s Laatste Berichten Frankrijk pakt nozem-probleem' aan door vrijwillige werkkampen ;k Verhoging van het defensieplafond (Van onze Haagse redactie) Het Nederlandse defensieplafond zal volgens deskundigen in elk geval moe ten worden verhoogd, wanneer in december a.s. de verdeling der lasten over de NAVO-landen voor de jaren 1961 t/m 1963 zal worden vastgesteld. In regeringskringen rekent men op een verhoging van 1700 miljoen tot ongeveer 1800 miljoen gulden. Twee factoren zijn hierbij van grote invloed: de Amerikaanse hulp, die thans ongeveer een vyfde van de totale defen sie-uitgaven bedraagt en waarover bin nenkort besprekingen beginnen met de Amerikaanse regering, terwijl voorts veel zal afhangen van een eventuele verkor ting van de diensttijd, waarover de com missie Van Voorst tot Voorst onlangs rapport heeft uitgebracht. Het kabinet heeft nog geen beslissing genomen over de mogelijkheden van verhoging van het defensieplafond en de dienstplichtverkorting. Mogelijk zal het verslag over de Defensiebegroting, dat over twee weken verwacht wordt enige aanduidingen geven. Dodelijke val van schoorsteenbouwers In het Botlekgebied, op het terrein waarop de nieuwe raffinaderij wordt gebouwd voor de Esso-Nederland N.V. is vanmorgen een ongeluk gebeurd, dat aan twee jonge mensen het leven heeft gekost. Terwijl zij op een hoogte van ruim 32 meter binnen een in aan bouw zijnde schoorsteen aan het werk waren, zijn beide schoorsteenbouwers door onbekende oorzaak gevallen. De 21-jarige A. Bolters overleed onmid dellijk, de 22-jarige P. de Vries is op weg naar het ziekenhuis overleden. Beiden kwamen uit Rotterdam. Zij waren ongehuwd. Niemand heeft het ongeluk gezien. Beiden waren bezig op een bordesje, dat zich binnen in de schoorsteenpijp be vindt, materiaal in een emmer te doen, dat met een lier naar de top van de schoorsteen wordt gebracht, waar nog twee man aan het werk waren. Van dit bordesje zijn beiden neergestort. Onbe kend zal blijven hoe het drama zich heeft afgespeeld. Mogelijk heeft een van hen het evenwicht verloren en de ander bij een poging zich nog vast te grijpen meegetrokken. Nederlander na gevecht in Denemarken overleden Vanmorgen is in een ziekenhuis in het Deense plaatsje Koege de 20-jarige Ne derlandse zeeman H. A. Schols, wo nende in Groningen, overleden. De jonge matroos maakte deel uit van de bemanning van de Velex, een schip dat het eigendom is van de rederij Beck's Shipping te Groningen. De Nederlander is overleden, nadat hij gisteravond in een gevecht gewikkeld geweest was met een matroos van de Deense Marine. De Deen, wiens naam niet bekend geworden is, heeft verklaard dat het gevecht ontstaan was, nadat de Nederlander tezamen met een kameraad de meisjes hadden lastig gevallen, met wie de Deen en enkele vrienden uit waren. Nadat de vechtenden waren geschei den, bleef de Nederlander liggen. Men dacht eerst dat hij simuleerde, omdat hij geen tekenen van verwondingen ver toonde. Later bracht men hem toch over naar een ziekenhuis, waar hij bij aan komst echter reeds bleek te zijn over leden. Er zal een onderzoek worden in gesteld naar de doodsoorzaak. ÏG STADSNIEUWS BAZAAR IN REHOBOTH De zonnestralen, die door de ramen binnenvielen, waren vanmiddag zeer welkome gasten in het zaaltje van Re- hoboth aan het Rapenburg 10. Onge twijfeld zal het goede weer het bezoek aan de verkoopdag van de hervormde wijkgemeente „Rembrandtwijk" gunstig beïnvloeden. Tot grote vreugde uiter aard van mevrouw P. M. de Wit-Bouw- meester, die gedurende drie maanden met de twee vrouwengroepen van de wijkgemeente intensief aan het werk is geweest om de overvloed van artikelen, welke thans te koop werden aangeboden, te verzamelen of te vervaardigen. In zijn openingswoord bracht de predikant van de gemeente, ds. J. de Wit, dank aan de ruim honderd dames en haar aanhang, die dit alles voor elkaar had den gebracht. Veel werk werd verzet ten bate van het werk in de wijkgemeente, die geheel zonder subsidie van buitenaf, zichzelf moet bedruipen. Vorig jaar verzamelde men zo'n 1300 gulden met een soortgelijke verkoopdag. En gezien de rijk voorziene verkoop stands en de grote animo, welke er reeds voor het officiële aanvangsuur be stond, ziet het er naar uit, dat men ook ditmaal dicht in deze buurt zal komen. Een schat aan textiel, handwerkjes, breiwerkjes, kinder- en babykleding stond onmiddellijk in het middelpunt der vrouwelijke, belangstelling. Daar naast nog een tafel met allerlei soorten dingen, van snoep tot sieraardewerk. En dan niet te vergeten de loterijen. Het lot zal moeten beslissen wie in het bezit komt van die alleraardigste speel goedwinkel. vervaardigd door een aan zijn bed gekluisterde man, het speel goedboxje, de kostelijke pop, de tafella kens en andere voorwerpen. En dan hebben wij de verschillende attracties nog niet genoemd als een grabbbelton en een draaischijf voor de jeugd en het rad van avontuur en uiteraard het thee tentje voor de ouderen. Tot vanavond 10 uur kan iedereen dus wel iets van zijn gading vinden in Rehoboth. En me vrouw De Wit verzekerde ons: „Alles moet weg. Ik houd in ieder geval uit verkoop!" BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Anna Maria, dr v. A. J. Driessen en M. B. J. Koster; Henrika Cornelia Anthonla. dr v. M. Kikkert en C. P. de Does; Dirk Marinus. zn v. A. M. Beerenfenger en P. C. A. f olpa; Pauline Maria Theresla dr v. A H. M. Vossen en E. M. Haubrich; Wybe, zn v. A. Jongenelen en A. D. Wol- bers; Carolien Cornells Theodora, dr. v. C T. van Grieken en W. C. van der Voort; Hendrika. dr v. C. W. de Koning en H. Meijer. OVERLEDEN: B. van Leeuwen, 92 Jr. wed. v. J. Bon- sel- J Bentvelzen. 87 jr. man; A. C. van Paridon 70 Jr. man; J. L. van Leeuwen 62 Jr. man; C. Ruigrok 68 Jr. vrouw; M C. Kramer. 52 Jr, man; J. T. Berhitoe. 10 maanden, zoon; B. W. Hoftijzer. 5 mnd, zoon. K.N.V.B. TOTO (Van onze Haagse redactie) Er zullen ditmaal wel wat teleurge- stelden zyn by de prijswinnaars van de KNVB-toto. De eerste prys van f 137.750, wordt met elf man gedeeld, hetgeen voor ieder overigens nog ongeveer f 12.500. betekent. Zij behaalden 13 punten. Voor de tweede prijswinnaars is de spoeling wel heel dun: 110 deelnemers verdelen f 59.040.voor ieder dus nog een dikke f 500. Minister Zijlstra over belastingverlaging (Van onze parlementaire redacteur) In antwoord op de opmerkingen in eerste instantie gemaakt bij de alge mene beschouwingen over de begroting van Financien heeft minister Zijlstra vanmiddag in de Tweede Kamer ver klaard, dat concrete toezegging tot verlaging van bepaalde belastingen na tuurlijk „niet kunnen worden gegeven". In de miljoenennota 1961 hoopt hij het resultaat van zijn overwegingen van de mogelijkheid om de belastingen te ver lagen te kunnen neerleggen. Bij, naar hij zeide, politiek gesproken „leven en welzijn". Als wij het jaar 1960 zonder grote schokken doorkomen openen zich in dit opzicht belangrijke perspectieven, maar tot zolang moet de regering de nodige reserves betrachten en daarom worden de tijdelijke belastingen met een jaar verlengd. De regering heeft ruimte nodig om haar belastingbeleid rustig te kunnen overwegen. Na opleiding terug uit Amerika (Speciale berichtgeving) Met de Rotterdam van de Holland- Amerika-Lijn zijn vanmorgen in Rotter dam teruggekeerd 170 man van de Kon. Luchtmacht, die in Amerika 'n opleiding hebben gehad voor het bedienen en onderhouden van de Nike, een grond/ lucht geleide projectiel, waarmee ook de Kon. Luchtmacht zal worden uitgerust. Sinds 1953 zijn Nike-batteryen opge steld rondom de grootste Amerikaanse steden. Er zijn er totnutoe een 15.000 van gemaakt De 170 officieren en onder officieren, allen beroeps, die nu hun opleiding hebben gehad, zullen worden gelegerd in Eibergen. waar zij man schappen zullen opleiden in het bedienen en onderhoud. Hec is de bedoeling begm volgend jaar de gehele batterij over te plaatsen naar Duitsland. Kritiek op Indonesische monetaire hervormingen De Soeloeh Indonesia, het orgaan van Soekarno's eigen party de PNI, heeft kritiek geoefend op de monetaire her vormingen „waarvan de resultaten, als beloofd door de president in zijn rede ter toelichting op de hervormingen, zijn uitgebleven". „Wat het volk verwachtte is nog niet in vervulling gekomen. De situatie is zelfs slechter geworden", aldus het blad. „De regeringsactie had de ongecon troleerde prijzen omlaag moeten laten gaan. maar zy heeft geen resultaten opgeleverd. De prijzen gaan van dag tot dag omhoog.. „De verwachtingen van het volk blij ken een dwaze droom te zyn", zo schrijft het blad. Schepenmisère in Indonesië Een Indonesisch blad heeft verklaard dat van Rusland, Hongkong en Japan gekochte schepen ter vervanging van KPM-schepen „teleurstellend zijn ge bleken". De „Perdamaian" schreef dat vele van de schepen in Soerabaja en Djakarta „rusten" wegens averij. Niet alleen is het herstel van de schepen kostbaar, maar het duurt ook maanden", aldus het blad. Volgens het blad hebben scheeps- bouwdeskundigen gezegd, dat Russische. Japanse en Hongkongse schepen niet goed zijn, omdat het oude schepen zyn die niet geschikt zijn voor moderne na vigatie. Het blad noemde het bescha mend dat Indonesië dergelijke schepen kocht Het Leidseli Dagblad Cr ''.sr. federeer WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 LEIDERDORP De burgemeester zal vanavond geen spreekuur houden, maar donderdag avond van 6 tot 8 uur. De hervorming herleefde tijdens gezinsweek Wederom werd in het kader van de gezinsweek een gemeenschappelijke bij eenkomst gehouden voor de hervormde- en gereformeerde commissie voor sa menwerking. Er werden films vertoond, mede om de hervorming te herdenken. Vertoond werd een film. over een van de voorlopers van de hervorming, name lijk Johannes Hus. Vooral van de zijde van de jeugd bestond hiervoor belang stelling. De drie plaatselijke predikanten, ds. Dijk, ds. Honnef en ds. Banga, waren aanwezig. Vooraf behandelde ds. Honnef in vogelvlucht de tijd en achtergrond van Johannes Hus, en wees erop, dat door de verwantschap die bestaat tussen het Engelse koningshuis en dat van Bo- hemen-Moravië, tegenwoordig Tsjecho- Slowakye, het vooral de Engelse John Wicliff is geweest, van wie Hus de her vormingsgedachten heeft overgenomen en waardoor de fouten in de r.-k. kerk aan het licht kwamen. De film. die met het gesprokene in verband stond was zeer leerzaam. VOORSCHOTEN Bl'RGERLIJKE STAND Geboren: Gudula D. M.. dr v. J. G Va- lentijn en W. M. van Wyngaarden; Frede- ricus F. M., zn v. J. J. van Nlerop en J. C. Disseldorp; Willem J.. zn v. H. v. Vliet en J. van Ek; Josepha M., dr v. G. H. So bers en D. M. Voss; Laurentlus P. J., nz v. J. J. Duindam en G. Bielsma; Gerrit J., zn v. G. Pater en H. van Elswijk; Petrus C. M. zn v. C. J. J. Berkhout en A. M Th. van der Werf; Rudolf H. zn v. P. C. van MeMeaard en I. A Kraak Getrouwd: A. M. Winkelman. 30 jaar en Th. E. E. Bailey. 21 jaar; J P. H. van Rijn, 26 Jaar en M. H. van Meijgaarden, 22 Jaar; N. Th Overdevest. 29 Jaar en C. J. B. Klaassen, 26 Jaar; D. van Leenen. 19 jaar en A. E. Verdoorn 19 jaar. Overleden: J. Splinter 68 Jaar. echtg. v. J. Bii'sma; J. M Bouscholte, 50 Jr. e v. A. van Driel; A.A Tebrugge. 12 jaar, zoon. WARMOND De burgemeester deelt mede dat zijn wekelijks spreekuur donderdag a.s. niet gehouden zal worden van 10 tot 12 uur maar van 3.30 tot 5 uur. AANBESTEDING By de aanbesteding van de riolerings- en bestratingsv.erkzaamheden aan de Postdam en Melmansdam heeft de fa. v. d. Geer te Leiden ingeschreven voor f28.900.— en A. van Alem te Hoorn voor f 20.820. De begroting was f 20.471. De gunning is aangehouden. Raad Warmond in geheime zitting Straatlantaarns blijven 's morgens langer branden Onder voorzitterschap van de burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad der gemeente Warmond gisteravond in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken was een verzoekschrift van het Rijnlands Lyceum om subsidie voor de uit War mond afkomstige leerlingen in het ex ploitatietekort over de iaren 1957 en 1958. De subsidie ad f63.34 en f 8.34 werd verleend. Een verzoekschrift van het Leger des Heils om subsidie voor de afdeling re classering werd door B. en W. afgewe zen. De raad dacht hier echter anders over. De heer Groenendijk hield een uitgebreid pleidooi voor de reclassering in het algemeen en wist hiermede te be reiken dat de diverse reclasseringsin- stellingen een subsidie zullen ontvangen van f 15. Wegens ontslagaanvrage van mgr. dr. J. G. M. Willebrands. welk onfsleg eer vol werd verleend, werd benoemd in de commissie tot woring van schoolverzuim en de commissie tot toezicht op het lager onderwijs prof. A F. J. L. v. d. Boog. Besloten werd tot verkoop van perce len grond in het plan Oost aan de Julianastraat aan de heren Th. J P de Winter. C. A. van Dam en J. H. Ha gen. Op verzoek van de heer Weyres zul len de straatlantaarns voortaan 's mor gens een half uur langer branden. De heer Van Vliet drong aan op het klaar maken van het bestek tot verdere bouwrijpmaking van de gronden in het plan Oost. De heer Groenendijk informeerde nog Vijfduizend jongeren maakten zich idterst verdienstelijk voor de gemeenschap (Van onze Parijse correspondent) Vijfduizend Franse jon gens en meisjes tussen de veertien en de twintig jaar hebben een groot deel van hun laatste vakanties op geofferd om zich verdien stelijk te maken op aller lei gebied waarvoor nor male arbeiders moeilijk zijn aan te trekken. Ze hebben in de Gard en an dere departementen ver vallen dorpjes weer be woonbaar gemaakt. In de Ardennen hebben ze jon ge dennen geplant om het gebrek aan bos weer wat aan te vullen. Voor Noord- afrikaanse arbeiders heb ben ze elders gemeen schapshuizen gebouwd en by de stad Blaye werd door deze arbeids-vrijwil ligers zelfs een hele Ro meinse citadel blootgelegd. Verder werden er tal van sportterreinen en vakan tiekolonies dooi hen aan gelegd en ingericht. De vermaarde alpinist en „veroveraar van de An- napourna". Maurice Her zog. die in de Franse rege ring de zorg voor de jeugd en de sport onder zijn hoede heeft gekregen, ziet in deze vorm van arbeias- therapie het doelmatigste geneesmiddel tegen de no zemmanie die de laatste maanden ook in Frankrijk zo welig tiert. Herzog heeft, onmiddel lijk nadat hij zijn hoge functie aanvaard had. vo rig jaar de voornaamste jeugd- en sportverenigin gen bij zich uitgenodigd om hun een voorstel tot een loyale samenwerking te doen. Dat voorstel werd, niet zonder enige aanvan- kelyke aarzeling aangeno- nomen en zo kwam de be weging „Co-travaux" tot stand die. met actieve me dewerking der verschillen de ministeries, de voorbe reiding van die vrijwillige werkkampen ter hand nam. De eerste resultaten zijn nu zó gunstig gebleken dat de hoge commissaris Maurice Herzog hoopt, dat het volgend jaar het aantal actnef-geïnteres- seerden, met het cijfer 10.000 verdubbeld zal kunnen worden. De over heid streeft hier geen en kele vorm van een „een heidsjeugdbeweging" na en de vijftien samenwer kende verenigingen be houden hun volle autono mie. De diverse ministe riële diensten beperken aandeel tot technische en wetenschappelijke advie zen en financiële of ad ministratieve steun. In de honderd en tien kampen, die dit jaar ge opend konden worden, hebben honderd en zestig verschillende ploegen met een totaal van bijna vijf duizend jonge mensen hun energieën op deze wyze voor de gemeenschap aan gewend. Men hoopt deze actie ook steeds intensie ver te kunnen combineren met internationale uit wisselingen. Dit jaar wer den de Franse werkkam pen ook al Hoor Italianen Duitsers, Scandinaviërs Engelsen en Polen be zocht, terwijl een twaalf honderd jonge Fransen in de landen van hun gas ten werkzaam zijn ge weest. Maurice Herzog heeft zich ten doel gesteld zijn aanwervingsactie nu vooral onder de Franse nozems hier „zwartves- ten" blousons noirs) ge noemd te gaan organi seren om hun de gelegen heid te bieden hun over daad aan vitaliteit op po sitievere doelwitten te richten en zo tevens le venswaarden te ontdek ken die ze steeds verder uit het oog hadden ver loren. Gistermorgen omstreeks acht uur is een 67-jarige vertegenwoordiger uit Hazerswoude op het nippertje aan de verdrinkingsdood ontsnapt, toen hij na een botsing met een tegenligger op de Kortsteekterweg bij Zwammerdam met zijn auto in de Oude Rijn reed. Gelukkig voor hem bleef de wagen onder de wal op zijn kant liggen en kon de man met behulp van omwonenden uit de wagen worden bevrijd. Het ongeluk gebeurde doordat de Hazerswoudse autobestuurder die uit de richting Alphen kwam te laat over de smalle brug in de Steekterweg de hem tegemoet ko mende auto bestuurd door een in woner van Bodegraven bemerkte. Een botsing was onvermijdelijk, waardoor de andere auto aan de andere kant van de weg tegen enige bomen tot stilstand kwam. Beide wagens werden zwaar beschadigd en door een kraanwagen uit Alphen weggesleept. eens naar zijn verzoek tot wijziging van de verordening tot overnachten in vaar tuigen. Deze kwestie zal in de raad van december behandeld worden. Dc heer Van der Kroft informeerde of er al nadere bijzonderheden bekend zijn over het uitbreidingsplan Zwa nenburger polder. IIii drong er op aan een ui-weg te zoeken door het ont werpen van een ander plan. De voor zitter deelde mede dat dit reeds in be handeling is. Over dit zelfde onderwerp ging de raad hierna in geheime zitting. WASSENAAR Het nieuwe seizoen voor de B.B. in de wyk Wassenaar-noord begint van daag met een wyksamenkomst in het Dorpscentrum. De burgemeester zal de nieuwe blokploegwagentjes overdragen aan het wijkhoofd, de heer S. van den Bent. ZOETERWOUDE Werkbezoek mr. Klaasesz aan Zoeferwoisde Het programma voor het bezoek van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz aan Zoe- terwoude op 3 november luidt: 8.45 uur: aankomst van de Commissaris aan de Lammebrug. grens LeidenZoeterwoude 9 uur: aankomst Gemeentehuis. Hier zullen ter begroeting aanwezig zijn het College van B. en W. met echtgenoten. De Commissaris zal een vergadering bij wonen van het College en daarna een bijeenkomst van de raadsleden. De echt genote van de Commissaris heeft ten huize van de Burgemeester een gesprek met enige dames. 9.30 tot 10 uur: een bezoek van de dames aan Oud-Raad wijk, het voormalige Gemeentehuis, 10 tot 10.30 uur: een bezoek van de dames aan de gerestaureerde N.H. Kerk in het Dorp, waar ds. en mevrouw van Embden ter ontvangst aanwezig zullen zijn: 9.15 tot 9.30 uur: bijeenkomst van de Com missaris met B. en W. 9.3010.30 uur: bijeenkomst van de Commissaris met de Zoeterwoudse gemeenteraad; Pl.m. 10.30 uur: vertrek vanaf het Gemeentehuis voor de dames en heren gezamenlijk via Dorp, Schenkelweg, Nieuweweg, Uiterdijk (Noord Aa), terugreis door de Weipoort over Ommedijkseweg en Rijks straatweg 11 naar de toonzaal van de Potterij Zaalberg „Raku Yaki", Hoge Rijndijk 70. 11 tot 11.40 uur: een bezoek aan de toonzaal, 11.4012.20 uur: een bezoek aan een Orgelmakerij aan de Hoge Rijndijk 54 en vervolgens vertrek naar het Gemeentehuis. 12.3013.45 uur: Koffietafel in „De Vriendcshap"; 13.45 uur: vertrek naar de Hoge Rijndijk voor een bezoek aan het gesticht „De Goede Herder". 14.0015.30 uur: Een bezoek aan het Gesticht „De Goede Herder", waar 'n uiteenzetting zal worden gegeven van het verplegen en heropvoeden van moeilijk opvoedbare meisjes. 15.30 uur: vertrek naar het Dorp via Ommedijkse weg. Weipoortseweg en Nieuweweg naar het Patronaat aan de Schenkelweg waar de Commissaris en zijn echtgenote in de gelegenheid zullen zyn een gesprek te voeren met diverse genodigden. De inwoners worden verzocht deze dag de vlag uit te steken (zonder wimpel). WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 oktober. Londen 10.59%10.59%; New York 3.77%—3.77%; Montreal 3.98%—3.98%; Parijs 76.92%—'77.02Brussel 7.54%— 7.55%; Frankfort 90.50%—90.55%Stock- Na een jarenlange strijd voor het vrouwenkiesrecht in Zwitserland hebben de vrouwen van het kanton Vaud voor het eerst tijdens kan tonale verkiezingen haar stem mo gen uitbrengen. Zelfs de vrouwen in de ziekenhuizen lieten zich deze primeur niet ontgaan. BEURSOYERZICHT Kon. Olie zeer vast in iets lagere markt Amsterdam, 28 oktober Het was vanmiddag by opening weer eens ouderwets druk In de oliehoek. De tendentie was zeer vast en werd ver oorzaakt, doordat de aandelen een dol lar hoger uit New York kwamen. Daar Kon. Olie bij de overige internationale waarden op het Damrak ver ten achter is gebleven, werd vandaag een specula tieve kans gewaagd. Hieraan deden ook Londen en Amerika mee. De arbitrage liet zich in de oliehoek goed gelden. Toch duurde de drukte niet lang; na een kwartier werd de handel in kalmer banen geleid. By een prijs van f. 161.20 boekte Kon. Olie een winst van ruim f. 4 vergeleken bij de slotkoers van gis teren. Omgerekend op de oude basis be droeg de winst 20 punten. De aandelen noteerden boven pariteit New York. Een rem voor de overige internationale waarden was het feit, dat de Westduit- se beurzen een vijftal punten lager wa ren. Aan de andere kant was de stem ming in Londen eerder vast. Gebrek aan affaire was oorzaak, dat de koersen voor Philips, AKU's en Unilever een kleine daling ondergingen. Philips was 648 na 651, tegen een slotkoers van gisteren op 651. AKU daalde van 381 tot 379, te gen gisteren als slot 382 1/4. Unilever noteerde 690 na een opening op 693. De slotkoers van dinsdag was 692. De koersen scheepvaartwaarden waren vandaag weer lager en bedroegen door- elkaar 1 tot 2 punten bij zeer kalme handel. Op de beleggingsmarkt was een flauwe stemming aanwezig voor enkele Staatsfondsen. Premieleningen vrijwel onveranderd. holm 72.97%—73.02%; Zürich 86.90%— 86.95%; Milaan 60.84%—60.89%Kopen hagen 54.77%—54.82%; Oslo 52.93— 52.98; Wenen 14.60%14.61%; Lissabon 13.20%—13.22; Ankara 3.76%—3.77%. Beurs van Amsterdam Woensdag 28 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 100% 100 A Ned '59 4% 100% 100 A Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 80 Ned '47 3% (3) 90% 90AGL Ned. '51 3% 95 95 Ned '53 (3%) 93% 93% Ned '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 88%B 88% Ned '59 4% 97% 97% Ned '54 3% 89% 89 A Ned '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 II 3% 91 9011 Ned. '37 3 89% 89A Dollarlng '47 3 90% 90% Investeringscert 3 96% 96% Ned 62-64 3 97% 97% Indië *37 A 3 93% 93% Grootboek '46 3 89%GB Ned W.B 6% 109A 109GB ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 41% 41% Nat. Handelsbank 160 159% Ned. Handelmy227 228 Amst. Rubber 112% 111% H.VA145% 145GB Senembah 608 607.50 A.K.U382% 378% Berkel's Patent (v.) 271GL 271GB Calvé Delft cert. 689 688 Deli Mij .en (Ver.) 170.50 170.50GB Kon Pap v. Gelder 250',GB 251% Hoogovens cert 638GB 653GB Miiller en Co N£ 324% 326% Ned Kabelfabr 405GB 410GB Philips 651 647 Philips pref241 240GL Unilever 692 687% Wilton Feyenoord 202% 202 Biliton 2de r 335GB 337%GB Dordtse Olie gew. 705 723 Kon Olie (f20.—) 158.50 160.70 idem (50 A f.20—157 160.60 Holl Amer lijn 159% 157 Java China Paket 146 146 KJj.M 122 121.50 Kon Ned Stmv My 164% 162% Kon Paket Mij 134% 132 Stoomvaart Mij Ned 166 163 Nievelt Goudr cert 137137% v Ommeren cert 246% 245% Kon Rott Lloyd 144% 142 Ned Scheepv Unie 141% 139%GL NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam '47 (3%) 3 93% 93% idem 48 '3%» 94 R'dam '52-1 (4%) 98%L idem *37 I-III (3%) 94 93% Z.-Holland *56 (4'/4) 99L Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 103% 103A id. N.WB 7>2 (4%) 97% 97% Industr. Obligaties Phüips Doüarlng *51 96 96 Premieleningen A'dam '53 3 97% A'dam '51 2% 82% 82% A'dam '56 12% 82% 81% A'dam '56 112% 91% 91% Eindhoven '54 2% 83 82% Enschede '54 2%80% Den Haag '52 I 2% 88% Idem II 2% 87% 87% R'dam '52 I 2% 90 90 Idem II 2% 88% 88% Idem '57 2% 99 98 Utrecht '52 2% 91 90% Z.-Holl 1957 2% 96 L 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 209 211 Amst. Bank 313% 322 H.B.U. cert242% 246% Rott. Bank 270% 279 Twentsche Bank 244 252 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 395 399 Borsumij. 68% 68 K. N. Ed.met. A-AA 78% 80 Idem pref. wd85% 85% Electrolasmy357 Kon. Ned. Grofsm 155% 155% Holl Constructie ..453 Ing. bur. v Bouwnyv 265B 270B Internatlo 139% 137% Int. Kunststoff. Ind. 47% Leidse Wolsplnnery 368 369% Rott. Droogdok My. 601% 600 Sikken's Lakfabr. 632 635 Ver Touwfabrieken 297 Walvisvaart 119 118 Wernink's Betonm. 158 153 Van Wyk Textiel 101% Zaalberg 135 133% Spoorwegen DelJ Spoorweg My 7 7% Amerik rondsen Canadian Pacific R 26% 26% Intern Nickel 97% 97% Anaconda 61% Bethlehem Steel 55% 55% Cities Service 49% 51% General Motors 53% 53% Kennecott 93% 96 Steel 75% 73% Shell Oil 72% 73% Union Pacific 31% 31% Un. States Steel 100 99

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11