Preston North End slachtoffer van mokkende Jimmy Greaves Arbiter staakte de strijd Leidse dammer J. H. van Leeuwen werd kampioen van Zuid-Holland Keurturnsters zegevieren in Oostende MAANDAG 21 DECEMBER 1959 Bordjes iveer verhangen in Engelse league De bordjes zijn weer verhan gen. De strijd om de eerste plaats in de Engelse league is dit seizoen bijzonder open. Nu ongeveer de helft van de competitie is afgewerkt, is het ver schil tussen nummer één en zeven nog slechts drie punten. Nauwe lijks heeft een club zich bovenaan genesteld, of de gezamenlijke con currentie spant alle krachten in om die positie te ondermijnen. Preston North End was daar zaterdag het slachtoffer van. De mannen van Preston moesten op eigen terrein aan treden tegen Chelsea, een op het eerste gezicht niet zo gevaarlijke tegenstander. Waar ze in Preston niet op gerekend had den. was dat bij datzelfde Chelsea een mokkende Jimmy Greaves rondliep, die voor de wedstrijd tegen Noord-Ierland uit de Engelse nationale ploeg was ge laten. En Greaves vond dit de gelegenheid om te bewijzen hoezeer men daarmee ongelijk had gehad. Vijfmaal trof hij doel, zodat Preston North End, dat tot vier treffers kwam (drie van Tom my Tompson) toch aan de verkeerde kant van de uitslag bleef. De onverwachte „demonstratie" van Jimmy Greaves, die de 19-jarige bin- nenspeler de persoonlijke titel van „champion killer" bezorgde, had gevol gen. Tottenham Hotspur, op eigen ter rein met 40 winnaar tegen Newcastle United, verscheenonverwacht weer boven aan de ranglijst. Op de tweede plaats volgt nu met één punt minder Preston North End en daarachter komt Wolver hampton Wanderers, dat door een 20 zege op Birmingham City, van de zesde naar de derde plaats oprukte. De twee andere kandidaten voor het kampioen schap Fulham en West Ham United verloren beide. Fulham thuis met 01 van Blackburn Rovers en West Ham uit met 12 van Leicester City. Voor Lei- cester City waren de twee punten bij zonder welkom, want ook de overige staartclubs weerden zich weer geducht. Luton Town, de drager van de rode lan taarn, maakte winst ten koste van Ever- ton (21) en nummer voorlaatst, Leeds United won met 10 van Burnley. De situatie werd daardoor onderaan: 20. Leeds United 16 pnt. (22 wedstr.), 21. Birmingham City 15 pnt. en 22. Luton Town 14 pnt. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Bolton WanderersBlackpool 03; BurnleyLeeds United 01; Fulham- Blackburn Rovers 01; Leicester City West Ham United 21; Luton Town Everton 21; Manchester UnitedWest Bromwich Albion 23; Nottingham Fo restManchester City 12; Preston North EndChelsea 45; Sheffield WednesdayArsenal 51; Tottenham HotspurNewcastle United 40; Wol verhampton WanderersBirmingham City 2—0. Competitie CKB Onder ongunstige omstandigheden bonden Fiks en VES 2 zaterdag de strijd aan in Oegstgeest. Het was de enige vastgestelde wedstrijd en wel in de le-kl. A. Tot de rust leek de mogelijkheid op een verrassing niet uitgesloten (22). In de tweede helft toonden de Haagse leiders zich sterker en wonnen deze forse strijd met 25. Uit de stand blijkt dat vooral de strijd om promotie en titel nog veel spanning belooft. VES 2 ld—22 Tonego 10—10 DES 11—18 Excelsior 2 11—10 Ijsvogels 1016 Ons Eiland 2 104 Pernix 2 10—13 DES 2 11—2 Fiks 10—11 VEO 2 10— 0 FIKS WON PROTEST Het protest van Fiks n.a.v. de wed strijd Fiks 2Warmond in 2 A is door de protest-commissie toegewezen. De 57 zege van Warmond staat daarmee op losse schroeven. De techn. commissie moet zich nog uitspreken over de oplos sing van het vraagstuk. MICRO-RESULTATEN Beschut tegen de weersomstandig heden werden in de Veilinghal toer nooien voor junioren gehouden. In de vijf groepen werden winnaar Fiks B (Oegstgeest), Fluks A (Noordwijk), To nego A (Wassenaar), Warmond B en Ijsvogels A (Den Haag). Korfbal - uitslagen Zuid-Holland I: HKVDie Haghe (bij stand 30 gestaakt). Reserve le-M.: HKV 3Ons Eibernest 2 0—4. Reserve 2e-kl.: Readiy 2Ons Eiber nest 3 23. Res. 3A: Fluks 3—KNS 2 2—3; Phoe nix 3Achilles 3 25. Res. 3A: Fluks 2Actief 2 (bij stand 40 gestaakt). L.K.B.: 2e-kl.: De Danaïden 3Crescendo 3 3—1. Junioren I: FluksPhoenix (gestaakt bij stand 3—1). Junioren II: De Algemene AVicus Oriëmtas B 100. Adsp. le-kl.: De Algemene aMars- kwartier a (gestaakt bij stand 41). Advertentie KOSTELIJKE VITAMINEN IN HET [HEET VAN DE SPORTSMAN I FYfFES De MusschenRoodenburg (Van een onzer verslaggevers) Twee-en-tachtig minuten hebben De Musschen en Roodenburg de stromen de regen getrotseerd, toen zette arbiter Van Gemert uit Dubbeldam er een punt achter! Overigens wèl terecht, want op het moment, dat de sportieve strijd met de warme douche reeds in zicht werd gestaakt ontlaadde zich boven het Mus- schenterrein in Rotterdam een ware wolkbreuk. En daarin verder modderen was van amateurs te veel gevergd; wij voor ons hadden het sein „staakt het vuren" beslist eerder geblazen. De Mus jes van Dirk Nijs hadden op het tijd stip van staken - 8 minuten vóór het einde - nog altqd een benauwde 10 voorsprong. Roodenburg moest in de eerste helft tegen de stormachtig wind en regenvla gen optornen. De Musschen opereerden dan ook veelvuldig voor de Leidse veste maar het duurde toch nog tot de 23e minuut alvorens de Rotterdammers door midvoor Dijkstra de leiding namen. De blauwzwarten bepaalden zich tot enige gevaarlijke tegenacties, doch twee felle schoten van Van Heek stopte doelman v. d. Griend prima. Na de thee waren de rollen omge draaid. Nu rolden vele Leidse aanval len op de roodwitte defensie aan, die op haar beurt met kunst- en vliegwerk zich staande hield. Enkele malen „zwijnde" de Rotterdamse veste behoorlijk, maar Leidse doelpunten bleven uit. Zo ploe terde men - na de thee had men zich verschoond - wederom drijfnat door. Tot dat die bewuste plensbui er een eind aan maakte en de warme douche verkwik king bracht. Door de beslissing van arbiter v. Ge mert om de strijd te staken is de wed strijd ongeldig geworden en zal t.z.t. ge heel overgespeeld moeten worden. Teleurstellende wedstrijd Duitsers gelijk (1-1) tegen Joegoslaven (Van onze correspondent te Bonn) Voor bijna 85.000 toeschouwers speel den West-Duitsland en Joego-Slavië te Hannover een bijzonder teleurstel lende wedstrijd, welke in een gelijkspel (11) eindigde. Noch van het veelge roemde nieuwe „sprintersvoetbal" van de Joegoslaven, noch van het goede spel der Duitsers tegen ons land en tegen Zwitserland, viel hier ook maar iets te bekennen. De Duitsers speelden met drie inval lers en hadden bovendien nog de pech binnen tien minuten de veelbelovende jonge binnenspeler Bruells, die ernstig gewond werd, te verliezen, terwijl in de tweede helft de overigens nu juist niet sterke stopper Erhardt gewond raakte en slechts op halve kracht kon verder spelen. De Duitsers keken reeds na acht minuten tegen een 01 achterstand aan, toen hun zeer langzame achterhoede de Joegoslavische midvoor Mujic alle kans gaf te scoren. Overigens hadden de Joe goslaven in de eerste helft technisch gezien het beste van het spel, maar hun piepjonge ploeg, die men het jongste nationale elftal van Europa noemt, bracht het niet tot het zogenaamde sprintersvoetbal waarbij in hoog tempo en bijzonder kort spel topprestaties en vele doelpunten worden bereikt. Integen deel, de jonge Joegoslaven gedroegen zich als voetbalvedettes, combineerden worter dan ooit, waren af en toe bar on sportief en kwamen nauwelijks tot schot. Zij hadden het geluk over een zeer goede en harde achterhoede te beschikken. Deze defensie had niet bijzonder veel moeite met de trage Duitse voorhoede waarin Rahn zich steeds meer vastliep, maar toch enige malen gevaarlijk was en waarin midvoor Seeler het alleen ook niet kon klaren. De Duitsers hebben overigens toch nog in het laatste kwar tier hoewel zij toen met tieneneenhalve man speelden, een zege in het verschiet gehad. Na de gelijkmaker van Schmidt, drukten zij stevig door. Maar de alsvol- leerde profs en bepaald niet als Olym pische amateurs spelende jonge Joego slaven wisten met tijdrekken en een ar senaal van trucs de stand gelijk te hou den. Een van de beste mannen van het veld was ongetwijfeld de Nederlandse scheidsrechter Martens, die het vooral in de tweede helft niet erg gemakkelijk had. zowel waar het de al te handige Joegoslaven als waar het het tegen Joe goslaven, eigen landgenoten en de scheidsrechter tierende publiek aangaat. MICROKORFBALCOMPETITIE De 2e ronde van de Miorocompetitie te Rotterdam vond gisteren plaats. De uit slagen hiervan waren: Afdi. I: Deetos't Zuiden B 63; RegenboogSpangen 15; Rozenburg Het Zuiden A 3—5; SpangenRozen burg 23; Zuiden A't Zuiden B 53; RegenboogDeetos 53. Afd. IIAHou StandActief 31 EurekaSperwers 23; Vic. Oriëntis Trekvogels 42TrekvogelsEureka 32; SperwersActief 44; Vic. Oriën tisHou Stand 72. Afd. IIB: De AlgemeneSperwers 2 31SuccesHet Zuiden 3 1—4;"HSV Charlois 33; 't Zuiden 3Charlois 34; Sperwers 2Succes 61; De Alge meneHSV 51. Afd. IIC: Oranje Wit—Wion 3—3; Het Zuiden 4Ons Huis 03; Fluks OSCR 3—4; Ons Huis—Wion 8—1; OS CRHet Zuiden 4 41; Fluks—Oranje Wilt. 2—0. Afd. mC: Sperwers 3Crescendo 21; HSV 2Ahoy 02; Danaïden— Eureka 2 21; Eureka 2Sperwers 3 03; CrescendoAhoy 41; De Da naïden—HSV 2 2—1. Afd. IIID: De Algemene 2Sperwers 4 21; UnicumTrekvogels 2 11; Dee tos 2—Spangen 2 22; De Algemene 2 Deetos 2 12; Sperwers 4Unicum 14; Trekvogels 2Spangen 2 45. Afd. Ill E: Oranje Wit 2Velox 21; Overkanters'Rozenburg 2 23; Vicus Oriëntis 2Spartaan 12; VeloxOver kanters 03; Rozenburg 2Spartaan 31; Oranje Wit 2Vic. Oriëntis 2 41. Jun, I: Regenboog Oranje Wit 21; SperwersDanaïden 11; DeetosHSV 20; Oranje WiitDeetos 03; HSV Danaïden 11; RegenboogSperwers 1—1. Vraag FYFFES bananen met het blauwe etiket Energiek Alphia wou van traag Wassenaar (Van onze correspondent) Een hard en energiek werkend Al phia heeft ondanks een technische minderheid verdiend met 41 gewon nen van een traag Wassenaar, dat de gastheren steeds de gelegenheid bood zich te herstellen. Alphia zocht het in de lange trap. Niet fraai, maar wel nuttig. Het begin was voor Alphia niet hoop vol. Een fout van linksachter Koene koop bracht de Wassenaarse rechtsbui ten Klinkhamer vrij voor doelman Riet veld (01). Lange tijd bleef de stand onveranderd ondanks de verwoede po gingen van de Heulbewoners. Doelman Pesch had het wel moeilijk, maar hij kon voorlopig de toestand meester blij ven. Maar na een half uur moest hij toch zwichten voor een schot van Hak- kebrak uit een nogal verwarde situatie. Wassenaar raakte hierdoor even uit balans. Toen Daan Uithol kort daarop Pesch voor de tweede maal sloeg, lag de Alphense zege voor het grijpen. Alphia bleef aanvallen. Het was niet meer uit het Wassenaarse doelgebied weg te krij gen. Hakkebrak schoot van enkele me ters afstand nummer drie in de touwen. Tenslotte zorgde linksbuiten Slagter er voor, dat de thee met een 41 voor sprong der gastheren gebruikt moest worden. In de tweede helft legde Alphia het zwaartepunt op de verdediging. Uithol stond op de rechtsbackplaats en Hakke brak was als extra versterking uit de voorhoede gehaald. Er was voor Wasse naar geen doorkomen aan. Telkens werd het geprobeerd, telkens stuitte men weer op die dichte Alphense mensen muur. Wassenaar bleef volharden in het te korte en te trage spel en kwam zo niet verder dan een schot tegen de dek- lat. Daar Alphia met zijn enkele uitval len ook geen verdere successen kon boe ken, bleef de stand tot het einde onge wijzigd (4—1). TYBB kon nog net naast YYSB komen Op lijd of over tijd (Van onze correspondent) TYBB kwam gisteren in Noordwq- kerhout op het allerlaatste ogenblik nog naast VVSB (11). Volgens de scheidsrechter gebeurde dat nog net op tqd. Volgens de Babobestuurders ge sterkt door de waarnemingen van een KNVB-controleur met een scheidsrech- tershorloge en van de VVSB-grensrech ter met een speciaal tqdwaarnemers- klokje geschiedde dat eerst in de 93ste minuut Maar de scheidsrechter bleef bq zqn mening en in Noordwqkerhout heeft men zich er bq neergelegd, al kon men deze tegenslag maar moeilqk ver werken. Met wind mee ontwikkelde de thuis club onmiddellijk na het beginsignaal een heftig offensief, waaruit dikwijls uiterst hachelijke momenten voor het TYBB-doel ontstonden. In de 25ste mi nuut leidde dat tot het Noordwijker- houtse succes. Bij een ingewikkelde doelworsteling slaagde Van der Weijde erin de bal over de lijn te krijgen (10) In de tweede helft buitte TYBB het windvoordeel uit. Slechts met inspan ning van alle krachten kon de Bavo- defensie onheil voorkomen, waarbij doelman Peeters alle gelegenheid kreeg z(jn niet geringe kwaliteiten te tonen. De tijd verstreek, maar de verwachte Haarlemse treffer bleef uit. Ook ech ter het fluitje van de scheidsrechter. Terwijl de Bavobestuurders nerveus op hun horloges stonden te kijken, gebeur de waar zij zo bevreesd voor waren geweest. Uit een van de vele hoek schoppen deponeerde de midvoor het leder langs Peeters in het net (11). De scheidsrechter liet nog aftrappen. Tooi blies hij af. Volgens hem precies op tijd, volgens de Bavomeneen eokete minuten te laat WIELRENNEN Gerrit Schulte nog niet naar de Tour De haast onverwoestbare Gerrit Schulte (hij wordt 7 januari a.s. jaar legt er na deze winter het bijltje bij neer. Althans met de actieve wielersport. Want hoewel Schulte nu zegt niets meer met een fiets te maken te willen hebben („als e me van de zomer willen huldigen moet er maar een auto aan te pas komen") loopt hij toch al weer met plannen rond, die er op duiden, dat zijn enorme ervaring niet voor de wielersport verloren behoeft te gaan. Gerrit Schulte heeft een groot ideaal: jonge, onbedorven wielrenners op te voeden in de geest van Gerrit Schulte. En dat betekent een harde leerschool, waarin letterlijk alles van de jonge cou reurs gevraagd zal worden. Want evenmin als Schulte gemakkelijk voor zichzelf is geweest ,zal hij het zijn voor de jongeren, die eventueel aan zijn leiding toevertrouwd worden. De Bosschenaar zou het liefst in de Nederlandse roielerwereld eenzelfde positie ten aanzien van de wegsport willen innemen, die Arie van Vliet ten aanzien van de opleiding van sprin ters heeft verworven. Schulte vraagt onbeperkte volmachten. En slechts in dat geval is hij bereid om in de toe komst met een kern van door hem zelf opgeleide renners een ploegleider schap voor de Ronde van Frankrijk op zich te nemen. Swift De uitslag van de derde rit voor de cyclecross-competitie luidt A en B-klasse: 1. B. Zoet 41 min 30 sec.; 2. A. Hillebrand; 3. C. Vertegaal; 4. A. Prangers. C-klasse: 1. F. Brittijn 44 min 10 sec; 2. F. v. d. Broek; 3. A. Wolswijk. D-klasse (10 ronden): 1. P. de Jong tijd 32 min 15 sec.; 2. B. Kerkvliet; 3. F. Leemans; 4. W. Duivebode. In de door de Amsterdamse wieler vereniging de Gazelle georganiseerde Home-trainerwedstrijd voor nieuwelin gen bezette de Swiftrenner B. Zoet de eerste plaats. Triebelsbeker ging naar de HDZ Twee begeerde trofeeën in de dameszwemwereld kregen zater dagavond nieuwe tijdelijke eigena ressen. De „Moeder Triebelsbeker" kwam voor het eerst in haar zeven jarig bestaan in handen van de Hollandse Dameszwemclub, die dit kleinood destijds in roulatie heeft gebracht. De door Hannie Ter- meulen beschikbaar gestelde beker voor de 100 meter vrije slag gaat een jaar naar de Friese hoofdstad. Want Sita Posthumus bleek bij afwezigheid van Cockie Gaste laars, die nota bene nu door een derde opeenvolgende zege de beker definitief in haar bezit had kunnen hebben, ongenaakbaar en won in 1.04.4. Naar verhouding was dit lang niet de beste prestatie bij de dames. Die kwa men op naam van de kleine, vinnige Marian Heemskerk met haar 1.10.6 op de 100 meter vlinderslag (Jopie Troost en Corrie Schimmel bleven een straat lengte achter) en op die van de Duitse Wiltrud Urselmann, die met 2.49,5 al even onbedreigd de 200 meter schoolslag won. Over de eerste 100 meter noteerde de Duitse kampioene 1.21.3. Op natio naal vlak was het resultaat van deze 200 meter schoolslag toch wel erg bemoedi gend. Want niet minder dan 5 meisjes bleven beneden de 3-minutengrens: Gretta Kok 9.55.5, Rtta Kroon 2.55.8, Loes de Jonge 2.57.1. Ria van Baaien 8.57J eo Judtth de Nijs 3-50.6. Hockey-overzicht Hilversum was te sterk voor Leiden In feite is de beslissing gevallen in ae promotieklasse A. Mits Hilversum geen serie nederlagen gaat lij den, zal het de titel bemachtigen. In alle opzichten verdiend won Hilver sum van Leiden in een uitstekende wed strijd, waarin de Hilversummers door een betere spelopbouw een vaste greep op het middenveld konden veroveren en uit dit sterke bolwerk konden aanvallen lan ceren. De Leidse verdediging hield (soms met veel veine) stand tot na de rust. Hilver- sumse goals konden echter niet uitblij ven. De tegengoal uit een strafcorner, door Moens gescoord, was, het spelbeeld gezien, nauwelijks verdiend. Na een kwartier in de eerste helft scoorde Hilversum kort achter elkaar 2 doelpunten, die, waarom is niet duidelijk, door de toch goed leidende scheidsrech ter werden geannuleerd. Ook nog een strafbully werd Hilversum onthouden, ook deze werd weggewuifd. De Hilversummers incasseerden deze tegenslagen bijzonder sportief en bleven met uitstekend veldspel de Leidse goal belagen, doch na de rust pas met succes. Eerst scoorde linksbinnen Kwist en daarna de gevaarlijke rechtsbuiten in samenwerking met z\jn internationale vleugelmaat van 't Hooft. Leiden kon moeilijk loskomen uit de greep van. Hilversum; vooral de binnen- spelers bezetten het middenveld met goed verdelend spel. Desondanks kwamen er toch enkele kansen voor Leiden, maar de safe spelende achterhoede met Vorst man aan het hoofd, hield deze kansen tot een minimum beperkt en het was geen wonder, dat Leiden slechts kon tegenscoren via een strafcorner. Dit ge beurde ongeveer 7 minuten voor tijd en kwam te laat om de ijlings in de verde diging terugtrekkende Hilversummers nog te verontrusten. De strafcorner op zich was echter een juweel en zelden zal Moens een flitsender schot hebben af gevuurd dan dit, dat hoog in de touwen die roos trof (21). Overige uitslagen: Dames IV—HHYC IH 2—6. Meisjes BHGC C 05. Heren IVSpirit II 32; heren VI HLC II 62; heren VIIGroen Geel vn 5—1. Jongens AHGC A 23. Succes voor LDDB - titelhouder (Van een onzer verslaggevers) Voor de tweede maal in de geschiede nis is 'n Leidse dammer ein geslaagd de titel van kampioen van Zuid-Holland te veroveren. Na Wim Huisman (tevens ex-kampioen van Nederland) haalde za terdagavond nl. in „Hof van Holland" in Den Haag de jeugdige J. H. van Leeu wen, lid van de Leidse damvereniging LDV, de provinciale titel binnen. Deze uitstekende prestatie van onze 21-jarige stadgenoot,, die dit jaar reeds kampioen van de LDDB werd, kreeg zijn beslag in een beslissingswedstrijd tegen de Rotterdamse kampioen J. Baste- meyer uit Pernis. Beide spelers waren uit de voorronden - waaraan 12 afge vaardigden deelnamen - met een gelqk aantal punten te voorschijn gekomen. Ingevolge het „Sonneborn-Bergersys- teem" (een in de damwereld gevolgde methode om het beste gemiddelde te be palen) had het LDV-lid aan remise ge noeg om zich kampioen van Zuid-Hol land te mogen noemen. Na 54 zetten viel de voor Van Leeuwen gunstige beslis sing: men besloot tot remise! Reeds in de voorronden toonde de Leidse dammer - één van de jongste kampioenen! - zijn kwaliteiten en slaag de erin de elf partijen zonder nederlaag door te komen. Met deelnemers als de Bodegraver Terlouw (2x kampioen van Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Offenbach-prijs, le afdeling: 1. Wil liam Erebus S. (P. M. Smit) (1.30.8); 2. Wings, 3. X. van Paula B.H. Tot. wi.: f5,—, pl. f 1.30, f 1.50, f 1.50, gek. f4.80, cov. f 7.90. Hofman's Vertellingen-prijs: 1. Xeno- craat (P. A. Strooper) (1.33.5); 2. Welti, 3. Walnut Hall. Tot. wi.: f2.70, pl. fl.80, f6.20, f5.40, gek. f3.80, cov. f 17.10. Humperdinck-prljs1. Xerophyt (J. Oosting) (1.28.5), 2. X. Goudenrijder, 3. X. Norton. Tot. wi.: f4.10, pl. f3,f2.90 f 5.40, gek. f 2.30, cov. f 6.60. Hans en Grietje-prijs: 1. Xissy Norton (A. Th. Knijnenburg) (1.30.3); 2. Winston Hanover, 3. Walter Hollandia. Tot. wi.: f 5.70, pl. f 1.80, f 2.70, f 2.10, gek. f 8.80, cov. f 5.80. Paul Abraham-prijs: 1. Vorstin Kitty (J. Wagenaar jr), (1.30.8), 2. Tombola. 3. Syl via Hanover. Tot. wi.: f7.40, pl. f3.30, f6.70, f3.20, gek. f8.80, cov. f23.60. Hilversum's Winterkampioenschap: 1 Hairos II (W. H. Geersen) (1.23.4), 2. Theo Messldor, 3. Typhoon. Tot. wl.: f 1.10 pl. f 1.10, fl.10, fl.10, gek. f 1.60, cov. f 1.90. Der Vogelhaendler-prijs: 1. Valensia (J. Wagenaar) (1.29.-), 2. Troubadour, 3. So- fien B. Tot. wi.: f4.pl. f 1.40, f2.20, f2.10, gek. f 12,cov. f7.30. Offenbach-prijs 2e afdeling: 1. Xaisine (J. Oosting) (1.34.-), 2. Xelinotte, 3. Wit voet. Tot. wi.: f 1.90, pl. f 1.30, f2.f2,- gek. f 4.40, cov. f 5.40. Bloemen van Hawai-priis voor amateur rijders, le afd.: 1. Quartus Spencer (G. Raymakers) (1.27.9); 2. Sonja Zora, 3. Tarzan Hollandia G. Tot. wi.: f 1.30, pl. fl.10, f 1.30, f2.10, gek. f2.20, cov. f 2.40. 2e afdeling: 1. Trudi Trothan (R. J. W Koster) (1.27.5); 2. Quatrieme Poulain. 3 O. Lapize K. Tot. wi.: f7.60, pl. f2.90, f4.50, f2.10, gek. f7.20. cov. f 11.90. Totalisator omzet f 168.131. De belangrijkste resultaten waren: 100 m. vrije slag: 1. Sita Posthumus (LZC '29) 1.04.4: 2. Jopie Troost (HDZ) 1.05.1. 200 m. rugslag: 1. Rini Dobber (HDZ) 2.36.3; 2. Leni de Nijs (Naarden) 2.38.1. 200 m. schoolslag: 1. Wiltrud Ursel mann (KSK '09. Did.) 2.49 5, 2. Gretta Kok (HDZ) 2.55.5. 100 m. vlinderslag: 1. Marianne Heemskerk (Naarden) 1.10.6, 2. Jopie Troost 1.13.6. 4x100 m. wisselslag: 1. HDZ 5.05.2; 2. KSK '09 5.22.6. Eindstand Moeder Triebelsbeker: 1. HDZ, 44 punten; 2. Robben 26% punten; 3. Naarden 25 punten. De uitslagen van de herennummers in het bijprogramma waren: 200 meter schoolslag: 1. Kronenburg (IJ) 2.40.6; 2. Wouda (Meeuwen) 2.46.9. 100 meter vrije slag :1. Ritton (DJK) 58.7: 2. Kroon (ZAR) 59.4. 100 meter rugslag: 1. Jiskoot (Mer- wede) 1.06.6J 2. Pais (ZAR) 1.09.3, 200 meter vlinderslag: 1. Sitters (IJ) fl.94.3» 2. Kortom® <AZC) ï.36.3. Zuid-Holland), De Kluijver (Rotter dam), Van Mourik (Nieuwland) en De Vries (Rotterdam) dus een prima resul taat. In de beslissende partij van zaterdag tegen Bastemeyer dwong de Rotterdam se kampioen (met zwart spelend), na de afwikkeling van de Franse opening onze stadgenoot tot aanvallen. Na 20 zetten trok Van Leeuwen ten aanval en ver kreeg een goede stelling. De dammer uit Pernis wist echter met uitstekend tegen spel en dank zij een diepe combinatie schijf winst te boeken. Een en ander had tot gevolg, dat de kansen van onze stadgenoot nog maar zéér miniem waren, maar juist toen kwam Van Leeuwen tot bijzonder sterk spel. Wel gebruikte hij véél tijd - kwam bijna in tijdnood! - doch slaagde erin ten koste van een 2de schijf winst door te breken naar dam. In het volgende eindspel bracht Van Leeuwen een fraai „dubbeloffer" (54e zet), waarop Baste meyer en onze stadgenoot tot remise besloten. Aangezien de nummers één en twee afgevaardigd worden naar de Neder landse kampioenschappen (januari 1960) komen Van Leeuwen en Bastemeyer dus beiden in aanmerking. TAFELTENNIS Tafeltennisploeg won van Belgen In een enerverende wedstrijd heeft het Nederlandse tafeltennisteam tegen de verwachting in zaterdagavond in Oss een 54 zege behaald op het Belgische nationale team De gedetailleerde uitslagen luiden: Hoogendorp (N)—De Labarre (B) 15—21, 18—16, 8—7 (tijd); Onnes (N)— Rolland <B) 21—18, 21—16; Schoofs (N) Dugardin (B) 20—22, 9—21; Onnes— Delabarre 2118, 2112; Hoogendoorn —Dugardin 16—21, 12—21; Schoofs— Rolland 21—16, 21—16; Onnes—Du gardin 12—21, 21—14; 21—23; Schoofs— Delabarre 2119, 2113; Hoogendoorn Rolland 21—16, 18—21, 12—21. Scylla 2 liad het moeilijk in Hoorn Deze week valt er van het tafel- tennisfront weinig nieuws te vermel den. In verband niet de wedstrijd Ne derland-België, waarin o.a. Frans Schoofs de Nederlandse kleuren moest hoog houden, werd de wedstrqd ScyllaNed. Lloyd uitgesteld. Ook in do hoofdklass, waarin Docos al enkele wedstrijden op het programma vóór is, was voor de Leidenaren geen wed strijd vastgesteld. Alleen Scylla 2 speelde in de overgangsklasse en wel tegen Disnie in Hoorn. De lange reis naar de Streek had de Scylla reserves geen goed gedaan, en in de eerste partijen was dit duidelijk te merken. Hiervan maakten de tegenstanders een dankbaar gebruik. Karamoy kon in de openingspartij tegen de verdedigende Beukman nog wel na drie moeizame games de winst binnen halen, maar di rect hierna verloor zowel een onsafe Kanbier als een teveel aanvallende Verkerk van Hagenaars en Lamers. (2—1) Deze klap kwam dés te harder aan omdat Karamoy c.s. op een walk-over hadden gerekend. Zij gingen nu hun tegenstanders met andere ogen bekijken en het resultaat hiervan was diat zo wel Karamoy als Verkerk, welke laatste de zaken nu serieuzer ging aanpakken, hun partijen tegen Hagenaars en Beuk man wonnen en daarmee de stand op 23 brachten. Kanbier bleek deze avond volkomen van slag te zijn en zo kon Lamers even later de partijen weer op gelijke voet brengen. (33). Hierdoor was de spanning weer geheel terugge keerd en pas na een moeizame zege van Verkerk op Hagenaars en een tac tische partij van Karamoy tegen La- Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: Be Fair—Delftse Studs 0—0, LarenBMHC 00, SCHC— HHYC 0—1, Amsterdam—TOGO 0—0, Overgangsklasse A: AmersfoortKie viten 20, Laren 2Victoria 40„ Hil versumLeiden 21. 2e-klasse D: BMHC 5—HHYC 5 1—0. Dames, le-klasse: AllianceKieviten 01, BMHCLaren 61, GooiBe Fair 2e-klasse B: HBS—BDHC 3, 4—0, StrawberriesVCL 20. TURNEN In de zaterdag te Oostende gehouden landenwedstrqd tussen de damesploegen van België en Nederland, hebben de Ne derlandse keurturnsters met 187,15 te gen 176,30 op overtuigende wijze geze gevierd. Deze overwinning krijgt nog meer re- lief door het feit dat op alle vier onder delen, vrije oefeningen, brug, balk en paardspringen, de Nederlandse meisjes, zowel in ploegverband als individueel de overwinning wegdroegen. De Nederlandse overmacht kwam nog meer tot uiting door het feit, dat onze landgenoten in het individuele klassement de zes eerste plaatsen bezetten. De rangschikking ziet er als volgt uit: l.'Bep Idenburg (N) 37.85 pnt.; 2. Ria van Velsen <N) 37.50; 3. Lieneke Majolee (N) 37.40; 4. Ria Meyburg (N) 37.10; 5. Nel Wambach (N) 36.90; 6. Nel Fritz (N) 36.75; 7. Rita van der Velde (B) 36.50; 7. Godelieve Briz (B) 35.95; 9. Ja- nine de Leener (B) 35.05; 10. Francisca van Poelvoorde (B) 35.35; 11. Georgette Veriaeken (B) 34.15; 12. Lies Claes (B) 31.55. Het hoogste cijfer was voor Bep Ipen- burg, die aan brug 9.65 behaalde, Ria van Velsen was aan dit toestel ook bui tengewoon op dreef en verkreeg 9.60 pnt. GYMNASTIEK Kampioenschappen Leidse Turnkring Zaterdag vonden in het gymnastiek lokaal aan de Pieterskerkgracht de wed strijden plaats om de persoonlijke kam pioenstitels van de Turnkring Leiden en Omstreken (van het KNGV). Voor deze strqd hadden zich 7 dames, 9 heren en 31 jeugdturnsters aangemeld. Vooral in de groep jeugdturnsters is er een grote vooruitgang merkbaar. Was er vorig jaar een duidelijk zwak punt bij de meeste meisjes in de ritmische onderdelen bij vrije oefeningen en even- wichtsbalk, thans is hierin, dank zij een speciale cursus onder leiding van me vrouw Metz, veel verbetering gekomen. Bij de dames was het Fransje van Deursen, die prima in vorm was en daardoor dan ook onbedreigd met grote voorsprong de kampioenstitel behaalde. Grotere spanning heerste bij de heren, bij wie vooral Wim Meyers door con stant en zorgvuldig afgewerkt turnen, hoe langer hoe meer de aandacht op zich gaat vestigen en voor het steeds op de eerste twee plaatsen beslag leggende duo: Bergmanden Hertog een sterk toenemende bedreiging gaat vormen. Het kampioenschap bij de jeugdturn sters kwam in handen van het Wasse naarse meisje Nel Verzaal, dat in het bijzonder uitblonk bij ringenzwaaien en evenwichtsbalk. De uitslagen luidden: Dames: 1. Frans je van Deursen (Brunhilde) 93.2 p.; 2. Anie Lemmerzaal-Montfoort (Concor dia) 84.5 p.; 3. Tiny Lepelaar (Brunhil de) 83.4 p. Heren: 1. D. Bergman (Excelsior) 116 p.; 2. H. den Hertog (Excelsior) 115.7 p.; 3. W. Weyers (Excelsior) 111,4 p Jeugdturnsters: 1. N. Verzaal (WIK, Wassenaar) 85.2 p.; 2. J. de Wolf (Con cordia) 82.1 p.; 3. N. Knaap (Brunhilde) 81.1 p.: 4. R. Zaalberg (Brunhilde) 80.7 p.; 5. K. Nieboer (Brunhilde) 80.2 p- HENGELSPORT De Bliek hield haar kerstwedstrjjd ln de Leidsevaart. De vangst was slecht. Na 2x1 uur werd er 3085 gram aan de schaal gebracht. De uitslag was als volgt: 1. Chr. Schouten (wisselbeker le pr. en gr. voorn), 2. H. Redel, 3. W. de Vink, 4. C. Zandvliet (gr. bliek), 5. W. Schouten, 6. W. v. Leeuwen, 7. A. v. Loenen, 8. G. Hanno, 9. C. Schouten, 10. D. Bink. Visvereniging DVK Onder zeer slechte weersomstandigheden viste DVK haar kerstwedstrijd in de Ringvaart te Aalsmeer. De vangst was matig. Uitslag: 1. B. Kop, 2. J. v. d. Staden, 3. H. Flippo, 4. F. IJzerman, 5. D. Zirk- zee, 6. J. v. d. Berg, 7. J. v. Meteren, 8. A. Flippo, 9. C. Glasbergen, 10. B. Veld- huyzen. Visvereniging 't Hof hield een kerst- wedstrijd in Oude-Wetering (dorp). De vangst was matig. Uitslag: 1. J. Monte- ba; 2. W. v. Rhijn plus gr. bliek; 3. J. v. Went plus gr. voorn; 4. W. v. Huis; 5. T. Zwart; 6. B. v. Rhtfn; 7. W. de Bruin; 8. T. Halvemaan; 9. J. v. Went sr.; 10. J. Langerak. Riek Leibbrand bij de dames en Joost Blits bij de heren hebben de jaar lijkse Steenwedstrijden (turnen) in Am sterdam op hun naam gebracht. Naast de Nederlandse kunstrijd sters Sjoukje Dijkstra uit Amstelveen en Joan Haanappel (Den Haag) zullen hoogstwaarschijnlijk het dans-echtpaar Tokie en Koos Odink en Wouter Toledo aan de Europese kampioenschappen kunstrijden, die van 4 tot en met 7 fe bruari a.s. in Garmisch Partenkirchen worden gehouden, deelnemen. De kunst- rijcommissie van de KNSB heeft dit voorgesteld aan het hoofdbestuur, die aan deze keuze nog zijn goedkeuring moet hechten. mers, ïieipen de Leidenaairs opnieuw twee punten uit (35). Omdat Kanbier ook tegen Beukman zijn goede vorm niet kon vinden, zou het dubbelspel uit eindelijk de beslissing moeten brengen. Dit bleek een niet al te zware opgave, daar het duo Beukman i Lamers van dubbelen niet de minste notie had. Met 921 en 1621, en een 46 overwin ning konden de Scyllanen daarna opge lucht de thuisreis aanvaarden. UITSLAGEN Ereklasse: Wibo 2 Sparta 2, 73; Batswingers Maasstad 82Povac Punch 010, Smash P6V 91. Hoofdklasse B: Treffers Elan 27, Batswingers 2 Belcrum 73, Togido Wibo 3, 6—4. Overgangsklasse H: Batswingers 3 USV 73, Salamanders ATTC 8—2, DOS 2 Maasstad 3, 9—1, DOS 3 Treffers 2, 8—2, Wibo 4 Milksteamers 7—8, GEB Dordrecht 64.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 16