(Kr# Cor de Groot voor de N.C.R.V.-tv GUP RADIO I T.V. SIEMENS L. M. VAN CLEEF Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 29 OKTOBER 1959 Fleurig en vaardig (Van onze t.v.-mede werker) liet NCRV-programma opende met een hommage aan de grijze kinder schrijver W. G. van der Hulst, die veel generaties heeft gesticht met het geheim van zijn vertelkunst. Het was een aardig filmpje, dat Leen Valke nier ter gelegenheid van de 80ste jaardag had gemaakt, waarin Van der Hulst volop gelegenheid werd gebo den van zijn grote bescheidenheid zwijgend te getuigen. „Peerke" zei hij zijn beste boek te vinden van de tien tallen, die hij in een halve eeuw schreef, tientallen, die in zeven talen werden vertaald en in miljoenen exemplaren de wereld rond gingen. Onze titel geldt het hele programma, maar het Is tevens bedoeld als onze hommage aan de jubilaris! Studio B gaf typografie te zien, die voor zidhzelf sprak. Alleraardigst was de reportage uit en over de Nederlandse Filmacademie, waarbij dr. Peters, de directeur, zich als een persoonlijkheid, die het best op de beeldbuis deed, liet kennen. Volgde het optreden van de pianist Cor de Groot, waarvoor wij naar elders verwijzen. Telediscoparade van Dick van Bom mel, een nummertje, waarop wij zeer zijn gesteld, viel iets tegen, omdat het geheel was opgehangen aan een actuali teit, die uit de tijd was. Niettemin wa ren er kostelijke dwaze vondsten in! Vanachter de tralies van Artis trad Han Rensenbrink met dieren in en uit him winterslaap naar voren. Het was een goed doordacht onderdeel, maar werd wat gejaagd gebracht. Het bracht wat te veel. maar de tapijtkevers hou den we ..uit de gaten". Voor de eerste maal in het nieuwe seizoen kwam de laconieke Pi Scheffer weer voor het voetlicht. Hij startte met een prachtnummer: „Carnaval der die ren" met declamatie in een Nederlandse versie. Maar helaas, er zat waarschijn lijk weinig brood in. want zelfs de dich ter werd niet genoemd en we hoorden niet eens de beide stemmen (Rob de Vries en Ted Logeman - pseudo van ds. C. M. de Vries). Daarna dook hij snel in de wat goedkope maar toch wel fleurige commercialiteit. De binnenskamers en ook daarbuiten druk bediscussieerde streekkurrst werd vertolkt door een verdienstelijke Friese cabarettier. Na drie jaar pauze in ..Pas geperst" kwamen de Butterflies weer eens aan bod. De oudste Colmjon be kwaamde zich in de opvoedkunde, waar- \an Scheffer graag iets leren wil. Dat heeft hij ook wél nodig, want om Govert. een aardige knaap van 16. te spreken over zijn „beroemdheid", gaat ons de perken ver te buiten. Barbara Jans uit N aard en wordt ken nelijk ook al weer niet door een grote maatschappij gesteund, want dit regio nale trekje werd eveneens met een handomdraai afgedaan. Petty Page en Enzo Gallo kregen echter het volle pond, met film uit Amerika incluis. De meeste durf zat in het slot. We weten nu allemaal wel, dat de kerk nieuwe wegen zoekt, vooral om de on- grijpbaren te grijpen. We hebben weet van de weg. maar hebben hem nooit zien bewandelen. Gisteren dan werden we aan de hand genomen, mee naar het clubhuis Jeugdhaven in Rotterdam, waar ver jazz te sterk gesyncopeerde geestelijke liederen ten gehore werden gebraoht. Voor velen, trouwe en traditionele kerkgangers zal deze uitzending be paald schokkend zijn geweest. Temeer waarderen we het in de NCRV., dat ze dwars door alle kritiek heen de moed heeft opgebracht een zo fleu rige aansluiting met vaardige hand te hebben laten verslaan. Want t.v. is een jeugdig medium, dat vooral de jeugd trekt. Als de nadelen van die attractie omgebogen worden in een zo positieve zin openen zich nieuwe mo gelijkheden voor een nieuwe benade ring van nieuwe, immers jonge men sen. Co Hoogendoorn vroeg ontslag bij AVRO De sportmedewerker van AVRO's sportrevue. Co Hoogendoorn heeft za terdag telefonisch zijn ontslag aange boden aan de AVRO-directeur. de heer Repko. Zondag liet de heer Hoogen doorn een schriftelijke ontslagaanvrage volgen. Desgevraagd verklaarde hij dat de praktijken van de rubriekleider Dick van Rijn aanleiding zijn geweest voor hem om alle contact met AVRO's re- portagedienst. afdeling sport, te verbre- en. De heer Hoogendoorn is voornemens in een rapport dat de omvang van een brochure zal krijgen, zijn bevindingen, die aanleiding werden tot de ontslag aanvrage, aan de directie van de AVRO te motiveren. De heer Hoogendoorn blijft zijn functies bij de AVRO-televi sie en de NTS vervullen. Hij heeft bijna twaalf jaar bij de AVRO in de repor- tagedienst gewerkt. De laatste jaren heeft het personeelsbeleid, met name het ongemotiveerd inschuiven van ver schillende functionarissen, hem ver ontrust. Met het plan ontslag te nemen speelde Co Hoogendoorn reeds sedert februari van dit jaar. Mien van Kerckhoven-Kling gisteren door N.R.U. gehuldigd Het bestuur van de Nederlandse Radio Unie heeft gistermiddag in het restau- Kerkelijk L even NED. HERV. KERK; Beroepen te Utrecht (als 2de studenten- pred.) dr. G. van Leeuwen, studentenpre dikant te Amsterdam te Utrecht (vac. prof. dr. A. F. N. LekkerkerkerW. L. Jens, secr. AMVJ te Amsterdam te Utrecht (vac. A. J. Brinkman) S. Gers- sen te Hulzen (N.-H.) te Slochteren B. Spaans te Vrouwenparochie te Hoen- derlo (toez.) W. W .Verhoef, vicaris te Voorburg te Harich (Fr.) (toez.) A. van der Schoot, vlc. te Drachten. Aangenomen het beroep van c Rotterdam-Zuid als predikant v. buiten- gew. werkzaamh._ (geestelijk __verzorger Aangenomen het beroep van de classis fMÉBMa^AM||^H~>redlkant geestelijk Delta-Ziekenhuis Poortugaal) K. P. van der Graaf te Helno. GEREF. KERKEN: Tweetal te Dieren (vac. H. van der Plaat) W. Griffioen te Nykerk en H. R. Zlllstra te Koudekerk aan de Rijn. Beroe pen te Den Haag C. M. v. d. Loo te Dordrecht te Culembcrg H. Scholing te Zuldland. CIIR. GEREF. KERKEN: Tweetal te Sneek G. J. Buys te Papen- drecht en W. Heerma te yeenendaal. rant van AVRO-studio te Hilversum een receptie aangeboden aan mevrouw Van Kerckhoven—Kling, naar aanlei ding van haar 50-jarig toneeljubileum. De programmacommissaris van de N.R.U.de heer J. B. Broeksz, sprak de Jubilaresse toe en overhandigde haar namens het bestuur een bedrag onder couvert. Hij wees op de waardevolle plaats, die mevrouw Van Kerckhoven in de ont wikkeling van het Nederlandse toneel heeft ingenomen en ook memoreerde hij haar verdiensten voor de hoorspelkern sedert 1945. Vele collega's en vrienden spraken daarna hun gelukwensen uit. Mevrouw Van Kerckhoven dankte voor de grote belangstelling en het medele ven, dat zij deze jubileumdag had mo gen ondervinden. Slecht „genees-vlees" zeggen sommige mensen als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op Infectie is dan natuurlijk veel groter). Maar als U Kloosterbalsem (Akker-Balsem) gebruikt bestaat er geen slecht „genees-vlees" meer. Een wondbal- sem die snel wonden zuivert en nieuwe huid vorming bevordert, dat is Kloosterbalsem al 3 geslachten lang. Nog steeds zegt men dan ook: ..Kloosterbalsem - geen goud zo goed." De Gaulle heeft de smaak te pakken gekregen (Van onze Paryse correspondent) Generaal De Gaulle, die vroeger nooit zoveel met de pers heeft opgehad, schijnt de smaak te pakken te krijgen: over enige weken, op dinsdag 10 november, zal hij de tweede persconferentie als president van de republiek geven. De vorige hield hy 25 mei van dit jaar en hy sprak toen over de Beriynse kwestie en de zogeheten „vrede der dapperen", welke hy aanbood aan de Algerynse na tionalisten. Op deze nieuwe persconferentie zal hy, zo verwacht men, twee onderwerpen be handelen: nogmaals de Algerynse kwes tie en voorts het aanstaande bezoek van de heer Kroesjtsjef aan Parijs als voor bereiding voor de conferentie aan de top. Wat hy met betrekking tot Algerije zal zeggen rust nog ln de schoot der goden. Vermoedeiyk zal hy preciseren hoe de mogeiykheid van een staken van het vuren kan worden gerealiseerd. Het ligt voor de hand dat hy ook zal reage ren op een dom artikel van maarschalk Juin in het rechts-extremistische Paryse dagblad 1'Aurore. Deze heeft daarin o.a. beweerd, dat het uitzicht op een moge- ïyke zelfbeslissing, welke De Gaulle aan de Algerynse nationalisten had gegeven, de rebellie in hun kamp en de aansla gen op Fransen weer heeft doen toene men. Nu neemt een maarschalk in Frankryk een wonderiyke en uitzonder- ïyke plaats in( dat belet overigens niet dat zy, zoals wyien Pétain, zonder om wegen ter dood kunnen worden veroor deeld, zonder recht op revisie!) en eigeniyk kan zo iemand door geen re geringsinstantie op de vingers worden getikt. Juist iets voor De Gaulle, die deze waardigheid altyd heeft geweigerd, om Juin een keer ongezouten op zyn plaats te zetten. NIEUWE UITGAVEN: Als eerste uitgave la de nieuwe Terra- foon-reeke verscheen de rel6taalgld* ..Hoor en «preek Italiaans". Deze gids is by uitstek geschikt voor een leder, die zich alvorens Italië te bezoeken enigszins vertrouwd wil maken met de taal van dit land. Het bevat zinnen en uit drukkingen, die men op reis altijd weer nodig heeft. De aantrekkeiykheld van dit gidsje wordt verhoogd door een vier tal grammofoonkaartert. waardoor men te vens de uitspraak van de gegeven zinnen kan leren.. Deze. met tekeningen en foto's geïllustreerde uitgave, door A. Rodolfl en Eroken teksten door Slgnorina I. Tro ve rsch een bij „Llttera Scrlpta Manet" „>hen. Evert loopt ln ds val, Jan en Evert Ln België en De val van Men-kau-ra, Jan en Evert ln Egypte, door G. H. Peeters. Jongensboe ken; uitg. L. Stafleu, Lelden. Pocketgida, titels met korte inhoudsbe schrijving van pocketboeken, versche nen by Nederlandse uitgevers. Uitg.: Semper Avantl N.V., Den Haag. Ik ben Jonathan Scrivener, door Claude Houghton. Uitg.: Wereld-Bibliotheek. Amsterdam. Duister duel. door W. H. van Eemlandt, 2e druk. Maak Uw woning nóg gezelliger, door Rein Kuln. Verschenen in de Antilope-reeks bij uitgeverij het Wereldvenster. Baarn. Vaarwel krokodil, door Louis P. Boon. Niet meer aan denken., door L. A. Koe- lewyn en De explosie, door W. van Toorn. Versche- 6chenen ln de Boekvink, by ultgevery De Arbeiderspers, Amsterdam. Advertentie Stop met kneedbaar bout van Ceta-Bever VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV:: Sportrubrlek. 18.30 Meisjeskoor. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. caus 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Kamermuz. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.55—24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gev. muz. 18.30 V. d. Jeugd. 1845 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Ge- var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en soliste. 21.20 Voordr. 21.50 Muz. caus. 22.30 Nws. en beursber. uit New York. 22.40 Act. 22.55 Sportaot. 23.05 Nwe gram. 23.55—24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 30 OKTOBER Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Koorzang. 7.45 Morgengebed, en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.05 Ork.conc. 10.35 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11,50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. Erkende fabrieksservice Botermarkt 25 - Tel. 22669 Wy hebben onze grootmeester-pianist, Cor de Groot, thans helaas „linkshan dig" spelend, omdat hij een „beschadi ging" aan zijn rechterhand heeft, giste ren door de radio gehoord en vervolgens voor de televisie „gezien" en... ook ge hoord. Er kan niet anders dan bewondering heersen voor zijn fenomenaal spel en... voor de fenomenale energie, waarmee hij zich tegen de grote en tragische teleur stelling in zijn leven juist in zijn jubileumjaar! teweer stelt. Naar men weet, zijn niet minder dan 20 Nederlandse componisten bereid ge vonden, composities voor de linkerhand voor hem te schrijven. En Cor de Groot zal op zijn jubileumtournee o.a. Ravels beroemd pianoconcert voor de linker hand spelen. Nu hoorden wij hem in enkele eigen tweede deel van een Sonate voor de Tsjaïkofsky-bewerkingen en in het linkerhand van Léon Orthel, die er als eerste bij was, voor Cor de Groot te schrijven. Cor de Groots meesterschap bleek niet slechts uit de prachtige bewerkingen, waarin hy uitgaat van de instrumentale mogelijkheden en de melodische lijnen weet te bewaren, doch ook uit de fabel achtige techniek, met een geraffineerd pedaalgebruik en een volmaakt instand houden van het legato, waardoor men haast vergeet, dat hij slechts met één hand de vleugel hanteert. Wij houden slechts om één ding het hart vast: dat Cor de Groot op den duur deze linkerhand te veel vermoeien zal, met wellicht ook voor die hand na delige gevolgen, al is er dan thans ook daarvoor niet het geringste bewijs aan te voeren. Het was interessant Cor de Groot aan het werk te zien en daarbij te mogen constateren, met welk een ijzeren wils kracht hij zijn „probleem" heeft aange pakt. Feilloos werden de composities ten gehore gebracht, waarby niet dan de grootste bewondering kon heersen voor de verblindende vingervaardigheid, het schitterende toucher en de zwaarste De pianist Cor de Groot heeft de kijkers gisteravond in het NCRV- t.v. programma Studio B" verrast met uitvoeringen van composities voor de linkerhand. „kunstgrepen", die men volgen kon en die zonder een spoor van inspanning in een wonderbaarlijk klinkend resultaat werden getransformeerd. Wy wensen Cor de Groot voor zyn komende concertenreeks eenzelfde suc ces toe als hij gisteren ongetwijfeld in duizenden huiskamers reeds be haalde. Dit was de overwinning van de ge handicapte! Als zodanig reeds als een voorbeeld voor tallozen te bestempelen! H. BINNENLAND De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond eervol ontslag ver leend per 1 Januari a.s. aan prof. dr. F. L. J. Sixma als gewoon hoogleraar in de or- ;anische scheikunde aan de Gemeente Jnlversltelt van Amsterdam. Dit onts.ag was aangevraagd omdat prof. Sixma een functie heeft aanvaard aan het Centraal Laboratorium der Staatsmijnen. Bij K.b. is mr. G. W. von Meyenfeldt benoemd tot procureur-generaal by het Hof van Justitie te Hollandia In Ned. Nleuw-Gulnea Mr. von Meyenfeldt is thans substituut-officier van Justitie ln het arrondissement Utrecht. - Mr. T. J. den Hartog en de heer J. van Eibergen, die verleden week op een buitengewone algemene vergadering van het Christelijke Nationaal Vakverbond benoemd werden ln de verbondsraad van het CNV. hebben deze benoeming niet aanvaard. Zij waren gekozen ln de vaca tures, ontstaan door het vertrek van de heren M. Ruppert en B. Roolvink. Hun weigering is het gevolg van de drukke werkzaamheden in hun eigen vakorgani saties. Naar wij vernemen is de kans groot dat de Italiaanse luchtvaartmaatschappij ..Alitalia" met ingang van 1 april 1960 'n dagelijkse retourdlenst gaat onderhouden tussen Rome en Amsterdam. De maat schappij zou voor deze lijn de Vickers Viscount gebruiken. De veehouders, die tijdens de droogte, periode door collega's met veevoeder zijn geholpen, zullen over de waarde van dit voeder geen belasting hoeven te beta.en. De in natura ontvangen goederen en diensten worden niet beschouwd als een door hen genoten bedrijfsvoordeel. De landbouwers echter die Ln nood verke rende veehouders veevoeder hebben afge staan. zullen de waarde daarvan niet voor de belastingen mogen aftrekken. Zij kun nen deze giften ln natura volgens de wet telijke bepalingen niet als bedrijfslast aanmerken Om der wille van de gevol gen kan de staatssecretaris van Finan ciën eeen uitzondering maken, zo zegt hy ln antwoord aan het Kamerlid, de heer van dp Kieft. (AR Op 2 november as. zal het grootste tankschip dat ooit de Rotterdamse haven aandeed, het ss ..W. Alton Jones" van 68.500 dwt. (38 270 brt.). een tweedaags bezoek aan Rotterdam brengen. De Nederlandse Vakcentrale houdt zaterdag 7 november in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecnt een buitengewoon congres, waarop het woord gevoerd zal worden door prof. dr. J. F Haccou. prof. mr. F. J. F. M. Duyn- stee en mr. Ir. A. W. Quint. BUITENLAND Aan de kust van de Stille Oceaan in Midden-Japan zijn menselijke beender- resten gevonden die 100.000 tot 200.000 Jaar oud zijn. De vondst, die van grote betekenis wordt geacht, omvat o.a. zes fragmenten van schedelbeenderen. Frankrijk ziet er vanaf zijn kandida tuur te stellen voor de tweede wereld- expositie (ln 1964) na de laatste oorlog. De kosten van de voorbereiding waren op 140 miljard franken - of ruim een miljard gulden geschat. Het Belgische voor beeld heeft afgelopen zomer weliswaar aangetoond, dat zelfs zo'n astronomisch bedrag uit entreegelden en vooral uit ae toeneming van het buitenlandse toerisme te dekken valt, maar minister Plnay (Fi nanciën) heeft tegenover zijn collega's zijn vrees te kennen gegeven, dat de Franse winkeliers en handelaars hun prij zen door een wereldexpositie nog verder zouden opjagen. Zijn hele saneringsplan voor de Franse economie dreigde ln dat perspectief in het water te zullen vallen. De mededeling, dat er een bom ln de orkestbak was neergelegd, heeft de politie van Kansas City gisteravond ge noopt de zaal te ontruimen waar Maria Callas een concert zou geven. De 3500 be zoekers. onder wie ex-president Truman, moesten hals over kop de zaal verlaten. Ongeveer 4000 havenarbeiders te Li verpool he ben gisteren niet kunnen werken door een onofficiële staking van sleepbootpersoneel op de Mersey. De sta king heeft zich uitgebreid tot alle 600 opvarenden van sleepboten. De eerster, legden vrijdag het werk neer omdat éón bemanningslid van de sleepboot in moei lijkheden was geraakt, omdat hij had ge rookt toen zyn sleepboot een tankschip sleepte. Een goederentrein heeft woensdag een bus met arbeiders geramd in een voorstad van Buenos Aires. Minstens tien arbeiders kwamen hierbij om het leven een twintigtal werd gewond. Generaal Christian de Castries, die zich ln 1954 in Indo-Chlna de erenaam ..held van Dien Bien Phoe" verwierf, is op eigen verzoek gepensioneerd. Hy is 57 Jaar. President Elsenhower zal ln de ko mende dagen naar het Walter Reed-hos- pitaal ln Washington gaan voor zijn Jaar lijkse volledige geneeskundige onderzoek, zo heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De Juiste datum zal mogelijk voor hot einde van de week bekend worden. Het Poolse blad „Express Wieczorny" bericht, dat er in Lodz een ..Amerikaan se spion" is gearresteerd. De man zou in het bezit zijn geweest van een klein foto toestel. waarmee hij voor de Amerikanen foto's van militaire installaties had moe ten maken. De weduwe van de vroegere Duitse veldmaarschalk Erwin Rommel en zijn zuster Lucie zijn gisteren te El Alamem (ln Egypte) met 350 vroegere leden van het Afrlkakorps" aanwezig geweest bij de onthulling van een Duits oorlogsmonu ment. Het monument, ln de vorm van een woestijnfort, is gebouwd boven de graf kelders waarin de lijken van 4200 bij 21 Alameln gesneuvelde Duitsers zijn bijge zet. Voor de onthulling hadden functio narissen van de Duitse ambassade ln Cairo kransen gelegd op de nabijgelegen Britse en Italiaanse oorlogsmonumenten De speciale politieke commissie van de Algemene Vergadering der VN heeft woensdag voor het vierde achtereenvol gende jaar besloten, pogingen om tot uit breiding van het ledental van de Veilig heidsraad. de economische en sociale raad en het Internationale Gerechtshof te ko men. tot de volgende zitting van de Al gemene Vergadering uit te stellen. De verhouding was 47 stemmen voor. 25 te gen en tien onthoudingen. Zoals bekend wil de Sovjet-Unie van een herziening van het handvest die voor een derge lijke uitbreiding noodzakelijk is niet weten zolang de Chinese volksrepubliek niet to+ de volkerenorganisatie is toege laten. Franse toeristen, die het buitenfand willen bezoeken, zullen hun deviezentoe- wiizing vermoedeiyk binnenkort van 50.000 tot 150.000 franken ofwel ruim tienduizend gulden zien stijgen. Het be sluit is door de Franse regering officieel nog niet bekend gemaakt, maar niette min kan deze beslissing binnen zeer Kor te tijd tegemoet worden gezien Sinds kort had Engeland zijn onderdanen al net recht gegeven honderd pond voor toeris tische doeleinden mee naar het buiten land te nemen. DONDERDAG Spr. ds. J. A. nog toekomst?". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Openingscon cert Residentie-orkest o.l.v. W. van Ot ter loo. Vlolist: Chr. Ferras. 8 uur nam. Leiderdorp: Herv. School M.P. Spllnterlaan. Expositie Jeugdboeken. Aart Romijn spreekt over Jeugdlectuur. 8 uur nam. Oegstgeest (Regen tesselaan 24 Projectie-avond Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. 8 uur nam. Oegstgeest Willem de Zwijger- kerk: Gemeente-avond Ver. Vrijz. Herv. Prof. dr. P. A. H. de Boer over Gemeente- vernieuwing. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Doe-het- zelf-avond Verfhandel Schone veld. 8 uur nam. Wassenaar. Verenigingsgebouw: Contactavond W.I.K. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht (Jacobazaal)Gew. Ar beidsbureau geeft voorlichting over Cana da. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst, 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.157.50 uur nam. Rapenburg 6: Demonstratie Trio-Track, Stereo en HiFl. Fa. Nlc. de Tombe. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. Sociologisch Instituut (Rapenburg): K. en O.-cursus Sociale psychologie „Wy en de ander" o.l.v. J. A. A. van Leent. 8 uur nam. Volkshuis Apothekersdljk: Bazaar ten behoeve van de vluchtelingen van 2 11.30 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuis: Feestavond voetbalclub BCL met cabaretgezelschap „Mozaiek" uit Den Haag". 8 uur nam. Leiderdorp. JullanaschoolOuder avond. 8 uur nam. Warmond, 't Trefpunt: Alg. leden vergadering „Warmonds Fanfare". 8 uur nam. ZATERDAG Breeslzaat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm. bijbelstudie: 11-12 uur spr. ds. K. C. van Oossanen. St.-Antoniusziekenhuis: Feestavond Ma. rlne-Sanatorium Fonds. 8 uur nam. Stationsplein (halte HTM)Wandeling Ned. Chr. Reisver. door Marlot. Cllngen- daal en Oostduin 1.50 uur nam. Stadsgehoorzaal: Opening Amate (Mis sietentoonstelling). 4 uur nam. Volkshuis. Apothekersdijk: Bazaar ten behoeve van de vluchtelingen. 11 uur voorm. tot 11 30 uur nam. ZONDAG De Overdekte: Doopdienst o.l.v. evang. J. Maasbach. 3 uur nam. Zomerzorg: Volle Evang. Kerk, 3 uur nam. DINSDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Lezing J. van Wessem over Hollandse tekeningen uit de Gouden Eeuw. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. A. Klasens over de Nederlandse opgra vingen in Egypte. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Lange Vrouwkerksteeg 2)Werk van Kees Buurman en Bert Jonk. Werkd. 25 en 79 uur; 's zon dags 25 uur (tot 14 november). Lakenhal: Ten toonstelling Jozet Cantré (tot 9 november) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en '2 4 Zon- en feestdagen 2 4 uur Van 16 okt. tot en met 4 nov.: Mu seum voor Volkenkunde (Steenstraat la): Tentoonstelling vluchtelingenprobleem „Ontheemd maar ongebroken". Op werk dagen van 104 uur: 's zondags van 1—4 uur nam BIOSCOPEN Trianon: "Room at the top". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Moutarde van Soaansee". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: 'The third man". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De nacht der vrygezellen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur: zater dag: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tot de revolvers zwegen.. 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus ..Stella's sleutels". AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden zijn geopend de Haven-apo theek. Haven 18. tel. 20085 en de Doeza- apotheek Dnezastraat 31. tel. 21313. By geen gehooi Dy Uw nulsarts ol specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 12.33 Licht© muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Promenade-ork. 14.45 Gr. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Pop. liedjes. 17.00 Boekbespr,. 17.15 Kinderkoor. (Intermezzo Gram.). 17.40 Beursber. 17.45 Fllmmuz. KRO: 18.20 Steek eens op. heren! 18.50 Regeringsuitz Emigratierubr. Het eml- gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. caus. 19.40 Verz.progr. v. d. mil. 20.25 Uw daad. hun toekomst, toespr. 20.30 Canada, e migratieland, klankb. 21.00 Lichte muz. 21.20 Fluit en piand. 21.50 Lichte muz. 22.10 Idem. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Geestelijk leven v. ge huwden, caus. 22.50 Muz. kaleidoscoop. 23 5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. wen i.h. buitenl.. caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters 11.15 Gevar. muz. 11.35 Orgelspel en zang. AVRO: 12.00 Gevar. muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubr, 1. Het land bouwkundig weeroverz. 2. De suikerbie- tenoogst. 12.30 Land. en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draaiorgel en beiaardspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.25 Boekbespr. 14.45 Kamerkoor. 15.00 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Gevar. muz. 18.50 De puntjes op de 1. caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Het platteland nu. rep. 19.45 De droogte, caus. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 De Bijbel en ons geloof, toespraak. 20.25 Fllmrubr. 20.35 De wereld vergadert, caus. 20.45 Kamerkoor. VARA: 21.00 Qulzprogr. 21.55 Jazzmuz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 De zorg om de mens, gespr. VARA: 23.00 Soc. nws in Esperan to. 23.10 Muz. revue. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20 00 Weekjourn. KRO: 20 30 Gas. tenboek. 20.45 V. d. jeugd. 21.05 Docu mentair progr. 21.35 Sportact BUITENLAND SE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m 12.00 Schoolradla 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gev. progr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Brle- venbeantw. 16.30 Onbekend. 17.00 Ork. conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Re constructie v. een beroemde rechtszaak. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 At hom* and abroad caus. 22.45 Recital. 23.15 Vragenbeantw. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060 36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12-00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw (Om 15 30 nws). 16.00 Mlllt. ork. (Om 16.30 nws). 16 45 Gevar. muz. 17.30 Nws. en Mrs Dale's dagboek. 17.45 Plano-muz. 18.15 Dixielandmuz. 18.30 Nws en gevar. progr. 19.29 Weerber.. nws., act. en lich te muz. 19 45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws en discussie. 22.15 Gev. muz. (Om 22.30 nws.). 23.30 Nws. 23.40 Oude dansmuz. 030 Nws. en gevar. muz 0 55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Lichte muz. 16.05 Volkslleder. 18 00 Dansmuz. 19.20 II ritorno d'UUsse in patria opera. 21.45 Nws. 22.10 Dans- en amus.muz. 23,00 Zangrecital. 24.00 Nws. 0.10 Kamermuz. 1.15 Gev. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 18.30 Nwe gram. 19.16 Ka mermuz. 19.55 Nws. 20 00 Gram. 20.50 Gr. 22.00 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber 12.34 V. d. landbouwers. 12.45 Gev. muz. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse liedjes. 16.00 Koersen. 16.02 Gev. zang. 16 30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 1800 Volksliederen. 18.30 V. d. soldaten. 19.00 Nws. 19.30 Caus. 19.40 Ge var. muz. 20.00 Ork.conc. 20.45 Kunstkn- leidoscoop. 21.00 Ork.conc. (verv.) 21.30 Ital. Polyfonlsche liederen. 22.00 Nws. 22.15 Operafragm. 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orkconc. 15.00 Belgische muz. 16.05 Opc- ramuz. 17.00 Nws. 17.10 Operamuz. (verv.) 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Italiaanse muz. 22.10 Discografie. 22.55 Nws. Advertentie. Steenstraat 8 - Herenstraat 6 Haarlemmerstraat 204. Rode en witte LAND WIJN, p. fl. f 1.90 BEAUJOLAIS (appellation controlée per fles f3. Bij 12 flessen de dertiende gratis. Twee werken van Balanchine voor Nederlands Ballet De bekende Amerikaanse choreograaf George Balanchine, artistiek leider van het New York City Ballet, heeft het Nederlands Ballet twee van zyn grote werken geschonken: „Serenade", op muziek van Tsjaikofski, en „Four tem peraments" ,op muziek van Hlndeminth. Hij komte zelf naar ons land om de laatste repetities te leiden nadat de balletten in het voorjaar door de bal letmeesteres van het New York City Ballet, Vida Brown, zijn ingestudeerd. De werken, exclusief voor het Neder lands Ballet, zullen tijdens het Holland Festival 1960 worden uitgevoerd. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zlirlch Genèv© Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca regenbui regenbui regenbui regenbul mist mist mist mist licht bew. zwaar bew. regen zwaar bew. geh. bew. sneeuwbui onbewolkt mist licht bew. half bew. onbewolkt regen regen motregen geh. bew. regen regen zwaar bew. regen regen zwaar bew. half bew. regenbui half bew. regenbul 4 9* M a "3 3 tii"a e£ S Sm BM nnw 4 11 n 16 11 w 2 11 n 4 10 w 1 12 nnw 4 11 w.stll 11 w.stll 11 zzw 4 10 zzo 6 8 w.stll 13 w-stll 12 w 2 12 nw 6 9 nw 6 10 nw 4 9 nnw 2 7 n 10 10 nw 2 11 nnw 10 8 nw 3 17 nnw 4 15 nnw 2 10 5 16 9 22 8 2 2 0 3 18 3 23 5 5 11 2 -1 49 17 0 10 24 11 28 6 0 nw 9 8 ono 1 6 7 7 5 20 w.stll 13 ozo 8 21 zw 5 20 w 14 17 2 13

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2