Ka Vee Wee Oog STRALENDE WARMTE! Bolsjewistisch feest in Berlijn zonder communistische incidenten Met een enkel woord Agenda MAANDAG 9 NOVEMBER 1959 Reeds 2 ton voor „Redt een kind" Woensdag begon met een televisie uitzending de V.P.R.O.-aotie „Redt een kind" ten behoeve van de jonge vluch- telingetjes in Oost-Marokko. Reeds voor de actie begon was er f 8000 gestort op giro 250.000. En zaterdag kon via het comité ..Wereldvluchtelingenjaar" te Amsterdam een bedrag van f200.000. worden overgemaakt aan de Marok kaanse Rode Kruisorganisatie. Dit werd zaterdagavond medegedeeld tijdens de eerste van zeven radio-uiteendingene die aan de actie „Redt een kind" worden gewijd. en oor (Van onze t.v.-medewerker) De geïnteresseerde lezer zal in deze kop de titel herkennen, waaronder de door de t.v. bekende filmcriticus A. J. p. van Domburg aan het eind van de vorige week in Nymegen ter gelegenheid van zyn intree als lector oreerde. Hy zei daarbij veel, wat ons uit het hart is ge grepen, maar ten aanzien van zijn ook in dit blad vermelde conclusie, dat het tenslotte beeld en geluid zijn, die in worsteling geraken in een strijd om de aandacht van oog en oor, daarmede is naar ons gevoelen niet alles gezegd. Want hoofd en hart hebben er ook mee te maken, vooral als de culturele bete kenis van de film belicht wil worden. Maar niet over deze zwaarwichtighe den willen we het dit weekeinde hebben, omdat daarin de avonden vallen, waar op de doorsneekyker niet alleen, maar stellig ook de meerderheid der toestel- bezitters alleen oog en oor gestreeld wil len hebben, willen we juist naar deze criteria de prestaties van zaterdagavond meten. Journaal en weerbericht hadden res pectievelijk voor oog en oor iets over de mist in het midden te brengen en de NCRV kon daarvan niet direct losko men, want naar onze smaak was „Wy zijn zestien" maar een mistroostige ver toning. Het was eigenlijk helemaal geen vertoning. Het waren klasfotó's, zoals die een halve eeuw geleden genomen werden als beloning voor de leerlingen, „die wegens bevredigende vorderingen in klasse verhoogd vermochten te wor den en wier ijver, vlijt en netheid niet te wensen hadden over gelaten". Precies in de roos daarentegen was het inter mezzo, een filmpje over de Bahama- eilanden met een spitse tekst van Dick van Bommel. Oor en oog kregen hierin het toekomende deel. Iets minder gold zulks voor het voortreffelijk optreden van de Hogarth Puppets, dat hoofdza kelijk een kostelijk kijkspel was. Vooral de dieren, die ten tonele werden gevoerd, speelden hun levenloze leven bijzonder levendig. Scherzo bood over het alge meen amusement van gemiddelde klas se. Als actualiteit kwam Bernadetta van Gogh er bovenuit, maar haar stem bleef beneden het peil, dat haar leermeester niemand minder dan Tito Schipa, sug gereerde. Micropolis was ditmaal aan in ternationale politiek gewyd. Jelle de Vries had een goede dag, De Mesquita een minder gelukkige. Het oude koetje was beneden peil, maar eilandbouwer Leegwater wat evenwichtiger had de reportage wel gekund had wat te to nen. Voor de tweede maal onthaalde Enny Mols-de Leeuwe ons op haar kwartet. Het was wederom knap vak werk. Daar waar de over het algemeen te waarderen tekst van Jaap Molenaar tekort schoot, werd dit geheel wegge speeld door het werkelijk fabuleuze ac teertalent van het viertal, dat door me vrouw Mols zelf op een charmante ma nier werd geïntroduceerd. De klok vorderde en de beurt kwam Cyprus krijgt losse band met Gemenebest (Van onze Londense correspondent) Cyprus zou een Brits aanbod hebben ontvangen tot .associatie" met het Gemenebest, aldus ver neemt de „Observer". Indien dit voorstel verwezenlijkt wordt, zou den de half miljoen Cyprioten de allereerste bevolkingsgroep zijn welke een dergelijke status deel achtig zou worden. Totdusver kent het Gemenebest alleen volledig maar geen buitengewoon lidmaat schap met een zwakkere band. Verder verluidt dat het plan be staat om het grondgebied op het eiland, dat de Britse soevereiniteit zou behouden teneinde als militaire basis te dienen, in te krimpen. Het zou 36 vierkante mijl worden in plaats van 136 vierkante mijl, zo als oorspronkelijk voorgesteld. Vernomen wordt dat besloten werd tot deze Britse concessie nadat Sir Hugh Poot, de gouverneur van Cyprus, een maand geleden naar Engeland vloog en de Britse militaire chefs de verzeke ring gaf dat de Cyprioten geen verdere eisen zouden stellen welke de veiligheid van NAVO of Cento (centrale verdrags organisatie v/h Bagdad-pact) zouden aantasten. Hierover schijnt echter twij fel te heersen onder sommige Britse gezagsdragers op Cyprus. Het Britse aanbod zou betekenen, dat het Britse leger het zou moeten stellen zonder de oefenterreinen, welke men in gedachten had toen de overeenkomsten van Lon den en Zürich tot stand werden ge bracht. Het zwakke punt hierbij was dat deze destijds werden opgesteld zon der volledige Cypriotische medewerking. En de moeilijkheid dat Engeland, Grie kenland en Turkije weliswaar de stra tegische vereisten kenden, maar de uit werking van de details der overeenkom sten overlieten aan Cyprioten, die niet op de hoogte waren gebracht van de verlangens van de NAVO. Men vreest thans dat de luchtbasis van Akrotiri aan de zuidkust van het eiland waardeloos zal worden, indien de radar-radio-sta- tions in het noorden van het eiland welke vooral van groot belang zijn voor de strategische verbinding met het Britse commando in Aden. buiten de Britse soevereiniteitsgebieden zouden VAllsn. aan ds. Diederiks, die aanhaakte bij woorden en beelden van zyn collegae Leopold Verhagen en Van Nieuwen- huyzen, een prettig aandoende geste, omdat de reden hulp aan vluchtelin gen het hele volk aangaat en het over de zuilen raakt, getuige het radio bericht in de vooravond, dat na een appèl door de televisie reeds 2 ton tele grafisch naar Genève kon worden over gemaakt om kinderen van de dood te redden. Tweeduizend zullen nu de win ter halen, voor ruim duizend is dat nog de vraag, waarop Nederland stellig het passend antwoord zal weten te vinden, want hier leiden oog en oor recht naar het hart. Advertentie De vrijwel onverslijtbare chroom-stalen brander en de prachtige, grote reflector geven U krachtige, roodgloeiend stra lende warmte voor hoogstens 5 ct. per uur! Weer een echt pro duct van ALADDIN, veilig, reuk loos en uitstekend te regelen. BialaclcUfu PETROLEUM STRAALKACHEL Vraagt prospectus aan bij: J.G. DE ZEEUW N.V. Postbus 84. Dordrecht^ Weekeinde C.H.J.G. in Katwijk aan Zee Zaterdag en zondag werd in Kat wijk aan Zee een bijeenkomst gehou den van de afdeling Zuid-Holland van de Chr. Hist. Jongerengroepen. Uit vele plaatsen waren deelnemers (sters) aanwezig o.m. uit Hazerswoude, Leiden, Alphen aan den Rijn, Rijns- burg, Bergen Hoek en Katwijk aan Zee. De openingsbijeenkomst werd ge houden in UNI-zaal. De heer C. Zil- vertant uit Lelden sprak een wel komstwoord. Na de strandwandeling sprak dr. ir G. A. Kluitenberg oud-voorzitter der Federatie over het onderwerp: „De CHU en de Jeugd". Na een uitvoerige discussie werd de broodmaaltijd gebruikt. Er stond ook een interessante film op het programma vermeld. Vertoond werd de film „De strandjutter". Hierna werd deze eerste bijeenkomst gesloten. Zondagmiddag werd de bijeenkomst weer heropend door de heer C. Zilver- tant, waarna het woord werd gegeven aan ir. W. Langeraar, die sprak over de politieke situatie in Nieuw-Guinea. Spreker zei, dat van intern politiek le ven in Nieuw-Guinea geen sprake is. De interne politiek komt uit Nederland. Sprekende over de status van Nieuw- Guinea, zei spreker, dat ons land ook daar nog een taak heeft. Wij weigeren, aldus spreker, een oplossing van het probleem Nieuw-Guinea, welke de we reldvrede in gevaar brengt. Geven wij vandaag Nieuw-Guinea aan Soekarno dan ontbrandt z.i. morgen een oorlog tussen Australië en Indonesië. Tenslotte zette spreker de problemen van het on derwijs en de voertaal uiteen. Op deze lezing volgde een uitgebreide discussie. Na de broodmaaltijd kwam de heer J. Vink met verzetspoëzie. VICTORY! ™t99 een lichte sigaar* voor ct. Artiesten en kunstenaars (Van onze t.v.-medewerker) In de journalistieke rubriek „Mensen, dingen, nuwas een Zuidafrikaan om zich te laten uitvragen over de apartheid in de praktijk. Hy was jong en moedig, nl. 27 jaar en had zijn aan trekkelijke consulaire loopbaan eraan gegeven, omdat hij zich met de door zijn regering gevolgde politiek niet kon ver enigen. Hoewel hij niet veel nieuws in het midden had te brengen, wat de ge- interesseerde krantelezer al niet be kend was, valt de hopeloosheid van een strijd van 3 miljoen tegen de rest van 14 miljoen mensen toch telkens weer op. De haat, die op deae wijze in de onder liggende meerderheid gevoed wordt, zal eens verschrikkelijke gevolgen kunnen hebben, waarbij onze eigen ervaringen in Indonesië als een lieftallig sprookje zullen afsteken. Jan Blokker zette zijn tweede film- venster open en scheen helemaal verge ten te zijn. dat hij om even over ach ten de jeugdige have van vele tiendui zenden huiskamers door dit venster liet binnengluren, waar de krant met de verslagen over de dood van een vrouw uit het leven angstvallig voor de jonge ren is weggehouden. Daardoor kon hy onbewimpeld praten over de moord van Rosemane en de twee films, die over dit opzienbarende Duitse geval zijn tot stand gekomen. Dat hij de rest van zijn tyd op een smaakvolle en intelligente manier vul de, verzacht deze blunder niet in het minst. Integendeel. Aangezien hieruit een goede smaak en een zuiver oordeel sprak, moest hy zich voor zyn introduc tie des te erger schamen. Op een allerplezantste wijze leidde dr. Van Egeraat ons door de heerlijke mo numentenverzameling van Italiaanse steden, ditmaal gesitueerd in het hart Auto te water: vijf inzittenden gered. Zondagavond om 11 uur is een per sonenauto uit Amsterdam met 5 inzit tenden bij de Lange weg ter hoogte van de Hem weg in Roelof a rendsveen te wa ter geraakt. De inzittenden konden wor den gered. De auto werd met een kraan wagen gelicht. De materiële sdhade was groot. PROF. WENCKEBACH GAF OPDRACHT TERUG Indertijd heeft het gemeentebestuur van Delft aan prof. L. O. Wenckebach opdracht gegeven een standbeeld te vervaardigen van de priester-dichter Stalpaert van der Wielen, terplaatsing op het Bagijnhof aldaar. Blijkens de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag op de ontwerp- gemeentebegroting voor 1960 heeft prof. Wenckebach deze opdracht terugge geven, waarna B. en W. contact hebben opgenomen met de beeldhouwer Teeu- wisse te Amsterdam, die het beeldje van Geertruid van Oosten voor Delft heeft gemaakt. B. en W. delen mee, dat ver wacht mag worden dat de heer Teeu- wisse de opdracht van prof. Wenckebach zal overnemen. Wel aanval op jonge kardinaal Döpfner Geallieerden hadden reeds met ingrijpen gedreigd (Van onze correspondent in Bonn) De herdenking van de bolsjewistische revolutie in 1917 werd zaterdag j.l. in Oost-Duitsland zonder de verwachte in cidenten in West-Berlijn gevierd. Er waren geen Oostduitse vlaggen zwart- rood-goud met arenkrans, hamer en cirkel op de onder Oostduits tech nisch beheer staande Westberlijnse sta tions. Het was reeds tegen het einde van het land, Toscane, museum van kunstenaarsprodukten als weinig ande re streken ter wereld. Laten we er maar rond voor uitko men: ons hoofddoel van de avond was kijken, hoe de wijn in Artiestencafé zou worden versierd met liedjes en melo dietjes, met grapjes en snapjes. Baas van de zaak was Carmiggelt. Hij liet daarover geen twijfel bestaan. Wel laat hy niet na een zekere weife ling te cultiveren bij zijn woordkeus, maar elk woord, dat hij dan na enige aarzeling afschiet, treft de roos en hij verhoogt hiermede het verrassende ef fect op een geraffineerde manier. Het kon deze maal niet misgaan, want afge zien van het wat onnozele entree, het voorgewarmd gesprekje met Annie M. G. en de toestand in de wereld door Hil- tervrouw Brusse-Verstraete, die het ni veau van de hartelijke lach niet halen konden, waren daar de sublieme bijdra gen van Lia Dorana, die het liefdesleed vrouwmoedig van zich af zong. Een ac trice, die geen enkel gebruik maakt van haar mimische mogelijkheden, doch al les, wat ze geeft, uitsluitend presenteert door nuances in haar rijk gevarieerde stem. En tenslotte zwaaien we onze lof graag toe aan de jonge kampioenfq.^.er Peter Pit, die op een zeer geslepen ma nier - smakelijk maar dóódsimpel - een paar prachtstuntjes bijdroeg. Het was jammer voor hem, dat Josefientje met haar eigen baas naar bed wilde. We had den Pit het hagelwitte en lenige zak doekje graag voor ene nacht gegund. Het programma liep aardig uit. maar er zullen weinig kykers zyn, die dat spytig vonden. Het was merendeels al lemaal lichte kost en dus zonder veel in spanning te verteren. Maar Lia Dorana blijft in het geheugen hangen en Jose- fientje's vertederde liefde trilde nog na, toen Jan Cottaar het scherm met zijn robuuste persoonlijkheid geheel opvul de. van de vorige week duidelijk geworden, dat men van Russische zijde het com munistische regime in Oost-Berlijn be vel had gegeven geen nieuwe provoca ties in West-Berlijn te ontketenen, Een hardhandig antwoord op dergelijke pro vocaties zou ongetwijfeld zijn gegeven, indien de in West-Berlijn gehate Oost duitse vlaggen opnieuw, gelijk enige we ken geleden, zouden worden gehesen. De Westelijke geallieerden hadden voor dit geval met militair ingrijpen gedreigd en de Westberlijnse bevolking had die uitdaging bepaald evenmin genomen In plaats van provocaties zag men op de treinen alleen maar een klein Oost duits vlaggetje. En zaterdagochtend kwam een gesloten delegatie van 94 on bewapende Russische soldaten en 350 Oostduitse communisten onder de Brandenburger poort naar het in West- Berlijn gelegen Russische monument aanmarcheren. Onder de vele vlaggen die het zwijgzame gezelschap meebracht was geen enkele Oostduitse vlag te zien. De onder communistisch „beheer" staande Oostduitse zogenaamd Chris ten-Democratische Unie die moet door gaan voor een politieke partij van rooms-katholieken en protestanten in Oost-Duitsland, maar een satelliet is van de communistische partij, viel zaterdag jl. de r.-k. bisschop van Berlijn, kardi naal dr. Julius Döpfner, aan. Nadat men een goede week geleden de Evangelische bisschop dr. Dibelius had geattaqueerd wegens zijn beschouwingen over het be grip overheid in de totalitaire staat, beschuldigde men ditmaal Döpfner van het verlenen van handlangersdiensten aan Dibelius. Döpfner heeft namelijk donderdag j.l. in de Oostberlynse Corpus Christi-kerk geëist dat men de rechten van de mens op geloofs- en gewetens vrijheid zou respecteren. Döpfner is met zijn 46 jaar de Jongste kardinaal ter wereld. Hij beschuldigde Oostduitse autoriteiten donderdag van bewuste veronachtzaming van de reli gie. waarop de Oostduitse CDU hem dit weekeinde uitschold voor een „represen tant van het clericaal-militaristische systeem". Men verwacht dat Döpfner gelijk in juni reeds voor geheel Oost- Duitsland, verboden zal worden zijn werkzaamheden ook in Oost-Berlijn te verrichten door hem te verwijten dat hy als Dibelius heeft opgeroepen tot het plegen van verzet tegen het communis tische regime. Er zijn in Oost-Duitsland met zijn 17 miljoen inwoners ongeveer twee miljoen rooms-katholieken en 1450 r.-k. geestelijken. BINNENLAND In de slotzitting van het driedaagse congres van de Internationale Federatie van Vlas en Hennep te Amsterdam zijn zaterdag diverse voorstellen en wensen ter tafel gekomen om de invoer van grond stoffen uit Rusland en afgewerkte tex tiel uit de andere Oosteuropese landen te beperken. Het volgende congres zal eind september of begin oktober 1960 in Italië worden gehouden. Van Schiphol is zaterdag met het lijntoestel van de KLM de industriële mis sie naar Suriname vertrokken. De onderhandelingen ter vernieuwing van de C.A.O. voor het administratieve personeel in het dagbladbedrijf zijn tot afsluiting gekomen. Het resultaat, dat een volledige overeenstemming inhoudt tus sen de vertegenwoordigers van de Vereni ging de Nederlandse Dagbladpers en de betrokken werknemersorganisaties, zal zo spoedig mogelijk aan de bevoegde instan ties ter goedkeuring worden voorgelegd. De liefhebbers van waterskien kun nen met Ingang van het volgende zomer seizoen terecht op de Sloterplas in de nieuwe tuinsteden van Amsterdam. Hier toe hebben B. en W. van de hoofdstad be sloten. nadat de liefhebbers van deze sport bij herhaling hebben verzocht een plaats toe te wijzen waar de voor Amsterdam geldende maximum vaarsnelheld voor motorboten (6 km per uur) mag worden overschreden. Zaterdagavond heeft de zaakgelastig de van de ambassade van India, de heer G. L. Puri, te Wassenaar een afschelds- ontvangst gehouden ter ere van de Attor ney-general van India, de heer M. C. Setal- vad. De heer Setalvad heeft twee maan den in Nederland vertoefd, waar hy voor het internationale gerechtshof het stand punt van zijn land neeft verdedigd in het geding tussen India en Portugal over het recht van doortocht voor Portugal van de havenstad Daman naar twee in In diaas gebied liggende Portugese enclaves. De R.-K. Artsenvereniging viert in Utrecht haar 40-jarig bestaan. Het Jubi leumcongres. dat als onderwerp heeft „De arts en de gezinsproblematlek in deze tijd werd zaterdagmiddag o.m. bijgewoond door de Aartsbisschop van Utrecht, mgr. B. J. Alfrink. De openingsrede werd uitge sproken door de voorzitter van de vereni- fi&a vkL da. Jl M®ri»na, In het ziekenhuis te Velp is op Jarige leeftijd overleden de heer W. F. Wythoff. oud-gemeente-secretaris van de gemeente 's-Gravenhage. Vyf Newyorkse politiemannen, die hun baard hadden laten staan om zich onopvallend in Newyorkse artiestenkring te kunnen bewegen, hebben dertien mensen aangehouden wegens het verhandelen van verdovende middelen. Bij deze actie en op treden van de politie in andere wijken van de stad werden verdovende middelen ter waarde van een miljoen dollar in be slag genomen. BUITENLAND De Braziliaanse autoriteiten maken zich ongerust over het reeds twee maan den in hun land heersende tekort aan vlees. Zij hebben nu militaire voertuigen en vliegtuigen Ingeschakeld voor de be voorrading der grote steden. De regering maakt zich vooral ongerust over de onte- - Uit goede bron in Teheran wordt ver- nomen, dat de SI ah van Perzie circa 20 december in het huweiyk zal treden met Farah Diba vredenheid onder de bevolking, veroor zaakt door de noodzaak om zeer langdurig in rijen te wachten bij de winkels, waar het vleesrantsoen te verkrygen ^ls. In het zuiden van Formosa is zater dag een transportvliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht, een C-47, neergestort. Alle vijftien inzittenden, onder wie een burger, kwamen om het leven. Het vlieg tuig verongelukte kort na de start van de luchtbasis Tainan. Het was op weg naar Manilla De Voorlichtingsdienst van natlona- listisch-China heeft verklaard, dat on langs in een commune ten noorden van Hoeloen in Noord-Mandsjoerye bij de Rus sische grens ongeregeldheden waren uit gebroken. waarbij onder de opstandelingen en de communistische arbeiders veel slachtoffers vielen. De leden van de com mune. die als immigranten uit andere de len van China derwaarts waren gezon den. hadden in een verzoekschrift om een betere behandeling gevraagd. Toen dit op beledigende wijze werd verworpen, omsin gelden de immigranten het communebu reau. staken de slaapzalen in brand en plunderden twee graanschuren. Spoedig werden troepen gezonden om het oproer te onderdrukken. De Ver. Staten zullen aan Jordanië in vier maandeiykse termijnen in totaal 16.4 miljoen dollar schenken ten behoeve van de Jordaanse begrotingsuitgaven. In december zal de eerste termyn worden overgemaakt. Jordanië heeft van de Ver. Staten reeds driemaandelijkse schenkingen van 20 miljoen dollar elk ontvangen. Te Southwark heeft 'n Jonge Londen se archeoloog dicht bij de Theems de res ten ontdekt van een Romeins schip van 18 tot 24 meter lang en 3.50 meter breed. Het schip dateert vermoedeiy* uit de 9MM* Christus» De Turkse premier. Menderes, zal op 21 Januari met zijn minister van Buiten landse Zaken. Zorloe, naar Griekenland reizen voor een officieel bezoek, zo is za terdag in Ankara bekendgemaakt. In mei hebben de Griekse premier en de minister van Buitenlandse Zaken een officieel be zoek aan Turkije gebracht. En 25-jarige Jongeman en een 47- jarige vrouw, zijn zaterdag te Aix-en-Pro- vence. in Zuid-Frankryk, tot elk acht jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens moord op de echtgenoot van de vrouw, de 51- jarlge Albert Barblnl. Generaal Cortlandt van Schuyler, de Amerikaanse NAVO-stafchef. die deze maand aftreedt, is tot plaatsvervangend gouverneur van de staat New York be noemd. Gouverneur is de Republikeinse miljonair Nelson Rockefeller. De Verenigde Arabische Republiek en Soedan hebben zondag akkoorden gete kend over de verdeling van het Nljlwater en over de douane, handel en betalingen. Na voltooiing van de grote stuwdam bij Assoean zal Soedan 18.5 miljard kubieke meter van het Nijlwater krijgen en Egypte 55.5 miljard kubieke meter. De V.A.R. zal Soedan voorts 160 miljoen gulden beta len als schadeloosstelling voor gebieden in Soedan die na voltooiing van de dam on der water zullen komen te staan. Koning Hoessein van Jordanië ver trekt morgen naar Europa voor een par ticulier bezoek aan enige landen, zo heeft het Koninklijk Palels te Amman zondag bekendgemaakt In zyn afwezigheid zullen de staatszaken worden behartigd door een uit vier personen bestaande raad onder leiding van Kroonprins Mohammed, een Jongere broer van de vorst. In de raad heeft ook premier Samir el Rif al zitting. Het stadje Santiago del Estero in Argentinië heeft de „dag der politie-agen- ten" gevierd: 27 agenten werden in een plechtigheid met hun bruidjes in de echt verbonden. De gouverneur van de provin cie en hoge provinciale autoriteiten tra den als getuigen op. Premier Kroesjtsjef heeft de burge meester van San Francisco gefeliciteerd met diens herverkiezing. Ik zou, als ik Amerikaan was geweest, op u hebben ge stemd, aldus de premier die tijdens zyn reis door de V.S. in San Francisco harte lijk li ontvangen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Dekblad eerste soort, hoorsp. 21.10 Gram. 21.30 Orgelconc. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Gram. 23.45 Gram. 23.55 24.00 Nws. Hilversum. II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunst bezit, praatje. 19.00 Gram, en comm. 19.20 Muz. lezing. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Ge var. progr. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Journ. 22.50 Knipper licht, progr. v. alle weggebruikers. 23.20 Gram. 23.5524.00 Nws. Advertentie. JOH. H. BOELEE LEIDEN LEIDERDORP Morsweg 176 M. P. Splinterlaan 7 Tel. 21405 Tel. 26501 OLIEHANDEL A. BRANDT LEIDEN Maresingel 64 - Tel. 23634 P. M. PiRQUIN OEGSTGEEST Hoge Morsweg 78 - Tel. 21584-21351 MAANDAG. De Doelen: Leidse Amateur-fotografen- verenigng. 8 uur nam. MarekerkContactcommissie Evangeli satiewerk. Spr. ds. G. van Duinen. 8 uur nam. DINSDAG Hotel Central: Tentoonstelling kantoor machines Hees. 1012.30, 25 en 7.30 9 uur. Schouwburg. Ensemble Lotte Goslar met ..For Humans Only" 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuls; Feestavond „De Professorenwijk". 8 uur nam. Witte Rozenstraat: Opening bejaarden centrum 3 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van bezinning. 12.501.20 uur nam Hotel Central: Tentoonstelling kantoor machines Hees. 1012.30, 25 en 7.30 9 uur. Huize over 't Hoff (Gerecht 10: Spiri- tisch Genootschap (besloten seance) 8 uur nam. In den Vergulden Turk: R.-K. Midden standsbond. Dhr. Lemkes over verkoopge sprekken. 8 uur nam. RehobothNajaarszendingsweek. Spr. ds. F. Slump. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal„Leidse Kunstkring voor Allen". 8 uur nam. StadsgehoorzaalJeugdvoorstellingen M- brigadiers. 1.30 en 4 uur nam. St.-Antonlusclubhuis: Chr. Toneelgroep „Tlmdelerclub" speelt: „Terugkeer". 8 uur nam. DONDERDAG St.-Antoniusclubhuis: Feestavond Ont- spannings- en Ontwikkelingsver. N.Z.H. Opvoering van „Betje regeert 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal: Het Residentie Orkest. Solist Louis Stotijn (fagot). 8 uur nam. VRIJDAG De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. van Huisvrouwen. Wintersportfilm met show. 2 uur nam. Rehoboth: „Het Mobllisatiekruis". Spr. dr. J. H. C. Kern over: „De strijd van.de Egyptische koningen tegen de Aziaten". 8 uur nam Schouwburg: Cultureel Interacade miaal contact. Opv. van „Die Frage en das Schlcksal" en optreden van Slavisch- ensemble Kazbek. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Wintersport-voorlich- tlngsavond. Ned. Skiver. en Llssone-Lin- deman .8 uur nam. ZATERDAG Ant. Clubhuis: Mondacc.-orkestvereni ging „Crescendo". 8 uur nam. Schouwburg: Litterls Sacrum. Opv. van „Pas op voor paddestoelen". 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's getuigen. 5.30 uur nam. Lido-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling. „Het meisje Rose Marie". 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Lange Vrouwkerksteeg 2): Werk van Kees Buurman en Bert Jonk Werkd. 25 en 7—9 uur; 's zon dags 25 uur (tot 14 november) Prof. dr. J. Tinbergen, hoogleraar in de Economie aan de Handelshogeschool te Rotterdam, heeft zaterdag het eredocto raat in de economische wetenschappen van de universiteit van Grenoble gekre gen. De Beriynse advocaat Merten die on langs door een Griekse krijgsraad tot 25 Jaar gevangenisstraf werd veroordeeld we gens oorlogsmisdaden en vervolgens gratie heeft gekregen, is vorige week bij zyn aan komst te München door de Westduitse politie in hechtenis genomen. Merten werd enkele maanden geleden tijdens een va kantiereis in Griekenland gearresteerd en in staat van beschuldiging gesteld. Het schijnt dat de Grieken gratie hebben ver leend op voorwaarde dat de Westduitse autoriteiten de zaak-Merten verder in be handeling zullen nemen. VOOR DINSDAG 10 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Plechtige Hoog mis. 9.30 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Zonnewij zer. 13.20 Platennieuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Plano en bariton. 14.35 V. d. platte landsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitz.: Ryksdelen overzee. Volk en religie in Suriname, d. W. N. Veer. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. praat- Je. 18.30 Limburgs halfuur. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Kamermuz. 21.05 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 21.25 Plano duo. 21.55 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 22.15 Gram. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 De armen zult gy altijd by U hebben, praatjes. 22.50 Kamer muz. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gvm. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Piano spel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek. Ontwikkelingen by de technische land bouwvoorlichting. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V .d. vrouw. 15.30 Houtblazerstrio. 16.00 Bejaarden en hun. hobbies, lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Ama- teursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.40 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok. propaganda- actie. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Zang en plano. 22.25 Gram. 22.30 Nws. en beursber. te New York. 22.40 Gram. 23.00 Maatschappij tot nut van het algemeen, klankb. 23.10 Jazzmuz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.0020.20 Journ. en weeroverz. 20.20 Kookpraatje .20.25 Film. 20.50 Progr. over Canada. 21.1023.00 Speelfilm. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12 00 V. d. scholen. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Hoorspel. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Gram. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer- Nw jfitifl Éfe g&L 19.15 fci the South-East. 20.00 Klassieke muz. 21.30 Hoorsp^ 22.00 ber. 19.00 Nws. 52.15 Bultenl. overz. 22.45 Kamer muz. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weer ber. 0.060.36 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nwa. en progr. v. d. arbeiders 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Gevar. progr. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en Have a go! 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en hoor spel. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 Nws.). 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.16 Ge var. muz. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Operettemuz. 19.00 Nws. 20.45 Kamermuz. 21 45 Nws. 22.25 Popul. muz. 23.15 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. Daarna: Gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Solis- tenconc. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 18.30 Operafragm. 19.16 Gram. 20.00 Ka mermuz. 21.45 Gram. 23.13 Gram. 23.53— 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12 30 Weerber. 12.34 Pianospel. 12.55 Koer sen. 13.00 Nws. 13.11 Festival v. Vlaande ren* Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Operettemuz. 16.00 Koersen. 16.02 Duitse les. 16.17 Vlaamse muz. 17.00 Nws. 17.10 Klankb. 17.45 Boekbespr. 18.00 V d. Jeugd. 18.30 Sportkron. 18.40 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Folkl. muz. 19.40 Walsmuz. 19.50 Pol. caus. 20.00 Voordr. 20.30 Zang. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Kamer muz. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Tennis-Chansons. 13.00 Nws. 13 15 Gram. 14.45 Ork. conc. 15.30 Orgelrecital. 16 05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. en solist. 21.45 Gram. 22.55 Nws. Lakenhal: Tentoonstelling Jozef Cantré (tot 9 november» rwuu WC1Ö.V-- 12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur DE BIOSCOPEN Casino „Een vrouw van slechte repu tatie". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „De hel van Noord-Afrika". 14 jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor „Alle schijnwerpers aan". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Zolang er mensen zyn". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De laatste toipedo". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: ..That Midnight kiss". DIENST DER APOTHEKEN Geopend Apotheek Herdingh en Blan ken. Hogewoerd 171, tel. 20502. Bii ireen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) I a s a Sm a cS Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Alacclo Mallorca Madrid Lissabon zwaar bew. geh bew zwaar bew. geh bew. geb bew zwaar bew licht bew half bew. geh bew. motregen zwaar bew. geh bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew zwjar bew. zwaar bew. onbewolkt mist geh bew. onbewolkt licht bew. mist licht bew. geh. bew. geh bew onbewolkt regen geh. bew. zwaar bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt zzw 10 7 1 0.1 0 5 8 0 0 zw 4 7 zzw 5 9 zzw 8 9 z 8 6- z 2 5- zzw 4 5 w.stll 8 w.stll 4 nnw 7 15 wzw 2 8 ozo 2 8 w.stll 3 nw 2 4 w.stil 5 n 3 wnw 6 5 w.stll 5 w 2 7 w.stil no 3 15 ono 3 16 w.stll 16 n 4 13 wnw 4 21

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2