WYBERT Bordjes zijn verhangen: Europa's goudvoorraden,groter dan van V.S. Discontoverhoging waarschuwing Caterina Valente in Amsterdam: „Ik spreek heus maar zes talen'"' Vergroting visser ij grenzen zou voor Nederland ramp betekenen *1 --- Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 21 november 1959 Derde blad no. 29905 Gevaar stijging consumptieve uitgaven (Van onze financiële medewerker) De bordjes zijn wel verhangen. Nog slechts enige jaren geleden was Europa de zwakke plek in de wereldeconomie, thans maakt men zich, ook in het land zelf, zorgen over de V.S., omdat tenslotte alleen een harmonische ontwikkeling van het geheel aan de verschillende delen ten goede komt. De staalstaking is min of meer een incidenteel geval, hoewel de uitwerking ervan op het economisch leven groter is geweest dan men had verwacht. De waarde van de produktie van goederen en diensten lag in het derde kwartaal van dit jaar ca. 6 miljard lager dan in het tweede, dat is ca. 2*6 miljard meer dan Eisenhower de vorige maand heeft geraamd. De staalproduktie stijgt, nu het werk is hervat, in snel tempo en zal thans vermoedelijk reeds 70 van de capaciteit bedragen. Maar zolang er tussen de partijen geen overeenstemming is bereikt, houdt de spanning over de verdere ontwikkeling van de Amerikaanse economie aan. De Amerikaanse betalingsbalans wijst reeds enige t|jd een stijgend deficit aan en het is nu reeds zo dat de OEES (Organisatie voor Europese Economische Samenwerking) zich met de moeilijkheden van de V.S. bezighoudt. Zij constateert in haar laatst versche nen rapport dat de goud- en deviezen voorraden in West-Europa in de laatste tweeënhalf jaar met meer dan 4 mil jard z|jn gestegen en medio 1959 meer dan 21 miljard bedroegen, waar tegen over staat dat die van de V.S. beneden 20 miljard zjjn gedaald. Laatstgenoemd cijfer is nog altijd in drukwekkend en het groot tekort op de Amerikaanse betalingsbalans betekent, volgens een rapport van het Stanford Research Institute, op zichzelf niet dat Amerika economisch en financieel in gevaar is. Maar zowel in als buiten de V.S. worden toch maaregelen overwo gen om de evenwichtsverstoring te cor rigeren. De OEES bepleit bjjv. de discri minatie tegenover dollargoederen te elimineren, het toevloeien van kapitaal uit Europa naar onderontwikkelde ge bieden te vergemakkelijken en de pro tectie in verschillende voi-m, waardoor de invoer van landbouwprodukten en lichte industriële goederen uit alle lan den wordt belemmerd, te verminderen. Tegenover dit ietwat sombere beeld van de V.S., constateert genoemde or ganisatie dat de economische expansie in Europa in volle gang is en de vroe gere verwachtingen overtreft. De totale produktie van alle landen heeft een nieuwe recordhoogte bereikt. De voor uitzichten voor een voortgezette expan sie in 1960 zjjn uitstekend. In het alge meen schijnt de ontwikkeling in Europa op een gezonde basis te berusten, hoe wel er tekenen z|jn van inflatoire span ningen in enkele landen. Er is dus onmiskenbaar in ons we relddeel een conjunctuursopgang, welke voor een deel ook aan de nauwere eco nomische samenwerking van de Euro pese landen is te danken. Het onderling handelsverkeer tussen de landen van Europa, ook dat van de zes landen, die bij de Europese Gemeenschap zjjn aangesloten, is in sterkere mate toege nomen dan het totaal. Ook Nederland, hoewel de meningen over de uitwerking van de Euromarkt nog alt|jd verdeeld zijn, heeft van de op 1 januari 1959 van kracht gewor den verlaging van de invoerrechten met 10 en enkele andere facilitei ten, tot dusver geen nadeel gehad. De Nederlandse handelsbalans heeft in oktober voor het eerst een overschot (f 35 miljoen) opgeleverd, waardoor het totale invoersaldo, dat over 10 maanden van 1958 f 1251 miljoen be droeg, dit jaar tot f 1101 miljoen is gedaald. Dat in deze ontwikkeling de landen van de Europese Gemeenschap een flink aandeel hebben, blijkt hier uit, dat de Nederlandse handel met Frankrijk, West-Duitsland en Italië in de eerste zeven maanden van dit jaar met ruim 16 is toegenomen, die met de andere landen met ruim 6 De nauwere samenwerking tussen het be drijfsleven van de verdragspartners heeft blijkbaar krachten in het leven geroepen, die op de gemeenschappelijk heid van de Europese markt z|jn voor uitgelopen. Deze dynamiek van het bedrijfsleven biedt steun aan de ver wachting dat vele moeilijkheden, welke tevoren bijkans onoverkomelijk wer den geacht, zullen kunnen worden overwonnen. Voor ons land is het in dit verband ook van belang dat de stijging van de export gedurende de eerste 10 maanden van 1959 niet slechts op industriële produkten, maar ook op de agrarische voortbrengselen betrekking heeft. Zoals men weet is men met de uit werking van het verdrag van de EEG nog slechts in het beginstadium. Gelei delijk zullen over en weer meer facili teiten voor het onderling handelsver keer worden verleend en Frankrijk wil de economische integratie zelfs bespoe digen door het volgend jaar de interne EEG-tarieven met 20, inplaats van met 10 te verlagen. Ook het externe tarief zal worden gewijzigd, volgens de be staande overeenkomst op 31 december 1961, maar deze datum zal volgens het Franse voorstel tot 30 juni 1960 moeten worden vervroegd, waarover echter nog wel wat te doen zal zijn. Hoe dit zjj, wat thans over de ontwik keling van de Europese handel en die van ons land bekend wordt kan niet anders dan moedgevend worden ge noemd en dat de effectenbeurzen in ons werelddeel, ook bij somtijds flauwe markten te New York, doorgaans een vaste stemming aan de dag leggen, kan geen verwondering wekken. Uit hetgeen wij de vorige week aan de beschouwingen van minister De Pous in de Tweede Kamer ontleenden, is echter gebleken dat het voortduren van de conjunctuuropgang ook in ons land zijn gevaren meebrengt, evenals men die in West-Duitsland reeds heeft kunnen con stateren. De discontoverhoging van 2% tot 3% waartoe deze week is beslo ten, zal dan ook ten dele als een waar schuwing tegen overspannen welvaarts verwachtingen moeten worden be schouwd, ook al mag niet worden voor bijgezien dat het thans geldende per centage nog altijd lager is dan dat van Frankrijk, Engeland, West-Duitsland en de VJS., waar het 4% bedraagt. Het is niet meer dan een normaal ver schijnsel dat uitbreiding van zaken met toenemende kapitaalbehoeften en der halve ook met een uitzetting van de kredieten gepaard gaat. W|j wezen er reeds eerder op dat bij de grote banken de post debiteuren van f2940 miljoen begin 1959 tot f3139 miljoen eind juni en tot f3413 miljoen eind september gestegen, een toeneming dus van f: miljoen gedurende de maanden van dit jaar. eerste negen Ook het feit dat langzamerhand meer aandelenemissies op de markt verschijnen, duidt er op dat het Ne derlandse bedrijfsleven zich in een expansieproces bevindt, al behoeft men zich daarover, geljjk men in be paalde kringen doet, vooreerst nog geen zorgen te maken. In de eerste plaats zullen het immers de nieuwe investeringen zijn, welke de mogelijk heden voor een ruimere werkgelegen heid en een grotere volkswelvaart moeten scheppen. Maar voorts hebben de nieuwe investeringen tot dusver nog niet zulk een omvang aangeno men, dat van overspannen conjunc tuurverwachtingen moet worden ge sproken. De cijfers voor het derde kwartaal zijn nog niet bekend, maar die over het tweede kwartaal wijzen nog slechts op een vrij bescheiden vooruitgang. Van overheid en bedrijven zijn de investe ringen in het tweede kwartaal tot f 2246 miljoen gestegen, dat is met f371 mil joen in vergelijking met het eerste tri mester. Maar ook in het tweede kwar taal van 1958 bedroegen ze reeds f2205 miljoen en in vergelijking daarmee is het accres dus zeer gering. Het is dan ook de vraag of het gevaar niet meer schuilt in de z.g. „consumptieve" sfeer. In zjjn prognose voor 1960 stelt minister De Pous voor de consumptieve uitgaven een accres van f 1700 miljoen, voor de investeringen van f 1100 miljoen en vooral eerstgenoemd cijfer kan met het oog op de inflatoire gevolgen er van, tot enige zorg aanleiding geven. Het is zeer de vraag of een discontoverhoging in die richting veel effect zal hebben, ook al heeft een stijging van de rente in het algemeen op de besparingen een gunstige invloed. Dat het kapitaal, met inachtneming van het risico, de hoogste beloning zoekt, spreekt vanzelf. Bij de banken zijn de vorderingen met deviezenkarak- ter, dus de ixitzettingen in het buiten land, van f705 miljoen uit. 1958, tot f1467 miljoen xilt. september jJ. toege nomen en ook de particxiliere belegger heeft voor de onlangs xiitgegeven 5% Duitse staatslening grote belangstelling aan de dag gelegd. Wij hebben daarom reeds vroeger betoogd dat, gelet op de hogere rentestand buiten onze grenzen, in ons land eerder een lichte stijging dan een daling van de rente te wachten was. Veel invloed heeft overigens de discontoverhoging op de beleggings- markt nog niet gehad. De obligatie- markt was af en toe wat zwakker, maar op de aandelenmarkt kan nog steeds een vrjj grote vraag van beleggingzoe kend kapitaal worden waargenomen, zo dat de gemiddelde koersstand van de aandelen zijn hoogste punt van dit jaar bijna weer heeft bereikt. Advertentie Beoordeel een minderheid niet naar het aantal - ook niet hij radio en televisie. De 150.000 abonné's van Vrije Geluiden be tekenen méér. dan hun aantal weergeeft Bent u het eens met het streven van Vrije Geluiden om te accen tueren wat ons Nederlanders bindt - inplaats van wat ons „verzuilt" Stelt u ook prijs op onpartijdige voorlichting over het beste dat elke week op radio en televisie wordt geboden - door welke om roep ook Wenst u ook een duidelijke en volledige weergave van binnen- en buitenlandse uitzendingen? Voeg u dan bij deze grote kri tische minderheid (met zo'n hoog percentage jonge mensen) en vraag een proefnummer aan - of nog beter: abonneer u direkt ad f 2.50 per kwartaal. Het adres is: VPRO postbus 11 HILVERSUM Gevierd, intelligent circuskind 1958 was uitstekend spaar jaar Voor de spaarbanken is 1958. blijkens de spaarbank-statistiek van het CBS, in tegenstelling tot 1957, een uitstekend spaarjaar geweest. Het totale spaarver- schil (het verschil txxssen stortingen en terugbetalingen) bedroeg bijna 700 mil joen, wat nog bijna f-100 miljoen hoger is dan het vorige na oorlogse record (f.582 miljoen in 1955). Het totale sal do tegoed liep, na bijschrijving van de •rente, op tot ruim f. IV2 miljard. Hierdoor hebben de spaarbanken de terugslag, die zij in 1957 te verduren kregen, ruimschoots ingehaald. Televisiekrant voor schepen De Zweedse vereniging van scheeps officieren heeft een voorstel gedaan om de Zweedse schepen die van en naar andere werelddelen varen met een „te levisiekrant" te bedienen. Men wil hier toe kranten gebruiken van acht pagi na's van 50 bij 40 centimeter groot waarop het voornaamste nieuws en ook foto's zijn afgedrukt. Deze pagina's zouden dan volgens de zogenaamde te- lefax-methode zonder tussenkomst van fotografische of andere technische pro cessen op televisie - ontvangers aan boord van de schepen gereproduceerd kixnnen worden. Deze methode is al enige tijd lang in gebruik voor het over brengen van weerkaarten. Vele sche pen zijn daarom reeds van telefax-ont- vangers voorzien en ook de nodige zen ders zijn voorhanden. Totnogtoe moet men het aan boord van de schepen doen met één radio- uitzending per dag waarin in morse een gecomprimeerd overzicht van het wereldnieuws wordt gegeven. Het uitzenden van twee televisie-edi ties per dag zou naar schatting niet meer dan een vijftienduizend gulden per jaar kosten- Chinese functionarissen uit West-Java geweerd Volgens het Indonesische persbureau „Antara" mogen diplomatieke functio narissen van de Chinese volksrepubliek niet in West-Java komen nadat een In donesische legerwoordvoerder had ver- i klaard dat een van hen de Chinezen had „geadviseerd" de regeringsbevelen niet op te volgen. Het Indonesische leger heeft —gelijk bekend de Chinezen opdracht gege ven hxxn huizen in dorpen van West- Java te verlaten en „om veiligheidsre denen" naar de steden te gaan. Officier in beroep in „moordkomedie" (Van onze Haagse redactie) De officier van Justitie te Den Haag heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Haagse Rechtbank irxzake de speudo-moordaanslag te Voor burg. Zoals bekend heeft de rechtbank de vier mannen, die in de avond van 21 december 1958 op de Kon. Julianalaan te Voorburg bij wijze van „grap" een moordaanslag hadden geënsceneerd, ont slagen van rechtsvervolging nadat de of ficier van Justitie terzake van het doen plegen van een valse aangifte tegen elk der verdachten een eis had doen horen van 4 maanden gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd. De rechtbank ontsloeg hen op juri dische gronden van rechtsvervolging. Nu de officier van Justitie appèl heeft aan getekend, zal deze zaak binnenkort nog maals behandeld worden door het Haagse Gerechtshof. Advertentie Bescherm Uw keel en voorkom verkoudheid met (Van een deskundige medewerker) Sinds september 1958 is er over de visserijzones heel wat te doen geweest. Op deze datum gaf IJsland te kennen, dat haar territoriale grens werd uitgebreid van 3 tot 12 mijl. Als reden hiertoe gaf IJsland op dat het bestaan van haar visserij in gevaar kwam, m.a.w. dat de rijkdom aan vis in de wateren rondom dit eiland door de aanwezigheid van buitenlandse treilers in hoge mate werd I aangetast. Deze buitenlanders bestonden voornamelijk uit Engelse, daarnaast ook nog Duitse en enkele Belgische treilers. Als een sneeuwbal ging deze eis tot ver groting van de visserijgrenzen van het ene land naar het andere. Al bleef het I nog maar voorlopig bij plannen, toch kan deze vergroting van de visserijgrenzen I funeste gevolgen hebben voor diverse visserijlanden. I In dit artikel willen wij hier nader op ingaan en ook bezien welke rampza lige gevolgen dit voor ons land kan heb ben. Engeland heeft het laatste jaar min der aanvoer van rondvis. Wel worden andere gebieden door de Engelsen bevist doch deze zijn verder van huis, zoals de wateren ten westen van Groenland en st0ffen: haring en makreel. Wat wij Tweemaal per jaar rond de wereld (Van onze Amsterdamse correspondent) „Hebben ze U gezegd, dat ik zeven talen spreek? Maar dat is niet waar. Het zijn er maar zes: Frans, Duits Engels, Italiaans, Spaans en Zweeds. Nee, Hollands spreek ik niet, maar ik versta het prima". Caterina Valente heeft waar gemaakt, dat de publici teitsagenten niet hebben overdreven. Op een cocktailparty, die gistermid dag ter ere van haar bezoek aan Ne derland in het Amsterdamse Amstel- hotél werd gegeven, babbelde zij in het Frans, Duits en Engels en beant woordde zij vragen van haar op de proef stellende journalisten rad in een der andere talen. „Doe maar geen moeite, spreex maar Nederlands", lachte zij en z|j het soms na even de woorden te hebben ge wogen opnieuw rolde zij met glans door het examentje. Een knappe vrouw, met beweeglijke bruine ogexx.. Een gouden armband om de rechterarm rinkelde onophoudelijk, want als Caterina spreekt, spi-eken niet alleen haar ogen en haar hele gezicht, maar ook haar handen mee. Zij is heel anders dan de paradepaardjes, die de filmmaatschappijen van tijd tot tijd laten voordraven. Bij Caterina Valente straalt de intelligentie van haar expx-es- sive gezicht. Zij uit zich spontaan en hartelijk en de begroeting met Neder landse artiesten als Teddy Soholten en Rita Reys (er waren vele vertegenwoor digers uit de kleinkunstwereld op de party) werd een warm weerziens. Tweede maal „Dit is de tweede keer, dat ik in Nederland ben" zei Caterina ons. „De eerste maal was 21 jaar geleden. Ik was toen zeven jaar en zou met mijn ouders optreden in een circusprogramma in Carré in Amsterdam. Ik weet nog goed. dat de politie m|j nog te jong vond om te werken.. Ja, nu weet U natuurlijk meteen, dat ik 28 ben. Mag gerust hoor. Over een paar jaar zal ik wel vooi-zich- tiger worden Catex-ina Valente is de dochter van artiesten. Haar vader was een Span jaard, haar moeder Maria Valente „de grootste vrouwelijke clown ter wex-eld" een Italiaanse. Zij was vijf jaar. toen zij voor het eerst als zangeres en danseres optrad. Zelf bezat zij de Italiaanse nationaliteit, maar werd Duitse door haar huwelijk met. Eric von Aro. die tevens haar manager is. „Kent U m|jn zoontje? Eric is zestien maanden. Hij is nu in Lu?ano. Hier. is hij geen schat?" en zij trelt een aantal foto's te voorschijn. De grammofoonplaten van Caterina zijn bij honderdduizenden en in vele talen over de wereld vex-spx-eid.. Zij was de ster van vele shows en trad in tal van films op. Wat zij het liefste doet? „Ik vind het allemaal even interessant. Maar het liefste heb ik toch rechtstreeks contact met het publiek. Zonder publiek kan een echte artiest niet leven". Gevraagd naar leuke herinneringen, vertelde de temperamentvolle actrice: „Laatst is in België een grammofoon plaat gemaakt van een Jiddisch liedje, gezongen in het Nederlands, door een in Fx-ankrijk geboren Italiaanse, die door haar huwelijk Duitse is gewox-den. Is dat niet grappig?" Caterina Valente is gisteren per trein in Nederland aangekomen. ,,In Arnhem draaiden ze een plaat van mij via de stationsluidsprekers. Ik lag nog in bed, maar mijn man joeg me er uit. Caterina de mensen willen je zien", riep hij. ..Ik had niet eens tijd om mijn haar te kam men". Het echtpaar Von AroValente, blijft tot en met morgen in Nederland. Cate- rina zal vandaag en morgen optreden in Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Am sterdam. De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat een gedeelte van haar optre den vanavond op het televisiescherm vex-schijnt. En voort gaat het dan weer, want voor het nakomen van de gram mofoonplatencontracten, dient zij twee maal per jaar rond de wereld te reizen. Volgend jaar zal Caterina en Maria Sohell de hoofdrollen vertolken in een 1 Duitse film, die zal worden gemaakt naar Lessings klassieke blijspel ..Mirina von Barnhelm". Het wordt Caterina's eerste klassieke filmrol. Ze was er wel een beetjo trots op. Valt Ierland nu weg als visser|jgebied, dan zijn alle schepen aangewezen op de Noordzee. Het gevolg: een te grote aan voer van rondvis, hetgeen weer geringe besommingen ten gevolge heeft. De handel, rokerijen en stomerijen kunnen hun activiteiten niet voldoende ontplooien wegens gebrek aan de grond de banken van New Foundland. Met Duitsland is dit eveneens het ge val. De regering van de Bondsrepubliek heeft een groot bedrag uitgetrokken voor de opsporing van nieuwe gebieden. Welke landen willen dit voorbeeld van IJsland navolgen? Dat zijn die lan- landen die nu inzien dat ten gevolge van de IJslandse kwestie hun gebieden door buitenlandse schepen intensiever zullen worden bevist. Deze landen zijn o.a. de Faröer Eilanden en Noorwegen. Tengevolge van de haringschaarste in de Noordzee wordt de Ierse Zee zeer druk door buitenlandse schepen bevist. Het gevolg: Ierland voelt zich bedreigd en heeft plannen tot vergroting van haar visserijgrenzen tot 12 mijl. Wat kan dit alles nu voor onze visse rij tot gevolg hebben? We dienen hierbij te letten op de 3 soorten van visserij: le de treilvisser|j van onze grote treilers en motorloggers, 2e. de drijfnetvisserij en ten 3e de kot- tervisserij. GROOT GEVAAR Voor de visserij van onze grote motor- loggers en treilers schuilt een groot ge vaar in de uitbreiding van de visserij- zone in Ierland tot 12 mijl, vooral als dit wordt toegepast van de landpunten afgerekend. Nemen wij nu gemakshalve aan dat er ongeveer 50 grote schepen zijn, dan zal van deze 50 schepen onge veer de helft voor een groot gedeelte van het jaar in de Ierse wateren vissen. Wat deze schepen daar vangen is haring en makreel, twee produkten, die welkom zijn bij de handel. Er wordt namelijk een goede prijs voor betaald; er is dus kans op een redelijke besomming. Die andere helft zal op de Noordzee blijven vissen. Hierdoor is de aanvoer van rondvis be trekkelijk gering, dus de schepen hebben ook de kans op een behoorlijke besom ming bij een redelijke vangst. In een hoekje van het zaaltje troffen wij de charmante zangeres Ria Verdi. Van wie Caterina ons had gezegd, dat ze het zo bijzonder leuk had gevonden haar eens te zien. Ria zei: „Ik had haar ook nog nooit gezien. Toch heb ik het gevoel dat wij oude vriendinnen zijn. Kijk, om Caterina de Nederland se liedjes te leren zing ik ze eerst voor. Mijn stem gaat dan op een bandje naar haar toe, en zjj kan dan de juiste uitspraak leren...." hierboven geschreven hebben over Ier land, kan ook worden toegepast op de haring-treilvisserij in het Kanaal en de Sandetti. De drjjfnetvisserjj wordt over het al gemeen op een behoorlijke afstand van de kust uitgeoefend, doch wanneer wjj deze visserij nader gaan bezien, dan zien wij dat de loggers meermalen omstreeks eind juli/begin augustxxs voorbij de Longstone vissen. Dit is een eilandje enige mijlen uit de kust van N.O. Enge land. Hier wordt vaak behoorlijk gevan gen. Voorts wordt in september meerma len dicht onder de wal gevist bij Whitby en Scarbourough met goede resultaten, verder bij Flamborough Head. En aan het eind van het jaar dicht onder de Franse kust in Het Kanaal. Het zal moeilijk voor de schippers worden om hun juiste positie te bepalen. Het kan zijn dat wanneer men 's avonds aan schot gaat, buiten de visserijgrenzen vist, tex*wijl men zich 's nachts binnen de territoriale grens bevindt tengevolge van drift door de stroom. SUCCES De kottervloot - althans een groot ge deelte hiervan - vist enkele maanden van het jaar en met succes op haring in de nabijheid van de Belgische kust en in het Kanaal. Hoe of deze zaak wordt ge regeld met Benelux- of EEG-partners is ons thans nog niet bekend. De mogelijk heid is groot dat dit ook moeilijkheden kan geven. Zou het bijvoorbeeld niet mogelijk zijn deze Breskens-visserij te blijven uitoefenen, dan zijn deze kotters aangewezen op de Noordzee. Het gevolg hiervan lagere prijzen voor tong en schol door de grotere aanvoer. En het voornaamste, de handel, de conserven- fabrieken zitten zonder grondstoffen (haring). De totale aanvoer door onze vissers vloot kan op ongeveer 110 miljoen gul den worden geschat. Nu is het ontzet tend moeilijk om te berekenen hoe groot de schade wel zal z|jn bij vergroting van de visserijgrenzen. We kunnen alleen zeggen, dat het funest zou zijn en dat de gevolgen hiervan niet zijn te over zien. KRACHTIG VERZET Daarom dient onze regering zich krachtig te verzetten tegen elke vergro ting van de visserij grens, hetgeen op de a.s. wereldconferentie in het begin van 1960 zal worden besproken. li U Ujj^ Ukowdezeweekuaav cuesus „eenvoudige gezinsverpleging de Uïdse raad zette rich aavs de begroting voor IQÓO o- o[ naar eeucursus voor praktische auto feclmiek aan bevoleu 4e verder was «r eevi pro pagawda avond vcor dnderwateryagersclub. eviJRijvilauif besprak t'« Zomerzoru de Omgang wiet honden knv - b WPJBPPJ <°°i Voorschoten kad he denmiddag St. Nico - laas wandel tocht XfcU'iiinilnimujAWuK!1.','-.1

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11