PALTHE Drie koninklijke onderscheidingen werden aan jubilarissen uitgereikt flinke meisfes bouwkundig opzichter ABONNEERT U OP DIT BLAD B en W van Wassenaar antwoorden de leden van de gemeenteraad DINSDAG 1 DECEMBER 1959 Van Wyk en Heringa te Leiden heeft dit jaar heel wat jubilarissen gtnau, maar vandaag ging het er door de aanwezigheid van drie feestelingen wel heel byzonder toe. Wethouder S. Menken bracht voor de huldiging van vanmorgen in het gebouw aan de Vliet drie Koninklijke onderscheidingen mee, een zilveren (verbonde naan de Orde van Oranje-Nassau) voor de heer E. Habrakeu, meesterknecht van de spinnerij, en twee bronzen voor de heren J. Pynaken, chauffeur, en I. Blok, werkzaam in de spinnery-meleerdery. Alle drie zijn 40 jaar in dienst. De heer Menken herinnerde eraan, dat de jubilarissen in hun werk ook perioden van neergang hebben meegemaakt; de beide oorlogen en de econo mische crisis in de jaren '30. Maar zij zyn er met hun gezinnen doorheen gekomen en hebben met inzet van al hun kracht meegewerkt aan het groot maken van het bedrijf. De wethouder wees erop ,dat een be drijf zich dient te ontwikkelen op basis van vertrouwen tussen de werkgever en de werknemers. Zo levert het zijn bij drage aan het economisch en sociaal welzijn van de plaatselijke gemeen schap. Elk mens heeft bij te dragen tot het algemene welzijn, hoe eenvoudig zijn taak ook is. De wethouder deelde mee, dat de burgemeester de verdiensten van het jubilerende drietal had voorgedragen aan de minister van Sociale Zaken. Drie Koninklijke onderscheidingen waren daarvan het resultaat. De heer Menken nam aan, dat de jubilarissen daarin het bewijs van de waardering der overheid zouden zien. De directeur, de heer J. W. Heringa ging de loopbaan van de drie jubilaris sen na. De heer Blok is altijd aan het Levendaal werkzaam geweest en wel in de spinnerij-meleerderij. Hij heeft een verantwoordelijke positie, die hij in staat is te dragen, zei de heer Heringa. Pijnaken, die deze morgen meestal ge woon „Jaap" werd genoemd, kenschetste hij als een voorzichtig man, die ontel bare malen directieleden heeft gereden, de een met meer, de ander met minder haast. Een andere belangrijke eigen schap van hem is zijn ijver. De directie toonde zich daarvoor uiteraard ook er kentelijk. De heer Habraken is spinmeester. Door de studie in deze tak van het bedrijf is zijn taak er niet gemakkelijker op ge worden. Hij prees de toewijding, waar mee de heer Habraken deze ontwikke ling heeft bijgehouden. Waardering werd ook geuit voor de wijze waarop deze wer ker zich na een overplaatsing had weten aan te passen. De directeur zei ervan overtuigd te zijn, dat Habraken zijn werkkracht en intelligentie zal blijven gebruiken om de niet eenvoudige taak, die hem nog wacht ,tot een goed eind te brengen. De heer Heringa reikte de draagme- daille, verbonden aan de verleende ko ninklijke onderscheiding uit en bood ieder ook nog een eveloppe met inhoud aan. H. Zaalberg 40 jaar bij Amsterdamsche Bank Hedenmorgen vóór de aanvang der werkzaamheden werd het feit herdacht, dat de heer H. Zaalberg, algemene pro curatiehouder van de Amsterdamsche (Bank, zijn 40-jarig jubileum vierde. De heer Zaalberg, die vergezeld was van zijn echtgenote en dochter, werd door de directie ontvangen en daarna temidden van de beambten en vele oud beambten toegesproken door een der directeuren, de heer E. H. Moens. Spreker memoreerde de levensloop van de jubilaris gedurende deze periode van 40 jaar e(n stelde de grote verdiensten van de heer Zaalberg in het licht, eerst gedurende 20 jaar bij het Noordhol- landsch Landbouwcrediet en vanaf 1 januari 1940 bij de Amsterdamsche Bank. Zijn trouw, energie en vakkun digheid, het organisatievermogen en de toewijding werden zeer geroemd en tot voorbeeld gesteld. De heer Moens sprak de wens uit .dat de heer Zaalberg met hetzelfde élan nog jarenlang voor de Amsterdamsche Bank werkzaam mag blijven. De heer P. van Weeren sprak namens de collega's en de heer H. Martijn als oud-collega woorden van waardering en dank voor de wijze, waarop met elkan der werd samengewerkt. De diverse toespraken werden afge sloten met de aanbieding van geschen ken. Namens het Departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel overhandigde de heer Moens het vererend getuigschrift, met de daar bijbehorende gouden penning. Als adjunct-directeur sprak de heer R. de Jong. Hij prees de ijver en de plichtsbetrachting van de heer Habra ken. Voor jubilaris Pijnaken had hij uitgerekend, dat deze een miljoen kilo meter heeft gereden, waarbij van ern stige ongelukken nooit sprake is ge weest. Ook de heer Blok heeft zijn taak V.l.n.r. de heren J .Pijnaken, E. Habraken en I. Blok, wethouder S. Menken en een der directeuren, Ir. J. C. M. van Rhee. met ambitie en kennis van zaken ver vuld. Op de textielavondschool was hij een van de beste leerlingen. Verder droegen hun steentje tot deze huldiging onder anderen bij de heren P. C. Knaap .adjunct-directeur, A. V/. F. M. Cuppen, bedrijfsleider opmakerij en expeditie, N. Brouwer, bedrijfsleider van de spinnerij, Van der Vos, de oude spin meester en de heer Van Leeuwen van de Personeelsvereniging „De Spil". De heer Habraken kreeg fruit en bloemen van de meisjes met wie hij heeft samen gewerkt. Nog andere geschenken werden aangeboden, die alle moesten getuigen van de waardering die het bedrijf de drie medewerkers toedraagt. Loffelijk initiatief slecht beloond Zelden zagen wy een initiatief zo slecht beloond als gisteravond in de Stads gehoorzaal by de variété-avond, die leden en bestuur van het Clubhuis „De Sperwers" hadden georganiseerd en waarvan de baten bestemd waren voor de actie „Redt een kind". Men vond geen moeite te veel om de avond tot een succes te maken. Temeer daar de Stadsgehoorzaal gratis beschikbaar was gesteld en de arties ten belangeloos meewerkten, leek het er ook alleszins op dat dit succes niet zou uitblijven. Slechts een handjevol mensen bevond zich gisteravond in de zaal. Het was een navrant gezicht een kleine honderd aanwezigen nagenoeg verloren in de gro te Stadsgehoorzaal te zien. „Als ik dat geweten had, had ik U bij me thuis laten komen", zei conferencier René van Voo- ren. Dat de stemming ver buiten de ge sloten deuren bleef, laat zich begrijpen. Voorts werd bewezen, dat een artiest om tot goede prestaties te komen voor al eerst publiek nodig heeft. De presta ties van de kleinkunstenaars, die beslist niet de eersten de besten waren, bleef beneden peil. Een uitzondering maakte de jonge goochelaar Peter Pit, die ver bluffende illusies wist te wekken. Yoka Berretty werd niet zo gewaardeerd, het geen ook zijn oorzaak vond in het feit, dat zij elk contact met het publiek miste. Besteller G. Hoek nam afscheid van P.T.T. Gisteren nam de heer G. Hoek, kan toorbesteller le-klasse, afscheid by de PTT, vanwege het bereiken van de ipenisdoengerechtigde leeftijd. De heer heer Hoek diende het bedrijf 38 jaar. waarvan elf jaar in Leiden. De directeur sprak de scheidende ambtenaar en diens echtgenote op hartelijke waarderende wijze toe en dankte hem voor de goede diensten aan de PTT bewezen. Namens het jubileumfonds sprak de bureelchef en overhandigde, naast het bloemetje voor de echtgenote, een ge schenk onder couvert, vergezeld van goede wensen. Namens de collega's sprak de heer Lut. Velen namen daarop afscheid met de beste wensen voor de heer Heek en echtgenote. LEIDERDORP „De Vrijheid" schoot met scherp Ter gelegenheid van het komende St.- Nicolaasfeest werden gisteravond dooi de Schietver. „De Vrijheid" schietwed strijden gehouden in de kantine van Du- risol. Er werd op 3 banen geschoten, de personele baan, de vrije baan en de ge- luksbaan. Op de eerste baan werden de wisselbekers verschoten. Personele baan: mevr. B. Doorenbos heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de wisselbeker gewonnen. Tweede werd mevr. B. J. Schmidt; derde was mevr. N. Kret. Personele baan heren: 1. A. Lange- veld; 2. J. Dompeling; 3. R. Loth; 4. F. v. Meteren; 5. P. G. Snel; 6. L. J. A. Straathof. Vrije baan heren: 1. A. Langeveld; 2. R. Langehenkel; 3. L. J .A. Straathof; 4. E. v. Dijk; 5. C. Versluis; 6. F P. J. v. Straaten. Geluksbaan: 1. A. Korpershoek; 2. L. Engelenburg; 3. S. Onrust; 4. Th. J .C. Schmidt; 5. A. Langeveld; 6. C. G.Snel. Er wès immers geen publiek. Ann Mar garet Sterman kreeg een enthousiast ap plaus voor haar twee liedjes van Pieter Goemans. Haar broer Otto Sterman ver telde twee verhalen, doch moest het ook afleggen tegen de kilheid van de zaal. Piet Ekel deed zyn best om de aanwezi gen aan het lachen te brengen, hetgeen hem soms wel lukte. Zo kunnen we doorgaan. Het optre den van de drie eigen ensembles van „De Sperwers" leek ons achteraf ook geen goede organisatorische ingreep. Boven dien was het optreden van deze groep jes te lang. Laten wij dit verslag besluiten met één optimistisch geluid. De loterij, die even eens gehouden wordt, belooft wèl een succes te worden. Zodoende is het waar schijnlijk, dat er toch nog ruim duizend gulden aan het fonds kan worden afge dragen! VOORSCHOTEN Kon. onderscheiding voor G. Bogerd Vanmorgen is in de graanmalerij van de firma Wed. N. Schrama aan de Rijndijk in Voorschoten de heer G. Bogerd, die veertig jaar in dienst is bij deze firma, onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer G. Schrama sprak zowel als loco-burgemeester en als eigenaar van het bedrijf, de jubilaris hartelijk toe. Hij schetste de heer Bogerd als een bescheiden man. Maar juist die be scheidenheid en het feit, dat hij zich altijd ten volle voor het bedrijf heeft gegeven, heeft hem, de hoge Konink lijke onderscheiding opgeleverd. Spr. memoreerde, dat de jubilaris vroeger met paard en wagen heeft gereden. Helaas, de paardentractie moest ver dwijnen. In 1923 moest de heer Bogerd auto leren rilden. Hij had gauw de slag te pakken. Na nog geen twee uren les, behaalde hij zijn rijbeivijs. En nog steeds is hij chauffeur. En wat meer zegt, de jubilaris heeft nooit een onge luk gehad. In al die jaren heeft hij scheepsvrachten graan bij de boeren gebracht. De heer Schrama kreeg een ge schenk onder couvert alsmede een kist sigaren. Jan van Brecht sprak namens het personeel enige vriendelijke woorden. De jubilaris kreeg een couvert, zijn echtgenote een theeservies. De recep tie kenmerkte zich door de intieme sfeer. Vanavond zou een feestavond voor het personeel worden gegeven in het Verenigingsgebouw. Bij de STEDELIJKE FABRIEKEN VAN GAS EN ELECTRIC1TEIT te LEIDEN is plaats voor een Bij voorkeur in het bezit van diploma U.T.S. Leeftijd niet ouder dan 30 jaar. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan de afd. Personeelszaken van voornoemde Fabrieken, Lange- gracht 70, Leiden. Chem. Reinigen Verven vraagt Stoppage Goed loon met halfjaarlijkse verhogingen. Aanmelden in het filiaal KORT RAPENBUPG 6. LEIDERDORP „IJssport" kwam bijeen De IJsvereniging „IJssport" van Lei- derdorp-Zoeterwoude, hield gisteravond in het Dorpshuis haar jaarvergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer W. Hendrlkse, de zaken van het afgelopen jaar. Door de medewerking van het gemeentebestuur kreeg men de beschikking over een prima ijsbaan. Echter kwamen nogal wat gebreken naar voren, die deze zo mer zoveel mogelijk werden verholpen. Zo zijn er bijv. rioolbuizen in de baan aangebracht, en de afzetting aan de voorkant is nu ook geheel klaar ge maakt. Voor het feestelijk aanzien zyn vlaggestokken gekocht. De heer Hen- drikse kon nu al vertellen dat „ijs en weder" dienende de koppelkampioen- schapwedstrijden hier gereden zullen worden. Het bestuur van de ysvereni- ging te Leiden, die voor haar leden geen baan meer ter beschikking heeft, heeft verzocht of deze in Leiderdorp zouden kunnen komen schaatsen, dan kon de vereniging toch blijven bestaan. Het be stuur heeft hiertegen geen bezwaar. Tenslotte bood de voorzitter aan de oud-voorzitter, de heer A. C. Hendrikse, die de vereniging 25 jaar geleid heeft, het ere-voorzitterschap aan, onder hef tig applaus van de vergadering. De heer A. C. Hendrikse, die de afge lopen winter weer zeer actief aan alle werkzaamheden heeft deelgenomen, be dankte de vergadering en zei er werke lijk mee vereerd te zyn. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de vereniging reeds 800 leden telt, terwijl de penningmeester al een voordelig kassaldo heeft van f403.92. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Nic. Mol en J. de Lange bij accla matie herkozen. Van de rondvraag werd door zeer velen gebruik gemaakt en met de suggesties die er gedaan werden Grote treiler wordt in Scheveningen gebouwd De rederij A. van der Zwan en Zo nen N.V. heeft bU de Sleephellingmaat- schappij „Scheveningen" een nieuwe treiler besteld. Het schip zal nog voor het einde van 1960 in de vaart komen. Het wordt het negende schip van deze rederij. De treiler zal een zusterschip worden van de tot nu toe zeer succes vol varende treiler „Jacoba Gezina" IJm. 36, een vaartuig van 43.25 meter lengte, 7.20 meter breedte, 4 meter holte en een motor van 800 p.k. Te realistisch De B B.-oefening, die gisteravond in Koudekerk werd gehouden, was wel bijzonder realistisch. Vijfen twintig jongelui die als gewonden moesten ontreden waren zo goed gegrimeerd, dat er twee bij de aan blik van de anderen flauw vielen. Een van hen moest zelfs werkelijk worden afgevoerd. hoopt het bestuur haar winst te doen. De voorzitter deelde voorts mee dat er een motor met sneeuwploeg is gekocht voor het schoonhouden van de baan. AANBESTEDING De aanbesteding van de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie vond van morgen in het Dorpshuis plaaits. De hoogste inschrijving was die van de gebr. Den Ouden, Alphen aan den Rijn, f. 534.000. Laagste inschrijver was H. v. d. Sluis, Rotterdam, f. 423.800. De be groting was f. 486.490. WARMOND Drie jubilarissen bij Panagro gehuldigd By de Aannemingsmaatschappij ..Pa nagro" N.V. werden zaterdagmorgen drie jubilarissen, die 12% by de vennoot schap werkzaam waren, gehuldigd. De heren K. W. van Hamburg, bedrijfslei der, J. Meyer, uitvoerder en P. Verbeek, calculator werden, na met hun echtge noten ontvangen te zyn met een harte lijk applaus op waarderende wijze toe gesproken door een der direoteuren. ir. F. Brouwer. Hij liet zijn goede wensen vergezeld gaan met een geschenk onder couvert. De voorzitter van de Personeelsver eniging ..P.W.P.'. de heer J. Bekkering, speldde de collega's het embleem van de firma op. De collega's hadden een origineel geschenk namelijk een cadeau bon, gevat in respectievelijk, een beton- tegel. een metselsteen en een deurslot. De heer W. v. d. Voet overhandigde deze attributen en prees de collegialiteit van de jubilarissen. De heer v. Hamburg dankte namens de jubilarissen. De lunch werd vervolgens gebruikt. Onze plaatsgenote mej. C. J. Schippers slaagde te Haarlem voor het examen kleuterleidster. Bij het onderzoek van de begrotin gen voor 1960, die op 9 december a.s. door de Wassenaarse raad in een open bare vergadering behandeld zullen worden, zyn, blijkens het voorlopig verslag door leden van de raad weer vele vragen gesteld en opmerkingen gemaakt over allerlei onderwerpen. De verkeersveiligheid en het optreden van de politie kregen weer de volle aan dacht. Over het politiekorps delen B. en W. mede, dat het ondanks herhaalde po gingen niet gelukt is van de Rijksover heid medewerking te verkrijgen voor het vergroten van de sterkte. Op 1 januari a.s. zullen er in het korps 4 vacatures zijn. Getracht wordt de doelmatigheid te vergroten door het opvoeren van de technische outillage en mechanisatie. Niet uit het oog mag echter verloren worden, aldus B. en W., dat de Rijks overheid bij het vaststellen van haar bijdrage voor de politiekosten met deze mechanisatie geen rekening houdt. Het beschikbaar stellen van bromfietsen aan agenten, die 's nachts surveilleren ach ten B. en W. minder gewenst; deze sur veillance komt het best tot zijn recht wanneer van rijwielen gebruik gemaakt wordt. VERKEERSONVEILIGHEID Over de verkeersonveiligheid op de Rijksstraatweg delen B. en W. mede, dat de cijfers van de ongevallen dit jaar een gunstig beeld te zien geven. Verge lijkt men de periode van 2 jaren voor de invoering van de maximum-snelheid, n.l. van 1 november 19551 november 1957 met de afgelopen 2 jaren, dan blijkt het aantal verkeersongevallen op deze weg met 176 te zijn gedaald, het aantal zwaar- en lichtgewonden met 61. Behalve het invoeren van de maximum snelheid is ook het verbod tot links- afslaan ongetwijfeld van invloed ge weest op deze ontwikkeling. Bovendien zal ook de doeltreffende controle van de verkeerspolitie met behulp van moderne apparatuur niet zonder resultaten zijn gebleven. Met behulp van de nieuwe elektronische snelheidsmeter die per week slechts enkele uren in bedrijfs was, werden in de afgelopen 6 maanden niet minder dan 1700 overtreders van de maximumsnelheidsbepaling bekeurd. Het enige doeltreffende middel tegen overtredingen van dat gebod tot het voeren van stadslichten op de Rijksweg is de Traffipax-foto-apparatuur. aldus B. en W. Hiermede werden in de loop van dit jaar 600 overtreders bekeurd. In totaal werden reeds enkele duizenden processen-verbaal tegen het rijden met groot licht of gedimd licht opgemaakt. WONINGBOUW Op verzoek van meerdere raadsleden hebben B .en W. een overzicht samen gesteld van de bouwaotiviteit in Wasse naar sedert 1948. Hieruit blijkt, dat in de na-oorlogse jaren 1958 een recordjaar was, met in totaal 135 woningwetwonin gen, 86 premiewoningen en 27 woningen MARKTBERICHTEN LEIDEN. 1 december. Groenteveiling, andijvie 35. kroten 14-17, boerenkool 21- 35. rodekool 11-18, gelekool 11-21, groene- kool 18-22, prei 13-38, spruiten A 43-68. B 29-64, uien drielingen 14. uien 12-23, was- peen 28-29, witlof 44. knolselderle 18-21, bleekselderie 35.20, bospeen 37. LEIDEN, 1 december. Vette varkens- markt. Aangevoerd 114 vette varkens. Notering: zware varkens geen notering, lichte varkens f 1.70 tot 1.76. slagersvar kens f 1.77 tot 1.80, zeugen f 1.50 tot 1.56. Handel vlot. AALSMEER. 30 november. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. Snijbloemen: Clematis per stuk 2560; Gerbera 2043; Bouvardla 2560. Euphorbia 3575, Calla 1530, Chrysanthen gr. bl. 2544, Idem kl. bl. 1530, Amaryllis kelk of knop 35 67; Freesia per bos 270430; Cyclamen 110190; Ornlthogalum 2042; Narcissen 6585; Anjers: rood per stuk 3072. roze 2046, wit 15—39, Orchid Beauty 35—54; Rozen: Better Times 1536; Rosalandia 20—39; Edith Helen 35—68; Parel van Aalsmeer 1639; Geh. Dulsberg 3556 Pechtold 12—29; Townv Gold 2556; Mad. Ofman 2049; Baccarat 45100; Montezuma 3574. BODEGRAVEN, 1 december. Aan voer 34 partijen. Notering: eerste soort f 2.24 tot f 2.50. tweede soort f 2.15 tot f2.23, extra kwaliteit tot f2.38. Handel kalm. ROTTERDAM. 1 december, Veemarkt Aanvoer ln totaal 3079. Weektotaal 5120. Vette koeien en ossen 410; vette kalveren 260. graskalveren 404; nuchtere kalveren 438. varkens 6. biggen 119. paarden 29. veulens 6. schapen of lameren 517, bok ken of geiten 17. Prils in cents per kg: vette koelen le kw. 295/315. 2e kw. 270/305. 3e kw. 260/ 270; vette kalveren 305/340, 275/305, 240/ 275; slachtpaarden 205 280 160. Prijs ln guldens per stuk: graskalveren le kw. 450 2e kw. 380 3e kw. 280; nuchtere kalveren 75 65 50; exportvarkens 100 85 75; biggen 58 48 40; schapen 93 75 55: lammeren 98 80 60: kalfkoelen 1285 1085 900. melkkoeien 1285 1085 900; vare koelen 880 780 680, vaarzen 925 775 625; pinken 580 500 400. in de vrije sector (totaal 257woningen). Tot en met 1959 werden in Wassenaar gebouwd 467 woningwetwoningen, 404 premiewoningen en 459 woningen in de vrije sector .terwyl nog in aanbouw zijn 110 woningwetwoningen, 99 premiewo ningen (waarbij inbegrepen het Sophie- kehuis) en 48 vrye sector-woningen. Voor 1960 zijn plannen gereed voor 160 woningwetwoningen. 103 premiewonin gen en 35 vrye sector-woningen. Het aantal erkende aanvragen om woonruimte of verbetering van woon ruimte bedraagt thans 738, dat is na genoeg gelijk aan het cijfer van een jaar geleden. Onder deze aanvragen zijn er 258 van verloofden en jonggehuwden, die nog niet de beschikking over woon ruimte hebben gehad en 135 van gezin nen van 2 personen, die onvoldoende ge huisvest zyn. Van de 738 gegadigden zijn er 269 ingedeeld in de huurgroep f50.- per maand en 290 ln de huurgroep f 50.- tot f75.- per maand. ONDERWIJS B. en W. delen mede, dat nog steeds geen urgentieverklaring verkregen kon worden voor de bouw van gymnastiek lokalen bij de openbare uloschool (Karei Doormanschool) en bij de Wethouder Huibregtseschool (openb. lagere school) Op het laatste verzoek aan de minister antwoordde de bewindsman, dat Wasse naar zich, vergeleken met de landelijke situatie, ln een relatief gunstige positie bevindt. Wat de kleuterscholen betreft: de openbare kleuterschool in Wassenaar zuid en de Prinses Margriet-kleuter school zullen hoogstwaarschijnlijk op 1 september 1960 het nieuw te bouwen schoolgebouw aan de Bremhorstlaan in gebruik kunnen nemen. Voor de open bare kleuterschool voor het dorp en omgeving kan in 1960 een urgentiever klaring worden tegemoed gezien Van de bijzondere kleuterscholen, die wachten op een eigen gebouw, heeft tot nu toe alleen de Montessorieschool aan het Zanderijpad een urgentieverklaring verkregen. BEURSOVERZICHT Internationals zeer vast Amsterdam, 1 december Bij tamelijk ruime handel waren alle internationale waarden vanmiddag vast tot zeer vast. De markt werd tot hogere koersen gestimuleerd door de vaste ten dentie waarmee Wall Street was afge komen. Vooral de elektronische waar den lagen er vast in de markt, terwijl daarnaast Kon. Olies 34 dollar hoger sloten. Een en ander had tot gevolg dat de Philipspapieren op het Damrak op 737% grif uit de markt werden genomen. De slotkoers van gisteren bedroeg 729'.De arbitrage had in deze hoek kooporders voor Zwitserse rekening ter wijl ook voor New York werd gekocht. Unilever aanvankelijk kalm op een prijs van 716, plus 7% punt, ontmoetten ge durende het verdere beursverloop een groeiende belangstelling voor Buiten landse rekening (New York). Hierdoor steeg de koers tot 718. Evenals gisteren weer vlot in de AKU gehandeld op circa 412, tegen een vorige slotprfjs van 403%. Kon. Olies waren op f. 163,70 een rijks daalder boven de slotkoers van gisteren. De vraag voor deze aandelen kwam hoofdzakelijk van lokale zijde. Gisteren bereikten de olie-aandelen een echt ouderwetse omzet van 27.700 shares. Ook vandaag werd er weer vlot in het olie fonds gehandeld. KLM werd ingevolge Wall Street, lager geadviseerd. De betere vrachtenmarkt bracht we derom hogere koersen voor het .achter gebleven gebied", dat Scheepvaartwaar den heet. De handel in deze hoek was vrij levendig; er werden doorelkaar koerswinsten geboekt van 2 tot 4 pun ten. Aandelen Koninklijke Boot zetten gisteren nominaal om f. 148 000. De lei dende cultures eerder iets hoger bij een minimale affaire. In de Staatsfondsen werd goede steun geboden, waardoor de markt zich goed hield met doorelkaar een prijshoudende tendentie. Certificaten American Motors werden enige dollars hoger geadviseerd op de a.s. stocksplit en de gunstige dividenden. De lokale afdeling gaf een hogere ad viesprijs te zien voor Simplex, op het verschenen jaarverslag. Ned.-Am. Fit ting. op de betere resultaten. Verder ho gere adviesprijzen voor Vredestein Rub ber. ENOT, Leidsche Wol en Grootban ken. WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 december. Londen 10.57%—10.57%; New York 3 77A—3 77f|; Montreal 3.97%—3 97%; Parijs 76 95—77.05; Brussel 7.54%— 7.55%; Frankfort 90.52—90.57; Stock holm 72 88%—72.93%; Zürich 86.97%— 87.02%; Milaan 60.84%—60.89%Kopen hagen 54 70—54.75; Oslo 52.87%—52.92% Wenen 14.56%—1457%Lissabon 13.18% —13.19%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 1 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% ioo% 100% Ned '59 4% 100% 100%GL Ned '59 4% 9811* 98 %GL Ned '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 67% Ned 47 3% (3) 91% 92 Ned 51 3% 95% 95% Sed 53 (3%) 9311 93% Ned '56 3% 931i 93% Ned '48 3% 87% 87% Ned '54 3% 87% 87 Ned '55 I 3% 89% 89% Ned '55 II 3% 90% 90% Ned *37 3 89 89%GB Dollarlng '47 3 89%GB 90% Investeringscert 3 97 9611 Ned 62-64 3 9<%GB 97% Indie '37 A 3 92 jt 92% Grootboek 46 3 89%?B Ned WB 6% 109% 109 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind B 40% 41%GB Nat Handelsbank 154 Ned Handelmy 248% 24914 Amst Rubber 110% 111% HVi 'S. 180GB Senembah .«1, 614 AK.U405% 413 Berkei's Patent (v.) _2n^0GB 282GB Calvé Delft cert '08 ,10 Deli My en (Ver) 1(8-0 159.8O Kon Pap v Gelder 259 %GB 261',GB Hoogovens cert 745GB 742GB MUller en Co N5 400GB 419GB Ned Kabelfabr 412GB 417GB Philips 729% 737 Philips pref 260GB 265GB Unilever 708% 719Ji Wilton Feyenoord 200 201% Bill ton 2de r 335 339 Dordtse Olie gew. 7,39 747% Kon Olie (f20 -) 163 i65 Idem (50 f 20—) 16150 163 60 Holl Amer iyn 162 167% Java China Paket 149GB 155 KL51 117.50 JJg Kon Ned Stmv My 169% 174'/. Kon Paket My 132 134% Stoomvaart My Ned 169 j72 Nievelt Goudr cert 137% 140 v Ommeren cert 245 250%GB Kon Rott Lloyd 148% 149 Ned Scheepv Unle 141% 144% NIE'I ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 3.. 94 95% idem 48 i3%) 93 R'dam '52-1 (4 V, 99 99 idem 57 I-II) (3%) 94 Z-Holland '56 (4%) 96 i I Bankwezen Bank N. Q 58 (5%) 104 id NWB 52 (4%) 97% Industr Obligaties Philips Dollarlng 51 94% Premleleningen A'dam '53 3 95% A'dam '51 2% 82% A'dam '56 I 2% 81 Adam '56 U 2% 90% Eindhoven '54 2% 80 Enschede '54 2%80 ,V Den Haag '52 I 2% 88% Idem II 2% 88% Rdam '52 I 2% 89% Idem n 2% 89% Idem '57 2% 100 Utrecht '52 2% 92% Z.-Holl 1957 2% 95% 104 97 94% 95% 83% 81% 90% 80^ 88%B 87% 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 218.50 219 Amst Bank 321% 324% H5Ü cert 252% 252% Rott. Bank 285 287% Twentse he Bank 262% 260 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 404 406 Borsumy. 72„ 74 K. N Ed .met. A-AA 94 94 Idem pref. wd. g4 94% Electrolasmy 345 346 Kon Ned Grofsm 182 185% ilou Constructie 455 Ing bur v Bouwnyv 273 270 Internatlo159% 159 Int. Kunststoff. Ind. 60 L Leidse Wolsplnnery 390 392% Rott. Droogdok My. 600 605 Sikken's Lakfabr. 745 740 Ver Touwfabrleken 292 292 Walvisvaart 120% 120% Wernlnk's Betonm 159 159 Van Wyk Textiel 96%B Zaalberg 130 B Spoorwegen L)eU Spoorweg Mil 6%B 6% Amerik fondsen Canadian Pacific R 25% 25 A Intern Nickel 104 104% Anaconda 63 64 Bethlehem Steel 55 54% Cities Service 49% 50% General Motors 53% 53}J Kennecott 94% 94% **teel 72% 72% Shell Oil 75% 76% Union Pacific 30% 31 Un States Steel 97 S 97%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9