mrrr Burgemeester van Waddinxveen zou ontactisch zijn opgetreden Snuif en wrijf Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 Vragen van Eerste Kamer-lid (VVD) VVD-fractie acht incident gesloten Het Eerste Kamerlid De Vos van Steenwijk (VVD) heeft de minister van Binnenlandse Zaken schriftelijk gevraagd of het deze bekend is dat de burgemeester van Waddinxveen in de raadsvergade ringen soms op ontactvollewijze optreedt en met name in de raadsver gadering, waarin het voorstel van Burgemeester en Wethouder tot het bouwen van een kweekkas voor de dienst der beplantingen aan de orde kwam, aan een raadslid zonder enige aannemelijke reden het woord heeft ontnomen? Voorts wordt gevraagd of de minister dit in overeenstemming acht met het onpartijdige beleid dat van een burqe- meester mag worden verwacht. (Het gewraakte incident heeft plaats gehad tijdens een raadsvergadering in augustus van dit jaar en was ontstaan tijdens de behandeling van het voorstel van B. en W. om een kweekkas te bou wen. Mevrouw F. T. van der Torren- Veendorp (WD), die een eenmansfrac tie vormt in de raad van Waddinxveen, vroeg of de kweekkas zou worden benut voor de werkverschaffing en wees daar bij op het gevaar dat de werklieden ge makkelijker de kas ingaan dan er uit gaan, omdat „het er wel prettig werken zou zijn". Zij meende voorts na lange discussies, dat B. en W. de zaken scheef hadden getrokken wat dit betreft. „Ik heb niet gezegd, dat de werklieden in de kas zullen gaan schuilen, maar wijs slechts op de mogelijkheid, omdat Onder-minister B. Z. Murpliy gaat heen De Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken, belast met politieke aangelegenheden, Robert Murphy,-heeft besloten af te treden ondanks een per soonlijk beroep van Eisenhower om aan te blijven. Dit. is vandaag van gezagheb bende zijde in Washington meegedeeld. De 65-jarige Murphy was een sleutel figuur in de Amerikaanse politiek gedu rende de bijna veertig jaar, dat hij in Amerikaanse diplomatieke dienst was. De onder-minister, aan wiens opvat tingen veel waarde werd gehecht, was een van de belangrijkste adviseurs van gresident Eisenhower en de minister van uitenlandse Zaken, Herter, in de Ber- üjnse en Duitse crises. Hij heeft bijge dragen tot vrijwel elk belangrijk besluit, dat in de afgelopen vijftien jaar werd genomen. Sedert de eerste dagen van de jongste wereldoorlog werkte hij nauw samen met Eisenhower. Hij nam een vooraan staande plaats in toen hij de weg be reidde voor de geageerde landingen in Noord-Afrika in 1942.. Hij nam deel aan de Italiaanse wapenstilstandsonderhan delingen en werd aan het einde van de oorlog benoemd tot Amerikaans politieke adviseur voor West-Duitsland met de rang van ambassadeur. Deze functie be hield hij tot 1949. Murphy keerde toen terug naar de V.S. waar hij sedertdien verschillende functies bekleed heeft. In juli vorig jaar trad hij op als persoonlijk- vertegenwoordiger van president Eisen hower in Libanon. Socialisten wonnen de verkiezingen op IJsland Uit de uitslagen voor Reykjavik de hoofdstad van IJsland, blijkt dat de sociaal-democraten bij de parlements verkiezingen, die zondag en maandag in het gehele land zijn gehouden, als de voornaamste winnaars uit de bus zijn gekomen ten koste van de gematigd rechtse onafhankelijkheidspartij, die in het oude parlement de sociaal-democra ten steunde. Een minderheidsregering van deze laatste partij heeft de afge lopen elf maanden het land bestuurd. Volgens waarnemers is het succes van de sociaal-democraten te danken aan het feit dat zij meer dan de onafhan kelijkheidspartij de eer hebben gekre gen voor de economische maatregelen tegen inflatie. De telling is maandagavond begonnen maar de definitieve uitslagen voor het gehele land werden niet voor vandaag verwacht. zulks in andere gemeenten ook wel eens voorkomtNadat de burgemeester had opgemerkt, dat een „behoorlijk col lege van B. en W. dit niet nam en dat mevrouw v. d. Torren met bewijzen moest komen, omdat hij haar anders het woord zou ontnemen", heeft pievrouw v. d. Torren nogmaals gezegd, dat zij slechts op het gevaar wilde wyzen. Hier na heeft de burgemeester haar het woord ontnomen, waarna mevrouw v. d. Torren de raadszaal verliet. Mevrouw v. d. Torren, die wü heden morgen de vragen van het Tweede Kamerlid voorlegden achtte wat haar betreft het incident gesloten. „Het was een verschil van mening tussen de voorzitter en mü, dat opkwam tegen mijn rechtsgevoel. Dit incident is een tijd geleden gebeurd en behoort thans tot het verleden. De verstandhouding met de burgemeester is goed". Red.) Nieuwe garantieprijzen voor de landbouw De minister van Landbouw heeft de nieuwe garantieprijzen vastgesteld. De z.g. verrekenprijs voor de consump- tiemelk en aanverwante produkten, die boven de garantieprijs een winstmarge toekent aan de melkveehouders, is vast gesteld op f30.60 per 100 kg. melk met 3,7% vet. De garantieprijzen voor tarwe, voeder- granen en suikerbieten van de oogst 1960 zijn eveneens vastgesteld en enigs zins verhoogd. Advertentie. Uw verkoudheid van neus. keel of borst wee met Vergadering Eerste Kamer In de openbare vergadering van de Eerste Kamer is gistermiddag tot lid beëdigd Ir. H. Fokker (S.GP.) uit Eind hoven. Hij volgt ds. C. Smit op. De wetsontwerpen, houdende goed keuring van het op 13 december 1955 te Parijs ondertekende Europese vestö- gingsverdrag met protocol, houdende uitvoering van het op 13 december 1955 te Parijs ondertekende Europese vesti gingsverdrag, houdende enkele wijzigin gen van de wet op de justitiële docu mentatie en op de verklaringen om trent het verdrag en houdende wijzi ging van hoofdstuk VI der begroting voor 1958 (bijdragen in de exploitatie kosten van ziekenhuizen te Utrecht en Groningen) hebben een blanco eindver slag. Zij werden zonder beraadslagingen en zonder stemming aangenomen. De voorzitter schorste hierop de ver gadering tot dinsdag 3 november a.s. Hoorspelprijsvraag N.C.R.V. Ter gelegenheid van haar 35-jarig be staan heeft de N.CJFt.V. een hoorspel prijsvraag uitgeschreven, welke in twee afdelingen uiteen viel. Voor een besloten prijsvraag werd een beperkt aantal schrijvers voor deelname uitgenodigd, die ofwel reeds eerder blijk hadden gegeven tot het schrijven van een goed hoorspel in staat te zijn, of geacht konden worden krachtens andere litteraire of dramatische werkzaam heden tot het schrijven daartoe te moe ten worden aangemoedigd. Uit een 12-tal manuscripten, die onder motto werden ingezonden, heeft een door de N.C.R.V. benoemde jury haar keus bepaald. Deze jury bestond uit de heren C. Rijnsdorp te Rotterdam, prof. dr. K. Heeroma te Groningen, Jacques Snoek te Arnhem en de beide hoorspel - regisseurs der N.CJR.V., de heren Joh. Bodegraven en W. F. Paauw. De jury moest tot haar spijt eenstem mig constateren, dat het ingezonden materiaal geen verrassing heeft opge leverd en niet uitkwam boven het alge meen gemiddelde. Na schifting der twaalf inzendingen bleven er twee over, die vergelijkender wijs de beste kunnen worden genoemd, welke resp. waren ingezonden onder het motto „Controverse" en „Sextant". Het onder het motto „Sextant" ingediende hoorspel „Tweestrijd" was radiotechnisch beter dan het onder motto „Controver se" ingediende hoorspel „De Hand", dat meer een gedramatiseerde novelle dan een hoorspel in optima forma werd ge acht, doch thematisch interessanter was. De jury achtte de beide inzendingen gelijkwaardig en heeft voorgesteld twee gelijke geldprijzen van elk f 1500,toe te kennen. Bij opening der couverts bleek het hoorspel „De Hand" te zijn geschreven door Rob Geraerds te Amsterdam en „Tweestrijd" door Kees Borstlap te Rot terdam. Voor de open prijsvraag zijn in totaal 322 inzendingen binnengekomen. De jurybeslissing hierover kan eerst be gin 1960 tegemoet worden gezien. RECHTZAKEN Weigering tot melklevering Behalve voor wat de kwalificatie be treft, heeft de Hoge Raad verworpen het cassatieberoep van de N.V. Sterovita, die door het Gerechtshof te Amsterdam tot f. 500,boete is veroordeeld omdat zij had geweigerd aan een Amsterdamse kruidenier, die een vergunning voor melkverkoop had, melk te leveren, waar toe zij krachtens een ministeriele be schikking verplicht was. De advocaat-generaal had geconclu deerd tot ontslag van rechtsvervolging. Dronken man wilde zijn vrouw de keel afsnijden (Van onze Haagse redactie) Een van de figuren, die destijds be trokken zijn geweest bjj de gefingeerde moordaanslag te Voorburg, het „kippe- bloeddrama", een 27-jarige Haagse los- werkman, had zich gisteren voor de Haagse Rechtbank te verantwoorden wegens een héél wat ernstiger misdrijf: hy had op 31 juli j.l. in het pension, waar hij woont, zijn vrouw bedreigd met een scheermes de keel af te snUden. Stomdronken was hij thuis gekomen. Nadat zUn vrouw na de eerste bedreiging in de tuin was gevlucht, had hij haar aan de haren naar binnen getrokken, op een bed geworpen en was boven op haar gaan zitten, roepende: „Ik snijd je de keel af". De pensionhouder, die tus senbeide wilde komen werd ook bedreigd met het afsnijden van de keel. De officier van Justitie vond het een bedreiging met een misdrijf tegen het leven (art. 285 WvS) en eiste 9 maanden gevangenisstraf met aftrek. De verdediger vond, dat dergelijke be dreigingen in het milieu waarin ver dachte leeft, niet zo ernstig genomen moeten worden. Verdachte heeft erg veel spijt en wil voortaan de drank laten staan. Hij vroeg een gecombineerde straf op te willen leggen, zodat verdachte gauw weer naar huis kan. gekoppeld aan een verbod café's te bezceken. Uitspraak 10 novemtsr. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Leger des Heils-kwartler. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: Naar een we tenschap van de vrede, d. Dr. E. H. F. van der Dely. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Planorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Popul. muz. 20.15 Ka- merork. en sol. 21.00 De weg der zen ding: Doodlopende weg?, caus. 21.20 Gr. 21.30 Metropole ork. en solist. 22.00 Kin derkoren. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. VARA: 18.00 Nws. en comm. Daarna: act. 18.30 Dansmuz. 19.00 V. d. kind. 19.10 De Christen in de veranderende samenle ving. toespraak. 19.25 Vara-Varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Prom. ork. én soliste. 20.35 Juffrouw Ma- bel. hoorsp. 22.05 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, pol. caus. 22.30 Nws. 22.40 Gev. muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.15 Muz. discussie. 23.5524.00 Nws. K.L.M. onderneemt „mysterie-vlucht" Met nieuwe Elektra (Van onze Haagse redactie) Vierenzestig Nederlandse en buiten landse journalisten zyn vandaag ver trokken voor een „mysterie-reis" in het nieuwste K.L.M.-vliegtuig, de vier motorige „Prop-jet" Lockheed Electra. Het mysterie is, dat niemand van de gasten weet ,waar het einddoel van de reis vanavond ligt. Tijdens de vlucht die wordt ondernomen om de pers met deze nieuwe aanwinst van de K.L.M. te laten kennis maken, wordt een quiz gehouden, waarbij men aan de hand van allerlei gegevens moet trachten de reisroute vast te stellen. Het was een aardige gedachte van de K.L.M. om de persconferentie, vooraf gaande aan de vlucht, gistermiddag te houden in het Zeiss Planetarium te Den Haag. Hier immers kon dr. J. J. Rai- mond jr.. de directeur van dit Planeta rium, de deelnemers aanschouwelijk voorstellen aan de „peetooms" en „peet tantes" van de Electra's, namelijk de planeten en de planetoïden. Een vlieger van de Kon. Luchtmacht demonstreerde vervolgens een „drukpak" een zeer ingewikkelde en kostbare „vlieg- overall" die het lichaam op zeer grote hoogte beschermt tegen de daar heer- Ds. A. J. P. Boeke overleden In de ouderdom van 84 jaar is maan dag te Rotterdam overleden ds. A. J. P. Boeke, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Nadat ds. Boeke in 1901 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid Hol land was toegelaten tot de evangelisa tiebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 6 april van het daarop- volgens jaar door zijn grootvader, wijlen ds. A. J. P. Oort uit Alkmaar, te Noord wij kerhout in de classis Leiden in het ambt bevestigd. Op 27 april 1913 verwis selde de thans overledene deze gemeen te met die van Sc hoorl-Groet en Carnp in de classis Alkmaar, waar hem met ingang van 2 november 1942 na ruim veertig volbrachte dienstjaren op ruim zevenenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. De crematie van het stoffelijk over schot zal vrijdag te Velsen na aankomst van trein 14.03 aan de halte Driehuis- Westerveld plaats vinden. sende onderdruk van de atmosfeer. Bij de K.L.M zijn dergelijke pakken over bodig, doordat de vliegtuigen zijn uitge rust met een drukcabine. Tijdens het informele gedeelte van de conferentie kwam de president-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, zo juist uit Tokio teruggekeerd, de deel nemers aan de „mysterie-trip" een goede reis wensen. BINNENLAND HM de Koningin ls voornemens, op dinsdag 3 november een bezoek te bren gen aan de blindeninrichtlng St.-Henricus te Grave. In de Koning Willem Ill-kazerne te 's-Hertogenbosch bij het begin van een gymnastiekoefening de 19-iarige onge huwde dienstplichtige soldaat A. F. Swets uit Hardinxveld-Giessendam onwel geworden, in elkaar gezakt en ter plaatse overleden. Op 4 november zal de Nationale Vrouwenraad van Nederland te Utrecht een algemene vergadering houden in het gebouw van de Provinciale Utrechtse Elektriciteitsmaatschappij te Utrecht. In afwachting van een mogelijk te treffen wettelijke regeling heeft de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezond heid een commissie in het leven geroepen, die hem van advies kan dienen omtrent aangelegenheden op het gebied van de beroepskeuzevoorlichting. De „Rotterdam", het vlaggeschlp van de Holland-Amerlkalijn. zal Le Havre niet aandoen. Het schip, dat op weg is van New York naar Rotterdam heeft door het zware weer vertraging gehad. De „Rptterdam" zal rechtstreeks doorvaren naar Rotterdam. Voor het eerst in de geschiedenis van het ln 1918 opgerichte Rijksmuseum voor Volkskunde ..Het Nederlands Openlucht museum te Arnhem" ls de 300.000-ste be zoeker in een Jaar geboekt. Het was mej. Mary C. Schouten uit het Betuwse dorp Dodewaard. die gistermiddag het mu seum bezocht. Zy werd toegesproken door de directeur prof. dr. A. J. Bernet Kern- pers. die haar enkele geschenken aan bood. Hij sprak de hoop uit. dat het openluchtmuseum tegen het eind van het volgende decennium een half miljoen be zoekers per jaar zal kunnen boeken In Eindhoven is gisteravond een 17-Jarlge kantoorbediende uit Rotterdam aangehouden, die er met f. 3000 van zijn werkgeefster vandoor was gegaan. Vrij dag moest hij het geld bl.1 een Rotterdam se bank halen. By zyn aanhopding had h(1 geen cent meer op zak. BUITENLAND De beheerschapscommlssle van de VN heeft dinsdag met 36 stemmen tegen één (Zuld-Afrika) by elf onthoudingen. een resolutie aangenomen waarin Zuid- Afrika wordt verzocht Zuldwest-Afrika onder beheer van de VN te plaatsen Een dergelijke resolutie ls sedert 1946 bijna leder jaar aangenomen. De Saoedi-Arablsche radio-omroep meldde gisteren, dat door een ln Jedda gehouden conferentie van de Arabische Liga een voorstel werd aangenomen tot het aanleggen van een 2000 km lange oliepijpleiding. die de olievelden van Irak. Koeweit en Saoedi-Arablë zal verbinden met de Syrische en Libanese havens aan de Middellandse Zee. De leiding zal Ara bisch eigendom biyven. Tevens zullen aan de conferentie plannen worden voorgelegd voor de bouw van een Arabische tank- vloot. In de stad New York zijn dit Jaar 338 mensen door moord of doodslag om het leven gekomen. Het aantal gevallen, dat de dader longer dan 16 Jaar was. ls ver geleken met vorig jaar verdubbeld. Het aantal gevallen dat de dader 17 tot 20 jaar was, ls 70% hoger dan vorig jaar. De Utrechtse barbedlende G. van Doorn ls erin geslaagd, te Kopenhagen tweede te worden in een wedstryd van vakgenoten. De 28-Jarlge Charry Wald- mann uit West-Berlijn werd uitgeroepen tot „cocktail-koning van Europa" voor zyn creatie „Petite Fleur", bestaande uit twee delen Bacardi-rum, een deel grape fruitsap en een deel eolntreau. bekroond met een kers. Voor de Nederlandse DAF-wagentJes welke vorig Jaar op de grote autotentoon stelling In Earl's Court te Londen hun opwachting maakten en meteen al sterk de aandacht trokken, ls de belangstelling thans wederom zeer groot. Er ls hier na- tuuriyk meer tijd nodig dan ln ons land om het publiek, dat op deze show een vloed van glanzende en fonkelende mo dellen krijgt voorgezet, met het speciale Nederlandse produkt vertrouwd te ma ken. temeer daar de verkoop in Enge land pas ln de loop van 1960 zal begin nen. Desniettemin trekt de DAF-stand voortdurend bezoekers. Vertegenwoordigers van Griekenland Cyprus en Turkye hebben gisteren te Athene een ontwerp-akkoord voor een de fensieve alliantie tussen de drie landen geparafeerd. Over dit bondgenootschap was men het al eens geworden bij de te Londen gesloten overeenkomst inzake Cy prus. Volgens een communiqué zal het verdrag van bondgenootschap worden ge tekend als Cyprus in februari onafhanke lijk wordt De VS hebben een beroep op presi dent Dorticos van Cuba gedaan om te rug te keren tot de traditionele politiek van vriendschap tussen Havanna en Washington zo heeft het State Depart ment (Buitenlandse Zaken) meegedeeld. Het ministerie verwerpt ln een persver klaring met verontwaardiging de beschul diging dat het zogenaamde ..bombarde ment van Havanna" geïnspireerd zou zyn door de Amerikaanse regering. De Antilliaanse ministers Kroon en Yransquin, die voor besprekingen in ons land vertoeven, zijn gisteren door minister-president prof. De Quay ontvangen. Van links naar rechts de heer Lampe. gevolmach tigd minister van de Ned. Antillen in ons land, minister-president prof. De Quay, minister C. D. Kroon van Sociale en Economische Zaken en minister J. E. Yransquin van Fi- Schip door storm losgeslagen (Speciale berichtgeving) Tijdens de zware zuidwesterstorm, die gisteren over Zeeland raasde en waarby soms windvlagen waren met windkracht 11, is in de Vlissingse buitenhaven het ongeveer 10.000 ton metende vrachtschip „Nicky" van zyn trossen geslagen en heeft daarna in de buitenhaven enige consternatie veroorzaakt. Vooral de voor de storm binnengelo pen kustvaarders hebben enige schade opgelopen. Het schip heeft ongeveer een uur stuurloos in de haven op de wind gelegen, waarna het door de sleepboot „Scaldis" vastgemaakt werd en afge meerd kon worden. Dak van flatgebouw door stormwind omhoog (Speciale berichtgeving) Het is gisteren nogal goed afgelopen in de Pylstaarthof te Nymegen. De krachtige stormwind drukte hier het dak van een ruim 60 meter lang flat gebouw zodanig omhoog, dat voor ernstige complicaties werd gevreesd. Eerst was het een kwestie van enkele centimeters, maar toen de wind niet het dak begon te spelen, waarby de centimeters werden vergroot tot ruim één meter, vond een van de bewoners van de bovenste verdieping het toch raadzamer de brandweer te waarschu wen. Al spoedig na dit telefoontje kwam van alle kanten hulp toegesneld. Met gevaar voor eigen leven klommen bouwvakmensen omhoog om het dak met steigertouwen te lyf te gaan. Het dak werd als het ware vastgebon den aan het flatgebouw. Op last van de politie en de brandweer moesten de be woners van zes woningen op de boven ste etage hun woningen verlaten. De gevolgen van een en ander zyn nog niet geheel te overzien; behalve dat enkele muren zijn gescheurd en stenen zijn los geraakt. heeft men te kampen met lek kage. Het flatgebouw werd ongeveer vier jaar geleden gebouwd. W. H. de Monchy Commandeur Huisorde van Oranje H.M. de Koningin heeft het Comman deurskruis uitgereikt aan de heer W. H. de Monchy, hoofddirecteur van de Hol- land-Amerika Lijn te Rotterdam. WOENSDAG Den Burcht: Leidse Assurantieclub. Spr. M. Fruitema over de Alg. Weduwen- en Wezenwet. 8 uur nam. Lutherse Kerk (Hoogl. Kerkgracht) Verkoopdag ten bate van Orgelfonds. 2.30 —6 en 710 uur nam. Rapenburg 61: Ned. Ver. „Expoge". Spr. mr. P. J. Idenburg. „Ervaringen van een Afrlkareis" 8 uur nam. RehobothVerkoopdag Rembrandtwyk. 210 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. P. H. Pott over „Tibet". 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam St.-Antoniusclubhuis: Balletavond leer lingen Corry de Wekker t.b.v. Lelds Die renasiel. 8 uur nam Leiderdorp. Gebouw Irene: Her denking 30-Jariz bestaan kerkkoor „Hart en Stem". Toneelgroep „Zijlkwartler" voert op .Tot wederdienst bereid". 8 uur nam. DONDERDAG Casino: Jeugdvoorstelling K. en O. en LJA. 2 uur nam Prediker: SDr. ds J. A. Smlnk „Is er nog toekomst?". 8 uur nam. Rex: Jeugdvoorstelling K. en O. en LJA 4 30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Openingscon cert Residentie-orkest o.l.v. W. van Ot- terloo. Violist; Chr. Ferras. 8 uur nam. Trianon: Jeugdvoorstelling K. en O. en LJA. 2.30 uur nam. Leiderdorp: Herv. School M.P. Splinterlaan. Expositie Jeugdboeken. Aart Romyn spreekt over Jeugdlectuur. 8 uur nam. Oegstgeest (Regen tesselaan 24)' Projectie-avond Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. 8 uur nam. Oegstgeest Willem de Zwyger- kerk; Gemeente-avond Ver. Vryz. Herv. Prof. dr. P. A. H. de Boer over Gemeente vernieuwing. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis): Doe-het- zelf-avond Verfhandel Schdneveld. 8 uur nam. Wassenaar. Verenigingsgebouw: Contactavond W.I.K. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht (Jacpbazaal)Gew. Ar beidsbureau geeft voorlichting over Cana da. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.157.50 uur nam. Rapenburg 6: Demonstratie Trlo-Tracs, Stereo en HiFL Fa. Vic. de Tombe. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. Sociologisch Instituut (Rapenburg)K. en O.-cursus Sociale psychologie „wy en de ander" o.l.v. J. A. A. van Leent. 8 uur nam. Volkshuis Apothekersdijk: Bazaar ten behoeve van de vluchtelingen van 2 11.30 uur nam. Warmond, 't Trefpunt: Alg. leden vergadering „Warmonds Fanfare". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm. bijbelstudie: 11-12 uur spr. ds. K. C. van Oossanen. St.-Antoniusziekenhuis: Feestavond Ma. rlne-Sanatorium Fonds. 8 uur nam. Stationsplein (halte HTM): Wandeling Ned. Chr. Reisver. door Marlot. Cllngen- daal en Oostduin 1.50 uur nam. Stadsgehoorzaal: Opening Amate (Mis sietentoonstelling). 4 uur nam. Volkshuis, Apothekersdijk: Bazaar ten behoeve van de vluchtelingen. 11 uur voorm. tot 11.30 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk: Spr. B W. J. Robert. 2.30 uur nam. De Overdekte: Doopdienst o.l.v. evang. J. Maasbach. 3 uur nam. DINSDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Lezing J. van Wessem over Hollandse tekeningen uit de Gouden Eeuw. 8 uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Lezing dr. A. Klasens over de Nederlandse opgra vingen ln Egypte. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Lange Vrouwkerksteeg 2)Werk van Kees Buurman en Bert Jonk. Werkd. 25 en 79 uur; 's zon dags 25 uur (tot 14 november). Lakenhal: Tentoonstelling Jozef Cantre (tot 9 november) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark l: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2 4 Zon- en feestdagen 2 4 uur Van 16 okt. tot en met 4 nov.: Mu seum voor Volkenkunde (Steenstraat la): Tentoonstelling vluchtelingenprobleem „Ontheemd maar ongebroken". Op werk dagen van 104 uur: 's zondags van 14 uur nam BIOSCOPEN Trianon: "Room at the top". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Lido: „Moutarde van Soaansee". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: 'The third man". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „De nacht der vrijgezellen" 18 jaar Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zater dag: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur Rex: „Tot de revolvers zwegen.. 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus ..Stella's sleutels". AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden zyn geopend de Haven-apo theek, Haven 18. tel. 20085 en de Doeza- apotheek Doezastraat 31. tel. 21313. Bij geen gehooi by Dn huisarU ol specialist (of diens waarnemers) bel op doktcrstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17 00 V. d. kind. NTS: 17.30— 17.40 Int. Jeugdjourn. 20.00 Journ. en: weeroverz. NCRV; 20.20 Documentaire film. 20.30 Kunstrubr. 20.55 Act. 21.05 Documentair progr. 21.25 Nwe gram. en intervleuws. 21.50 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG 29 OKTOBER Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gewijde muz. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.15 V. d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gevar. muz. NCRV: 14.00 Gr. 14,30 Avondrust hoorsp. 15.00 Gram. 15.35 Ka- mermuz. 16.00 Verkenningen ln de Bij bel. 16.20 Holland Festival 1959: Kamer - muz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. NCRV:; Sportrubriek. 18.30 Melsieskoor. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Kamermuz. 22,30 Nws 22.40 Gram. 22.45 Avondovor- denkinpr. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23 55—24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Grnm. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9 15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip. caus. 11.15 Kamerork. 12.00 Metr. ork. en sol. 12.30 Land- en tuinb - meded. 12 33 Metr. ork. (verv.) 12.50 U't het bedrijfsleven caus. 13.00 Nws 13 15 Meded. of gram. 13.20 Prom.ork. en koor. 13.55 Beursber. 14 00 Kamermuz 14 25 Gram. 14,30 Doe dit óók eens zelf caus. 14 50 Gram. 15.05 Paul Vlaanderen en het Conrad-mysterie. hoorsp. 15.45 Gram. 16 00 Gevar, DrosT 17.00 Gram. 17.15 V. d. leu<?d. 17.45 Lichte muz. AVRO- 18.00 Nws. 18.15 Gev. muz. 18.30 V. d 1eued. 18 45 SportDraatje. 18.55 Oe- snroken brief 19 00 V. d kind. 19.05 Ge var. nror. 20.00 Nws. 20 05 Omr.ork en cr.uc+f> 21.20 Voordr 21.50 Muz. caus. 02 30 Nws en beuTsber. uit New York. 92 40 Act,. 22 55 Sportact. 23.05 Nwe gTam. 23 55—24 00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS- 20.00 Journ en weeroverz. VARA: 20 20 Pol. caus. 20.30 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Fngeland. BBC Ilnnie Service, 330 m 12.00 Schoolrad'o 13 00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiznrogr 14 40 Voordr. 15 00 Schoolradio 16.00 Lichte muz 16 45 Gevar. muz. 17 15 Krlt. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the Soxith-East 20.00 Gevar. muz. 20.30 Klankb 2100 Hoorsn. 22.00 Nws 22.15 Act. caus 22.45 Ork. conc. 23 45 Pari. overz. 24 oo Nws. en weerber. 0.060 36 Pianorecital Enreland. BBC Light Programme. 1500 en 247 nv 12 00 Voctrdr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13 00 Orgelspel (verznroer.) 13.30 Nws, en procr. v. d. arb 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 nw=)14 45 V d. kind 15.00 V. d. vouw (Om 15 30 nws). 16 00 Lichte mus. (Om 16 30 nws) 1645 Lichte mus 17.30 Nwc en Mrs Dale's dagboek It 45 TT'tsl. 'aces en theater °n fllrnrnuz. 18 30 Nws. en <»evnr. nroer. 19 99 Weerber.. nws act. en lichte muz 19.45 Hoorsp 20 00 Journ. 20 25 Sport 20 90 Nws. en wecMr. tussen scholen. 21.00 Samenzang. 21.30 Nws en hrlevenbeantw. 22.00 Gevar progr. 22 30 Nws. en ge"ar. muz. 23 30 Nws. 23 40 Jazz. muz. 0 15 Tntem. danskamploensch. 195Q 0.55—1.00 Nws Nordwestdeutsoher Rundfunk. 309 in - 12.00 Lichte muz 13.00 Nws. 13 15 Gev. muz. 14.00 Operettefraem 16.05 FHni- muz. 16 40 Dansmuz. 17 oo Nws, 17 45 Klass.conc. 19 00 Nws. 20.00 Dans- en amus.muz. 21.00 Jazzmuz 23.30 Kamer muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.16 Gevar. muz. Frankrlfk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork enne. 14.05 Sol.conc. 16.40 Ka mermuz. 17.15 Oreelrec.ltal. 19.55 Nws. 20 00 Ork conc. 22.25 Gram. 23.35 Gram 23 53—24.00 Nws Brussel. 394 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer- her. 12.34 Ooerettgfragm 12.55 Koersen. 13.00 Nws 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen 16.02 Franse les. 16.02 Franse les. 16.17 Pianorecital. 16.50 Orgel- recital. 17 00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V d. kind. 18.15 Pianosoel. 18.30 V. d. solda ten 19 00 Nw<= 19.30 Rap 19.40 Neero- mlrltuals. 19.50 Caus. 20 00 Lichte muz. on an Cam, 2130 RIancMazz. 22.00 Nws. 22 15 Tntern. rad'o-unlversltelt. 22 30 Caus. 22 55—23.00 Nws. 484 m. 12 02 Gevar. muz. 12.45 Gram. 13 oo Nws. 14.18 Gram. 14.30 Gevar. muz. 15 30 Gram. 16 05 Lichte muz. 16.30 ld. 17.00 Nws. 17 10 Gram. 1720 Planorecital. 17 50 Gram 19.30 Nws 20 00 Gevar progr 22.10 Vrije tild. 22.55 Nws. j Autobus werd inaesloten Gistermorgen beleefde een bestuur- 1 der van een autobus in het Zuid einde by Aarlanderveen een merk waardig avontuur. Toen hij halverwege het Zuideinde i enkele passagiers had uitgelaten brak vlak achter de bus een van de palen van het bovengronds licht te et waardoor de weg versperd werd. Z'ch nog gelukkig prijzend, dat het 1 niet voor hem gebeurde trok hij i zijn voertuig op, maar nauwelijks i enkele meters verder zag hij voor zich ook een paal afbreken en met de draden de weg versperren. De bus kon niet meer voor en niet meer achteruit en heeft met de 1 passagiers bijna een uur moeten 1 wachten voor personeel van ge- i meentewerken de obstakels opruim- i den. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon regenbul half bew. half bew. half bew. regenbui half bew. geh. bew. licht bew. geh bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. regenbul zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt regenbul regen regen geh. bew. geh. bew. geh. bew. regen geh. bew. regen zwaar bew. zwaar bew. half bew. regen onweer licht bew. regen onbewolkt zzw zzo zzo zzo 3 15 zw 5 15 w 4 14 wzw 4 15 z 4 14 w.stil 12 zzo 15 17 w 4 18 w.stil z 10 20 zo 5 21 d 1 bb a ■i 3 c S3 s£o 6 SS 10 6 16 11 8 17 10 7 21 11 8 12 10 6 11 11 6 18 12 7 7 11 5 9 11 6 6 8 5 2 10 9 0 10 9 42 12 11 2 6 4 36 12 3 7 11 5 13 13 4 7 6 4 15 15 6 6 14 13 41 11 0 6 4 6 13 9 57 13 0.1 10 0 12 18 18 16 36 w 3 6 nnw 12 21 11 25

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2