STADSNIEUWS Gouden echtpaar in Katwijk Riin Mr. Huil) Wilton verongelukt bij een autobotsing te Oegstgeest Lezers schrijven Piet Paaltjens Het is een kostelijke gedachte geweest >en standbeeld op te richten voor „Piet aaltjens" in de stad waar hij zijn iuden ten jaren heeft doorgebracht. Zou nu een plaats in het hart der tad niet de beste zijn? Ik denk aan het lantsoentje voor het Rijksmuseum van rolkenkunde, tegenover „Amicitia", in e Steenstraar, waar vreemdeling en tadgenoot geregeld passeren. Het stand geld van Boerhaave stond daar des- ij ds ook zeer goed. Terecht heeft dit eeld later zijn plaats gekregen tegen- ver het nieuwe Academisch Ziekenhuis, lisschien willen zij die te beslissen heb- en mijn suggestie overwegen? H. P. v. D. Naschrift van de Redactie Hoewel dit uit den aard der zaak :een onoverkomelijk bezwaar behoeft op e leveren, maken wij er toch de geach- e inzender op opmerkzaam, dat de be ruste grond toebehoort aan het Rijk en liet. aan de gemeente Leiden. Dit is o.a. )ok één van de redenen waarom het levrijdingsmonument destijds niet op e plaats van het vroegere houten kruis verrezen. DONDERDAG 29 OKTOBER 1959 Dr. Pott sprak over Tibet Voor een zeer talrijk publiek heeft isteravond de directeur van het Rijks- iuseum voor Volkenkunde, dr. P. H. ott in de aula van dit museum een auserie gehouden over Tibet, het afge- loten en geheimzinnige land, dat door e politieke gebeurtenissen van de Iaat- te jaren zo sterk in de belangstelling is omen te staan. Dr. Pott gaf op duidelijke wijze een ;ort overzicht van de geschiedenis van lit land en besteedde ook enige aan lacht aan de godsdienstige cultus en laakte zodoende duidelijk hoe Tibet zijn midige geheimzinnigheid heeft gekre- en. Dr. Pott belichtte uitvoerig de fi- uur van de Dalai Lama, de geestelijk wereldlijk leider van de Tibetanen. Als in het midden van de zevende eeuw en overheerser de Boeddhistische gods- ienst invoert, ontstaan er allerlei klei- kloosters, die uitgroeien tot grote lachten en het hele staatsbestel bein- loeden. Omstreeks 1270 wordt zelfs de bt van één der kloosters met het be tuur van Tibet belast, doch deze houdt et niet lang uit en het rijk valt weer uteen. In 1637 wordt Tibet veroverd loor Mongolen, die de abt van Lhasa iet het bestuur van Tibet belasten. Deze bt is de eerste incarnatie van de Da- li Lama. De eerste incarnatie, want de )alai Lhama is onsterfelijk. Als ouder - iom hem het besturen van zijn volk on mogelijk maakt, scheidt de ziel uit het ichaam en reïncarneert. Na het overly - en van de Dalai Lama zoekt men een onge, die veertig dagen later geboren rordt en wiens handlijnen overeenstem- ïen met die van de de overleden Dalai ,ama, terwijl hij bovendien de voorwer- en moet herkennen, die de Dalai Lama ijdens zijn leven gebruikte. De jonge )alai Lama, die thans naar India ge lucht is, is de veertiende incarnatie. Dr. Pott vertoonde bij zijn causerie en aantal uitstekende dia's. Na nog maals een kort résumé gegeven te heb- len van zijn lezing en een slotconclusie etrokken te hebben ten aanzien van de ïbetaanse situatie, beantwoordde dr. 'ott nog enkele vragen. De volgende lezing in deze cyclus zal lijn op 24 november. Dr. Carl A. Schmitz, privaat-docent aan de Univer siteit van Keulen, spreekt dan over het 'inisterregebergte in noordoostelijk Nw- Juinea. Leidsche Assurantieclub HOE WERKT DE ALGEMENE WEDUWEN- EN WEZENWET? Gisteravond hield de LAC haarmaan- lelijkse bijeenkomst in „Den Burcht". \ls spreker voor deze avond was uitge- lodigd mr. M. Fruitema, die als onder werp had de Algemene Weduwen- en Vezenwet, een onderwerp, dat momen- :eel in het brandpunt van de belang- telling staat, omdat deze wet aan het legin van deze maand een feit is ge worden. In zijn inleiding gaf spr. een kort iverzicht van de „welstand" van de in Uederland levende pl.m. 125.000 wedu wen. Ongeveer 60 van hen moet leven ran f 1000.per jaar. Slechts 10 komt ip een inkomen van f3000.per jaar. in slechts 1 komt aan f 10.000 of neer. De AWW zou evenals de AOW in Nederland ongeveer 20 jaar geleden voor ets onmogelijks gehouden zijn. In Zwit- erland echter bestaat deze voorziening il 10 jaar, zij staat daar op een hoger niveau dan in ons land. De AWW, zoals iie in ons land thans is geregeld, moet worden gezien als een bodemvoorziening, loals ook de reeds enkele jaren lopende lOW-uitkering. In feite komen deze litkeringen overeen met de ondersteu- ling, welke vroeger aan onverzorgde iuden van dagen en weduwen werd ver trekt als minimaal levensonderhoud. De AWW geeft echter in het geheel log niet zulk een rustig en veilig gevoel ils men zou denken.' Gezien uit het »gpunt van verzorging zitten er nog •eel onzekere elementen in, waarop leen uitkering voor de weduwe is vast- lelegd of slechts tijdelijk. De belangrijke leeftijd in de AWW oor de vrouw 50 jaar. Indien bij over- ijden van de man de vrouw 50 jaar of 'ader is, volgt een uitkering tot de leeftijd ran 65 jaar van de vrouw, die daarna «vergaat in de AOW-uitkering. Vóór de leeftijd van 50 jaar krijgt de vrouw ilechts tijdelijk een uitkering. Deze uit keringsduur houdt weer verband met het il of niet aanwezig zijn van kinderen leneden de 18 jaar, terwijl de leeftijd 'an het jongste kind op het moment 'an overlijden van de man doorslagge- 'end kan zijn voor een doorlopende uit kering voor de vrouw tot de leeftijd van 55 jaar. Deze minimale verzorging, waarin de (WW en AOW thans voorzien, zal bij «et publiek de verzekeringsgedachte wakker maken, omdat hierdoor juist de «hoefte gevoeld zal worden om deze ainimale voorziening aan te vullen met 'erzorging in particuliere levensverze kering. Na de pauze ontwikkelde zich een in cessant vraag- en antwoordspel over liverse mogelijkheden, welke bij een be- ïaalde uitkering kunnen spelen. De voorzitter dankte na afloop de «eer Fruitema voor de deskundige wijze, waarop hy dit onderwerp had behan- ield. PROMOTIE dr. G. W. BRUIJN Onze stadgenoot, dokter G. W. Bruijn, s aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, lepromoveerd tot doctor in de Genees kunde op een proefschrift getiteld [Pneumoencephalography in the diagno- is of cerebral atrophy". Vijftien jaar Expogé GEVARIEERD PROGRAMMA BIJ LUSTRUMHERDENKING Het distritc Leiden van de Vereniging van ex-politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd is gisteren het vergader seizoen begonnen met een Afrika-avond, waarop mr. J. P. Idenburg heeft gespro ken; over zyn reis. die hij in regerings opdracht maakte door Afrika. Op 21 juli van het volgend jaar bestaat het district vijftien jaar en daarom heeft men voor de komende winter een uitgebreid, af wisselend en aantrekkelijk programma samengesteld. Ook de jeugd van de hoogste klassen der Leidse middelbare en ulo-scholen zal in de viering worden betrokken. Na een openingswoord van de heer L. Questroo, waarin hy wees op de vele activiteiten van de vereniging in de zomermaanden, deelde de secretaris, de heer W. M. van der Burg, mee. dat dinsdag 10 november in Rijnsburg een avond zal worden gegeven, bedoeld als protest tegen de concentratiekampen. Ds. Van der Loo, vroeger predikant te Rijnsburg, zal ook spreken. De tweede spreker is nog niet bekend. De jeugd- avond in Leiden zal in het teken staan van „Ook jullie moeten er veel van weten". Bekende figuren uit het verzet en de illegale organisaties zullen de bij eenkomst bijwonen en spreken. Na deze huishoudelijke zaken sprak mr. Idenburg. Voor de pauze behandelde hij het groeiende nationalisme van de Afrikaners en de troebelen, die op vele plaatsen daarvan het gevolg zijn. Overal heerst een geladen sfeer, waarbij het communisme een geweldig voordeel heeft en mensen en geld naar de Afrikaanse landen stuurt. Mr. Idenburg wees op de taak van het Westen in Afrika. In het persoonlijke vlak zijn vele fouten ge maakt. Hulp moet worden geboden waar daarvoor een mogelijkheid is. Na de pauze toonden de heer en mevrouw Idenburg dia's en films over Zuid-Afrika. Alg. Bond ouden van dagen Gistermiddag hield de afdeling Leiden van de Alg, Bond van Ouden van Dagen ean druk bezochte ledenvergadering in het Sociëteitsgebouw van deze organisa tie aan de Pieterskerkgracht onder voor zitterschap van de heer J. G. v. d. Zeeuw. Na goedkeuring van de notulen, gaf de voorzitter een uitvoerig overzicht van de werkzaamheden van de afdeling. Verslag werd uitgebracht van het con gres van de landelijke bond, waar de voorzitter van de afdeling in het Hoofd bestuur was gekozen en ook zitting kreeg in het Hoofdbestuur van de C.O.S.O., een overkoepelend orgaan. Op 2 decem ber wordt een ontspanningsavond ge houden in de grote zaal van Den Burcht. De propaganda werd eveneens bespro ken. Men achtte het o.a. niet Juist, dat de verhoogde uitkering van de A.O.W. in mindering wordt gebracht op de uit kering van de Dienst van Sociale Za ken. Een aantal leden gaf zich op om op huisbezoek te gaan en de bejaarden op het nut van de organisatie te wijzen. Besloten werd een openbare vergade ring te beleggen, gewijd aan het bejaar- denvraagstuk. BAZAAR BOSHUIZERWIJK Dinsdag en woensdag a.s. wordt in het Boshuis een bazaar gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het wijk en jeugdwerk in de hervormde Boshui- zerwijk. De wykpredikant, ds. H. Bouter, zal de bazaar, waaraan vele attracties zijn verbonden, dinsdagmiddag om kwart over twee openen. VOORSCHOTEN Oliebollenactie padvinderij De verschillende padvinders en pad- vindstersgroeperingen van Voorschoten houden zaterdagmiddag weer hun jaar lijkse oliebollenactie ten bate van de eigen kassen. Hoewel de gemeente Voorschoten subsidie verstrekt, is deze subsidie toch nog niet toereikend alle noodzakelijke kosten te dekken te meer daar er dringende voorzieningen nodig zijn vernieuwingen van het kampmate riaal en stookgelegenheden. De leiders en leidsters, die behalve de zorgen van Vele malen tenniskampioen van Nederland - financier van de film van Toon Hermans Vanmorgen omstreeks 11.50 uur is de 38-jarige mr. Huib Wilton, uit Voorburg, de financier van de onlangs door Toon Hermans uitgebracht film „Moutarde van Sonaansee", om het leven gekomen by 'n autobotsing. Hij reed met zyn wa gen op de Ryksweg Den Haag-Amsterdam en wilde op de driebaansweg by Oegst geest een voor hem rijdende auto inha len, toen hy frontaal werd aangereden door een hem tegemoet komende grote personenauto uit Denemarken. Ook deze auto was juist met een in haalmanoeuvre bezig. Er waren bij dit ongeluk nog vijf andere personen, van wie er drie werden gewond, en twee per sonen0 nt,o's hofrokken Mr. HUIB WILTON De heer Wilton was onderweg naar de N.V. Standaardfilms te Amsterdam voor een bespreking. Bij het ongeluk werden drie personen gewond, de heren J. Heinen, G. Jurgens en een nog niet geïdentificeerde. De twee personen, die niet gewond werden zijn de enigen, die de politie inlichtin gen kunnen geven over de toedracht van het ongeluk. De heer Wilton, die in Voorburg woon de, was directeur van het „City-con cern", welke onderneming de film „Mou tarde van Sonaansee" van Toon Her mans financierde. Hij is voorts voorzit ter geweest v. d. Kon. Ned. Lawntennis Bond, een functie, die hij van 1954 tot 1957 vervulde en toen neerlegde omdat zyn werk hem teveel in beslag nam. Op zijn naam staan diverse kampioen schappen. Hij was Nederlands kam pioen tennis enkelspel in 1946, 1947, 1951 en 1952, Nederlands kampioen heren dubbel in 1945, 1946 en 1947 met I. Rin kel en in 1951 en 1953 met de heer Krijt. Kampioenschappen gemengd dubbel veroverde hy in 1947 en 1948 met mej. M. Rollin Couquerque, in 1951 met me vrouw Schmier en in 1953 met wyien Fenny ten Bosch. De heer Wilton is verscheidene malen in wedstryden om de Davis Cup uitge komen. Een ernstig auto-ongeluk dat hem twee jaar geleden in Zuid-Frank rijk overkwam maakte een eind aan zyn actieve tenniscarrière. De heer Wilton was de zoon van de stichter van Wilton Feyenoord. (Waar verkeersongevallen op dit punt. waar de ryweg overgaat van een vier baans- in een driebaansgedeelte, her- haaldeiyk voorkomen, dient met aan drang de vraag te worden gesteld of het niet de hoogste tyd wordt om door het uitvaardigen van een plaatselyk inhaal- verbod de veiligheid van het verkeer te stimuleren. Weliswaar duidt een witte streep op het wegdek aan. dat men deze niet mag overschrijden, maar in de praktijk gebeurt dit veelvuldig en is dus een drastischer verkeersvoorschrift nood zakelijk. Red.) Draag West-lrlan aan Indonesië over! De Indonesische Chr. Vakbond heeft in een brief aan de Wereldraad van Kerken verzocht zyn invloed te ge bruiken opdat „West Irian" aan Indo nesië wordt overgedragen. De bond noemt het Gods wil, dat de kwestie Wesit Irian wordt opgelost en dat „Hy weet dat Wesit Irlam aan Indo nesië behoort". Zij oefende kritiek uit op „bepaalde westelijke staatslieden", die tegen over dracht aan Indonesië zijn wegens de communistische invloed in dat land. „Het zijn Juist die mensen, die bewe ren christenen te zyn, maar wier levens vol zijn van begeerten, genot, slechte moraal en haat, die toelaten dat het communisme overal bloeit", aldus de bond. „Hoe langer het imperialisme in Indonesië stand houdt en hoe langer West Irian in Neder1 andse handen is, des te beter gaat het communisten". „Men moet niet vergeten, dat de com munistische groei in de wereld vooral te wyten is aan de hebzucht in de vorm van imperialisme. Daarom moet het Imperialisme ook verdwynen, Indien wij het communisme wensen uit te roeien". De bond verzocht de Wereldraad van Kerken „Zijn wysheid en invloed te ge bruiken om politieke partyen en poli tici overal ter wereld te inspireren en te overtuigen". de jeugd ook nog de financiële zorgen te dragen hebben, tooiden zich twee avonden en één nacht met de koksmuts en zorgen dat er zaterdag minstens 10.000 oliebollen voor verkoop gereed zijn. Zaterdagmiddag zullen dan welpen, kabouters, padvindsters, gidsen en ver kenners van de Kimshoeve uitzwermen door het gehele dorp en huls-aan-huis hun waren aanpraten. WASSENAAR Nieuw B.B.-seizoen begonnen Het nieuwe cursus- en oefenseizoen voor de BB-noodwachters in de wyk Wassenaar-noord is gisteravond in het Dorpscentrum ingeleid met een goedbe- ochte wijksamenkomst. Het kringhoofd de heer K. D. Gerth van wyk uit Kat wijk en enkele leden van de plaatselijke staf gaven van hun belangstelling blijk. Commissaris J. J. Maandag sprak een kort inleidend woord waarin hij het nieuwe wijkhoofd introduceerde, de heer S. van den Bent. Deze nieuwe functionaris - opvolger van de heer G. J. van der Stoel -, hield vervolgens een toespraak, waarin hy opmerkte dat het eerste werk in het nieuwe seizoen zal moeten zijn het vol ledig op sterkte brengen van de blok- ploegen. Er zijn in verschillende blok- ploegen vacatures ontstaan, waarin voorzien zal moeten worden willen de cursussen en oefeningen zin hebben. De bedoeling is een wervingsactie te hou den, die op 10 november a.s. zal worden ingeleid met een samenkomst van blok hoofden en hun plaatsvervangers en andere medewerksters en medewerkers in de theoriezaal van het politiebureau. Daarna besprak de heer Van den Bent het nieuwe oefenseizoen. Er is voor alle onderdelen van de BB-organi- satie een schema opgesteld van data, waarop de oefeningen zullen plaats heb ben. Een boekje waarin dit schema is opgenomen werd aan alle aanwezigen uitgereikt. De heer J. J. Maandag droeg vervol gens symbolisch de nieuwe blokploeg- wagentjes aan het wijkhoofd over. Op het podium was een van de wagentjes opgesteld. Er werden er in totaal 15 ge maakt door personeel van de Wasse- naarse brandweer. De wagentjes zyn volledig uitgerust met brandweer- en reddingsmateriaal. Na de pauze werd onder leiding van de heer Van den Bent een gedachten- wisseling gehouden over de werkzaam heden in het nieuwe seizoen. De verschillende EHBO-cursussen zyn dezer dagen begonnen of zullen weldra beginnen. De oefeningen voor brand- wachts, redders en opruim- en reddings ploegen en melders zullen in november beginnen. Openbare Leeszaal heeft uitleenpost in Kerkehout Totnutoe hebben de bewoners van de buurtschap Kerkehout en omgeving wei nig kunnen profiteren van de diensten die de Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de gemeenschap bewyst, behalve wanneer zy er een verre reis naar het dorp voor over haden. Sinds woensdag middag is daarin verandering gekomen: in het wijkgebouw van het Groene Kruis is een uitleenpost gevestigd, die een con stante boekenvoorraad van ongeveer 1000 stuks heeft, zowel voor de jeugd als voor ouderen en waar men ook andere boeken uit het bezit van de openbare leeszaal kan „bestellen". De opening van deze Op maandag 10 november a.s. hopen de heer en mevrouw Wouters-Janssen. Rijnstraat 16a, alhier, de dag te ge denken waarop zij vyftig jaar geleden in de echt werden verbonden- Johannes Hendrikus Gerardus Ever- hardus Wouters werd geboren op 13 juli 1887 te Voorschoten, doch kwam reeds op jeugdige leeftijd, namelijk in het jaar 1902, in Katwijk aan den Rüjn wo nen. Hetzelfde geldt voor zyn echtge- tus 1889 werd geboren en zich in 1906 in Katwijk aan den Rijn vestigde. Hun huwelyk werd dan ook in het Kat- wykse raadhuis voltrokken, waarby de toenmalige wethouder C. Wassenaar als ambtenaar van de burgerlyke stand op trad. De heer Wouters was gedurende bet grootste deel van zijn leven werkzaam bij de N.V. Noord-Zuid-Holl. Vervoer Maatschappy, oorspronkelijk als weg- note, Jans je Janssen, die op 4 augus- werker, later als brugwachter van, de trambrug ovei de Ryn. Hij geniet thans van zyn pensioen. Beide echtelieden zyn gezond en zij zullen, met hun kinderen en kleinkin deren de dag van hun gouden huwelyk zeker niet onopgemerkt voorby laten gaan. Het echtpaar Wouters leest nu al byna een halve eeuw het Leldsch Dagblad. (Foto L.D./Jaap v. Duyn, Katwijk). Jubileum Hart en Stem'1' in Leiderdorp Hartverwarmende viering borg voor zeer prettige stemming Dat de gemengde Zangvereniging „Hart en Stem" by velen in Leider dorp goed bekend is, biykt wel uit de grote belangstelling, die er gisteravond bestond, toen zU ter viering van het 30-jarig bestaan een feestavond hield in Irene. De voorzitter, de heer Koe nen, sprak er dan ook z'n vreugde over uit. Speciaal dankte de voorzitter de diri- gente, mevr. T. MassaarVan Driel, die nu reeds 22 jaar met zo veel liefde en toewyding dit koor leidt. Ter onder streping van deze dank namens het ge hele koor, overhandigde mevr. Van Vliet aan mevr. Massaar een prachtig boeket chrysanten en een enveloppe met in houd, die, zoals mevr. Massaar zei, zeer goed zou worden besteed. Vervolgens kregen enige afgevaardig den gelegenheid hun gelukwensen aan te bieden. De afgevaardigde van het Prinses Julianakoor uit Scheveningen sprak over de nauwe samenwerking, die er steeds bestaat tussen beide koren. De grondslag hiervoor is gelegd door hun gemeenschappeiyke dirigente mevr. Mas saar. Verder werden gelukwensen aan geboden door afgevaardigden van de Ned. Herv. kerkeraad en kerkvoogdy en het Maranatha-koor uit Leiden. Nadat het koor twee liederen ten ge hore had gebracht, n.l. „Van Holland wil ik zingen" en een bewerking van „Piet Hein", was het feestelyke gedeelte van de avond aangebroken. De toneel club van het zyikwartier bracht een blyspel in 3 bedryven „Tot wederdienst bereid". Dat dit stuk zeer in de smaak viel, bleek wel uit de vele lachsalvo's die herhaaldeiyk uit de zaal opklonken. De toneelclub heeft dit stuk dan ook vlot en amusant gespeeld. Twee meisjes gedood Vanmorgen zyn te Soest twee doch tertjes van de familie Verwoerd veron gelukt. Het oudste meisje, 13 Jaar, fietste met haar twee-Jarig zusje achterop over de nieuwe weg te Soest. Op zeker moment keerde zy op de ryweg om terug te gaan. Een achter de kinderen rydende bestel auto wist nog een botsing te voorkomen. De meisjes werden echter overreden door een bestelauto die uit tegenoverge stelde richting kwam. Beide meisjes werden zo ernstig gewond, dat zy tydens vervoer naar het St.-Elizabethzieken- huls te Amersfoort overleden. uit-leenpost geschiedde door de wethou der van onderwys, mevrouw mr. C. M. 'Jacob-des Bouvrie in tegenwoordigheid van bestuursleden van de drie samen werkende OLB-verenigingen en van het Groene Kruis. Mr. C. A. van Gorcum leidde namens het bestuur van de OLB-federatie de plechtigheid in met een toespraak, waarin hy wees op de betekenis van deze uitleenpost voor de bewoners van het zuidelyk deel der gemeente. Aanleiding tot het stichten van deze post was de omstandigheid, dat er onder de jeugd in Kerkehout een grote behoefte bleek te bestaan van een goede kinderlectuur. Mevrouw s' Jacob zeide het initiatief zeer toe te juichen, zy sprak de wens uit. dat niet alleen de jeugd, maar ook ouderen en vooral ook de bejaarden van de nieuwe uitleenpost een druk gebruik zullen maken. Voorlopig zal de uitleenpost op woens dag middagen van 2.30 tot 5 uur en op vrijdagavonden van 6.30 tot 8.30 geopend zijn. 's Woensdagsmiddags zal er aan het einde van de middag voor de Jeugd een verhaal worden verteld. Er bestaan ook voor het noordelyk deel van de gemeente een uitleenpost te vestigen in de Wet houder Huibregtseschool aan de Bur- manlaan. Aan de Gem. Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het kandi daatsexamen economie onze plaatsgenoot de heer G. H. Nikkels. Naast een verloting werden ook stroop wafels verkocht, de opbrengst zal dienen voor de aanschaf van een nieuwe piano, daar de oude al 30 dienstjaren heeft. Advertentie FAST0DISH steeds paraat voor de vaat 'i) 11 FASTO cn FASTO-DISM R S Stok» is'producten van ASW fabrikaat BEURSOVERZICHT Internationals lager AMSTERDAM. 38 oktobw De belangstelling voor de internatio nale waarden was vandaag over vrywel de gehele linie minimaal. Er waren geen factoren aanwezig die de markt, in welke richting ook, konden beïnvloeden. Wall Street was onregelmatig gesloten en de Westduitse beurzen, gaven na een lagere opening, onveranderde koersen te zien. vergeleken by de slotkoersen van giste ren. Londen was vast. De arbitrage kon moeiiyk tot zaken komen en wanneer dit het geval was, zette dit geen zoden aan de dyk. Het publiek bleef ook terug houdend; de beroepshandel deed vrywel niets. Aku's noteerden 373, tegen een slotprys van gisteren van 378 1/4. Philips verloor op 646 3 punten. Unilever daalde van 689 tot 687dit was de slotkoers van de vorige dag. Kon Olie op f. 159.70 circa f. 1.— lager en beneden pariteit New York. In de Scheepvaartafdeling viel de stemming erg mee; de meeste fondsen boekten een koerswinst van 1 tot 2 pun ten by kalme handel. Van de leidende cultures waren Amsterdam Rubbers aangebodenin de overige waarden kwa men geen koersveranderingen van bete kenis voor. De staatsfondsen gaven een herstel te zien na de verliezen van de voorgaande dagen. In de Amerikaanse sector bleven cer- tifioaten studebaker de aandacht vragen. De geregistreerde omzet van gisteren bedroeg 1175 certificaten van 10 shares. In Wall Street bereikte het fonds woens dag de grootste omzet van 252.800 shares. De prys werd vandaag op het Damrak op 28 5/8 dollar geadviseerd tegen gis teren 27 5/16 dollar. Beurs van Amsterdam Donderdag 29 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '58 4% 100A 100A Ned '59 4% 100A 100% Ned. *53 33/i 943; 947^ Grootboek obl. 3% 80 Ned '47 31* (3) 90AGL 90% Ned. '51 3% 95 vied. '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 93% 93A Ned. '48 3% 88V4 87% Ned. '59 4% 97% 97% Ned. '54 3% 89A 89% Ned '55 I 3% 89% 89A Ned. '55 n 3% 9011 91B Ned *37 3 89A 89A Dollarlng '47 3 90% Investeringscert. 3 96H 96% Ned. 62-64 3 97% 97% Indië '37 A 3 93% 92% Grootboek '46 3 89%GB Ned. WB 6% 109GB 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 41% 41 Nat Handelsbank 159% 159 Ned. Handelmy228 2273; Amst Rubber 111% 109% H.V.A145GB 147 Senembah 607.50 610GL A.K.U378% 375% Berkel's Patent (v.) 271GB 270GB Calvé Delft cert. 688 685V4GB Dell My .en (Ver.) 170.50GB 170 Kon Pap v. Gelder 251% 252 Hoogovens cert 653GB 655GB MUller en Co NB 326% 326% Ned. Kabelfabr 410GB 408GB Philips 647 645 Philips pref 240GL 237% Unilever 686% 686% Wilton Feyenoord 202 201 Biliton 2de r 337%GB 337GB Dordtse Olie gew. 723 717 Kon Olie (f20.—) 160.70 160.50 idem (50 A f.20.—160.60 159.50 Holl Amer lyn 157 159 Java China Paket 146 148 K.L.M121.60 120 Kon Ned 8tmv My 162% 165 Kon Paket My 132 136% Stoomvaart My Ned 163% 165 Nievelt Goudr cert 137% 139GB v Ommeren cert. 245% 249 Kon Rott. Lloyd 142 144% Ned Scheepv Unie 139 HOL 140% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 94 idem 48 (3%) 94 93% R'dam '52-1 (4%) 98%L 97% idem *37 I-III (3%) 93% 94 Z.-Holland '56 (4ft) 99L 99L Bankwezen Bank N. G -58 (5%) 103A ld. N.WB '52 (4%) 97% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96 Premieleningen A'dam '53 3 97% A'dam '51 2% 82% A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2%... Den Haag '52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% 88% Idem '57 2% 98 Utrecht '52 2% 90% Z.-H011 1957 2% 95 81% 91% 82% 80% 88% 87% 90 103% 97% 97% 83 81% 91 Va 82 80% 90 j 98 91% 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 211 Amst. Bank 322 H.B.U. eert 246^ Rott. Bank 279 Twentsche Bank 252 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borsumij. K. N Ed.met. A-AA Idem pref. wd Electrolasmy Kon Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur. v Bouwnyv Internatlo Int. Kunststoff. Ind. Leidse Wolsplnnery Rott. Droogdok My Slkken's Lakfabr. Ver Touwfa brieken Walvisvaart Wernink's Betonra Van wyk Textiel Zaalberg 211 320% 246% 275% 250 399 399 68 68 80 90 85% 87 357 155% 453 445 270B 272B 137% 136% 47% 47% 369% 600 600 635 640 297 295 118 120% 163 154 101% 133% 133% Spoorwegen Dell 8poorweg My 7% Amerik fondsen Canadian Pacillo R 26% Intern Nickel 97% Anaconda 64% Bethlehem Steel 55% Cities Service 51% General Motors 53% Kennecott 96 «oublie Steel 73% Shell Oil 73 Union Pacific 31% Ua. States Steel 99 7% 98 63 56 51% 53% 95% 72% 72% 31

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7