Laatste nieuws STADSNIEUWS Kroesjtsjef zal logeren in het zeer fraaie kasteel van Ramhouillet Maar men vraagt zich af of hij beslist volle veertien dagen door Frankrijk moet trekken MAANDAG 7 DECEMBER 1959 Elektrische leidingen deugden niet Marineman vergoeding door Defensie geweigerd (Van onze Haagse redactie) Op 1 mei 1958 brandde te Ifar, op Ned. Nieuw-Guinea, de dienstwoning van een marineman af, waarbij deze een schade van f. 1.600,aan dienst kleding en een schade van f. 10.000, aan particuliere bezittingen leed. Deze dienstwoning, één van een reeks, was in de eerste plaats zeer onsolide gebouwd en de tweede plaats was de elektrische bedrading niet in buizen gelegd, maar zomaar opgehangen, zelfs niet aan iso latoren. De directeur van het GEB in Ifar had de woningen ongeschikt ver klaard om op het net te worden aange sloten, maar de overheid had het tóch laten doen. Met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid moet dan ook worden aangenomen, dat kortsluiting de oorzaak van de brand is. De Marineman (die niet verzekerd was omdat geen enkele maatschappij hem wilde verzekeren) had zijn schade geclaimd bij de Minister van Defensie, die echter afwijzend had be schikt op het verzoek om schadevergoe ding. Vanmorgen behandelde het Amb tenaren gerecht in Den Haag deze zaak, waarbij het standpunt van de klager werd toegelicht door de Amsterdamse advocaat mr. W. H. Vermeer, die stelde, dat het feit, dat bij de brand dienstgoe- deren in het geding zijn, het recht op schadevergoeding inhoudt. Ook zeide hij, dat in het verkeer tussen overheid en ambtenaren de zorgvuldigheid in acht dient te worden genomen. Na de brand zijn de elektrische installaties in de ove rige huizen vernieuwd, hetgeen volgens hem een erkenning inhoudt dat de toe stand onhoudbaar was. Namens de minister van Defensie stelde mej. mr. A. M. Holtrop dat de grond van afwijzing van het verzoek ge legen was in het feit, dat de brand niets met de dienst te maken had en dat de weigering tot schadevergoeding niet als onzorgvuldigheid kan worden aange merkt. Het Ambtenarengerecht zal op 28 de cember a.s. vonnis wijzen. Winkeliersactie werd succes De St.-Nicolaasactie van de Leidse winkeliers is een succes geworden. Aan genomen wordt dan ook dat de actie volgend jaar herhaald wordt, doch dan grootser van opzet, terwijl men ook de periode van voorbereiding ruimer zal nemen. De deelnemende winkeliers wa ren allen zeer te spreken over het ini tiatief. Daarnaast heeft ook het kopers- publiek zich er gunstig over uitgelaten. Juiste cijfers zijn nog niet te noemen, daar de actie op 15 december eindigt. De zegeluitgifte is echter al gestaakt. Men schat dat het aantal van twee miljoen zegels bereikt is en misschien overschre den. Het aantal loten van 40.000 is ze ker uitgereikt. DEPENDANCE IN OUDE STIJL VAN NIEUW MINERVA. Het aannemersbedrijf J. van Riet van de Maresingel zal het hoekhuis Aalmarkt Mandenmakerssteeg restaureren. Er zal een dependance in Oudhollandse stijl van hotel „Nieuw Minerva" worden ge vestigd. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Helena dr v. P. Hulsman en A. Mol; Ronny H.. zn v. J. de Wolf en G Hannsen. Ondertrouwd: F. Groeneveld, 28 Jaar en P. Joh. Braggaar. 30 Jaar. Getrouwd: Joh. S. M. Mansvelder, 50 laar en M. Straathof. 46 Jaar. Overleden: Joh. de Jong. 56 Jaar. e.v. A. M°°y WARMOND SINTERKLAASFEEST Zaterdagmiddag was het voor de kin deren van de personeelsvereniging Pa- dox Panagro weer groot feest. Een feest ter gelegenheid van de verjaardag van Sinterklaas voor ongeveer 20 kinderen van 4 tot 7 jaar. De kinderen zongen weer liedjes en kregen daarvoor ca deautjes en af en toe een vermaning. Ook werden er versnaperingen uitge reikt KINDEREN VAN DE PvdA ZAGEN SINT KOMEN In hotel „De Stad Rome" heeft Sin terklaas ongeveer 60 kinderen van leden van de PvdA en ANB enige tijd gezellig bezig gehouden. Er werden heel wat leu ke versjes door de kinderen gezongen. Sint had daarvoor in ruil een hele sta pel geschenken. Soms moest hij een meisje of een jongetje een standje ge ven, maar dat deed geen afbreuk aan de feestvreugde. WASSENAAR Aanleg nieuwe wegen Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad voorgesteld, ten noord westen van Deyleroord weer enkele nieuwe wegen aan te laten leggen in verband met de bouwplannen van de R.-K. Woningbouwvereniging St.-Willi- brordus. Van een plan voor 270 wonin gen zijn hier intussen 47 woningen na genoeg voltooid en is aan een tweede complex van 63 woningen begonnen. Plannen voor de overige 160 woningen zijn in voorbereiding. De kosten van de aanleg van wegen worden geraamd op f. 280.650, aanleg van rioleringen inbegrepen, de kosten van de aanleg van gas-, water- en elek triciteitsleidingen op f. 68.000, terwijl f. 24.200 gestort dient te worden in het onderhoudsfonds wegen. In totaal wordt de raad een kre diet gevraagd van f. 372. 850. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 5 december C.V. Centr. Aalsm. Veiling G.A.: Per stuk Gerbera 15 37- Bouvardia 15—51; Euphorbia 30— 00- Gall a 3580; Ponlsethla 130180; Chrysanthen gr. bl. 1544; Idem kl..bi. 1429; Amaryllis per kelk of knop 35— 80- per bos; Hellebarus wit 180310; ld. blauw 70—130, Freesla 190—510; Cycla men 100210; Narcissen 6080; Anjers: pers tuk rood 25—62; roze 2046; wit 20 —41; Orchid Beauty 3554; Rozen: Bet ter Times 2043; Rosalandla 3057; Edlth Helen 30—61; Parel v. Aalsmeer 15 43; Geh Duisburg 3567; Pechtold 20 42; Verschuren 15-34; Towny Gold 30 —75- Baccarat 70—135; Montezuma 30— 61. ROTTERDAM. 7 december. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1959. Vette koeien en ossen 1184. Varkens775 Prijs per kg. Vet te koelen le kw. 300330, 2e kw. 227— 300. 3e kw. 265—275. varkens (lev, gew.) 173, 171. 168. Miss Benelux mag op eigen benen staan Contract met minderjarige is niet rechtsgeldig De president van de rechtbank te *s Gravenhage, jhr. mr. G. iWtsen Elias heeft vanmorgen uitspraak gedaan in het kort geding, dat de organisatrice van modeshows mevrouw K. had aangespan nen tegen de Leidse Mannequin Jannie Visser, beter bekend als Miss Schevenin- gen en Miss Benelux. De organisatrice had geëist, dat het Miss Benelux verboden zou worden op te treden voor opdrachtgevers uit de vroegere relatiekring van mevrouw K. Het meisje had een verklaring getekend, toen ze achttien jaar was, dat zij niet zou optreden, op eigen gelegenheid voor opdrachtgevers, die zij door of vanwege het werk voor de organisatrice had le ren kennen, tot drie jaar na het verbre ken van de relatie tussen mevrouw K. en het meisje. De president van de rechtbank heeft vanmorgen deze eis afgewezen. HU had overwogen, dat deze verklaring be schouwd moet worden als een concur rentiebeding, dat nietig geacht moet worden, omdat het gesloten was met een minderjarige. Deze verklaring was niet van kracht geworden, doordat het meis je meerderjarig was geworden, meende hy. Albert van Dalsitm komt naar Leiden GALAVOORSTELLING VAN „SAULS DOOD". Naar aanleiding van vragen, die by het bestuur van k. en O. en bij het be stuur van de Leidsche Schouwburgver eniging binnen komen, kunnen de beide besturen meedelen, dat op initiatief van hun instellingen een galavoorstelling van ..Sauls Dood" met Albert van Dalsum in de hoofdrol ter ere van zyn 50-jarig toneeljubileum zal worden gehouden op maandag 7 maart in de Schouwburg. Marine-Officier bespaarde het Rijk geld Toch moest hij de hotelkosten terugbetalen (Van onze Haagse redactie) De luitenant ter zee der 1ste klasse voor speciale diensten, J. G. Boon von Ochssee, te Hilversum, was begin van dit jaar uit Hollandia op Ned. Nieuw Guinea overgeplaatst naar ons land. Hy kreeg voor de reis naar Nederland met zyn gezin een voorschot van f. 10.400. zijnde de prys van een vliegreis per KLM. Zoals meer gebeurt, had hy aan gevraagd de reis per boot te mogen ma ken als vakantiereis. Dit was door zijn commandant goedgekeurd. Wie schetst zijn ontsteltenis, toen hy in Nederland aangekomen, van het Ministerie van Defensie te horen kreeg, dat hy een be drag van f. 1200.moest restitueren, hoewel hy minder had uitgegeven, dan hy mócht uitgeven! Een en ander motiveerde het ministe rie door te stellen, dat de hotelkosten niet vallen onder verplaatsingskosten, waarvoor de genoemde som van f. 10.400 was gegeven. De Marine-officier had in derdaad hotelkosten gemaakt, omdat hij zich iets eerder naar Australië (waar hy zou embarkeren) had begeven in ver band met het feit. dat hy verwachtte dat het KLM-vliegtuig niet op tijd zou zyn als gevolg van het instellen van de Pool- route. Hy had daarom een vliegtuig van de ATustralische maatschappy Quantas gebruikt. Deze zaak diende vandaag voor het Ambtenarengerecht te Den Haag. De gemachtigde van de minister van De fensie, luit. ter zee lste-klasse van ad ministratie, H. van Veen, zei op een vraag van de voorzitter, dat hoewel de reissom lager was dan toegestaan, de minister tóch restitutie vraagt, omdat die lagere kosten bereikt waren door in een lagere klasse te reizen dan was voor geschreven, iets wat moet worden tegen gegaan. De raadsman Van de klager, luit. ter zee lste-klasse van administratie, E. Ver- nède uit Nieuw Loosdrecht, zei dat kla ger aan de veilige kant wilde blyven om de boot niet te missen en daarom hotel kosten moest maken. Het ambtenarengerecht zal op 28 de cember a.s. vonnis wyzen. Den Haag bouwt tien torenflats /oor woningbouwverenigingen (Van omze Haagse redactie) De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, heeft zich principieel akkoord verklaard met het plan van de Haagse gemeente architect, ir. C. Pet, voor tien torenflats in de woningsector, otnutoe bleek de bouwwereld niet in staat torenflats te ontwerpen, die een voor arbeiders be taalbare huur hadden. Voor de torenflats van ir. Pet zal een gemiddelde huur van f. 16 per week moeten worden betaald. Jeugdige straatrovers in Den Haag (Van onze Haagse redactie) De afgelopen twee, drie maanden zijn in Den Haag niet minder dan 22 ge vallen van straatroof ter kennis van de politie gebracht. In vrijwel alle gevallen werd aan fietsende of wan delende dames de handtas ontrukt en bijna steeds gebeurde dit op of omstreeks het weekeinde in de avond uren te Scheveningen. Alle beroofde dames verklaren, dat zU onverhoeds van achteren werden gena derd door een of twee mannen op een bromfiets. By het passeren gristen de mannen dan de tas van de bagagedrager of onder de arm van de vrouw weg. Om dat de beroofden de daders slechts van achteren zien, is het signalement vaag. Het moeten echter jongens van 20, 21 jaar zyn. De tasjes werden teruggevon den in de Scheveningse bosjes, ontdaan van alle voorwerpen. Pensioen Ned. E.E.G.- en Euratomainbtenaren De ministerraad heeft zich akkoord verklaard met een regeling, volgens welke Nederlandse ambtenaren, in dienst van de EEG en Euratom, geen nadelen zullen ondervinden met betrekking tot hun pensioenenDe verloven van deze ambtenaren zuilen met een jaar worden verlengd of zoveel vroeger eindigen als in Brussel voor hen een pensioenregeling in werking zal zyn getreden. Tot zolang blyven zij dus onder de Nederlandse pensioenwet vallen. Tweede slachtoffer overleden (Van onze Haagse redactie) In de loop van zondag is overleden de heer J. W. Lispet uit Den Haag, chef- elektricien van 't G.E.B. Oe heer Lispet, die 56 jaar oud was, werd ernstig ge wond by een ongeval, dat op 5 november j.l. plaats vond in het onderstation van het G.E.B. aan de Jan Wapstraat te Den Haag. De andere gewonde by dit onge val was reeds eerder overleden. Verduistering van f 3000. Wegens verduistering van f. 3.000 is een 26-jarige Tilburgse verkoper door de Haagse politie aangehouden. Hij werkte voor een Haagse textielzaak en in de afgelopen vyf maanden heeft hy vele malen kleding verkocht, zonder de daar voor betaalde bedragen aan de kassa af te dragen. In mei, zo heeft hy bekend, heeft hy bovendien een portefeuille met f. 700 uit de jaszak van een klant ge haald, die zich in de paskamer bevond. Het is gebleken, dat de man het geld heeft uitgegeven aan een luxueus leven in Den Haag. Weer terecht Een 27-jarige man uit Harüngen is na drie weken spoorloos verdwenen te zyn geweest, weer boven water gekomen. Aangenomen werd dat hy verongelukt was. Hy werd evenwel gevonden op Ter schelling aan boord van het m.s. „Ha 70". De man werkte in Grouw, had zich ziek gemeld en was naar Harüngen ver trokken. By de ziekencontrole kwam men tot de ontdekking dat hij verdwe nen was. Zyn ouders wisten van niets. De politie trof hem aan op Terschelling; hy wilde visser worden. VOETBAL Centrale training amateurs begint morgen in Den Bosch Voor de centrale training van de ama teurs, die met ingang van morgen voor lopig iedere dinsdag in het sportpark „De Vüert" in Den Bosch onder leiding van Elek Schwartz zal worden gehouden, zyn de volgende twintig spelers uitge nodigd Lagarde (Emma), Van der Merwe (NAC), Blom (WW). Klerks (BW), Kruitbosch (Gouda), Van Ierland (Wil lem 2), Krayer (ZAC), Liebrechts (Ex celsior), Mul (NAC), Wentholt (Laak kwartier), Wolbers (PSV), Bouwman (HPC), Buhler (Sittardia), Burgers <DWV>, Ten Hoopen (Quick), De Kleer- maeker (Vitesse), Oosterloo (Be Quick), Rozenboom (Ede), Uytermerk (Blauw Wit) en Van Yperen (Sparta). Nederlandse gift van f 50.000 voor slachtoffers Fréjus De Nederlandse regering heeft beslo ten een bedrag van f. 50.000 ter beschik king te stellen van de Franse regering ten behoeve van de slachtoffers van de ramp te Fréjus. President Eisenhower tlians in Karatsji President Eisenhower arriveerde he denochtend om half twaalf Nederlandse tijd in de hoofdstad van Pakistan, Ka ratsji. De Amerikaanse president zou vandaag besprekingen met de president van Pakistan, Ajoeb, voeren. De twee presidenten zouden onder meer een rit maken door de versierde stad, een de monstratie van ruiters gadeslaan en naar het dansen van Pathanen uit het noorden van Pakistan kyken. Presi dent Eisenhower vliegt morgen door naar de hoofdstad van Afghanistan, Pa kistan. Eisenhower zou met de Pakistaanse leiders spreken over de betrekkingen tussen India en Pakistan, waarby ook het geschil over Kasjmier ter sprake zal komen. Voorts zal van gedachten wor den gewisseld over de Chinese over- schrydingen van de Indiase grens, de toenemende Sovjetrussische invloed in Afghanistan en over de Centrale Ver dragsorganisatie (CENTO). Morgen zal mogelyk ook het vraag stuk van de Amerikaanse economische hulpverlening aan Pakistan, in het kader van het tweede, door Pakistan op gestelde vyfjarenplan, aan de orde wor den gesteld. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen dat Pakistan de Ver enigde Staten zal verzoeken hun econo mische hulpverlening uit te breiden. De Pakistaanse pers betoont zich zeer ingenomen met het bezoek van twee da gen, dat Eisenhower aan Pakistan brengt. De bladen, die eenstemmig de nadruk leggen op de wens van Pakistan om tot een regeling van de Pakistaans- Indiase vraagstukken te komen, noe men het bezoek een bijdrage tot de sa menwerking en het begrip op interna tionaal gebied. Kroesjfsjef vertrokken Premier Kroesjtsjef van de Sovjet- Unie. die een Russische afvaardiging naar het vorige week geëindigde zevende Hongaarse communistische party con gres leidde, is hedenochtend in gezel schap de Hongaarse communistische lei der Kadar en de Politbureauleden Biszku en Gaspar per trein met onbe kende bestemming uit Boedapest ver trokken. Premier Münnieh en president Dobi deden hun uitgeleide. De trein vertrok in oostelijke richting. De Sovjetrussische ambassade in Boe dapest meende dat de Russische leider naar Moskou terugreisde, maar wist niet zeker of de hele reis per trein zou gaan. Kadar zou hem waarschynlijk slechts tot de grens begeleiden. (Van onze Parijse correspondent) In het kasteel van Ramhouillet, dat uit de vijftiende eeuw dateert en als de fraaiste, ofschoon zeker niet de comfortabelste buitenresidentie van het Franse staatshoofd staat aangeschreven, worden thans reeds de voorbereidingen getroffen voor een verblijf van de Russische pre mier Nikita Kroesjtsjef, die hier half maart voor ongeveer twee weken zijn intrek zal nemen. Voor Kroesjtsjef wordt op de eerste verdieping een grote, cirkelvormige kamer ingericht, die gelegen is onder het ver trek, waar president Eisenhower in september j.l. zijn laatste nacht op Franse bodem doorbracht. Het slot van Ramhouillet werd ook al om andere redenen in de Franse geschiedenis vermeld, omdat Koning Fran- gois I hier zijn laatste adem heeft uitgeblazen. De communisten zijn bijzonder actief Het is de echtgenote van de eerste president der Vierde republiek Vincent Auriol geweest, die met haar bekende goede smaak het slot van Rambouillet na de oorlog opnieuw heeft ingericht en aangepast aan ietwat moderner eisen. Niettemin viel er nog wel wat te verbe teren en nu zUn vooral de loodgieters en de elektriciens aan het werk getogen om de dakbedekking en de algehele ver lichting nog eens grondig na te zien. worden ook twee nieuwe badkamers by- gebouwd en voor de leden van Kroesjt- sjefs gevolg, die in dezelfde vleugel worden ondergebracht, wil men nog een veertiental douches installeren. Intussen breekt men zich in het Ely- sée, schijnt het, wel enigszins het hoofd hoe het programma van twee weken zal moeten worden gevuld. Men denkt aan een bezoek aan de elektriciteitsvoorzie ningen in de Rhóne en zeker zullen ook de wyngaarden in de streek van Cham pagne en mogelyk van Bourgogne wor den bezocht. Parys zelf staat natuurlyk op het programma met zyn opera en de Comedie Frangaise genoteerd. De folies- Bergère of het Casino de Paris zullen daarentegen wel niet aan de orde komen na de uitlatingen die Kroesjtsjef zich in Hollywood bij een gelyksoortige verto ning van schaars geklede girls moet la ten hebben ontvallen. Aan invitaties uit alle delen van Frankryk is er overigens geen gebrek. Bordeaux, Lyon, Dijon, Marseille en geringere gemeenten hebben de Russische ambassade in Parys al laten weten, dat ze de officiële gast van de Franse re gering bijzonder graag binnen him wal len zullen gegroeten. Een definitief reis plan is echter nog niet opgesteld. Byzonder actief in hun voorbereidin gen voor de ontvangst zijn ook de Fran se communisten, die de heer Kroesjtsjef overal waar hy zyn neus maar zal ver tonen de aanwezigheid van een geest driftige claque willen verzekeren. De plaatselyke partyorganisaties zyn in het hele land al druk in de weer om com munisten van elders onderdak te kun nen verschaffen, zodat het aan massale belangstelling voor de machtige man nergens zal behoeven te ontbreken. En juist met het oog op die georganiseerde spontaniteitsbetuigingen heeft men zich in regeringskringen en ook in de pers al wel afgevraagd of het nu zo beslist broodnodig was dat Kroesjtsjef veertien volle dagen in Frankryk zal vertoeven. De politieke problemen, die tussen hem en generaal Charles de Gaulle moeten worden doorgepraat, zouden, zo heeft het ochtendblad Figaro al fijntjes laten doorschemeren, misschien ook in wat kortere tyd dan twee weken kunnen worden afgehandeld. BEURSOVERZICHT Philips vast Philips lag vanmiddag wederom vast in de markt by een aotieve handel. Menig postje van 5 stuks ging in andere handen over op een prijs van 754 en 755. De vorige slotkoers was 7513/4. Vrydag j.l. maakte de maatschappy een onveranderd 6% interimdividend bekend. De financiële positie van het Phüipsooncern laat, aldus de beurs, evenals verleden jaar een agio-bonus Heeft Wimbledon Kramer nodig? De voorstellen van de speciale com missie van de Internationale Lawnten- nis Federatie om de grote internationale toernooi open te stellen voor profs heb ben in verscheidene Engelse ochtend bladen een gunstig onthaal gevonden. Zo spreekt Laurie Pignon in de Dai ly Sketch de verwachting uit dat alle landen de aanbevelingen van de com missie zullen aanvaarden want .het is belachelijk de topspelers van de wereld amateurs te blyven noemenIn andere takken van sport heeft men ja renlang met afkeer het schijn amateurs in de tenniswereld gade geslagen, we tende dat vele spelers flink wat aan het spel verdienden", aldus Pignon. De sportredacteur van de Daily Mail vraagt in de kop van zyn artikel over deze kwestie. „Waarom ruimen we niet het andere schynamateurisme in de sport op. nu Wimbledon zich overgege ven heeft?" En Desmond Hackett schrijft boven zyn artikel in de Daily Express: .Erken het, Wimbledon ge hebt Kramer nodig". Breuk tussen Tunesië en de Algerijnen? Volgens het gezaghebbende Cairose dagblad Al Ahram zijn er schermutse lingen langs de Tunesisch-Algerijnse grens voorgevallen tussen Tunesische troepen en eenheden van de Algerijnse rebellen. Er zou een acute crisis tussen hen en de Tunesische president Bour- guiba zjjn ontstaan. De Algerijnen be tichten hem van verraad door openlijk Frankrijk te steunen. President Eisenhower van de Verenigde Staten, samen met de Turkse president Celal Bay ar ge fotografeerd bij de aankomst van „Ike" in Ankara, de hoofdstad van T urkije. zeker toe. Men spreekt zelfs van een 10% bonus, tegen het vorig jaar 5%. Hiervan zouden dan ook de preferente aandelen voor een vyf de gedeelte mee profiteren. Hierdoor liggen ook deze aandelen de laatste tyd vast. De papie ren worden speciaal gekocht uit rende mentsoverwegingen. Amerika gaat zich nog meer toeleggen op de produktie van raket ten, ten koste van de vliegtuigen- produktie. Door een en ander wordt nog eens extra de aandacht gevestigd op de elektronica-waarden. Deze papieren, die de laatste tyd zowel in Amerika als in Europa vast liggen, zullen, aldus de beurs, nog wel verder stUgen. Hiervan zullen ongetwyfeld de Phiüpspapieren profiteren. Het is hoofdzakelijk het bui tenland, dat Philips aanhoudend blyft kopen. Unilever viel. vergeleken by de koers van 720 k 721 gedurende de niet- officiële ochtendihandel, vanmiddag iets tegen op 718. De certificaten waren met deze prijs op het vorige slotniveau. In de Unilever-hoek was het kalm; dit moet ook gezegd worden voor Aku's, die op- üepen van 410% tot 412, tegen een vorige slotprys van 410%. De olie-hoek zette de nieuwe beursweek in met een zeer kalme handel. De aandelen verloren een paar dubbeltjes. KLM werd onveranderd op f. 115 geadviseerd. In de Scheepvaarthoek konden koers winsten worden geboekt van 1 tot 3 pun- punten. De gunstige vrachtenmarkt werkt hogere koersen voor de Scheepvaart aandelen in de hand. Van de leidende cultures waren certificaten Deli op f. 183.50 circa f. 2 hoger. Ook HVA en Amsterdam Rubber fraotioneel boven de vorige slotpryzen. .Staatsfondsen door- elkaar nauwelyks pryshoudend bfj een minimale affaire. WISSELKOERSEN Londen 10.55%—10.55%New York 3.77%—3.77%; Montreal 3.96%—3.96%; Parys 76.95—77.05; Brussel 7.54%— 7.55%Frankfort 90.50%—90.55% Stock holm 72.87%—72.92%Zürich 87.15%— 87.20%; Milaan 60.81%—60.86%Kopen hagen 54.62%—54.67%; Oslo 52.79— 52.84; Wenen 14.55%—14.56%Lissa bon 13.16%—13.17%. Beurs van Amsterdam Maandag 7 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 100% Ned. '59 4% 100 100 Ned '59 4% 98 98iV Ned. '53 3% 94% Grootboek obl. 3% 78% Ned '47 3% (3) 91H 91% •Jed '51 3% 95% Ned '53 (3%) 93H 93ft Ned. '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 87% 87% Ned. '54 3% 871/4 87 Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 II 3% 90% 90% Ned. *37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 90% 90A Investeringscert 3 96% 96}j Ned 62-64 3 97% 97% Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 89%GB Ned W.B 6% 108% 108%GB ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40% 41% Nat. Handelsbank 158 160GB Ned. Handelmy247% 248% Amst. Rubber 111%GL 111% H.V.A147% 147% Senembah 615 615GB A.K.U410% 413% Berkel's Patent (v.) 288GB 290GB Calvé Delft cert. 711 711 Deli MU-en (Ver.) 181.50 183.40 Kon. Pap v Gelder 265GB 269% GB Hoogovens cert 758GB 760GB Miiller en Co N.B 404GB 390 Ned. Kabelfabr 422GB 423%GB Philips 751% 755% Philips pref275GB 284 Unilever 718% 717% Wilton Feyenoord 210 225GB Biliton 2de r 349% 345%exd. Dordtse Olie gew. 743 747 Kon. Petr. (f. 20.—) 165.— 165.90 idem (50 a f 20.—164.50 164.40 Holl Amer lyn 166% 168% Java China Paket 151% 158% KX.M115 115 Kon Ned Stmv My 172% 175% Kon Paket My 133% 134% Stoomvaart My Ned 173% 175 Nievelt Goudr eert 139% 140% v. Ommeren eert. 247% 249% Kon Rott Lloyd 150GB 152 Ned Scheepv Unie 143y8 144% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% idem '48 (3%) 93 93% R'dam '52-1 (4%) 97% 97% ld. id. '37 I-II (3%) 93% Z.-Holland '56 (4y«) 97% Bankwezen Bank N. G '58 (5%) 103% 103% id N.W.B '52 (4%) 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% Premieleningen A'dam '53 3 96 96 A'dam '51 2% 83 83 A'dam '56 I 2% 80% 80% A'dam '56 II 2% 89è% 90 Eindhoven '54 2% 80 Enschede '54 2%80 Den Haag '52 I 2% 88% 88% Idem II 2% 88 87 74 R'dam '52 I 2% 89% 89% Idem II 2% 88% Idem '57 2% 99% 97% L Utrecht '52 2% 89% 92 Z.-Holl. 1957 2% 96 96 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinsteliingen Robeco 222 Amst Bank 320 H.B U eert252 Rott. Bank 283% Twentsche Bank 259% Industrie Ondernemingen Albert Heyn413 Borsumy74% K. N.Ed.met. A-AA 96 Idem pref. wd96 ElectrolasmU343 ■Con. Ned. Grofsmed. 181 Holl. Constructie 460 Ing bur v BouwnUv 264 Intematio 156 Int Kunststoffenind 58 L Leidse WolspinnerU 395 Rott Droogdok MU- 617 Sikkens Lakfabr '53 730 Ver. Touwfabr292% Walvisvaart 121% Wernink's Beton 156 v. WUk en Heringa 102 Zaalberg 131 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 6% Amerikaanse fondsen. nadian Pacific R. 26% Intern Nickel 106 Anaconda 64% Bethlehem Steel 557/8 Cities Service 50% General Motors 537/8 Kennecott96% Republic Steel 74A Shell Oil 77 Union Pacific 30% Un. States Steel 100% 223 315% 253% 279 257 413% 74% 98 97 182 264% 159 58 395 618 720 293 121% 158 105 133 6% 26% 106 A 63% 56 50% 531| 96% 74% 75% 31% lOOxV

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 12