MENKEN MELK lekkere melk I Laatste nieuws Westduitse minister wil tegen 1966 geheel vrije woningmarkt scheppen Mr. J. Klaasesz ging gang van zaken na in eigen gemeente STADSNIEUWS In de grote steden uitstekende woningen te krijgen maar voor huren om er van te griezelen Plan in zes etappes VRIJDAG 4 DECEMBER 1959 Advertentie Ontmoeting met Wassenaars burgerij besloot gisteren het ambtsbezoek Ongeveer anderhalf uur hebben gistermiddag de Commissaris der Koningin In onze provincie en mevrouw Klaasesz in het raadhuis zich op ongedwongen wijze onderhouden met honderd vertegenwoordigers van de Wassenaarse burgerij, tot besluit van een officieel ambtsbezoek aan deze gemeente. Mr. Klaasesz hield daarna een toespraak, waarin hü het gemeentebestuur dank bracht voor de wijze, waarop dit bezoek was voorbereid. „AI wonen wij al weer enkele jaren in Wasse naar", aldus mr. Klaasesz, „U heeft ons vandaag veel laten zien dat ons niet bekend was". De Commissaris ging in zijn toespraak in op enkele van de verlangens, die onder de Wassenaarse burgerij leven: het tot standkomen van een cultureel centrum, meer woningbouw, meer speelgelegenheid voor de jeugd in het centrum, een aanvaardbare oplossing van het komplan. De burgemeester bracht namens het gemeentebestuur en namens de burgerij de Commissaris en zijn echtgenote dank voor de sympathieke wijze, waarop zü zich op de hoogte hebben willen stellen van wat er in Wasspnaar leeft. „Uw bezoek is daardoor het tegendeel van een formaliteit geworden", aldus dr. Baron van Wijnbergen. Na het bezoek aan de melkinrichting Menken, waar o.m. een voor Nederland geheel nieuwe inpakmachine werd ge toond, die 24 gevulde flessen melk te gelijk in kratten zet en aan het Sport- fondsenbad, waarin het instructiebad voor poliopatiëntjes bezichtigd werd en de Wassenaarse Reddingsbrigade de monstreerde, volgde een lunch. De St.- Ursulakliniek werd later op de dag be zocht. Dr. Ed. Hoelen, geneesheer-directeur van de kliniek, gaf een kort overzicht van de ontwikkeling van de inrichting, die in 1926 alleen een psychiatrische kli niek was en later werd uitgebreid met een neurologische en neurochirurgische afdeling. Na de oorlog is de kliniek niet achter gebleven bij de enorme ontwikke ling, die vooral op technisch gebied plaats had. Het gezelschap bezocht daarna enkele afdelingen, onder meer ook de afdeling voor het electro-encefalografisch on derzoek van hersenen en spieren, die over kostbare en bijzonder ingewikkelde apparaten beschikt. Er werd ook een tentoonstelling bezichtigd van produk- ten der arbeidstherapie, door patiënten gemaakt. De dames Klaasesz en Van Wijnbergen werden beiden verrast met een van de werkstukken. De röntgenaf- deling, het laboratorium en de operatie afdeling werden daarna bezocht. In Dierenpark Wassenaar was het doel van het bezoek de prachtige bi bliotheek meteen zeldzame collectie van Gouden doctoraten Op woensdag 9 december a.s. zal mr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, ge boren te Zwolle en thans wonende te De Wijk (Dr.) eveneens vijftig jaar ge leden aan de Leidse Universiteit tot doctor in de Rechtswetenschappen zijn gepromoveerd. Donderdag 10 december "f tenslotte zal ook mr. J. D. Naeff, gebo- ren te Sipirok (Ind.) en thans wonende N te Lochem vijftig jaar geleden aan de Leidse Universiteit tot doctor in de Rechtswetenschap zijn gepromoveerd. ST.-NICOLAASFEEST EXPOGE Traditie getrouw kregen de kinderen van de leden van de Ver. van Ex-Poli tieke Gevangenen uit de Bezettingstijd, tot de leeftijd van 12 jaar, ook heden middag weder hun St.-Nicolaaspakket, dat bestond uit een of meer stukken speelgoed, met fruit en snoep. Dit onderdeel van werkzaamheden van de Expoge, stond ook dit jaar, nu reeds voor de 12de maal, onder leiding van mevr. C. H. Hendriksen-Snel. Zij ver zorgde dit deel harer bestuurswerkzaam heden ook nu met grote liefde en toege negenheid, zodat zij bij de meeste kin deren bekend staat als tante Toos. Haar grootste voldoening is elk jaar weer de blijde gezichten van plm. 75 kinderen te zien. boeken over vogels. Een jonge wasbeer kwam, gezeten op de schouders van Jan Louwman zoon van de directeur van het park, zijn opwachting maken. De Commissaris, die vergezeld werd door de heer J. C. Sillevis, waarnemend chef van zijn kabinet, en mevrouw Klaasesz legden een levendige belang stelling aan de dag voor alles wat hun getoond en verteld werd. En daaraan is het te danken, dat velen aan dit ambts bezoek een prettige herinnering zullen bewaren. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 4 december. Veemarkt. Aan voer: 5 stieren, 52 melkkoeien, 200 vette koelen, 34 varekoeien. 25 pinken. 14 gras- kalveren. 42 vette kalveren. 43 nuchtere kalveren. 140 vette schapen. 2.282 vette lammeren. 32 varkens (zeugen), 194 schrammen, 585 biggen, 2 paarden. 8 gel ten. Totaal 3.655 stuks. Notering: melkkoeien f 800,tot f 1.150, vette koelen per kg schoon gewicht f 2.70 tot f3.20, varekoelen f475 tot f875, pin ken f 325 tot f 575, graskalveren f 175 tot f 350, vette kalveren per kg levend gew., f 2.40 tot f 2.90, nuchtere kalveren per st. f 30 tot f 65, vette schapen f 70 tot f 95, vette lammeren f 70 tot f 92.50. drachtige zeugen f 275 tot f 325, schrammen f 70.— tot f 95.biggen f 40.tot f 45.tot f 50.—. Handel: voor melkkoeien lui, vette koel en vlot, varekoelen rustig, pinken kalm, graskalveren lui, duur, vette kalveren vlug, nuchtere kalveren stroef, vette schapen en vette lammeren, stug. zeugen schrammen en biggen matig. LEIDEN. 4 december. Kaasmarkt. Aanvoer 15 partijen Goudse kaas. Note ring: Goudse extra kw. tot f2.40, Goudse eerste kw. f 2.25 tot f 2.32. Goudse tweede kw. geen notering. Handel kalm. AALSMEER, 3 december. C.V. Centr. Veiling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 2070. Bouvardla 3585. Euphorbia 3590. Chrysanthen gr. bl. 2545, idem kl. bl. 1032, Amaryllis kelk of knop 35 89. Freesla per bos 180480, Cyclamen 90 —190. Helleborns wit 170—320. id. blauw 80170, Poinsettia per st. 160210, Nar cissen per bos 7585. Anjers: rood per st. 3073, roze 1549, wit 2545. Rozen: Better Times 2552, Rosalandla 2560, Edith Helen 3573, Parel van Aalsmeer 2063. Geh. Dulsberg 4078 .Verschuren 15—42. Towny Gold 3578, Mad. Ofman 3066, Baccarat 100170. Montezuma 40 —85. POTPLANTEN: grote pot kleine pot: Adianthum 5060. Anthurium 300-600 100-180. Aphelandra 150-230 80-110. Ara- 11a 90-100 20-25, Asplenlum 100-150 30-45, Azalea 400-850 180-250, Begonia semp. 50 Hernieuwd onderzoek gat te Wormer Volgende week zal kapitein Blommaart van de explosieven-opruimingsdienst te Culemborg weer een onderzoek gaan instellen naar het voorwerp dat in het gat te Wormer zou zitten. Hü heeft daartoe een nieuwe appara tuur laten maken by een machinefabriek te Culemborg. Het is een lange buis van non-ferro metaal met onderaan een sonde, waarmee hij contact zou kunnen krijgen met non-ferro metalen, die zich eventueel in het gat zouden bevinden. 75 40-60, idem winterbl. 150-280 40-50. idem eges 175-200 80-100, Bladbegonia 100 125 30-35, Bougainvilles 200-350 100-150 Cactussen en Vetplanten 100-150 12-25, Coleus 50-60 12-20, Croton 180-200 80-90. Cyclamen 300-600 100-200. Diefenbachia 150-250 80-105. Epyhillum 150-250 125-160 Euphorbia 180-200 30-45. Ficus 180-260 Gemengde planten 60-85. Hedera Bont 180-260 40-65. Kalanchoe 150-200 80-105. Marantha 40-55. Nephrolepis 200-400 40-50, Prlmulasobc. 100-155 50-85, Primu la Sinensis 50-60, Phllodendron 300-450 Idem Scandens 40-60. Sansevierla 200-400 100-125. St.-Paulus 50-70, Scln- dapsus groen 60-85, Idem bont 85- 100, Tradescantia 60-65 12-22, Varens ge mengd 45-53. De ramp in Fréjus: redders bren gen gewonden in veiligheid. De omgeslagen auto, rechts op de foto, getuigt van het geweld waarmee het water de stad heeft overvallen. LEIDERDORP Gedenksteen dokter J. J. Persant Snoep Zaterdag, 12 december a-s. nam. 3 uur zal op de begraafplaat» te Warmond aan de familie Persant Snoep, namens de patiënten, de overdracht plaatsvinden van een gedenksteen op het graf van dokter J. J. Persant Snoep. 1 Voor deze plechtigheid zal, bij vol doende deelname, een autobus rijden [vanaf de Eikenlaan te Leiderdorp (ver- Jtrek 2.30 uur). Na de overdracht rijdt de bus terug naar de Eikenlaan, waar te i ca. 4 uur in het Verenigingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk een plaquette met i de beeltenis van de dokter aan het gemeentehuis van Leiderdorp overhan digd zal worden. Deze plaquette zat t.z.t. bevestigd wor- den aan een straat, laan of weg, die naar dokter Persant Snoep vernoemd zal worden. OEGSTGEEST RIJKSPOSTSPAARBANK 1 Bjj de Rijkspostspaarbank, kantoor 1 Oegstgeest, is in de maand november I ingelegd f. 97.162.37 en terugbetaald f. 82.792.29. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. J. Overduin, geref. predikant te Veenendaal, heeft bedankt voor het be- roep van de Geref. Kerk te Oegstgeest. WARMOND TAFELTENNIS T T V. „VOORUIT" Voor de competitie werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Heren: Steeds Vooruit II TCS I (Alphen a/d Rijn) 64; Steeds Vooruit I MVO I (Den Haag) 6—4. Vriendschappelijke wedstrijden. Dems: Steeds Vooruit II FCS (Sassenheim) 3—7; Steeds Vooruit III TCS II 64. Junioren: Steeds Voor uit I—TCS I 0—10. WASSENAAR Onze plaatsgenoot, de luit. ter zee arts der 2e-klasse behorende tot de Kon. Marine-reserve R. N. Zeven, zal vrijdag middag 11 december te Hilversum wor den beëdigd.ri (Van onze correspondent in Bonn) Dezer dagen heeft de Bondsdag (Tweede Kamer) te Bonn in eerste lezing een wetsontwerp van minister voor Woningbouw, Lücke, be handeld dat voorziet in een vrij geven van de woningmarkt in etappes. Per 30 juni 1965 of uiterlijk 31 december 1965 zullen de huren, na veertig jaar(!), eindelijk volkomen vrij kunnen worden genoemd. Dan hoopt men een streep te kunnen zetten onder de geleide woningbouw- politiek. Dat wil zeggen: in 1966 moet het thans nog altijd nijpende woningtekort uit de wereld zijn geholpen. Op het ogenblik bestaat er een zekere „vrijheid" voor bepaalde woningen in de Bondsrepubliek. Maar het is een vrijheid met een zeer verdacht luchtje. In de grote steden vooral kan men te kust en te keur uitstekende woningen krijgen tegen huurprijzen om van te griezelen! In Hamburg bijvoorbeeld kent men nog het „Baukostenzuschuss- systeem", een fraai woord voor het sleutelgeld-stelsel, waarbij de huurder gedwongen wordt eerst een bedrag, variërend van 3000 tot 10.000 mark of meer te betalen, waarna hij de woning voor een jaar of drie, vier mag huren voor 400 mark per maand. Maar we kunnen ook gevallen, waarbij voor een aardige villa van zes kamers een huur van 1200 mark per maand moet worden betaald.Zo is het in Bonn, in Hamburg, in Stuttgart, in München. Aan deze uitwassen van de vrije markt wenst Lücke uiteraard een einde te maken. Zün plan gaat er van uit. dat er een hoog woningbouwtempo in de Bondsre publiek is. te weten ongeveer 500.000 tot tot 580.000 per jaar (onder woningen verstaat men hierbij ook etages, dus niet slechts afzonderlijk staande hui zen). Het tekort aan woningen bedraagt thans circa 1.5 miljoen. De behoefte aan woningen in de komende vijf jaar schat men, alles inbegrepen, op goed 2.5 mil joen. Rond 1965 kan. bij het huidige tempo, dus vermoedelijk gesproken wor den van het einde van de woningnood. En dat noopt minister Lücke ertoe nu maatregelen te treffen om een einde te maken aan de gereglementeerde wo ningmarkt. die in de Bondsrepubliek nu nu al veertig jaar lang bestaat, maar altijd ruimte heeft gelaten voor een daarnaast bestaande „vrije" woning markt met uitzonderlijk hoge prijzen, voor wie betalen willen en kunnen. Probleem der oude huizen Het. plan-Lücke voorzien in zes etap pes. Ieder Jaar zullen, te beginnen met 1 juli I960, woningen in bepaalde stads- |en landelijke streken vrij komen, waar- in volgens officiële becijferingen niet meer dan 3% van het totale aantal no- dige woningen ontbreekt. Volgend jaar zouden reeds in 52 van de in totaal 557 Westduitse „Kreisen" de huisvesting bureaus kunnen worden opgeheven, omdat in deze „Kreisen" van een reëel woningtekort, van woningnood dus, geen sprake meer is! In die gebieden kan de huurstop het volgende jaar zonder meer worden opgeheven. En ieder jaar weer zal de huurstop voor een grotere groep woningen kunnen worden ingetrokken. Tot in 1966 gesproken zal kunnen wor den van een vrije woningmarkt, even wel geen vrUe markt waarop de huren onderhevig zullen zijn aan het spel van vraag en aanbod. Lücke wil namelijk allereerst de be zitters van oude huizen in bescherming nemen. Hü heeft uitgerekend, dat in 1957 slechts gemiddeld 10% van het net. to-inkomen van de diverse gezinnen voor huur werd besteed, terwijl voor de oorlog dit percentage nog 15 tot 20% be droeg. Dat betekent volgens Lücke (aangezien er ontelbaren zijn die veel meer dan 10 tot 20% van hun inkomen voor huur moeten uitgeven), dat er ve len zijn die in oude huizen, tengevolge van bestaande bepalingen, ver onder de maat betalen. Ten koste van de bezit ters van oude huizen! Ter ene zijde wil Lücke dus opkomen voor het recht van deze huiseigenaren, ter andere zijde heeft hü ook een open oog voor de po sitie van de huurders. Rem op de markt Immers, zü die toevalligerwijs na de oorlog in een oud huis woonden en daarin konden blijven wonen, verkeren in een heel wat gunstiger positie dan zü die door bombardementen of anderszins, door vlucht uit Polen en Ooet-Duitsland of door hun jeugd gedwongen waren nieuwe, dure woningen te betrekken. Zo heeft Lücke becyferd dat meer dan 700 000 alleenstaande personen in ta melijk grote, oude woningen wonen, voor huren die belachelyk zijn en die de huiseigenaar in een büzonder ongunsti ge positie plaatsen. Lücke wil nu de huren van de vüf miljoen oude woningen tot 1963 op be paalde wyze in de hand houden. Dat wil zeggen- per 1 juli 1960 een huurverho ging met 15%, buitendien verhogingen al naar grootte en kwaliteit van deze oude huizen tot een totaal van 38%. waarna hij hoopt, dat het gemiddelde huurpeil van de oude woningen is op getrokken tot 25% boven de huidige hu ren van deze woningen. Medio 1963 zul len deze huren dan vrü komen. Op dat ogenblik, dus over drie jaar, zullen dan nog slechts de huren van de woningen van de zgn. sociale woning bouw cn van de tussen de beide we reldoorlogen gebouwde woningen van de algemene woningbouwverenigingen gereglementeerd zijn. Van dit blok van circa 3,5 miljoen eenvoudige huizen verwacht Lücke, dat zü in belangrüke mate als rem zullen dienen op de vrije woningmarkt. Op 31 december 1965 kan men volgens dit plan alle huisvestings- bureau's dan sluiten. Uiteraard Is Lücke er op bedacht dat de verhouding van huurder tot verhuurder fair blijft. Op zegging van de huur kan alleen ge schieden met een gegronde reden, ter andere zijde wil Lücke de verhuurder toch ook de mogelijkheid geven er meer uit te halen. De verkiezingen van 1961 hebben dit plan-Lücke bijna voortijdig onder de tafel geveegd. Niemand wilde er tot dus ver zijn hand voor in het vuur steken, wegens het gevaar van stemmenverlies. Volgens het plan-de-campagne van de regering had het ontwerp zelfs reeds op 1 oktober jl. van kracht moeten worden. Thans is er een reële mogelykheid. on danks verzet van de socialisten, dat op 1 juli 1960 de eerste van de zes etappes begint met in het vooruitzicht een vrüe woningmarkt in 1966. Pocket-bookverkoop door kruidenier niet strafbaar Het Gerechtshof te Arnhem heeft vanmorgen een kruidenier uit Deventer in hoger beroep ontslagen van rechts vervolging voor de beschuldiging de ves tigingsbeschikking boekverkopersbedrijf 1958 te hebben overtreden door de ver koop van pocketbooks. Het Hof beves tigde hiermee met verbetering en aan vulling van gronden, de uitspraak van de economische politierechter te Zutphen. Ambassadeur De la Rosa naar Caracas vertrokken Vanmiddag om 12.40 uur is de Vene zolaanse ambassadeur in Den Haag, de heer Julio Alfredo de la Rosa, met de KLM Superconstellation van Schiphol vertrokken met bestemming Caracas. De Venezolaanse ambassadeur zal in de hoofdstad van zün land met de minis ter van Buitenlandse Zaken dr. Ignatio Arcaja besprekingen voeren over het in cident met de Cubaanse vliegers in de Ned Antillen Nieuwe Antilliaanse vlag voor Koningin In het paleis Soestdük heeft vanmor gen de Antilliaanse gevolmachtigde mi nister de heer W. F. M. Lampe O. M. de Koningin de eerste nieuwe vlag voor de Ned. Antillen die op Statuutdag (15 december) op de Antilliaanse eilanden zal worden ontplooid overhandigd. Minister Lampe was in gezelschap van de Antilliaanse vice-premier en minister van Economische Zaken de heer C. D. Kroon en de minister van Financiën, de heer J. E. Yrausquin. De beide minis ters zyn tot zaterdag voor besprekingen in ons land. De nieuwe Antilliaanse vlag, vervaar digd in Nederland, bestaat uit een wit veld, waarop een rode en een blauwe baan elkaar kruisen. In het midden van de blauwe baan zijn in een ovale rang schikking zes witte sterren aange bracht, die de zes eilanden (Curacao, Aruba. Bonaire, St-Eustatius, Saba en Sint-Maarten) symboliseren. Het ont werp is kortgeleden wettelyk vastge steld. Clara Eggink en mr. Bloem vestigen zich in Overijssel Twee bekende figuren uit de literaire wereld hebben het drukke westen vaar wel gezegd om zich te gaan vestigen in de natuurrüke noordwesthoek van Over- Üssel. Het zün onze medewerkster de schrijf ster Clara Eggink die een boerderütje In het waterdorp Kalenberg heeft ge kocht en de dichter mr. J. C. Bloem, wiens werk indertijd met de P. C. Hooft- prijs werd bekroond. Clara Eggink is reeds met haar woon ark in Kalenberg gearriveerd. Zü werd enige jaren geleden door het departe ment van O. K. en W. belast met het schryven van een biografie van Alexan drine Tinne een figuur uit de Haagse Society, die in de tweede helft van de vorige eeuw als een ontdekkingsreizig ster werd beschouwd. Freule Tinne, zoals ze genoemd werd, maakte nl. met haar moeder en een tante langdurige reizen door Centraal-Afrika toen de Nljlbron- nen ontdekt werden. Clara Eggink heeft daar vele nasporingen verricht. ZÜ werkt in het landelyke Kalenberg aan de zoom van de uitgestrekte rietvelden ook nog aan een nieuwe roman. De dichter J. C. Bloem zal zün intrek nemen in de aangekochte boerderij, die voor hem wordt ingericht. Ontmoeting ministers Visser-Strauss Voordat de minister van Defensie, ir. S. H. Visser. 15 december de NAVO-be- sprekingen in ParUs gaat bywonen, wil hfj eerst nog kennis maken met zün Westduitse ambtgenoot minister Strauss. Maandag zullen beiden elkaar in Am- hem ontmoeten. Noch over de aard of de onderwerpen van gesprek, noch over de plaats van ontmoetingen kon van of ficiële züde enige mededeling worden gedaan. BEURSOVERZICHT Philips willig in zeer vaste markt Amsterdam, 4 december. Aan de vooravond van Sint-Nicolaas bracht het Damrak als verrassing zeer hoge koersen voor de internationale waarden. In Amerika blüft de belang stelling voor de Nederlandse hoofdfond sen bestaan en ook op de Europese beur zen blüven deze aandelen gewild. Een en ander had tot gevolg, dat de interna tionale waarden, na de weifelende hou ding van gisteren, vanmiddag wederom uit de markt werden genomen. Aan de grote vraag kon alleen tegen belangrük hogere koersen, vergeleken bü de slot- koersen van gisteren worden voldaan. Het sterkst kwam dit tot uitdrukking bü de Philipsaandelen, die van 746 oplie pen tot 750, tegen gisteren als slotprüs 729*8. De electronicawaarden genieten over de gehele wereld grote belangstel ling en dus is dit in het voordeel van de Phiiipspapieren. Ook voor de preferente winstdelende Philipsaandelen bestond flinke belangstelling waardoor de koers enige punten hoger werd geadviseerd. Unilevers mochten er ook wezen met een koerswinst van negen punten op 718. Aku's waren bescheiden en namen ge noegen met een koerswinst van ruim drie punten Kon Olies. dollar hoger uit Wall- street, werden wederom grif uit de markt genomen rond de f. 165,40, tegen gisteren als slotprys f. 162,10. De arbi trage liet zich in vrü wel alle hoeken geducht gelden en daarnaast was er lo kale en speculatieve vraag. In vrü wel alle hoeken was de handel gedurende de gehele beuraduur levendig. De markt sloot hier op vrü wel de hoogste koer sen van de dag. Scheepvaartwaarden bleven wat ach ter, doch vertoonden merendeels iet» hogere koersen. De handel in deze sec tor was niet groot. Ook m de Staats- fondsenhoe>k bleef het vanmiddag kalm en de fondsen ondergingen niet veel veranderingen. De staffellening was iets gemakkelijker. In de lokale sector werd het gemeng de bedryf W. H. Muller op last van het beursbestuur niet genoteerd op een be richt van de maatschappij. Het Algarro- bo-bezit van Muller in Chili is. zoals werd verwacht, geheel verkocht. De ver koop bracht 13 miljoen dollar op. waar van reeds 1 miljoen dollar werd ont vangen. Deze verkoop kan voor aandeel houders als een prettige St.-Nicolaas- verrasing worden beschouwd. De aande len noteerden gisteren 404 Vrijwel de meeste fondsen in de lokale afdelingen gaven hogere adviesprijzen te zien. In de cultuurafdeling zetten certifica ten Deli de vaste tendentie van gisteren verder voort. Ook HVA en Amsterdam Rubber let» beter. WISSELKOERSEN Londen 10.55%—10.55%New York STTft3.77H: Montreal 3.96%—3.96%: Parüs 76.95—77.05; Brussel 7.55—7.55%; Frankfort 90.52—90 57; Stockholm 72 88% —72.93%: Zürich 86 94%86.99% Milaan 60.83%6058%; Kopenhagen 54.63% 54.68%; Oslo 52.79%—52.84%Wenen 14.55%—14.56%; Lissabon 13.16—13.17%. Beurs van Amsterdam Vrijdag 4 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% ioo% 100% Ned '59 4% 100ft 100 Ned '59 4% 98%GL 98 Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 78% Ned. '47 3% (3) 91» 91H •Jed. '51 3% 95^ Ned. '53 (3%) 93» 93» Ned. '56 3% 93 ft 93% Ned '48 3% 87% 87% Ned '54 3% 87 87% Ned '55 I 3% 89» 89% Ned. '55 II 3% 90% 90V4 Ned. '37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 90% 90% Investeringscert. 3 96» 96% Ned. 62-64 3 97% 97% Indië '37 A 3 92 92 Grootboek '46 3 89%GB Ned WB 6% 109 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 41 40% Nat. Handelsbank 157% 158 Ned. Handelmü247 247% Amst. Rubber 110% 111UGL H.V.A146 147% Senembah 612GB 615 AX.U407% 410% Berkel's Patent (v.) 284%GB 288GB Calvé Delft cert. 711 711 Deli Mü-en (Ver.) 181 181.50 Kon. Pap v. Gelder 261 %GB 265GB Hoogovens cert748GB 758GB Müller en Co. N.B 404GB Ned. Kabelfabr418 422GB Philips 729% 751% Philips pref 265 275GB Unilever 709% 718% Wilton Feyenoord 206 210 Biliton 2de r 347GB 3493/* Dordtse Olie gew. 737 743 Kon. Petr. (f. 20.—) 162 165.— Idem (50 A f.20.—) 16205 164.50 Holl. Amer. lün 166 166% Java China Paket 151% K.LM115.10GL 115 Kon. Ned. Stmv Mij 173% 172% Kon. Paket Mü 133 133% Stoomvaart Mü Ned 170% 173% Nievelt Goudr eert 138 139% v. Ommeren eert. 245 247% Kon Rott. Lloyd 149 150GB Ned Scheepv. Unie 142 %GL 143% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 94% 93% Idem '48 (3%) 93% 93 R'dam '52-1 (4%) 98% 97% id. id. '37 MI (3%) 94 93% Z.-Holland '56 (4%) 97% Bankwezen Bank N. G. *58 (5%) 103% 103% id. N.W3. -52 (4%) 97 96% Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng "81 94% 94% Premieleningen A'dam "53 3 96 A'dam '51 2% 83% 83 A'dam '56 I 2% 81% 80% A'dam '56 II 2% 89% 89è% Eindhoven '54 2% 80 Enschede '54 2%80 80 Den Haag '52 I 2% 88% 88% Idem n 2% 88 R'dam '52 I 2% 89 89% Idem H 2% 88% Idem '57 2% 99% Utrecht '52 2% 92% 89% Z.-Holl. 1957 2% 96 96 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinsteilingen Robeco 220 222 Amst. Bank 322% 320 H-B.U. eert252% 252 Rott. Bank 285 283% Twentsche Bank 258 259% Industrie Ondernemingen Albert Heyn410 413 Borsumü75 74% K. N.Ed.met. A-AA 94% 96 Idem pref. wd94% 95 Electrolasmü346 343 Kon. Ned. Grofsmed. 184% 181 Holl. Constructie 460 Ing. bur v. Bouwnüv 270 264 Intematlo153 155 Int. Kunststoffenind 58 L Leidse Wolspinnerij 392 395 Rott. Droogdok Mü 616% 617 Sikkens Lakfabr. '53 730 L 730 Ver. Touwfabr293 %L 292% Walvisvaart 121% 121% Wernlnk'» Beton 156 156 v. Wük en Heringa 101% 102 Zaalberg 132 131 Spoorwegen Dell Spoorweg Mü 6% 6% Amerikaanse fondsen. Canadian Paciflo R. 25ft 26% Intern. Nickel 105% 106 Anaconda 64% 64% Bethlehem Steel 5414 55% Cities Service 50 50% General Motor» 53% 53% Kennecott96 96% Republic Steel 72% 74ft Shell Oil 77 77 Union Pacific 30% 30% Un. States Steel 98% 100%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9