Festivalconcert van het Nederlands Madrigaalkoor: 12%-jarig bestaan Ka Vee Wee M=22 Voorzitter Zandbergen gehuldigd BEEDER Hocgewoerd 90, Leiden Jochum naar Amsterdam of Los Angeles door plotseling ontslag Oostduitse communisten bliezen doodslag op tot politieke moord WOENSDAG 25 NOVEMBER 1959 Drie vermaarde solisten werkten mede Twaalf en een half jaar „Nederlands Madrigaalkoor" is gisteravond in de met fraaie witte bloemstukken stemmig versierde Stadsgehoor zaal herdacht met een groots opgezet „Festival-concert, waarin spe ciaal de solisten een groot aandeel hadden. Eerst na de pauze werd aan het koor een grote taak opgelegd, namelijk in Haydns' „Nelsonmis". Voor het eerst was dit kleine koor, dat reeds een grote staat van dienst achter de rug heeft, toevertrouwd aan de bekende Utrechtse dirigent-componist Herman Strategier, wiens inspirerende leiding een nieuwe impuls voor dit op zichzelf al op zulk een hoog niveau staande koor betekende en die verblijdende prespectieven opende. Drie zangsolisten van grote faam verleenden medewerking, t.w. de sopraan Erna Spoorenberg, de alt Aafje Heynis en de bas David Hollestelle, ieder voor de pauze afzonderlijk aan de beurt. Bij hen had zich op het laatste moment gevoegd de tenor Gerard Honig als plaatsvervanger voor de plotseling verhinderde Chris van Woerkom. Het feit, dat een veelzijdig programma op uitvoering wachtte, deed ons met goede verwachtingen dit jubileumconcert ingaan. Die verwachtingen zyn niet be schaamd! Interessant was onmiddellijk de ken nismaking met Strategiers' „Septem Cantica". Uit deze cyclus van zeven serene, van een contemplatieve sfeer doortrok ken zangen - ten dele Mariazangen Franse prijsverlagingen hebben succes De actie tot vrijwillige prijsverlaging, die gisterochtend in de Franse kruide- niersbedrijven is begonnen, zal voor het einde van het jaar worden uitgebreid tot andere takken van de levensmiddelen- bedreven. De Franse Federatie van Levensmiddelenbedrijven, waarbij 250.000 kleinhandelaars (slagers, melkinrichtin gen, groente- en fruithandelaren, etc.) over geheel Frankrijk zijn aangesloten, zal op 4 december in Parijs een plan tot „commerciële mobilisatie" bespre ken, dat tot doel heeft de prijsverla ging algemeen door te voeren. De leden van de Federatie zal volgens dit plan worden verzocht een verklaring te teke nen, waarin zij op zich nemen hun waren tegen „schokprijzen" aan hun klanten te verkopen, met behoud overi gens van de kwaliteit. Intussen zijn in de etalages van tal van warenhuizen in Parijs en haar voorsteden aankondigingen verschenen van de prijsverlaging voor 250 kruide niersartikelen, deze verlaging varieert van 6 tot 15 procent. Reina Prinsen Geerligsprijs voor J. Bernlef In de aula der gemeente-Universiteit te Amsterdam is gistermiddag de Reina Prinsen Geerligs-prijs 1959 (een literatuurprijs voor auteurs jonger dan 25 jaar) uitgereikt aan de 22-jarige J. Bernlef (pseudoniem voor H. J. Mars man) uit Amsterdam. De jury kent deze prijs toe in de eerste plaats voor Bernlefs verzenbundel .Kokkels". Zij meent dat deze bundel het meest voor een onderscheiding in aanmerking komt omdat de geest, die er uit spreekt zeer persoonlijk en levensvat baar is. ,,De dichter beperkt zich niet alleen tot de smalle ik-lyriek, doch brengt een wijder, welhaast wijsgerig element in zijn werk". Zij constateert voorts dat de onderscheidene zich ook als prozaïst getalenteerd toont door zijn scherpe blik en goed gekozen suggestieve de tails. Twee inzenders kregen een eervolle vermelding, n.l. de 25-jarige Helga Ruedsamen uit Den Haag voor haar drie novellen „Voor de kantlijn" en de 24-jarige Chris Verheugd, uit Amster dam, voor zijn verhalenbundel ,,Tram der verdoemden". De jury constateert dat de inzendin gen van dit jaar een veel beter peil hebben bereikt dan die van het vorige. De jury bestond uit: Anna Blaman, Antoon Coolen, Clara Eggink, Karei Jonckheere en dr. J. W. Schulte Nord- holt. Laatstgenoemde stelt er prijs op mede te delen zich noch met deze be kroningen noch met de eervolle ver meldingen te hebben kunnen vereni gen. De overige juryleden hebben hier over hun spijt betuigd. De jury van de Zuidafrikaanse Reina Prinsen Geerligsprijs, bestaande uit prof. G. Dekker, prof. dr. W E. G. Louw. prof dr. D J. Opperman .prof. Oosterman en prof dr. P. v Wijk Louw, heeft geen der in het Zuidafrikaans geschreven werken waardig bevonden om met de Reina Prinsen Geerligs prijs voor Zuid-Afrika van dit jaar te worden bekroond. De heer C. den Heiden omhing voorzitter Zandbergen de versier selen van de „Dankpenning" (Foto L.D./Holvast) blijkt opnieuw Strategiers' streven naar melodische verrijking van de religieuze muziek. Hoewel „eigentijds" is hier geen sprake van een cerebraal experiment. Deze vloeiende, bevattelijke zangen spre ken tot hart en gemoed! Daarbij steekt de donkere stem van Aafje Heynis con trasterend af tegen het lichte en door zichtig behandelde, accompagnerende instrumentarium, in casu van het Residentie Kamerorkest, dat het pasto rale karakter dezer zangen accentueer de. Aafje Heynis heeft de zangen met de geboden eerbied en ingetogenheid voor gedragen. Een sterke overgang vormde hierna de door David Hollestelle tech nisch gerijpt èn met overgave gezongen Kantate No. 56 van Bach „Ich will den Kreuzstab gerne tragen", waaraan het tedere gezongen koraal „Komm, o Tod!" een ontroerend besluit verleende. Erna Spoorenberg betoonde zich dit maal de grootste van de drie. Het is be paald verrassend te horen hoe enorm haar stem zich ontwikkeld heeft. Ma gistraal beheerst, in grote rust en supe rieur van ademtechniek zong zy de be roemde aria „Et incarnatus est" uit Mo- zarts' „Grosse Messe", gevolgd door het bekend en geliefd „Laudate Dominum". In 't laatste vervulde ook 't koor uitne mend zün taak. De magnifieke stemkwa- liteiten van Erna Spoorenbergs' stra lend resonansvolle en warmgetinte so praan, stempelen haar tot een der op merkelijkste zangeressen van deze tijd. Nederland mag trots op deze stem zijn! Eerst na de pauze kon men zich een voldoende oordeel vormen over de ont wikkeling van het koor. Strategier beschikt met vakmanschap over een soepele en toch pittige directie techniek, beheerst zowel koor als orkest. Hij heeft het nodige overwicht. Ook in Haydns' Nelsonmis - een van de zeldza me, die voor deze tijd nog pakkende de len bevat - heeft hij dit bewezen. Deze mis werd geschreven ter gelegenheid van Nelsons' overwinning bij Aboekir, waar van het hymnisch-jubelende karakter spreekt. Het koor zong levendig, gedurfd en markant: het bleek zich veelzijdig te kunnen ontplooien. De zang klonk fris en juichend, lichtvoetig en met grote ritmische precisie. Haydn verstond de kunst gemakkelijk en dankbaar voor de stemmen te schrijven. Zo viel er dus nog te genieten van dit werk, waarin de re- minicenties aan „Die Schöpfung" ve lerlei zijn. Alles verliep onder Strategiers' stu wende leiding naar allerbeste wens. De verschillende groepen stonden in hecht onderling verband tot elkaar. De genoemde solisten droegen bij tot het welslagen, speciaal Erna Spooren berg in haar waarlijk imponerend gezon gen partij. Gerard Honig kon het niveau der anderen niet benaderen, zijn stem- kleur detoneerde in de ensembles. Het dankbare applaus der goed bezet te zaal bewees, dat deze mis ook voor de huidige generatie nog veel aantrekke lijkheid bezit. Voorzitter Zandbergen heeft de da messolisten met artistiek gekozen bloem ruikers vereerd. Na afloop vond in intieme kring een hartelijke huldiging plaats van de ener gieke oprichter van het koor, de heer C. Zandbergen. Deze ontving uit handen van de heer C. den Heiden als eerste de zo juist ingestelde „Dankpenning" van het koor, voor al hetgeen hij presteerde. Dat dit niet gering is geweest, zal een ieder beamen. De heer Zandbergen werd met de versierselen van deze penning omhangen. Op zijn beurt bood de heer Zandber gen enkele zeer verdienstelyke koorle den, alsmede de dirigent een geschenk in. Feestelijk besluit van een feestelijke gestemde avond, o.m. bijgewoond door wethouder J. C. van Schaik. Met hernieuwde moed gaat men nu op naar het zilveren jubileum! H. Wen Uw kind aan een aanslag en een mooie klank. Een kostelijke piano hoeft beslist niet kostbaar te zijn! Bel of schrijf om onze foto-brochure Amsterdam - Arnhem - Breda - Rotterdam Een vreemd geval Tegenspraak namens Concertgebouworkest (Van onze correspondent te Bonn) Plotseling heeft de bekende dirigent Eugen Jochum dezer dagen per 31 decem ber a.s. ontslag gevraagd en verkregen als leider van het Symfonie-orkest van de Beierse Radio. In Miinchen gaat het gerucht dat Jochum genoemd zou worden als opvolger van Eduard van Beinum als dirigent van het Concertgebouworkest, maar ook is bekend dat hij in aanmerking komt voor een dirigentenpost te Los Angeles (V.S.). Jochum heeft een uitstekende naam in de Bondsrepubliek. Juist hierom en om de wijze waarop zijn ontslag tot stand kwam, wordt thans in de Beierse hoofdstad van een sensatie gesproken. Immers, enige dagen nadat hij met zijn orkest was opgetreden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het door hem opgerichte radiosymfonie-orkest en een tweetal dagen, nadat in de Beierse pers juist over dit concert bepaald ne gatieve kritieken waren verschenen, eiste Jochum dat zijn contract zou wor den opgezegd. Dit contract voorzag in een driejarige verlenging na tien jaar dirigentschap. Als reden voerde hij aan dat de Miinchense pers gebrek aan be grip voor zijn werkzaamheden had, maar ook zouden er moeilijkheden zijn met de zakelijke leiding van zijn orkest. De zakelijke leiders lieten er overigens evenmin gras over groeien: zij stemden met Jochems voorstel in Vreemde gang van zaken Te München vindt men deze gang van zaken bijzonder vreemd. Jochum en zijn orkest hadden kort tevoren bijzonder veel succes geboekt tijdens een tournee in een reeks landen, w.o. Nederland. Men kon zich voorts niet indenken, dat enige slechte kritieken werkelijk de oorzaak zouden zijn van dit ontslag, hoewel algemeen bekend is dat Jochum .een nogal gevoelig man" is De achtergrond zoekt men dan ook noch in de slechte kritieken noch in de gevoeligheid van de dirigent, maar in het geval-Götze. Het blad Die Welt meldde dezer dagen hierover dat Jochum samen met de leider van de afdeling muziek van de Beierse radio, Götze, het orkest uit het niets had op gebouwd en er inderdaad een van de beste West-Duitse orkesten van had ge maakt. Götze geraakte in ongenade toen bleek dat hij een dr.-titel ten onrechte had gedragenHet was steeds Jochum geweest die er op gestaan had samen met Götze te blijven werken. Götze ook was steeds tegemoet gekomen aan alle wensen van Jochum b.v. op het stuk van de personeelsvoorziening. Göt- zes opvolger daarentegen was niet zo soepel en keek meer naar de begro ting dan naar Jochums eisen. Het is om dit alles dat men te Mün chen niet veel gelooft van Jochums „gevoeligheid" voor de perskritieken. Openlijk zegt men: „de man wil weg Amsterdam en Los Angeles lokken! Daarnaast betreurt men het toeh zeer lat Jochum, die uit Hamburg komend te München een zeer goede naam wist te verwerven zal vertrekken. Mr. H. J. Waage, zakelijk leider van de Nederlandse Orkeststichting tot beheer van het Concertgebouworkest, zei ons naar aanleiding van geruch ten uit München, dat een aanstelling van Eugen Jochum als vaste dirigent van het orkest op korte termijn niet wordt overwogen. De heer jochum reedt regelmatig als gastdirigent op; dit zal ook in de naaste toekomst zo blijven. Hy heeft soortgelijke verbin tenissen in Amerika. De vraag of de heer Jochum al dan niet serieus kan didaat is voor een vaste plaats bij het Concertgebouworkest wilde mr. Waage vooralsnog niet beantwoorden. Ruim een miljoen voor „Redt een kind" Vanochtend overschreed het girosaldo ten name van de actie ,Redt een kind", de door de VPRO georganiseerde vluch- telingenactie voor Algerijnse kinderen in Marokko, de miljoen gulden. Tot vandaag gaf het Nederlandse volk f. 1.019.872,78, waarmee goed 10.000 van hen deze winter kunnen worden voorzien van warme kleding en schoeisel. Advertentie VICTORY een lichte sigaar j voor Sastroamid j o j o protesteert weer Indonesië heeft gisteren bij monde van dr. Ali Sastroamid jojo in de be- heerschapscommissie van de VN op nieuw geprotesteerd tegen wat hij noemde „de militaire bezetting van Wectelijk Nieuw-Guinea door Neder land". De commissie begon haar jaarlijkse debat over de gebieden zonder zelfbe stuur. Dr. Sastraomidjojo sprak van „een flagrante schending" van de overeen komst tussen Nederland en Indonesië om het geschil over Nieuw-Guinea door onderhandelen op te lossen. „Nederland heeft niet het recht", zei hij, „de VN rapport over Nieuw-Guinea uit te bren gen als was het een gebied zonder zelf bestuur. Het maakte volgens hem deel uit van Indonesië. De Nederlander prof. S. Korteweg verklaarde, dat Nederland zijn soeve reiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea als vaststaand beschouwt. Enveloppe met f 9500 te Leeuwarden vermist De postale recherche te Leeuwarden zoekt reeds enige dagen naar een en veloppe met f. 9.500, die door een post bode wordt vermist. Hij moest het geld bezorgen bij een aannemingsmaat schappij in Leeuwarden, die het voor de uitbetaling van lonen zou gebruiken. Men weet nog niet zeker of de envelop pe door de postbode werd verloren of dat iemand het geld heeft ontvreemd, toen de postbode, die zijn mand niet had afgesloten, even afwezig was. Koopt Nederland 200 straaljagers Nederland, België en Italië overwegen 400 in West-Duitsland in licentie ge bouwde F-104 „Starfighters" te kopen, aldus is van gezaghebbende zijde in Bonn vernomen. Nederland zou 200 straaljagers van dit type willen kopen, België en Italië elk 100. Wanneer de transactie doorgaat wordt de F-104 de standaard jager- bommenwerper van de Wesbeuropese en Noordamerikaanse luchtmachten (UPI) NedMadrigaalkoor met de soli, ten tijdens Haydns Nelson -mis. (Foto L.D./Holvast) Een man ging met vakantie Onzinnige beschuldiging: metaalbewerker Krahmann slachtoffer van fascisten Poging tot verdere isolering van de Oostduitse bevolking (Van onze correspondent in Bonn) Op welk een laag-bij-de-gTondse wijze men van communistische Oostduitse zijde propaganda weet te maken, blijkt uit het geval-Krahmann. Mag men de Oostduitse pers geloven, dan is hier een Oostduitse communist door „de Jacht honden van Schroder en Strauss ver moord" Op zondagavond 18 oktober ging de in Oost-Duitsland wonende metaalbewer ker Otto Krahmann met zijn West- duitse zwager, by wie hij een paar dagen logeerde, in een Hannovers café een biertje drinken.. Er ontstond wat ruzie in het café met een Pool, waarop Krahmann en zijn zwager de deur uit gewerkt werden. Buiten gekomen, ge raakten ze tussen enkele vechtende mensen, met wie ze niets te maken hadden. Een 19-Jarige kreeg van „iemand" maar niet van Krahmann of van diens zwager een trap, draaide zich om, sloeg „iemand" mei een stuk yzer op het hoofd en liep weg. Die „iemand" bleek later Krahmann te zyn. die spoedig daarop stierf. Een week later had men in Oost- Duitsland van de dode Krahmann een communistische held gemaakt, een mar telaar. die „gevallen" was omdat hij in de Bondsrepubliek openlyk voor de „D.D.R." de communistische Oost duitse „Deutsche Demokratische Repu- blik" party had gekozen. Men verge- ïyk hem met vermoorde politici als Rosa Luxemburg, Rathenau, Liebknecht en ThalmannU Men haalde het in de Oostduitse pers zelfs in zyn hoofd te vertellen, dat Krahmann was vermoord door „Bonner fascisten", die niets moes ten hebben van de ontspanning in de politiek van de laatste maanden Minister van Defensie Strauss, van Binnenlandse Zaken Schroder. van Vluchtelingenzaken Oberlander, hen zag men in Oost-Beriyn als de hoofddaders van deze „moord" De Oostduitsers hebben dit geval op "_e wyze verder opgeblazen. Een z.g. arbeiders- grootse, maar bepaald laai brigade in een staalfabriek verplichtte zich terwille van „de vermoorde klasse kameraad" een extra-prestatie te leve ren: overuren maken, meer staal produ ceren Er kwamen protestdemon straties voor, waarop gezegd werd, dat iedere Oostduitser, die naar West-Berlijn reist, zijn leven niet meer zeker is Doel heiligt middelen En daarmee kwam de aap uit de rode 1 mouw. Hoewel Krahmann n.l. helemaal geen lid was van de Oostduitse commu nistische partij, de S.E.D., moet zyn dood er toe dienen om de Oostduitsers ervan af te houden West-Duitsland te bezoeken.. Krahmans weduwe werden woorden in de mond gelegd, die de arme vrouw nooit gezegd kan hebben. Men lokte dezer dagen Westduitse familie leden uit de Bondsrepubliek naar Oost- Duitsland, zogenaamd om deel te nemen aan plechtigheden na de begrafenis van Krahmann, in werkelykheid om ver hoord te worden door de Oostduitse politie. Die trachtte deze mensen uit het Westen, die by het geval niet eens aan wezig waren geweest, er toe te brengen te beweren, dat Krahmann was ver moord, omdat hy voor het communisme party had gekozen. Zó ver gingen de Oostduitse autoritei ten, dat zy Krahmanns weduwe officieel „benoemden" tot „slachtoffer van het fascisme" en haar een pensioen gaven, zoals de weduwen van de slachtoffers van het nationaal-socialisme hebben ge kregen. De arme vrouw heeft deze com munistische poespas rondom haar over leden man niet kunnen verdragen: met een zenuwinstorting moest ze in een ziekenhuis worden opgenomen. Oost- Beriyn evenwel haalt uit dit geval wat er in zit: men wil de Oostduitse burgers nóg verder isoleren van hun Westduitse familieleden. Men wil ze meer dan ooit dwingen „thuis" te biyven Het gaat vlugger enbeter als U er Kloosterbalsem (Akker-Balsem) op doet. Die heerlijke en zuiverende wond- balsem reinigt en heelt wonden van allerlei aard. (speciaal ook brandwonden), en be- vordert de groei van de nieuwe huid. Maar ook als wrUfmiddel bi) reumatiek, spierpijn en lendenpijn wordt Kloosterbalsem al drie geslachten lang geprezen met de woorden. ..Geen goud zo goed." MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 24 novem ber Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 7.40—10.10, idem A 2 4.50—7.10. id. BI 7.509.50, idem B2 1.402.90, Idem C 1 4.204.40, Idem C 2 3.204.40, andij vie I 24—39. idem II 19—25; boerenkool 2225; breekpeen B (per kist) 4.10, idem D 4.805.10; rodekool I 18; groene kool 2 1520. Aanvoer: waspeen 54.000 kg., waar van 32.000 kg. voor export werd verkocht. RIJNSBURG. 24 november Bloemen veiling Flora: Tros-chrysantenGolden Sail 85—90; Bacchus 8085; Wil con 70 75; Joseph 9095; Brigitte 7580; Thel- ma 90100; Kauffmann 7580; Little America 75—80; Paris 8595. WOERDEN, 25 november Kaasmarkt: Aangevoerd 46 partijen. Ie kwaliteit 2.44 2.50, 2e kwal. 2.372.43, 3e kwal. tot 2.75. Handel kalm GEVRAAGD Inkoop goud, zilver en Ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Ringenhuls, Mors- straat 9. Leiden. Voor Oegst- geest: Geversstraat 47. Q Te koop of te huur gevr. kleine woning, in centrum stad of Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad no. 7514 k. H Jongens gevraagd, van 14 16 jaar. Aanmelden: Uiterste gracht 144. Q Bremmer vraagt antieke meubelen, koperwerk, kristal, Saksische groepen, goud, zil ver, verder alle soorten an tiek. Bremmer. Goegerrltst. 1. telef. 22791. 3 Gevraagd een net dagmeis je. Meerdere hulp aanwezig. Z a. t. m. 's avonds na 6 uur. Mevr. VosmaerRöell, Rapen burg 83, Leiden. M Jonge vrouw vraagt thuis werk. Beschikt over veel vifje tyd. Onverschillig wat. Brieven bur. van dit blad no. 7978 k. Te koop gevr. kleine ben zinemotor. 25 p.k. Brieven m. pr.opg. enz. B. M. Hoop, Rijks straatweg 22, Sassenheim. fj I)oor particulier gevraagd een kleine auto. Na 1952. Brie ven bur. v. d. blad no. 7964 k. Een wlnkeljuffr. gevr., liefst met enige ervaring, niet Jonger dan 20 Jr. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Banketbakker^) W. van Duik, Varkevisserstr. 37, Katwijk aan Zee. rj Kistenfabriek C. Guldemond Valkenburgseweg 19 a, Katwijk aan den Rijn, tel. 01718 - 2843. Gevraagd voor onze zagerij een geroutineerde zager. Tevens kunnen er enkele Jongens ge plaatst worden. Jongeman, b.b.h.h., zoekt ongem. kamer of zolderk„ per 1 Jan. Brieven bur. van dit blad onder no. 8042 k. H Gevraagd, door Juffrouw, b. b. h. h.. gestoffeerde zit- slaapkamer met kook- en was gelegenheid. Brieven bur. van dit blad onder no. 7984 k. SWinterberging voor auto, efst omg. Kool gevraagd. Br. bur. v. d. blad no. 10824 k. KJ Heer, b. b. h. h„ zoekt 2 vrUe lege of gestoffeerde kamers. Liefst centrum stad. Brieven bur. v. d. blad no. 8002 k. Spoed. Net persoon vraagt f 500, tot april '60, ineens met 10 procent terug. Brieven bur. van dit blad no. 8016 k. Jong echtp. zoekt gestoff. of ongem. kamer met gebr. v. keuken, beiden b.b.h.h. Brie ven bur. v. d. blad no. 8020 k. B Badkuipen te koop gevr. Br. bur. v. d. blad no. 10825 k Woningruimte gezocht door jonge mensen. Brieven bur. v. d. blad ondeor no. 8045 k. Jongedame, b.b.h.h.. zoekt ongem. kamer of zolderk., per 1 Jan. Brieven bur. v. d. blad onder no. 8043 k. K.-k. doktersgezin, (3 k., 2. 4, 7 Jaar) in Den Haag (bij zee), zoekt per 1 jan. of eer der. eerlijke opgewekte hulp in de huish. voor dag en nacht. Inl. worden gaarne ontvangen bur. van dit blad no. 10836 k. Flinke werkster gevr., in klein gezin, 2 ochtenden of 1 dag per week. Was buitensh. Telderskade 20. Gevraagd plck-up met in gebouwde versterker. Adres: woonschip „Waternimf", Schel penkade t/o. no. 45, tel. 25045. Gevr., wegens byz. famlüe- omst. der tegeniw. een dag meisje of hulp ln de hulsh. Julianalaan 2 c, Oegstgeest. Tel. 30033. B Net winkelmeisje gevraagd voor winkel- en andere werk zaamheden. Aanmelden: 5 Mei plein 96 of 86, Lelden. B Wie kan ons helpen aan ta felbiljart met toebehoren? De jeugd van Lisse zal er erg danxbaar voor zyn. Br. aan Jeugdhonkcomm. v. d. Ned. Herv. Gem. te Llsse p/a. Heren weg 252, te Llsse. Handige en nette Jongei esveld- Hofweg 29-33-37, te Voorschoten. B Te koop gevraagd een ln goede staat zijnde divan. Leemansstraat 42 (Lage Mors- weg). B Bridgepartners voor 1 of 2 maal per week gevr., door echt paar. Brieven bur. van dit blad onder no. 10839 k. Aangeboden B Jumbo spelen. Een leuk ge schenk voor Uw kinderen o.a. Electro, ganzenbord, hoedje- wlp. Ook sjoelbakken, trek bak ken, magnetische voetbalspe len, scrabble. Kwallteltsspeel- goed voor Iedere beurs. Het speelgoedmagazyn G. v. Brus sel, Haarlemmerstraat 267. B Te koop een jong Kees hondje, i J. oud. billijke prys, ras, prachtdler. Bydorpstr. 14, Voorschoten. B Aangeboden 2 valhelmen, maat 55. Zo goed als nieuw. Hoge Rijndijk 107. B Elektrische Trixtrelnen van af 29.75, ook Marklin en Flelschmann. Alle onderdelen los. Faller huisjes en boomp jes ook in bouwpakket, de grootste sortering en meeste service bij G. v. Brussel, Haar lemmerstraat 267. B Voor St.-Nlcolaas nog enkele kostuums te huur. compleet met Zwarte Plet, prima staat. Ook losse baarden, pruiken, mutsen, mijters, schmink enz. Het vanouds bekende adres: Feestartikelenmagazyn G. van Brussel, Haarl.straat 267. B Verhoog Uw gezelligheid op St.-Nicolaasavond met onze uitgebreide sortering surprises, St.-Nicolaaszegels, lnpakpapler. binddraad enz. Het vanouds bekende en goedkoopste adres: Feestar tlkelemmagazijn G. van Brussel, Haarlemmerstraat 267 B 2 eiken fauteuils met salon tafel, witte kinderwagen, ge heel compleet, bill, prijs aan geboden. Hoge Rijndyk 144, tel. 21306. B Aquarium aangeb. met \er- warming, verlichting en pomp. J. L. Klom, Dillenburgerstraat 20 a. Leiden. S Kanaries. Nog enige prima ngende vogels, tevens luxe kooi. zo goed als nieuw, pracht St.-Nicolaascadeau. Maurlts- straat 54 (by Maresingel). B Te koop Erres radio, ln zeer goede staat en nieuwe t v.-an tenne. Spoed. Na 7 uur. -Hansenstraat 79, Lelden. N Grootste sortering poppen bij ons, schildpad- en wtlde- brasDoppen, plasticpoppen met Ingeplant haar. mamastem, slaapogen, snoezige bruidjes. Alle noppen ln verschillende maten en pryzen. Het speel goedmagazijn G. v. Brussel, Haarlemmerstraat 267.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 15