(£sso) Een verdere tegemoetkoming aan de Indonesische gerepatriëerden Welvaart is onmogelijk zonder een welvarende landbouw Agenda Met een enkel woord 2 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1959 Dichtbij en ver van huis (Van onze t.v.-medewerker) In de jubileumweek viering van het 35-jarig bestaan van de vereniging komt de NCRV in de televisie tweemaal aan bod. Gisteren was het de dag voor de rustige herdenking, een soort intiem familiefeestje en donderdag gaat de vlag in top, opdat iedereen we te. dat zevenmaal vyf jaar geleden een paar mensen in hun vrije tyd de basis hebben gelegd voor wat thans een der grootste omroepverenigingen hier te lande is. Zij sloegen destijds de handen ineen en werden nu voor hun trouw, hun inzicht en hun doorzettingsvermogen gehuldigd, niet met brallende toespraken, maar door ze dóódsimpel voor de camera te laten vertellen, hoe het destijds allemaal is gegaan. Een paar filmflitsen van vroe e manifestaties luisterden het geheci op. Oud, maar voor velen stellig bij zo r. der dierbaar materiaal! Dat speelde zich dus allemaal dichtbij huis ai. Maar men is veel verder gegaan. De NCRV heeft een filmteam gezonden naar landen, waar naar de wortels van het geloof der leden werd gespeurd onder de zeer deskundige leiding van professor Vriezen. Gepoogd was een zo getrouw mogelijk beeld te geven van de tocht van Mozes met zijn volk door de woestijn. Er is natuurlijk veel veranderd, maar er is ook veel gelijk gebleven. Het ging echter niet daarover. Men poogde het klimaat, het barre en droge, te be trappen en is daarin geslaagd. Dat het geen flitsend geheel kon worden, ligt aan de aard van de opdracht en de aan pak der uitvoerders. Het geheel was filmisch gezien een beetje traag en eentonig maar niettemin van een rustige charme, waardoor als het ware het oudtestamentische aroma in de huiskamers overkwam. Het sluitstuk van de uitzending werd gevormd door een zeer fraaie Zweedse rolprent, een natuurfilm, die zich af speelde rond een boerderij, maar ook soms ver van die woonstee. Veroverend schoon waren veel beelden; bijzonder knap was de montage, veel geduld zal nodig zijn geweest om het „verhaaltje" er in te brengen en het er ook te laten uitkomen. Daarin leek ons Sucksdorff niet ge heel geslaagd, maar slecht had men het bovendien getroffen met de technici, die de film voor Nederlands gebruik gereed hadden moeten maken. De kinderstem men klopten door een leeftijdsverschil niet met de beelden en bovendien was zó krampachtig gepoogd om vooral prent en geluid gelijk te laten lopen, dat het soms een zeer melige historie werd. Een vol uur natuur is bovendien wat lang. De feestvierders kunnen echter niet zonder recht hiertegen inbrengen: ,,Wie doet het hem na?" en daarin hebben ze dan stellig geen ongelijk. En dit kregen we dan allemaal zomaa» thuisbezorgd door de geestelijke nazaten voor oliehaarden petroleum DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte JOH. H. BOELEE LEIDEN LEIDERDORP Morsweg 176 Tel. 21405 M. P. Splinterlaan 7 Tel. 26501 OLIEHANDEL A. BRANDT LEIDEN Maresingel 64 - Tel. 23684 P. M. PERQUIN OEGSTGEEST Hoe» Morsweg 78 - Tel. 21584-21351 Nog geen licht in moord „Blonde Dolly" Geen sprake van chantage (Van onze Haagse redactie) Nog steeds heeft het minutieuze on derzoek naar de dader(s) van de moord op de 32-jarige Haagse vrouw, bekend als Blonde Dolly, geen positief resultaat opgeleverd. De herhaalde oproepen van de politie te Den Haag hebben wel enige verklaringen opgeleverd, doch enig houvast hebben zij niet gegeven. Bij het verhoor der tientallen, die me nen iets waardevols te kunnen medede len, is gebleken, dat de fantasie een overheersende rol speelt. Dat maakt het onderzoek nu juist zo moeilijk en tijd rovend. Rijkelijk wordt er ook gefantaseerd over het dubbelleven van de vrouw en over het motief voor de moord. Zelfs gaat men zover te zeggen, dat de reden voor het gepleegde misdrijf gelegen is in het feit. dat het slachtoffer chan tage pleegde. Als er juist iets was, waarmee „Blonde Dolly" zich niet be zig hield, dan was het afpersing. Nog steeds wacht de politie op aan wijzingen van mensen, die inlichtingen kunnen geven, welke tot een oplossing van het „mysterie van de Nieuwe Ha ven" kunnen leiden. van hen, die 35 jaar geleden de Christe lijke Vereniging voor Draadloze Telefo nie oprichtten. „Tegenwoordig hebben ze makkelijk praten", was de titel van het openings programma en zo is het toch ook eigen lijk. Hagelbui met ijskorrels in Ned. Nieuw-Guinea De chef van het radiostation te Enaro- tali aan de Wisselmeren in Ned. Nieuw-Guinea meldde, dat zich op 16 november in dit gebied gedurende 15 minuten een hevige hagelbui heeft ontlast. Hierin kwamen ijskorrels voor met een gemiddelde grootte van een dubbeltje. Enarotali was gedurende enige tüd geheel wit bestrooid. In 40 minuten werd een neerslag gemeten van 28 millimeter. Op aandrang van de Tiveede Kanier De uiterste vestigingsdatum: 1 april 1957 (Van onze parlementaire redacteur) werd wel iets vergald door de weten- Totnutoe kregen gerepatrieerden uit Indonesië een tegemoetkoming in de wederinrichtingskosten, indien zij zich in ons land hadden gevestigd vóór 1 januari 1954. Op algemene aandrang uit de Tweede Kamer heeft minister Luns gisteravond verklaard, dat de regering na ampel overleg bereid is al degenen voor een tegemoetkoming in aanmerking te brengen, die zich hier hebben gevestigd vóór 1 april 1957, dus voor de anti-Nederlandse acties in Indonesië. De minister zal zo spoedig mogelijk tot vaststelling van de uit kering en uitbetaling overgaan. Dat kan uiteraard niet in enkele dagen zijn afgewikkeld. De beslissing zal de schatkist veertien miljoen gulden extra kosten. Met dit besluit meent de regering tot een afgerond geheel van de regelingen ten behoeve van de uit Indonesië ge- repatrieerden en gepensioneerden te zijn gekomen. Er wordt nu een streep gezet onder de Indonesische overgangszaken. De regering is nog wel bereid degenen, wier recht op terugbetaling van zelf- betaalde overtochtskosten afhankelijk is van een uitspraak van de garantiecom missie. op dezelfde wijze te behandelen als degenen wier overtochtsrecht van huisuit vaststond De overtochtskosten zullen worden gerestitueerd tegen de guldenskoers, die gold een maand na de aanvrage om restitutie. Voldoende tijd De datum van 1 april 1957 is gekozen, omdat het op dat tijdstip een jaar was nadat Indonesië eenzijdig de banden met Nederland had verbroken en men dus voldoende tijd had gehad daaruit de consequenties te trekken.. Het is een rechtvaardige en ruime termijn, vond de minister. Schadevergoeding als gevolg van de anti-Nederlandse acties in Indonesië acht de regering juridisch en praktisch onaanvaardbaar. Juridisch, omdat Ne derland geen enkele verantwoordelijk heid kan dragen voor het feit, dat in een vreemd land schade wordt toege bracht aan goederen van zijn onder danen. In deze gevallen kan de regering niet meer doen dan voor deze mensen de mogelijkheden scheppen zich hier een redelijk nieuw bestaan te verwerven. De Kamerleden waren gedeeltelijk voldaan na de tegemoetkomingen van de minister, maar toch ook teleurgesteld omdat de regering op verschillende pun ten niet verder had willen gaan. Minis ter Luns kon die teleurstelling begrijpen, maar hij geloofde, dat men het waar deerde, dat hij tegenover allerlei verlan gens zo vriendelijk „neen" had gezegd Versprekingen Voorzitster in de avondvergadering was weer eens mevrouw StoffelsVan Haaften. Natuurlijk versprak ook minis ter Luns zich een enkele keer en zei hij „meneer de voorzitter". Hij verontschul digde zich onmiddellijk hoffelijk met de woorden: .,Ik heb U kennelijk niet aan gekeken, mevrouw de voorzitster, want dan zou ik het niet hebben gezegd. Het is een groot verschil met dr. Korten- horst". De Kamer had telkens weer even plezier kunnen hebben in de grappige betoogtrant van minister Luns. In de middagzitting had hij verklaard met grote belangstelling en plezier te hebben geluisterd naar een diepgaande, zeer gedegen staatsrechtelijke uiteenzetting van prof. Oud over de noodzakelijkheid verdragen al of niet te doen goedkeuren door de Kamer. Helaas, zei minister Luns, het genoegen van het luisteren Dood langs de spoorbaan Op het baanvak SittardMaastricht is gisteren het stoffelijk overschot ge vonden van de 27-jarige G. Niën, een woonwagenbewoner. Hij was gehuwd en vader van twe ekinderen. schap, dat ik er op zou moeten antwoor den. Van minister Luns kan MERKWAARDIG KWARTET Binnenkort zal in het KRO-amuse- mentsradioprogramma „Tierelantijnen" een hoogst merkwaardig strijkkwartet optreden, dat bovendien lichte muziek zal uitvoeren. De samenstelling: Theo Olof, Herman Krebbers, Sem Nijveen en Bennie Behr. Geen televisiereportage over plastische chirurgie De KRO heeft de reportage, die men gedacht had op vrijdagavond 27 novem ber op het televisiescherm te brengen, moeten laten vervallen. De televisiesec tie was daartoe gedwongen, toen de deel nemende artsen naar aanleiding van een advies van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering van de Geneeskunst van medewerking afzagen. De plaats van deze reportage in het vrijdagavondprogramma zal worden in genomen door „Musix Box", waarin o.a. de Selvera's, Marcel Thielemans, Al Sa xon, Walter Kous en Max Gregor en zijn orkest optreden. Dit onderdeel is op de telerecording vastgelegd. Tevoren zal men kunnen kijken naar een zangersportret van de beroemde Ita liaanse tenor Benjamino Gigli, wiens sterfdag op 30 november voor de tweede maal wordt herdacht. zulke dwaze antwoorden altyd verdra gen.. Men wordt er niet boos om. Men lacht alleen maar. Men lacht dikwijls al bij voorbaat als hij begint te spreken. Minister Marijnen te Arnhem: Garantiebeleid en economische politiek (Speciale berichtgeving) Op de gisteren in Arnhem gehouden algemene ledenvergadering van aarts diocesane rooms-katholieke Boeren- en Tuindersbond heeft de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Ma- rijnen, gesproken over het garantiebeleid als instrument van economische politiek. Hij noemde de land- en tuinbouw als takken van het bedrijfsleven essentieel voor het sociaal-economisch bestel. „Een grote mate'van welvaart is niet mogelijk zonder welvarende landbouw", aldus mi nister Marijnen, die dan ook van me ning was, dat door het voeren van een juiste landbouwpolitiek en garantiebeleid aan land- en tuinbouw die plaats in het sociaal-economisch bestel moet worden gegeven, die deze bedrijfstak toekomt. In een terugblik merkte hij ook op, dat er in de vorige eeuw in hoofdzaak vele kleine ondernemingen en indivi duele ondernemers waren. Men kende toen nog geen georganiseerde groepen. De twintigste eeuw heeft echter een ont wikkeling te zien gegeven naar grotere produktie-eenheden in industrie, handel en transport. Ook in de landbouw zijn groeperingen gegroeid, die de totale landbouw komt dienen en, zei hij, in het sociale vlak is naar voren geko men het overleg. Krachtige maat schappelijke organisaties zijn er in het bedrijfsleven ontstaan, die in toenemen de mate verantwoordelijkheid zijn gaan dragen in de sectoren, waarin zij zijn gestald. In de sfeer der overheid heeft zich meer en meer een tegenspel vol trokken tegen de partiele belangen en zijn maatregelen getroffen om de natio nale economie te beveiligen, aldus de minister, die in dit verband echter ook wees op het gevaar van teveel inter venieren. De ervaring leert ook, ver volgde hij, dat de nationale economie steeds meer afhankelijk dreigt te worden van een „geneeskundige behandeling" en dat er meer gebruik wordt gemaakt van pijnstillende dan van genezende mid delen. Als ander verschijnsel noemde hij het steunen van bepaalde bedrijfstak ken die de buitenlandse concurrentie niet aan kunnen. Daarnaast hebben zich sedert de ja ren '30, aldus de minister, tal van an dere beschermingen ontwikkeld en heeft het industriële leven bescherming ge zocht en gevonden bij ondernemingsaf spraken, kartels en dergelijke. Het zoe ken is naar een oplossing van het vraag stuk, waarbij men zich niet kan beperken tot het afbreken van enkele incidentele maatregelen, maar ook anderen dienen daarin betrokken te worden. Minister Marijnen zei voorts ook nog dat het beleid dat de overheid voert en de middelen die ze hanteert voor alle bedrijfstakken niet gelijk kunnen zijn. Ten aanzien van de algemene doel stellingen dient het streven er op gericht te zijn, dat elke bedrijfstak een gelijk waardige bijdrage levert aan de natio nale economie. Het gaat om het mobili seren van alle produktievé krachten en het bevorderen van de werkgelegenheid. Wat het scheppen van een zo gunstig klimaat betreft in het kader der alge mene structuurpolitiek was de minister van oordeel dat rekening moet worden gehouden met verschillende desiderata en dat dit structuurbeleid in de land bouw gericht moet zijn op het verbete ren van het platteland in cultuur-tech nisch opzicht, zodat het agrarische be drijfsleven beter op gang kan komen. Overigens was hij nog van mening dat elke hulpverlening van aflopende aard moet zijn en dat hulp er toe moet lei den dat aanpassing in de goede richting wordt bevorderd. Advertentie JUNKER RUH GASFORNUIZEN reeds vanaf f 284.- gaan mee tot ver In het jaar 2000 VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Regerlngsuitz.: Plaats en functie v. h. Koninklijk Instituut voor de Tropen. IV. prof. dr. F. A. van Baren, hoofd v. h. bodemkundig laboratorium, spreekt over; Bodemkundig onderz. voor tropen en subtropen. 18.10 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Christelijk organisatie- en verenigingsleven, lezingen .18.30 Leger des Hells-kwartler. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Uitsl. prijsvraag kinderlied. 20.20 Geestelijke lie deren. 20.50 De hand, hoorsp. 22.00 Huis- muz. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. Daarna: act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Toespraak. 19.25 Meded. 19.30 VPRO: V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Hun lach klinkt van zover, hoorsp. rep. 20.50 I Montecchl ed I Capuletl, opera. 22.20 Comm. 22.30 Nws. 22.40 Orgel en zang. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: V. d. Jeugd. (17.00) NTS: 17.30 Jeugdjourn. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Hongaarse muz. 21.05 TV-documentaire. 21.35-22.00 Film. „IDEOLOGIE EN COËXISTENTIE' „Ideologie en coëxistentie" is de titel van een manifest van „Morele herbewa pening", dat op het ogenblik in drie miljoen exemplaren huis aan huis in ons land wordt verspreid. Een aantal vooraanstaande Nederlan ders heeft het toegezonden aan H.M. de Koningin en aan de leden van de rege ring en de volksvertegenwoordiging. Het manifest verwerpt de keuze: oor log of coëxistentie. De conclusie van het manifest is, dat de huidige strijd in de wereld een zaak van ideologische aard is en dat die strijd alleen door een mo rele ideologie gewonnen kan worden. WOENSDAG Ambachtsschool: K. en O.-cursus prak tische autotechniek .7.30 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus Artistieke Bloemslerkunst olv. C. Kriest. 8 uur nam Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19)Arjos. Spr. dhr. D. J. Brouwer over „4xZl". 8 uur nam. Gulden Vlies: Chr. Boeren- en Tuin dersbond. Spr. W. P. van Winden over komkommerteelt. 7.30 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 33a: Broederschap v. oud-padvinders en padvindsters. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde J. Bakker over de Alpenflora. 8 uur nam. Lakenhal: Filmvoorstelling over „Flo rence" voor deelnemers aan „Kijkrace". 4.30 uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst. Spre kers dhr B. Th. Dikkes, ds. H. R. Timmer man en ds. J I. van Wijck. 8 uur nam. Remonstrantse Kerk: Verkoopdag ten bate van Remonstr. Gem. 2-6 en 7-10 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O.-cursus dr. P. H. Pott over het Boedd hisme en zijn kunst. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum" Opvoering van „Pas op voor paddestoelen". 8 uur nam. Oegstieest: Gymnas tie klok. Open bare School. Ouderavond. Lezing door dr. W. F. Storm over het onderwerp„Seksuele voorlichting voor kinderen, een probleem voor grote mensen". 8 uur nam. Wassenaar. Deylerhuls. Voorlich tingsavond gemeentebedrijven. 8 uur nam. DONDERDAG Gerecht 10: K en O.-cursus kleuren fotografie o.l.v. H. Renla. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Propaganda- avond Onderwaterjagersclub. Kleurendia's en -film. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst. Spre kers dhr B. Th. Dikkes, ds. H. R. Timmer man en ds. J. I. van Wijck. 3 en 8 uur nam. BINNENLAND De correspondent te Bonn van het .Vrije Volk" de heer L. J. van Looy, vier de enkele weken geleden het feit. dat hij 40 jaar lang Journalist was. Gisteren werd hem ten huize van de Nederlandse persattaché te Bad Godesberg, de heer H. A. Hoogendoorn, ter gelegenheid hiervan ln de kring van zijn Nederlandse collega's en diverse Nederlandse diplomaten mee gedeeld. dat hij benoemd was tot Ridder ln de Orde van Oranje Nassau. Op 68-Jarlge leeftijd is overleden de heer J. Evgenraam, erelid en bestuurslid van de „Philatellstenclub Rotterdam, te- ,-ens lid van de redactiecommissie van het .Nederlandsch maandblad voor Philate- le". In de wereld der filatelie stond hij oekend om zijn grote kennis op postze gel gebied. Het ms Oranje van de NV Stoom vaart Maatschappij Nederland zal morgen geheel volgeboekt onder commando van kapitein J. H. Schulting voor een rond reis naar Australië uit Amsterdam ver trekken. Van 23 december tot 4 Januari zal de Oranje in Australië een cruise gaan maken, die ook reeds geheel ls volge boekt. De Stichting Werkgemeenschap van Nederlandse Accordeon en Mondharmonlka Organisaties, zal op 29 november te Utrecht ln hotel Smits een congres hou den. gewijd aan het onderwerp ..Opleidin gen". Aan 20 musici zal het certificaat accordeonleraar uitgereikt worden. Op 20 december zal de Stichting te Rotterdam ln gebouw Odeon een nationale contact- i dag voor mondharmonika-solisten hou den. De dag zal worden besloten met een Festival van Rotterdamse orkesten. De nieuwe Nederlandse zaakgelastig de ln de Chinese Volksrepubliek de heer D Ketel, heeft gisterochtend zijn geloofs brieven overhandigd aan de communis- tlsch-Chinese onderminister van Buiten landse Zaken Lo Kwelpo. Prof. dr. Ir. W. Schermerhorn, hoofd van het internationaal opleidingscentrum voor luchtkartering te Delft en prof. R. Roelofs, hoogleraar in het landmeten, wa terpassen en geodesie aan de Technische Hogeschool te Delft zullen als vertegen woordigers van 't ministerie van O.K. en W. deelnemen aan 't 9e Internationale con gres voor het fotogrammetrie dat van 5- 17 september 1960 te Londen gehouden zal worden. BUITENLAND Een papegaal. vermoedelijk de enige overlevende van een scheepsramp ln de Noordzee, ls dinsdag op een stuk wrak hout aan de noordkust van Jutland aan land gespoeld. Een strandjutter die de papegaai vond, hoopt dat hij. zodra hij een beetje op verhaal is gekomen, zal gaan praten. Misschien kan men dan iets over de eigenaar te weten komen. Een rechtbank te Alenpon (West- Frankrijk) heeft de 26-Jarige boer Andre Lemesle tot levenslange dwangarbeid en zijn 23-jarige vrouw Marguerite tot 10 Jaar dwangarbeid veroordeeld wegens moord op de 57-jarlge landarbeider Albert Henry. Zij vreesden, dat Henry zou ver raden. dat zij voor de verkoop de melk verdunden. De twee Westduitse piloten, die vo rige maand met hun vliegtuigen in Tsje- cho-Slowakije waren neergestort, maken het goed. Dit heeft het Westduitse minis terie van Buitenlandse Zaken gisteren meegedeeld. Het ministerie had dit door bemiddeling van de Amerikaanse ambas sade vernomen. West-Duitsland heeft geen diplomatieke vertegenwoordiging in Praag. Vicente Alvarez Plata, voormalig mi nister van Bolivia en een leider der boe ren, is maandag door machinegeweervuur gedood toen hy van een bijeenkomst van boeren naar huis terugkeerde. In som mige kringen meent men dat een splin tergroep van de regeringspartij voor de aanslag verantwoordelijk is. Er is een on derzoek aan de gang. Gillian Preston, een 17-jarig meisje uit Kroonstad en een van de zeven fina listen die door Rotaryclubs in Oranje- Vrijstaat en Transvaal zijn uitgekozen, heeft te Potchefstroom een wedstrijd voor welsprekendheid gewonnen. Zy gaat voor een verblijf van drie weken naar Neder land als gast va/n de Nederlandse Rotary clubs. De regering van Bhoetan heeft be sloten. ondanks financiële moeilijkheden, in de toekomst een leger van 2500 man. gewapend met moderne geweren, op de been te brengen Een ongesteldheid van Sir Winston Churchill, welke hem gisteren verhinder de dr. Adenauer te ontvangen en later deel te nemen aan het banket in Dow ning Street schijnt niet ernstig te zijn. Zijn dochter, Mary Soames verklaarde al thans er niets van te weten, aldus onze Londense correspondent, namens Sir Win ston Churchill deelde een woordvoerder later mede, dat hy hoopte spoedig weer op de been te zyn. Sir Winton wordt op 30 november a.s. 85 jaar. De Algemene Vergadering van de VN heeft gisteren andermaal getracht een op volger te vinden voor Japan als lid van de Veiligheidsraad. Japan treedt aan het einde van dit Jaar uit de raad. Bij de eenl3 stemming van dinsdag, de 38ste ln tctai1---eeg Polen 42 stemmen en Tur kije 3o. Daarna werd er nog vijfmaal ge stemd De voorzitter besloot toen op 1 december verder te laten stemmen, waar schijnlijk voor een laatste stemming. Prediker: Ds. J. A. Smlnk over „Een gelukkige ongelukkige". 8 uur nam. Ryksherbarium: Demonstraties Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. 8 uur nam. Schouwburg: K.V. Lltterls Sacrum. Opv. van „Pas op voor paddestoelen". 8 u. nam. StadhuisBehandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solist Nlklta Magaloff. 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76): Rekkense Inrichtingen. Jeugdvoorstelling. Film „De geheimzinnige stroper". 4.15 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76): Rekkense Inrichtingen. Film „Ontspoord". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. prof. dr. A. J. Rasker m.m.v. Gijs Reyns, hoboïst. 7.15—7.50 uur nam. Schouwburg: K. en O. Balletvoorstelling Nederlands Danstheater. 8 uur nam. StadhuisBehandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Relsver. Spr. de heer Johan van Dijck over Fin land. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. Rijnland. Spr. dhr. H. Wenslnk over „Omgang met honden". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia"". 8 uur nam. Den Burcht: „Het Nieuwe Toneel' speelt „Een baby van 1000 weken". 8 uur nam. Doopsgez. kerk: Adventkerk. 10-11 uur voorm. Bybelstudie; 11-12 uur, spr.: ds. K. C. van Oossanen. Leldsche Volkshuis: Feestavond Werk gemeenschap „De Ratel". 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Lltterls Sa crum: Opvoering van „Pas op voor pad destoelen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Leldse Jeugdactle. Op. treden van het Scapino-ballet. 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Feestavond PC en L. 8 uur nam. Stationsplein: Duin- en strandexcursle Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.02 uur nam. ZONDAG Ons Centrum (Hooigracht 84): Hum. Verbond. Spreker dr. D H. Prins over „Vele levensbeschouwingen, één "waar heid". 10.30 uur nam. MAANDAG De Doelen: Jaarvergadering Leldse Ama. teur Fotografen. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Leidse Assurantie club. Spr. P. C. v. d. Most van Spijk over „Het risico van houtaantasting", met film. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Ned. Comedle „Geleerde Dames". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Mij voor Toon kunst: Kamerork. La Societa Corelli. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst „La Societa Corelli" 2.30 uur nam DINSDAG Café Aniba: Leden verg. Leidse Tuiniers- en Bloemisten ver. „DEV". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. Carl A. Schmitz over „In de da len van het Finisterregebergte op Nleuw- Gulnea". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Ned. Comedie Geleerde Dames". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Festival concert Ned. Madrigaalkoor. 8 uur nam. Wassenaar. Verenigingsgebouw; C. J. M. v. d. Hidde houdt een lezing over de Nederlandse zeesleepvaart voor 't Nut. uur nam TENTOONSTELLINGEN Auberge Frangaise (Kloksteeg 19): Ten toonstelling Pieter Glltay en Rein Dool (tot 12 december). Lakenhal: Haagse Kunstkring. Werkd 104 uur; zondags: 14 uur nam. (tot 7 december) VOOR DONDERDAG 19 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Zang en gitaar. 12.50 Act. 13.00 Nws 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Amusmuz. NCRV: 14.00 Promenade ork. en omr. koor. 14.40 Ka merork. en solist. 15.20 Kamermuz. 15.40 Gram. 16.00 Verkenningen in de by bel. 16.20 Zang en plano. 16.50 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Voordracht. 18.00 Lichte muz. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Koorzang en ccönm. 18.50 Sociaal perspectief. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af praatje. 19 15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Gram. 20.15 Ge var. progr. 22.00 Gram. 22.10 Pe riodiekenparade. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Orgelconcert. 23.30 Gram. 23.55 24.00 Nws. Hilversum n. 298 m. 7.00 Nws. 7.20 Gram. 7.50 VPRO: Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8 15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9 40 - l. 10 50 V het schip, lezing 11.15 Gram. 11.45 Bejaarden en hun hobby's lezing. 12 00 Lichte muz. 12 30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedryfsleven. lezing. 13 00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Orgel en zang. 13.55 Beursber 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Planorecital. 15.00 Paul Vlaanderen en het Ccmrad-mystere. hoorsp 15.40 Kamermuz. 16.10 Gr. 1700 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kleuters 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20 05 Resldentie- ork. en sol. (i.d. pauze: plm. 20.5521.15 Voordr.) 22.15 Lichte muz. 22 30 Nws. en beursber. te New York. 22.40 Journ. 22 55 Sportact. 23.05 Uit de wereld van het amusement, praatje. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 De wcmderbaariyke schoenlappers- vrouw, komedie. 21.20 Rep. 22.10 Dagslui ting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14 40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Nwe gram. 17 15 Kritieken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Orkconc. 20 30 Interviews. 21 00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Act. 22.45 Ork.conc. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06 0.36 Pianorecital. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Mil ork. 17 30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Theater- en fllm- muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19 45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en wedstr. tussen scholen. 21.00 Sa menzang. 21.30 Nws en brievenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23 30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m 12.00 Blaasmuz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16 05 Orkconc. 16.30 Italiaanse barokmuz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz 19.00 Nws. 19 35 Ork.conc. 20.40 Dansmuz 21.45 Nws. 22 10 Lichte muz. 23.15 Plano- werken. 24 00 Nws. 0.10 Jazzmuz. 1 00 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 14.05 Gevar. muz. 17.15 Ork. conc. 18 30 Gram. 20.00 Ork.conc. 21.45 Nwe gram. 22.25 en 23.25 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16 02 Franse les 16.17 Bazuin en pla no. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Vlaamse liederen 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19 30 Ren. 19.40 Gram 19.50 Pol.praatle. 20.00 Lichte muz 20 30 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Radio-universiteit. 22 55 —23 00 Nws. 484 m.: 12 02 Gevar. muz. 12.30 Zang en orgel. 12.45 Gram. 13 00 Nws. 14 18 Gram. 14 30 Gevar. muz. 15.30 en 16.05 Gram. 16 30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Popul. liedjes. 17.35 Gram. 19.30 fjws. 22 10 Vrye tijd. 22.55 Nws. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon: „Het verborgen leven van Wal ter Mitty". 14 laar. Werkdagen: 2.30, 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.1 uur. Luxor: „Jour de fête". A.l. Werkdagen: 2.30. "7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Lldo: „Vrouwen verdwijnen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „Paspoort der schande". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zaterdag: 2 30, 7 en 9.15 uur; zondag: 4.45, 7 en 9.15 uur. Zondagmiddag: 2.30 uur voor de Jeugd: ..Trouwe kameraden". Donderdagcyclus „Du bist Muslk". A.l. Rev: „Timboektoe". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9 15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend de Zuider Apo theek. Lammenschansweg 4 tel, 23553. Bij geen gehoor bij Ow huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) <u <0 a s 8 O i> Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene AJacclo Madrid regen o 12 6 2 4 geh. bew. O 8 8 4 4 geh. bew. zo 8 8 5 4 regen o 11 4 0 0 gen. bew. ozo 8 9 4 3 regen o 9 7 2 1 licht bew. zo 6 9 5 0.2 licht bew. zzo 7 8 5 2 sneeuw z 2 -3 -5 19 mist windst. -1 -14 4 onbew. n 2 2 -4 0 half bew. o 11 3 -0 0.2 regenbul o 8 9 6 12 regen ono 3 9 6 8 regen o 10 9 3 5 licht bew. z 5 9 5 2 zw. bew. ozo 4 9 3 5 geh. bew. zoz 5 10 7 5 regenbul zw 3 12 8 6 half bew. zo 7 11 6 7 regen o 12 16 11 7 geh. bew. o e 5 0 -1 0 regen nno 3 8 5 0.4 zw. bew. o 2 7 0 0 zw. bew. zo 2 6 3 0.2 regen ozo 3 7 4 19.4 geh. bew. zo 10 10 3 0 half bew. wzw 4 4 2 0 zw. bew. o 2 11 7 0 zw. bew. zo 10 16 14 0 regen ono 4 19 13 0 licht bew. wzw 8 12 4 2 zw. bew. zw 10 16 9 3

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2