Opgericht 1 maart 1860 Maandag 7 december 1959 Tweede blad no. 29918 RUÏNE Troosteloos ziet het interieur van Sociëteit Minerva er uitnu de studenten er het heft weer in handen hebben genomen en een beetje orde op zaken kan worden gestéld. Men moet door een onbeschrijfelijke bende heenzien en even de immateriële verliezen over het hoofd zien om iets te begrijpen van de steeds meer naar voren komende gedachte, dat herbouwd kan worden, zij het met nieuwbouw van ongeveer de helft van het gebouw, die geheel verloren ging. Op deze pagina bieden wij U enkele beel den van het waarlijk troosteloze interieur, waarin slechts het optimisme van de jeugd een wellicht gerechtvaardigd sprankje hoop kan zien. Om „boven met boven te beginnen rechts de totaal uitgebrande kamer van het gezelschap dat morgen voor het voet licht treedt, Sempre Crescendo, gelegen op de tweede etage aan de Vrouwensteeg. Links boven de vrijwel geheel uitgebrande overige zolderruimte, waar o.a. de Cineas ten en Pro Patria ernstige verliezen leden. Op halve hoogte van de pagina links de haard van de brand, de totaal vernietigde bibliotheek met geheel links de sokkel van het topgeveltje, dat door het gehele gebouw naar de conversatiezaal sloeg. Rechts op halve hoogte de zwaar beschadigde maar niet onherstelbare mensa-zaal, eerst kort geleden in moderne stijl gerestaureerd. Beneden links een kijkje in de grote con versatiezaal met links het buffet aan de zijde van de Vrouwensteeg en rechts de ravage, aangencht door de neergeslagen topgevel. Rechts onder het gat in de zolder van de conversatiezaal waar doorheen de topgevel viel. Aan de rand van het gat hangt de grote kroon onverstoorbaar en vrij wel onbeschadigd. (Foto's Leidsch Dagblad). SOCIËTEIT HERSTELBARE MINERVA: >V>; V

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3