Jolinny Kraaykamp: „Tv - gastheer, een leuk, maar slopend bestaan Na januari drie maanden rust De heer Middelhuis: „Arbeiders moeten rechtvaardig delen Zij mag niet langer dan drie uur per dag piano spelen! De Gaulle komt Frans satirisch weekblad enigermate tegemoet Britse zuiger „Port Sunlight'" werd van rotsplateau bevrijd Voor een verzorgde coiffure J.P.VAN DER BLOM Voeding-experts eten hij ons Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 15 december 1959 Derde blad no. 295^~> „Teksten en liedjes mijn grootste zorgen (Van onze Amsterdamse correspondent) ,,Als de bakker 's morgens het brood voor de deur legt zonder iets te zeg gen weet ik dat mijn optreden een mislukking is geweest. Gelukkig heeft die na de twee laatste televisieshows steeds aangebeld en gezegd: Meneer Kraaykamp het was weer zó!" Wij troffen Johnny Kraaykamp mid den in de voorbereidingen van AVRO's Weekendshow, die op de avond van de tweede kerstdag wel een maximum van televisiekijkers zal trekken. Over zijn ervaringen als gastheer" van deze shows zei hij: ,,Ik weet, dat al die mensen voor het toestel gaan zit ten om een gezellige zaterdagavond te beleven. Zij willen ook lachen en het is moeilijk om de mensen via het scherm te laten schateren. Uit de reac ties leid ik af, dat het tot dusver aar dig is gelukt, maar we zullen nog beter voor de dag kunnen komen". „In dit vak kun je alleen slagen door hard, heel hard te werken en nooit te vreden te zijn. Laatst heeft een cri ticus geschreven dat het mij aan vol doende creativiteit ontbreekt. Meneer weet kennelijk niet van de hoge eisen, die de t.v. stelt. De kerst-show duurt anderhalf uur. En zo'n programma kun je onmogelijk alleen opbrengen. Vooral niet, als je werkt in een tempo van één show per maand". Gastheer Johnny Kraaykamp (rechts) met een Franse gast in een van de weekendshows. „Ik noem mezelf fantasist. Ik praat wat, ik zing en ik dans. Dat komt voor een deel aan op improvisatie. Maar het is nu eenmaal nodig teksten en liedjes als basis te hqben. Teksten en liedjes zijn mijn grodiiste zorgen. Ik krijg er stapels, maar er is vrijwel niets bruik baars bij. Gistermorgen om negen uur kwam hier een lieve dame, die liedjes had geschreven. Ze heeft ze me voorge zongen tot 1 uur 's middags. Er was er niet één bij, die ik kon gebruiken". Zeer moeilijk „Werken voor de t.v. is moeilijk. Je hebt rekening te houden met de samen stelling van de kijkerskring en je mag niemand op de tenen gaan staan. Im provisatie is maar beperkt mogelijk en daarom kan ik niet volstaan met een televisie-optreden alleen. „Op 19 december ga ik wat nieuws doen. Dan open ik in de Leidsestraat het cabaret „De Cockpit" samen met mijn vriend André Neefs uit Zandvoort, die de zakelijke leiding krijgt. Zo'n zaak als dat wordt bestaat er nog niet in Nederland. Het wordt een soort artiesten-café, waar de bezoekers als ze er zin in hebben zelf mogen optreden. Zelf ben ik de „master of ceremony", de gastheer dus, die de mens naar zijn tafeltje brengt en aan genaam bezig houdt. In zo'n zaak kan ik me uitleven. Ik hoef aan niemand te vra gen of ik op de tapkast mag springen of op mijn handen mag rondlopen. Daar kan ik echt Kraaykamp zijn. En het voornaamste is dat ik hier de grap kan uitproberen voor de televisie. Ik hoop de komende maanden op deze manier uit de improvisatie en gekke invallen mate riaal te verzamelen voor nieuwe Week endshows". Want de AVRO en Johnny Kraaykamp zijn beiden voorstanders van een sprei ding van Johnny's medewerking aan de Weekendshow. Na kerstmis zal Johnny vermoedelijk ook nog in januari voor de camera's verschijnen. Men beraadt zich echter op het ogenblik over de mogelijk heden van het karakter van de show in februari, maart en april. Dan wil Johnny wel eens rust hebben. In mei komt hij dan nog eenmaal terug en in principe is ook reeds overeenstemming bereikt over zijn optreden in het seizoen 19601961. Wie in die drie maanden Johnny's plaats zal innemen? De naam van Wim Sonneveld is genoemd, maar besloten is er nog niets. Geen winkel meer Maar Johnny Kraaykamp Is vol van zyn „Cockpit". „Ik verwacht er veel van. Tal van ar tiesten hebben al hun medewerking toe gezegd: Sem Nijveen. Rita Reys, Bueno de Mesquita, de zanger Little Abner en als Rijk de Gooyer straks uit Duitsland terug komt zal ik hem ook zien te strik ken". Johnny Kraaykamp bewoont een flat aan de „goudkust" in Amsterdam-Zuid. Het winkelhuis beneden is nu gesloten. Tot voor kort exploiteerde hij hier een grammofoonplatenzaak in samenwerking met de eigenaar van het woonblok. Het werd geen succes. De straat in deze wijk loopt dood en de uitbreiding van de nieuwe wijk is minder snel gegaan dan aanvankelijk werd verwacht. „Het is een pak van mijn hart", zegt Johnny. „De zaak nam enorm veel tijd in beslag en die tijd kan ik niet meer missen. Dat ca baret in de Leidsestraat biedt meer mo gelijkheden. Het ligt trouwens helemaal in de lijn van mijn werk". Rim, zijn vrouw, is het er helemaal mee eens. Zij regelt de zakelijke beslommerin gen van haar man. behandelt de tele foontjes en verwerkt de stapels post van bewonderaars. „Minstens 300 brieven na iedere Weekendshow". Als haar man aan de telefoon wordt geroepen zegt zei: „Ik zou het eigenlijk wel eens anders wensen. Het is een zenuwslopend be staan. Kleine John is nu 5 jaar en al net zo'n clown als zijn vader. Maar ik hoop niet dat hij hetzelfde vak kiest". Jongenssopraan Vader John heeft overigens als kind ook niet kunnen dromen hoe zijn le vensweg zou zijn. Hij zong als jongens sopraan in verscheidene revues tot plot seling tijdens een serie voorstellingen in Theater Carré in Amsterdam, de stem wisseling een eind aan deze carrière maakte. Na de oorlog kwam hij terug in het amusementsleven, nu als bassist in een showorkest. Geleidelijk aan werd het meer show dan musiceren en enkele jaren later sprak men in Amsterdam over die kostelijke en originele enter tainer in Café de Paris. Van hier maak te hij de sprong naar de radio en hij veroverde stormenderhand het publiek, met als consequentie de harde strijd om de gunst van dat publiek te behouden. Het t.v.-optreden heeft nieuwe conse quenties aan Kraaykamp gesteld: „Laatst wilde ik Ajax zien voetballen. Ik kon alleen nog een kaartje voor de staantribune krijgen. Na een half uur moest ik vluchten. De omstanders ver gaten de bal en eisten dat ik gek zou doen. En als ik met Rim naar de bio scoop ga, lopen er soms tien kinderen om ons heen. Ach het zou eigenlijk niet best zyn als het anders was". Gunstige conjunctuur Kritiek op houding N.V.V. in loonbeleid Tijdens de gisteren in Utrecht gehouden verbondsraadvergadering van de Katholieke Arbeiders Beweging heeft de voorzitter van de KAB, de heer J. Middelhuis, aandacht besteed aan de volgens hem gunstige economische ont wikkeling in ons land. De bedrijvigheid noemde hij groot en de werkgelegenheid bevredigend. Ook voor de werknemers biedt deze gunstige conjunctuur volgens hem mogelijkheden; behoudens uitzonderingen hier en daar mag erover het algemeen ook van een zekere arbeiderswelvaart gesproken worden. Sprekende over de verdeling van de beschikbare welvaart zei de heer Middel huis dat de werknemers nog niet hun rechtvaardig aandeel van de opbrengst krijgen. De KAB, zo zei hy, acht het sociaal gezien onrechtvaardig als de groeiende resultaten van de produktie niet aan het gehele Nederlandse volk ten goede komen. Vrijere loonpolitiek Over deze vrijere loonpolitiek zei hij voorts, dat zeker nog niet is bereikt wat men zich ten doel stelde. Onder gedif ferentieerde loonpolitiek verstaat de KAB een loonpolitiek, waarbij naast ze kere verschillen ook de coördinatie in goed overleg tot stand zou komen. Niet alleen dient volgens hem gewaakt te worden voor te hoge lonen maar ook voor te lage lonen. Deze politiek vergt naar zijn mening van de organisaties in de bedrijfstakken en van de centrale organisaties een grotere verantwoorde lijkheid, maar dit houdt dan ook in dat hun een grotere vrijheid moet worden gelaten. Deze grotere vrijheid is volgens de heer Middelhuis nog maar ten dele ge geven. Zolang men gebonden blyft aan voorgeschreven berekeningstechnieken, zal er van werkelijk grotere vrijheid en van de daarmee gepaard gaande ver schuivingen van verantwoordelijkheid nog geen sprake zijn. De heer Middelhuis zag het huidige systeem dan ook slechts als een over gangsfase naar meer vrijheid. Als zo danig is de KAB bereid zich naar dit systeem te gedragen, maar geleidelijk aan zal toch de gelegenheid geboden moeten worden een beleid te voeren in een systeem dat slechts een globaal in grijpen door de overheid toelaat en min der strakke normen kent. Daarbij dient naar zijn mening het streven erop ge richt te zijn overeenstemming tussen partijen zoveel mogelijk beslissend te laten zijn. Alleen als het algemeen be lang zich tegen bepaalde loonvoorstel- len verzet mag worden ingegrepen, zo zei de heer Middelhuis. N.V.V. zonderde zich af Over de houding van het NVV ten op zichte van het huidige loonbeleid zei de heer Middelhuis dat het NVV zich in de looncommissie van de Stichting van de Arbeid van de rest van de Stichting heeft afgezonderd en zich niet wil neer leggen by het besluit van de regering. De KAB is van oordeel dat dit rege ringsbesluit niet zoveel afwijkt van een compromis dat in de voorbereidende on. derhandelingen in de Stichting van de Arbeid bijna was bereikt. De KAB betreurt de houding van Ihet NVV om twee redenen zo zei de heer Middelhuis voorts. Ten eerste omdat het eensgezinde standpunt van de drie vak- centralen, dat ondanks de bekende te genstelling inzake het systeem van loon vorming toch getoond werd ten tijde van de behandeling van de sociaal eco nomische nota van de regering, enigs zins verloren ia gegaan. En voorts om dat de KAB meent dat een beslissing van de regering geëerbiedigd dient te worden, ook als men het daarmee niet volledig eens is. Meedoen betekent vol gens de heer Middelhuis niet dat men de vakbeweging verantwoordelijk kan stellen voor een regeringsbeleid. Maar als men meedoet dan moet men naar zijn mening ook dezelfde spelregels han teren a.ls de overige partijen. Uitvoerig besprak de heer Middelhuis vervolgens de ontwikkelingen die zich thans binnen Europa voltrekken. Ijverige pianiste Buren konden het niet langer verdragen (Speciale berichtgeving) uur) en na negen uur 's avonds en ver- Enkele buren vonden dat het écht zo I der |,usse.n ee" e" dHe"ur1 ,n d* na!"|d niet langer meer kon. Ze stapten naarda£de p,a1"°1 J3**" klinken. Tenslotte het bestuur van de woningbouwvereni ging om te vragen of er geen stokje voor gestoken kon worden. Voor de te harde noten die uit de piano opstijgen als een 23-jarige Zwolse jongedame een ijverige leerlinge van de Stedelijke Muziekschool in de ouderlijke flatwo ning de toetsen beroert. is het verboden langer dan drie uur per dag piano te spelen. 102-jarige overleden Gisteren is in Apeldoorn overleden de weduwe G. J. van der Gronden-Hoge- wey, die met haar 102 jaren, de oudste ingezetene van de gemeente Apeldoorn was. Toen de weduwe Van der Gronden Soms wordt die piano tot elf uur 's avonds bespeeld, zo zeggen de buren. Het bestuur van de woningbouwvere niging toog op pad. belde aan bij de flatwoning van waaruit de pianoklan- ken hun weg zoeken, dwars door muren in december van dit jaar haar laatste en vloeren, en vroeg de jongedame in i verjaardag vierde, liet 'haar gezondheid kwestie of zij in het vervolg rekening al veel te wensen over, al had zij nog wilde houden met de buren. Het verzoek 1 ,._ol hielp blijkbaar niet veel. Het gevolg was *eel plez'er de verjaardagsvisite, die een kort geding tussen de woningbouw vereniging en de vader van het meisje. Dat kort geding diende voor de presi dent van de Zwolse rechtbank. De presi dent gaf echter te kennen dat hy zelf eens wilde komen luisteren of het in derdaad wel allemaal zo lawaaiig is. Vergezeld van enkele deskundigen begaf hij zich naar de bewuste woning. Terwijl de jongedame achter het klavier plaats nam, het muziekblad van een wals van Chopin opensloeg en de dagelijks weer kerende worsteling met de toetsen be gon, stapte de president en de andere heren door de kamers van boven-, onder en zijburen. „Om te horen of de akkoor den daar horen en zien deden vergaan". Gisteren heeft de president uitspraak gedaan. Hy heeft de gedaagde (de vader van de jongedame) verboden in de door hem gehuurde woning een piano te bespe len of te laten bespelen, die niet is ge- intoneerd, niet op viltenklossen is ge plaatst en waaronder en waarachter geen kleden zijn aangebracht. Boven dien is het gedaagde verboden voor acht uur in de ochtend (op zondag voor tien Maar hij hield nog een slag om de arm.... Generaal was ook niet brandschoon (Van onze Parijse correspondent) Tussen generaal De Gaulle en het ver maarde satirische weekblad „Le canard enchainé" (de geketende eend) is een brug geslagen, waarop beide tegenstan ders elkander de hand of de poot weer hebben geschud. Men herinnert zich wellicht, dat de Canard, terecht, in een oprechte toorn was ontstoken, nadat hy in het laatste deel van 's generaals gedenkschriften had ontdekt dat de beroemde staatsman-schrijver hem had ingedeeld bij de Franse persorganen, die na de bevryding in de communistische greep waren geraakt. Ook een eend zelfs geketend stelt prijs op zijn Helikopter hielp bij berging Vier runners hadden schip al verlaten (Van onze Haagse redactie) Drie zeeslepers van Wijsmuller en een legertje bergingspersoneel zijn er na dagenlang zwoegen en volhouden in ge slaagd om de bij Flamborough Head aan de Engelse oostkust gestrande Britse zuiger „Port Sunlight" te bergen. De zuiger strandde op 7 december, toen de sleepdraad naar de zeesleper „Titan" in de orkaan brak. De zuiger werd als verloren beschouwd. De „Port Sunlight" is door de slepers vrijwel onbeschadigd naar zijn bestem ming in de haven van Middlesborough gebracht. Voor het overbrengen van sleepdraden werd voor het eerst in de geschiedenis van het bergingsbedrijf ge bruikgemaakt van de diensten van een helikopter. De „Port Sunlight" strandde onder zeer dramatische omstandigheden. Het schip bleef vlak voor de kust in een kol kende zee vastzitten op een rots, nadat het op drift was geraakt. Toen de „Titan" langs zij kwam om de vier runners van boord te halen, ble ken deze mannen het schip reeds ver laten te hebben. Zij hadden geprobeerd om met een rubberdinghy het strand te bereiken. Twee runners uit IJmuiden kwamen om het leven toen de rubber dinghy omsloeg. Op kalksteen Kapitein Maarten de Koe, bergings expert van Wijsmuller, stelde onmiddel lijk na de ramp een onderzoek in naar de positie van de zuiger. Hij zag dat het kostbare vaartuig was vastgelopen op een uit zachte kalksteen bestaand rots plateau. Dank zij deze zachte kalksteen had de zuiger maar heel weinig schade opge lopen. Er zat een gat in de bodem, dat spoedig door de bergers kon worden ge dicht. De zuiger heeft zelf met behulp van twee zware ankers, die uitgezet wa ren met lijnen naar de winch, flink mee gewerkt aan zijn bevryding van het goede naam en onafhankelijkheid. Op dit protest was tot dusver uit het Elysée nooit enige reactie vernomen. Nu echter de honderd en vijftig duizend exempla ren van de eerste oplage van De Gaul le's memoires bijna zijn uitverkocht en dus een tweede druk op stapel gezet zat moeten worden, heeft de generaal zijn uitgever bericht, dat hy in zijn overzicht van de na-oorlogse pers een kleine cor rectie aan wilde brengen. Helemaal van alle blaam wenst de generaal de Canard evenwel toch nog niet te zuiveren, en zo zal dit weekblad in de volgende druk dan worden opgenomen onder de pers organen, waarop de communisten na de bevryding invloed zouden hebben uit geoefend. De Canard Anchainé brengt in zijn laatste nummer zijn lezers, niet zonder enige gerechtvaardigde voldoe ning. in kennis met dit betrekkelijke, wat incomplete, eerherstel. De generaal is, zo tekent de hoofdredacteur verder aan. nu eenmaal een personage dat heel lastig zijn ongelijk erkent en ook in dit geval dus nog een slagje om de arm wilde houden. Overigens, zo merkt de Canard ten slotte en spitsbekkig op, zouden wij en de generaal, wat die communistische in vloeden na de oorlog betreft, elkaar nog maals de hand kunnen reiken. Want in dien er zich toen al één communisti sche verslaggever in onze redactie be vond, dan zaten er welgeteld vier com munistische ministers in het eerste ka binet van generaal De Gaulle! Waar mee deze bekvechterij tussen Canard en generaal dan wel haar einde zal hebben gevonden. Dekkingspercentage 98 Volgens de door het C.B.S. samenge stelde voorlopige gegevens bedroeg de waarden van de invoer in november 1959 f 1.311 min (v.m. f 1.331 miljoen) terwijl voor een waarde van f 1.285 mil joen (v.m. f 1.362 miljoen) werd uitge voerd. De uitvoer bedroeg 98% van de invoer (v.m. 102). „BIESBOSCH" STOND NIET OP ZWARTE LIJST Het Groninger kustvaartuig „Bies- bosöh" welker lading van 262 ton t.n.t. door Franse autoriteiten in beslag is ge nomen, stond niet op een zwarte lijst, is van de zijde van het Franse ministe rie van Marine desgevraagd verklaard. Er bestaat in het geheel geen zwarte haar werd gebracht door de op een na oudste ingezetene van Apeldoorn, mej. Geertje Hoekert, uit Uddel. Advertentie voor oliehaarden petroleum DE HAARDOUE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer marmfe In Enschede wordt hard gewerkt aan de bouw van een verplaatsbare kunstijsbaan voor Oost-Nederland. Over een week kan deze baan haar poorten voor het publiek openen. Het leggen van de 21 km lange vrieshuis. naar STEENSTRAAT 57 - TEL. 21721 JOH. I LEIDEN Morsweg 176 Tel. 21405 BOELEE LEIDERDORP M. P. Splinterlaan 7 Tel. 26501 OLIEHANDEL A. BRANDT LEIDEN Maresingel 64 Tel. 23684 P. M. PERQUIN OEGSTGEEST Hog, Moriwog 78 7,1. 21584 21351 Werner Boost krijgt levenslang O De 31-jarige Westduitse technicus Werner Boost is gisteren te Düsseldorf op beschuldiging van moord tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Franz Lorbach. die van medeplichtigheid was beschuldigd, kreeg vyf jaar. Boost waren de moorden op twee min nende paartjes en een vakbondsfunc tionaris, alsmede acht kleinere misdrij ven ten laste gelegd. De beklaagde had alles, behalve twee gevallen van vee diefstal ontkend. Hij werd veroordeeld voor de moord op de vakbondsfunctio naris, nadat hij van de andere aan klachten wegens moord op grond van gebrek aan bewijs was vrijgesproken De 28-jarige monteur Lorbach beken de het hem ten laste gelegde. Hij ver klaarde onder de invloed van Boost te hebben gestaan. De verdediger van Boost verklaarde in hoger beroep te zullen gaan Moordenaar van pastoor zou medeplichtige hebben gehad (Van onze Brusselse correspondent) Petrus Brands, de moordenaar van de pastoor van Ledeberg bij Gent. heeft zyn voormalige vriend Karei de Bruvne die in het geding over de moord werd vrijgesproken, beschuldigd van mede plichtigheid. Men zal zich herinneren, dat Brands in een hotel in Rotterdam werd gearresteerd. Er zijn thans ernsti ge vermoedens gerezen tegen De Bruy- ne, die op de dag van de moord Brands in zijn auto naar Ledeberg zou hebben gebracht. Toen De Bruyne merkte, dat Brands achtervolgd werd en dat er schoten vielen zou hij uit schrik in zijn wagen zijn gevlucht en Brands in de steek hebben gelaten. Over de urenlange ondervraging die in het Jongste week einde te Antwerpen plaatsvond, lekte in tegenstelling tot wat gewoonlijk gebeurt in de gerechtelijke kringen alhier, niets uit. Enkele getuigen uit Ledeberg hand haven nochtans hun eerste getuigenis dat er op neerkomt dat zij een jonge man in een auto hebben zien wegrijden. Men vraagt zich echter af waarom Pe trus Brands totnutoe in alle talen heeft gezwegen over de Antwerpenaar De Bruyne. wiens medeplichtigheid thans vrijwel vaststaat. .Ik haat koken Hoogtepunt: Nederlandse rijsttafel plateau. De zuiger trok zich met behulp j lijst van ondernemingen die handel dry van zyn winch aan de lijnen van delven met de Algerijnse verzetsstrijders, ankers vooruit. aldus deze Franse Marineautoriteiten. (Van onze Amsterdamse redacteur) In de hal van het Ameri can hotel te Amsterdam stonden 17 lekkerbekken bij elkaar. Zij hebben van het eten een studie ge maakt, deze 17 voeding- experts van de grootste Amerikaanse tijdschriften. Zij zijn twee dagen in Nederland om te praten over en te proeven van ons nationale voedsel. Vijftien over het alge meen gezette dames van middelbare leeftijd en twee heren, redactrices en redacteuren van "Lady's Home Journal", „Ameri can Weekly", „Esquire" en ..Coronet", en nog een aantal bekende periodie ken met miljoenen op lagen. Mensen die niet over één nacht ys gaan bij het voorlichten van de Amerikaanse huis vrouw. Ieder tijdschrift, zo verklaarde miss Eleo- nore Ehrman, beschikt over een praktische keu ken met een uitgebreide staf van personeel en iedere expert beschikt over een staf assistenten om de recepten, alvorens in het tijdschrift af te drukken, volgens de re gels der kookkunst klaar te maken en te proeven. Miss Ehrman was de secretaresse van de Pu blic Relation Officer, mr. Ted Sills, en omdat mis ter Sills op kamer 520 doodmoe in bed was ge vallen na zich gedurende de vliegreis New York- Amsterdam met de dames onderhouden te hebben en de dames zelf het ho tel uitzwermden om de etalages van kruideniers winkels, slageryen en melkzaken te bekijken, stond miss Ehrman ons te woord. „Ik haat koken." waren haar eerste woorden. „Maar het is mijn taak om dergelijke excursies te organiseren. Dit is mijn zesde Europareis." Van haar hoorden wy dat de fijnproefsters op door reis zijn naar Spanje op uitnodiging van de wijn- exporteurs aldaar. Zij zul len daar kijken hoe olij ven groeien en hoe sherry wordt gemaakt. En om dat Spanje nu eenmaal het land is van „corridas" zullen zy ook een stieren- fokkerij nabij Sevilla be zoeken. Amsterdam is een pleis terplaats, waar overigens even lang wordt gepleis terd als in Spanje zelf. De dames blijven hier namelijk tot morgenoch tend om dan voor een driedaags bezoek naar Spanje te gaan. „Wy hebben per KLM gereisd en allen zyn bij zonder te spreken over de verrukkelijke spijzen die uw luchtvaartmaatschap pij ons tijdens de vlucht heeft voort gezet. Ons ver blijf in Nederland gebrui ken wij om ons te infor meren over de typisch Nederlandse spijzen en dranken." „Gaat uw gezelschap hier ook Nederlands eten?" vroegen wy benieuwd. „Ja natuurlijk. Wy zullen veel hompjes kaas eten, dat doet toch iedere Ne derlander? En verder zul len wij straks als diner uw nationale gerecht: „de rijsttafel" gebruiken." Toen wij thuiskwamen stond de boerenkool met worst op tafel". Het re cept zal wel nooit in La dy's Home Journal komen te staan!

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5