die horen bij elkaar! 7e FEESTAANBIEDING! rice Chevalier en zijn strohoed SHAG en RIZLA Kroesjtsjef noopte de Franse communisten tot een reuzenzwaai NEDO-MEX Kerkelijk L Kindermiddag Maison SPIER meisjes- en jongenscoats 18.75 Maison SPIER herenhuis I DINSDAG S NOVEMBER 1959 Nieuwe exercities (Van onze Partyse correspondent) Nikita Kroesjtsjef heeft zUn Franse communistische geestverwanten voor geen lichte taak geplaatst door 48 uur voor de samenkomst van het partijbe stuur, dat gisteren in de Parijse voor stad Choisy-Ie-Roi voor twee dagen bij eenkwam, onverwacht zijn fiat te geven aan het Algerije-plan van generaal De Gaulle, die hij, gelijk men weet, binnen kort met een persoonlijk bezoek hoopt te vereren. Onmiddellijk na 16 september, de dag waarop De Gaulle het beginsel van het zelfbeschikkingsrecht voor het Algerijnse volk plechtig proclameerde, werd deze nieuwe politiek van Frankrijk door de communisten zonder veel omhaal ver worpen als een doorzichtige manoeuvre metais enig doel de Ver. Naties om de tuin te kunnen leiden. VERTRAGING De Gaulle's plan zou. zo profeteerde het communistische partijblad l'Huma- nité onvermoeibaar in die tijd, de ophef fing van het Algerijnse probleem alleen maar vertragen. Na bijna zes weken uit ditzelfde vaatje te hebben getapt, deed Maurice Thorez, de secretaris-generaal, op 27 oktober j.l. al een paar scheuten water bij zyn bloedrode wijn door De Gaulle's plan als een stap voorwaarts te begroeten, zij het dan ook dat, volgens de communis tische leider, de generaal die stap had moeten doen onder de druk van de Franse arbeiders en de Algerijnse na tionalisten. Gelijktijdig werd toen ook door de se cretaris-generaal de eis doorgeslikt, die tot toen stevast door de communisten was herhaald, dat Frankrijk Algerije ter stond onafhankelijk zou maken. VINGERWIJZING Ofschoon Thorez en de overige leiders een dag of wat geleden blijkbaar al een vingerwijzing uit Moskou hadden gekre gen, dat de bakens weer eens moesten worden verzet, heeft de grote massa der communistische volgelingen zich nog maar ternauwernood op die nieuwe wachtwoorden in kunnen stellen. Men kan dan ook gerust constateren, dat Kroesjtsjef, wie men gevoel voor hu mor - en zelfs voor „zwarte humor" - niet ontzeggen kan, zijn Franse kame raden dwingt zich weer eens in zware bochten te wringen. Vrouw in Den Haag gewurgd (Van onze Haagse redactie) Grote opschudding verwekte gisteren in de vooravond op de Nieuwe Haven te Den Haag het bericht, dat in het pand no. 498, een 32-jarige vrouw, bekend als ..blonde Dolly", dood was aange troffen. Een in de afgelopen nacht verrichte sectie heeft uitgewezen, dat de vrouw door wurging om het leven was gekomen. Om even zeven uur was gisteravond een kennis van de vrouw bij de woning aangekomen. Tot zijn verwondering vond hij het grote rolluik voor het beneden raam gesloten. De man had een af spraak met de vrouw om bij haar te komen eten. Een buurvrouw wist te vertellen, dat Dolly haar had gevraagd tijdens het weekeinde voor de hond te willen zorgen omdat zy zaterdag naar Antwerpen of Amsterdam zou gaan. Uit het feit, dat de buurvrouw, zoals aanvankelijk was afgesproken, niet de sleutels van het huis had gekregen, leid de zij af, dat de voorgenomen reis niet was doorgegaan, zy heeft verder geen dingen kunnen constateren, die aan leiding gaven tot enig argwaan. Wel heeft zy bemerkt, dat af en toe de hond heeft geblaft, maar zy heeft daar ver der geen acht op geslagen. Ook andere omwonenden hebben za terdag en zondag de hond herhaaldelijk horen aanslaan. Geen van hen heeft de bewoonster van het huis gezien. De man die gisteravond aan de deur kwam, vond de situatie nogal vreemd. Hij pleegde overleg met een kennis, die evenals hy van mening was, dat men de politie moets waarschuwen. Dat gebeurde om streeks half acht. Via het naastgelegen huis konden de agenten aan de achter- zyde de woning binnendringen. Daar werd de in nachtgewaad geklede vrouw dood op haar bed aangetroffen. Het onder leiding van commissaris H. van Harskamp ingesteld onderzoek kon aanvankelijk geen zekerheid brengen of hier misdrijf in het spel was. Op de vrouw werden geen uiterlijke tekenen van geweld aangetroffen. Ook van enige wanorde als mogeiyk gevolg van een vechtpartij was in geen der ka mers sprake. Voor zover kon worden na gegaan werd er ook niets vermist. In tegendeel, de politie trof in de woning een flinke som gelds aan. Nadat het stoffelyk overschot was overgebracht naar het ziekenhuis Zuidwal werd sec tie verricht, welke uitwees, dat de dood was ingetreden als gevolg van wurging. De zaak is by zonder moeilijk omdat men over weinig aanknopingspunten be schikt. Na half drie in de nacht van vry- dag op zaterdag heeft niemand de vrouw meer levend gezien. Op het tweedaagse congres van het partybestuur zullen de leiders zich nu vast kunnen oefenen en voorbereiden op deze nieuwe politieke reuzezwaai, die op bevel van Moskou moet worden uit gevoerd. Thorez en de zynen hebben, ge lukkig voor hen, ervaring in dit soort exercities en alvorens Kroesjtsjef zyn blyde inkomste in Parys zal maken, kan men er zeker van zyn, dat de „party" zyn draai al wel weer heeft genomen. Het aanbod van De Gaulle aan de Al gerijnen over hun eigen lot te beschik ken, zal dan ook door de communisti sche propaganda vermoedelijk niet lan ger meer een botte manoeuvre zijn, maar een moedige daad van liberale staatsmanswysheld. •Transparante klcurlak van Ceta-Bever Schepen op de Westerschelde kampten met de mist De mist, die vannacht op de Wes terschelde plaatselyk zeer dicht was, heeft verschillende schepen in moei- lykheden gebracht. Het Engelse vrachtschip Shaftesbury kwam om streeks tien uur gisteravond in aan varing met het ruim 6000 ton grote Duitse vrachtschip Wiesbaden. De Shaftesbury is hierna in het beruchte nauw van Bath aan de grond gelopen. In totaal vyf sleepboten voeren uit om het schip assistentie te verlenen. Enige uren later liep het Duitse schip Christina Pikuritz ter hoogte van boei 81 aan de grond. Met behulp van drie Antwerpse sleepboten is dit schip in de loop van de nacht weer vlot ge trokken. Het Nederlandse schip Eemdyk van de H.A.L. heeft in een dichte mistbank boei 65 in de grond gevaren. Daar de Engelse Shaftesbury gevaar opleverde voor de scheepvaart werd de Schelde gisteravond om 11 uur gesloten. Van morgen om 8 uur is de Shaftesbury door de vyf sleepboten vlot getrokken, waar na het verkeer over de Westerschelde weer vry gegeven werd. Grootboek woningverbetering en strafvervolging In zyn Memorie van Antwoord op de begroting 1960 zegt de minister van Justitie inzake het vervolgen van huis eigenaren, die geen gevolg gaven aan de voorschriften van de wet Grootboek Woningverbetering, o.m. De strafbepalingen van de wet Groot boek Woningverbetering hebben geen betrekking op het niet voldoen aan de stortingsplicht, doch slechts op het niet of niet op juiste wyze verstrekken van inlichtingen by de uitvoering van de wet, in het byzonder het niet voldoen aan de aanmeldingsplicht. Niet op alle aan- meldingsplichtigen rust een stortings plicht. De nalatigheid by de aanmelding is in vele gevallen niet een gevolg van onwil, maar van een in menig opzicht ver schoonbare dwaling omtrent de geldende bepalingen. Gezien haar voornemen de intrekking van de wet Grootboek Woningverbete ring op korte termyn te bevorderen, acht de regering het ondoelmatig en weinig zinvol, deze veel tyd en arbeid in beslag nemende administratieve pro cedure thans nog voort te zetten. Of die procedure al dan niet zal worden hervat, is afhankeiyk van de uitslag van het ge meen overleg tussen regering en Staten- Generaal over de intrekking van be doelde wet. Indien die wet niet zou worden inge trokken, zal de administratieve proce dure worden hervat en tegen onwilligen een strafvervolging worden ingesteld. Indien wel tot intrekking der wet wordt overgegaan, bestaat geen aanleiding tot hervatting van de administratieve be handeling en zal het instellen van straf vervolgingen tegen nalatigen reeds hier om achterwege moeten blijven, omdat voldoende feitelyke gegevens over de niet-aanmelding ontbreken. Het moet bovendien twyfelachtig worden geacht of alsdan, gezien het Wetboek van Straf recht. nog wel vervolging van die feiten mogelijk is. Grensdocumenten voor Nederlanders Nederlanders die een paspoort bezit ten, dat nog geen vyf jaar verlopen is, kunnen voortaan op dit paspoort in Italië en Monaco, België, Frankryk, Luxemburg, Zwitserland en de Bonds republiek Duitsland (met uitzondering van West-Beriyn) toegelaten worden. Italianen kunnen in Nederland toege laten worden op vertoon van een geldige officiële identiteitskaart en Monagasken op een nationaal paspoort, waarvan de geldigheidsduur ten hoogste sedert vyf jaren is verstreken, of een geldige officiële identiteitskaart. Dit biykt uit een beschikking van de minister van Justitie, zoals deze gisteren in de Staats courant is gepubliceerd. Weercommissie handhaaft ontslagaanvrage Het besluit van de weercommissie voor de treil visserij te Umtriden, die naar aanleiding van een uitspraak van het Gerechtshof te Amsterdam ontslag aanvroeg, biyft gehandhaafd. In een brief aan de voorzitter en de vier leden van deze commissie hadden de erkende werknemersorganisaties en de Vereniging van Reders van Vissers vaartuigen te IJmuiden verzocht of de vyf heren wilden terugkomen op hun besluit om hun functie neer te leggen, zy gewaagden daarby van het grote vertrouwen dat altyd in de beslissingen van de commissie heeft bestaan. Het besluit om af te treden wordt dan ook zeer betreurd. De commissieleden zullen aan dit ver zoek echter geen gevolg geven. Vooral gelet op de uitspraak door het Gerechts hof. waarby twaalf vissers van de treiler „Haarlem" IJm. 9 werden vrijgesproken, die ondanks het advies van de weer- commissie dat het vaarbaar weer was, niet naar zee vertrokken en „gezien de wyze waarop dit Hof de zaak heeft behandeld" ziet de commissie geen aan leiding om de ontslagaanvrage in te ■trekken. Nijpend tekort bij de Rijkspolitie Het tekort bü het korps Rykspolitie bedraagt rond 600 man. De personeels voorziening is in verband met de on regelmatige leeftijdsopbouw een nij pend probleem. Dit stelt de minister van Justitie vast in zyn Memorie van Antwoord op de begroting 1960. De minder gunstige resultaten nemen ieder jaar ernstiger vormen aan. Niet alleen moeten tekorten worden aange vuld, maar ook moet een zekere re serve worden gekweekt waardoor in de in over 15 jaar in aantal groeiende vacatures zullen kunnen worden op gevuld. In de laatste drie jaar zyn 393 nieuwe manschappen in dienst getreden. Het personeelsverloop zal in de komende 20 jaar ongeveer als volgt zyn: 140 man in 1960, stijgende tot 230 man in 1970 en dan oplopend tot 680 man in 1978 en 460 man in 1980. Alleen met verlaging van de voor be noeming geldende leeftydsgrens en het eventueel vrijstellen van militaire dienst zal het tekort naar mening van de mi nister niet kunnen worden opgevangen. Terzake wordt overleg gepleegd met de minister van Defensie. Ernstig beraad is gaande op welke wyze het dienst nemen kan worden bevorderd. By de op korte termyn te nemen maatregelen behoren salariëring en verbetering van promotie kansen waarover met terzake bevoegde ambtgenoten overleg wordt gepleegd. De minister wil de kosten van werving be paald niet verminderen. Met het wer ven van 65 man voor de technische ver keersdienst gaan de zaken naar wens. Gunstige werking der „betaalde waarschuwing" Met de „betaalde waarschuwing" zyn zowel wat betreft de ervaringen van de politie als met de reacties van het publiek gunstige ervaringen opge daan. In mei, juni, juli en augustus 1959 werden 19.500 van dergelyke transacties afgesloten, dat is een derde van de gevallen, waarin overtredin gen werden geconstateerd. De betaalde waarschuwingen zijn in gevoerd in de steden Breda, Rotterdam, Zwolle, Kampen en Sneek, in de Rijks- politiegemeenten der kantons Zevenber gen, Zwolle, Steenwyk en Sneek en in het gebied der verkeersgroepen van de Rykspolitie der arrondissementen Breda, Rotterdam, Zwolle en Leeuwarden. Op grond van deze ervaringen is de minister van Justitie bereid verdere invoering van de „transactie" geleide- lyk te bevorderen, aldus de Memorie van Antwoord op de Rijksbegroting 1960 van Justitie. Reclamecongres Op 11, 12 en 13 november zal in Gro ningen een congres „De reclame en de consument" door het Genootschap van reclame gehouden worden. NIEUWE VOORZITTER PRODUKTSCHAP PLUIMVEE EN EIEREN Tot voorzitter van het produktschap voor Pluimvee en Eieren is benoemd de heer H. H. Garrelds te 's-Gravenhage voor de periode 1 november 1959 tot 31 augustus 1960. De heer Garrelds volgt ir. J. G. Tukker op, die per 1 september eervol is ont slagen. Hy is werkzaam by het ministe rie van Landbouw en Vissery in de functie van directeur van Handel en Nij verheid by de directie voor de voedsel voorziening. „Geluk en voorspoed" op de troon van Laos Kroonprins Savang Wathana is giste ren uitgeroepen tot Koning van Laos. In de proclamatie wordt gezegd dat Kroon prins Savang Wathana onder de naam van Boroma Sethia Khatya Soerya Vongsa Phra Maha Sri Savang Watha na troonopvolger is van zijn vader, Sisa- vang Vong, die op 29 oktober 1959 in het koninklyke paleis te Loeang Prabang is overleden. („Sethia Khatia" betekent „geluk en voorspoed"). Het stoffelijk overschot van Koning Sisavang Vong is gebalsemd en in de houding van een mediterende Boeddha in een gebeeldhouwde urn geplaatst. Volgens eeuwenoud gebruik moet de vorst van Laos sterven gezeten op zyn troon. KRENTENBROOD van 130 voor BANKETSTAAF van 130 voor CHOCOLADE WAFELS van 88 voor 250 gram VICTORIA BLAADJES van 90 voor 1 pak BUTTERSCOTCHWAFELS, van 59 voor 49 Ct. 95 ct. 79 ct. 69 et. 76 ct. Verhoging premies voor ziekteverzekering? (Van onze Haagse redactie) Verwacht kan worden, dat met de verhoging van de premie voor de ver plichte verzekering ingaande 1 januari a.s. ook de premie voor de ziektever zekering voor bejaarden wordt ver hoogd. De Ziekenfondsraad heeft een desbetreffend voorstel ingediend bn de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid. Een definitieve beslissing heeft de minister nog niet genomen. Voor bejaarden met een maximum in komen van f. 2580 zal de premie volgens het voorstel worden verhoogd tot 93 cent per week. Deze premie is thans 82 cent Ï>er week. Bejaarden met een inkomen ussen f. 2580 en f- 3590 zullen een pre mie moeten gaan betalen van f. 1..86 per week. Deze premie is thans f. 1.64 per week. Het ligt in de bedoeling ook de pre mies voor de vry willig verzekerden in gaande 1 Januari te verhogen. Crematie mr. Huib Wilton ZEER GROTE BELANGSTELLING De aula van het crematorium te Drie huis-Westerveld kon gistermiddag nauwelyks alle familieleden en belang stellenden bevatten, die waren geko men om de crematie by te wonen van mr. Huib Wilton, die verleden week donderdag by een auto-ongeluk op de Rijksweg nabij Oegstgeest om het leven kwam. Mr. Wilton was oud-ten niskampioen, bioscoopexploitant en financier van de film van Toon Her- Tientallen kransen en bloemstukken dekten de baar en het podium. By het binnentreden van de aula werd op het orgel „Wenn ich einmal soil scheiden" van Baoh gespeeld.. Onder de aanwezi gen bevonden zich dr. J. W. Noteboom, oud-burgemeester van Voorburg, de woonplaats van de overledene, mr. D. van Bydendyk, voorzitter van de Cen trale Commissie Filmkeuring. Toon Hermans en echtgenote, de heren J. Miedema en J. .G. J. Bosman, resp. voorzitter en directeur van de Ned. Bioscoopbond en voorts het voltallig personeel van het City-concern, waar van mr. Wilton direoteur was. Dr. F. Kleyn. predikant van de Remonstrantse Broederschap, leidde de plechtigheid. Hy noemde de heer Wilton een man, die midden in het maatschap- pelyk leven stond en belangen van zeer veelzydige aard diende. Hy was iemand met rijke initiatieven en plannen. Dr. Kleyn haalde een gedeelte aan uit het boek Job en wenste de echtgenote en de moeder van de overledene veel kracht toe om het verlies te dragen. Bij het dalen van de kist weerklonk de psalm, „De Heer is myn herder". Op verzoek van de familie dankte prof. T. Keuzen kamp voor de bewezen laatste eer, waar by tenslotte „Neem Heer myn beide handen" op het orgel werd gespeeld. KARDINAAL TEDESCHINI OVERLEDEN Kardinaal Federico Tedeschini, aarts priester van de St. Pie ter-basiliek, is maandag op 86-jarige leef tyd gestor ven. Het aantal leden van het college van kardinalen is nu nog 71. Als kardinaal-bisschop behoorde de overledene tot de hoogste orde van kar dinalen. Hiervan zyn er slechts zes in het college. Federico Tedeschini werd op 12 oktober 1873 te Antrodoco geboren, in 1896 priester gewyd en in 1933 door Paus Pius XI tot kardinaal benoemd maar deze benoeming werd pas in 1935 openbaar gemaakt. Commandant „Zevende Vloot" in Djakarta Vice-admiraal M. Kivette. de com mandant van de Amerikaanse zevende vloot, is gisteren te Djakarta aange komen met zijn vlaggeschip, de zware kruiser „Saint Paul". Op uitnodiging van de Indonesische Marine brengt hy een bezoek van vier dagen aan Indo nesië. Onmiddellyk na aankomst bracht ad miraal Kivette beleefdheidsbezoeken aan president Soekarno en de commandan ten van de Indonesische zee-, land- en luchtmacht. Voor de officieren en verdere beman ning van de „Saint Paul" zyn rondrei zen over Java en vermakeiykheden georganiseerd. Scholieren gratis naar Amerika (Van onze Haagse redactie) President Eisenhower heeft 1960 uit geroepen tot het „Visit U.S.A. year" (be zoek de V.S. jaar). De Ver. Staten willen ln 1960 toeristen uit alle delen van de wereld verwelkomen. In het kader van deze „Visit U.S,.A."-campagne is door de „actie U.S.A. '60" te Utrecht een plan uit gewerkt om een duizendtal scholie ren van ULO en middelbare scholen een gratis reis van 4 tot 6 weken naar de Ver. Staten te laten maken. Dit plan wordt gesteund door de Amerikaanse ambassade. Scholieren, die in 1960 eindexamen zullen doen, komen in aanmerking voor de reis. zy moeten voldoen aan de voor waarden, dat zy het eindexamen met goed gevolg afleggen, hun gedrag moet in 1960 goed zyn geweest en de kennis van de Ver. Staten moet boven het mid delmatige liggen, hetgeen bewezen moet worden door het maken van een opstel. Om deze kennis te vergroten, zal in ver schillende onderwijscentra een „Ameri kaanse week" worden georganiseerd met lezingen, films, e.d. De actie wordt gesteund door Ameri kaanse bedrijven en instellingen. De jon gelui zullen hun vakantie doorbrengen by Amerikaanse gezinnen. De High- schools" in Amerika adopteren een school in ons land. De trips vinden plaats in groepsverband tussen juli en oktober. Bittere woorden van beide partijen.... Amerikaanse regeringsbemiddelaars hebben gisteren tot tweemaal toe afzon derlijk met vertegenwoordigers van de directies der Amerikaanse staalbedrijven en van de vakbond der stakende metaal arbeiders beraadslaagd. Het resultaat bestond echter slechts uit bittere woor den van beide partijen. David McDonald, de voorzitter van de vakbond, verklaarde, dat de directies „met ongeduld wachten op een gerech- teiyke uitspraak overeenkomstig de wet van Taft en Hartley, die hen in staat zal stellen hun staking tegen het Ameri kaanse volk voort te zetten". En Conrad Cooper, de voornaamste onderhandelaar der werkgevers, zei: „De vakbond der metaalarbeiders stelt klaar- blykelyk slechts belang in het voor onbepaalde tyd doen voortduren van de inflatie in Amerika en in bestendiging van werkwyzen in de staalindustrie, die op verspilling neerkomen". Het Amerikaanse ministerie van Arbeid heeft gisteren medegedeeld, dat 327.000 arbeiders, als gevolg van de Amerikaanse staalstaking, sinds 21 oktober j.l. zonder werk zyn gekomen, hetgeen een aan- zieniyke toeneming betekent van de 280.000 werklozen, die medio oktober waren ingesohreven. Hierby komen nog de 500.000 thans stakende metaalarbeiders. Het ministerie verwacht in de loop van november een „nieuwe en zeer sterke styging" van het aantal werklozen in de Verenigde Staten door het voortduren van de staalstaking. Moskou weigert mee te doen aan gezamenlijke proeven De Russische afgevaardigde naar de driemogendhedenconferentie te Genève over het staken van proeven met kern wapens, Tsarapkin, heeft gisteren me degedeeld, dat zyn regering niet ak koord wil gaan met het voorstel om ge- zameniyk met de V.S. en Engeland on dergrondse kernproeven te nemen. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd verklaarde donder dag, dat een gemeenschappelyke onder grondse proef van de drie mogendheden van nut zou kunnen zyn voor het ver krijgen van gegevens over het waar nemen en vaststellen van ondergrondse ontploffingen. Tsarapkin verklaarde tegenover de pers, dat het doel van de besprekingen in Genève is, een einde te maken aan alle soorten kernproeven en niet de om standigheden te scheppen voor het ne men van nieuwe proeven. „Wy zyn tegen alle proeven, hoe dan ook". Prik zat eenzaam en alleen in de fuik De heer H. A. Luyben, Noordeinde 80 in Aarlanderveen, die het eer zame beroep van beroepsvisser uit- oefent, keek wel even gek op toen hij gewoontegetrouw zijn fuiken uit de Ringvaart ophaalde. In een van de fuiken zat een fikse paling. Een zaam en alleen. Niets bijzonders zult ge zeggen. Wel iets bijzonders"zei de heer Luyben, een kenner op vis- gebied. „Het leek wel een jonge haai. Hij had zo'n echt haaiekopje", vertelde de visser. „Geen vinnen aan z'n kop, maar wel aan weerszijden zeven kleine gaatjes, waaruit luchtbelletjes ontsnapten". De heer Luyben verzekerde ons, dat hij nog nooit een dergelijke vis had gevangen. Hij liet hem dus naar Artis brengen, waar men het dier aanvankelijk ook niet kon thuis brengen. Men was er wel erg blij mee. Daar bleek, dat het geen paling, maar een rivierprik - onder vissers ook wel kortweg prik genoemd - was. Deze vissen worden wel eens aange troffen in de grote rivieren, maar zijn zeer zeldzaam. De vis heeft een soort haaiebek, waarmee hij zich aan een glasplaat kan vastzuigen. De prik is nu dood. En in Artis vraagt men zich af hoe het beest in de Ringvaart verzeild is geraakt. Mijnheer Luyben breekt zich er het hoofd niet over. Die gaat door met vissen. even JEHOVA'S GETUIGEN „Volbreng de Goddelyke Wil". Dit was het thema van de 3-daagse by eenkomst te Hoorn van Jehova's Getuigen. Stond de zaterdagmiddag geheel in het teken van de doop: 's zondags werd een viertal redevoeringen gehouden. Het als hoogtepunt aange kondigde onderdeel „Wanneer zal God's wil op aarde geschieden" werd tydens de middagvergadering door de heer Engel kamp behandeld. In zijn inleiding wees spreker op de wetenschappelyke prestaties, zoals de Russsiche maanraketten. „Alle groot scheepse mensenacties ten spyt, heeft de Schepper en Eigenaar der aarde Zyn eigen manier waarop Hy Zyn wil tot stand zal doen komen, aldus de heer Engelkamp. De Jehova's getuigen stel len hun hoop niet op de Verenigde Na ties, doch op Gods Koninkryk. De ruim 1200 toehoorders werden ten slotte opgewekt om acht te slaan op wat de By bel leert in 1 Joh. 2 17 n.l., dat „de wereld voorby gaat en ook haar ver langen, maar wie de wil van God doet, biyft eeuwig". Het congres werd besloten met een lezing, waarin de aanwezigen werden aangemoedigd „De bediening uit te brei den" om zo „de schapen met bekwame hand te leiden". NED. HERV. KERK. r?roepen te Enkhuizen (toez.) C. J. Pak te Oldenkeppel Bedankt voor Poortvliet J. Smit te Groot-Ammers. Voor Stavenisse K. Exalto te Brakel. GEREF. KERKEN. Beroepen te Soes G. Heljerman te Nij- verdal. Te Arnhem-Djakarta (voor de missionaire dienst K. L. F. Ie Grand te Palembang (voorheen te Twijzel). Bedankt voor Andljk (vac. J. Végh) N. Korenhoff te Applngedam. Voor Aduard G. Haaksma te Ee (Fr.). Voor Bolsward H. J. Heynen te Oude en Nieuwe Bildt- zijl. Voor Huizum (vac. G. Morsink) H. K. Poelman te Arnemulden. Voor St.-Thomas (Ontario, Canada) Chr. Ref. Church) F. Guillaume te Toronto-Annette (Ontario, Canada) (voorheen te Amsterdam-West) EVANG. LUTH. KERK. Beroepen te Bergen op Zoom (in com binatie met Dordrecht) L. G. Ch. Gra- bandt te Dordrecht, die dit beroep ook aannam. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND. Tweetal te Vlaardingen M. van de Ket terij te Alblasserdam en F. Mallan te Brul- nisse. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Sint Jansklooster W. Rui ter te Baarn. CHAUFFEUR Gevraagd wegens dienstplicht der tegenwoordige nette JONGEMAN voor chauffeur en magazijnbediende in gros- sierdery, licht werk, per 15 nov. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 29481. bij Wederom legden wij beslag op een grote partij (echte zeeduffel) voor de zeer lage prijs van KI. stijging per maat. Alléén bij koopt U met plezier. Haarl.straat 109 t.O. BATA Tel. 24016 - Leiden Zichtzendingen thuis op aanvraag. (oudbouw» op goede stand, f 16.000 k.k., leeg te aanvaar den. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 29508 RlZlA'b het beste Franse sigarettenpapier

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4