BOSCH jouwprogramma vissersvloot biedt weinig uitwijkmogelijkheden 5 'jonge' Triomfale intocht Sint in vlaggend Amsterdam *9 eheie jaar door KOELKAST Met traditionele uitvoering erre visserij worde gebroken! Maria Callas en Meneghini nu gescheiden van tafel en bed de dubbele klare Grootste Sint-Nicolaasstoet ter wereld! kompressor jgericht 1 maart 1860 Maandag 16 november 1959 Vierde blad no. 29900 (Van onze Haagse redactie) [et bouwprogramma voor de Nederlandse vissersvloot ziet er de ste tijd veelbelovend uit, maar het getuigt toch naar onze mening weinig visie. Eenendertig schepen zijn er nu in aanbouw. Twintig Iers, negen treilers en twee hektreilers. Het aandeel voor de eveningse vloot bestaat uit vijf kloeke treilers, vier van 675 en een 680 pk. it uitzondering van wellicht de hek- rs, betreft het uitsluitend de bouw schepen, die geschikt zijn voor de Ij) op de vertrouwde gronden. In het van de huidige internationale ont- >ling op visserijgebied is dat een je, die weinig rooskleurig moet in genoemd. Hoeveel respect men ioet hebben voor de reders, die het irven veel geld in nieuwe schepen esteren lind heeft aangekondigd iets aan jritoriale wateren te gaan doen. irwegen zint ook op uitbreiding van territoriale wateren. Het voorbeeld IJsland blijkt tot navolging te sti- ren. Voor een bedrijf dat geen uit- ogelijkheden naar de verre vis- en heeft, omdat de schepen daar- niet geschikt zijn,kan dat onple- e gevolgen hebben. [eland en ook Duitsland, om maar (wee Europese landen te noemen, leus niet afhankelijk zijn van hun jjbedrijf, geven er terdege blijk van ■"de veranderde situatie op visserij- als gevolg van de neiging tot uit ing van territoriale wateren wèl celen. Nieuw type Duitsland zijn grote voor de visserij er verre gronden geschikte schepen inbouw. In Engeland heeft de Lord Ltd. aangekondigd, dat zij in 1960 jolkomen nieuw type treiler in de brengen. Deels fabrieksschip [bileuniviering van het „Nut" mingin beschermvrouwe je zaterdagmiddag in het Konink- istituut voor de Tropen te Amster- jehouden bijeenkomst ter gelegen- ran het 175-jarig bestaan van de ithappij tot Nut van 't Algemeen de voorzitter van de Maatschappij Craandyk ,een openingsrede ge- i, waarin hij Jan Nieuwenhuizen n zoon Martin herdacht, die loopsgezinde Pastorie te Edam in tarnen met ds. Hoekstra, Jan Roos nnes Loggen, de predikant Luther Bakker het initiatief namen tot ling van de Maatschappij tot Nut IAlgemeen. Hg releveerde uitvoerig lachten die hieraan ten grondslag die dezer dagen in ons blad reven zijn. de feestelijke bijeenkomst, heeft l Scholten, Staatssecretaris van ra W., bekend gemaakt, dat Hare Seit de Koningin ermee heeft inge- beschermvrouwe van de Maat- pij te worden. Onze landsvrouwe in de aula aanwezig, toen mr. zijn heugelijke mededeling le Koningin in het Tropenmu- crriveerde, drukte zij op de stoep et gebouw eerst de burgemeester Imsterdam, mr. G. van Hall, de secretaris en de Commissaris der ijin in de provincie Noord-Holland J. Prinsen, de hand, waarna zij hal van het Instituut werd be door mr. H. Craandijk, voorzitter .e jubilerende maatschappij en de van de jubileumcommissie: prof. LR. Hoetink, mr. H. R. de Zaaijer, prof. C. Visser, dr. I. van der Vel de heer A. Baggelaar, adjunct iris van de maatschappij ie dochtertjes van laatstgenoemde, arige Elselientje en de 4-jarige iaggelaar, boden de Koningin ver is bloemen aan. Daarna schreed «elschap naar de aula. volgde de feestrede van mr. Craan- «aarna mr. Scholten de Nederland- ering zijn gelukwensen aanbood, id door burgemeester van Hall. dr. T. T. ten Have, lid van het pestuur, bood daarna het onder hng samengestelde handboek voor •cultureel vormingswerk met vol len aan het hoofdbestuur aan, de voorzitter de Koningin een in übonden exemplaar van dit hand- met een jubileumpenning ter hand een muziekprogramma door het Jdamse Kamermuziekgezelschap een conference, die door kinderen opgevoerd. feest eindigde met een geanimeer- teptie. deels conventionele treiler73 meter lang, waterverplaatsing 1.700 ton, diep- vriesruim voor 1.500 kisten vis, gewoon koelruim voor 3.000 kisten vis. Een trei ler met een dieselmotor van 1.800 pk, die 15 mijl loopt, 25 dagen op zee kan blij ven en op vrijwel alle visgronden kan worden gebruikt. Toch bereidheid In Nederland heeft totnutoe een reder een geluid laten horen, dat wijst op de bereidheid tot het deelnemen aan de verre visserij. De heer D. Joh. Krijger, die in Rotterdam een Duitse treiler tot fabrieksschip laat verbouwen. Of dit schip echter inderdaad naar verre vis gronden zal vertrekken, staat nog lang niet vast. De heer Krijger is eerst van plan eens te bezien, welke mogelijkhe den de industrievisserij zijn treiler te bieden heeft. De „Rotterdam" zal in dat geval een drijvende vismeelfabriek wor den. Het staat wel vast, dat de verre vis serij ook wat verzorging en beloning van de bemanning betreft niet op de tradi tionele wijze zal kunnen worden uitge oefend. Daarvoor leent de tijd zich niet meer. Inzicht Ook in Nederland ziet men dat wel in. Tussen de heer Krijger en de vakorgani satie van de vissers heeft reeds 'n oriën terend gesprek over deze materie plaats gehad. De vakorganisatie stelde zich daarbij op 't standpunt, dat op 'n fabrieksschip met de tot dusver toegepaste wijze van be loning en arbeidsverdeling in het visse rijbedrijf gebroken moet worden. Naar haar mening zal een redelijke vaste be loning als een sociaal minimum en een begrenzing van arbeidstijden op een fa brieksschip niet kunnen worden ont beerd. Steeds meer buitenlandse visserijmaat schappijen vinden de weg naar Neder landse werven. Voor Denemarken zijn er de afgelopen maand zeven kotters afge leverd. Er staan er nu nog zeventien op stapel. Canada heeft zich ook als klant gemeld en laat hier drie moderne trei lers bouwen. Voor Frankrijk zijn er even eens drie treilers en voor Ierland een onderzoekingsvaartuig in aanbouw. Minder toneel in de provincie? De Nederlandse Comedie en de Haagse Comedie hebben het De partement van O. K. en W. een plan voorgelegd, waarin wordt voorgesteld in het seizoen 1961 1962 alleen maar te spelen volgens het zgn. enkelvoudige systeem". Dit houdt in, dat de gezelschappen over het algemeen slechts één voorstelling per avond zullen geven, in plaats van twee of drie, zoals op het ogenblik het geval is. De Nederlandse Comedie geeft tot dusver ongeveer 570 voorstel lingen per jaar. Volgens het nieuwe systeem zou dit aantal tot circa 330 worden teruggebracht. Het directe gevolg hiervan is, dat een groot aantal provincieplaatsen meest kleinere niet meer door deze gezelschappen zullen worden be zocht. Er zijn twee redenen, die tot de voor gestelde regeling hebben geleid. In de eerste plaats moet men op het ogenblik uit de beschikbare acteurs en actrices twee of drie toneelstukken bezetten, waardoor men aan de rolbezettingen be paalde concessies moet doen. Door alle leden van het gezelschap niet doorlo pend en gelijktijdig in verschillende De operazangeres Maria Callas haar echtgenoot Battista Meneghini hebben zaterdag in de Italiaanse stad Brescia wettelijke echtgescheiding by „wederzijdse toestemming" verkregen. Echtscheiding is in Italië niet mogelijk. De scheiding, die de rechter Callas en Meneghini verleende, stelt hen slechts in staat gescheiden van elkaar te leven. De zitting met de verplichte verzoe ningspoging duurde zeven uur. Volgens functionarissen van de rechtbank was stukken te laten spelen, kunnen de beste krachten op een bepaald stuk worden gezet. In de tweede plaats houdt men rekening met de wensen, die de tele visie heeft. Het zal nu mogelijk worden dat van tijd tot tijd acteurs aan de televisie worden uitgeleend. Het plan gaat er van uit, dat een zeer groot aantal kleine provincie plaatsen van de tournees worden ge schrapt. De Nederlandse Comedie hoopt in de toekomst evenwel toch nog ruim 100 voorstellingen in de pro vincie te kunnen geven. Deze zullen dan beperkt blijven tot de grotere plaatsen, zoals Haarlem, Rotterdam, Breda, Hilversum, Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Eindhoven, Heerlen, Maas tricht, Den Bosch, Deventer, Zwolle, Enschede, Groningen en Leeuwarden. Advertentie de Hollandse 'jonge' bij uitnemendheid Heel de hoofdstad leek uitgelopen (Van onze Amsterdams correspondent) Geen keizer of koning heeft ooit zo'n triomfale intocht in de hoofdstad be leefd als St.-Nicolaas, die zaterdagmid dag op weg door de binnenstad uit min stens 100.000 kelen een welkom werd toegezongen. De dikke regenwolken hiel den de buien keurig op tot de ruim 3 kilometer lange stoet tussen de dichte hagen van kinderen en grote mensen het einddoel had bereikt. Carillons zon gen de vertrouwde liedjes en de Sint- Nicolaaskerk bimbamde vrolijker en wel- luidender dan ooit. Dat alles voor de byna 1662 jaar oude, zeer krasse Goed heiligman - de enige echte en oprechte, zoals een hooggehoed vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur ons be zwoer. Scheef hangend van de zwarte pieten, meerde het stoomschip „Spanje" met de Sint op de boeg precies tien voor twee aan de Prins Hendrikkade, voor de Sint- Nicolaaskerk, de aankomstplaats ook voor menig buitenlands staatshoofd. Het protocol was deze maal ook geheel naar voorbeeld van dat bij bezoeken van staatshoofden. Inclusief de vreugde schoten uit het marinekanon, de tribu nes voor schrijvende, fotograferende en filmende pers en de nerveuze politie-of- ficieren en met dossiers gewapende hoogwaardigheidsbekleders. Als een volkslied Plechtig als een volkslied klonk het „Zie ginds komt de stoomboot" over het open havenfront. Waardig schreed de Sint over de tevoren zorgvuldig uitge stippelde cirkelvormige lijn, opdat alle filmers en fotografen hem een gelijk aantal seconden „onder schot" kregen. Een kort ogenblik onderhield de Sint zich met drie heren uit de Italiaanse stad Bari en hij was niet weinig ver baasd van hen te horen, dat in Bari het Wierp; e daling van radio-activiteit de kt begin van het jaar trad een styging van het gehalte aan •actieve stoffen in de atmosfeer, de in water en produkten voor. Na M een vrij scherpe daling in, die de volgende maanden voortzette. Kerd veroorzaakt door het beëin- van kernproeven in het najaar '558. jtodien was door de voortdurende w de neerslag van radio-actieve ®uit de atmosfeer zeer veel min- in een regenryke periode het '^u zijn geweest. Dit vermeldt de van Antwoord op de landbouw- 1960. "■e econoom naar Laos dch thans n Laos bevindende se- '"Heneraal der Verenigde Naties Bammarskjöld heeft de Finse se- Tuomioja van de onder de "Organisatie vallende „Economi- tommissie voor Europa" opgedra- ö*r Laos te reizen, om aldaar de •osche toestand te bestuderen. I®foja zou vandaag per vliegtuig 5r'ch naar Vientiane vertrekken binnen vier weken in New York '?van zijn bevindingen uitbrengen, ^arskjold is, als gemeld, verleden Laos aangekomen, om zich al- til de eerste hand van de toestand 'hoogte te kunnen stellen. Men dat hy het komende week- Weer in New York terug zal zün. „Een-cent" maatregel nog niet ingevoerd (Van onze Haagse redactie) /Enige tijd geleden konden wy melding riiaken van het feit, dat voor brieven (zwaarder dan 20 gram doch niet boven de 40 gram) door de PTT genoegen zou worden genomen met een frankering van twee postzegels van 12 ct, in plaats van met de voorgeschreven 25 cent aan frankeerwaarde. Deze overigens interne maatregel was genomen in verband met klachten en bezwaren van verzenders, die als zij 1 cent te weinig frankeerden, de minimum strafport van tien cent moesten betalen. Thans is echter gebleken, dat de PTT lang niet overal oogluikend het te weinig frankeren toestaat en dat toch strafport betaald moet worden. Bij navraag hierover, werd door de PTT gezegd, dat het eventueel laten vallen van de „bewuste cent" wel in overweging is genomen, doch dat de be slissing hierover nog niet geëffectueerd is. Voor het eerst hebben de Deense tweelingszusjes Bodil en Kirsten die verschillende achternamen hebbenelkaar ontmoet. Na de ge boorte werden de meisjes, die nu 17 jaar oud zijn, door verschillende gezinnen geadopteerd. Onlangs kwam één van de meisjes er achter, dat zij een tweelingzusje moest hebben. Naspeuringen brachten zichten gelijk opgroeien. haar naam en adres al spoedig aan het licht. Dezer dagen ontmoetten zij elkaar voor het eerst in Kopen hagen. Een belangwekkend studie object voor psijchotogen en medici: een sporadische gelegenheid om na te gaan of tweelingen, die van be gin af aan in verschillende milieus worden opgevoed, toch in vele op- gebeente van Sint-Nicolaas begraven zou liggen. Hoofdschuddend begaf de grijze bisschop zich vervolgens naar de schimmel Bianca, die vanwege de vreug deschoten zo onrustig was geworden dat er vier man aan te pas moesten komen om de Sint in het zadel te hijsen. Klokke twee zette de Amsterdamse politiekapel voor de tweede maal „Zie ginds komt de stoomboot" in en kwam de stoet in beweging. De mooiste en de grootste Sint-Nicolaasstoet ter wereld: voorop de acrobatengroep van 5 zwarte pieten, dan de politiemotoren, de 30 bromfietsenpieten, de bereden politie, de herauten, 't escorte van ruiters, de rij tuigen met het ontvangst-comité en de Italiaanse gasten, de Zwitserse lijfgarde en eerst daarna Sint-Nicolaas en zyn hoofd-pieten, op de voet gevolgd door de Schotse lijfgarde en opnieuw een groep ruiters, de autobus met de binnen- en buitenlandse pers, de 30 scooter-pie ten en daarna de eigenlijke stoet met 24 fantastische, op sprookjes gebaseerde, praalwagens, 20 muziek- en tamboer korpsen, tientallen carnavalleske figuren en dat alles omgeven door een leger van ruim 150 zwarte pieten, onder aanvoe ring van Don Pelseros. Reclame? Wie heeft ze gezien, de na men van de firma's die de praalwagens inrichtten? Aller ogen waren immers gericht op de sprookjesfiguren, die byna een uur achtereen voorby trokken en de ah's en oh's waren niet van de lucht by het zien van de praalstukken zoals dat van Assepoester, van Alibaba, van Hans en Grietje en de Varkenshoeder. Geen incidenten Het strenge protocol voorkwam inci denten, als die van verleden jaar, toen een Duits fotograaf het aan de stok kreeg met de politie. Af en toe kwam het protocol in ge vaar. Op het Damrak gebeurde het, dat een zwarte piet in wanhoop stond toe te kijken, hoe een vechtende kluwe Am sterdamse lieverdjes zijn zak met snoep leegroofde. En op het Frederiksplein za gen wij' dat zo'n zak geheel in het pu bliek verdween. En het gebeurde zelfs, dat een reusachtige politieagent de stoet tot stilstand bracht en als prijs voor verdere doorgang een handvol peperno ten eiste. Moedig zwaaiden de kleuters met hun vlaggetjes, dapper zongen zy hun lied jes. Op het Damrak nam de Sint slechts één slok van het traditionele glas port, gezien de protesten uit de wereld der drankbestrijders in het verleden. Bij afwezigheid van burgemeester Van Hall beklom wethouder mr. G. van 't Huil het spreekgestoelte op de Dam om de Sint officieel welkom te heten. Sint-Nicolaas werd bij zijn antwoord opvallend gesouffleerd door een naast zijn paard staande knecht. En daarna ging het weer verder. Hoe meer de stoet het einddoel (het AMVJ-gebouw aan het Leidsebosje) na derde, hoe dikker de haag mensen - kennelijk hadden velen het vertrek van de Dam thuis op het televisiescherm nog gezien om daarna ylings de stad in te gaan. Om kwart voor vier zette Sint Nicolaas zich vermoeid neer op de zetel aan het Leidsebosje, waar het gehele défilé aan zyn ogen voorby trok en om kwart voor vijf was het feest ten einde. Don Pelseros meldde, dat toen 20.000 zakken snoep en 20.000 sinaasappelen waren uitgedeeld. Congres P. v. d. A. gesloten „Het Congres van de P. v. d. A. heeft zaterdagmiddag met 6 stemmen tegen het beginsel program 1959 aangenomen. In de aanhef daarvan staat: „De P. v. d. A. voert de politieke strijd tot verwerke lijking van het democratisch socialisme. Zij wordt gedreven door het verlangen naar geestelyke vryheid, gerechtigheid, welvaart en wereldvrede. Zij staat open voor allen die deze politieke strijd ge meenschappelijk willen voeren, hoezeer zij in levens- en geloofsovertuiging mogen verschillen". Na de rede van mr. Burger reeds door ons gepubliceerd, volgde sluiting van het congres. het alleen de .hogere diplomatie" van rechter Andreotti, die Maria ertoe kon brengen het compromis over de finan ciële regeling te aanvaarden. Toen Maria bij het gerechtsgebouw aankwam, verdrongen enkele honder den mensen zich schreeuwend en drin gend. De prima donna, bij de Italianen bekend als de „tijgerin" om haar vu rig temperament, verloor by haar pogen ongeschonden het gebouw binnen te ko men, haar beide handschoenen, die haar door de menigte van de handen werden gescheurd. Nagekeken door een steeds groeiende mensenmassa vluchtte Maria, haar linkerzij wrijvend alsof deze zwaar gekneusd was, naar binnen. Haar man, die even later arriveerde, viel een soort gelijk ontvangst ten deel. Zijn 2 advo caten moesten hem zwaar verdedigen. Zij tilden Meneghini boven de menigte uit het gerechtsgebouw binnen. Toen de beide echtelieden weer naar buiten kwamen, waren zij behoudens bekrachtiging van de overeenkomst door de rechtbank te Brescia, doch dat be treft slechts een formaliteit geschei den „van tafel en bed". Ingewijden ver wachten echter, dat dit niet het einde zal betekenen. Volgens hen overweegt Maria het instellen van een eis tot echt scheiding tegen haar echtgenoot in de Verenigde Staten. Zoals de stand van zaken nu is, zijn zij en Meneghini niet vrij een ander huwelijk aan te gaan. Zou Maria in het buitenland huwen, dan kan zij in Italië wegens bigamie vervolgd worden. Meneghini is tevre den met de huidige oplossing. Hij be weert blij te zijn, dat de procedure van het echtscheidingsproces, thans verme den is. Maria hult zich in stilzwijgen.. Washington protesteert in Warschau tegen uitwijzing De Amerikaanse ambassadeur in War schau, Jacob D. Beam, heeft bij de Poolse regering geprotesteerd tegen de uitwijzing van de correspondent van de New York Times A. M. Rosenthal. Hij zei dat de uitwijzing een daad is die „zeer schadelijk zal zijn voor de betrek kingen tussen beide landen". Rosenthal moest donderdag uit Polen vertrekken omdat hij te diep was ingegaan op de binnenlandse aangelegenheden en de zaken van de Poolse communistische partij. Volgens Amerikaanse functionarissen had Beam de Poolse bezwaren zwak ge noemd en had hij voorbeelden laten zien van berichten die Poolse correspon denten uit de V.S. hadden verzonden die, aldus Beam, zeer diep ingingen op de binnenlandse aangelegenheden van de Amerikaanse regering. Het protest van Beam had volgens de functionaris sen „geen indruk" gemaakt en de Poolse autoriteiten hadden verklaard dat er geen kans wat dat hun besluit zou wor den herzien. onmisbaar voor U en Uw gezin 1 prijzen vanaf ,^*532»" verkrijgbaar bij de bonafide handel Alleenvertegenwoordiging N.V. Willem van Rijn Amsterdam, Haarlemmerweg 475. tel. 185222 (10 lijnen). Overeenstemming over ziekenfondscontracten Tussen de Ziekenfondsorganisaties en de organisatie van medewerkers is on langs overeenstemming bereikt over nieuwe contracten. De minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft thans aanleiding gevonden met de be sturen der medewerkersorganisaties overleg te openen over de wijze, waarop deze nieuwe contracten kunnen worden aangepast by het algemene prysbeleid der regering De besturen hebben zich bereid verklaard de tijdens dit overleg van regeringswege gedane suggesties, na der te overwegen. ZOEKEN NAAR HUNTER GESTAAKT Het zoeken naar de verleden week ver miste straaljager Hunter is gisteren ge staakt, aldus een zegsman van het hoofd kwartier van de R.A.F. te München- Gladach. Schepen en vliegtuigen van vele landen hebben sinds woensdag ge zocht naar de vermiste vlieger en even tuele overblijfselen van de straaljager. Er zijn nog geen aanwijzingen van wat er met het vliegtuig gebeurd is. De vlie ger wordt als vermist beschouwd. St. Walburgkerk gesloten De grootste kerk van Zutphen de eeu wenoude St.-Walburgkerk, is zo bouw vallig, dat zij is gesloten. Er zullen geen kerkdiensten meer worden gehouden en ook za Ier niemand meer voor rondlei dingen worden toegelaten. Het zal niet mogelijk zijn de enige middeleeuwse boe kerij in West-Europa, de beroemde Zut- phense Librije te bezoeken. Ook zullen geen orgelconcerten meer kunnen wor den gegeven in Zutphen, waar het orgel van de Walburgkerk het enige concert orgel is. Het college van kerkvoogden van de Ned. Herv. Gemeente heeft vrij dagavond in een vergadering het besluit genomen de kerk te sluiten. Menzies naar Indonesië De Indonesische ambassadeur in Aus tralië en Nieuw-Zeeland, dr. Helmi, heeft gisteren in Djakarta medegedeeld dat de Australische minister-president Menzies van 1 tot 7 december een bezoek zal brengen aan Indonesië. Dr. Helmi, zei, dat de Australische pre mier naar Indonesië gaat om een tegen bezoek te brengen voor de reis van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio naar Australië enkele maanden geleden. A.N.W.B. wendt zich tot Rijkswaterstaat over weggedeelte Oegstgeest-Maaldrift De ANWB heeft zich tot de directeur- generaal van de Rykswaterstaat gewend en diens aandacht gevraagd voor het uitermate gevaarlyke weggedeelte tussen de „Drie Witte Palen" te Oegstgeest en Maaldrift in de Rijksweg Amsterdam- Den Haag. Op dit wegvlak, dat ten dele in twee rystroken, ten dele in drie en vier rystroken is uitgevoerd, hebben zich de laatste weken enkele ernstige ongeval len voorgedaan, waarvan een met een zeer fatale afloop. Het komt de ANWB onbegrijpelijk voor, dat op een der drukste wegen van ons land een dergelijke discontinuïteit in een hoofd verbindingsweg, welke grotendeels als autosnelweg is uitgevoerd, nog be staat, terwijl de plannen ter verbetering van dit gedeelte reeds dateren uit de ja ren voor de tweede wereldoorlog, plan nen die kort voor het begin van deze oorlog tot uitvoering zijn gekomen, doch die tengevolge van het wereldgebeuren niet zijn voltooid. In de veertien jaar, die na de wereld oorlog zyn verlopen, is er aan de be staande situatie niets veranderd, afge zien van enkele partiele verbeteringen. Het gevolg is nu, dat een autosnelweg met een verkeer van pl.m. 17.000 motor voertuigen per dag overgaat in een 3- strooks en een 2-strooksweggedeelte met een smalle brug en een kruispunt van stedelijke allure. Het is in feite een wonder, aldus de ANWB, dat er in de afgelopen jaren nog niet veel meer on gelukken zijn gebéurd. Het is de bond bekend, dat er plannen voor de aanleg van een geheel nieuwe autosnelweg ten westen van de huidige weg bestaan. De ANWB meent dan ook met de meeste klem erop te moeten aan dringen, dat met de uitvoering daarvan zo spoedig mogelijk een begin wordt ge maakt, daar de huidige situatie uit een oogpunt van verkeersveiligheid als vol strekt onaanvaardbaar dient te worden beschouwd. Tenslotte meent de ANWB, dat het ter beveiliging van het tegenwoordige weg- vak, zolang dit nog bestaat, nodig zal zyn: le) een inhaalverbod in te stellen, 2e) de rijbaan over het driestrooksge deelte, dat een valse illusie van grotere veiligheid oplevert, te verdelen in twee rijstroken, waardoor tevens een einde komt aan de discontinuiteit hier ter plaatse, 3e) het gehele weggedeelte Oegstgeest —Maaldrift te voorzien van een verlich ting.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7