14.1 LEXINGTON 4-daagse 167£ Snellieidsraces lioren op de kermis thuis, meent de kantonrechter OCTERNO 10% 25 Boekhouder boekte geen succes RECHTZAKEN Harriët Freezer hield Leidse huisvrouwen weer in haar han Geen weer kan U deren met TECHNISCHE FACETTEN VAN KUNSTVERVALSING BELICHT Voor een verzorgde coiffure J.P.VAN DER BLOM Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 3 november 1959 Tweede blad no. 29889' Automobilist wilde persé voorbij Een 35-jarige aannemer en een 30-jarige winkelbediende waren met hun auto's op een avond in juli in botsing gekomen op de Herensingel, omdat beiden te veel links aanhielden. De aannemer kwam met zijn auto op het trottoir terecht en er was nogal wat schade. Zij stonden gisteren samen voor de balie van het kantongerecht te Leiden en gaven het feit toe. Bij het verhoor van de getuigen deden zich in de zaak tegen de winkelbediende enige complicaties voor, die verstrekkende gevolgen hadden kunnen hebben. Twee getuigen verklaarden n.l., dat de winkelbediende even vóór de aanrijding een „nek-aan-nek-race" had gehouden met een andere automobilist, omdat hij de ander niet wilde laten passeren, of omdat de ander persé voorbij wilde. Op het laatste moment zag deze automobilist de aannemer naderen, remde af en ging achter de winkelbediende rijden. Toen de derde automobilist werd verhoord, ontkende hij aanvankelijk pertinent, dat hij naast de winkelbediende had gereden. De pl.v. kantonrechter, mr. W. de Koning wees hem op het feit, dat hij onder ede stond en dat op meineed een zware straf stond. Er ontstond enige spanning totdat getuige na enige aarzeling toch maar toegaf, dat de andere getuigenverklaringen juist waren. Het was op het nippertje. De officier, mr. J. G. Hage, hield een zeer scherp gesteld requisitoir in het bij zonder inzake de snelheidsrace, waarbij de winkelbediende was betrokken. Hij eiste tegen deze dan ook f. 75 boete subs. 15 dagen alsmede de voorwaarde lijke intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden, proeftijd 2 jaar. „Dit was een gevaarlijk spel en hoort op de kermis thuis". Tegen de andere verdachte eiste hij f. 20 boete subs. 4 dagen. De kanton rechter kwam tot de conclusie, dat de snelheidsrace niet ten laste was gelegd, dus dat hier alleen maar een veroorde ling inzake de aanrijding kon volgen. Daarom veroordeelde hij beide ver dachten tot f. 20 boete subs. 4 dagen, met de toevoeging, dat de winkelbe diende geluk heeft gehad bij de ten lastelegging, daar hij anders conform de eis was veroordeeld. Een 30-jarige automobiliste bewees destijds, dat zij geen „dame in het ver keer" wenste te zjjn. Ze had haar auto tussen twee andere geparkeerd op de Hooigracht en wilde achteruit rijdend op de rijbaan komen. Ze raakte bij die po ging een der auto's, die f. 75 schade op liep, gaf hierop vol gas en verdween, zonder zich ergens om te bekommeren. Zij liet gisteren verstek gaan, doch had tegen de politie verklaard, dat zij van een aanrijding niets had gemerkt. Getuigen, die het nummer hadden geno teerd, verklaarden echter, dat de dame de aanrijding had moeten opmerken, mede gezien de schade, die zij had toe gebracht en de schok van de botsing. De officier noemde deze slinkse wijze van wegrijden erg onbehoorlijk en eiste f. 50 boete subs. 10 dagen. De kanton rechter vond de eis nog te laag en von niste met f. 60 boete subs. 12 dagen. SCHADEVERGOEDING Een 27-jarige boekhouder uit Noord- wijk zat naast de bestuurder van een auto met een rechts stuur en opende het linkerportier, terwyl een bromfietser be zig was de auto te passeren. De brom fietser vloog tegen het portier, dat ge heel werd ontzet en kwam ten val. De bromfietser werd slechts licht gewond, doch zijn pantalon werd onherstelbaar verscheurd. De boekhouder voerde aan, dat hij het portier slechts enkele centi meters had geopend en dat de aanrij ding hem onbegrijpelijk voorkwam. Ter zitting bleek overduidelijk, dat hij niet op een paar centimeters had gekeken en het portier wel degelijk te ver had ge opend. De officier eiste dan ook f. 40 boete subs. 8 dagen voor de^ze zeer ge vaarlijke manoeuvre. De bromfietser vroeg f. 23 voor een nieuwe pantalon en meende tevens voor een vergoeding van gederfde vakantie vreugde in aanmerking te komen, omdat hij destijds vakantie had en drie dagen rust had moeten houden. Omdat hij geen bedrag wist te noemen, bepaalde de kantonrechter, dat de boekhouder in to taal f. 50 zal moeten vergoeden. Nadat deze uiterste clementie had gevraagd, omdat hjj ook mee moet betalen aan de schade van f. 180 aan het portier, luidde het vonnis f. 25 subs. 5 dagen. Leids conservator stelde geologisch onderzoek in De Nederlandse organisatie voor zui- ver-wetenschappelijk onderzoek heeft onze stadgenoot, de heer C. J. Overweel, doctorandus in de geologie, een subsidie verleend voor een reis naar Zweden in verband met een onderzoek betreffende de in Nederland voorkomende kristal lij ne zwerfstenen. De heer Overweel is als conservator in de petrografie en de vulkanologie verbonden aan het Rijks museum voor Geologie en Mineralogie. Door deze subsidie is de conservator in staat geweest twee-en-een-halve maand lang een onderzoek in Zweden in te stellen. Om met zijn Zweedse collega's van gedachten te kunnen wisselen en de in het Zweeds verschenen publikaties te kunnen lezen, heeft de heer Overweel zich dan ook him taal machtig gemaakt. Tijdens zijn verblijf in Zweden heeft onze stadgenoot systematisch stenen verzameld, teneinde voor dit onderzoek vergelijkingscollecties te kunnen aanleg gen, hetgeen het werken vergemakke lijkt. Hierbij heeft hij speciaal gelet of er gesteenten waren, die veel op elkaar geleken en zo ja, hoe deze voorkwamen en wat hun variaties waren. Met behulp van de in Zweden verzamelde gegevens en gesteenten hoopt de heer Overweel meer te weten te komen over de fjs- stromingen, die de noordelijke kristal- lijne zwerfstenen hier gebracht hebben. Tevens hoopt hij langs deze weg dieper te kunnen doordringen in de geheimen van die tijd, toen ons vaderland door ijs bedekt was. Baby stierf door verwaarlozing De rechtbank te Rotterdam heeft van morgen een 24-jarige moeder uit Schie dam conform de eis veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Door haar baby onvoldoende te ver zorgen was deze, 3 maanden oud, gestor ven aan uitputting en verwaarlozing. PROCES-VERBAAL FOUTIEF Een 34-jarige monteur uit Voorhout kreeg een procesverbaal, omdat het licht van de beide koplampen van zijn auto niet aan de voorschriften voldeed. In de dagvaarding stond, dat hij met een per sonenauto reed. Dat was niet zo, aldus zei verdachte, want het was een bestel auto, dus bestreed hij de geldigheid van het procesverbaal. De kantonrechter was van mening, dat het soort auto er minder toe deed. „Als die agent niet zag welk soort auto ik had, kan hij ook niet bekijken of mijn lichten aan de eisen voldeden" aldus de monteur. De officier eiste toch f. 15 boete subs. 5 dagen. De monteur hield vol, dat een en ander aanvechtbaar was. Om hem het volle pond te geven bepaalde de kantonrech- Voor Vader en Zoon hebben wij weer de beroemde f SUPER RAY-LON COTELE pantalons. Blijvend plooihoudend, krimpvrij, kleurecht, wasbaar, spor tief modern model. Duizenden van deze pantalons ver kochten viij dit voorjaar en de gro te vraag noopte ons tot nabestellen. De normale prijs is 25.50 tot 29.75, maar 4dagen kunt U profiteren van een ongedacht koopje, want voor super ray-lon pantalons met of zonder omslag, in de moder ne kleuren groen, lever of grijs, betaalt U dan voor JONGENS,Jg§ *T C 8-16 jaar EQ alle maten voor HEREN Zolang de voorraad strekt! Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd LEIDEN: Haarlemmerstraat 25. ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent" hk. Goudsesingel Katendr. Lagedijk tak. Dorpsweg West-Kruiskade 35 y Kapelaan J. van Adrichem wordt Haags bouwpastoor Na meer dan tien jaar in de Joseph- parochie aan de Herensingel werkzaam te zyn geweest, gaat kapelaan J. A. M. van Adrichem Leiden verlaten. De bis schop van Rotterdam heeft hem be noemd tot bouwpastoor in Den Haag. Hij begint met niets. In de loop van no vember zal hij zijn intrek nemen in een flatgebouw in de stadsuitbreiding „Ma- riahoeve". Die benedenverdieping van het flatgebouw Roggekamp 97 wordt zijn voorlopige pastorie. En dan hoopt de herder van de nieuwe parochie maar, dat het niet te lang zal duren eer het houten noodkerkje van Rijswijk overge plant is naar „Mariahoeve". ter, dat de zaak over 14 dagen weer voor zal komen, teneinde de verbalisant te horen. Een 22-jarige studente was twee jaar achter met de betaling van haar luis terbijdrage en had uiteindelijk, na vele aanmaningen, maar vast voor een jaar betaald. Dat was te weinig en een pro ces-verbaal volgde. Het meisje gaf de PTT de schuld, omdat deze haar ver keerd had ingelicht, hetgeen echter wei nig gehoor vond bij de magistraten. De officier eiste f. 25 boete subs. 5 dagen en merkte nog op, dat hij bij de straf maat geen rekening had gehouden met de zeer agressieve brief, die de studente aan de kantonrechter had geschreven. Zo ook de kantonrechter die vonniste met f. 15 subs. 3 dagen. Afscheid W. J. Kriek van S.L.F. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam de heer W. J. Kriek, chef van de Toonwinkel Hooigracht, afscheid bij de SLF. In een gecombineerde bijeenkomst van de dienst- en medezeggenschapcommis- sie, waarin de heer Kriek jarenlang als vertegenwoordiger van de ARKA zit ting had, werden woorden van dank ge sproken voor het werk dat de scheiden de functionaris voor deze commissies had gedaan. In de directiekamer heeft de direc teur ir. Y. Ykema zijn waardering uit gesproken voor de wijze waarop de heer Kriek ruim 40 jaar zijn taak voor de Lichtfabrieken had verricht. De voor zitter van de Afd. Leiden van de ARKA, mr. T. J. C. Verduin, sloot zich bij deze woorden aan. Hierna maakten vele collega's gebruik van de gelegenheid om in de kantine persoonlijk van de heer Kriek afscheid te nemen. Ook enkele afgevaardigden van organisaties van buiten het bedrijf gaven hier blijk van hun belangstelling. De heer Kriek dankte tenslotte allen voor de tot hem gesproken woorden en voor de geschenken die hy mocht ont vangen. Advertentie. Leeft bij de gratie der overdrijvingen Harriet Freezer, de schrijfster van allerlei grappige verhaaltjes en de vrouw, die enkele jaren geleden nog met zo enorm veel succes in de Hil- versumse radiostudio's de „rommel- tafel" afruimde, was gistermiddag hij de Leidse huisvrouwen te gast. Evenals in het seizoen 19541955 werd haar aanwezigheid op de bij eenkomst van de plaatselijke afde ling, welke in de grote bovenzaal van „Het Gulden Vlies" werd gehou den, zeer op prijs gesteld. Er bleef bijna geen stoel onbezet zo groot was de belangstelling voor het gezellige praatje, dat mevrouw Freezer ook ditmaal zou houden. LETTEREN EN LEUGENS Het onderwerp „Letteren en leugens" bood de schrijfster voldoende gelegen- reid haar fantasie dev rije loop te la ten. Op bijzonder humoristische wijze schetste zij verschillende situaties, welke zich in het dagelijks leven van ieder een voor kunnen doen. En dat zijn er heel wat! Harriet Freezer is een char mante vrouw, die over een benijdens waardig grote dosis humor beschikt en daardoor in staat is de grootste nurks op zijn minst aan het glimlachen te krijgen. De dames, bij wie zij gisteren enkele uren vertoefde, hebben met ons moeten schaterlachen van plezier. Zo amusant, zo bescheiden en zo beschaafd kan slechts een enkeling zich uiten. Als huisvrouw en moeder van vier kinderen begonnen met schrijven ontdekte Har riët Freezer tot haar eigen verbazing de talenten, die zij had. De kunstenaresse want dat is zij beslist! heeft een geheel eigen stijl van schrijven en ver tellen en ziet de humor vooral in de kleine dingen des levens, die echter o zo belangrijk kunnen zijn. Met duizend en-een treffende voorbeelden uit de Kynologenver. „Rijnland" boekt vele successen OP INTERNATIONALE TENTOONSTELLING TE UTRECHT Zondag werd het Nederlands tentoon stellingsseizoen gesloten met een grote nternationale kynologententoonstelling in de Jaarbeurshallen te Utrecht. Ruim 1000 honden werden er ingeschreven, waaronder honden uit Duitsland, België, Frankrijk, Zwitserland, Zweden en zelfs één uit de Verenigde Staten van Ame rika. De belangstelling voor deze ten toonstelling was bijzonder groot. Als beste hond van de geht.e tentoonstelling werd uitgekozen een schitterende, in ons land gefokte, Engelse Bulldog. Vele leden van de Kynologenver. „Rijnland" kwamen met uitstekende honden op de planken, zodat successen niet uitbleven. In de ere-ring zagen we een uitmun tende Middenslagpoedel van mevr. N. L. Buser-v. d. Kasteele uit Wassenaar, die op één na beste hond van alle jacht honden werd. Verdere uitslagen waren: Kampioen en beste van het ras: Basset Artésien Normand van mevr. A. Gon- drexon-Ives Browne, Den Haag: Engelse Springer Spaniel van mevr. A. C. Hoge- woning-Verkoop, Wassenaar; Bearded Collie van mevr. J. C. J. van Krevelen- Simons, Den Haag; Kampioenschap: Dwergpoedel van mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele, Wassenaar; Basset van mevr. A. Gondrexon, Den Haag; Barsoi van mevr. J. Janson-Muntinga, Den Haag; Reserve kampioenschap: Golden Retriever van dhr. L. v. d. Berg, Den Haag; Dwergpoedel van mevrouw N. L. Busser-v. d. Kasteele, Wassenaar; Schotse terrier van dhr. J. J. van Kool bergen, Boskoop en een Japanse Spa niel van mevr. B. Pfeiffer-v. Riet, Den Haag; Uitmundend Bobtail van mevr. H. Backx-Bennink, Reeuwijk; Dwerg poedel van mevr. N. L. Busser-v. d. Kas teele, Wassenaar; Springer Spaniel van mevr. A. C. Hogewoning, Wassenaar; Boxer van dhr. D. de Jongh, Oegstgeest; twee Boxers van dhr. D. Onderwater, Voorschoten; Japanse Spaniel van mevr. B. Pfeiffer-v. Riet, Den Haag; Cocker Spaniel van mevr. B. Riedel-de Tombe, Hoogmade; Cairn terrier van dhr. J. W Sijthoff, Wassenaar; Caimterrier van mevr. S. Velleman, Den Haag; twee Cocker Spaniels van mevr. A. H. Wetzel- de Raad, Vinkeveen; Cairnterrier van van mevr. Gravin C. v. Zuylen v. Nijevelt, Wassenaar en een Boxer van mevr. C. v. Cleeff, Leiden; Zeer Goed: Bostonter- rier van mevr. J. Baauw- Sodderland, Wassenaar; Dwergpoedel van mevr. N. L. Bussers-v. d. Kasteele, Wassenaar; twee Springer Spaniels van mevr. A. C. Hogewoning-Verkoop, Wassenaar; Bear ded Collie van mevr. J. C. J. v. Krevelen- Simons, Den Haag; Japanse Spaniel van mevr. B. Pfeiffer-v. Riet, Den Haag; Cairnterrier van mevr. S. Velleman, Den Haag: twee Borderterriers van mevr. A. H. Wetzel-de Raad, Vinkeveen. Cairn terrier van de jongste exposante Marian Woesthoff, Voorschoten; Cairnterreir van mevr. Woesthoff, Voorschoten; Cairnterrier van mevr. C. Gravin Zuylen v. Neijevelt, Wassenaar; Boxer van dhr. H. C. Zwierink, Katwijk aan den Rijn; Dobermann Pinscher van dhr, J. G. v. Zwieten, Oegstgeest; twee Boxers van mevr. J. Nell-Poot, Voorschoten. praktijk toonde zij de noodzaak en het nut van het verzinnen van leugentjes aan. Men ontkomt er toch niet aan! LEKKERE VERHAALTJES Na de pauze beantwoordde spreekster op de haar eigen wijze een vraag, waar mee ook Multatuli zich destijds heeft beziggehouden, nl. wat is een goed en wat een slecht boek. Een goed boek, zo zegt mevrouw Freezer, komt tegemoet aan de opvat tingen van de schrijver en aan de waarheden, die zich aan hem hebben geopenbaard. Het eist over het alge meen veel van de lezer en levert daar. door wel eens moeilijkheden op. En de zgn. „lekkere verhaaltjes"? Ach, deze geven eigenlijk niets an ders dan hetgeen de grote massa dik wijls wil en komen meer dan eens te gemoet aan ons snobisme. Zij vormen echter in geen enkel opzicht litteratuur. Spreekster eindigde haar vrolijk babbel tje met op te merken, dat zij, evenals zovele anderen, leeft bij de gratie van de overdrijvingen. En een overdrijving is ook een leugen! Maar één die je een soort waarheid bijbrengt, zo stelde me vrouw Freezer. Inderdaad, door de fictie kan men dikwijls de waarheid, welke bedoeld wordt, beter begrijpen. BEZOEK UIT DELFT Mevrouw C. HagemanVerhagen, de presidente, leidde ook nu weer de bij eenkomst, welke belegd was in samen werking met de boekhandel B. de Kier. Zij nog vermeld, dat dinsdag a.s. leden van de afdeling Delft van de Ned. Ver. van Huisvrouwen een tegenbezoek aan Leiden zullen brengen. Een aantal Leid- huisvrouwen is nl de vorige maand voor een dag naar de oude Prinsenstad getogen en werd daar bijzonder gastvrij ontvangen. from America's Best Tobaccos Tijdens de voortzetting van het collo quium over schilderijenvervalsing, dat in de filmzaal van de Leidse Universiteit is gehouden, hebben prof. dr. J. Wiir- thenberger en prof. dr. W. F. Froentjes, bijzonder hoogleraar in de natuurweten schappelijke criminologie nogmaals en kele facetten van deze vorm van kunst vervalsing belicht. Prof. Würthenberger sprak over de toepassing van het straf recht bü kunstvervalsingen in Duitsland en maakte ook het probleem van de per soonlijkheidsvorming in een kunstwerk duidelijk. Bedrog is het eigendomsdelict van de moderne wereld geworden, aldus stelde prof. Würthenberger onder meer. Advertentie naar STEENSTRAAT 57 - TEL. 21721 Het Perzische studentje Farah Di- bah, dat hardnekkig wordt genoemd als de toekomstige Keizerin van Perzië, vertoeft op het ogenblik in Parijs, waar zij geen vin kan ver roeren zonder de aandacht te trek ken. Zelfs in de Opera laten nieuwsgierige bezoeksters haar niet met rust. Zilveren tweeling op Rijksherbarium Gistermiddag zyn tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Snouck Hurgronje- huis twee staffunctionarissen van het Rijksherbarium gehuldigd, vanwege het feit, dat ze vijfentwintig jaar aan dit instituut verbonden zijn. Het waren de hoofdambtenaren A dr. S. J. van Ooststroom en mej. dr. J. Th. Koster, die 25 jaar geleden ongeveer gelijkdig in dienst waren getreden. De directeur van het Rijksherbarium, prof. dr. H. J. Lam richtte zich in een lange, geestige speech tot de beide ju bilarissen en schetste hun loopbaan. Hij was dr. van Ooststroom in het bijzon der dankbaar voor de vele malen, dat deze het directoraat waargenomen heeft, onder andere tijdens het recto raat van prof. Lam. In mej. Koster prees hy de eigenschap, dat deze zich in de „mannenmaatschappij" van het Rijksherbarium tot een volwaardig me dewerkster had gemaakt. Namens het personeel van het Rijksherbarium bood prof. Lam de heer Van Ooststroom een veldkijker en mej. Koster een kostbaar boek aan. Namens de Floristenvereniging, waar aan dr. Van Ooststroom altijd veel me- PRIJSWINNAARS KOMEN NAAR LEIDEN Het plan bestaat om op 17 januari a.s. deze prijswinnaars en talrijke andere en zeldzame rassen weer bijeen te brengen op de clubmatch in de Stadsgehoorzaal. Ook niet-leden van de K.V. Rijnland, die in het bezit zijn van een rashond, kunnen hun honden daar laten beoor delen door een aantal erkende keur meesters, mits zij zich tijdig melden bij het secretariaat Roodenburgerstraat 44 te Leiden, Voor de hondenliefhebbers van Leiden en omgeving belooft die zeker weer een kynologisch evenement te worden. Prof. Froentjes belichtte de techniek van het vervalsen van schilderijen en de methodes om vervalsingen vast te stellen. De kunsthistoricus is in de eer ste plaats de aangewezen man om ver valsingen vast te stellen, aldus prof. Froentjes. Daarnaast neemt het natuur wetenschappelijk onderzoek een zeer belangrijke plaats in. In het buitenland heeft men op dit gebied al veel bereikt; er heeft zich een wetenschap ontwik keld, die prof. Froentjes „museumkun de" zou willen noemen. Met deze weten schap kan men thans vervalsingen aan het licht brengen en dikwijls ook de ver valser aanwijzen. Het is niet eenvoudig om een vals schilderij te maken, aldus prof. Froen tjes. De vervalser moet van verschillen de dingen heel goed op de hoogte zijn. Hij moet de tjjd kennen, de compositie en stijl van de schilder, die hij wil na volgen. Bovendien moet hij ook over de ma terialen van de tijd, waarin hy zijn ver valsing wil plaatsen, beschikken. Daar om is het vervalsen van een tijdgenoot veel gemakkelijker, wat betreft de ma terialen. Doch om een vervalsing de zelfde fysische eigenschappen te laten hebben als een oud schilderij (b.v. een harde onderlaag enz.) moeten verschil lende kunstgrepen worden toegepast. Ook is het bijzonder moeilijk om de craquelure (d.i. de barstjes in het ver nis, dat het schilderij bedekt) na te bootsen. De beroemde vervalser Han van Meegeren wist een bedrieglijk echte cra quelure na te bootsen. By vervalsingen is het constateren niet het moeilijkst, doch het lastigste punt in de strafprocedures is het bewijs tegen een bepaalde vervalser te vinden. Vervolgens verduidelijkte prof. Froen tjes enkele non-destructieve onderzoek methoden, methoden dus, waarbij men vernielingen vermijdt. De destructieve methode is gemakkelijker, aldus prof. Froentjes. Men kan van afgekrabbel- de stukjes verf materialenanalyses trek ken en zo aanwijzingen verkrijgen. Een van de moeilijkste onderzoekmethoden is het bindmiddelonderzoek, dat vooral belangrijk is bij het dateren van een schilderij. Prof. Froentjes eindigde met er zijn vreugde over uit te spreken, dat de overschatting ten aanzien van de resul taten van het onderzoek gelukkig niet meer bestaat, zoals vroeger heel sterk het geval was. Hij meende dat de kunst historici in de toekomst meer en meer van de natuurwetenschappen gebruik zullen moeten maken. Advertentie Gedurende november KORTING op maat-corsetten en maat-bustehouders O KORTING OP REPARATIES LEIDEN BREESTR. Tel. 30768 35 dewerking heeft geschonken, sprak prof. dr. J. de Jong. Deze uitte zyn dank baarheid voor de prettige en instructie ve wijze, waarop dr. Van Ooststroom excursies organiseerde en leidde. Ook zei hij de manier te bewonderen, waar op dr. Van Ooststroom het contact wist te overbruggen tussen de beroepsman en de amateur-florist. De heer J. van Ossen bood namens de vereniging „De Leidse Biologische Stu dent" zijn gelukwensen aan. Hij over handigde de heer Van Ooststroom een fraaie schoudertas en mej. Koster een boeket bloemen. Na dit plechtige gedeelte van de hul diging, benutten vele collega's de gele genheid om de beide jubilarissen geluk te wensen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3