Protestanten in Nieuw Guinea ongerust over subsidiebeleid Wasmachines vanaf 135,- Met een enkel woord Agenda MAANDAG 16 NOVEMBER 1959 Overtroefd (Van onze t.v.-mede werker) Nadat de jeugd in het begin van de middag had kunnen genieten van ae „blijde incomste" van de Goedheilig man, die er voor zorg draagt, dat het heerlijk avondje weer gaat komen, liet het journaal zich ook niet onbetuigd, daartoe in staat, doordat Den Haag in één slag de hoofdstad overtroefde. Het comité in de residentie had n.l. ue Spaanse ambassadeur bereid gevonden luister bij te-zetten aan de intrede van zijn grote landgenoot. Begroeting met het kussen van de bisschoppelijke ring incluis en een ontvangst in de ambts woning was erbij. In de VARA-rubriek „Mensen, din gen en nu..." gaf dr. Drees een zeer menselijk interviewtje aan Pier Tania. Eerdmans' quiz bood weer heel wat, be halve de duiten, om van mee te nemen. Daar was in de eerste plaats een nieu weling. een lettertekenaar met een kunstzinnige inslag, die getroffen was door de rijke decoraties, welke de In dianen aanbrengen op hun gebruiks voorwerpen, waaruit zijn hobby voor de indianen voortkwam. Hij wist van de 350 stammen genoeg om een paar fijne strikvraagjes het hoofd te kunnen bie den. Wat is het toch jammer, dat de VARA er toch maar niet toe schijnt te kunnen komen de mogelijkheden van de televisie met deze quiz helemaal uit te buiten. Er was (ongebruikte) gele genheid te over, om de vragep en ant woorden te illustreren. De Belgische leraar, die een serieuze 6tudie maakte van Chaplin was ook weet present. Niet een man van data en andere onbelangrijkheden, maar iemand die zich werkelijk heeft verdiept in het lange leven van een groot kunstenaar. Toen wij Chaplin's werkwijze toegepast bij zijn 70 films, hoorden uiteenzetten, gingen onze gedachten uit naar onze eigen Toon Hermans, wiens ambitieuze aanpak verwant lijkt aan die van de kleine clown. Een mooi nummertje „Zorg dat je er ook bij komt" werd door een oud kan toorman, die omgezwaaid was naar het mijnwerkersberoep, weggegeven. Hij wist verder veel over biljarten af. De vierde man was de dienstweigeraar auteur in den dop Beethovenkenntr, die met duizend gulden naar huis ging en een verzoek van een groot Engels uitgevershuis om eens wat van zijn pennevruchten ter inzage te sturen. Geen slecht resultaat. Muziekluisteren kwam er echter niet bij te pas. De overgang van en naar het beweeglijke Meteoorkwartet zou te groot zijn ge weest. Dat mag ons echter niet ervan weerhouden met lof het nummertje imitatie-Frères Jacques, een zetting van Bruce Low, te vermelden. Het bood een prettige afwisseling in het langza merhand tot een saaie schablone af zakkende entre-acte-werk. Karin Kraaykamp had kennelijk last van remeniscenties met het Oude Tes tament. waarin immers sprake is van het Hof van Eden, want halsstarrig sprak ze van de hof der zotheid. Het hof mocht er overigens ditmaal zijn. Televisiekritiek is een moeilijk ambacht. Over het eerste optreden schreven we, dat we dit hof een moeizaam en vreug deloos bestaan voorspelden, omdat en hier zit de fout de grondidee niet deugde. Zaterdagavond bleek, dat de kaarten anders lagen, dat niet bet grondidee foutief was, maar de hante ring daarvan in de eerste uitzending, toen teksten van Annie Schmidt in het vooruitzicht waren gesteld, maar niet aanwezig bleken. Nu had o.a. Tom Manders zijn moedige schouders eron der gezet en de zaak zat aanmerkelijk beter. De drie Lutzen speelden ditmaal ook alle drie mee en ze deden het met kennelijk plezier. Er zat vaart in, iedere medewerker overtroefde zichzelf en al was het bepaald nog geen groot slem, wat uit de bus kwam, de troefkaarten werden aanmerkelijk beter uitgespeeld dan de vorige keer. Troosteloos en troostvol (Van onze t.v.-medewerker) Jan Blaaser stuwde met een vertrou wenwekkend handgebaar zondagavond een reisbus vol met toeristen. Hij gaf ze een uit het leven gegrepen tekst mee, maar we waren blij niet tot zijn reisge zelschap te behoren. Het zal wel aan ons liggen, doch de opeenstapeling van gemeenplaatsen heeft ons' een half uur uitsluitend verveling gebracht. Het was niet slecht, maar naar onze smaak was er heel eenvoudig niets aan. Hij schijnt het echter met toewijding in elkaar te zetten. Of hij daarmee behalve zichzelf nog één mens ter wereld deugd doet, is wel een vraag, die de KRO zich dient te stellen. Toen we deze tijd hadden uitge zeten, moesten we nog door twee senti mentele Duitse zangflitsen heenbijten. Die waren ingelast, omdat de epiloog verviel en anders de pauze tot de sport- verslagen te lang zou moeten duren. Met veel aplomb werd daarna de rubriek „Anno" aangekondigd. Die zou eens extra lang zijn en de jaren 1916 en 1918 bestrijken. Waarom het jaar 1917 van de kalender moest worden weggemof feld, werd niet duidelijk. Of het zou moeten zijn, dat daarvan in het geheel geen stof beschikbaar was. Dat gold na melijk goeddeels ook voor de jaren, die wél verslagen werden. We hebben voor deze rubriek nimmer warm kunnen lo pen en toch geprobeerd onze mildheid in de beoordeling te laten meespelen. We gingen daarbij van de gedachte uit. dat met opoffering van veel tijd Bred- schneyder uit kilometers Pathé-journaal een keuze moest doen. Intussen is ons echter bekend geworden, dat de hele zaak van de BBC is aangekocht, wel niet panklaar, maar toch netjes geselecteerd en in volgorde gemonteerd. Couperen en commentaar spreken is feitelijk alles, wat er in Bussum nog aan gebeuren moet. Nu hebben we voor dit geval in het geheel geen goed woord meer over. Het is over het algemeen een zinloos ge wriemel, gerèn en geschiet en de stukjes documentaire waarde zijn op de vingers van één hand te tellen, waaronder we dan gaarne de opnamen van president Wilson en die van de Duitse keizer met zijn zoon met name willen noemen. Het is maar een wonderlijk zondagavond amusement. dat ons wordt voorgescho teld. De trage, gezwollen tekst kon ook geen verlichting brengen. Nog minder de smakeloze vertoning van het vertier der verlofgangers in Parijs. Tot hier was het dus een tamelijk troosteloze zaak. Gelukkig had de KRO wederom het Amsterdams Kunstmaandorkest ge ëngageerd om een populair-klassiek concert te geven. Vooral nu Ben Met- trop langzamerhand over meer ervaring is komen te beschikken en ook het or kest zich naar de camera schikt (op een ongedwongen wijze gelukkig) is dit - afgezien van de pretentieuze en opdrin gerige manier van inleiden van Pijnen- borgh uitgegroeid tot een bijzonder goed programma, dat ons dan ook weer graag met de uitzending als geheel deed verzoenen. Deze troost werd voorname lijk geleverd door een tweetal nummers. „Letzter Frühling" van Grieg was een extra, waarmee werd geopend en het werd een liefelijk entree. Bepaald bij zonder vonden we de uitvoering van het concert voor hobo en orkest', veelal aan Haydn toegeschreven, waarbij Haakon Stotyn excelleerde. Het cameragebruik vonden .we iets aan de onbescheiden kant. Het is niet nodig (en afleidend) zo duidelijk ook de lichamelijke inspan ning van de solist op het scherm te brengen. Het vuurwerk van Rossini's ouverture tot zijn „Diefachtige ekster" vonden we enigermate als een anti climax werken, maar aan de andere kant was, als men dit stuk van zijn re pertoire brengen wil, een andere volg orde niet wel mogelijk. Stotijn zullen we echter toch het langst in gedachten houden. Overtollig maagzuur kunt U blussen. In een hand-omdraaien. Met een paar Rennies. 'n Ideale remedie - en afdoende. Altijd' - overal kunt U Rennies nemen. Onop vallend. Zonder water of wat ook. Ge woon laten smelten op de tong, opgelost in Uw eigen speeksel, vinden de werk zame bestanddelen hun weg naar de vuurhaard. En blussen die on-mid-del- lijk 'n Wonder dat U zelf kunt onder vinden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Herdenkingssamenkomst t.g.v. het 35-jarig bestaan v. d. NCRV. 21.30 Gram. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gitaarspel. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Promenade- ork. 23.50 Gram. 23.52—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regerlngs- uitz.: De stichting bevordering bescher ming bevolking vraagt de aandacht van de Nederlandse Noodwacht. Tom Lodewljk, hoofd afdeling publiciteit, spreekt over het onderwerp: De onoverwinnelijke vloot. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Openbaar Kunstbezit, praatje. 20.10 Gevar. progr. 21.25 Cabaret. 21.55 Marimba. 22.30 Nws. 22.40 Frvsk Ork. en sol. 23.45 Volksliedjes. 23.55—24.00 Nws. Een beeld van de zaterdagavond uitgezonden televisie-quiz „Je neemt er wat van mee". Beethoven- kenner H. Tikkemeyer ontvangt uit handen van „Maud" de in een imi tatieviool verpakte duizend gulden, terwijl Theo Eerdmans toekijkt. Ds. Rumainum bij aankomst in Nederland (Van onze Amsterdamse redacteur) Met het Biak-toestel arriveerde zondagmiddag op Schiphol de Papoea-predikant dominee F. J. S. Rumainum met zijn echtgenote. Ds. Rumainum is voorzitter van de Algemene Synode van de, sinds 3 jaar zelfstandige, evangelisch-christe- lyke kerk op Nieuw-Guinea. Met 140.000 leden is dit de grootste autochtone kerk in dit gebied. Voor de 45-jarige predikant en zyn echtgenote was deze reis de eerste buiten de tropen. Zij kwamen op uitnodiging van de Raad voor de Zending van de Ned. Herv. Kerk en hopen een half jaar in Nederland te blijven. Bij de Zendingsraad zal de predikant trachten twee sociale werksters te krij gen om het diakonale werk in Mano- kwari en Sorong op gang te brengen. De Zendingsraad zond reeds twee jaar geleden een sociaal werkster in de per soon van mej. L. Zwaan, die sindsdien met groot succes in Hollandia werk zaam is. Voorts wil ds. Rumainum de mogelijkheid bespreken om drie predi kanten in Nederland te laten opleiden. Hijzelf kreeg destijds zijn opleiding aan de voormalige theologenschool op Ti- mor. Ook zal hij besprekingen hebben over het tekort aan onderwijzers in Nieuw-Guinea, dat het onderwijs in de dorpen stagneert. Eerst aarzelend ging ds. Rumainum ertoe over commentaar te geven op de subsidiekwestie bij de katholieke pri maire middelbare school te Merauke, waarover in de Tweede Kamer aan mi nister Toxopeus vragen zijn gesteld door dr. C. L. Patün (PvdA), dr. I. N. T. Die penhorst (CHU) en de heer J. C. Couzy (VVD). Ds. Rumainum gaf toe dat hier over in protestantse kringen in Nieuw- Guinea grote ongerustheid is ontstaan. „Men krygt nu de situatie, dat de kin deren in het noorden en het westen minder opleidingsmogelijkheden krijgen dan die in het meer primitieve zuiden". Zijn kerk heeft ernstig bezwaar tegen de steun aan de missie, vooral daar de subsidie-aanvrage voor drie parallel klassen aan de primaire middelbare school van de zending in Hollandia al geruime tijd geleden is ingediend en niet is verleend. De predikant zei, dat zijn kerk niet bij de overheid wilde aandringen de subsidie aan de katholieke school in te trekken. Wel hoopte hij dat men vrij willig van deze steun zou willen afzien. Minister Helders heeft destijds bij be antwoorden van vragen al gewezen op dit morele alternatief, zij het dan dat hij het deed nadat hier maandenlang op was aangedrongen. Advertentie Fa. DUSOSWA - Leiden Felle brand op vliegkampseliip (Speciale berichtgeving) Op het in het Braziliaanse Parlement nogal omstreden vliegkampschip Minas Gerais, dat voor verbouwing by Verolme op het eiland Rozenburg ligt, heeft gis termorgen een felle brand gewoed. Er is vrij veel schade aangericht in de hangar in het achterschip ,aan het daarboven gelegen dek en aan kabels. Een zegsman van Verolme heeft verklaard dat het schip toch, zoals het plan was, in het voorjaar gereed zal zijn om de proef vaart te maken. Uiteraard zal om dit te bereiken thans heer wat extra in spanning nodig zyn. Omstreeks half negen 's morgens weer klonk over Rozenburg het geluid van een explosie. Vrijwel tegelijkertijd schoten van het achterschip van de Minas Gerais grote vlammen omhoog. Zeer waar schijnlijk is er sluiting ontstaan in een elektriciteitskabel .waar bussen met verf bij in de buurt stonden. Het hout van stellingen, waarop arbeiders tot zater dagmiddag werk hadden verricht, brand de als een fakkel. Dichte rookwolken trokken over een gedeelte van het eiland, zodat het er nogal dreigend uitzag voor het schip. De brandweer van Rozenburg, uitge rukt met een autospuit, en de bedrijfs brandweer van Verolme, begonnen met de blussing, die aanvankelijk werd be moeilijkt door de lage waterstand. In middels werd de havendienst te Rotter dam gealarmeerd, die op haar beurt de alarmcentrale van de Rotterdamse brandweer verwittigde. Tegen negen uur verzocht de burgemeester van Rozen burg om assistentie. Enige tijd later kon een blusboot van de Rotterdamse haven dienst, die reeds op eigen gelegenheid was uitgevaren, in actie komen. Ook de schipper van een tweede blussingsboot kreeg opdracht koers naar de Minas Gerais te zetten. Er volgden er zelfs nog meer. Op het hoogtepunt van de bestrijding werd met elf stralen water gegeven. Dank zij de grote capaciteit van de blusboot en de doortastendheid van de brandweerlieden kon de brand binnen vijf kwartier worden bedwongen. Een groot gedeelte van het dek van het ach terschip was gegolfd. Op sommige plaat sen bedraagt het niveauverschil wel 50 cm. De hitte was ook doorgedrongen tot de scheepshuid, die echter zeer doel treffend kon worden nat gehouden. De nablussing heeft nog geruime tijd in beslag genomen. BINNENLAND Op het Duitse oorlogskerkhof. dat midden in de Peel ligt, en waar 30.000 ge sneuvelde militairen begraven liggen, is gisteren ter gelegenheid van de Duitse ..Volkstrauertag" een dodenherdenking gehouden. Behoudens zeer uitzonderlijke om standigheden zal niet meer worden inge grepen in de prijsvorming en de export van consumptie-aardappelen. Nu de ga rantieregeling voor consumptie-aardappe len vervallen is wil minister Marijnen blijkens zijn Memorie van Antwoord op de Landbouwbegroting geen overheids ingrepen op dit punt. Minister Marijnen hoopt op korte termijn een uitspraak van de regering over het meerjarenplan voor de ruilver kaveling te bevorderen. Hij deelt dit mee in zijn Memorie van Antwoord op de Landbouwbegroting. Blijkens een mededeling van de re gering der Ned. Antillen bestaat er in de Ned. Antillen een behoefte aan ongeveer 90 leerkrachten voor het lager onderwijs per Jaar, ter voorziening in vervanging en uitbreiding. Dit weekeinde is uit het kantoor van de aannemersfirma Lammers en Kok een brandkast weggesleept. Deze brandkast is op enkele tientallen meters van het kan toor geforceerd. Er wordt voor een bedrag van f. 1000 aan vakantiebonnen vermist. - Zaterdagmiddag heeft de Commis saris der Koningin dr. F. Houben. als voorzitter van het Anjerfonds Limburg, in de hal van het Bonnefantenmuseum te Maastricht de culturele prijzen Limburg 1959 uitgereikt aan de dichter Pierre Kemp te Maastricht en de Roermondse glazenier Joep Nicolaas Het Radio-Therapeutisch Instituut (RTI) te Deventer is officieel erkend als kankerbestrijdlngscentrun?. Dit geschied de in een bijeenkomst welke zaterdag in de Deventer Schouwburg werd gehouden. Prof. dr. B. W. Jongkees sprak zijn vreug de uit over deze officiële erkenning van het Deventer RTI, dat reeds dadelijk tot officieel kankerbestrijdingscentrum werd voorbestemd, naast het NKI in Amster dam. het RTI in Rotterdam, de concen traties in de Universiteitssteden en in enkele andere centra in ons land. - De Spaanse ambassadeur, de hertog de Baena vlconte de Mamblas, heeft za terdagmiddag in zijn ambtswoning aan het Lange Voorhout te Den Haag de alom aanwezige St-Nicolaas ontvangen. Voor deze Ontvangst had de ambassadeur een groot aantal ouders met hun kinde ren en klein-kinderen uitgenodigd. Voor de komst van St.-Nicolaas bood de am bassadeur zijn gasten een dejeuner aan, na afloop waarvan El Romerito. begeleid door de gitaar, enige Spaanse dansen uit voerde. Zaterdagmorgen heeft minister Van Rooy het astmacentrum ,.Dr. Eijkeloord" van de Eijkel-Bloemartsstichting te Nij megen geopend. BUITENLAND Op 20 november as. zal Koning Bou- dewijn tot doctor honoris causa van de Vrije Universiteit van Brussel worden uit geroepen Verder worden prof. Gross van het kinderhospitaal van Boston en de No belprijswinnaar prof. Cournand van de Universiteit van Columbia eveneens tot doctor honoris causa benoemd. Prof. Gross is de uitvinder van het kunsthart, waarmee tot nu toe reeds 40 Belgische kinderen in Boston en ongeveer 400 kin deren in België met succes werden ge opereerd. Bij twee verkeersongelukken in Texas zijn zaterdagavond 12 mensen om het leven gekomen. Bij Houston greep een trein een vrachtauto, die 800 meter werd meegesleept. In de vrachtauto zaten zes kinderen en twee volwassenen, die allen werden gedood. Bij Sudan reed een goe derentrein op een auto in, waarin vier personen zaten. Drie werden op slag ge dood en de vierde overleed by aankomst in het ziekenhuis. Verwacht wordt dat op de weten schappelijke bijeenkomst, die morgen in Buenos Aires begint, waarschijnlijk de geheime Russische activiteit in het Zuid poolgebied aan de orde zal komen Op de vergadering waaraan meer dan 150 des kundigen uit twaalf landen zullen deel nemen zal gesproken worden over de re sultaten van onderzoekingen in het In ternationale Geofysisch Jaar. Vermoedelijk zal de Russen o.a. gevraagd worden naar de juiste plaats van hun nieuwe post. Laaref. in Queen Maudland, waarvan de juiste positie nooit is onthuld. De Bretonse treiler „Menez Saint Yan" die naar men vreesde, vrijdag in een zware storm bij de Britse zuidwest kust was vergaan, is bij Saint-Ives (Corn wall) teruggevonden, zo is te Quimper vernomen. In Maseroe. de hoofdstad van Ba- soetoland is vernomen dat de Afrikaanse vakbondsleider mevr. Mafeking. die op order van de Zuidafrikaanse regering haar woonplaats Paarl moest verlaten om. dat haar aanwezigheid aldaar schadelijk voor de openbare orde zou zijn. thans ver toeft in de R.-K. missiepost „Sint-Bene- dictus" te Makhaleng, ongeveer dertig km van Roma. De zeventigjarige premier Nehroe van India heeft in een vraaggesprek met een Amerikaanse televisieverslaggever op de vraag of h(j van plan is zich terug te trekken geantwoord daar op het ogen blik of in de naaste toekomst niet aan te denken. ..Wanneer ik spreek over terug trekken heeft dit niets te maken met een terugtrekken uit het openbare leven. Maar ik denk wel. dat het goed voor mij en het land zou zijn als ik het ambt van eerste minister zou neerleggen". Komend voorjaar wil men proberen een televisieverbinding tussen de Verenig, de Staten en Zweden tot stand te bren gen met gebruikmaking van een met zil ver beklede ballon van drie-en-dertig me ter middellijn als reflector, aldus heeft prof. Alof Rydbeck van de technische school te Gothenburg meegedeeld. Het is de bedoeling de ballon met een raket tot op 1500 km hoogte te brengen waar zij in een baan om de aarde via de polen moet komen. Overzending van t.v.-pro- gramma's zou dan mogelijk z(jn geduren de de korte perioden dat de ballon van beide landen uit zichtbaar is. In het centrum van Brussel hebben zaterdag dertig tot vijfendertigduizend landbouwers een betoging gehouden. Zij eisten regeringssteun voor de landbouw die door de buitengewone droogte in de afgelopen zomer is getroffen. De betogers, merendeels afkomstig uit Vlaanderen, riepen leuzen en zwaaiden met borden waarop te lezen was. dat zij de stichting van een rampenfonds" eisten. De politie moest enkele malen charges uitvoeren. Op Cyprus is een nieuwe politieke groepering, de Democratische Cyprische Unie opgericht. Dit geschiedde op een bijeenkomst waarop een duizendtal men sen aanwezig waa die het niet eens is met de politiek van het voorlopig bewind van aartsbisschop Makarios. De president van de republiek Gui nea, Sekoe Toere, is zondag na een bezoek aan Londen naar Bonn vertrokken. Bij zijn afscheid zei de Britse premier Mac- millan, dat beide landen op cultureel en economisch gebied veel samen kunnen doen tot nut van Guinea en Engeland. Sekoe Toere gaf uiting aan zijn voldoe ning over zijn bezoek en vroeg het Britse volk Guinea slechts te beoordelen naar zijn daden. De 31-jarige Prinses Fatima, de Jong. ste zuster van de Sjah van Perzië zal zondag as. in Teheran in het huwelijk treden met generaal Mohammed Khatami, opperbevelhebber van de Perzische lucht macht. Te Tura, in de Indiase staat Assam, nabij de grens met Oost-Pakistan. is het 3.35 meter lange geraamte van een reus gevonden De vingers van het geraamte waren even lang als de arm van een nor male man. Een duizendtal Zweedse meren heeft door de ongewone droogte van de afge lopen zomer zijn afvoermogelljkheaen verloren, aldus is gebleken uit een onder zoek dat met behulp van de leerlingen van ruim duizend scholen door de weer kundige dienst was ingesteld. Het is niets ongewoons dat kleine meren gedurende droge zomers hun af voer wegen verliezen maar dit Jaar gebeurde dit op buitenge woon grote schaal. Vele ongemakken zijn daarvan het gevolg. Het water van zulke meren wordt ongeschikt voor consumptie en kan ln ernstige mate vervullen door het rioolwater dat er ln wordt gespuid. MAANDAG Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. Ru Sevenhuijsen over de muzikale op voeding van onze jeugd. 8 uur nam. Loge-gebouw (Steenschuur)De Natuur vriend. Ond. „Flitslicht rond de water spiegel". 8 uur nam. Middelweg 38: K. en O.-cursus eenvou dige gezinsverpleging o.l.v. zuster Burg hoorn. 8 üur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie C. Ouwehand over „Boeiend Japan". 8 uur nam. Warmond: De Stad Rome. Algem. ledenverg. „Warmunda". 8 uur nam. Den Burcht: Ledenvergadering U.V.S. 8 uur nam. Museum van Oudheden: Spr. mej. dr. W. Hagen over „Rheinische Münzsenatz- funde". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedie „Nina". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Vola. Lezing en film over Suriname. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.-fllm- studiekrlng „A time out of war" en „De poort van de hel". 8 uur nam. Willem Pijperstraat (einde Vijf Meilaan): Opening modelwoning Bouwfonds Ned. Gemeenten. 3 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Ambachtsschool: K. en O.-cursus prak tische autotechniek .7.30 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus Artistieke Bloemsierkunst_ olv. C. Kriest. 8 uur nam Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19)Arjos. Spr. dhr. D. J. Brouwer over „4xZi"? 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 33a: Broederschap v. oud-padvinders en padvindsters. 8 uur nam. Middelweg 30: Moedercursus Groene Kruis. 7 30 uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst. Spre kers dhr B. Th. Dikkes. ds. H. R. Timmer man en ds. J. I. van Wyck. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O.-cursus dr. P. H. Pott over het Boedd hisme en zijn kunst. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sacrum" Opvoering van „Pas op voor paddestoelen". uur nam. Stadhuis: Behandeling begroting 1960. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Streekvergadering Ned. Christen Vrouwenbond. 8 uur nam. DONDERDAG Gerecht 10: K en O.-cursus kleuren fotografie o.l.v. H Renia. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Propaganda- avond Onderwaterjagersclub. Kleurendia's en -film. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst. Spre kers dhr B. Th. Dikkes, ds. H. R. Timmer man en ds. J. I van Wijck. 3 en 8 uur nam. Rijksherbarium: Demonstraties Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. 8 uur nam. Schouwburg: K.V. Litteris Sacrum. Opv. van „Pas op voor paddestoelen". 8 u. nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solist Nikita Magaloff. 8 uur nam. Boshuis (achter Hof laan 76): Rekkense Inrichtingen. Jeugdvoorstelling. Film „De geheimzinnige stroper". 4.15 uur nam. Boshuis (achter Hof laan 76)Rekkense Inrichtingen. Film „Ontspoord". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. prof. dr. A. J. Rasker m.m.v. Gijs Reyns, hoboïst. 7.157.50 uur nam. Schouwburg: K. en O. Balletvoorstelling Nederlands Danstheater. 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Reisver. Spr. de heer Johan van Dijck over Fin land. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. Rijnland. Spr. dhr. H. Wenslnk over „Omgang met honden" 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia"". 8 uur nam. Doopsgez. kerk: Adventkerk. 10-11 uur voorm. Bijbelstudie; 11-12 uur, spr.: ds. K. C. van Oossanen. Schouwburg; Kon. Ver. Litteris Sa crum: Opvoering van „Pas op voor pad destoelen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Leidse Jeugdactle. Op. treden van het Scapino-ballet. 2.30 uur nam. Stationsplein: Duin- en strandexcursle Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.02 uur nam. ZONDAG Ons Centrum (Hooigracht 84): Hum. Verbond. Spreker dr. D. H. Prins over „Vele levensbeschouwingen, één waar heid". 10.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Auberge Frangalse (Kloksteeg 19)Ten toonstelling Pieter Giltay en Rein Dool. (tot 12 december). Lakenhal: Haagse Kunstkring. Werkd.: 104 uur; zondags: 14 uur nam. (tot 7 december). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie 9. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- cn feestdagen 2—4 uur VOOR DINSDAG 17 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lé- zing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Ge- var. progr. 15.50 Zang en piano. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.: Rijksdelen Overzee: Gesproken brief uit de Antillen, d. Henk Dennert. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Electronlca ln onze moderne samenleving, d. ir. Th. P. Tromp. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- Jandum. 19.30 Gram. 20.30 Het stenen hart, hoorsp. 21.55 Omr. ork. en sol. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 De armen zult gij altijd bij U hebben, praatje. 22.50 Film- muz. 23.10 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het Geestelijk leven, lezing. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.- V.U.: Italiaanse kunst, lezing door mevr. dr. H. E. s"Jacob. 11.30 V. d. zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regerlngsultz.: Landb.- rubrlek: De boer van Nooitgedacht. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-Ork. 13.55 Beursber. 14.00 Omr. Kamerork. en sol. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Planoduo. 16.00 Gesprek. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, lezing. 17.30 V. d. ntdÉ AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Pa ris vous Parle. 19.10 Koorzang. 19.45 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda-actie. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. Srogr. 22.00 Muzikale lezing. 22.30 Nws. 2.40 Muzikale lezing (verv.). 23.00 Voordr. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Film. 20.35 Documentaire film. 21.00 Film. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 830 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Gram. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Klassieke muz. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Buitenl. overz. 22.45 Kamermuz. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en progr. v. d. ar beiders. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Orgelspel, verz. progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en ge var. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.). 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.05 Sol. conc. 17.00 Nws. 17.20 Pia norecital. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Lichte muz. 19.45 Gevar. rogr. 21.45 Nws. 23.30 Ork. conc. 24.00 rws. 0.10 Gevar. muz. 0.30 Idem. 1.00 ld. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Kamer muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.20 Ork. conc. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 23.53—24.00 Nws Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Pianorecital. 12.55 Koersen. 13.00 Nws'. en weerber. 13.15 Oude muz. 14.00 Schoolradio. 15.50 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Duitse les. 16.17 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Folk loristisch progr. 19.40 Gram. 19.50 Praat- Je. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Klavecimbelrecital. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.10 Vrije tijd. 22.65 Nws. BIOSCOPEN Trianon: „Het verborgen leven van Wal ter Mitty". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jour de fête". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Lldo: „Vrouwen verdwijnen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Paspoort der schande". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zaterdag: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 4.45. 7 en 9.15 uur. Zondagmiddag: 2.30 uur voor de Jeugd: „Trouwe kameraden". Donderdagcyclus „Du bist Musik". A.l. Rex: „Timboektoe". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden is geopend de Zuider Apo theek. Lammenschansweg 4 tel, 23553. By geen gehoor by Dw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ia 5 S -«L 2 a 3 a -So as Amsterdam geh. bew. Den Helder geh. bew. Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew onbewolkt mist geh. bew geh. bew. geh. bew ozo 2 8 3 0 •Limburg geh. bew, Helsinki geh. bew. Stockholm zwaar bew Oslo licht bew. Kopenhagen half bew. Aberdeen zwaar bew. Londen zwaar bew, Brussel licht bew. Luxemburg geh. bew. Parijs zwaar bew Bordeaux regenbul 5 o 2 10 ozo 2 9 w.stil 9 w.stll 10 10 ono 7 6 14 8 2 9 Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürlch Genève Locarno Wenen [nnsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon regen onbewolkt regen regen sneeuw zwaar bew. regenbul half bew. geh. bew. regen regen zwaar bew. weerlicht regenbui zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. zw 5 9 zzw 2 10 watll 9 nnw 5 14 o 6 8 zzw 2 9 4 4 ono 2 w 2 7 w.stll 5 z 4 13 w.stll 17 w 6 15 w.stil w.stil 12 no 2 16 ozo 9 17 4 2 6 0 2 2 4 2 0 14 2 7 4 2 2 33 5 4 0 36 6 11 8 0 11 6 10 1 1 0 3 0 9 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2