'/2 PRIJS STADSNIEUWS De woningbouw is in Sassenlieim nog steeds liet zorgenkind Loop der bevolking te Leiden SIV/.VKOL1IS AANBIEDING ALLEEN bij MAISON SPIER KOOPT U MET PLEZIER ABDIJSIROOP verstopping WOENSDAG 2 DECEMBER 1959 Vergadering Bond v. Jonge Oud-Katholieken Tijde as de jaarlijkse afgevaardig- denvergadering van de Bond van Jon. ge Oud-Katholieken in Nederland, die in het gebouw „Ons Centrum" gehou den werd heeft ds. A. H .van de Heu vel, secretaris van de Oecumenische Jeugdraad in Nederland, gesproken over het plaatselijk oecumenisch werk. Spreker waarschuwde voor een al te lichtvaardig gebruik van het woord oecumene voor alle interkerkelijke con tacten. Het is geen economisch samen werken om versnippering te voorkomen. Als opgaven voor de kerken in deze tijd zag spreker allereerst, dat elke kerk in eigen plannen die levensvatbaarheid bezitten, de andere kerken betrekt. Met name onder de jongeren zullen binnen de eigen kerk de andere kerken aan de orde moeten komen en inlichtingen over elkaar verstrekken en opgespoord moe ten worden in catechese en uitwisseling. Voorts liggen er tal van nieuwe taken, waarbij inleider naast het middelbare- scholierenwerk en de verzorging van niet-Europese studenten en Indische Nederlanders vooral dacht aan de toe rusting van de leek in bedrijven en kantoren. Belangrijk is het dat men niet alleen pratend maar vooral doende samengaat, daarvan getuigen de internationale werkkampen. Tenslotte riep spr. op tot voorbereiding en afvaardiging naar de jeugdconferentie te Lausanne in 1960. Bij de nabespreking bracht ds. van de Heuvel nog naar voren dat een kramp achtige scheiding tussen het werk van jongeren en ouderen geen stand meer kan houden. Hij herinnerde eraan hoe te Evanston de deelnemende kerken plechtig gezworen hebben: gehoorzaam heid aan God en aan elkaar tot in de dood wat inhoudt, dat we bereid moe ten zijn als kerken te sterven opdat de éne Kerk leve. Des morgens vond een misviering plaats in de Oud-Katholieke Kerk aan de Zoeterwoudse Singel, waar de jonge rengroep van Leiden als zangkoor fun geerde. Vele Jongeren namen aan de Maaltijd des Heren deel. nadat pastoor Glazemaker in zijn prediking tot over gave opgewekt had naar aanleiding van de tekst: ,,Wij hebben voor u op de fluit gespeeld, maar gij hebt niet ge danst" (Lukas 7). In de loop van de dag gaf de JOK-groep Lelden het desbetref, fende lied „Zing. kom in de kring", van ds. Julius aan de verzamelde jongelui door. De vergadering werd voorgezeten door pastoor C. P. van de Berg uit Schiedam, nadat een geestig welkomstwoord ge sproken was namens de Leidenaren door B. W. van Daalen. De diverts© jaarstukken en verslagen van tal van werkcommissies passeerden vlot de revue- De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door een vertegenwoordiger van het ministerie van O. K. en W. en de Doopsgezinde Jongerenbond- Tot. besluit van de dag werd deelge nomen aan de vespers waarna de Leid- se jongerengroep nog voor een gezellig avondprogramma zorgde. Openbare les rector dr. H. A. Drielsma Op dinsdag 8 december om 4 uur hoopt dr. H. A. Drielsma, benoemd tot lector in de faculteit der rechtsgeleerd heid voor het belastingrecht zijn ambt openlijk te aanvaarden door het uitspre ken van een openbare les in het Groot Auditorium. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM De heer D. Spoor in de Johan de Wifct- 6traat 16 heeft gisteren vele felicitaties en geschenken in ontvangst moeten nemen in verband met het feit, dat het die dag 25 Jaar geleden was, dat hij zijn sigarenzaak opende. Het was een dubbel jubileum, want ook het postagentschap, dat de heer Spoor beheert, bestond 12% jaar. Er valt over de historie van sigaren winkels doorgaans niet veel te vertellen. De heer Spoor echter kan het wel. Voor al tijdens de oorlog speelden zich in en rond de sigarenzaak in de Johan de Wittstnaat bijzondere gebeurtenissen af. De heer Spoor introduceerde b.v. in het begin van de oorlog als eerste een eigen distributiesysteem, waarvan ons Blad destijds ook melding maakte. Vele relaties en afgevaardigden van diverse bonden gaven gisteren blijk van hun belangstelling. Ook de directeur van de Posterijen kwam zijn gelukwen sen overbrengen. Waar blijven de leden Het bestuur van de Leidse afdeling van de Chr. Hist. Jongerengroep heeft het weer eens geprobeerd. Na een lange periode van rust belegde'het gis teravond in een bovenzaaltje van hotel „Centraal" een bijeenkomst voor de leden. Van de gelegenheid tot het be luisteren van een lezing, die gehouden zou worden door de heer G. v. d. Vliet, werd echter nauwelijks gebruik ge maakt. Behalve de twee vertegenwoor digers van de pers en de spreker wa ren er vier leden, al of niet deel uit makend van het bestuur, die van hun belangstelling blijk gaven. Deze ge ringe opkomst werd vanzelfsprekend ten zeerste betreurd. Het onderwerp van de heer v. d. Vliet's lezing luidde: „Jeugd en christelijke politiek". Op duidelijke wijze werd o.m. gesteld waar het bij de C.H.U. voornamelijk om gaat, nl. de persoonlijke verant woordelijkheid. De jongeren moeten doordrongen worden van het feit, dat de werkzaamheden yan de C.H.U. ver richt worden op basis van Gods Woord, aldus de heer v. d. Vliet ,die verder nog stelde, dat de ouderen ernst moe ten maken met de vraagstukken van de jeugd. Leerlingen B.L.O.-scholen vierden Sinterklaasfeest Zoals het al vele jaren een goede traditie is, zijn gistermiddag de kinderen van vier BLO-scholen in Leiden door het personeel van de Doelenkazerne onthaald op een vrolijk Sinterklaasfeest. De heer Spierings had op zich geno men om de kinderen, die in uitstekende stemming verkeerden, bezig te houden. Hij slaagde daar volkomen in door ach tereenvolgens als goochelaar en buik spreker op te treden, terwijl hij de jeugd ook nog liet genieten van een poppen kastvoorstelling. De kinderen hadden by de ingang van de zaal een vrolijk feestmutsje gekregen, terwijl tijdens het feest de chocolade melk en een gebakje niet ontbraken. Het hoogtepunt was de komst van de Sint en zijn twee Pieten. Deze kwamen niet met. lege handen. Ieder kind kreeg een geschenk en een grote zak snoep, zodat ze de beste herinneringen aan het St.-Nicolaasfeest in de Doelenkazerne zullen bewaren. Dr. J. H. M. M. Loenen aanvaardde lectoraat Gistermiddag aanvaardde dr. J. H. M. M-. Loenen het ambt van lector in de wijsbegeerte aan de Leidse Universiteit met een openbare les onder de titel „Over het onderscheid tussen een we tenschappelijk en een niet-wetenschap pelijk deel der wijsbegeerte". Dr. Loenen liet in deze openbare les vier uiteenlopende concepties over aard en reikwijdte der wetenschappelijke fi losofie de revue passeren, namelijk de neo-positivistische zienswijze van A. J. Ayer en H. Reichenbach en de ziens wijze van het sciëntisme zoals deze naar voren werd gebracht door H. J. Pos (een van de leermeesters van de nieuwe lec tor) en W. Wiersma. Spreker besloot met een bevestigend antwoord op de vraag, of het gebruik van de term wetenschappelijke filosofie zinvol is of niet, en wel niet om intrin sieke en wezenlijke redfenen maar slechts op extrinsieke, bijkomstige gron den, namelijk ter onderscheiding van subjectivisme en literaire filosofie. Na de gebruikelijke toespraken aan het slot van zijn voordracht recipieerde dr. Loenen in de ontvangstkamer van de Academie. Maastricht teleurgesteld door rapport-Piekaar De burgemeester van Maastricht, mr. W. baron Michiels van Kessenich heeft gisteravond in de gemeenteraadsverga dering verklaard teleurgesteld te zijn over het rapport „Piekaar" over de spreiding van het hoger onderwijs. Gedeputeerde Staten hebben zonder aarzeling en na diepgaande studie, in dertijd op een vraag van de regering ge antwoord, dat voor een nieuwe hogere technische school, Maastricht als vesti gingsplaats aangewezen was. Reeds in de dagen van de stichting der Tech nische Hogeschool in Eindhoven werd algemeen erkend, dat Maastricht voor hoger onderwijs een ideale vestigings plaats was. Politie houdt „kijkdagen" voor inbrekersbuit (Van onze Haagse redactie) De Haagse recherche zit nog steeds met een deel van de omvangrijke buit, die een Rotterdamse fabrieksarbeider, zoals onlangs gemeld, in de afgelopen twee jaar in Den Haag en Voorburg bij een stal. Ongeveer 200 voorwerpen heeft men niet thuis kunnen brengen nadat alle gegadigden, waarvan de inbreker het adres kon opgeven, hun eigendom men waren komen uitzoeken. De politie gaat nu „kijkdagen" voor het publiek houden om te trachten de resterende inbraken tot klaarheid te brengen De recherche heeft met de inbreker zo goed mogelijk nagegaan, waar hij al lemaal is geweest en waar hij bepaalde goederen heeft gstolen Er zijn nog vier tafels met waardevolle voorwerpen over gebleven waarvan de man zich de her komst niet meer kan herinneren. Daar onder zijn vele sieraden, horloges o.a. een klein antiek zakhorloge waarvan de kast geheel is belegd met diamantjes oorbellen, kettingen, parelsnoeren, een verrekijker, een filmcamera en zes mi niaturen. Medicamenten voor de opstandelingen Namens Int. Roode Kruis Het aantal personen dat tengevolge van de opstand in Celebes dakloos is geworden bedraagt 600.000, aldus heeft J. P- Schönholzer van het Inter nationale Comité van het Roode Kruis medegedeeld. Schönholzer heeft op uitnodiging van de regering in Djakarta een be zoek van drie maanden aan Indonesië gebracht. Namens het Internationale Roode Kruis heeft hij de Indonesische regering medicamenten voor de vluch telingen doen toekomen. Het aantal vluchtelingen op Sumatra bedraagt 20.000. Het Internationale Roode Kruis on derzoekt thans op welke wijze in de be hoefte aan medicamenten van de op standelingen kan worden voorzien. Een verzoek van het Indonesische Roode Kruis om medicamenten, kleding en an dere hulpgoederen wordt eveneens be studeerd. Schönholzer bezocht op Celebes waar ca. 10% van de bevolking haar oorspronkelijke woonplaatsen heeft ver laten ook drie kampen voor gevangen genomen opstandelingen. Hij zei dat onlangs 100.000 personen in kampen moesten worden opgenomen omdat 3.000 aanhangers van de Daroel Islam zioh overgaven, die door him familie in gevangenschap werden gevolgd. Duitse jongens ontsnapten langs beddesprei (Speoiale berichtgeving). Een in Winschoten gestolen auto is gisteren teruggevonden in Zundert (Br.) vlak bij de Belgische grens. Gis ternacht heeft de wagen in Nieuwe- schans gestaan, waar de vermoedelijke dieven na een gratis nacht in een hotel ontsnapt zijn langs een bedde sprei. De auto was maandagavond uit de Stationsstraat in Winschoten ge stolen. Een inwoner van Haren, die de wagen in een garage in Groningen gehuurd had. was even bij kennissen binnenge gaan, zonder de auto af te sluiten of het sleuteltje uit het contact te halen. Gistermiddag belde de marechaussee uit Zundert op ,dat de auto onbeheerd bij de Belgische grens was gevonden. De wagen was de avond daarvoor echter ook gezien in Nieuweschans. De politie zag de auto voor het station staan en vermoedde dat de eigenaar met de laat ste trein zou komen. Toen dat niet het geval bleek, werd het nummer geno teerd. Diezelfde nacht logeerden in een hotel in Nieuweschans twee Duitse jon gens. Vermoedelijk hadden zij geen geld bij zich, want de volgende morgen wa ren zij verdwenen. Zij hadden een bed desprei aan de leuning van het balkon gebonden en waren daarlangs naar bui ten gegaan. Waarschijnlijk hadden zij nog andere bedoelingen want er stonden verscheidene voorwerpen klaar om mee genomen te worden. Interpol is ingeschakeld om de jon gens op te sporen. Jodenvervolging in de Sovjet-Unie Het Amerikaanse tijdschrift „Life" weet te melden dat de campagne tegen de joden in de Sovjet-Unie in de afgelopen maanden verhe vigd is geworden. Een speciale verslaggeefster, die twee maanden in Rusland is geweest, schrijft dat de Russische joden na de tweede wereldoorlog bijna voortdurend het mikpunt zijn geweest van aan vallen. In de afgelopen maanden is de toestand nog erger geworden. Overal in de Sovjet-Unie werden synagogen gesloten en gebedsbijeen komsten verstoord. Er zijn de laatste tijd artikelen in de Russische bladen verschenen, waarin de joden gebrand merkt worden als „dieven" en „vijanden van het socialisme". In deze sfeer kon den opgeschoten lummels en andere straatbandieten ongehinderd synagogen in brand steken, joden afrossen en zelfs vermoorden, aldus „Life". Het blad schryft dan dat de omvang en hevigheid van de nieuwe campagne tegen de joden de buitenwereld mis schien mag verrassen, maar de Rus sische joden zelf niet. Zij hebben zich al geruime tijd geplaatst gezien tegen over een georganiseerd anti-semitisme, gedecreteerd door het Kremlin, aldus „Life". Waterdamp in de Venus-atmosfeer De natuurkundigen kunnen thans de finitief zeggen dat er zich waterdamp rondom de planeet Venus bevindt, aldus heeft dr. John Strong van de John Hopkins Universiteit in Baltimore (USA) verklaard. Dr. Strong leidde de onder neming waarbij in het afgelopen week einde twee ballonvaarders tot een hoogte van ruim zesentwintig kilometer stegen om waarnemingen van de planeet Venus te doen. Dat er waterdamp om de pla neet Was had men met de spectroscoop kunnen vaststellen. Spaarbankboekjes vervalst Een 24-jarige bar-pianist uit Heerlen is wegens het vervalsen van spaarbank boekjes, die hU aan postkantoren in Zuid-Holland (Den Haag). Rijswijk en Delft) had en waarop hij de bedragen op geraffineerde wijze duizenden gul dens had opgevoerd en daardoor rond f. 10.000 wederrechtelijk had opgenomen en verbruikt, veroordeeld tot 2 jaa.r ge vangenisstraf. De officier van Justitie 'had 14 dagen geleden 3 jaar gevangenis straf gevraagd. Algemene beschouwingen begonnen Verbetering zwembad dringende noodzaak Zorgen Met het houden van de algemene be schouwingen maakte de gemeenteraad gisteravond een begin met de behande ling van de gemeentebegroting voor 1960. Precies 50 minuten hadden vier raadsle den nodig, om het hunne hierover te zeggen. Twee raadsleden namen voor het eerst deel aan de algemene beschouwin gen, namelijk de heer Van Reen (VVD) en mevrouw De Meyer (PvdA). De heer Verschoor voerde het woord namens de Prot. Chr. fractie. De heer Kortekaas deed dit namens de KVP-fractie. De heer Van Reen sprak zijn vreugde uit over het feit, dat binnenkort het uitbreidingsplan vastgesteld kan worden. Wat de oplossing van de woningnood betreft, hierover was het raadslid pessi mistisch gestemd, vooral wanneer het tempo niet verhoogd zal worden. De mo gelijkheid van het bouwen van goed kope eengezinswoningen f. 16.000 zon der rijkssteun en f. 14.500 met premie, achtte deze spreker de enige uitweg. Met klem verzocht hij het college de moge lijkheden van een dergelijk plan onder ogen te zien. De heer Verschoor achtte het begro tingstekort van f. 80.000 niet onrustba rend. Het voeren van een zeer voor zichtig financieel beleid blijft onder de huidige omstandigheden echter geboden. Dat voorgesteld wordt de bouw van een nieuwe garage aan de Oosthaven van de begroting af te voeren kon de instem ming van spr. verkrijgen. Met nadruk gaf de heer Verschoor uiting aan het leedwezen van de Prot. Chr. fractie over het vastlopen van de onderhandelingen met de kerkvoogdij van de N. H. Kerk over de aankoop van grond. De schuldvraag wilde hy, gedachtig het spreekwoord waar twee kyven heb ben twee schuld, niet stellen, doch wel stelde hij vast, dat de kerkvoogdij te veel van het goede wil hebben en de ge meente te weinig wil geven. Hij hoopte dat dit gestrande schip spoedig vlot ge trokken zal worden. Vertrouwen Nadat mevr. De Meyer ten aanzien van de woningbouw het volle vertrouwen in het beleid van B. en W. had uitge sproken, bracht zij de recreatie ter spra ke. Allereerst stelde zij voor de mogelijk heid van het familie-zwemmen uit te breiden, speciaal op zondag. De huidige regeling is nl., dat kinderen on der de 15 jaar 's zondags niet in het zwembad toegelaten worden. Voorts vroeg mevr. De Meyer, of het niet mo gelijk is een speelweide ter beschikking te stellen, waarbij zü speciaal het oog had op het eiland in het park. Het sportpark noemde zij „de mooie kamer van de gemeente" en het openstellen van het terrein voor het muziekpodium acht te mevr. De Meyer al een hele verbete ring. Tenslotte brak mevr. De Meyer nog een lans voor de schooling ^voorzie ning, welke post voor 1960 pro memorie op de begroting was opgenomen. NIEUWE UITGAVEN Onbekend Nederland, door Evert Zand- stra, uitg. De Arbeiderspers, Amsterdam. Een origineel idee van de romanschrijver en natuurkenner Zandstral Ons kleine land telt nog tal van onbekende hoekjes, zoals het Verdronken land van Saaftinge, het gebied van Cadzand, de streek van Borger, de Blauwe Hand. de ballonzuil ln de Peel. de Dokkumer Nieuwe Zijlen en nog veel meer Zandstra ondernam drie entwintig speurtochten, waarover hij op boeiende wijze schrijft. Wie meent, dat hij ln Nederland is uitgekeken, neme dit werk ter hand! Het boek is geïllustreerd met foto's van Bram Wisman en met kaarten van F. W. Michels. Over de foto's kunnen we in het algemeen niet roepen: ze zijn allesbehalve kunstzinnig van visie en ma ken misschien ook een gevolg van de druktechniek een vlakke, hier en daar harde indruk, zodat ze de Interessante verhalen van Zandstra niet of nauwelijks ondersteunden. jcan Cocleau was een van de eer sten, die Mariene Dietrich felici teerde met haar grandioos succes in de revue, waarmee zij voor het eerst sinds lange tijd weer in het Theatre de l'Etoile in Parijs op de planken kwam. De heer Kortekaas stelde, dat deze be groting de zorgen en de activiteit van het college van B. en W. demonstreert. Het college kan zich gelukkig prijzen in de steun van een goed korps ambtena ren, doch de verantwoordelijkheid voor de uitvoering van het beleid blyft by het college. Deze verantwoordelijkheid brengt gezag met zich mee en met klem bond deze spreker het college op het hart, te zorgen dat het gezag niet uit handen loopt. De heer Kortekaas wilde op deze kwestie nu niet nader ingaan, doch zeg de toe, dat hij op een onofficiële bijeen komst (bedoeld werd de zgn. „praat avond", waar achter gesloten deuren eerst alle gemeentezaken behandeld wor den. Red.) op de zaak zal terugkomen. In tegenstelling tot de heer Verschoor vond de woordvoerder van de KVP het begrotingstekort wel zorgwekkend. „We moeten uitkijken, dat we niet boven onze stand gaan leven", zei de heer Korte kaas. Spreker vond dat het tijd werd om te gaan werken aan de verwezenlijking van de plannen voor een zuiveringsinstalla tie. Ook was spreker bezorgd over het zwembad. Regelmatige controle wyst uit, dat de minimale eisen ternauwernood bereikt worden. Bjj 50.000 baden per jaar zijn er evenveel kansen op een be smetting. Verbetering van het gemeen telijk bad achtte hij dringend noodza kelijk. Ruime aandacht schonk de heer Kor tekaas aan de woningnood. Stimulering van de premiebouw was de enige manier om uit de hopeloze situatie te geraken. Ook brak de heer Kortekaas een lans voor de verbetering van de verlichting en wel speciaal op de Hoofdstraat. Het brandgevaar bij de grote gebouwen werd eveneens in de aandacht aanbevolen. Vorig jaar is toegezegd dat voorzienin gen getroffen zouden worden. „Is daar al iets aangedaan", vroeg de heer Korte kaas. Tenslotte stelde hij voor, de naam van het burgerlijk armbestuur te wijzi gen, daar deze naam verouderd is. Hij vond maatschappelijk hulpbetoon of so ciaal bijslagfonds een passender bena ming. Vanavond weer Voordat de burgemeester de vergade ring sloot, deelde hij mee, dat het col lege het voornemen heeft vanavond te antwoorden op de algemene beschou wingen in een vergadering, die om 8 uur begint. Voorafgaande aan deze begrotingsver gadering handelde de raad nog een klei ne agenda af, waarin o.m. de begroting van het burgerlijk armbestuur voor 1960 werd goedgekeurd. in de week van 19 tot en met 25 nov. 1959 GEVESTIGD J. Verkuijlen geb. Baars en fam., Zuid singel 46; C. Geerts en fam., medewerker woordenboek, Boerhaavelaan 132; C. Rus man en fam, employé petroleummlj., Ka naalstraat 36; G. Kroon en fam., elektro technicus, Obrechtstr. 29; A. F. L. van der Blezen en fam., leraar, Rijnsburgerw. 77; M. T. B. Geerards geb. Lammers Lis- net en fam.. Meerhof 25; M. Nascivera en fam., galvaniseur. Lage Rijndijk 27a; C. v. Baarle en fam., natuurkundige. Asserstr. 44;J. van Kuijk en fam.. arts, Boerhaave laan 130; J. C. van der Drift en fam., ma gazijnmeester, Herensingel 31; G. A. Pau- lus en fam., Titus Brandsmaln 122; J. van d. Weljden en fam. vertegenw., Janvossen- steeg 73; J. E. Jansen. Burgsteeg 1; A. van Lente. chem. analiste, Rijnsburger weg 18; A. A. H. Volbeda, vertegenwoordiger. Hoge Morsweg 17; P. W. Gout, Klikspaanweg 11; J. A. Visser, apothekersassistente, Fagelstr. 55; W. J. Terpstra, Rapenburg 7; J. P. van Braam Houckgeest. Klikspaanweg 15; F. H. Cramer, Buys Ballotstr. 19; L .E. J. Moor, Stille Rijn 8; P. Maaskant. Piet Paaltjenspad 8; C. A. van der Hucht, Lam- menschansweg 6; G. L. Simons, journalist, Haarlemmerstr. Ill; H. B. Stouten, Drift straat 120; H. C. Kraft geb. Haacke, Duin hof 17; M. B. Nells, techn. Uchtfabr. Heemskerkstr. 82; W. H. G. Lieuwens, Merelstraat 6; P. W. M. Broekhoven, Klik- spaanweg 7; J. W. Jong, 4e Binnenvest gracht 20; E. Wesseling, techn. beambte, Atjehstr. 71: A. A. M. Vasen geb. Jansen. Roomburgerlaan 67; H. A. M. de Groot, verpleegster, le Binnenvestgracht 30; S. M. Gerson, Gerecht 10; J. Moraal, Klikspaan weg 9; M. W. F. van Rijen. geb. Pleters, steno-typiste, Schapensteeg 3; M. H. van der Schrler, Witte Singel 41; E. Acker- mans. Oude Vest 47; W. J. C. van Hooven kinderverzorgster. Magd. Moonsstr. 1; W. Zandvliet, machinist. Middelstegracht 137; L. J. F. Hermans, Plantsoen 29; L. van der Werf geb. van der Werf, Witte Rozenstr. 21; C. W. Lugten, Roodenburgerstr. 60; N. I. Han, Stille Rijn 8; L. M. van den Ak ker, Roodborststraat 28; C. W. Warns geb. Muller, secretaresse. Zoeterwoudseslngel 104; J. Winters. Plantsoen 17; A. P. M. v. Lier, rijksambtenaar, Warmonderweg 23; J. J. W. van Haga, Haagweg 56; J. Pestma, chauffeur, Sumatrastr. 110a; C. V. C. Steenstra Toussaint, Plet Paaltjenspad 7; C. S. van der Zaal, instrumentmaker, 5e Binnenvestgracht 5; J. D. de Leeuw, zen deling, de M. van Streefkerkstraat 34; C. F. Janssen, employé autobedrijf. Rapen burg 116; A. P. E. Schmoutziguer, Witte Singel 80; K. van der Molen, Klikspaan weg 10; C. W. A. Timmermans, Buitenrust straat 2a; M. van Vreedendaal, Bakh. Roo- zenboomstraat 22; P. C. den Hoed geb. v. Wijland, Drie Octoberstraat 23a; C. M. Bostelaar, 11 verpl., Rijnsburgerweg 10; T. S. M. Emanuels. 11. verpl., Rijnsburgerw. 10 VERTROKKEN P. J. van Rijzen en fam., Lage Rijndijk 29. nr Noordwijk, IJmuiderstr. 32; A. van der Vlist en fam., Poelgeeststr. 6a. Austra lië; R. Salomons en fam., Marienpoelstr. la, nr Ned. Antillen; D. G. van de Moor tel en fam.. Hoge Rijndijk 93, nr Oegst- geest, Pr. Bernhardlaan 59; L. Hurkmans en fam. Zoeterw. Singel 95, nr Australië; H. F van Leeuwen en fam., Trompstr. 83, nr Leiderdorp, Mauritssingel 55, G. Etten koven en fam.. Marislaan 27, nr Amers foort. van Campenstraat 33; J. C. Moe- kardanoe geb. Schotborgh en fam, Ka- naalweg 88, nr Ned. Nieuw Guinea; M. J. T. Arendts en fam, Lorentzkade 79, nr Nijmegen, Houtstr. 46-48; N. Ligtvoet en fam., Hoge Rijndijk 109a, nr Noordwijk, Oranje Nassaustr. 43; D. Klootwijk er fam., Waardgrt. 132. nr Amsterdam, 3< Oosterparkstraat 1491; M. de Vries er fam, Turfmarkt 10. nr Voorschoten, Oran jeboomstraat 40, H. R. van den Brink en fam., Gerard Brandtstraat 12, nr Rheden Gld, Jeruzalem 1; E. Munting en fam., M. Treubln 49, nr Nieuwer-Amstel, Burg. Haspelslaan 186; J. Teeuwen en fam., Ka- naalstr. 3, nr Venlo. Schwarzenbergstr. 7; A. I. Russ geb. Louisse, Muldersstr. 15. nr Oostenrijk, H. J. Müller Hoefstr. 56a nr Al phen aan den Rijn, Iepstr. 6; B. M. van der Pluym geb. Lambregts, Tulpenstr. 3, nr. Utrecht, Amsterd. straatweg 139 bis; J W. C. G. Veldhoen. Roodborststr. 41, nr Amsterdam, Ortelliusstr. 20III; E. S. van Eede, Kanaalweg 40, nr Ermelo, Sparren laan 7; A. G. Weljers, Hogewoerd 126, 's-Gravenhage, Terwestenstr. 5; J. A. A. H. M. Smithuis, Noordeinde 50, nr Noord- wijkerhout. Koninginneweg 51; M. E. Zim- mer, Pietersk.str. 6a, nr Hilversum, Cein tuurbaan 3; J. A. J. Spoor, Pietersk.grt. 3a nr Voorburg, Nic. Beetslaan 97; F. van der Veer, Kooipark 14. nr Oegstgeest, Emma laan 46; P. van Schilfgaarde. Oude Vest 35 nr Ermelo, Leuvenumseweg 90; C. v. Ipe- ren, Caecilliastr. 39, nr 's-Gravenhage. Bosbesstr. 118.C. H. Morra, Rijnsburgerweg 10, nr Delft, Oude Delft 211; G. E. G. Funnekotter, Rijnsburgerweg 10. nr Delft, Oude Delft 211; J. A. G. van Hlmbergen, da Costastr. 12, nr Warmond, Jan Steen- MARKTBERICHTEN AALSMEER, 1 december. C.V. Centr. Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 2575, Bouvairdia 3077, Euphorbia 50100, Calla 35105, Chrysanthen gr. bl, 30—46, Idem kl. bl. 10—29. Amaryllis kelk of knop 3069. Freesla per bos 150410, Cyclamen 75165, Helleborus wit 170 285, Polnsettla per stuk 150185, Narcis sen per bos 6080. POTPLANTEN: grote pot kleine pot: Adianthum 5060. Anthurlum 300- 560 100—180. Asplenlum 80—125 30—35, Aralia 80—110 20—25, Aphelandra 150 220 80—90, Azalea 300—650 100—250, Be gonia semp. 4560. Idem wi'nterbl. 200 260 2035. Idem eges favorite 200280 6070, Bladbegonia 80100 2030, Bou- galnvillea 200300 Cactussen en Vet- planten 6080 1218, Croton 170190 70—90, Cyclamen 300—560 100—175, Die- fenbachla 200300 90100, Epyphillum 200—300 100—150, Euphorbia 150—180 30 55, Ficus 200260 Gemengde plan ten 6075, Hedera bont 100150 50 65, Kalanchoe 180210 80110. Marantha 4550. Nephrolepis 200350 3035, Primula obc. 100150 6090. Idem sinen sis 5560, Philodendron 30050 id. scandens 5060. Sansevierla 180300 80120, St.-Paulla 6075. Sclndapsus groen 6075. idem bont 7595. Tradescantia 5060 1220, Varens gem. 45—52. KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 december. Groenteveiling; waspeen Al (per kist) 7.tot 8.80. idem A2 (per kist) 4.tot 7 40. Idem Bl (per kist) 8.50—10.00. ld B2 (per kist) 1.604 20, idem Cl (per kist) 4.30—5.30, idem C2 (per kist) 2.—2.80, gelekool 1 14.tot 18.groenekool 1 21.tot 22.boerenkool 23.andijvie 1 30.— tot 31.—. idem 2 11.— tot 22,—. peterselie (per 100 bos) 12. Aanvoer waspeen 80.000 kg. waarvan 40.000 kg voor export werd verkocht. WOERDEN, 2 december. Kaasmarkt. Aanvoer 29 partijen. Notering: eerste kwa liteit f 2.23 tot f 2.30, tweede kwaliteit f 2.16 tot f 2.22. Handel kalm. laan 13; W. K. Hoekzema, Vreewijkstr. 6 nr 's-Gravenhage, Laakkade 80; M. B. Hl- tam, Plantsoen 29, nr Malakka; J. C. M. Freijters, Plantage 16, nr Rotterdam, Rand weg 45; J. C. de la Rie, Korevaarstr. 35, nr Verenigde Staten van N.-Amerika; C. M. M. H .R. de Jonge, Lange Mare 67a, nr Amersfoort, Gr. Nachtegaalstg. 18; J. A. P. M. Zandhuis geb. Helvensteijn, Schutter straat 16a, nr Verenigde Staten van Nrd.- Amerlka; J. Jager, Mezenstraat 2, nr Em- men, Grlendsveenstr. 101; A. van Alewijk Tesselschadestr. 17. nr Leiderdorp, Mou- rltssingel 160; J. A. Noordervllet, Hoge Morsweg 16, nr Wassenaar. Pieter Marls- straat 10; N. J. van der Vlugt. Haagweg 43, nr Schiedam, Broersvest 68al; L. E. van Kuik, J. Carel Huls 12, nr 's-Graven hage, Loosduinsekade 588; J. Hartkamp, Noordelnde 2a, nr Zaandam, Rustenburg 55b; J.' Zandhuis, Breestraat 145a, nr Ver enigde Staten van Noord-Amerika. Bij aankoop van een OVERHEMD de TWEEDE voor de HAARLEMMERSTRAAT 109 tegenover BATA LEIDEN die hartverscheurende hoestbui opkomt? Gauw naar het medicijnkastje- waar de goede huisvrouw alvast de vertrouwde fles Abdijsiroop heeft staan. Zo'n lekkere lepel verzacht meteen, lost het slijm op en verjaagt de ziektekiemen. Zo kan die hoest niets ernsligers worden en zo kan iedereen weer rustig slapen. (AKKER SIROOP) met de 23 genezende bestanddelen U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on- gezoDde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille tjes zorgen voor de gal toe voer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de In gewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen door te veel eten. overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERSpilletjesvoldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4