Ka Vee Wee WELKOM victory! -VOO Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 4 DECEMBER 1959 (Van onze t.v- m ede werker Het is niet aan ons een spreker, die voor t.v. optreedt, welkom te heten, maar het is ons wel veroorloofd te schrijven, dat een bepaalde uitzending ons welkom is. Dat nu was het geval met betoog en uitleg bjj monde van dr. Van Iersel, rector aan de Leidse Universiteit in de experimentele dier kunde, over de wijze, waarop dieren met elkaar communicatie hebben. Dat was naar onze smaak nu een Vervolg van pag. 1 Dramatische tonelen in de rampnacht Hartverscheurend waren soms de to nelen die zich in het Zuidfranse ramp gebied afgespeeld hebben. Zo deed een spoorwegarbeider het volgende verslag van de omstandigheden waaronder hü. zijn vrouw en 83-jarige schoonmoeder aan de dood ontsnapten. „Wij lagen in diepe slaap toen we door een oorverdovend lawaai gewekt werden. Ik besefte meteen wat het was en schreeuwde tegen mijn vrouw dat de dam doorgebroken moest zijn. Op dat zelfde ogenblik al klapte de deur naar binnen. We sprongen, uit bed en stonden tot de knieën in het water. Ik probeer de naar de keuken te komen, maar het water reikte al tot mijn nek. Mijn vrouw rende naar haar moeder. Met ons drieën gingen we rechtop op het drij vende bed staan. We dreven nog op tien cm van de zoldering en waanden ons verloren We baden, weet ik hoe lang. De kleine ademruimte tussen wa ter en plafond raakte uitgeput, maar juist toen zagen we dat het water lang zaam zakte. Niet lang daarna kwam er hulp van buiten". Een 25-Jarige boer, die met zijn moe der op een boerderij nabij Puget sur Argens op enkele honderden meters af stand van de vlakte van Reyran woon de vertelde: „Het was half tien en ik was even naar bulten gegaan. Moeder was in de keuken. Plotseling hoorde ik een verschrikkelijk gerommel en merk te een lichte grondtrilling. vergezeld van gekraak uit nabije rotspartijen die het begaven. Ik rende in huis want ik be greep dat de dam was bewzeken. Ik riep mijn moeder toe naar boven te gaan. maar het water was er al en steeg schrikwekkend snel. De eer ste golf was zeker vier meter hoog en overstroomde ook de eerste verdieping. Wij moesten naar de tweede verdieping vluobten en tenslotte zelfs op het dak. Maar het water bleef in het midden van de eerste verdieping staan en zakte na twinticr minuten aanzienlijk. We zaaen het slilk van de trap glibberen. We ble ven de hele nacht op de eerste verdie ping wachten op huln. Uit, de verte hoorden we kreten. Later bleken ze van een railbus te komen die door de vloed golf was meegesleurd. Bij de dageraad zag ik kans naar buiten te komen. De grote houtzagerij die vlak bil onze boerderij stond aan de oever van de rivier, was verdwenen: er was niets van over". DE RAMP IN FRANKRUK Wie draagt de schuld? Onze Parijse correspondent telefo neerde ons hedenochtend: Gistermiddag vertrok uit Parijs al een commissie van deskundigen naar Fréjus om een onderzoek naar de oorzaken van de ramp in te stellen. Het reservoir, waarvan de 50 miljoen liters water zich als een springvloed plotseling stortte over het lagere deel van het oude stadje, dat al uit de Romeinse tijden dateert, is nog maar van recente datum. In 1954 begon men aan de constructie, die 70 miljoen gulden heeft gekost en waaraan dertig maanden werd gewerkt. Het was een der knapste waterbouw kundige van Frankrijk, ir. André Coyne, een man met een wereldnaam, die de plannen voor het kunstmatige meer had ontworpen. In de Algemene Raad of wel de provinciale staten van het departement van de VAR, waarin Fréjus gelegen is, moeten meermalen heftige discussies zijn gevoerd over malversaties, die bü de aanleg van de stuwdam zou den zijn gepleegd. Ook is de degelijkheid van de betonnen muur rond het kunst- meer door experts wel in twijfel getrok ken. Uit technische tekeningen valt in derdaad op te maken, dat de stuwdam een ongebruikelijke smalle doorsnee had. Terwijl de beroemde stuwdam van Ge- nissiat aan de basis 100 meter breed is, was de barrage van Fréjus nog geen 7 meter. De deskundigen zullen nu uit moeten zoeken of de ontwerper van de stuwdam aansprakelijk voor de ramp ge steld moet worden. Op zijn bureau in Parijs heeft ir, Coyne, die tot voor kort president was van de Internationale Vereniging voor grote Stuwdammen, gisteren niemand te woord willen staan. Het is bekend, dat de opzichter van de stuwdam zich er woensdagmiddag al over verontrustte of de barrage de druk der ongekende wa termassa, die de zware regenval der laat ste dagen had opgeleverd ,wel zou kun nen verdragen. HIJ overwoog Juist een der sluizen te openen, om een hoeveel heid water te bevrijden ,toen de stuw dam bezweek. voorbeeld van voorlichting van didac tische aard, op een voortreffelijke manier door de beeldbuis gebracht. Het gesprek speelde zich af in Vade mecum, de rubriek, het troetelkind mogen we wel zeggen, van Jan Willem Hofstra. Geen moment deed dr. Van Iersel geleerd, maar het was wel duide lijk, dat al hetgeen hij zei gebaseerd was op wetenschappelijk onderzoek, met ge duld en scherpzinnigheid verricht door hem en zijn vakgenoten. Er zat geen en kele opzet tot propaganda in, maar dit is nu een manier om jongelui, die voor een beroepskeuze staan, te laten zien, wat de beoefenaar van een bepaalde tak van wetenschap en onderzoek wil en kan. Bovendien kon een machtig groot auditorium worden geconfronteerd met raadselen in de natuur en de wijze waar op deze ontsluierd worden. Hier was televisie op zijn best in een betekenis, die ver uitreikt boven school televisie! Nadat professor Asselbergs uit Nijme gen de bekende schrijver Anton van Duinkerken zijn eerbetoon voor zijn dezer dagen overleden voorganger Brom had uitgesproken (een radiotoespraak, waarop toevallig de camera's waren ge richt) was het de beurt aan Luc van Gent met zijn Engelse televisiespel „Zijt wellekome". Ook dat was ons welkom, want het was nu gewoonweg een allerpleizierigst stuk. Het wees heen naar diepere gevoe lens zonder te verzanden in zwaarwich tigheid. Zo was het ook met het spel. Het was of ieder met een licht gemak putte uit een arsenaal van innig senti ment, zonder dat het ontaardde in ge- voelerigheid, sentimentaliteit of lood zware beschouwelijkheid. Onder de medewerkenden viel bijzon- een lichte sigaar voor £m£mct. der op de Vitale, 75-jarige Magda Jans- sens. die het 'huisgezin eens flink op orde kwam zetten. Ook de jeugdige Marianne Rector verdient een erewoord voor haar natuurlijk spel. Wat de jonge, veelbelovende acteur Godert van Colm- jon betreft totnutoe hebben zijn spraak lessen nog niet veel geholpen. Zijn dialict is nog steeds afgrijselijk en dit dient toch wel bepaald verholpen, wil hij in de toekomst tot iets waardevols uitgroeien. De KNO heeft ons getrakteerd op een televisie-avond, die hartelijk welkom was! LANGERE UITZENDING T.V.-TESTBEELD GEVRAAGD De Nederlandse Vereniging van Radio Detailhandelaren te Amsterdam heeft telegrafisch op de betrokken instanties een dringend beroep gedaan tot het va ker dan tot nu toe doen uitzenden van het zgn. televisie-testbeeld. Thans wordt dit testbeeld iedere week op dinsdag, donderdag en vrijdag van 4 tot 5 uur uitgezonden ten behoeve van de radio leveranciers, die daarmee controle kun nen uitoefenen op de nieuw te plaatsen apparaten en op gerepareerde toestel len. De NVRD is van mening, dat de uitzendingen van dit beeld uitgebreid moeten worden tot tweemaal per dag. Onderhandelingen met PTT over deze kwestie hebben geen resultaat gehad, omdat deze instantie naar de mening van de NVRD exorbitant hoge bedra gen hiervoor in rekening wilde brengen. De NVRD wijst er in dit verband op, dat in het buitenland deze uitzending gratis geschiedt. Koningin Elisabeth van Engeland roeitochtje op het meer van Frog- en haar dochter Anne tijdens een I more in Windsor. Prof. Van der Veur: Repatrianten in angst psychose Anti-W ester se houding steeds duidelijker (Speciale berichtgeving) Met de „Waterman" zijn vanochtend 648 repatrianten uit Indonesië in Rot terdam aangekomen. Aan boord bevindt zich ook de Amerikaanse prof. van Ne derlandse afkomst Paul W. van der Veur, die de reis van Aden af heeft meegemaakt terwille van een studie over de Indische Nederlanders. De 38- jarige hoogleraar, die in Indonesië werd geboren, in 1947 naar Amerika trok, daar met een Amerikaanse trouwde en nu in Honoloeloe een leerstoel in de staats wetenschappen bekleedt, heeft tijdens de reis 50 repatrianten geïnterviewd. Zijn indruk is dat de vrees voor een of an dere actie tegen hen voor de meesten aanleiding is geweest tot de tocht naar Nederland te besluiten. „Iedereen die op wat voor manier dan ook nog met Nederland verwant is, leeft er in een angstpsychose. Men voelt dat de anti- Westerse houding steeds duidelijker wordt. Men mag niet meer dansen, ook niet binnenshuis. Sinterklaas mag niet ge vierd worden, Nederlands spreken is verboden. Al die dingen bij elkaar zijn voor de repatrianten aanleiding geweest de beslissende stap te nemen. Zij waren blij en opgelucht toen zij eindelijk aan boord waren. Ook al waren zij daardoor statenloos geworden en hadden zij het recht verspeeld ooit nog een voet in In donesië te zetten", aldus prof. van der Veur. Vijf maanden blijft hij in ons land en in die tijd onderzoekt hij de aanpas sing van de Indische Nederlander aan het Nederlandse leven. „Voor Nederland is de stroom van repatrianten een aan winst", aldus de professor. „De harte lijkheid, de gulheid, het niet-krenterig zijn van de Indische Nederlander kun nen een waardevolle bijdrage aan de Ne derlandse samenleving vormen". Onder de 648 passagiers uit Indonesië waren er slechts 17 die voor eigen reke ning reisden. Dertig passagiers waren ouder dan 70 jaar. Pleegden Surlnamers poging tot doodslag? De Haagse politie heeft vannacht twee Surinamers aangehouden op verdenking van poging tot doodslag en van mede plichtigheid daaraan. De gearresteerden zjjn een 25-jarige lasser en een 22-jarige monteur. De twee jongemannen reden gister avond laat op het Korte Voorhout op een scooter en kregen daar onenigheid met een automobilist over een verkeers overtreding. De bestuurder van de scoo ter gaf de automobilist, een 52-jarige Amerikaanse ingenieur, zo'n harde stomp tegen het hoofd, dat deze tegen de grond smakte en een schedelbasis- fractuur opliep. Hij moest worden opge nomen in de Ursulakliniek te Wasse naar. De dader werd later aangehouden als verdacht van poging tot doodslag en de andere als verdacht van medeplich tigheid hieraan. MR. IR. B. W. HAVEMAN WORDT „SKIPPER FLYING DUTCHMEN" (Van onze Haagse redactie) Mr. ir. B. W. Haveman, regeringscom missaris voor de emigratie, zal op dins dag 8 december door de president directeur van de KLM, de heer I. A. Aler, worden benoemd tot lid van de „World society of skippers of the flying Dutchmen", de Internationale Vereni ging van Luchtvaartgezinden, die de ere-titel ..Schipper van de Vliegende Hollander" mogen dragen. De aan deze onderscheiding verbonden oorkonde zal dinsdag door de heer Aler aan de heer Haveman worden overhandigd. BINNENLAND Van 13 december 1959 tot en met 7 februari 1960 zal in het gemeentemuseum Arnhem een tentoonstelling worden ge houden van werk van H. H. Kamerllngh Onnes. De tentoonstelling zal 35 schilde rijen omvatten en enige vitrines met ce- ramisch werk. De nu 66-jarlge schilder komt uit een kunstenaarsgeslacht. Hij is de zoon van de schilder M. Kamerlingh Onnes en een neef van de bekende schil der Florls Verster. De Braziliaanse regering heeft bij een fabriek van mobiele kranen te Grave een order van een 1/4 miljoen gulden voor de levering van hydraulische en mechanische hefwerktuigen geplaatst. De kranen zijn bestemd voor vliegdekschepen van de Bra ziliaanse Marine. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan achter de naam van Iberia" 9/12; Canada: ms „Prins Willem van Oranje" 6/12; ss „Ryndam" 10/12; Chili: via New York 10/12; Indonesië: ms ..Musi Lloyd" 10/12; Ned. Antillen: ss „Waterman" 9/12; Ned. Nw.-Guinea: ss „Pyrrhus" 10/12; Nleuw-Zeeland: ss „Wa terman" 9/12; ss „Rangitoto" 10/12; Su riname: ms „Mentor" 10/12; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms. „Randfontein" 8/12; Brits Oost-Afrika: ss „Yang-Tse" 10/12. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Zaterdag, 19 december te half twaalf zal de staatssecretaris van Defensie, lui tenant-generaal bd. M. R. H. Calmeijer. in de legerplaats Oirschot het monument onthullen ter nagedachtenis aan de mi litairen van het Nederlands detachement V.N. die in de strijd in Korea van 1950- 1954 zijn gevallen. Gistermorgen is de 26-jarige J. Schrauwen uit Breda verdronken toen hH met z(jn auto b(i Standaardbuiten naast de brug in de rivier de Mark reed. Het slachtoffer was pas 14 dagen getrouwd. BUITENLAND De bond van Amerikaanse staalar- beiders heeft gisteravond verklaard dat het geschil in de staalindustrie prompt kan worden opgelost als president Eisen hower een raad van onderzoek opdracht zou geven een regeling aan te bevelen. De voorzitter van de bond. McDonald, verklaarde dat hij dit voorstel in een brief aan president Elsenhower heeft gedaan voor de president zyn radiorede hield. Hij was teleurgesteld dat Elsenhower in zijn rede geen melding van dit voorstel heeft gemaakt Oona Chaplin, Charles Chapllns 35- Jarlge vrouw en dochter van de beroemde acteur Eugene O'Neill, heeft gisteren te Lausanne een dochter gekregen. Moeder en dochter (die Annette Emily zal heten) maken het goed. Chaplin is 70 Jaar oud. Dr. Kutchuk, de Turks-Cyprische lei der. is gisteren te Nicosia tot vice-presi dent van de nieuwe republiek Cyprus uit geroepen. De uitroeping geschiedde auto matisch, er was geen oppositiekandidaat. De 53-jarige Kutchuk is eigenlijk medicus. Hij is gekozen leider van de 94.000 zielen sterke Turkse minderheid onder de Cyprio ten en heeft de naam gematigd te zijn. Graaf Edmond Carton de Wiart, die secretaris van Koning Leopold II is ge weest en ere-hofmaarschalk was. is in de ouderdom van 83 Jaar te Brussel over leden. De zeeweg van de St.-Laurens, de verbinding tussen de Canadese meren en de Atlantische Oceaan die dit Jaar in ge bruik is genomen, is dichtgevroren. Er is slechts een schip achtergebleven, de 5.000 metende Noorse Vllja, die de vorige week bij Brockvllle (Ontario) aan de grond is gelopen en nu vermoedelijk de gehele winter daar moet blijven. Vorig jaar heb ben in 't oude Lachine-kanaal 13 vracht schepen moeten overwinteren. In München is een 52-jarige onder wijzer uit Memingen. een zekere Rudolf Treffurth, veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf en een boete van 400 mark wegens anti-Joodse uitlatingen. In New York zijn gisteren twee kunsthandelaars in staat van beschuldi ging gesteld wegens het verkopen van valse „oude meesters" voor prijzen, va riërend van 400 tot 100.000 dollar. In hun kunsthandel zijn nagemaakte schilderijen van Van Gogh, Gauguin, Rembrandt. Ma net. Cézanne en Renoir in beslag ge nomen. President De Gaulle zal volgende week Senegal, in West-Afrika. bezoeken, waar hij op elf en twaalf dezer een bij eenkomst van de uitvoerende raad zal bij wonen. Senegal is lid van de Franse ge meenschap Prof. dr. G. Brom. oud-hoogleraar aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen, let terkundige en schrijver, is gistermorgen onder grote belangstelling te Wijchen ten grave gedragen. Irak viert twee dagen feest: premier Kassem, hersteld van een moordaanslag nu twee maanden geleden, heeft gisteren het ziekenhuis in Bagdad verlaten en de Irakiers genieten tot zaterdag vele voor rechten. Zo heeft men voor deze gelegen heid de tarieven van het stadsvervoer ge halveerd, in enkele restaurants kan men gratis eten en medicijnen zijn voor kost prijs te koop. De dokters behandelen hun patiënten kosteloos, in de ziekenhuizen hadden talrijke promoties plaats en er is een algemene amnestie van tien procent afgekondigd. De hoofdstad is feestelijk versierd. De talrijke schilderden en andere kunstvoorwerpen die de ollemagnaat Ca- louste Gulbenkaln heeft nagelaten, zullen te Lissabon in een museum worden onder gebracht. In deze stad heeft Gulbenkaln de laatste dertien Jaar vóór zijn dood in 1955 gewoond. Onder de kunstwerken, die nu over de gehele wereld verspreid zyn. bevinden zich schilderyen van Rembrandt „Zittende oude man" en „Pallas Athene" Rubens. Van Dyck, Frans Hals, Gains borough, Corot en Monet. Een V.N.-commissie voor onderzoek naar het smokkelen van verdovende mid delen in het Midden-Oosten heeft in een verslag verklaard, dat de produktie van Hasjlsj en opium in het Midden-Oosten groot is en dat aanzienlijke hoeveelheden opiumprodukten naar andere delen van de wereld, in het bijzonder naar Europa en Noord-Amerika worden gesmokkeld. Er zyn in het Midden-Oosten families waar het smokkelen van vader op zoon gaat en men beschouwt het dan ook niet als een misdaad doch als een manier van leven. Een woordvoerder van de legatie van Uruguay te Lissabon heeft gisteren be richten tegengesproken dat dr. Manuel Sertorio, een vooraanstaand lid van de oppositie en advocaat in de Portugese hoofdstad .om p-'*"-1- tg- •- J- tie had verzocht. Prof. Demetrief van het Instituut v. kunst van de SovJetrAcademie van We tenschappen. heeft gisteren op een oon- gres van Russische clowns te Moskou ver klaard dat zy niet voldoende aandacht besteden aan bestrif lijke Ideologie. De cl tere politieke opleiding moeten krijgen, meer tijd aan internationale problemen geven en cursussen in hoger onderwijs moeten volgen! „Heden ten dage kan de politiek ongeoefende clown geen goede clown zyn". aldus prof. Demetrief op het congres waarop wordt gesproken over ma nleren om het circusleven aangenamer te maken Prins All Khan, de Pakistaanse per manente vertegenwoordiger by de Ver. Na ties, heeft in een brief aan de voorzitter van de Veiligheidsraad verklaard, dat In dia noch China het recht hebben om grenswyzlgingen in het gebied van Ladak overeen te komen, omdat Ladak een inte grerend deel is van Kasjmier. Zolang het reeds 12 Jaar hangende geschil tussen Pakistan en India over Kasjmier niet ls geregeld (Pakistan eist een volksstemming In het omstreden gebied) zal Pakistan geen enkele grenswijziging erkennen, al dus de brief van Prins Ali Khan. flndcli dun andeU EEN FRIESCHE VUG-DOMO PRODUCT De verdedigers van de gewezen uiterst rechtse afgevaardigde Robert Pes- quet, die gevangen ls gezet op verden king van verantwoordelijkheid voor de ont ploffing in februari 1958, van een bom in een tollet van het parlementsgebouw, hebben gisteren een klacht by de gerech- teiyke autoriteiten ingediend wegens „sa menzwering door ambtenaren" tegen hun cliënt. De verdedigers zyn van mening dat ambtenaren zich na Pesquet's arrestatie aan kuiperyen Jegens hem hebben schul dig gemaakt. Kort na middernacht heeft de 499 brt. ton metende Nederlandse kustvaarder „Alle Damhof" noodseinen gegeven en om assistentie gevraagd. Het schip, dat eigen dom ls van de redery Damhof te Delrzyi. meldde, dat het stuurloos dryft onder de Engelse kust, op circa 65 myi van Vlls- slngen De kustvaarder, die op reis was van Londen naar Rotterdam heeft schroef- schade .Het schip ligt in de buurt van het Engelse lichtschip „Outer Glaberd". Uit Rotterdam ls de sleepboot „Slmson" ver trokken voor assistentie. VOOR HEDENAVOND NCRV: 18.00 Koorzang. 18.20 Gevar. progr. 18.50 Regerlngsuitz.Actueel onder werp. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio- krant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoor spel. 20.35 Gram. 20.40 Kunstrubriek. 21.00 Ad Majorem dei Gloriam, de Bijbel in het tijdbeeld van de kunst. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Muz. lezing. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. praatje. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Or gelspel VPRO: 19.30 Geloven in deze tijd, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Pianorecital. 20.35 De wereld vergadert, lezing. 20.45 Godsdienst en wereld, lezing VARA: 21.00 Quiz. 21.45 Klankb. 2215 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muz. lezing. 23.55—24.00 Nws. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Bedankt voor Brouwershaven (tevens als evangelisatiepredikant) C. de Ruyter te Wemeldinge. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Muntendam Ph. Lindeman te Stavoren. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Krabbendyke M. Blok te Ryssen en L. Ryksen te Rotterdam-West, van wie eerstgenoemde ls beroepen. ZIE GODS SCHEPPING. De gedachte, dat natuur schepping is, schepping van God, en dat natuur, tech niek en cultuur gaven zijn uit de leven schenkende hand van God, heeft vol gens mededeling van de samenwerkende kerken in Rotterdam hen geïnspireerd tot het houden van een internationale fotowedstrijd en een fototentoonstelling cp de internationale tuinbouwtentoon stelling ..Floriade-1960". Het thema luidt: „Zie Gods schepping". Het convent van kerken, waarin de protestantse kerken, de r.-k. kerk. de joodse gemeente en het Leger des Heils samenwerken, zal de door de jury be kroonde .alsmede de daartoe aangewe zen opnamen in een apart paviljoen op de „Floriade" tot een samenhangend ge heel rangschikken. DS. O. D. BLEEKER 40 JAAR PREDIKANT. Maandag viert ds. O. D. Bleeker te Baarn, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. zijn veertigjarig ambtsju bileum. Ds. Bleeker aanvaardde 7 dec. 1919 het predikambt bij de Luth. gemeente te Wildervank. In 1924 vertrok hij naar Edam, om in 1933 benoemd te worden tot predikant bij de protestantse kerk in Indonesië. Na zijn repatriëring werd ds. Bleeker in 1947 hulpprediker bij de herv. gemeente te Groningen. Na ge houden colloquium doctum werd hij toe gelaten tot het predikambt in de Ned. herv. kerk en 5 februari 1950 te Wester- emden in het predikambt bevestigd. Hier is hij werkzaam geweest tot aan zijn emeritaat op 17 november 1957. Ds. Bleeker vestigde zich te Baam. waar hij nog werkzaam is als geestelijk ver zorger van ge repatrieerden. Pieterskerk: Avondgebed. 7.157.50 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm., bybelstudle 11 uur, ds. B. Slond van Den Haag. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" 6peelt „Het geheim van de flesgeest". 3 u. nam. MAANDAG SchouwburgAbonnementsvoorstelling „Theater". „J.B." 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Prijsuitreiking Vebo. 7.30 uur nam. DINSDAG SchouwburgAbonnementsvoorstelling „Theater". „J.B." 8 uur nam. WOENSDAG Academisch Ziekenhuis: Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Middelweg 38: Moedercursus Groene Kruis. 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN toonstelling Pleter Glltav en Rein Dool (tot 12 december) Lakenhal: Haagse Kunstkring Werkd.. 104 uur; zondags- 14 uur nam (tot 7 december) Ryksmu8eum Ueulugie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 -12 en i 4 Zon en feestdagen 2 4 hui Ryksmuseum voor Volkenkunde; Ten toonstelling „Ook dit ls Japan". Werkd 104 uur; zondags 14 uur. (tot 28 fe bruari) BIOSCOPEN Lldo: „Menschen lm Hotel". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Opstand der sexen". 14 Jaar Werk dagen- 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Llebe, Tanz und 1000 Schlager". Luxor: „De marteling van de nacht". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Casino: „Mam'zelle striptease". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Opmars naar de galg". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 In terviews. 20.55 Documentaire. 21.2022.00 Gevar. progr. VOOR ZATERDAG 5 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8 18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. (9.359.40 Waterst.) 10.00 V. d .kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zes tig? 11.00 V. d. zieken. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14,00 Amateursprogr. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Amateursprogr. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportcomm. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Kinderkoor. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Kamerork. en solist. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Gevar. pro gramma. 21.10 Polit. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jongoud eeuwig. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Lichte muz. en rep. 8.00 Nws. 8 18 Gram. en act. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Thuis, lezing. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Pol. lezing. 10.30 Ge var. progr. 11.30 Kamermuz. 12.00 Ham mondorgelspel en zang. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Nwe gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Act. sportnw6. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Harmo- nie-ork. 15.10 Vragenbeantw. 15.25 Rot terdams Phllharm. ork. 16.10 V. d. kind. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.35 Redt een kind, klankb. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 Gevar. progr. 22.00 Quiz. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Dansmuz. 23.25 Lichte muz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS; 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Oude films. 20.55 V. d. kind. 21.05 Cabaret. 21.35 Redt een kind. Daarna: Meditatie. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Honie Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeversl. 13.00 Lichte muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 16.10 Gevar. progr. 16.40 Docu mentaire .17.10 Boekbespreking. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Interviews. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.30 Gram. 23.45 Litanie, 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 nws.). 13.00 Wedstr. tussen scholen. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 Sportparade. 14.10 Gram. 14.45 Filmnws. 15.10 Lichte muz. 15.40 Pianospel. 16.00 Sportrep. 17.00 Sportnws. en -ultsl. 17.10 Gevar. muz. 18.00 Sportrep. 19.00 Gitaar spel. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.21 Voetbaluitsl. 20.30 Nws. en progr. v. d. Jeugd. 21.00 Ork. conc. 22.00 Gevar. muz. (Om 22.30 nws.). 23.30 Nws. 23.40 Popul. gram. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Gram m. comm. 15.30 Volksliederen. 17.30 Popul. muz. 19 00 Nws. 19.30 Volksliederen. 20.00 Popul. muz. 20.30 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Ge var. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.40 Kamer muz. 23.05 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12 34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleldoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonrecital. 15.15 Gram. 15.45 Accordeonrecital (verv.). 16.00 Popul. conc. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Weense muz. 17.45 Eng. les. 18.00 Orgel recital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20 00 Ork. conc. 20.30 Gram. 21.00 Idem. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 m. 12.17 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel-canto progr. 14.20 Vrye tyd. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 18.53 Gram. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazz muz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend de Apotheek_„Tot Hulp der Menscnheid", F Hooigracht 48. tel. By geen gehoor bü Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenobl» Nice München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJaccio adrld regen regen regen regen regen regen regen onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geh. bew. sneeuw regen onbewolkt regen licht bew. geh. bew. zwaar bew. half bew zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. regen motregen geh. bew. regen mist geh. bew. zwaar bew. regen regen onbewolkt p. p, bp SS cube 8 5 1 zzw 7 zzw 11 zo 4 zzw 8 zzw 5 zzw 8 zzw 10 no 4 o zo 8 w.stil nw 8 zzw 7 wzw 6 wzw 6 W 5 1 w.stil n 1 1 -5 0 2 0.1 2 10 wnw 2 w.stil o 2 z 6 wzw 2 w.stil 2 4 2 2 2 4 2 6 3 8 6 41 3 0 •0 19 14 15 10 18 10 13 1

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2