Laatste nieuws NUT VOORSCHOTEN VIERDE NEGENTIG-JARIG BESTAAN Voorstel van Rood-China MAANDAG 9 NOVEMBER 1959 Receptie en toneel trokken zeer grote belangstelling In het Cultureel Centrum hield het Nutsdepartement Voorschoten zater dag een welgeslaagde feestavond ter herdenking van het 90-jarig bestaan. Aan de opvoering van het blijspel van Noël Langley „Kleine kinderen wor den groot" ging een zeer druk be zochte bestuursreceptie vooraf. Tal van autoriteiten en vertegenwoordi gers uit het verenigings- en culturele leven, zowel uit Voorschoten als uit omliggende gemeenten complimen teerden het departementsbestuur. De voorzitter, dr. J. F. Slrks, heette de bijna 500 belangstellenden hartelijk welkom, in het bijzonder loco-burge meester wethouder G. Schrama en echtgenote; burgemeester C. J. v. d. Hoeven van Ridderkerk en echtgenote, alsmede afgevaardigden van Nutsdepar- tementen uit omliggende gemeenten. Aan de hand van oude notulenboeken van Nutsvergaderingen en bijeenkom sten gaf dr. Sirks een summier over zicht van de historie. Het Nut mag zich nu in een steeds groeiende belangstelling verheugen, ge zien het aantal leden, dat reeds de 300 begint te naderen. Het verheugde dr. Sirks te kunnen vaststellen, dat ook de zelfwerkzaamheid van de leden, even- LEIDERDORR BEGRAFENIS CHR. VERRA Onder zeer grote belangstelling vond zaterdagmiddag de begrafenis plaats van de heer Chr. Verra, in leven een bekende figuur in het geref. kerkelijk leven. Een zwager van de overledene, de heer F. du Pon schetste hem als een man vol idealen voor zijn gezin en de kerk. Ds. Banga sprak naar aanleiding van Openbaring 2 8—11. De grote plaats-die de heer Verra bij velen ingenomen heeft, zo zeide ds.Banga, blijkt wel uit deze overweldigende belangstelling. De heer Verra heeft naast de goede zorgen voor zijn gezin, vele dingen voor de kerk in grote getrouwheid verricht. Ds. Dijk en ook ds. H. Sweepe van Scheveningen sprake over de heer Verra als vriend. Onder het spelen van orgelmuziek werd de overledene tenélotte ten grave gedragen. BIJEENKOMST ARJOS. In één der lokalen aöbter de Ger. Kerk vergaderde ^e AAJOS. De heer H. v. d. Ploeg behandelde het onderwerp ,.De A.R. en de andere partij". De heer v. d. Ploeg behandelde eerst de periode van af 1848 van partijvor ming en liet door een rij opeenvolgende jaartallen en data zien hoe het patroon gevormd werd van de politieke partijen zoals we die nu kennen. De heer v. d. Ploeg ziet zowel de V.V.D. als de P.v.d.A. als doorbraakpartij. Men erkent de godsdienstwaarde, maar het geloof moet cienstbaar zijn aan de staat. Een van de voornaamste beginselen is de auto nomie van de mens, terwijl men bij de P.v.d.A. nog de sterke socialistische on dergrond vindt. Bovendien bepleit deze partij onbeperkte staatsmacht èn na tionalisering van grote bedrijven. De drie rechtse partijen K..V.P., C.H. en A.R. hebben uiteraard ook de nodige verschillen van inzicht in de staatsza ken. De K.V.P. erkent de staat als hoog ste gezagsdrager op wereldlijk gebied, maar geeft de staat geen gezag over de kerk. Bij de C.H. en A.R. vindt men het beginsel soevereiniteit in eigen kring. Spreker pleitte voor samengaan van deze beide grote partijen. OEGSTGEEST Raadsstukken Verschillende percelen grond, liggen de in het uitbreidingsplan Oegstgeest noord-oost behoren aan de ervan van der Putten. Daar de pogingen, die zyn gedaan om by minnelijke overeenkomst de overdracht te bewerkstelligen geen resultaat hebben gehad, stellen B. en W. voor tot het instellen van een pro cedure bjj de rechtbank ten einde be doelde gronden door onteigening te ver- krygen. NIEUWE OVEREENKOMSTEN Aan het eind van het jaar lopen ver schillende verhuringen en verpachtingen van gemeente-eigendommen af. In ver band daarmee worden een reeks nieuwe huurovereenkomsten vastgesteld. Daartoe behoort een nieuwe overeenkomst met de heer J. J. Maandag, die verzocht heeft om een perceel grond van pl.m. 750 m2 achter de rioolwaterzuiveringsinstal latie. PARKEERTERREIN De reeds jarenlang bestaande houten loodsen aan de Terweeweg zullen wor den afgebroken, alsmede het pand Ter weeweg 5, indien het voorstel van B. en W. wordt aanvaard om op de vrijkomen de grond èn een parkeerterrein voor de Beukenhof en een openbaar parkeerter rein aan te «leggen. Er wordt daardoor een mogelijkheid geschapen tot de aan leg van een neringstraat aan de achter zijde van de panden aan de Kempenaer- straat. Met de uitvoering van dit plan worden drie belangrijke zaken gediend n.l. de verdwijning van bouwvallige en brandgevaarlijke loodsen, de verkrijging van openbare parkeergelegenheid en de aanleg van een neringstraat, waar be drijfsauto's kunnen worden geplaatst, waardoor laden en lossen in de Kempe- naerstraat komt te vervallen. Het ge hele plan gaat ongeveer f 50.000,kos ten. Hierin dragen door jaarlijkse bij dragen bij het Restaurant de Beukenhof en de firma Rooyakkers. Verwacht wordt dat zeven winkeliers een uitweg op de neringstraat zullen aanvragen, waarvoor zij f 150,per jaar verschuldigd zullen zijn. Deze winkeliers zijn het unaniem nog niet eens, hetgeen wel enige ver wondering baart, omdat in eerste instan tie het plan van middenstandszyde ent housiast werd begroet. By de behande ling van deze zaak (woensdagavond a.s.) zal wel blijken of de betrokken winke liers meewerken of zich afzijdig houden. In het laatste geval zou het aantal in de kosten van de gemeente aanmerkelijk hoger worden, doch of dit een beletsel zal zijn om het gehele plan tot uitvoe ring te brengen betwijfelen wij. (Desgewenst kan van bijgevoegde plat te grond gebruik worden gemaakt om de nieuwe situaties te schetsen). WIT-GELE KRUIS Het Wit-Gele Kruis heeft een verzoek tot de raad gericht om een garantie voor een geldlening voor de aankoop van een tweede wykgebouw. Het bestaande wykgebouw aan de Rhyngeesterstraat- weg, is niet langer in het centrum van de gemeente gelegen door de uitbreiding die de gemeente ondergaat; de afstand als destijds na de oprichting, toen reci teren en muziekmaken de voornaamste activiteiten waren, de laatste tijd weer meer op de voorgrond treedt. Dat dit niet te veel gezegd was bleek wei uit ae voortreffelijke manier waarop het jubi leum-blijspel „Kleine kinderen worden groot" (symbolisch gekozen?) voor het voetlicht werd gebracht. De loco - burgemeester, sprekende namens het gemeentebestuur, noemde het departement Voorschoten een grijsaard met een jong hart. Spreker herinnerde aan de nutsinstellingen, waarvan enkele een zeer lang leven beschoren zijn geweest. De heer Schrama eindigde met de wens dat dit departement nog gedurende tal van jaren mag werken op cultureel terrein tot nut van de gehele Voor- schotense bevolking. De heer H. Brave bood namens de culturele commissie van de Hervormde Jeugdraad op humoristische wijze ge lukwensen aan. Na een kc»rt dankwoord van de voor zitter ging het doek op. Uit de reacties van de aanwezigen bleek overduidelijk, dat het stuk en het vlotte spel, vooral van hoofdrolspeelster mevrouw Gnodde, buitengewoon in de smaak vielen. Met een schat van bloemen voor Essie" en haar dochter „Bicky" werd deze waar dering tot uitdrukking gebracht, ter wijl de gehele toneelgroep een staande ovatie kreeg. De voorzitter bood deze groep als dank van het bestuur een be zoek aan een schouwbrug aan. Velen bleven nog enige tijd gezellig bijeen en maakten van de gelegenheid tot dansen onder leiding van „De Klankdelvers" uit Rotterdam een ent housiast gebruik. voor de leden in de nieuwe woonwijken wordt te groot. Deze omstandigheden hebben het bestuur ertoe gebracht te besluiten tot aankoop van het perceel Piet Heinlaan 30, dat tot tweede wykge bouw zal worden ingericht. Gevraagd wordt de garantie van een geldlening ad f35.000,—. Bij het vooroverleg omtrent deze zaak is de vraag voorgelegd om een gezondheidscommissie in het leven te roepen en de mogelijkheid te onderzoe ken van het gezamenlijk exploiteren van een te bouwen gezondheidscentrum, zo dat een wykgebouw zou ontstaan dat ook door het Groene Kruis gebruikt zou worden omdat deze Kruisvereniging eveneens uitbreidingsplannen heeft. Uit het plaats gevonden overleg is geble ken dat de Kruisverenigingen het ge bruik van een gezamenlijk gebouw niet wensen. Hierbij komt het praktische be zwaar, dat het stichten van een gezond heidscentrum zeer waarschijnlijk enige jaren tyd zou vergen, terwijl het Wit- Gele Kruis een oplossing op korte ter mijn nastreeft. B.enW. stellen dan ook voor de gevraagde garantie te verlenen. Op 12 november a.s. zal het één jaar geleden zijn dat het pensionlhuis van het bejaardencentrum officieel in gebruik werd genomen. Daaraan zal op enigszins feestelijke wijze aandacht wor den geschonken. AMUSEMENT IN ENDEGEEST De amusementsavond op 11 novem ber a.s. in de recreatiezaal van Ende geest zal worden verzorgd door het per soneel van Endegeest. Er zal een bont programma worden uitgevoerd. De filmdienst brengt 18 november op het witte doek de reis van Prinses Bea trix naar Amerika. Behalve deze 50- minuten durende kl-^-enfilm, zullen tevens enkele tekenfilms worden ver toond. G.S. garant voor geldlening uitbreiding Oud-Pcelgeest Ged. Staten stellen Provinciale Staten voor garant te staan voor een lening van f. 100.000,voor de Stichting Oud- Poelgeest om het Huis Metamorfose te kunnen uitbreiden Naast het Huis Meta morfose zal een conferentievleugel en een slaappaviljoen moeten verrijzen. De totale kosten bedragen 2 ton. De overige f. 100.000,— hoopt men zelf in contanten bijeen te brengen. Deze uitbreiding is noodzakelijk, omdat uit bouwtechnische redenen het kasteel moet worden ont last. LID EXAMENCOMMISSIE DANSKUNST Tot lid van de examencommissie voor de staatsexamens voor de danskunst, die 30 november en zonodig 1 december in het Koninklijk Conservatorium voor Muziek in Den Haag zullen worden ge houden, is benoemd de heer K. van Baa- ren te Oegstgeest. Ged. Staten stellen Provinciale Sta ten voor een subsidie van ra 11.866,65 te verstrekken als tegemoetkoming in de kosten van restauratie van het Groene Kerkje te Oegstgeest. STADSNIEUWS LEIDSE POSTDUIVENVERENIGING „DE VRIENDENCLUB" Na afloop van het wedstrijdseizoen vond zaterdag in de Kleine Burcht een feestavond plaats ter gelegenheid van de behaalde kampioenschappen van de Leidse Postduivenvereniging „De Vrien denclub". Na een kort woord van wel kom van de voorzitter de heer J. W. v. Duuren, werden de uitslagen bekend gemaakt. Zij luiden als volgt: Kam pioen-generaal: 1. R. Pet 1062.46 pnt.; 2. W. Vülbrief 851.40 pnt.; 3. L. Gijsman 765.11 pnt.; 5. J. Beekman 763.32 pnt.; 5. C. Castelijn 716.32 pnt. Kampioen oude duiven: 1. C. P. Gijsman 609.27 pnt.; 2. R. Pet 529.14 pnt.: 3. C. Castelijn 514.98 pnt.; Kampioen Vitesse: 1. C. P. Gys- man 459.06 pnt.; 2. J. Beekman 350.47 pnt.; 3. R. Pet 330.27 pnt.; Kampioen Fond.: 1. R. Pet 198.87 pnt.; 2. C. Cas telijn 198.80 pnt.; 3. C. P. Gysman 149.61 pnt.; Kampioen jonge duiven: 1. R. Pet 296.58 pnt.; 2. W. Vijlbrief 275.36 pnt.; 3. J. v. Duuren 233.45 pnt.; Kam pioenschappen Navluchten: 1. L. Gijs- man 263.07 pnt.; 2. R. Pet 236.74 pnt.; 3. W. Vijlbrief 234.61 pnt. Tommy en Jonny zorgden deze avond onder het motto. „Vlieg er ook eens uit" voor een gezellig samenzijn. PIJPROOKWEDSTRIJD EN KLAVERJASCOMPETITIE Het comité van ouden van dagen „Haagwegkwartier" is gestart met een financiële actie teneinde het volgend Jaar een hele dag te kunnen uitgaan met de oudjes, onder andere organiseert men een kerstklaverjascompetitie om mooie prijzen Deze competitie duurt zes weken en wordt gehouden op maan dagen, te beginnen met vandaag en ver volgens op 16, 23. 30 november en 7 december en eventueel op 14 december een inhaalwedstrijd. Voorts organiseert het comité een pijprookwedstrijd eveneens met mooie prijzen. Deze wedstrijden worden gehouden m het clubhuis van de speeltuin. Ten Kate- straat. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de bestuursleden. RIJDENDE TENTOONSTELLING OP ENDEGEESTERLAAN Het bouwfonds Nederlandsche Ge meenten bezocht met zijn rijdende ten toonstelling Oegstgeest. Ze zal geplaatst worden aan de Endegeesterlaan, hoek Ende geesterstraatweg. Belangstellen den kennen van 10 tot en met 14 no vember voor alle informaties terecht van 2,30 tot 9 uur n.m. VOORSCHOTEN Jubileumfeest' C.N.V. Ter gelegenheid van het 50-jarig ju bileum van het Christelijk Nationaal Vakverbond hield de Chr. Besturenbond in Voorschoten een feestvergadering in het Cultureel Centrum. Hoewel de belangstelling voor deze avond bepaald niet overweldigend was, heerste er een gezellige stemming. Het duo Nelly en Dick Rector bracht een vlot en bont amusementsprogramma. De heer A. Borstlap, secretaris van het CNV, hield een kernachtige toe spraak, waarin hij wees op wat in de afgelopen jaren door de vakbeweging werd bereikt. Deze tijd noemde spreker een tijd van liberaal reveil. Spreker wees op vele genomen sociale maatregelen, maar waarschuwde ook, dat nog niet alles bereikt is. Nu is er ook nog de strijd om de medezeggenschap en de mede-verantwoordelijkheid. Ds. K. Smit legde in zijn slotwoord er de nadruk op, dat een christen zijn da gelijks werk moet zien als een Godde lijke opdracht. De vergadering, die onder leiding stond van de heer D. Rodenburg, werd mede bijgewoond door de gemeente secretaris, de heer J. de Bres, en de heer Knijnenburg namens de KAB. Tijdens de vergadering werd nog medegedeeld, dat door de plaatselijke afdeling een bedrag van f260.bijeen was gebracht voor het fonds DEL. Subsidie van G.S. voor restauratie molen De watermolen aan de Vliet bij het landgoed Duivenvoorde is na elektrifica tie van de bemaling van de Knippolder buiiten gebruik gesteld. De restauratie van deze uit 1800 daterende molen vergt ruim f. 12.000. De gemeenteraad heeft, zoals men zich wellicht nog zal herinne ren, bij Rijk en provincie subsidie aan gevraagd om de restauratie mogelijk te maken. Ged. Staten stellen Provinciale Staten thans voor een subsidie van f. 1815 te verstrekken. Het college van Ged. Staten stelt Provinciale Staten voor een extra-subsi die van f. 215.60 te verstrekken om het inrijhek van het Kindertehuis Nieuw- Voordorp te Voorschoten te kunnen herstellen. De werkelijke kosten hebben de raming overschreden. B. en TT. Oegstgeest bieden excuses aan Commissies vinden de uitgaven voor o. 1. school verantwoord Overschrijding kredieten zal voortaan eerder aan de raad worden meegedeeld De commissie voor de financiën en het onderwijs en de commissie voor openbare werken hebben ter uitvoering van het besluit van de Raad het pré advies van B. en W. betreffende aan vulling van verleende kredieten voor de bouw van de tweede openbare lagere school in een gemeenschappelijke verga dering aan een nj^ere beschouwing on derworpen. De commissies hebben de raad meege deeld dat de bouw van de school is uit gevoerd overeenkomstig bestek en teke ningen zoals deze in de raadsvergade ring van 4 juni werden goedgekeurd; dat bij de bezichtiging van de school is ge bleken, dat zij in alle opzichten degelijk, en doelmatig is, dat de bestedingsbe dragen voor de bouw en de inrichting van de school werden goedgekeurd dooi de rijksinspecteur voor het lager onder wijs; de werkelijke uitgaven deze bedra gen niet overtreffen en voor de bouw van de school rijksgoedkeuring werd verleend, zodat op grond daarvan kan worden aangenomen, dat de door de in spectie voor de schoolbouw vastgestelde normen in acht zijn genomen: dat de voor de bouw vrn de "?hool uitgegeven ne kredieten hebben overschreden en niet tijdig een verhoogd krediet hebben aangevraagd. Met betrekking tot het overschrijden van het krediet schryven B. en W. in hun pre-advies aan de Raad dat het uiteraard mogelyk was geweest reeds eerder de kredieten te verhogen tot de nader bekend geworden bedragen, maar dat dit werd bemoeilykt doordat vry veel onderdelen met tussenpozen afzonderlijk werden aanbesteed. In verband hier mede adviseren zy aparte aanbestedin gen voor onderdelen in het vervolg slechts totenkele onderdelen te beper ken. De commissie namen nota van de na mens B. en W. gedane mededeling van de voorzitter dat in de toekomst over een mogelijke overschrijding van kre dieten de raad op tijd zal worden inge licht, zodat hy zich over de noodzake lijkheid der overschrijding kan beraden en niet, zoals in het onderhavige geval, voor een voldongen feit komt te staan. De commissies adviseren de raad het voorstel van B. en W. van 22 september aan te nemen en voor de bouw van de tweede openbare lagere srh~ol een ver- 'i uitgegeven uvsecuc ujjcuunic wgcic ui ccn vel gelden verantwoord zijn; dat B. en W. hoogd krediet van f. 106.850 beschik - de voor de bouw van de school toegesta- I baar te stellen. WASSENAAR Onderlinge tumwedstrijden W.I.K. met goede prestaties Zaterdag heeft de Sportvereniging WIK in de gymnastiekzaal in de Van Zuylen van Njjeveltstraat voor de 12e keer onderlinge gymnast!ekwedstryden gehouden. Voor de eerste keer werkten de afdelingen Dorp en Zuid samen by deze wedstryden, waardoor het aantal deelnemers groter was dan voorheen. Een neutrale jury beoordeelde de pres taties. Het clubkampioenschap bü de dames werd voor de derde achtereenvolgende keer gewonnen door Pieternel Binnen- dük, die hierdoor definitief beslag legde op de wisselbeker. Nellie Verzaal won voor de tweede keer de Van der Kleij- beker voor de beste adspirant-prestatie van de afdeling Dorp. Hanny Oostrum won een adspiranten-wisselbeker, die voor de afdeling Zuid was uitgeloofd. Een lauwertak voor de beste vrüe oefe ning jongens werd gewonnen door Teu- nis Kruithof en een lauwertak voor de beste oefening op de evenwichtsbalk voor meisjes kwam in het bezit van Marian Rijnberg. De beste prestaties in de verschillen de leeftüdsgroepen en de verschillende graden werden geleverd door: Meisjes 89 jaar: Thea Bül, Marian Asselen en Lenny Markestein; meisjes 1011 jaar: Mimi Dompeling, Nankie Dompeling en Kitty Treffers; meisjes 1215 jaar: Nellie Verzaal, Hanny Oostrum en Nelly Kok; jongens 815 jaar: Atty van Rhijn, Teunis Kruithof en Jaan ten Cate; dames: Pieternel Bin- nendük, Edy Goor en Jopie Arissen. De voorzitter van WIK, de heer A. Sluimers. bood een nieuwe lange mat aan leiders en leden aan. Raadsvoorstellen De gemeenteraadsvergadering van woensdag a.s. zal beginnen met de in stallatie van het nieuwe raadslid, de heer J. M. Koenen. Hy zal de plaats in nemen, die in de protestants-ohristelyke fractie openviel door het vertrek naar elders van de heer K. G. Tiel. De agenda van verkeersllchtinstallties op Den Deyl halve het voorstel tot het aanbrengen van verkeerslichtinstallaties op De Deyl en by de Rozenweg en het instellen van beroep bü de Kroon inzake het uitbrei dingsplan, een tiental andere punten. Een ervan heeft betrekking op een verbetering van de brandalarminstalla tie. B. en W. vragen de raad een krediet van f.5310 voor het uitbreiden van het zogenoemde brandwekkernet. In wonin gen van 41 ibrandweervrijwilligers zullen dan a^rmbellen aangesloten kunnen worden, die vanuit de hoofdpost aan de Pieter Twentlaan bediend kunnen wor den. In 1955 besloot de raad over te gaan tot aanschaffing van een modern brandalarmeringssysteem met telefoon toestellen dat f. 36.500 ineens en f.615 per maand zou kosten. Besloten werd met de aanleg te wachten tot het nieu we politiebureau met brandweerkazerne gereed zou zijn. Omdat de uitvoering van de bouwplannen echter vrü lang op zich laten wachten hebben B. en W. besloten, voorlopige verbeteringen aan te brengen, zoals hierboven omschreven. NIEUWE LEDEN B. en W. stellen de raad voorts voor, drie nieuwe leden te benoemen in de commissie van overleg inzake de licha melijke opvoeding en de sport, nl. de he ren W. Boender, mr. dr. W. F. van Glin steren en G. M. van der Holst. Verwacht wordt, zo tekenen B. en W. bü dit voor-» stel aan dat vrij spoedig zal worden overgegaan tot de instelling van een sportstichting, zodat waarschünlük het lidmaatschap van de sportcommissie van korte duur zal zijn. Er heeft zich weer een gegadigde ge meld voor de „uitverkoop" van de aan de gemeente toebehorende woningen aan het Havenplein. De heer J. J. Post die een van deze woningen bewoont, heeft zich als koper gemeld en B. en W. stellen voor, het huis van de hand te doen voor f6700, dezelfde prijs, die ook gevraagd werd voor vier andere woningen van dit complex. Van de raad wordt medewerking ge vraagd voor de aanschaffing van vloer bedekking, drie opbergkasten en een speelkeuken ten behoeve van de Chr. kleuterschool in de Johan de Wlttstraat en van 30 leerlingensets, 1 klassebureau en een buispodium ten behoeve van de St.-Jan Baptistenschool. In beide ge vallen stellen B. en W. voor ',de ge vraagde medewerking te verlenen. Tenslotte staat er nog een voorstel op de agenda voor een nieuwe subsidierege ling voor de afdeling Wassenaar van het Groene Kruis en voor de stichting Ka tholieke Gezinszorg en Gezinshulp. INTREDE DR. FREDERIKSE. De datum van de intrede van dr. Th. C. Frederikse, de nieuwbenoemde pre dikant in de hervormde wylkgemeente „Het Dorp" is bepaald op zondag 20 december. BENOEMING VAN AMBTSDRAGERS. In de hervormde wykgemeente Den Deyl hebben de volgende ambtsdragers hun benoeming aanvaard: tot ouderling dr. H. J. de Graaf, mevrouw W. F. de Korte—Meyboom, de heren J. de Leeuw en H. van Woerden; tot ouderling kerkvoogd: D. H. Durieux en T. F. M. de Man; tot diaken: mr. J. W. Josephus Jitta, J. W. Gunning en mevrouw J. A. Loggers—van Eyok van Heslinga. Noodgebouw geopend voor Nutskleuterschool Zaterdagmiddag heeft de opening plaats gehad van het houten noodge bouw ,dat ten behoeve van de kleuter school van het Nut op een terreintje in Princehaven werd neergezet. Het ge bouwtje bevat twee ruime lokalen, die gezellig zün ingericht en een hal met toiletten. Vele ouders gaven bü de ope ning van hun belangstelling blük. De voorzitter van het bestuur van deNuts- school, de heer C. L. Kerdel, hield een toespraak, waarin hij eraan herinnerde, dat enige tijd geleden de gemeenteraad een aanvrage om een nieuwe kleuter school inwilligde. Omdat het gewoonlük nog geruime tyd duurt voordat zo'n ge bouw er inderdaad ook staat, werd op initiatief van mej. J. M. van Leyen, hoofd van de Nutsschool, uitgezien naar een tüdelijke huisvesting. Tot nu toe waren de kleuters gedeeltelijk onderge bracht in het schoolgebouw aan de Zül- laan en gedeeltelijk in een particuliere woning. Dank zy de medewerking van het Ingenieursbureau voor Bouwnüver- heid, het gemeentebestuur, de directie van de gemeentebedrijven en concierge Noordermeer, die een ongelofelyke üver aan de dag legde bü de inrichting van het gebouw, is nu dit aantrekkelüke noodgebouw totstandgekomen. Namens de ouders bood mevrouw Co- hen een tweetal bloembakken met plan ten voor de school aan ,als blük van waardering voor de toewüding van mej. Van Leyen en de leidsters van de kleu terschool. (Deze pagina Is ongeoorrtgoerd) Rood-China heeft India voorge steld dat de troepen van beide lan den zich elk twintig kilometer van de Macmahonlinie terugtrekken, aldus „Nieuw China". In een brief van de Chinese pre mier, Tsjou En—lai, aan premier Nehroe wordt gezegd dat beide landen zich ook in het westen twintig kilometer moeten terug trekken van het gebied waar beide zijden thans werkelijke controle uitoefenen en dat zij moeten belo ven geen gewapende strijdkrach ten naar de geëvacueerde zones te zenden. Voorts stelde Tsjou voor bin nenkort besprekingen met Nehroe over het grensgebied te houden. Hangende een regeling zou „de status quo moeten worden gehandhaafd en geen van beide partüen zou moeten pogen de status quo op enigerlei wüze te wijzigen". Beide zijden moeten in het gebied na de voorgestelde terugtrekking hun burgerlijk bestuurspersoneel en on bewapende politie handhaven. ;e voor Bourguiba De verkiezingen, die zondag in Tu nesië zyn gehouden, hebben tot resul taat gehad, dat president Bourguiba voor een ambtstermijn van vijf jaar is herkozen en dat zyn nieuwe grondwets- partü alle negentig zetels in de Natio nale Vergadering heeft gekregen. Voor het presidentschap waren er geen tegenkandidaten. Wat de Nationale Vergadering betreft hadden de kandida ten van de Nieuwe Grondwetsparrij vrijwel geen tegenstanders. Op de twee communistische lüsten, die te Gafsa en in een district van Tunis waren uitge komen, werden resp. 242 en 3.229 stem men uitgebracht. In een derde district hadden de communisten zich terugge trokken, omdat de kiezers volgens hen aan intimidatie blootstonden. Ook de onafhankelüke kandidaten hadden zich teruggetrokken. Drie Haagse inbrekers te Delft gearresteerd (Van onze Haagse redactie) Dank zij een nauwe en vruchtbare sa menwerking met de Haagse recherche, heeft de Delftse politie de hand kunnen leggen op de daders van de inbraak, welke in de nacht van 21 op 22 augustus j.l. heeft plaats gehad in de fabriek van de fa. Bezemer aan de Hoornseweg te Delft. De gearresteerden, twee broers, resp. 28 en 26 jaar oud, en een 30-jarige man, allen uit Den Haag, zyn vandaag voor de officier van Justitie te Den Haag geleid. NEDERLANDS PROTEST IN BRUSSEL. Langs diplomatieke weg heeft Neder land bü de Belgische regering gepro testeerd tegen de instelling van een minimumprysregeling voor de invoer in België van Nederlandse, ongesuikerde gecondenseerde melk. 30500 30500 30500 Zeg. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Thomas L C., zn van J. J. Bellekom en A. M. Compier; Feico, zn v. S. J. Heidinga en W. H. van der Zwaan. Ondertrouwd: A. van Buytene en G. van Straten. Getrouwd: W. F. Roosenschoon en E. S. A. Lang; L. Terlouw en A. J. Terpstra; W. H. Pott Hofstede en A. H. Warmoltz. Overleden: F. A. Fransen van de Put ten, 77 Jaar. ZOETERWOUDE In de op f. 92.750.85 geraamde kosten van herstel van de aan de ge meente Zoeterwoude toebehorende toren werd door Provinciale Staten een sub sidie van 15 percent verleend. Gedepu teerde Staten stellen thans voor een aanvullend subsidie van f. 3.350.25 te verstrekken. 30500 30500 30500 BEURSOVERZICHT Vast maar kalm Amsterdam, 9 november Vrijdag was de markt voor de Inter nationale fondsen iets lager gestemd, maar de flinke verbetering van Wall Street bracht 's avonds een herstel te weeg. Dit werd vandaag gestimuleerd door het einde van de staking in de Amerikaanse staalindustrie. Het zal enig etyd duren voordat alles weer zijn normale loop heeft en het staal weer wordt geleverd zoals voorheen. Inmiddels worden de onderhandelingen voortgezet tussen werkgevers en werknemers: in dat opzicht was men aan het Damrak nog voorzichtig. Het is immers de vraag wat er gaat gebeuren als de 80 dagen zijn verlopen. Is het conflict dan opgelost of wordt de staking hervat? Dat was mis schien de reden waarom de hoogste koersen niet gehandhaafd bleven. Wel waren internationale waarden over de hele linie hoger, maar Unilever hand haafde de 700 niet en Philips brokkelde na 677 iets af. Hetzelfde was het geval met AKU en Kon. Olie. In al deze hoe ken was de affaire büzonder rustig. Over het algemeen nam de markt een afwachtende houding aan al was de ondertoon niet slecht. Cultures werden gewaardeerd, vooral HVA die 3 punten opliepen. De soheepvaart lag meren deels op het vorige niveau. Evenals vo rige week werden certificaten Stude- baker-Packerd weer in open hoek ver handeld. Ze stegen van 26 3/4 tot 28 1/4 dollar. Voor de Nederlandse Staatsfond sen was de stemming merendeels aan de vaste kant. Dit gold vooral de staffel- lening die boven de 92 uitkwam. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 9 november Londen 10.59—10.59 74; New York 3.77fj3.78ft; Montreal 3.99tV—3.99ft; Parys 77.00—77.10; Brussel 7.5574—756; Frankfort 90.58-90.63; Stockholm 73.9274 —73.9774: Zürich 87.0574—87.1 574; Mi- 6°-98,/2 60.9374: Kopenhagen 54.767454.8174Oslo 52.92,/2—52 9774* 13 2H14 6°^~"14"61^: Lissabon 13-20* Beurs van Amsterdam Maandag 9 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4* lOO/d 100,' Ned. '59 4* lOOft 100ft Ned. '53 3% 9474 94li Grootboek obl. 3* 80 7874 Ned '47 374 (3) 91% 92GL Ned '51 3* 95 95* Ned. '53 (374) 93* 94GB Ned. '56 374 9354 93?i<GB Ned. '48 374 87% 87% Ned '59 474 9874GB 98* Ned '54 374 89%GB 89* Ned '55 I 374 89* 89* Ned. '55 n 374 91* 9i*B Ned *37 3 89* 89* Dollarlng 47 3 89* 89% Investeringscert. 3 8674 9674 Ned. 62-64 3 97% 98 Indië *37 A 3 92%GB 92% Grootboek '46 3 8974GB Ned. W.B 6% 109% 109ft ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 41* 4274 Nat Handelsbank 157 155GB Ned. Handelmü- 226% 226* Amst Rubber 108* 109* H.VA145 147% Senembah 610GB 610GB A.K.U382* 385* Berkei's Patent (v.) 274GB 271 Calvé Delft eert 694% 695GB Deli Mü-en (Ver.) 171GB 171 Kon Pap v Gelder 248 24974 Hoogovens eert 680GB 687GB Müller en Co NB 328330*GB Ned Kabelfabr 402GB 400*GB Philips 669GB 67474 Philips pref 240GL 237* Unilever 694* 696* Wilton Feyenoord 200* 201 Biliton 2de r 3387iGB 339% Dordtse Olie gew 705GB 700% Kon Olie (f20.-) 156.60 158 idem (50 f 20.— 156.70 157.15 Holl Amer lün 159* 159* Java China Paket 145 145% KLJd122 122.50 Kon Ned Stmv Mü 164% 165* Kon Paket Mü 134* 133* Stoomvaart Mü Ned 162* 162% Nievelt Goudr eert 138 137% v Ommeren eert 248% 247 Kon Rott Lloyd 143* 143% Ned Scheepv Unie 139* 139 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3*) 3.. 93* 9474 Idem 48 3*) 93* R'dam -52-1 (4*) 9774 Idem *37 I-IIJ (3*) 94 94 Z.-HoUand '56 (4*) 96% 10474 97 95 Bankwezen Bank N. G. '58 (574) 104 id. NWB '52 (474) 96% Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95 Premieleningen A'dam '53 3 9774 97 A'dam '51 2* 82% 83 A'dam '56 I 2* 80* 80% A'dam '56 II 2*90 90* Eindhoven '54 2* 82 Enschede '54 2*80B 8074 Den Haag '52 I 2* 88% 88% Idem n 2* 88% R'dam '52 I 2* 91 Idem II 2* 89 88* Idem '57 2* 97ft 98% Utrecht '52 2* 92% 92* Z.-Holl 1957 2* 95ft 96 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietlnstellingeD Robeco 212.50 213 Amst. Bank 320 319 H3.U eert 250 250 Rott. Bank 276* 279% Twentsche Bank 247* 248 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 398 398 Borsumü 67* 66 K. N Ed.met. A-AA 95 97* Idem pref wd. 95 97% Electrolasmü 350L 350 Kon Ned Urofsm 159 16072 Holl Constructie 440 446 ing bur v Bouwniiv 277% 278 Internatio 138 140 Int. Kunststof! rnd. 6774 65 Leidse Wolsplnnery 365* 370 Rott Droogdok Mii 60674 601 Sikken's Lakfabr 650 650 Ver Touwfabrieken 295 196* Walvisvaart 12374 122% Werninks Betonm 159% 160 Van Wük Textiel 101 100% Zaalberg 133 135 Spoorwegen Dell Spoorweg Mü 7% Amerik fondsen Canadian Paciiic R 26ft Intern Nickel 98* Anaconda 62 Bethlehem Steel 55% Cities Service 49 General Motors 53* Kennecott 94% bh' steel 72%e d Shell Oil 71% Union Pacific 31% Un. States Steel T9 7% 26* 99* 64% 57ü 49% 55% 96* 75* 72 30 ft 100*

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7