WEER WINST VOOR ONGESLAGEN MMO Ondanks nederlaag verdienstelijk spel van zaterdagteam op Mosplein Van der Schie hielp Volewijckers aan de winnende treffer: Scylla werd speeldehoewel verloren tegen Batswingers prima 'X AUTOHOES? Rijnsb. Boys-HBSS eindigt onder protest tlmiselub met 0 0 MAANDAG 16 NOVEMBER 1959 Pluspunten voor keuze-commissie o O oZ (Van een onzer verslaggevers) De tweede oefenwedstrijd van het bondszaterdagelftal, ditmaal tegen de eerste divisieclub de Vole wijekers, heeft opnieuw een nederlaag opgeleverd. Maar anders dan tegen Go Ahead, kon de Keuzecommissie ditmaal met voldoening op deze wedstrijd terugzien. Er werd op het zware, gladde veld aan het Mosplein in Amsterdam-Noord verdien stelijk werk geleverd en er waren een aantal lichtpunten, die mogelijk wel eens een oplossing zouden kunnen brengen voor nog altijd moeilijk te bezetten plaatsen. De grootste winst school wel in de bezetting van de rechtsbackplaats, waar de Urker Do Vries tot een lofwaardige prestatie kv am. In tactisch opzicht komt hij nog wel wat te kort, maar hy be schikt over een zeer behoorlijke tech niek en is snel van aanpassen. Dat bleek vooral in de tweede helft, toen de ge vaarlijkste man uit de Amsterdamse voorhoede, de linksbuiten Kick, maar weinig kansen tegen hem kreeg. Toen klopte de samenwerking met Aandewiel ook uitstekend! Een ander winstpunt was de bezetting van de rechtsbuitenplaats door de Nijverdaller Poelakker, die wel iswaar zijn beste prestatie in de eerste helft leverde, maar toch op een goede totaalprestatie kan bogen en vooral tot het goed nemen van corners in staat bleek. Jammer was het, dat linksbinnen Verburg een bepaalde mislukking bleek te zijn, waardoor de samenwerking in de voorhoede gering was en er maar weinig verband te bespeuren viel. Zijn clubge noot Fopma op de midvoorplaats was des te gevaarlijker. Deze snelle en goedschietende spe ler leverde meermalen uitstekend werk en zijn twee doelpunten vormden een prachtige beloning voor zijn doorzet- Vierdeklassers Zaterdagvoetbal KatwijkKoudekerk In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit, dat Katwijk zo'n ste vige zege zou gaan behalen. Pas in de 32ste minuut slaagde G. Verdoes erin voor de thuisclub te scoren. Een minuut later had Paling de Katwijkse voor sprong al weer te niet gedaan. Kort voor rust bracht Guyt de gastheren ech ter opnieuw aan de leiding: 2—1. Na de hervatting viel Koudekerk on stuimig aan, maar toch waren de uit vallen van de Katwijkers gevaarlijker. Na ruim een half uur spelen kopte Guyt een corner fraai in: 3—1. Het dreigde daarna wat onplezierig te gaan worden binnen de lijnen, maar nadat Spiering en Verdoes (2x) Katwijk op 6—1 had den gebracht, was men de wrijvingspun ten al weer vergeten. VWS—De Lier De „wolmensen" brachten een sterk gewijzigde opstelling binnen de lijnen. Met succes, want met niet minder dan 41 werd De Lier geklopt. Overigens wel een tikje geflatteerd, want de West landers waren heus niet minder in het veld. In de eerste helft - in de 25e mi nuut - nam De Lier door Kroch uit een pass van Stolk een 01 voorsprong, doch kort vóór de thee trok Neuteboom de score recht: 1—1. Met deze ruststand kreeg de thuisclub iets te veel. Tien mi nuten na de rust veroorzaakte rechts back Pauwe van de bezoekers een pe nalty (hands) en Huug Kok scoorde 2-1. Vervolgens deed zich een onaangenaam incident voor. Een duel tussen links back Landheer en de VWS-er Webbers resulteerde in een vrije trap voor VWS. Aanvoerder Pauwe van De Lier zag het kennelijk anders en zond zijn eigen spe ler het veld uit. Na enig rumoer - Land heer wilde nl. niet! - gebeurde dit dan ook. De Leidenaars benutten de nume rieke meerderheid goed en Neuteboom scoorde 31. Kort vóór tijd veroorzaakte Pauwe wéér hands en bepaalde Bink uit de toegekende strafschap voor VWS de eindstand op 41. Leiden—Oegstgeest Leiden werkte zich enigszins uit de gevaarlijke zone door een zwaar geflat teerde 41 zege op Oegstgeest. Voor de roodgelen een teleurstelling, want in de tweede helft liepen de Oegstgeestenaren storm om de 21 achterstand weg te werken. Da gelijkmaker hing lange tijd in de lucht, doch 5 minuten vóór het einde had een doorbraak van Leiden wél succes: linksbuiten De Koning gaf v. d. Voorts c.s. de definitieve klap (3—1) en enkele minuten later scoorde De Koning zélfs nog 41. Onder leiding van arbi ter Proper uit Oegstgeest werd begon nen. De strijd werd voortgezet onder de officieel aangestelde arbiter, de heer v. Bemmelen, die te laat kwam opdagen. De thuisclub kwam op 2—0 door twee treffers van Geenjaar. Een minuut vóór de thee scoorde midvoor v. d. Meij voor Oegstgeest tegen. Daarna zwoegden de roodgelen voor de gelijkmaker, die één maal. na een inzet van Hollander, door de deklat werd tegengehouden. Het zat de bezoekers niet mee! RCL—GWS Ten aanschouwe van eigen publiek be haalde RCL tegen GWS een magere en benauwde 10 zege. Het boterde niet bij de Racings, alhoewel de Leiderdor pers gedurende de gehele eerste helft uitgesproken sterker waren, kwam hun spel niet boven het matige uit. In tegen stelling tot het goede duel van vorige week tegen Ornas liep elke combinatie vast op de muur van GWS-verdedigers en stak bovendien doelman Ter Beek in goede conditie. Doelman Van Well kreeg in deze periode praktisch niets te doen, zijn collega aan de andere kant zoveel te meer. In de 25e minuut lepelde kanthalf Kok Geel de bal goed in en 10 leek een feit, doch linksback Roest stopte de bal met de handen. Penalty dus. In eer ste instantie hield Ter Beek het schot van Teske doch kon de bal niet onder controle krijgen. De kans die Teske toen kreeg liet hij niet aan zijn neus voorbij gaan: 10. Na de thee was GWS méér aanval lend. maar verder dan een wat benauwd balletje tegen de bovenlat kwamen de Sassemers óók niet. Zo won RCL zuinig met 1—0. ten. Een speler die stellig opnieuw een kans verdient! Nog een man in de voorhoede bleef ver beneden zijn kunnen, linksbuiten v. Hal. Deze DOVO-speler, die in het ooste een grote roep heeft, komt in bondselftallen niet tot goede prestaties. Even leek het erop in de eerste helft en verder werd hij pas tegen het einde werkelijk gevaarlijk. Van de overigen vallen geen bijzondere prestaties te ver melden. v. Duijn begon pas in de tweede helft uit te blinken en toen was hij weer als vanouds de gangmaker van menige aanval. De wijze waarop hij tot driemaal toe een op Woudsma's doel in geschoten bal retourneerde, was subliem. Aandewiel was veel beter dan tegen Go Ahead. Hij had een groot aandeel in het uitschakelen van de gevaarlijke lin kervleugel van de Amsterdammers. Zijn passes waren echter vaak te diep. Viool was doorgaans betrouwbaar ,al hebben wij hem meermalen beter gezien. Aan het eerste tegenpunt had hij wel schuld. evenals trouwens Woudsma, die ditmaal opleverde. niet al te betrouwbaar was. v. d. Schee en Nieuwstraten speelden goed, zonder op te vallen. DE WEDSTRIJD Over de wedstrijd het volgende: De eerste helft gaf een gelijkopgaand spel- beeld te zien .waarbij beide doelen ge vaarlijke momenten beleefden. De Am sterdamse aanval blonk niet uit door grote schotvaardigheid .waardoor enkele niet te missen kansen verloren gingen. Aan de andere kant had doelman Su- burg de grootste moeite met schoten van Nieuwstraten en Fopma, na knappe aanvallen over de rechtervleugel. Na ongeveer een kwartier verkreeg het bondselftal de leiding, toen Fopma zijn kans kreeg, uit een tendele afgeslagen aanval. Met een scherp en onhoudbaar schot werd Suburg kansloos gepasseerd. De gelijkmaker kwam na 35 minuten, toen De Vries fraai Viool passeerde en hard inschoot. Woudsma stompte de bal vallende voor de voeten van Schaft, die een vrij hoekje zag, waarin zijn harde schot verdween. Van de aftrap af maakte Fopma met een schitterend schot in de bovenhoek er 21 van. Dit doelpunt la Van Dalfzen, van zeker wel 25 meter afstand ingeschoten, zaaide paniek in de defensie van de Over-IJers die nog enkele moeilijke momenten had den. Na rust is Volewijckers vrijwel voortdurend wat sterker geweest, zonder dat van groot overwicht sprake was. Di verse kansen gingen verloren, totdat na 20 minuten linksbinnen Boogaard met een effectvol schot via de paal de ge lijkmaker scoorde. Dat Volewijckers daarna tenslotte toch nog tot de volle winst kwam, was wel verdiend, maar sneu voor v. d. Schee, die de bal in eigen doel schoot. Nieuwstraten had daarna pech met enkele kopballen, die net naast of over gingen. Het was in ieder geval een wedstrijd, die voor de K.C. tal van waardevolle pluspunten Tafeltenniscompetitie IWKMl Prins scoort liet tweede Ajax-doel- \zijn hoofd heen in het doel verdwij- punt in de wedstrijd tegen Rapid nen. JC. Doelman Jacobs ziet de bat over BILJARTEN Wijnen winnaar te Ravesteyn Door als eerste te eindigen in het se- lectietoernooi groot biljart anker kader 47/1, dat in Ravesteyn is gehouden, heeft Wynen het recht verworven Nederland te vertegenwoordigen in het toernooi om de Coupe Alexandre Avé, dat van 11 t/m 13 december a.s. in Lyon wordt ge houden. De einduitslag was: mp car brt hs gem. Wynen 6 1041 78 113 13.34 De Kleine 6 1116 84 116 13.28 Beekman 0 769 88 52 8.73 (Van onze tafeltennismedewerker) Met Verkerk als invaller voor Van der Laken heeft Scylla zater dagavond, ondanks de nederlaag, een prima wedstrijd gespeeld tegen het sterke Batswingers uit Den Haag. Dit klinkt misschien paradoxaal, maar de gezonde vechtlust en het peil van het vertoonde spel wet tigen toch het vertrouwen, dat het dieptepunt nu eindelijk gepasseerd is en de weg omhoog weldra ge vonden zal worden Het begon niet te best voor de Leide- naren, want de eerste drie partyen le verden even zovele verliespunten op. Verkerk verloor van Hoefnagel na een zeer sterk gespeelde party in drie games. Van Zoelen, die nog steeds niet zyn oude vorm bereikt schijnt te hebben, gaf Bouwens weliswaar uitstekend partij, doch moest met 19-21 in de beslissende game het onderspit delven, terwijl Van der Voort tegen de nog altijd subliem spelende Stoop, na twee snelle games zich al zijn illusies ontnomen zag. Hier na ging het allengs beter. Van Zoelen zorgde voor het eerste tegenpunt en toen Van der Voort Bouwens versloeg, leek het er even op dat de kansen zou den keren. Zover is het echter niet ge komen, want de ongenaakbare Wim Stoop maakte met de eventuele illusies van Verkerk korte metten, terwijl ook oud-teamgenoot Van Zoelen na twee ga mes in hem zijn meerdere moest erken nen. In de mooiste party van de avond, die tussen Van der Voort en Hoefnagel, ging de eerste game naar de Leidenaar, maar in de tweede werd de stand met 11-21 weer in evenwicht getrokken. In de beslissende derde game aanschouwden we een gevecht om ieder punt, waarbij de Hagenaar een geweldig staaltje ver dedigen te zien gaf en tenslotte de winst met 17-21 naar zich toe trok. In de res terende twee partijen moest tenslotte Bouwens nog zyn meerdere erkennen in Verkerk, terwyl het dubbel aan Scylla kwam. (4-6). SCYLLA 2AMVJ Ondanks het feit, dat Verkerk tege lijkertijd in het eerste zowel als in het tweede team de Leidse kleuren moest verdedigen, en bovendien Kanbier zich wegens militaire dienst moest laten ver vangen door Anker, hebben de Scylla- reserves een zwaar bevochten overwin ning behaald op AMVJ. Men heeft lange tyd in het onzekere verkeerd over de afloop van dit treffen. Ferkenius, de Amsterdamse kopman. had tot tweemaal toe in de beslissende game een ruime voorsprong en het zou helemaal niet verwonderlijk geweest zijn, als hij beide partijen zou hebben gewon nen. Karamoy, noch Verkerk verloor echter op dat ogenblik het zelfvertrou wen en wisten het Amsterdamse spel zo te ontregelen, dat zy uiteindelijk de winst toch nog konden grijpen. Mede daardoor bleven beide spelers ongeslagen en behaalden daarmee de volle winst voor hun team. Invaller An ker bood weliswaar felle tegenstand, maar het tempo lag hem kennelijk te hoog om tegen Zurcher en Ferkenius tot winst te komen. Ook tegen De Wil de bleef hij met lege handen staan, zo dat hij slechts door de dubbel met Ka ramoy te winnen, een punt aan de score kon toevoegen: 7-3. LUCK RAEK—DOCOS De verre reis naar Weert is voor Do- cos niet zonder resultaat gebleven. Tegen het vorig jaar uit de Ere-divi- sie gedegradeerde Luck Raek, werd een fraaie overwinning behaald (6-4). Cou- mans bleek voor de Leidenaren het grootste struikelblok te zijn, want hij won tweemaal .Alleen tegen Bakker reik ten zijn capaciteiten niet ver genoeg. Deze Docos-speler, die nu zo lang zamerhand tot de besten in zijn klasse behoort, liet ook deze maal geen steek vallen en toonde zich duidelijk superieur aan zyn tegenstanders. Steenbergen schijnt na zijn lange afwezigheid weer op toeren te komen. Weliswaar moest hij voor Coumans het hoofd buigen, maar tegen de beide andere Weertenaren zorgde hij voor Leidse winst. Daar ook Van Veen een punt aan de score kon toevoegen en het dubbel opnieuw een zwak punt bleek bij onze stadgenoten werd de strijd tenslotte afgesloten op 4-6. Voetbal in de Afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) In de eersteklasse van de Afdeling is MMO nog steeds ongeslagen leider. Het zal heel veel moeite en inspanning kosten de positie van de Hoogmadenaren te ondermijnen. Bovendien waren de uitslagen op een enkele na zeer in het voordeel van de groenwitten, die zelf, thuis spelend, met 30 van Stompwijkse Boys won nen. LDWS verspeelde een kostbaar punt op eigen veld aan hekkesluiter Teylin- gen, het werd 11, en St.-Bernardus deelde met 44 tegen Rijpwetering, wat van de Groenendijkers een tikje tegen is gevallen. Slechts Oranje Groen kwam tot de volle winst bij Alphense Boys waar de naar de tweede plaats opgeklommen Leidenaren met 13 wonnen. Verrassend was zeker ook de 14 nederlaag die KRV op eigen veld van Rouwkoop te slikken kreeg, waarmee de kansen van de K&twijkers een lelijke deuk opliepen. MMO—STOMPW. BOYS De overwinning van de thuisclub is geen moment in gevaar geweest. Jansen schoot MMO naar een 1-0 voorsprong, d*e bij de rust nog gehandhaafd was. Met een machtig hard schot van flinke afstand knalde rechtshalf Van der Ing nummer twee in de Stompwykse touwen en vervolgens stelde Den Dubbelde de zege vast op 3-0. Advertentie. FRITS DE GOEDE Janvossensteeg 37 - Telefoon 20607 Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 3e-KLASSE A Rynsb. BoysHBSS 00 (o.p.v. Rynsb. Boys Excelsior MGr. Lindt 21 Rijnsb. Boys 10 6 4 0 16 258 Monster 9 6 1 2 13 2413 Sportlust 10 5 2 3 12 2216 HBSS 11 4 2 5 10 16—27 Gr. Lindt 9 4 1 4 9 12—13 Excelsior M 10 3 3 4 9 2225 Excelsior P 9 2 4 3 8 1715 Noordwijk 9 2 4 3 8 1820 Capelle 9 3 1 5 7 1720 Die Haghe 10 2 0 8 4 24—35 4e-KLASSE A Semper AltiusCSVD 04 SHSLoosduinen 40 VWS—De Lier 4—1 SV *35—Spirit 3—1 KatwijkKoudekerk 61 CSVD 10—17 SV *35 10—9 SHS 10—14 De Lier 108 SVOW 10—13 Spirit 10—8 Katwijk 10—10 Semp. Altius 106 Loosduinen 10—10 Koudekerk 10—6 VWS 10— 9 4e-KLASSE B LeidenOegstgeest 41 RCLGWS 1—0 Ornas RCL JAC GWS RAS 9—17 8—15 8—13 Leiden DEVJO Oegstgeest Hoekse Boys SVGT 8—7 9—7 0-5 9—3 9—2 4e-KLASSE A (West 1) Jong Hercules—SIZO 1—2 Geelzwarten gaven de toon aan (Van een onzer verslaggevers) Dat met een sterk overwicht alleen een wedstryd niet gewonnen kan worden, heeft Rijnsburgse Boys in de thuiswedstrijd tegen HBSS tot zijn schade moeten ondervinden. Uitgezonderd enkele korte perioden zyn het steeds de geelzwarten geweest die de toon aangaven in dit toch wel spannende duel, dat door een talrijk publiek werd bijgewoond. De Rijnsburgers maakten echter de tactische fout de aanval steeds door het midden te willen leiden, in plaats van via de vleugels te trachten de defensie van HBSS open te breken. Toen duidelijk werd, dat midvoor Kees Maris in de HBSS-spil zijn mannetje had gevonden, had men het op-een andere manier moeten proberen. houden, zodat men de strijd eindigde zoals deze was begonnen. De gasten openden de strijd met een fel offensief, waaraan de Rijnsburgse defensie niet zonder moeite het hoofd wist te bieden. Bert Heemskerk kon en kele malen zijn handen warmen aan schoten van midvoor en rechtsbinnen Een kogel van Van Maris in de 15e mi nuut op het HBSS-doel luidde een pe riode van Boys-overwicht in Kort daarop was het Van Zuilen die een snelle aanval met een keihard schot besloot, dat eveneens keurig gestopt werd. Steeds meer werd het duidelijk, dat de doelpunten dit keer bijzonder kostbaar zouden worden en wie het eerst scoorde ook vrijwel zeker van de zege zou zijn. Ook de tweede helft werd geopend met een serie aanvallen van de bezoe kers. die echter in doelman Heemskerk een te groot struikelblok troffen. Zelfs wist de geelzwarte keeper HBSS-mid- voor een kans te ontnemen, toen deze in vrije positie met de bal voor hem verscheen. Daarna kwam de thuisclub weer in het offensief en noteerden wij n' kopbal van Jaap Bleijchrodt en en kele kogels van v. Zuilen die evenmin iets opleverden. Doordat men bleef volhar den in aanvallen door het midden, ver streek de tijd zonder dat de Rijnsburg se aanhang ook maar een keer kon juichen. Ook aan de andere kant wist Bert Heemskerk de zaak potdicht te Geheel geëindigd is dit treffen ech ter nog niet, want Rijnsburgse Boys diende na afloop een protest in, om dat HBSS in de tweede helft twee veldspelers hoeft vervangen. Dc eerste invaller verscheen ongeveer 20 minu ten voor het einde, terwyl toen acht minuten later de rechtshalf de strijd moest staken er (zonder dat scheids rechter Bronkhorst er in gekend werd) opnieuw een verse speler in het veld gebracht werd. Het ziet er dus naar uit, dat Indien de uitslag van deze wedstryd van belang zal zijn voor de eindstand in deze competitie, de laatste 12 minuten overgespeeld zullen moeten worden. nBSS uiter aard met tien spelers en de Boys met het volledig elftal. De „Gazetta dello Sport", het Mi lanese sportdagbald, dat de Ronde van Italië organiseert, heeft bekendgemaakt dat de Giro 1960 ter ere van de Olym pische Spelen in Rome zal starten. De Ronde, die op 21 of 23 mei zal vertrek ken. zaï een dag korter zijn dan voor heen en dus 22 dagen duren. ALPHENSE BOYS—OR. GROEN Reeds in de vijfde minuut kon Wim Verkuilen scoren, toen de Boys-back Giel de Lange uit een vrye trap de vrijstaan de Leidse aanvalsleider de bal voor de voeten speelde: 0-1. Dit werd ook de ruststand. Daarna schoot doelman Jas pers de bal tegen spil Rikken en de toe stormende Verkuilen op, waarna het leer in het doel sprong. 0-2. Pas daarna zorgde Sluys voor een mooie tegengoal 1-2. Toen Wim Goedhart een bal fou tief terugspeelde, was Pikaar er snel bij om de Leidse zege veilig te stellen: 1-3. KRV—ROUWKOOP Door Arie Anker kwam Rouwkoop in de eerste helft met 0-1 voor te staan, waarna het spelen van de bal met de hand door Stolk, met een goed door De Horde genomen strafschop werd af ge straft: 1-1. In de tweede helft zorgde Arie Anker voor een 1-2 Rouwkoop-voor sprong, welke spoedig daarop door A. Vis vergroot werd. De eindstand (1-4) werd door B. Vis op het bord gebracht. KRV speelde met drie invallers. LDWS—TEYLINGEN LDWS kwam wat goedkoop aan de leiding, toen doelman Gielen bij een schot van midvoor Sloos de bal liet glip pen. Tot 10 minuten voor het einde bleef het bij dit ene doelpunt, waarna Smit met een ver schot van de vleugel af de verdiende gelijkmaker liet aantekenen 1-1. St.-BERNARDUS—RIJPWETERING Borst scoorde het eerst voor de Rip pers, waarna St.-Bernardus gelyk maak te. Met twee doelpunten kwam Rijpwe tering tot een 1-3 voorsprong, waarna Jan Zandbergen voor een verkleining van de St-Bern.-achterstand zorgde: 2-3. In de tweede helft wist v. d. Meer deze achterstand geheel weg te werken en kon men met nog 35 minuten te spe len opnieuw beginnen. Uit een straf schop wegens hands maakte Fr. v. d. Berg er weer 4-3 van, maar net voor het einde wist de Rijpwetering-midvoor nog gelijk te maken: 4-4. TWEEDEKLASSERS Leider ZLC liet by Leidse Boys een lelijke steek vallen, door met 1-0 te ver liezen. Ook SJZ moest bij VNL een veer laten, het werd er 3-3. VTL zag op eigen veld alle hoop op een zege verdwijnen, toen Weteringse Boys met 1-3 de leiding nam en deze niet meer afstond. Tenslot te distancieerde VVOA zich nog wat verder van de laatste plaats door een 4-2 overwinning op Unitas (L.). VNA en UDO hadden vryaf. ZATERDAGAFDELING ROUWKOOP—VVSB Over het algemeen is Rouwkoop in deze ontmoeting iets sterker geweest, maar het benutten van de kansen bleek toch Wibo verbetert zijn positie in ereklasse Tot de belangrijkste feiten in de com petitie behoort ongetwijfeld de succes volle wijze, waarop Wibo zich aan het hoofd van de ranglyst in de ereklasse weet te handhaven. De Hagenaars gin gen voort op de goede weg door een con current voor de titel voorlopig terug te wijzen. We hadden uiteraard wel een zege op Smash verwacht, maar dat deze voor de Amsterdammers zo smadelijk zou zijn, ging de verwachtingen te boven Deze wedstrijd leverde de maximale winst op, namelijk 10—0! Nedlloyd raakte ver der achterop door een verrassend gelijk spel tegen Sparta 2. Sparta 1 won met 64 van Punch, ook dus maar op het nippertje. Batswingers won eveneens met 6—4, van Scylla, ook al niet over weldigend dus. Wibo 2 stelde teleur door van Maasstad met 64 te verliezen. P.S.V. bleef, ook al met 6—4, baas over Povac, dat eenzaam en alleen op de laatste plaats blijft staan. In hoofdklasse B kwam Batswingers 2 tot een goed herstel, want de 55 tegen Elan is een uitstekende prestatie. Wibo 3 deed even eens uitstekend werk door met 64 van Belcrum te winnen. Treffers won met 64 van Togido. Alle Treffersspelers wonnen tweemaal, l'Amie verloor van Schoofs, Heemskerk van Priester en Ho- genboom van v. Eijk. Het dubbel was voor Togido, maar de uitslag stond toen al vast. In groep H. van de overgangsklasse duurt de spanning onverminderd voort. Salamanders en Batswingers blijven door gaan met winnen en volgende week be looft het treffen tussen deze twee teams heel wat. Salamanders won met 72 van Maasstad 3. Batswinger won zeer gemakkelijk met 100 van ATTC De beide DOS-reserveteams wonnen 'en- eens overtuigend. DOS 2 klopte USV met 7—3 en DOS 3 liet GEB op 8—2 staan. Treffers 2 was duidelijk sterker dan Wibo 4; 9—1 werd hier het resul taat. Milksteamers verloor met 64 van Dordrecht. niet zo gemakkelijk. De BAVO midvoor zag kans zijn elftal de leiding te geven, toen hij een zacht, effectvol schot in zond, dat door alle spelers nagestaard, tergend langzaam, via de staander, doel trof: 0-1. Na de pauze kwam Rouwkoop nog meer in de aanval, maar het duurde toch nog tot een kwartier voor het einde voor Jaap Roest een algemene aanval op de juiste wijze wist af te ronden: 1-1. ALPHIA—SLEUTELS In deze wedstryd heeft Alphia slechts twee van de talrijke kansen weten te be nutten. Het eerste doelpunt kwam na 20 minuten spelen van de voet van A. Groe nendijk, die een mooie aanval met een keihard schot besloot: 1-0. Drie minuten later schoot Jan van Donk raak, toen de Leidse doelman op een voorzet reken de. Tot de rust en ook daarna stonden de Leidse verdèdigers geen doelpunten meer toe. Wel maakten de bezoekers nog een doelpunt, maar dit werd wegens bui tenspel afgekeurd. De Duitser Gustav Scholz heeft zaterdagavond in Berlijn zijn Europese middengewicht-titel op overtuigende wijze verdedigd. Zijn uitdager, de Duit ser Peter Müller, ging reeds in de eerste ronde van dit gevecht, dat was afge sloten op 15 ronden, k.o. Standen Afdeling Leiden K.N.V.B. le-KLASSE (zondag) MMO 6—12 Or. Groen 812 LDWS 7—10 St. Bernard. 710 KRV 8—10 Rouwkoop 89 Alphense Boys 88 Stompw. Boys 84 SVLV Rijpwetering Teylingen 8—4 8—3 3—2 ZLC SJZ UDO VNL Weter. Boys 2e-KLASSE (zondag) 7—12 7—11 6— 7— I 7— 1 Leidse Boys VVOA VTL VNA Unitas (L) le-KLASSE (zaterdag) Haz. Boys Alphen NSA Rouwkoop VVSB 7—11 5—10 7— 8 Alphia Kagia TAVV Sleutels Woubrugge 7—6 7—6 7—5 6—2 7—1 7—7 7—5 6—4 De gestaakte wedstrijden TAVV—Al phen; KagiaRouwkoop en Alphen VVSB zfjn niet in de stand opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6