Laatste nieuws Mr. Klaasesz bracht vanmorgen bezoek aan Zoeterwoude Loop der bevolking te Leiden DINSDAG 3 NOVEMBER 1959 De Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. legt de laatste tijd wel grote belangstelling aan de dag voor de ..voorsteden van Leiden. Was hij enige tijd geleden op bezoek in Leiderdorp, vanmorgen bracht hij met zijn echtgenote, vergezeld van de heer G. van Weele. waarnemend chef van het kabinet, een bezoek aan het zo rustieke Zoeterwoude. Omstreeks negen uur arriveerde het hoge gezelschap per auto bij de Larame- brug aan de grens van Zoeterwoude en Leiden. Vanaf dit punt werden zij tot het raadhuis geëscorteerd door motor politie. Voor de ingang van het raad huis had een hartelijke begroeting plaats, waarvan de foto een beeld geeft. Op de foto ziet men van links naar rechts: mr. Klaasesz, zijn echtgenote, burgemeester H. J. J. A. Smeets en wet houder Kraan. Na de begroeting had een geheime vergadering van B. en W. plaats, welke door mr. Klaasesz werd bijgewoond. Hierna werd een geheime raadsverga dering gehouden. De dames brachten intussen een be- DE EERSTE BAZAAR IN LEIDEN ZW IN BOSHUIS De eerste bazaar in Leiden-Zuidwest. Het zal zeker de laatste niet zijn in deze snelgroeiende wijk, maar de her vormde wijkgemeente „Boshuizerwijk" heeft de eer de spits te hebben afge beten. Vanmiddag om kwart over twee heeft ds. H. Bouter, voorzitter van het ba zaarcomité. dit feest van verkoop en vermaak in het gezellige houten „Bos huis" achter Hoflaan 76 officieel geopend. Hy sprak uiteraard de hoop uit, dat er royaal gekocht zou worden, want de opbrengst is bestemd voor het werk in deze gemeente. Niet alleen drukken er nog lasten op het „Boshuis", maar ook voor de activiteiten, die daarin ont plooid worden en die men nog op sta pel heeft, zijn veel financiën nodig. Het gebouwtje is voor deze gelegen heid gezellig en kleurrijk aangekleed. In vele stands kan men allerlei voorwerpen kopen, zoals levensmiddelen, textiel, speelgoed, cosmetica, fruit, bloemen en lucifers. En daarnaast heeft men voor vele attracties gezorgd, zoals een sjoel bak, een rad van avontuur, een draai schijf voor de jeugd, een grabbelton, een schiettent en een tent, waarin men naar hartelust met ballen kan smijten. Vanzelfsprekend ontbreekt ook de lote rij niet. Velen zullen ongetwijfeld een lootje willen kopen om de fraaie pop- penkamer machtig te worden. Bijzonder aardig is voorts de expositie van teke ningen, die gemaakt zijn door leerlin gen van de school op de hoek van de Boshuizerkade en de Telderskade. De bazaar staat voor een ieder open van daag en morgen, 's middags van half drie tot zes uur en 's avond van zeven tot elf uur. Voor de jeugd is er boven dien morgen vanaf half tien 's morgens een doorlopende filmvoorstelling, waar in vrolijke kinderfilmpjes vertoond zul len worden. Officiële publikaties WIJZIGING WEGENLEGGER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 1 oktober 1959, B. no. 50725 (le afd.) G.S. no. 277/1, de inge volge de Wegenwet opgemaakte le wijzi gingslegger van wegen dezer gemeente ge wijzigd nebben vastgesteld. De wijzigingslegger zal met ingang van 5 november 1959 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken .kamer 111, voor een ieder ter inzage liggen. Tegen de vaststelling van de wijzigings legger staat voor iedere belanghebbende tot uiterlijk op 5 december 1959 beroep open bij Hare Majesteit de Koningin. Het beroepsschrift moet bij de commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland worden ingediend. Leiden, 3 november 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, F. H. van Kinschot, de secretaris, J. Bool. zoek aan de woning van mevrouw Kort- mann aan de Oude Raadwijk, waar zij de pluimveestapel bewonderden. Daarna werd koers gezet naar de Ned. Herv. kerk, waar ds. Van Emden en zijn echtgenote het hoge gezelschap rond leidde. Vervolgens werd een pottenbakkerij en een orgelfabriek bezocht. De dames werden in de pottenbakkerij verrast met een daar vervaardigde vaas met takken rode bessen: in de orgelfabriek aan de Hoge Rijndijk werden zij bë- dacht met fraaie boeketten bloemen. Bazaar bouw Herv. Vredeskerk Ds. Vossers optimistisch over verwezenlijking bouw „Hoewel ik mij op dit moment niet waag aan een voorspelling wanneer de plannen voor de bouw van een Vredes- kerk aan de Burggravenlaan verwezen lijkt zullen zijn, ben ik toch zeer opti mistisch. Het bouwfondscomité heeft reeds f. 33.000 in kas „er is in het ver leden geld voor dit doel gereserveerd, wij hopen een aandeel te krijgen uit de landelijke kerkbouwactie en bovendien is het te verwachten, dat de overheid de kerkbouw gaat subsidiëren", met deze verwachtingsvolle woorden opende ds. D. J. Vossers hedenochtend in het wyk- gebouw Levendaal de bazaar, waarvan de opbrengst bestemd is voor deze kerk bouw. Ds. Vossers, die als voorzitter van de wijkkerkeraad deze bazaar opende, zei- de getroffen te zijn door het medeleven, dat zich in deze grote wijkgemeente rond deze kerkbouw openbaart. Terwijl het bouwfondscomité kans zag in life jaar f. 33.000 voor dit doel - het streef getal is een ton - in te zamelen, is een anonieme damesgroep enkele maanden in de weer geweest om deze bazaar voor Nieuw lid Eerste Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De heer P. C. Elfferich (AR) te Delft is vanmiddag geïnstalleerd als lid der Eerste Kamer als opvolger van de heer M. Ruppert. Geen gratie voor Podola De Britse minister van Binnenlandse Zaken, Butler, heeft vandaag laten bekendmaken, dat hU geen grond heeft kunnen vinden voor het verlenen van gratie aan de 30-jarige Canadese foto graaf van Duitse afkomst, die wegens moord op een Londense rechercheur ter dood is veroordeeld. Op 5 november zal Podola worden opgehangen. Clara d'Ovar zingt voor het L.A.K. Voor het „Leids Academisch Kunst centrum" zal vrijdagavond a.s. in het St-Antoniusclubhuls optreden de Portu gese zangeres Clara d'Ovar. Zij wordt beschouwd als een der allerbelangrijkste vertolksters van de Portugese volksmu ziek en zal zowel hedendaagse fado's zingen als midragelen uit de 14-e en 15-e eeuw. Clara d'Ovar wordt begeleid door Li- berto Conde, die de „gnitarra", de 12- snarige Portugese gitaar, welke de vorm heeft van een mandoline, bespeelt en door Americo da Silva met zijn viola, de Portugese benaming van de Spaanse gitaar. Gemeenschappelijke markten De Democratische senator Mansfield, lid van de Senaatscommissie voor bui tenlandse aangelegenheden, heeft minis ter van Buitenlandse Zaken, Herter in een brief voorgesteld, dat vertegenwoor digers van de Noord- en Zuidamerikaan- se landen overleg zullen plegen over de wenselijkheid van het vormen van een gemeenschappelijke markt voor het Amerikaanse vasteland, „om nooddruft of te grote overvloed te voorkomen" en ook aandacht te schenken aan de mo gelijkheid van een gemeenschappelijke markt voor het westelijk halfrond. Mansfield stelde voor, dat de betrok ken ministers van Buitenlandse Zaken over zijn denkbeeld zullen beraadslagen. Hfj beval ook overleg terzake in de or ganisatie der Amerikaanse staten aan. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken bestudeert thans Mans- fields voorstel. te bereiden. Daarbij was de medewer king uit de wijkgemeente verrassend groot. Spreker, die hierna aandacht schonk aan de noodzaak van kerkenbouw, wees er o.a. op dat de binnenstad gaandeweg ontvolkt. Het is niet uitgesloten, aldus ds. Vossers, dat in een tijdsverloop van tien tot vijftien jaar er nog maar 20.000 ingezetenen binnen de singels wonen en een 150.000 er buiten. De kerk moet met deze stadsuitbreiding meegroeien en zal in de nieuwe wijken kleine kerken moe ten bouwen. Spreker, die zeer getroffen was door de activiteit van de damesgroep en ver trouwen had in de offervaardigheid van de wijkgemeente, verwachtte, dat de op brengst van deze bazaar weer een ver dere stap zou zetten op de weg tot kerk bouw. Na dit inleidend woord verspreidden de vele aanwezigen zich over de bazaar, waar in diverse hoeken reeds direct een levendige handel heerste. Een grote ver scheidenheid artikelen, maakte een keu ze dan ook niet bepaald moeilijk. Daar naast zijn er vele attracties en een smaakvol ingerichte „lunchroom", zo dat alles aanwezig is om eens gezellig te „winkelen". Hedenavond tot 10 uur en morgen van 2 tot 10 uur kan men er nog terecht. In de week van 22 t.m. 28 oktober 1959 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Catharina Alberdina, dr. van N. J. Dol en P .van der Bent; Wilhelmina Catharina Margaretha Maria, dr. van G. J. Dubbel- deman en C. P. van Kempen; Hendricus Johannes, zn. van H. J. van der Veer en A. J. Kemper; Petrus Theodorus, zn. van J. C. Zirkzee en D. J. Goudkuil; Roy An- toin, zn. van A. R. Jongbloets en J. H. F. Fruneaux; Helena Jacoba, dr. van C. J. BerkheH en J. L. Haasnoot; Meint, zn. van G M. Koning en IJ. Ronduite; Theodoor, zn van T. Vermeulen en M. H. Mallee; Johannes, zn. van J. C. WJJmer en J. C. Pijnacker; Jacob, zn. van S. WeiJ en I. van der Wal; Matthijs, zn. van M. de Tombe en S. C. van Rijn; Alfred Beerend, zn, van J. J. van den Berg en J. van der Hart; Jolanda Johanna Maria, dr. van L. M. P. van Berge Henegouwen en A. G. M. Buil; Hendrik Matthijs, zn. van H. M. van den Bos en T. H. M. RIJsbergen; Hendrik, zn. van J. J. Gijsman én A. Onvlee; Cornells Pieter. zn. van H. H. van Tricht en A. van der Plas; Debra Hester, dr. van J. Schoe- maker en J. van Zeist. GETROUWD D. K. E. Paasschen en A. van Son. OVERLEDEN T. Baars. 79 jr.. man; J C. Keiler, 66 Jr. vrouw; A. M. Voets. 35 Jr., echtgenote van T. G. Warmenhoven; C. M. Lamens. 67 jr. weduwe van J. B. de Minjer; G. Moeliker, 73 Jr.. man; H. Nolden, 67 Jr. echtgenote van P. B. Beenker. GEVESTIGD G. L. Janssen en fam., controleur wolfabr. Eduard v. Belnumstr. 59; R. A. Kollewijn en fam., arbeidsjurlst, Witte Singel 39; W. Plnchetti en fam.. Abraham Crijnssenstr. 21; J. Pérez Vallmayor en fam., houder v/e. snackbar, Breestraat 43; N. Kühn en fam.. spinner, Richard Holstraat 8; M W. Heuslnkveld en fam., stationsassistent Haarlemmerstr211; J. van den Assen en fam., wetensch. ambtenaar. Boerhaave- laan 128: M. J. M. Feitz, Vreewijkstr. 10; D. van Tol. de Laat de Kanterstr. 2; L. Visser, Herenstr. 16a; J. R. van der Vliet, Noordeinde 52; A. Zuijderduijn. 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; E. van Sloo- ten, Klikspaanweg 11; A. H. van Kinschot geb. Stheeman, Burggravenlaan 239; K. J. Kriek, Terweepark 2; F. H. Miske, 11. ver pleegster. Rijnsburgerweg 10; H. van t Wout, Levendaal 39; J. P. H. Dekkers, kinderverzorgster. St. Jacobsgrt. 1; S. Nammensma geb. Tiemersma, hulshoud ster, Langestr. 18a; J. M. van Doorn. Ka- gerstr. 24; E. C. Wielsma. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. de Klerck, militair, Beljerincklaan 30; T. Geilman, Rooden- burgerstr. 51; P. J -de Vos, onderwijzer. Corn. Schuytlaan 168; M. H. G. Brunt, kantoorbediende. Oude Rijn 11a; R. van Ham, adm. ambtenaar, Roodborststr. 20; J. F. L. Schaefer, instrumentmaker, Bakh. Roozenboomstr. 39; E. Rademakers, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; W. C. Bu ring geb. Kortekaas. Corn. Schuytlaan 140; W. J. Kersten, Oude Singel 162; W. H. H. Zonderop, hulp 1/d. huishouding, Mezen- str. 2; A. H .J. van Hal, Varkenmarkt 7; H. M. M. Lüling, Warmonderweg 23; C. Veefkind, v .d. Brandelerkade 26; M. J. E. Koning, Noordeinde 50; B. van Eijs- bergen. Witte Singel 52; G. J. Selman. Steenschuur 8; P. T. A. van der Voort. Klikspaanweg 18; J. C. de Gunst, me- clianiker, Ververstr. 41; W. C. Ranselaar geb. Burggraaf. Willemstr. 9; A. M. J. Wijffelman, Nieuwsteeg 41; P. L. M. Meijs geb. Sep, Oude Singel 72; M. M. Boorsma 11. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; F. E. Kalser, Levendaal 39; J. Risch geb. Eve- leens, v. Swietenstr. 23; B. A. Allemann. wetensch. hoofdambtenaar, Mariënpoelstr. 57; H. L .Haak, Boerhaavelaan 17; L. van der Zwet, metselaar. Levendaal 147; C. H. van Leeuwen, kantoorbediende, Medusa- str. 17a; A. van Oortmerssen, Tomaten- str. 25; B. J. Hensen, Pieterskerkgracht 8a; M. A. Was, Groenhovenstr. 23; M. J. E. Oude Elierink, 11. verpleegster Oude Singel 238; M. de Haan geo. Jansen, Witte Itozcnstr 21; T. de Graaf, automonteur, Sleboldstr. 42; A. C. Heijl, onderwijzeres, Hoge Rijndijk 79; J. Huwaë. schrijfma chinemonteur, Bernhardstr. 16; J. C. Hu- wae, schrijfmachinemonteur, Bernhardstr. 16; J. H. van Dam, Wasstr. 60; F. van der Most, Johan de Wittstr. 22; J. H. van de Sande, Herengrt. 58; H .W. Scheepe, Nieuwe Rijn 70; A. K. Teilegen. Zoeter- woudse Singel 94; W J. J. Dissel Witte Rozenstr. 18; J. M. J. Chorus. Klikspaan weg 11; H Hellnen Klikspaan wee 15; I. E .van Schendel. Bieostr. la; C. J. Elife- rich. Stille Rijn 8; H. Hardeman, mon tagearbeider, Nieuwe Rijn 111; H. Moer man, Klikspaanweg 8; M H. M. Bergers, 11. kraamverzorgster, Korte Mare 1212a. VERTROKKEN M. Schmidt en fam., van Vollenhoven- plein 52 nr. Verenigde Staten v. N.-Ame- rika; H. W. Loef en fam., Herengrt. 25. nr. Oegstgeest, Hoge Morsweg 43; H. Smid en fam., a/b. Haarl.weg t/o. 58 nr. Em- men. Nleuw-Weerdinge, Noordveenkanaal NZ 88; J. Veldhuijzen en fam., Janvossen- steeg 73 nr. Wierlngermeer, Fazantstr. 4; W. F. Neuteboom en fam., de la Reystr. 20 nr. 's-Gravenhage, Erasmusweg 1513; H. Olthoff en fam., Wlardl Beckmanstr. 10 nr. Arnhem, Toortspad 10; P. Sjardln en fam., Hoflaan 51 nr. 's-Gravenhage, Dul- velandssestraat 53; C. W. Sep geb. Kop pers, Oude Vest 85 nr. Zoeterwoude, Vliet- weg 12; H. J. de Regt, Boerhaavelaan 28. nr. Gouda, Veerstal 3; F. Gordijn geb. Blok. Pres. Stelnstr. 17a nr. 's-Graven hage, Veenkade 24; F. R. J. Knetsch, Stlel- tjesstr. 29 nr. Voorschoten, Krlmkade 37: T. C. J. Leenderts, H. de Vriesstr. 51 nr. Utrecht, Achter St. Pieter 4; C. Bakker, Kanaalstr. 30 nr. Amersfoort, Vermeer- str. 88; A. de Groot, Utr. Jaagpad 118 nr. 's-Gravenhage, Roelofsstr. 59; C. Vermeu len geb. Van Arkel, Plantsoen 1 nr. Bos koop, Boezemlaan 4; C. R. Dijkstra, Su- matrastr. 189 nr. Zuid-Rhodesia; J. H T. Eleveld, Langegracht 228 nr. Oirsbeek, Prov.weg Zuid 155; M .H. E. Pel geb. Van der Lelie .Terweepark 3 nr. Oegstgeest. Leidsestraatweg 2; M. J. Haverkorn van Rijsewijk, Leeuwerikstr. 6 nr. Utrecht, Oudenoord 101 bis A; H. T. Kitselaar, Rijnsburgerweg 56 nr. Rotterdam, Span- fensekade 93c; G. T. Bal, Rijnsburgerweg 0 naar Amsterdam, le Helmerstraat 132; E van Stapele, Rijnsburgerweg 10 nr. Zuid-Afrika; J. F. Mulder, Rijns burgerweg 10 nr. Zuid-Afrika; A. J. van der Kamp. Akkerhof 35 nr. Zeist. Amers- foortseweg 18; J. Horch. Burggravenlaan 28 nr. Bloemendaal. Rlo Granaelaan 35; C. J. Hakkers geb. Veltman, Oude Rijn 51 nr. Suriname; w. K. de Wolff, Fagelstr. 2 nr. Ridderkerk, Amallastr. 38; J. Hlnnen, Fagelstr. 20 nr. Zoeterwoude, Vrouwen- weg 23; M. Pel, Rijnsburgerweg 10 nr. Wassenaar, Hoflaan 13; M. J .A. Verha gen. le Binnemrgrt. 30 nr. Breda, Speel huislaan 64; J. P. Ruigrok, Coornhertstr. 48, nr. Amsterdam, Admlralengrt. 199 h.; P. M. Slegtenhorst, Bloemistenlaan 47 nr. Rotterdam, 's-Gravenweg 107; C. J. Klein Llndestr. 7a nr. Lisse, Stationsweg 144; A. J. M. Omtzlgt, Lammensch.weg 124 nr. Utrecht, Nansenlaan 1; A. C. ae Jong, Melch. Treubln. 57 nr. Alphen a/d. Rijn J. W. C. Bloemstr. 23; I. E. den Tex, Bol- sotkade 2 nr. Amste 61 hs.; R. Gerbrands, 's-Gravenhage, Gevers Deynootweg 47a: K. S. M. Jurgens, Groenhovenstr. 12 nr. Amsterdam, Boerhaavepleln 14II; H. A. Markus, Morslaan 35 nr. Raamsdonk, Kei- zersveer 3; S. M. Loncq de Jong, Rijns burgerweg 95 nr. Amsterdam, Wetering schans 177; A. E. van der Valk, Stille Rijn 8 nr. Utrecht, Ambachtstr. 12; J. A Etman geb. Faas, Oude Rijn 124a nr. Kou dekerk a/d. Rijn, a/b. ws. Eppi, ligg. Hoge Waard achter 143; E. J. de la Rie, Druc- kerstr. 22 nr. Nieuwveen, A. H. Kooistra- str. 4; C. J. R. van Toorn geb. Van der Plaats, Haven 1 nr. Lisse, Here weg 315; C. E. Veijgen, Aloëlaan 53 nr. Nederlandse Antillen; A. de Romenn, Schutterstr. 23a nr. Delft, Prof. Evertslaan 273; J. Pom- mer. Ploenstr. 29a nr. Katwijk. Pr. Bern- hardlaan 31; M. E, van der Walle. Abr. Crijnssenstr. 17 nr. 's-Gravenhage, H. de Grootstr. 3/5' L .E. Furstner geb. Van Thlelen, T. Brandsmalaan 112 nr. Ned. Nieuw-Gulnea. 55 arrestaties te Rotterdam (Speciale berichtgeving) Na enkele maanden van zeer inten sief recherchewerk, gedurende welke tijd dossiers van in totaal meer dan 600 bladzijden werden aangelegd, heeft de Rotterdamse politie twee grote komplot- ten van dieven en helers onschadelijk gemaakt. Niet minder dan 55 personen werden gearresteerd, van wie er 39 voor de officier van Justitie zijn geleid. Het Huis van Bewaring was door die mas sale aanvoer van verdachten zo vol, dat er praktisch niemand meer bij kon. De zaak is aan het rollen gekomen doordat de directeur van een transport bedrijf, dat in de Spaansepolder is ge vestigd, de politie erop attent maakte, dat hij enkele van zijn chauffeurs van diefstal van in de haven aangevoerde wol verdacht. Met de arrestatie van twee op heterdaad betrapte chauffeurs had de recherche van het bureau Bergsingel het begin van de draad in handen. Het bleek het begin te zijn van een enorme kluwen, waaraan maar geen eind scheen te komen. De ene arrestatie na de an dere werd verricht totdat er nog maar een of twee chauffeurs bij het trans portbedrijf over waren. De „grote man" was een 29-jarige op koper uit Rotterdam, bjj wie alle gesto len wol werd gebracht Deze verkocht het gestolene voor het grootste gedeelte door aan een Delftse groothandel. Er is een vermogen van f. 90.000 bij hem in beslag genomen. In zijn woning werd een nauwkeurige boekhouding betreffen de zijn aan- en verkopen aangetroffen. Zelfs was er precies bij vermeld van wie hij de wol had betrokken. De man schat het bedrag dat hij gedurende de laatste jaren heeft uitbetaald aan de chauf feurs van de transportonderneming, op tenminste anderhalve ton. Uiteraard is dit ver beneden de werkelijke waarde van de wol, welke zeker tweemaal hoger in prijs was genoteerd. Van moord verdachte Belg in Tiel in arrest De Rijkspolitie te water groep Nij megen heeft vanochtend vroeg gear resteerd een 20-jarige Belg wonende in Turnhout, die ervan verdacht wordt op 27 oktober een jonge in woonster van het Belgische Westmalle te hebben vermoord. Het was de Belgische Justitie bekend, dat hij zich aan boord van een uit Ant werpen vertrokken schip bevond, dat via Duitsland naar 'n Nederlandse ha ven zou varen. Op verzoek van Interpol keek de Nederlandse waterpolitie naar dit schip, het sleepschip „Elisa" uit Antwerpen. Vanochtend nu werd op de Waal tussen Nijmegen en Tiel de „Elisa", die in verband met de mist voor anker was gegaan aangetroffen. De Belg, die op de ..Elisa" als schippersknecht werkzaam was ging gewillig mee. De jongeman die geestelijk gestoord zou zijn en onlangs uit een Belgische Rijkswerkplaats werd ontslagen, is voorlopig ingesloten op het politiebureau in Tiel. De Belgische politie zal nu aan de Nederlandse rege ring om zijn uitlevering vragen. Speelgoedpistolen leken teveel op echte (Van onze Haagse redactie) Bjj een groot winkelmagazjjn in Den Haag zijn 22 uit Duitsland geïmporteer de speelgoedpistolen van het merk „Pa rabellum" in beslag genomen. Deze stuk ken speelgoed lyken zo bedrieglijk veel op echte, dat het bezit ervan een over treding van de vuurwapenwet oplevert. Het is namelijk strafbaar voorwerpen in bezit te hebben, die kunnen worden ge bruikt voor „bedreiging of afdreiging", zoals de wet het formuleert. Tegen de directie van het magazijn is proces-verbaal opgemaakt. De speel goedpistolen zijn ook bij andere speel goedzaken in voorraad. De politie stelt een onderzoek in. Vrijspraak voor „moordgrap" Voorburg De Haagse rechtbank heeft vanmor gen de vier mannen die op zondagavond 21 december van het vorige jaar op de helverlichte Koningin Wilhelminalaan te Voorburg een moord hadden geënsce neerd, ontslagen van rechtsvervolging. De rechtbank heeft in zyn vonnis overwogen dat de vier mannen zich wel schuldig hadden gemaakt aan deze „moordgrap", maar dat zij ontslagen moeten worden van rechtsvervolging, omdat zij geen contact hadden gehad met de aangevers. De verdediger, mr. F. H. Piket en mr. P. de Prez hadden op deze grond ook ontslag van rechtsver volging gevraagd. INSTALLATIE MR. STRUYCKEN In de wekelijkse vergadering van de Raad van State is vanmiddag het nieuwe lid mr. A. Struycken, geïnstal leerd. De raad is thans weer volledig, na lange tyd met vacatures te kampen te hebben gehad. LEIDERDORP LEIDERDORPSE DAMVERENIGING Voor de competitie werd tegen Bode graven gespeeld. Uitslagen: A. v. d Zwan (LDC)-W. Terlouw (OGB) 1—1; J. van SandykC. v. d. Vlist 11; J. Marü'tC. Scheer 02; G. OostengoA. M. de Jong 02; D. HassefrasN. Anker 11; H. v. d. VechtJ. van Dam 20; L. MatzeT.. Kooistra 20; C. de KoningS. Terlouw 11; C. Verwey G. Sc'hellingerhout 20; A. Dorsman B. Terlouw 20. Totaal 128 in het voordeel van Leiderdorp. Uitslag foto-sterrit Gisteravond vergaderde de fotoclub „Daguerre jr" in het Dorpshuis. Ge jureerd door de heer J. Jongkind, werd de uitslag van de foto-sterrit bekend ge maakt. De uitslag luidt: 1. Lugtenburg; 2. J. F. Viertelhauzen; 3. mevr. v. Zan ten; 4. P. v. d. Sterre; 5. F. Beurze; 6. P. Erades: 7. D. Goldberg. De uitslag van de onderlinge wed- strijd luidt. Beginners: 1. G. P. de Gunst 35; 2. B. Wyiing 30; 3. J. Limburg 21; 4. mevr. v. Zanten 29. Gevorderden: 1. J. Jongkind 36; 2. D. Goldberg 31; 3. J. F. Viertel hauzen 34; 4. P. Erades; 5. P. v. d. Ster- re; 6. A. H. M. de Jong. De jury bestond uit 3 groepen uit de eigen club. WARMOND BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertruida C. M„ d. van J. J. van Schle en M. A. Duivenvoorden; Nlco- laas H P z. van A H. van Rijn en J. G. van Schie; Theodorus J M., z van H. Meskers en J. C. M. van Weerdenburg. Ondertrouwd: A. E. Lellveld, 24 Jr. ep J. R. Lefeber, 23 Jr. Z. Kritiek op Nehroe Het onafhankeiyke blad „Indian Express" heeft vandaag naar aanleiding van Nehroes jongste rede over het Indiaas-Chinese grensgeschil verklaard, dat het laf is om „een grote mond op te zetten en niets te doen". „Het land is ziek van die stortvloeden van woorden en flinkdoeneryen. die steeds door een in het oog vallend ge brek aan activiteit worden gevolgd" aldus het blad. Duitse helikopters maakten noodlandingen Twee helikopters van de Duitse Lucht- strydkrachten, die op weg waren van Engeland naar Keulen, hebben gisteren tot tweemaal toe een zgn. voorzorgslan ding in Zeeland moeten maken. 's Morgens maakten zU de eerste by Walsoorden in Oostzeeuwsch-Vlaande- ren. Gedwongen door een 'dikke mist moesten de vliegers de grond opzoeken. Toen de mist enigszins was opgetrok ken stegen zij weer op om de overtocht over de Westerschelde te maken. Dit ge lukte. doch in de omgeving van Rilland ongeveer vijf kilometer van hun doel, ging de mist hen weer parten spelen en moesten zij hun toestellen opnieuw aan de grond zetten. Een helikopter kwam terecht in de Zimmermannpolder. de andere landde in de Reigersbergpolder. Daar werden de toestellen achtergelaten onder bewaking van het korpslucht wachtdienst. De vyf vliegers vervolgden per auto hun tocht naar Woensdrecht. Nieuwe ambassadeur te Luxemburg By K.b. is jhr. O. Reuchlin, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 2de- klasse. benoemd tot Hr. Ms. buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur by het Luxemburgse Hof. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 2 november C.V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G.A.: Clematis '2561, Gerbera 2064, Bouvardla 15—54, Calla 15—50. Euphorbia 25—62, Chrysan ten gr.bl. 205o, idem kl.bl. 1541 per stuk. Ornlthogalum 80175, Cyclamen 90—185, Freesia 120—380 per bos. Anjers: rood 25—55, roze 15—32 .wit 12—21, Or chid Beauty 2552 per stuk. Rozen: Bet ter Times 12—36, Rosalandla 14—28, Edith Helen 30—70, Parel van Aalsmeer 12—24, Geh. Duisberg 15—37, Pechtold 12—23, Verschuren 1021, Towny Gold 1531, Mad. Ofman 1537. Baccarat 40-80, Mon tezuma 3056. Sweetheart 1022, Nymph 3053 per stuk. LEIDEN, 3 november Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling: Per 100 kg.: Appelen 40—51; andyvie 11—21; pronk- bonen 1530. snijbonen 148169; stam- bonen 8796; stokbonen 102109; kroten 1219; boerenkool 1323; rodekool 22— 32; gelekool 10—15; groenekool 17—26; prei 1240; spinazie 2491; stoofsla 13; spruiten A 57—80, idem B 4381; toma ten 23—27, idem B 21—29 .idem C 21; uien 1531; winterpeen 1517; witlof 58135. Per 100 stuks: Bloemkool A 30 45, idem B 33. idem C 13; knolselderij 14 —38; komkommers A 1821; sla A 7.60 12.40. Per 100 bos: Bospeen 1942; sel derij 3.60—5.60. LEIDEN, 3 november Vette varkens- markt: Aangevoerd 152 vette varkens. No tering per kg. levend gewicht: Zware var kens geen notering; lichte varkens 1.77 1.89. slagersvarkens 1.811.83, zeugen 1.50 1.53. Handel slepend. BODEGRAVEN. 3 november. Kaasmarkt Aanvoer 118 partijen, eerste soort 2.55 2.69, tweede soort 2.452.54, extra 2.80. Handel flauw. ROTTERDAM. 3 nov. Veemarkt. Aan voer in totaal 3288, weektotaal 5281. Vette koelen en ossen 375, gebruiksvee 1188, vette kalveren 344. graskalveren 420, nuch tere kalveren 437, biggen 66, paarden 52, veulens 11, schapen of lammeren 295, bok ken of geiten 30. Prijs per kg.: vette koelen le kw. 300 —320, 2e kw. 270300. 3e kw. 260—270, vette kalveren 290310, 260290, 220 260, slachtpaarden 200, 190, 170. Prijs per stuk: graskalveren le kw. 400, 2e kw. 350, 3e kw. 250, nuchtere kalveren 65, 55, 45, exportvarkens 100, 85, 75, biggen 60, 50, 40. schapen 92, 75, 55, lammeren 97, 75, 60. kalfkoeien 1275, 1050, 900, melk koeien 1275, 1050, 900, vare koeien 8 >5. 775, 675, vaarzen 925. 775, 625, pinken 580, 500, 4n0. Prof. Brom eredoctor Leuvense Universiteit De faculteit der geneeskunde van de Katholieke Universiteit te Leuven heeft besloten het doctoraat honoris causa toe te kennen aan prof. dr. A. G. Brom, hoogleraar in de chirurgie aan de Leidse Universiteit. Prof. Brom heeft zich grote faam ver- worvei* op het gebied van de hartchirur- gie. Ook een Amerikaans cardioloog, prof. dr. Robert Gross, hoofdchirurg van „Children's Hospital" te Boston, werd tot eredoctor aan de Leuvense Universiteit benoemd. De diploma's zullen tydens een plech tige zitting in de promotiezaal van de Universiteit op 17 november door de rector magnificus, mgr van Waayerberg'n aan de nieuwe eredoctors worden over handigd. Menselijke vogel Op het vliegveld van Cranfleld in Engeland is men er zondagochtend ge tuige van geweest, dat een mens tot vyftien meter van de grond raakte in een „ornithopter", een kleine machine met vleugels van textiel, die als by een vogel op en neer worden bewogen met behulp van pedalen. By deze vluchten maakte de „vogelman", de beeldhouwer Emiel Hartman, echter nog geen gebruik van de trappers. Hy liet zich nu optrek ken door een auto. Een volgende keer wil hij trachten in de lucht te blyven met vleugelbewegingen. Nu maakte hy met zyn vliegfiets een serie korte sprongetjes, waarby hy in de regel niet hoger kwam dan anderhalve tot drie meter. BEURSOVERZICHT Studebaker vast AMSTERDAM, 3 november De Internationals waren vanmiddag bij de opening verdeeld. Aku en Philips iets hoger, Unilever en Kon. Olie een kleinigheid lager. De handel had een kalm verloop, mede doordat New York vandaag gesloten blijft wegens ..Election day". Van Wall Street, dat merendeels nauwelyks pryshoudend was gesloten, ging geen enkele stimulans uit. Aku op 380 circa 2 punten boven de slotkoers van gisteren. Kon Olie op f. 159 circa 2 dubbeltjes lager. Unilever eerder aan geboden en een kleinigheid beneden de vorige slotprijs. De Engelse tak van het margarinefonds zal in de komende drie jaren ruim drie miljoen pond sterling in industriële projecten in Ghana investe ren. Philips opende op 653 onveranderd. Vraag voor New Yorkse rekening deed de koers snel stygen tot 656. De arbitrage nam de stukken uit de markt, terwyl daarnaast de beroepshandel een kansje waagde. Aandelen KLM noteerden in Wall Street 7/8 dollar hoger. Deze hoog- tevlucht werd in Amsterdam gehono reerd met een koerswinst van een paar gulden. De vooruitzichten voor de KLM werden ter beurze gunstiger beoordeeld. Scheepvaarten kalm maar aan de vaste kant met koerswinsten van 1 tot 2 punten. Cultures verlaten met geringe veranderingen. In de Staatsfondsen ver schilden de veranderingen niet veel, vergeleken by de vorige slotkoersen. De ondertoon was eerder iets gemakkeiyker. In de Amerikaanse afdeling werd weer ruim gehandeld in certificaten Stude baker die 3 dollar hoger in Wall Street sloten. Een kwartier na de opening werd de affaire een stuk rustiger. Gedaan werd van 28dollar tot circa 28 3/4 dollar, tegen gisteren 251/8 dollar— 25 7/8 dollar.. Ook in Inland Natural Gas ging veel om.. Deze hoek bleef echter gesloten en er werd met één notering volstaan. De adviesprys was 7 7/8 dollar, tegen gisteren 7 5/8 dollar. De omzet van maandag bedroeg 2690 certificaten van 10 shares. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 3 november. Londen 10.59 10.59%; New York 3.77H—3.77M: Montreal 3.99A—399,V; Parijs 76.95—77 05; Brussel 7.55—7.55%: Frankfort 90.55%—90.60 Stockholm 72 98%73.03%Zürich 86.86%—86.91%; Milaan 60.85%60.90%; Kopenhagen 54 78%—54.83%: Oslo 52.92—52.97; We nen i4.603/4—14-61%; Lissabon 13.20%— 13.22. Beurs van Amsterdam Dinsdag 3 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 100iT« 100A Ned '59 4% 100iT«GL 100^ Ned '53 394% 94% Grootboek obl. 3% 80 Ned '47 3% (3) yi% 9' 3 GB Ned '51 3% 95 95 >Ied '53 (3%) 93% 93%B Ned '56 3% 93iè 93% Ned '48 3 V* 87% 87% Ned '59 4% 981'« GL 98GB Ned '54 3% 89% 89 y4 Ned '55 I 3% 89i3« 89 V4 Ned '55 II 3% 91GB 91% Ned '37 3 89 i 89%GB Dollarlng '47 3 893/ 89% Investeringscert 3 9riigb 96%GB Ned. 62-64 3 "Jfc 97% Indië '37 A 3 q2l1 92% Grootboek '46 3 rqiages Ned WH 6% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind B 4^GB Nat Handelsbank 101, J£o Ned HandelmyJ27% Amst. Rubber "J* JJ?# HVA 145% 140/3 Senembah 3j9gb A.K.U378% 379GB Berkei's Patent (v.) 275GB Calvé Delft eert. 690 bui Deli My.en (Ver.) "J m Kon Pap v. Gelder RR?rn Hoogovens eert 657GB 663GB Müller en Co. NH 328% 322 Ned Kabelfabr, 227G2 Philips 653GB 655 Philips pref 237% 237 Unilever 692% 690% Wilton Feyenoord 202 201 Biliton 2de r 339% 336%GB Dordtse Olie gew. 716% 710 Kon Olie (f20.—) 159 160 idem (50 f.20.—) 159GB 159 Holl Amer iyn 158% 159% Java China Paket 145 146 KLM 12150exd 124 Kon Ned Stmv My 165%GT 166% Kon Paket My 135 135% Stoomvaart My Ned 162 1 64%GB Nievelt Goudr eert 138 139% v Ommeren eert 247 246%GB Kon Rott Lloyd 143 143y4 Ned Scheepv Unie 138% 140 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam 47 (3%) 3 93% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam *52-1 (4%) 98 97% I Idem 17 I-in (3%) 94 94% -Holland *56 (4%) 09L 96% Bank N. G *58 (5%) 103% 103U id N WH *52 (4%) 97 97% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% 95% Premieleningen Adam '53 3 97% 97% A'dam '51 2% 82% 82% A'dam '56 I 2% 81% 8iy4 Adam '56 II 2% 91% 91 Eindhoven '54 2% 82 82% Enschede '54 2%.... 80% Den Haag '52 I 2% 88 88% Idem II 2% 87% 88% R'dam '52 I 2% 90 91% Idem II 2% 88% 90 Idem '57 2% 98 100% Utrecht *52 2% 91% 90% Z.-Holl 1957 2% 95 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 212 212 Amst. Bank 319% 320 H.BU. eert 249 250 Rott. Bank 279 278% Twentsche Bank 249% 248% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 395 399 Borsumy 68 69 K. N Ed'.met. A-AA 93 94 Idem pref. wd. 95 95% Electrolasmy357 Kon Ned. Grofsm 153L 155 Holl Constructie 440 442 Ing bur v Bouwnyv 275% 279% lnternatlo 137% 139% Int. Kunststof!. Ind. 60 52 Leidse Wolspinnery 361 366 Rott Droogdok MJJ 600 606 Sikken's Lakfabr. 646 655 Ver Touwfabrieken 297 293 Walvisvaart 123% 123% Wernink's Betonm. 158 158% Van wyk Textiel 101% 101 Zaalberg 133 132B Spoorwegen Den Spoorweg MM Amerik tondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott steel Shell Oil Union Pacifio Un. States Steel 7% 26% 98 62 55 49% 54% 95 74 72 31% 100% 7% 26% 97% 61% 54% 50 53% 94% 73% 71% 99%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9