heeft ons derhalve uitge nodigd om eens een kijkje achter de schermen te nemen en zelf te kunnen constateren, dat enkele leden van de fiilmstaf al jaren trachten hierin ver beteringen aan te brengen. Deze ondui delijk leesbare onderschriften worden namelijk dikwijls veroorzaakt door het feit, dat in tegenstelling tot in het bui tenland het kostbare proces van nasynchroniseren der films in Neder land niet toegepast wordt. Een der technioi heeft zich onlangs drie maan den uitsluitend met het probleem der onduidelijke titels beziggehouden en is tot de conclusie gekomen, dat het bij zonder moeilijk is hierin verbeteringen aan te brengen. Vele films zonder onderschriften worden echter sinds drie jaar door de NTS via elektronische weg voorzien van titels, welke, zcals gister avond tijdens de film „Het wonder van de 34ste straat" is gebleken, ook bjj een lichte achtergrond goed leesbaar zijn. Hierbij worden de films tijdens de uit zending voorzien van de titels. Vooraf worden deze op kaartjes gedrukt. Voor de film van gisteravond waren 1128 kaartjes nodig, die op een bandje waren gebracht. Bij een urtzending met elek tronisch onderschrift worden twee camera's gebruikt, waarvan een bestemd is voor de titels. Voorts is ce NTS ge bleken, dat dikwijls de kijkers hun toestellen niet zuiver genoeg afstellen. BINNENLAND De Kon. Nederl. Zuivelbond FNZ houdt op dinsdag 22 december in hotel „Smits" te Utrecht de algemene vergade ring. De staatssecretaris van O. K. en W. mr. Y. Schol ten heeft aan de letterkundl. gen Anna Blaman te Rotterdam en Jo Boer te Parijs opdracht verleend tot het schryven van een roman. Het 430 ton metende Nederlandse kustvaartuig „Borelly" uit Delfzijl dat hout vervoert, is vanochtend nabij het lichtschip Kofoten, ongeveer 75 mijl ten noorden van Stockholm, aan de grond gelopen. De bemanning, wist het schip ondanks een lek drijvend te houden. Er zijn reddingboten in de buurt; een ber gingsschip zal de „Borelly" vlot slepen. Het Koninklijk Jacht „Piet Hein" zal deze winter tijdens de normale onder houdsperiode van een sllngerdemplngs- installatie worden voorzien. Aangezien de toepassing van dit soort installaties bij andere schepen bevredigende resultaten heeft opgeleverd, verwacht men dat het comfort van de Koninklijke familie en haar gasten door deze nieuwe installatie aanmerkelijk zal worden verhoogd. De Nederlandse Jeugdbond voor na tuurstudie zal op 27, 28, 29 en 30 decem ber te Deventer zijn Jaarcongres houden. Dinsdag 29 december wordt een natuur beschermingsmiddag gehouden. Gisteren werd via de Coöperatieve Roermondse Eiermijn te Roermond het driemiljardste Nederlandse ei geëxpor teerd. Dit feit ls enigszins feestelijk ge vierd. Bij K.b. Is met Ingang van 16 Januari 1960 benoemd tot burgemeester der ge meente Roosendaal en Nispen de heer J. P. Godwalt met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Etten en Leur. Maandagmiddag as. zal in de grote foyer van de Stadsschouwburg te Amster dam aan het gemeentebestuur van Am sterdam en andere autoriteiten de eerste grammofoonplaat worden aangeboden, waarop de Gysbrecht van Vondel ln zijn geheel is opgenomen. Aan deze opname hebben o.a. medewerking verleend: Ellen Vogel. Ko van Dijk, Paul Huf. Johan Schmitz en Guus Hermus. Ton Lute heeft de regie gevoerd. Gistermorgen ls bij een auto-ongeval onder Weststellingwerf omgekomen de chef van de afdeling Onderwijs van het Hoogovenbedryf te IJmulden, de heer A. Scherer. Zijn mede-reizigers, de heren Joustra en Hessel. eveneens werkzaam op deze afdeling, zijn ernstig gewond. De auto moet door de gladheid van de weg geslipt zijn. waardoor een botsing met een vrachtwagen volgde. De wagen werd ln twee delen gereten. De chauffeur van de vrachtwagen is niet gewond. De Amerikaanse Nationale Raad voor de Filmkeuring heeft te New York de film ..Wild strawberries" van de Zweed Ingmar Bergman aangewezen als de beste buitenlandse film. Bergman kreeg een spe. ciale onderscheiding voor zijn werk als regisseur en scenarioschrijver. De Zweedse acteur Viotor Sjostrom, die de hoofdrol speelt, werd als de beste speler van het Jaar uitgeroepen De beste actrice werd de Franse ster Simone Signoret geacht wegens haar rol in de Britse film „Room at the top". ..The nun's story" van Fred ZLnneman kreeg het predicaat beste film van het jaar Gistermiddag ls het derde slachtof fer van het auto-ongeval, dat zondag avond op de Wouwsestraatweg, onder Ber- fen op Zoom. gebeurde, overleden. Het ls e 37-jarige J. W. A Janvier uit Bergen op Zoom. Hij was naast de bestuurder van de vrachtauto gezeten, welke door de Belgische auto frontaal werd aangereden. BUITENLAND De eerste Belgische raketbasis, uit gerust met Amerikaanse raketten van het type Nike-Ajax en Nlke-Hercules, is gis teren officieel voor gebruik gereed ver klaard. De basis ligt te Elsenborn in het oosten van het land (in de streek van Eupen-Malmedy). Het personeel ls in de VS opgeleid De Amerikaanse Marine heeft be kendgemaakt, dat zij 22 schepen uit de actieve dienst zal nemen en bij de reser- vevioot zal voegen. Dit zal in de komende vier tot zes maanden geschieden. De vloot omvat nu 875 schepen, waarvan 388 ge- vechftsschepen Maria Callas zal dit seizoen „om per soonlijke redenen" niet ln de Londense Opera Covent Gaxden optreden, zo heeft de directeur van dit operagebouw bekend gemaakt. Hij was van oordeel dat de zan geres ook elders niet zal optreden. Radio-Cairo heeft gisteren in een Arabische uitzending melding gemaakt van een vechtpartij tussen studenten uit de Verenigde Arabische Republiek en Ara. bische communisten in Sofia, de hoofd stad van Bulgarije. Acht niet-communls- tlsche Arabische studenten zijn gewond. Volgens Radio-Cairo hebben nationalisti sche studenten uit de VAR bloot gestaan aan een serie vooraf beraamde aanvallen van Arabische communisten. Bij een brand in Mattawa (Ontario) zijn vier kinderen met hun 72-Jarige grootmoeder om het leven gekomen. De ouders van de kinderen konden zich met een vijfde kind redden. Een ballon van ruim honderd meter hoog zal eind Januari ln Amerika de lucht ingaan voor proefnemingen omtrent de kosmische straling. De ballon moet een hoogte van 36 km bereiken. Een 25-tal universiteiten uit de hele wereld neemt aan de proef deel. Tv-toestel de hele dag bruikbaar voor radio-programma's! De veelzijdige, verrassende Draad omroep heeft wéér een nieuwe gebruiksmogelijkheid erbij. En wel een zeer belangrijke! Draadomroep kan nu worden aangesloten op uw televisietoestel zodat u de ge hele dag van uw waardevolle ap paraat kunt profiteren! Het is bekend dat het FM-geluid van de televisie-uitzendingen, gesteund door de grote klankkast, een bij- zonderezuiverheid en warmte heeft. Vaak hoort men dan ook de ver zuchting: 'Kon ik overdag mijn radioprogramma's ook maar zo ontvangen!' Deze wens kunt u zélf vervullen door Draadomroep op uwtv-toestel te laten aansluiten. Salzburger Festspiele smetteloos op de band opnemen - zonder één storing I Een muziekliefhebber, die graag de 'Zauberflöte' op de band wil hebben, kan de uitzending uit Salz burg via Hilversum op volmaakte wijze vereeuwigen. Hij sluit Draad omroep aan op zijn bandrecorder en daardoor ontvangt hij deze ver rukkelijke opera alsof-hij er zélf bij zit. Want Draadomroep geeft hem het maximale toonbereik en daar is zijn bandrecorder op ge bouwd. Vooral bij een coloratuur sopraan moet je dat wel hebben- Gezellig avondje bij 17-jarigen: muziek van Draadomroep op de elektrische grammofoon! De fuif van 5 A was een daverend succes, ledereen sprak enthousiast over de nieuwe 'combo', die de dansmuziek had verzorgd. Een 'combo' bestaande uit Draadom roep, aangesloten op een elektri sche grammofoon - dé manier om grammofoon-luidsprekers zo vol ledig mogelijk te benutten! 'Anders hadden we het jazz-uurtje moeten missen', zei een van de jongelui. Met Draadomroep hoeft men nooit iets te missen - er zijn vier lijnen, er is nooit storing en de kosten zijn miniem! Wat is draadomroep? Draadomroep is een service van PTT, waardoor omroepprogram ma's rechtstreeks uitde studio's via beschermde muziekkabels bij de abonnees worden ge bracht. Deze beschermde mu ziekkabels worden bediend door de modernste apparatuur - ze zijn de meest directe en vol maakt veilige weg van de studio naar uw oor. Draadomroep PTT geeft vier programma's, die u kunt beluisteren over uw tv-toe- stel, radio, hi-fi-installatie, elek trische grammofoonversterker, bandrecorder en natuurlijk ook via de uitgekiende PTT Draad omroepluidspreker. Het geheim van de extra druk- toets op uw radio. Er zijn radio's die een extra toets voor Draadomroep hebben. Dat is f ook heel begrijpelijk... Wie zijn p radioprogramma's uit Nederland en een selectie uit België, Engeland en Duitsland volkomen storing- vrij wil ontvangen, die heeft belang bij een rechtstreekse lijnverbinding met de studio's (dan hoort hij de muziek even ongestoord en zuiver als daér de geluidstechnicus!). Die extra toets is eigenlijk de 'fijnproeverstoets'! In de hi-fi-kamer van een klank purist Bij een vraaggesprek dat wij on- langs hadden met de heer P. W. Goemans, componist en hi-fi-ent- f housiast, stelden wij onder meer de volgende vraag: 'Waarom liet u Draadomroep PTT op uw hi-fi- installatie aansluiten?"lk ben hi-fi- enthousiast omdat deze apparatuur j het geluid tot in de fijnste nuances f weergeeft, ja zelfs volkomen na- tuurgetrouwheid kan bereiken mits. ...de klank ook natuurgetrouw j wordt aangevoerd! Daarom heb ik voor radioprogramma's Draadom- f roep PTT op mijn installatie laten- f aansluiten. Draadomroep geeft pas f het hóógste rendement aan mijn hi-fi-installatie.' Inlichtingen: De voorlicbtings-specialisten van PTT f zullen tt graag meer vertellen over f deze zei mogelijkheden die uitsluitend gelden als u binnen het gebied van een modern Draadomroepnet met vier lijnen f woont). Vraag inlichtingen aan de Voor- lichtingsdienst PTT, Kortenaerkade 12, 's-Gravenhage. 'Thuis', waar de heer P. W. Goemans zijn eigen compositie hoort als in de studio via Draadomroep op zijn hi-fi-installatie. VOOR DONDERDAG 24 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewilde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Kerstboodschap door Z.H. Paus Johannes XXIII. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Amus.muz. NCRV: 14.00Gram. 14.30 Avondrust, hoorsp. 15.00 Orgelcon cert. 15.30 Kerstliederen. 16.00 Verkennin gen lil de bijbel. 16.20 Strijkork. en so liste. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Ork.muz. en wijde muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pollt. praatje. 20.00 Volkskerstzang. 21.00 Gram. 21.15 Vocaal-ens. 22.00 Perio diekenparade. 22.10 Koper-ens. en orgel. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Kerstnachtdienst. 23.5524.00 Nws. KRO: 0.001.30 Pontificale Nachtmis. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V .d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Uit het bedrijfs leven. lezing. 13.00 NW6. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beurs ber. 14.00 Cello en plano. 14.30 Skleën zonder tranen, praatje. 14.50 Vrouwenkoor 15.05 Logboek 1948. 15.50 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Hammondorgelspel. 17.15 V. d. Jeugd. 17.45 Hoornen-ens. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.55 V .d. kind. VPRO: 19.00 Kerstfeest v .d. kind. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en soliste. 21.00 Taurus en Scylax (Hij die verscheurt), hoorsp. 21.55 Gram. 22.05 Jazzmuz. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Journ. 23.00 Gram. 23.55 Nws. 24.001.00 Kerstnachtdienst. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 De wereld van vandaag, lezing. 20.30 Samenzang v. kerstliederen. 20.50 De grasharp, t.v.-spel. NTS: 23.451.15 Euro visie: Nachtmis 1. Elsenstadt, Oostenrijk. BUITENLANDSE PROGRAMMA'8 Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Small Fry. 13.00 Ork.cone13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Gevar .muz. 16.00 Kerstliederen. 17.20 Kritieken. 18.00 V .d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 in the South-East. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Gevar .progr. 21.00 Kerstplakboek, v .d. BBC. 22.00 Nws. 22.15 Interv. 22.45 Kerstliederen. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Orgelspel: verz.progr. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.30 Nws. en gram. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw (Om 15.30 Nws.) 16.00 Kerstconc. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Gevar. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Da le's dagboek. 17.45 Gevar. muz. (Om 18.30 Nws.). 19.00 Gevar. muz. 19.29 Weerber. en nws. 19.32 Gevar. muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en wedstrijd tussen scholen. 21.00 Samen zang (Om 21.30 Nws.) 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en kerstliedjes. 23.30 Nws. 23.40 Kerstconc. 0.15 Dansmuz. (Om 0.30 Nws.) 0.55 Nws. 1.00 Klokgelui. 1.03 Bij bellezing en zang. 1.07—2.00 Kerkdienst. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Gevar. muz. 15.20 Kerstliede ren. 16.50 Nws. 17.00 Kerstliederen. 19.30 Kamermuz. 20.15 Kerstspel. 21.00 Ork.- conc. 22.30 Koorzang. 0.15 Kamermuz. 1.00 Koorzang. 1.15 Weerber. en gevar. muziek. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 14.05 Kamermuz. 14.25 Gevar. muz. 16.40 Kamermuz. 17.15 Orgelrecltal. 18.30 Gram. 19.16 Ork.conc. 19.50 Zang. 20.00 Ork.conc. 24.001.30 Nachtmis. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12 35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Popul. muz. 15.00 Muz. uit Joego-Slavië. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.06 Franse les. 16.21 Liederen. 16.50 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Koorzang. 19.50 Lit. progr. 20.00 Klankb. 20.30 Kerstoratorium. 21.00 Kerstprogr. 21.45 Kerstliederen. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23 00 Nws. 23.05 Gram. 23.30 Idem. 23.45 Idem. 24.001.00 Kerstnachtmis. 184 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Liedjes 12 45 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Plano en viool. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.40 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 22.10 Kerstmuz. (Om 22.55 Nws.) 24.03 Dansmuz. De ruim honderd onderwijzers die na de tyfoon „Gilda" op de Phi-lippijnen ver mist werden, zljoi volgens het PhiLippjjn- se persbureau in veiligheid. Toen -de ty foon losbrak, waren zij per motorboot op weg naar de hoofdstad van het eiland Sa- mar. Zij zijn in Zoemarraga aan de West kust van Samar aan wal gegaan. Boliviaanse bandieten hebben bij overvallen in de provincie Toiiina vijftien boeren gedood. Zeventien mensen kwamen om het leven en 23 raakten gewond toen nabij Muzzaferabad in West-Pakistan een auto bus in een ravijn stortte. In een petitie die door meer dan 2000 inwoners van Heidelberg ls getekend, wordt de vier mogendheden verzocht Al- bert Speer, de voormalige nazi-minister voor bewapening en munitie, uit de ge vangenis voor oorlogsmisdadigers in Spain - dau te ontslaan. Speer, die tot twintig Jaar gevangenisstraf is veroordeeld, ls ln Heidelberg geboren, waar zijn vrouw en zes kinderen thans wonen. Senator Wayne Morse uit Oregon heeft dinsdag meegedeeld, dat hij zich be. reid heeft verklaard, bij de voor ver kiezin gen welke ln mei ln zijn staat worden ge houden. als Democratisch kandidaat voor het presidentschap op te treden. Hoewel hij de eerste poLiticus ls die een dergelijke stap bekendmaakt, wordt hi) niet als een ernstige kandidaat beschouwd tegen over de senatoren John Kennedy uit Mas sachusetts en Hubert Humphrey uit Min. nesota. die zich nog piet officieel kandi daat hebben gesteld. Een gangster heeft gisteravond bij een overval in een Juwelieswlnkel te San Francisco Juwelen ter waarde van ruim 300.000 dollar buitgemaakt. De Turkse regering heeft fel gerea geerd op een oproep die het Internatio naal Persinstituut te Zlirich tot alle dag bladuitgevers ln de gehele wereld heeft gericht naar aanleiding van de veroor deling van een Turks journalist, die we gens kritiek op de regering tot vijftien maanden is veroordeeld. De regering te Ankara noemt de oproep e°n inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van het land". Verspreiding van de oproep ln Turkije ls verboden. WOENSDAG Oude Singel 236: Ledenverg. Leldse Tui niers- en Bloemistenver. „D.E.V.". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Principes". 8 uur nam. Oegstgeest: De Groene Kerk Kerstfeest leerlingen Openbare School, die het godsdienstonderwijs volgen bij dr. Hubeek en Wika De Vlieger. 3 uur nam. Oegstgeest: Hofwljck: Kerst bijeenkomst m.m.v. Leids Vrouwenkoor „Cantemus" o.l.v. Tllly Senz-Leeniing. Mevr. G. J. Tobé-Graafland vertelt een kerstverhaal. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Stadhuisplein: Kerstzang. 8.309 uur. Stadszaal (grote zaal): Kerstspel Leger des Heils oi.v. comm. Ahlberg. 6 uur voorm. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Tegen twee hoge rechters van een rechtbank in Slees wij k - Holste Ln is een disciplinaire procedure begonnen. In ver band met de zaak professor Werner Hey- de. die beschuldigd ls van medeplichtig heid aan de ,,euthanasle"-moorden van de nazi's in de tweede wereldoorlog. De be trokkenen worden ervan verdacht reeds enige tijd geweten te hebben, dat dr. Fritz Sawade. die in Flensburg praktijk uitoefende Werner Heyde was. Op 12 no vember heeft Heyde zich bij de Frank- fortse politie gemeld. Ook tegen de presi dent van genoemde rechtbank, die eerder om dezelfde redenen ls geschorst, is een disciplinaire procedure geopend. Schouwburg: Nat. Volkstoneel „De witte non". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Grote amuse mentsshow. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk kerstdienst 3 uur nam. Prediker: Kerstdienst o.l.v. evang. J. Maasbach van Gouda, 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. de heer Th. W. Polet, 10.30 uur v.m. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „De toverfontein". 3 uur nam. MAANDAG Den BuTCht (Jacobazaal)Michiel A. de Ruyter spreekt over moderne Jazz. 8 uur nam. De Doelen: Leldse amateurfotografen. Spr. dr. W. Winsemius over Florence. 8 u. Schouwburg: K. en O. Kerstspel „Zwer vers rond de Kribbe" door het Mechels Miniatuur-theater. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Jevoha's getuigen. Film: „De internationale God delijke wil vergadering". 8 uur nam. nam. Universiteit (filmzaal)Filmstudie kring K. en O. Poolse films. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Aquarellen en tekeningen van Sierk Schroder en Amerikaanse gra fiek. Werkd. 104 uur; zon- en feestd. 14 uur (tot 18 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- eD feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan". Werkd 104 uur: zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Foto-tentoonstelling P. H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 Januari). DE BIOSCOPEN Rex „De Gebochelde" (Le Bossu) 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon ..Some like It hot" (18 Jr.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino ..De trots en de hartstocht" (14 Jr.) Werkd. 2.30 en 8 uur; zaterd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido*— (Rio Bravo" (14 1r.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Een huis vol herrie" 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondags I 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uvor „GIJ zult niet begeren" (18 Jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden zijn geopend de Douza-apo- theek. Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. By geen gehoor b(J Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Müncben Zilrich Genève Locarno Wenen Innsbruck \thene Rome AJacclo Madrid Lissabon

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2