wmmn Wordt U gekweld Met een enkel woord Agenda MAANDAG 23 NOVEMBER 1959 Van ernst tot ernst (Van onze t.v-medewerker) Tien jaar avond aan avond voor grote volbezette zalen zou Van Dalsum moe ten spelen om een auditorium te berei ken, dat ten naaste bij zaterdagavond zijn deel werd door de bijzonder goed uitgebalanceerde huldiging, welke de KRO hem heeft bereid. Defresne opende de rij terecht. Magda Jansens noemde hem de koning (waarvan er maar één is, tegenover tal van prinsen) onder de acteurs, Paul Huf en andere collega's, zoals Paul Steenbergen getuigden zon der pluimstrijkerij, maar vol eerbied en Jenny van Maerlant bovendien nog zeer lieftallig van htm vriendschap en bewondering. Daarop speelde de grote „Dal" een paar scènes uit zijn jubile umstuk „Sauls dood" voor, waarin de toneelspeler evenzeer als de toneel schrijver Abel Herzberg wist te impo neren. Ons enige bezwaar was, dat vooral dit deel te kort van duur was. maar ieder begrijpt hoezeer juist op deze fragmentarische manier televisie voor het levend toneel een stimulans zijn kan. Grote belangstelling voor 108-jarige Doordat de familie de toeloop zoveel mogelijk had beperkt is gisteren de 108e verjaardag van Nederlands oud ste inwoner, de heer W. H. Kostering. Delfgauwseweg 76 te Delft rustig ver lopen. Maar de bewijzen van belang stelling waren niettemin overweldi gend. De post had een enorme hoeveel heid gelukwensen gebracht, waarbij een groot aantal prentbriefkaarten, vooral van kinderen uit alle delen van het land. Uit Amerika kwam een brief van een Nederlandse familie, die in een tijd schrift over de 108-jaxige had gelezen en een dollarbiljet insloot „voor een sigaar tje". Leerlingen van de M. van der Werf-GeelenVan Alphen-school te Utrecht hadden allen een gelukwens ge schreven en deze aan elkaar geplakt tot een lange rol. De heer Kostering, die van plan is al die post op zijn gemak eens door te lezen, was echter het meest in zijn schik met het telegram van de Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland. Ook was hij best te spreken over de gelukwens en een fles wijn van Delfts oud-burgemeester, mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam en mevrouw Van Walsum, evenals over de sigaren, die hem door de Delftse sigarenwinkeliers waren aangeboden. Het gemeentebestuur van Delft, verte genwoordigd door de burgemeester, de heer D. de Loor en wethouder L. van Wingerden, kwam gisterochtend zyn felicitaties aanbieden en liet deze ver gezeld gaan door een geschenk onder couvert. Een grote verrassing was het bovendien, dat de burgemeester hem kon mededelen, dat de Koningin hem had opgedragen de jarige haar harte lijke gelukwensen over te brengen. Directeur-generaal Candau in ons land Met een Tupolev-straalvliegtuig van de Russische Luchtvaartmaatschappij Aeroflot arriveerde gistermiddag de di recteur-generaal van de Wereld Gezond heidsorganisatie (WHO), dr. M. G. Can dau, op Schiphol voor een driedaags be zoek aan Nederland. Dr. Candau bracht de afgelopen 12 dagen door in de Sov jet-Unie in gezelschap van de directeur van het Europese bureau van de WHO, dr. J. P. van de Calseyde. De 48-jarige Braziliaan, die sinds 1950 deel uitmaakt van de staf van de WHO te Genève en drie jaar later tot direc teur-generaal werd benoemd heeft o.m. besprekingen gevoerd met de Russische minister van Buitenlandse Zaken en die van Volksgezondheid, in het raam van een nauwere samenwerking van de zgn, Medical Research in Amerika en Rus land. In Amerika toont de overheid grote belangstelling voor het wetenschappe lijk medisch onderzoekingswerk. Tijdens het bezoek van Kroesjtsjef aan de V.S. werd in principe overeengekomen een samenwerking tot stand te brengen tus sen Amerikaanse en Russische geleerden. „Een grote stap voorwaarts", zo noem de dr. Candau, bij wiens organisatie ook Rusland aangesloten is, deze beslissing. Hij zei in Moskou het grote belang van het medisch onderzoek nog eens te heb ben onderstreept, waarbij hij vooral de nadruk heeft gelegd op de vorming van medische specialisten, die in de onder ontwikkelde gebieden nodig zijn voor de bestrijding van allerlei ziekten. De heer Van de Calseyde roemde de samenwerking met de Nederlandse me dische onderzoekers, van wie hij veel steun ondervindt, vooral op het gebied van virus- en geestesziekten. Dr. Candau heeft vanmorgen een be zoek gebracht aan het Waterbouwkun dig Laboratorium te Delft en vanmid dag een onderhoud gehad met de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezond heid, mr. dr. Chr. J. M. A. van Rooy en met de staatssecretaris van Buitenland se Zaken, dr. H. R. van Houten. Morgen zal hij o.m. een bezoek bren gen aan het nieuwe laboratorium van de bloedtransfusiedienst te Amsterdam. „Prix de la critique" voor prof. Jan Wieqers De Nederlandse sectie van de „Asso ciation internationale des critiques d'art" heeft besloten voor 1959 de „Prix de la critique" toe te kennen aan prof. Jan Wiegers, „vanwege diens verdienste als schilder, tekenaar en graficus, en als blijk van waardering voor de belangrijke bijdrage die zijn oeuvre betekent voor de Nederlandse beeldende kruist van deze eeuw". Nederlander in Indonesië tot 10 jaar veroordeeld Daarna werden we getrakteerd op een wat melig aandoend Weens muziekge- val dat echter tijdig een zwierig einde nam. Na een schooljongensachtige intro ductie kwam een tweede ster aan bod, ditmaal in luchtiger en lichter genre, maar wel van topklasse. Waarom haar eerste nummer zo afschrikwekkend moest zijn, is ons niet duidelijk gewor den, maar na de bijzonder gevoelige in leiding op „Jour du Seigneur" had ze haar klasse bereikt en waarschijnlijk ook grote scharen kijkers, die Caterine Valente nog nimmer hoorden of zagen, overrompelend verrast en veroverd. Het heeft weinig zin om nummer voor num mer te gaan beschouwen, omdat zo'n inventarisatie geen ander nieuws bren gen kan dan een serie eentonige super latieven. Terwijl juist de kracht van haar optreden lag in de rijke variatie, waaraan haar ongedwongen persoon lijkheid een frisse charme toevoegde, die nauwelijks verstoord werd door te intense close-ups. Het orkest van De Latte droeg dapper bij aan de glorie. Het interview van Steye van Branden burg, wiens optreden wij graag even frequent zouden zien als dat van zijn vrouw (tweede omroepster van de NCRV) getuigde van bekwaamheid ook buiten het toneel. Pater Verhagen stelde met originele visuele middelen het goddelijk werk in de natuur tegen over het menselijk knutselwerk, dat ons soms tot zo grote bewondering kan brengen. De KRO is er in geslaagd de amuse mentsavond, die van ernst via chansons en thriller zonder moord van Hitchcock weer in de ernst uitmondde, een boeiend en evenwichtig geheel te componeren. Een prestatie, die omdat ze nergens afzakte naar goedkoop ver maak en dus in zijn soort niveau hield onze regelrechte bewondering ver dient. Vakbekwaamheid en goede smaak hebben tot dit bijzonder fraaie (en zeldzame) resultaat meegewerkt. En ruime materiële middelen, want de nog geen dertigjarige temperamentvolle Italiaanse kreeg tienduizend gulden voor een zesminutenoptreden voor de Amerikaanse t v. Zó diep kan echter de KRO niet in de beurs tasten, want dan zou ze ver door de bodem steken, Te meer valt het te waarderen, dat met behulp van een volle Ahoy-hal deze stunt kon worden gearrangeerd. Originele aanpak (Van onze t.v.-medewerker) Vla een omweg, die ontsprong ln En geland met sterk eigen standpunt en die voerde naar de ontmoeting, wel ke tot onderling begrip leidde, van Duitsland en Frankrijk, kwam mr. Hil- termann zondagavond te spreken over De Gaulle, die zijn 69ste verjaardag vieren kon. Hiltermann, die soms onder door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat kan baten, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f2.40 en f8.88. een schijn van objectiviteit, van een duidelijk eigen en soms zeer persoonlijk standpunt blijk geeft, kreeg daardoor gelegenheid een verwijt, dat ook onge veer verjaarde, nl. van een voorkeur voor de schijnbaar niet van dictatoriale smetten vrij zijnde oud-generaal, te ontzenuwen. Hij kon thans en niet zonder goede gronden zeggen, dat het toch allemaal niet zo gek was, wat De Gaulle in de politiek van zijn land nastreeft, daarbij speciaal doelend op de bijzonder originele en gedurfde aan pak van het Algerijnse probleem, dat door de vrijheidsbeweging overigens niet adequaat beantwoord lijkt te wor den, volgens de spreker. Nummer twee op het programma van de AVRO was de fotograaf Van der Eiksken, die thans eerst echt als globe trotter-filmer startte en dat deed zoals van een begaafd en sterk visueel inge steld mens verwacht kon worden. Via de omweg van kijken naar van alles wat aan een boot vast zit en het scherp observeren van mooie Franse meisjes, belandde hij op de markt van Dakar. Een volkomen onorthodox filmverslag van grote levendigheid en getuigend van frisse humor. Al deze omschrijvingen gelden even eens onverkort voor Pierre Jansen, de museumdirecteur uit Schiedam, die een kunstwandeling door vele eeuwen met zevenmijlslaarzen en trillende handen tot een boeiend eind bracht. Hij zal wel weer de nodige kritiek krijgen, maar we zijn er niettemin van overtuigd, dat niet alleen hij, door zijn onderwerp wordt gebiologeerd, maar door hem vele kijkers door de kunst zullen worden ge pakt. Daarmee zal een groots doel worden bereikt en dat is het streven waard, al wordt het dan door vlekjes ontsierd. Laten de critici niet vergeten, dat een gestroomlijnde uitzending de dood voor alle artisticiteit zou betekenen. Welk een kunstgevoelig team hij vormt met regisseur Timp, bleek aan het slot, waarin hij een filmpje van de brug bij Zalt Bommel vergezeld deed gaan van een pretentieloze en daardoor zuivere declamatie van Nijhoff's gedicht. Een prachtige afsluiting, die schril afstak bij het begin van het daaropvolgend t.v.-spel van de Amerikaanse auteur Rod Serling, dat nogal erg naar smake loosheid neigde. Naarmate het spel vorderde, ging de bokserswereld echter in al haar hardheid voer de kijkers le ven, niet alleen door een zuiver afge stemde tekst en prima vertaling, maar ook door het grandioze spel van de vier hoofdrolspelers Van Dijk, Van Duyn- hoven, Blaaser en Lia Dorana. Dank zij het vrouwelijk element en de waar achtig aandoende vriendschap van Blaaser. reikte het spel telkens over de kloof, die dommekracht - ook geestelijk - scheidt van tederheid en eerlijke sportiviteit. Hoewel we onze bedenkin gen hebben tegen dit spel als zondag- Caterina Valente uit Ahoy „ontvoerd" pnder het oog van vier martiale po litieagenten heeft zich zaterdagavond in de Ahoy-hal in Rotterdam een ontvoe ring afgespeeld, waarvan niemand min der dan de ..showprinses" Caterina Va lente het middelpunt was. Het gebeurde een kwartier na haar optreden voor een zaal met 3400 bezoekers en geen van al len hebben ze iets van dat kleine „dra ma" gemerkt, integendeel. Nog voor zij haar laatste liedje zong, wa ren enkele honderden jeugdige Rotter dammers niet meer te houden. Ze kwamen van alle kanten uit de enorme zaal toe stromen, met foto's en potloden in de aanslag. Ze belegerden de ingang naar de kleedkamers, waar vier stevige politie mannen handen vol werk kregen een buffer te vormen tegen het opdringerige en op den duur weinig ontziende geweld van handtekeningen jagende meisjes en jongens. Iedereen achter de schermen was vol zorg over de gezondheid van de beroemde Italiaanse ster. Zij zou nooit heelhuids langs de normale weg naar haar auto kunnen. Impresario Lou van Rees heeft daarom besloten tot een ont voering. De auto's van het gezelschap werden achterom door de hobbelige tuin gereden. Vier donkere geklede mannen namen de in een donkerblauw mantel pak gestoken Caterina tussen zich in, de bloemen werden weggehouden. Met een vlugge beweging werd de deur van een nooduitgang geopend en weg was Cate rina. Toen medegedeeld werd dat Cate rina al lang was vertrokken, klonk een „gehuil" van ongeloof. Pas toen een ver tegenwoordiger een jongeman tot de kleedkamers werd toegelaten en deze na een grondige inspectietocht meldde dat het „echt waar" was, trokken de be legeraars af k SINTERKLAAS, wilt g'ook dit jaar weer slagen. Geef de mannen dan waar zij om vragen: Een fles TIP ln hun schoen, Die zal 't overal „doen" En zij zullen op handen U dragen!!! Inz. Hr. V. L„ Utrecht ontv. 1 11. TIP 1 Lfl. Bootz" Oude Genever. Nwe. limericks inz. aan II. Bootz, A'dain. avond traktatie, aarzelen we niet het 'n superieure opvoering te noemen, aan alle kanten origineel benaderd en tot uitvoering gebracht. Het was afgestemd op de sportmassa het is voor de commerciële t.v. geschreven maar zal door de uitvoering breder lagen stellig hebben aangesproken. De AVRO heeft zondagavond het stuk Requiem voor een zwaarge wicht" op het scherm gebracht. Re gie Walter van der Kamp. Foto: Ton van Duinhoven (ma nager), Ko van Dijk (zwaarge wicht) en Jan Blaaser (verzorger) Het Landgerecht van Moessar heeft zaterdag de Nederlander Colman ver oordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf wegens poging tot moord op een In donesiër en omkoping van een lid van de militaire politie. Colman zou bekend hebben dat hy de politiefunctionaris Koesmanto had om gekocht om een handgranaat te gooien naar een zekere Sam Samalo teneinde wraak te nemen wegens een vroegere twist. De granaat trof Sam niet, maar - - o c diens vriend werd gewond. Het gerecht Lt program v^r wetenschappeHJke had reeds eerder de politiefunctionaris Wisseiini - - - - tot 8 jaar gevangenisstraf veroordeeld, het BINNENLAND Voor belangstellenden ligt aan ons bureau de passagierslijst ter inzage van het s.s. „Waterman" van de Kon. R'dam- sche Lloyd, dat op 11 november J.l. van Tandjong Priok is vertrokken. Koningin Juliana heeft het voor nemen donderdagmorgen a.s. een bezoek te brengen aan de lnfanterieschool te Harderwijk en de school voor reserve-of ficieren der infanterie te Ermelo. 's Mid dags zal zij de legerplaats Ermelo be zoeken. De Haarlemse toonkunsteiaar Jos. de Klerk hoopt op 8 januari 1960 zijn Orkest een concert geven, waarin enkele composities van de jubilaris zullen wor den uitgevoerd. In het grote zieken-gasthuis 's-Hertogenbosch is het 6-Jarig meisje Ohello uit het Ambonezenwoonoord „Lu netten" te Vught overleden. Zij had tij dens afwezigheid van haar ouders met vuur gespeeld, waarbij haar kleren vlam hebben gevat en zij ernstig gewond werd. Met het m.s. „Bintang" van de Stoomvaartmaatschappij Nederland is gis terochtend de 72-Jarige mevrouw M. G. Schultz-Wesseling in Amsterdam aange komen. Mevrouw Schultz was gelijk ge meld in Soerabaja een vooraanstaande figuur in het maatschappelijk werk. Zij is ruim 40 Jaar in Indonesië geweest en het is de eerste maal na de oorlog dat zij voet op vaderlandse bodem zet. Mevr. Schultz zei altijd een goede verstandhou ding met de Indonesische autoriteiten te hebben gehad. Zij was niet gedwongen het land te verlaten. BUITENLAND In Moskou is zaterdag een Russlsch- Amerlkaans akkoord getekend inzake sa menwerking op wetenschappelijk, tech nisch, cultureel en pedagogisch gebied in de Jaren 1960 en 1961. De overeenkomst betekent een uitbreiding van het twee Jaar geleden gesloten akkoord dat op Met name wordt ult- uitgebreid tot het gebied van gebruik van kernenergie. Drie Japanse stations hebben zater dag een proefuitzending van kleuren televisie gegeven, zeven jaar nadat de te levisie in Japan haar intreden heeft ge daan. De Amerikaanse vice-president. Ri chard Nixon, heeft zaterdag meegedeeld, van het ministerie van Buitenlandse Za ken te hebben vernomen, dat de Sovjet- Unie vergunning heeft verleend voor het vertrek van vier Sovjetrussische burgers, die zich ln de Veren. Staten willen vesti gen. Nlxon heeft indertijd, tijdens zijn Russische reis, premier Kroesjtsjef per soonlijk verzocht de vergunning te ver lenen. De Russische minister van Buiten landse Zaken, Gromyko, heeft Nixon schriftelijk meegedeeld dat de Russische regering elk overeenkomstig verzoek van Sovjet-burgers zal bestuderen. Zaterdag is de eerste Britse boeken tentoonstelling in Moskou geopend. On geveer 30 exemplaren zijn eruit gelicht omdat zij volgens de Russische functio narissen „een verkeerde indruk" geven van de Russische politiek. De tentoonstel ling omvat 3.000 boeken en 800 tijdschrif ten. Stanley de Zoysa, de Ceylonese mi nister van Financiën, is zondag afgetre den. Het ontslag volgt op de arrestatie van zijn oudere broeder, Richard de Zoysa, met het oog op de moord op pre mier Bandaramaike. In een brief aan de premier verklaarde minister De Zoysa dat hij aftrad omdat hij de regering geen moeilijkheden wil bezorgen door het feit, dat zijn broeder in hechtenis was ge nomen. Hij zei geen van de tegen hem ingebrachte beschuldigingen te aanvaar den. „Ik ben op geen enkele wijze tus senbeide gekomen bij het onderzoek naar de moord op premier Bandaramaike en zou dit ook niet doen. wie er ook bij de moord betrokken moge zijn". Volgens de „New York Times" is de Zwitsers-Franse architect Le Corbusier uitgekozen om een nieuw centrum voor beeldende kunsten voor de Harvard-Uni- versiteit te bouwen. Dit zou gefinancierd worden uit een gift van anderhalf miljoen dollers van het echtpaar St. Vraln Car penter uit Medford, Oregon. Het zal het eerste gebouw van de 72-jarige Le Corbu sier in de V.S. zijn. Wel is bij de bouw van het secretariaat der Verenigde Naties o.a. van zijn denkbeelden gebruik gemaakt. Nabij Mombasa zijn dertien in heemse schoolkinderen om het leven ge komen en 21 gewond, doordat de vracht auto waarmee zij van een sportwedstrijd terugkeerden in botsing met een andere vrachtauto kwam. Een groep Zweedse geleerden onder leiding van professor Gustaaf Nylin van het Zuiderziekenhuis te Stockholm, heeft vastgesteld, dat er normaliter ongeveer een liter bloed per minuut door de her senen circuleert. Dit betekent dat het bloed in de hersenen vijfmaal per minuut geheel wordt ververst. De Amerikaanse „disc Jockey", Alan Freed (die de term „rock 'n roll" het eerst lanceerde), is door zijn omroep- maatschappij ontslagen, omdat hij wei gerde een verklaring te tekenen dat hij nimmer geld of giften aanvaard had om bepaalde platen aan te prijzen. De om roep mij. WABC vraagt van al haar be trokken personeel zo'n verklaring in ver band met een Congresonderzoek naar mis standen in de omroepwereld. Duitse vluchtelingen uit Sudeten- land hebben zondag een beroep op de re gering ln Bonn gedaan om bij alle onder handelingen in de toekomst vast te hou den aan „hun recht op hun geboorte land", nu een deel van Tsjecho-Slowakije. Het beroep was vervat in het slotcom muniqué, uitgegeven door de raad van Sudetenduitsers na afloop van een bij eenkomst in München. In het commu niqué wordt ook een appèl gedaan op de Sublieke opinie in de wereld. Men wil iermee bereiken dat de 160.000 Duitsers, die nog steeds in Sudetenland wonen, Volgens een decreet van de Zweedse regering mogen van januari a.s. af geen wilde dieren, zoals beren, tygers en leeuwen meer op openbare voorstellingen van circussen en varété-theaters en bij andere dergelijke gelegenheden optreden. President Istvan Dobi van Hongarije, leider van de indertijd invloedrijke partij van klelngrondbezitters, is toegelaten als lid van de Hongaarse socialistische (com munistische) arbeiderspartij. In het des betreffende besluit van het centrale comi té der communistische partij wordt Dobi geprezen om „zijn grote verdiensten voor de volksrepubliek". VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Radiokrant. 19.50 Gevar. muz. 20.15 Toespraak. 20.20 Tweestrijd, hoorsp. 21.30 Orgelconc. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gr. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Muz. curiosa. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunst bezit, lezing. 19.00 Mexico, muz. praatje. 19.20 Inl. tot muz. begrip. 19.45 V. d. leugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Jour. naai. 22.50 Knipperlicht, progr. voor de weggebruikers. 23.20 Gram. 23.5524.00 Nws. Den Burcht (grote zaal): Chr. Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid en Elek trotechnische Industrie. Film „Eroïca". 8 uur nam. De Doelen: Jaarvergadering Leidse Ama. teur Fotografen. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Leidse Assurantie- club. Spr. P C. v. d. Most van Spijk over „Het risico van houtaantasting", met film. 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Mij voor Toon kunst: Kamerork. La Societa Corelli. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Vrouwengroep P. v. d. A. Spr. mevr. A. C. PloegPloeg. 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: „De Speelgroep" speelt: „De voetbalpool". 8 uur nam. Warmond. „De Stad Rome": Jaar vergadering Warmondse IJsclub. 8 u. nam. Wassenaar. Kasteel Oud-Wassenaar Lezing over „Landelijke bouwkunst ln Zuid-Holland" door de heer S. J. Bouma voor Historische Vereniging „Oud-Wasse naar". 8 uur nam. Wassenaar. Dorpscentrum: Toneel en muziek voor Alg. Bond v. Ouden van Dagen. 8 uur nam. DINSDAG Baptisten Kerk: Spr. dr. J. J. Kiwiet over: „Gemeente, doop en avondmaal". 7.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. Carl A Schmltz over „Ln de da len van het Flnisterregebergte op Nieuw- Gulnea". 8 uur nam Schouwburg: K. en O.: Ned. Comedle .Geleerde Dames" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Festival- concert Ned Madrigaalkoor. 8 uur nam. Stadsgehoorzael (foyer)Ned. Relsver. Filmavond Zwitsers Verkeersbureau. 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: „De Speelgroep" speelt: „De voetbalpool". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Gerecht 10: Wijdingsdienst Spiritisch Genootschap. Spr. ds. De Kam. 8 uur nam. Marekerk: Winterwerk „Molenwijk". Spr. dr. J. Riemens over: „De blijvende bete kenis van het Evangelie". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O.-cursus. Spr. dr. P. H. Pott „Het Boed dhisme en zijn kunst". 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: St-Nicolaas ont vangt schooljeugd. 2.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Gymnastiekver. „Jahn". 7 30 uur nam. DONDERDAG: Casino-theater: K. en O.-film: „The qulet man". 8 uur nam. De Kleine Burcht: Lezing Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Hotel Centraal: Vereniging tot IJsbe- strijdlng: Jaarvergadering. 4 uur nam. Pieterskerk: Thanksgiving Day. 11 uur voorm. Pieterskerk: Herdenking 26 november 1940. Spr. prof. dr. H. C. van de Hulst. „Wat is het weten waard?". 4 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Alg. Ned Bedrijfsbond voor Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Chr, Gymnastiekver. „Jahn". 7.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal): „Ons Grunne- gerlaand". Delftse club speelt „Berendje Niksnut". 8 uur nam. Gerecht 10: Prof. dr. A. J. Rasker. spreekt over „Europa tussen Oost en West". 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. van Huisvrouwen. Lezing en film over katoen. 2.30 uur nam. Gulden Vlies: Opening Leidse Licht- week. 7 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. Spr. ds.Bar nard. 7.157.50 uur nam. Pieterskerk: Pauzeconcert Leids Studen ten Zangkoor en Collegium Musicum. 12.3012.55 uur nam. Schouwburg: VPRO-ensemble Benny Vreden met cabaretfantasie „Pampus". 8 uur nam. Thearoom-Rest. v. d. Heijden (Bree- straat)Ledenvergadering Ned. Handels- relzlgersver. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht (foyer)Receptie 55-jarig rwgtem des volks". Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. Bijbel studie van 1011 uur voorm.; 1112 uur. Spr. N. Heykoop van Huis ter Heide. Lakenhal: K. en O. Kon. Ned. Toon kunstenaarsver. „Een uur moderne Ne derlandse muziek". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond 10- Jarlg bestaan R.-K. Leidse Harmoniekapel. 8 uur nam. Zaal Maria GHzensteeg: Receptie 10- .-K. Leidse Harmoniekapel. Voorschoten. („De Grote Vink"): Toneelver. Leidse Weg-Noord speelt: „Wat- klns". 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare toespraak Je hovah's getuigen: „Is dit leven alles wat wij hebben te verwachten??" 4 uur nam.; Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen: 5 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Auberge Frangalse (Kloksteeg 19): Ten toonstelling Pieter Giltay en Rein Dool. (tot 12 december). Lakenhal: Haagse Kunstkring. Werkd.: 104 uur; zondags: 14 uur nam (tot 7 december) Rflksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur VOOR DINSDAG 24 UOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Oram. 8.50 V. d. vrouw. 9 35 Waterst. 9.4C Schoolradio. 10.00 v .u. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw 11.30 Gram. IJ.50 Volaanvooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.med. 12.33 Gram. sons. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Platennieuws, 13.35 Lichte muz. 13.55 Zang en piano. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V .d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V .d. Jeugd. 17.40 Beursben 17.45 Regeringsuitz.Rijksdelen Overzee. Australisch Nieuw-Guinea, d. J. J. van der Laan. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. praat je. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Kli maatwisselingen op aarde in verband met de ijsstijden, d. prof. dr. G. L. Smit Si- binga. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- jandum. 19.30 Gram. 19.50 Gram. 20.30 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 20.50 Dialoques des Carmélites. opera. 21.55 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 De armen zult gij altijd bij U hebben, praatje. 22.50 Ra dio Philharm. Ork. en solist. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8 15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Re- geringsuitz.: Landb.rubr. De pluimveeten toonstelling ln Utrecht. 12.30 Landen en tuinb.meed. 12.33 Orgel en alt-sax. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V .d. vrouw. 15.30 Pla noduo. 16.00 Van geven en krijgen en nog wat, praatje. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.40 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propa- ganda-actie. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro gramma. 22.00 Liederen en planowerken. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Altviool en piano. 23.00 Voordr. 23.15 Jazzmuz. 23.5624.00 Nws TELEVISIEPROGRAMMA NTS- 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Een poëtische filmfantasie. 20.30 Film- documentaire. 21.00—22.30 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor- snel. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Gram. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gesprek. 20.30 Hoorsp. 21.00 Ork conc. 22 00 Nws. 22.15 Buitenl. overz. 22.45 Ka- mermuz. 23.45 Parlem. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06—0.36 Planoreoital. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek 12 30 Nws. en orgelspel. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en progr. v. d ar beiders. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 Nws.). 14 45 V. d kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws). 16.45 Lichtê muz. 17.30 Nws. en Mrs." Dale's dagboek. 17.45 Orgelspel, verz.- progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gev progr. 19 45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gam. 22.30 Nws. en lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.). 0.a5 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. - 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.45 Opereo- tefragm. 19.00 Nws. 20.35 Dansmuz. 21.45 Nws. 23 30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankr(|k 3, 280 en 235 m 12.00 Nws 12.05 Ork.conc. 14.10 Gevar. muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 23.13 Idem. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Popul. muz. 12.15 Piano recital. 12.30 Weerber. 12.34 Pianorecital verv 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Oude muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16 00 Koersen. 16.02 Duitse les. 16-17 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Hongaarse kamermuz. 17.40 Boekbespr.. 17 50 V. d. jeugd 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en act. 19.30 Folkloristisch progr. 19.40 Gram. 19.50 Praatje. 20.00 Ra diodocumentaire. 20.40 Roemeense volks- muz. 21.00 Ork.conc 22.00 Nws. 22.15 Sol. conc. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram. 12.15 PianospeL 12 30 Tennis-chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18 30 discografie. 19.30 Nws. 20.00 Gev. klass. muz. en voordr. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Trianon: „Kat op een heet zinken dak" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2 15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: Met de kapitein aan tafel". 18 iaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zater dag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Luxor: „Tarzan en zijn vijanden". 14 jaar Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag.* 2.30. 4.45. 7. en 9.15 uur. Lldo: „Onstuimige driften". 18 Jr. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Het pantermeisje". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „Cavaleria Rusticana". 18 Jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend Centraal-Apotheek Breestraat 74, tel. 20552. Bü geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ft I» s is S to S s' Amsterdam mist Den Helder geh. bew. zzw 6 9 Ypenburg mist zzw 4 11 Viissingen mist z 4 11 Eelde mist z 2 8 De Bilt mist zzo 2 9 Twente geh. bew. zzw 2 9 Eindhoven mist zo 1 10 Z.-Limburg onbewolkt z 3 13 Helsinki regen zw 4 5 Stockholm motregen w 5 6 Oslo regen w.stil 6 Kopenhagen geh. bew. wzw 4 6 Aberdeen mist w.stil 11 Londen zwaar bew. zzo 1 13 Brussel motregen w.stil 13 Luxemburg mist Parij 4 9 4 0 u; Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Lissabon onbewolkt w.stil 13 0 mist w.stil 12 5 onbewolkt w.stll 10 -3 onbewolkt nnw 6 16 7 onbewolkt z 3 7-0 geh. bew. w.stil 8 4 geh. bew. o 2 2-1 geh. bew. zo 110 motregen zo 17-0 onbewolkt watll 10 -1 onbewolkt zo 6 7-0 onbewolkt wzw 18-6 onbewolkt o 3 6-2 regen n 5 9 half bew. no 4 7 onbewolkt ono 3 19 4 licht bew. w.stil 7 onbewolkt nno 5 18 9 0.4 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2