rSchudel's Jonge Jenever" Produktschap voor vis is voor agrarisch marktonderzoek Agenda Met een enkel woord VRIJDAG 23 OKTOBER 1959 Woord en Beeld (Van onze t.v.-medewerker) Niet meer dan 15 minuten toefden we ln de Grate of St.-Laurenskerk te Rot terdam in aanbouw, maar hoeveel uren en dagen, gespreid over 5 jaar, zullen regisseur en cameramensen daarvoor hebben moeten denken en kijken, pra ten en draaien, passen en meten, knip pen en plakken. Het is onvoorstelbaar dat geduld en die toewijding om dit fraaie beeld van ijver en kunde aan ons te kunnen voorzetten. Tekst en orgel spel waren adequaat. Het was een goed kwartier. Minder verrukt zijn we over het filmkader, dat door de serieuze Pe ter van Campen werd gevuld. Hij had eigenlijk geen hand om een vuist te maken, waarmee hij op de tafel kon slaan om ons met klem te overtuigen, dat we al of niet naar één der bespro ken films moesten gaan kijken. Dit lijkt ons niet de manier om een handreiking naar de bioscoopexploitanten erg ef fectief te maken, om maar niet te spre ken van service aan de kijkers. Nee, films lijken ons niet de sterkste kant van deze overigens kundige medewerker. Hoofdschotel was natuurlijk „Het concert", een duidelijk stuk met een merkwaardige voorgeschiedenis. De Ca nadees Schuil heeft, als we het wel hebben, op grond van een historisch ge val een hoorspel geschreven over het door de oorlog blind geworden meisje. Hij heeft tot uiting willen brengen hoe een hoogstaand mensenkind, dat veel geleden heeft, niettemin geborneerd kan zijn door besmetting met de Angelsak sische rassenwaan. Het daaruit groeiend conflict heeft hij vorm gegeven in een hoorspel, waar ook de luisteraar uit de aard der zaak tot tegen het eind ver borgen bleef, dat de climax door de kleurbarrière in het leven geroepen zou worden. In de bouw van zijn stuk werd geen verandering gebracht toen het door een andere schrijver voor t.v. werd geadopteerd. Maar over het resultaat was de oorspronkelijke auteur niet te spreken en hij herschreef het stuk zelf voor t.v. Deze versie werd de Neder landse kijker getoond nadat het succes overtuigend was gebleken in Canada en Engeland. We zijn vol lof, maar ook niet zonder kritiek. Laten we eerst on ze bezwaren luchten. Dat Soer met zijn karakteristieke stem een dubbelrol, waarvan één weliswaar buiten beeld, kreeg toegewezen, achten we onjuist. Er waren hele toespraken, die uitslui tend uit stoplappen bestonden of om het iets onvriendelijker maar duidelij ker te zeggen: er waren zeer melige passages in. Het leek zo nu en dan een praatstuk, waaruit men niets had wil len schrappen, maar waarbij beeldwis selingen in de plaats van actie kwamen. Tenslotte kwamen we niet onder de in druk van het rollen van Sterman's ogen, hoe vakkundig hij dat ook pre senteerde. Nu echter verder niets dan goeds! Yda Andrea is met één slag haar re putatie van cabarettière in een wan kele KRO-serie kwijt geraakt. Haar in levingsvermogen in haar rol van blinde was fenomenaal. Het staren werd soms beklemmend, van een sterke suggestie. Dat Sterman het offer van zijn dierba re baard had gebracht, is zeker te lo ven, want de gevoelige neger werd be paald beter tot uitdrukking gebracht dan met stoere sik en knevel mogelijk zou zijn geweest. Hij was een uitsteken de tot in zijn diepste gevoelens gekrenk te minnaar, die liefde hoger stelde dan vergelding. Eén van de fijnste trekjes ln de tekst vonden we de zinspeling op het laatste beeld op het netvlies, de verwoestende werking van bommen en granaten. Deze obsessie moet de een zaamheid als een ravijn zo diep hebben gemaakt, een beeld door ds. Jager on der woorden gebracht in zijn aan het medium aangepaste dagsluiting. Vijftigjarig jubileum Mien van KerkhovenKling Mevrouw Mien van Kerkhoven-Kling, die de laatste Jaren deel uitmaakt van de hoorspelkern van de NRU, hoopt woensdag 28 oktober a.s. haar 50-jarig toneeljubileum te vieren. Op die dag zal van 16 tot 17.30 uur een huldigings receptie worden gehouden in de Avro- studio te Hilversum. Peter Frankenfelds Show in KRO-televisieprogramma De KRO-televisie zal zaterdagavond het in de Duits-sprekende landen zo populaire amusementsprogramma van Nelle bestellen I Advertentie Syrisch-lsraëlisch grensincident De Verenigde Arabische Republiek heeft by de gemengde bestandscommis sie der V.N. een klacht ingediend, waarin Israëlische militairen worden beschuldigd van een aanval op Syrische boeren. Volgens de lezing van de VAR over schreed een Israëlische pantserwagen nabij het Arabisch dorp Sajada de ge demilitariseerde zone tussen Syrië en Israël. Uit de pantserwagen kwamen enkele Israëlische soldaten, die op Sy rische boeren begonnen te schieten. De boeren beantwoorden het vuur. Er werden gedurende een uur van tijd tot tijd schoten gewisseld, totdat het vuren op verzoek van leden der Pales tijnse bestandscommissie werd gestaakt. Tien minuten later begonnen de Is raëlische militairen Arabische controle posten te beschieten. Dit vuur, dat on geveer een kwartier duurde, werd niet beantwoord. De Israëliërs staakten het vuren na een verzoek hiertoe door leden der bestandscommissie van de V.N., al dus de door een woordvoerder van het eerste VAR-leger gegeven lezing van het incident. Dr. Van Royen geopereerd (Van onze correspondent te Washington) Dr. J. H. van Roijen, Nederlands ambassadeur te Washington, is gister ochtend aan een breuk geopereerd. De operatie is goed verlopen, 's Middags telefoneerde de heer Van Roijen weer met mr. E. L. C. Schiff, tweede in rang ter ambassade. Peter Frankenfeld (Heute Abend Peter Frankenfeld!), dat deze keer uit het Stadt-Theater te Wenen komt, recht streeks overnemen. Deze wijziging van het gepubliceerde programma vindt haar oorzaak in het plotseling wegvallen van de mogelijk heid het optreden van het Modern Jazz Quartet in de Kurzaal te Scheveningen uit te zenden. De contracten hiervoor waren alle getekend, doch gisteren liet de impresario de KRO weten, dat blij kens mededeling van ae zakelijke leider van het kwartet, de heer Norman Granz, deze niet akkoord ging met een optreden voor de Nederlandse televisie. De KRO-televisie heeft daarop ijlings gepoogd een gelijkwaardig en in het programma passend object in Neder land te vinden. Dit bleek echter op zo korte termijn niet meer mogelijk, zo dat getracht werd een reeds langer ge koesterd voornemen een populair Duits amusementsprogram a over te nemen te realiseren. Dankzij de wel willende medewerking van de Duitse en Oostenrijkse televisie is het gelukt. Het overnemen van de Frankenfeld's Show noodzaakte tegelijkertijd de andere programma-onderdelen, namelijk Jan Blaaser's „Zo zijn ze" en „Anno" uit te stellen. Het KRO-televisieprogramma wordt nu: 20.20 uur: Amusementsprogramma van Peter Frankenfeld uit het Stadt- Theater te Wenen; 21.40 uur: Hitch cock presenteert: „Toby". Aansluitend de epiloog door pater Leopold Ver hagen. Van Nelle bestellen Advertentie. Bonn grijpt in Discontoverhoging met een vol procent Krachtige afremming van Westduitse hoogconjunctuur (Van onze correspondent in Bonn) Op bepaald drastische wijze trachten de voor de financiecl-economische po litiek van de Bondsrepubliek verant woordelijke mannen thans de hoogcon junctuur in hun land af te remmen. Gisteren maakte de Centrale Bankraad te Frankfort aan de Main namelijk be kend, dat het disconto verhoogd zal worden met een vol procent van 3 tot 4 procent. Overige maatregelen komen erop neer dat de minimum reserves (zonder rente) van de banken bjj de Centrale Bank, de Bundesbank, verhoogd worden met 10 procent. Voorts Is men van plan medio november de kapitaalmarkt te belasten met een gedeelte van de reeds lang verwachte staatslening en wel met een bedrag van 250 miljoen Dnltse mark, vermoedelijk tegen een rente van 5.5 procent, waarmee het gebruikelijke type van 5 procent van de baan zal gaan. Men verwacht een stijging van de rente op de kapitaalmarkt tot 6 procent. Bundesbank-president Blessing en mi nister van Economische Zaken prof. Erhard beogen met deze maatregelen de volgende doeleinden: 1. ze zijn bezorgd over de stijgende prijzen en lonen van de laatste we ken, die weliswaar nog geen grote invloed hebben gehad op de consu mentenprijzen, maar er wordt toch reeds geklaagd, vooral in de levens middelensector, waar prijsstijging voorkomt ten gevolge van de droogte en daarmee gepaard gaande schaarste op de markt van agrarische pro- dukten; 2 Blessing en Erhard wijzen voorts op het steeds groter wordende aantal De groothandel verzette zich Na vinnig debat (Van onze Haagse redactie) Na een tamelijk vinnig debat heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten gisteren met 17 stemmen voor en 8 tegen besloten om deel te nemen aan het agrarisch marktonderzoek. Hieraan wordt ook door enige andere produktschappen deelgenomen. De groothandel verzette zich heftig tegen het voorstel. „Het visserijbedrijf heeft geen behoefte aan marktonderzoek. De afzet is geen probleem, maar de aanvoer", zei de heer Krab. De heer Wijnbelt voegde hieraan toe, dat de handel competent genoeg is om haar eigen boontjes te doppen. „Ik voel er niets voor om het marktonderzoek in handen te geven van een of andere ambtenaar, die geen verstand van vis heeft". De heer De Boon noemde dit als vertegenwoordiger van de werknemers een bekrompen standpunt. „Het gaat niet om vandaag, maar om morgen". gelijkheden aan, die er zijn voor de verdere ontwikkeling van het bedrijf. Dit wordt door vele grote bedrijven ter dege begrepen. De levensmiddelenbe- drijven, die toch heus niet met hun pradukten omhoog zitten, doen aan marktonderzoek. Zij denken aan mor gen. KWETSBARE MARKT Tegenover de opmerkingen van de groothandel, dat de afzet geen pro bleem is, maar de- vaak onregelmatige aanvoer van bijvoorbeeld kabeljauw en schelvis men noemde de bloeiende handel in tongen en schol als het be wijs stelde de heer De Boon, dat het zonder meer onverstandig is om het marktonderzoek van de hand te wijzen. De bloeiende handel in tongen en schol noemde hij een uiterst kwetsbare markt. „Als er een kink in de kabel komt, is het leed niet te overzien voor de grote vloot van kotters. Daarom dient men tijdig naar uitwijkmogelijk heden te zoeken, die bij het wegvallen van een markt benut kunnen wórden". Hij meende, dat de kosten voor aan sluiting er staat f.4000.voor het eerste jaar op de begroting geen on overkomelijke hindernis konden vor men. De heer Kok, die de zoetwatervisserij vertegenwoordigde, voelde alles voor het marktonderzoek. „De blei en de voorn brengen niets meer op. Wellicht vindt men hiervoor nieuwe markten". Het bezwaar van groothandel en re ders ging vooral tegen het feit, dat het hier deelneming aan een agrarisch marktonderzoek betreft. Men vreesde, dat het visserijbedrijf er dan wel eens bekaaid zou kunnen afkomen. Dit was ook de strekking van het betoog van de heer Pronk, die meende, dat men geen haast hoefde te maken met deze zaak. „Wanneer over een jaar of drie blijkt, dat het marktonderzoek nuttig is voor het visserijbedrijf, is er altijd wel een bureau te vinden, dat zich hiermee tegen betaling wil belasten". NIET ACHTERBLIJVEN Dvs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Produktschap, poogde met verma nende woorden de vrees van de handel voor diit marktonderzoek weg te nemen. „Dit onderzoek heeft niet de bedoeling om de handel te gaan verzorgen. Het moet het visserijbedrijf op de hoogte stellen van bijvoorbeeld de mogelijkhe den in het buitenland, de koopkracht en het prijsniveau". Men kan de afzet niet laten zweven, wanneer men door de vooruitgang van de techniek wel komt tot een verbetering van de sche pen. Het marktonderzoek geeft de mo- Rehabilitatie secretaris van Moerkapelle Het ambtenarengerecht te Rotterdam heeft gisteren een bij dit gerecht inge diend klaagschrift van de gemeentese cretaris van Moerkapelle, gegrond ver klaard. Deze was op 24 september van het vorige jaar geschorst door de ge meenteraad omdat hij door olaimstel ling op particuliere grond zijn eigen belangen zou hebben doen geldein bij de ontwikeling van uitbreidingsplannen in de gemeente. Met deze plannen was de secretaris uit hoofde van zijn functie op de hoogte. Op 23 januari 1959 besloot de gemeen teraad de schorsing op te heffen op grond van een rapport van een commis sie uit de raad, die de zaak onderzocht heeft. Aangezien de gemeentesecreta ris het met enkele overwegingen uit dit rapport niet eens was, heeft hij een klaagschrift ingediend bij het ambte narengerecht, dat nu gegrond ver klaard Is. Najaarsreis van smaldeel I Tijdens de najaarsreis van smaldeel I zal de bevelhebber der zeestrijdkrachten, vice-admiraal L. Brouwer gedurende de laatste week van oktober aan boord van Hr. Ms. kruiser De Ruyter enige oefe ningen ln smaldeelverband bijwonen. Daartoe zal de admiraal zich op 25 ok tober te Valencia inschepen. Op 31 okto ber daaraanvolgend zal hij te Gibraltar, aan welke plaats het smaldeel een ope rationeel bezoek zal brengen, debarkeren. Van Nelle bestellen Advertentie. opdrachten, die de industrie niet meer aan kan en waarvan het gevolg is, steeds langer wordende levertijden. Grote orders zijn ongetwijfeld ge plaatst in de verwachting van hogere prijzen in de nabije toekomst, vooral als er van de loonkant nu al nieuwe impulsen uitgaan 3. Zij wijzen tenslotte op de zeer ge spannen situatie op de Westduitse arbeidsmarkt, waar het werkloos heidspercentage tot onder de 1 pro cent is gedaald en waar het aantal openbetrekkingen, het aantal werk lozen verre overtreft. Deze drie punten bergen het gevaar in zich van een zogenaamde „boom periode", welke bij een snelle omme zwaai zou kunnen leiden tot voor de Duitse economie zeer onaangename ge volgen. Om de huidige hoogconjunctuur nu in normale banen te leiden, om zo genaamde „oververhitting „te bestrijden, ging de Centrale Bankraad nu tot de drastische maatregel over van een dis contoverhoging van niet minder dan 1 procent, nadat hij zeven weken geleden reeds was overgegaan tot een disconto verhoging van 23A tot 3 procent. VRIJDAG Leidsche Volkshuis: Jubileumsamen komst voor avondclubs. 7.30 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed olv. ds. J. Wlersma te Wassenaar mm.v. GIJs Reyns, hobo. 7.157.50 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond (af deling Centrum). Spr.: ds. G. Th. Rot huizen over Waarom is alles zo ongelijk verdeeld?" 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K .en O.-lezing „Men selijk leed in een wereld van sociale voor uitgang" door J. H. Elffers. 8 uur nam. Warmond: „De stad Rome". Le denvergadering Z.H.V. „Het Groene Kruis" 8 uur nam. Wassenaar: Huize Den Deyl. Bridgedrive t.b.v. padvindersgroep „Mon ties". 8 uur nam. ZATERDAG. Aula Sted. Gymnasium. Frulnlaan 15. Jeugdbljeenkomst Leldse Week voor Int. Samenwerking. Mr. Han6 Velu over „Jeugd aan weerszijden van het ijzeren gordijn". Met film. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Boerhaavezalen: Opening tentoonstel ling Kees Buurman en Bert Jonk door Sierk Schroder. 7 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 1011 uur voorm., bijbelstudie; 11 uur voorm. drs. Chr. van Westrenen van Huls ter Heide. Halte Posthof H.T.M.: Paddestoelenex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 1.26 uur nam. Leidsche Volkshuis: Tentoonstelling van activiteiten 210 uur nam. Prytaneum: Dansavond Ver. van Gere- patrieerden voor Lelden en Omstreken. 8 uur nam. BINNENLAND Het m.s. „Willemstad" van de KNSM met aan boord militairen van de derde Surlname-compagnie van de Kon. Land macht, zal onvoorziene omstandigheden voorbehouden, morgen te omstreeks 18.00 uur uit Paramaribo te Amsterdam aan komen. De ontscheping aan de Surlname- kade zal direct na aankomst aanvangen. Het hoofdbestuur van de „Chalne des Rotisseurs" zal op 31 oktober in het Kurhaus te Scheveningen, in aanwezigheid van Nederlandse en buitenlandse baljuws en waardigheidsbekleders, officieel nieuwe leden inwijden. De Commissaris van de Koningin ln Zuid-Holland, mr. J. Klasesz, zal hierbij aanwezig zijn. Het ln de nacht van woensdag op donderdag deze week bij Urk gestrande schip „Het Iedaal" is door drie sleepboten van Goedkoops Bergingsbedrijf uit Am sterdam vannacht vlot gesleept en in de Urkerhaven gebracht. De lading kalimest behoefde daarbij niet te worden gelost. Het schip ls onbeschadigd. De Utrechtse vioolbouwer Otto Stam, heeft van de Italiaanse vloolbouwersbond een zilveren medaille ontvangen voor zijn Inzending op een concours-tentoonstel ling van violen. Deze expositie, die uit sluitend aan altviolen was gewijd, is in de derde week van september gehouden in de Italiaanse stad Ascoli-Pioeno. Er waren 135 deelnemers uit 17 landen. Uit een onderzoek is gebleken dat er geen misdrijf ln het spel is bij de dood van de 27-Jarige verpleeghulp uit Nijkerk, die ln een sloot langs de nieuwe weg Zwolle-Wezep levenloos werd aangetrof fen. De vrouw, die aanzwaarmoedigheld leed .heeft waarschijnlijk een te grote do sis van een slaapmiddel of een kalmerend middel ingenomen. Daardoor versuft, zou zij te water zijn geraakt en verdronken. De grootste overdekte ruimte van Nederland zal in Leeuwarden verrijzen. Het zal de veemarkthal zijn, die de totale oppervlakte van 33.000 m2 zal overkap pen. De hal zal bestaan uit een moderne staalconstructie met vrij grote overspan ningen en gefundeerd op gewapend beton- palen van 19 20 meter. Burgemeester en Wethouders van Leeuwarden hebben de gemeenteraad voorgesteld tien miljoen beschikbaar te stellen voor de totale be bouwing van de nieuwe veemarkt, waar van de terrelnaanleg al ver 18 gevorderd» Een woordvoerder van de rederij Fred Olsen te Oslo heeft bekend gemaakt, dat zijn maatschappij het Nederlands- Noorse plan voor een veerdienst tussen Noorwegen (Kristiansand) en Nederland (Delfzijl) wegens „de geringe winstmoge lijkheden totaal verwerpt". BUITENLAND. Ongeveer 150.000 mensen in de zui delijke Mexicaanse staat Tabasco lijden gebrek door de overstromingen, die zich verleden week hebben voorgedaan van de rivier de GrJJalva Volgens de laatste be richten zou het water thans zakken, doch volgens het Mexicaanse Meteorologische Instituut zijn er weer nieuwe regens op komst op de zuidoostelijke punt van het schiereiland Yucatan. Eisenhower zei gisteren op zijn pers conferentie dat hij griep had toen hij op 30 september met vakantie naar Califor- nië ging. Circa drie Jaar geleden had hij bronchitis gekregen en die bronchitis is zijns inziens chronisch geworden. De Sovjetrussische afgevaardigde Ar- kadef heeft ln de Economische Commis sie van de V.N.-assemblee de klacht ge uit, dat de V.N. te weinig Sovjet-deskun digen betrekken bij de hulp aan de onder ontwikkelde gebieden. In 1958 leverden de V.S., Engeland, Frankrijk en Neder land 1.060 van de 2 400 deskundigen die de V.N. aan het werk had, doch er waren slechts 40 Sovjet-deskundigen ingescha keld. aldus Arkadef. Hij verwierp het ar gument dat de Sovjet-deskundigen niet gebruikt konden worden wegens taalmoei lijkheden, de Sovjet-Unie heeft herhaal delijk aangeboden op eigen kosten tolken mee te sturen, zei hij. De burgemeester van West-Berlijn Willy Brandt, en de drie Westelijke bevel hebbers in de stad hebben donderdag be sloten dat zij niet zullen toestaan dat Oostduitse vlaggen op de Westberlijnse bovengrondse spoorwegstations worden ge hesen. Dit ls uit Westelijke bron verno men. Een vraag of dit betekent dat de Westberlijnse politie opdracht zou krijgen de vlaggen neer te halen, beantwoordde een zegsman bevestigend. Nicaragua heeft bij Honduras gepro testeerd tegen, wat genoemd wordt, een Inval van ongeveer honderd revolutionai ren uit Honduras in Nicaragua, aldus is gisteren te Tegucigalpa, de hoofdstad van Honduras, vernomen. Honduras heeft het protest van de hand gewezen en erop ge wezen dat het Jegens de gebeurtenissen in Nicaragua neutraliteit in acht neemt. De regering van Honduras heelt de grens met Nicaragua gesloten en afdelingen In fanterie naar het grensgebied) gezonden voor patroullledlensten. Gisteren is in Helsinki een nieuwe handelsovereenkomst getekend tussen Fin land en de Sovjet-Unie. In deze overeen komst worden de handelsbetrekkingen tussen beide landen voor de periode van 1961 tot 1965 vastgelegd. De overeenkomst voorziet in een lichte uitbreiding van de wederzijdse handel. Over de detailrege lingen zal elk Jaar ln genoemde periode nader worden onderhandeld. Vier toeristen, twee Fransen en twee Amerikanen zijn met hun Egyptische gids reeds sedert Juli zoek in de Nubische woestijn tussen Assoean en Khartoem. Al weken lang zoeken de Egyptische en Soe- danese politie o.a. met helikopters naar de twee auto's die uit Assoean naar Soe dan vertrokken een afstand van een 400 km. en waarvan men sedertdien niets meer vernomen heeft. Bij de grens post Wadi Haifa zijn de reizigers niet ge zien. Men vreest dat het gezelschap in de woestijn is verdwaald of vastgelopen en van honger en dorst ls omgekomen. Men zou hen echter nog niet vermist heb ben als de familie van de gids geen alarm geslagen had. De Russische regering hoopt deze week te Washington een koopcontract te ondertekenen voor drie Amerikaanse hef- schroefvliegtuigen, zoals Elsenhower op zijn dienstreizen gebruikt. Met de aan koop van deze luxueuze hefschroefvlieg- tuigen die over een zeer moderne outil lage beschikken is een bedrag van vier miljoen gemoeid. Volgens Russische geleerden ont vangt het Zuidpoolgebied tengevolge van de geringe bewolking meer zonne-energie dan welke plaats ook ter wereld. Dit heeft men vastgesteld, na drie Russische Zuid- poolexpedities. De communistlsch-Ohlnese pers heeft gisteren door middel van spotprenten kritiek geoefend op het debat in de Alge mene Vergadering over de kwestle-Tibet. Het voornaamste partij-orgaan het „Volks dagblad". publiceerde een prent met een ziekenhuisbed met een kaart „koude oor log". waarop een sterke aflopende curve te zien is. Een arts, die op de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Herter Hikt, roept „een stimulerend middel, vltig". Een andere dokter komt aansnellen met een injectiespuit met het opschrift „bespreking van de kwestie-Tlbet. De Russische componist Dmitri Sjos- takowltsj ls gisteren uit Moskou naar de Verenigde Staten vertrokken, aan het hoofd van een delegatie van Russische componisten. De componisten blijven een maand in de Verenigde Staten. Zij heb ben partituren van nieuwe Russische mu ziek b^ zich. z Rivella ook suikervrij? De Ideale drank voor diabetici en voor hen die slank willen blijven. slechts 14 kcal. per Hesje van 240 cc. goedgekeurd door de N.V.S. Lage prijs: 32 cf. Lét op het blauwe etiket jttid&U dan andeïi m EEN FR1ESCHE VLAG. DOMO PRODUCT I DE RIVELL A-GLAZEN -ACTIE GAAT DOOR! Blijft dus doorsparen. Van 1 november a.s. af, zijn de RIVELLA-glazen gratis verkrijgbaar tegen inlevering van 50 punten. De letter E van het etiket van de grote gezinsfles (3/4 Itr.) heeft een waarde van 2 punten en de E van hef normale flesje (1/4 Ifr.) 1 punt. Opzenden in gesloten envelop: Postbus 345, Leeuwarden. VOOR HEDENAVOND NCRV.: 18.00 Gram. 18.20 De hangmat. 18.50 Regerlngsuitz.: Serie: Plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. II. Spreker: Prof. dr. R. A. M. Bergman, Directeur van de Afdeling Cul turele en Physlsche Anthropologie. On derwerp: Wat is anthropologie? 19.00 Nws. en Weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoorsp. 20.30 Ork., koor en sol. 21.40 Kunstrubriek. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Muzikale caus. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II (298 m.). VARA.: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Liohte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Jazzmuz. VPRO.: 19.30 Geloven in deze tijd, caus. 19.45 VPRO.-nws. 20.00 Nws. 20.05 Be kende geluiden, caus. 20.10 De dichteres Héléne Swarth, caus. 22.20 Voordr. 20.35 De wereld vergadert, caus. 20.45 Gods dienst en wereld, caus. VARA.: 21.00 Quiz. 21.25 De stilte laat zich zoeken, klankb. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO.: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA.: 23.00 Soc. nws. in Espe ranto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muz. causerieën. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS.: 20.00 Weekjourn. VARA.: 20.30 Cabaret. 20.45 Anders dan anderen. Van Nelle bestellen I Advertentie. VOOR ZATERDAG 24 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. kind. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overwegingen. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. hulsvrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.25 Pontificale hoogmis. 12.15 Schouwburg: „Tot Ieders Genoegen" speelt „Edidle kon niet blijven". 8 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. Ir. T. Pool. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Je hovah's getuigen „Zullen vele thans le vende mensen nimmer sterven?" 4 uur nam; Wachttorenstudie Jehovah's getui gen 5 uur nam. LuxortheaterZondagmorgenbijeen komst Bijz. Kerkewerk: „De vrouw in en buitenshuls". 10.30 uur voorm. „Ons Centrum" (Hooigracht 84)Huma nistisch Verbond. Spr. de heer C. H. Schonk „Er ls toch iets". 10.30 uur voorm. Volkshuis: Poppentheater Harlekijn speelt „De toverfontein". 3 uur nam. Burgerzaal Stadhuis: Slotbijeenkomst Leidse Week voor Int. Samenwerking. Spreker dr. C. L. Patijn. 8 uur nam. Clubgebouw OosterkwartierVoorlich tingsavond „Het Groene Kruis". Spr. W. P. Droog over „Vijftig jaar gezondheids zorg". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Ned. Reisver- eniging. Film „Zomerweelde in de ber gen". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning .12.501.20 uur nam. Den Burcht: Leldse Assurantieclub. Spr. M. Frultema over de Alg. Weduwen- en Wezenwet. 8 uur nam. Rapenburg 61: Ned. Ver. „Expoge". Spr. mr. P. J. Iaenburg, „Ervaringen van een Afrikareis". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. P. H. Pott over „Tibet". 8 u. nam. St.-Antoniusclubhuis: Balletavond leer lingen Corry de Wekker t.b.v. Leids Die renasiel. 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K. en O. Kon. Vlaamse Schouwburg „Het dagboek van Anne Frank". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Jozef Cantré (tot 9 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en '2 4 Zon- en feestdagen 24 uur Van 16 okt. tot en met 4 nov.: Mu seum voor Volkenkunde (Steenstraat la): Tentoonstelling vluchtelingenprobleem „Ontheemd maar ongebroken". Óp werk dagen van 104 uur; 's zondags van 14 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: "Room at the top". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Moutarde van Soaansee". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lttxor: "The third man". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De nacht der vrijgezellen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zater dag: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tot de revolvers zwegen.. 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Stella's sleutels". AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apotheek Van Drlesum, Mare 1Ï0, tel. 20406. BfJ geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelcfoon 22222, Gram. (12.3012.33 Land- en tuinb.me- ded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Van Nelle bestellen 1 Advertentie Metropole ork. en soliste. 15.30 V. d. Jeugd 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. oc tet. 16.50 Lichamelijke opvoeding en sport, caus. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Radiophilharm. ork. en soliste. 20.20 Lichtbaken, caus. 20.30 Quiz. 21.10 Pol. caus. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong oud eeuwig. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA:7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Lichte muz. en rep. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Op reis door de wereld, caus. 10.30 Herhalingen uit verschillende programma's. 11.35 Kamermuz. 12.00 Lich te muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hits aan de spits. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 13.40 Sportnws. VARA: 14.10 V. d. leugd. 14.45 Gram. 14.55 Van de wieg tot het graf, vragen beantw. 15.10 Lichte muz. 15.35 Dr. Za- menhof zijn leven en werk, lezing. 15.50 Radlokamerork. en soliste. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Week journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Plano- spel. 18.30 Muziekkiosk. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Dag der Ver. Na ties. ork. conc. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Wie is het?, quiz. 21.40 De Z 69, hoorsp. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.25 Dansmuz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.0017.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Anno, Journ. uit 1916. 20.35 Gevar. progr. 21.05 Jazzmuz.. 21.25 Film- progr. 21.50 Epiloog. Van Nelle bestellen l Advertentie BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.30 Rep. 13.00 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 16.10 Lichte muz. 17.10 Boekbespr. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportuitsl. 19.45 Gevar. muz. 20.30 Interviews .21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondge beden. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.45 Conc. t.g.v. de Ver. Naties. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 nws.) 13.00 Vragenbeantw. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 Sport- progr. 14.10 Gram. 14.45 Filmprogr. 15.10 Onbekend. 18.00 Sportrep. 19.00 Gltaar- muz. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbal .20.30 Nws. en gevar. progr. v. d. jeugd. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Idem. 22.45 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Hammondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 14.30 Gram. 15.30 Gewijde muz 17.30 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.15 Ge var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.40 Ka mermuz. 15.45 Ork. conc. 17.15 Russian et Ludmllla. opera v. Glinka. (I. d. pauze: Nws.) 21.15 Hoorsp. 23.45 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. ;^24 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleldoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonspel. 15.15 Vrol. muz. 15.45 Accordeonspel (verv.) 16.00 Gevar. muz. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Gram. 17.30 Vlaamse muz. 17.45 Engelse les. 18.00 Ork. conc. en koor. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 22 00 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gevar. muz. 484 m. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 18.53 Gram. 19.10 Idem. 19 30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) a 85? SS 2® B 23 li. a ïs Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngeo Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mall or ca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regenbul licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt licht bew. sneeuw zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. licht bew. mist mist mist zwaar bew. zwaar bew. half bew. licht bew. onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. regen onbewolkt zwaar bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zw 4 15 6 0.4 w 8 14 12 2 wzw 2 15 8 1 wnw 4 15 11 0 w 2 15 6 4 zw 2 16 4 0 zzw 2 15 6 2 wzw 2 15 5 1 zzw 4 15 6 0.3 nno 10 0-8 3 n 4 6 11 zzo 2 8 2 4 nnw 6 12 6 4 zzw 2 12 4 0 w.stll 16 4 0 zzw 2 17 5 0.1 wnw 1 14 4 1 w.stll 17 3 0.2 no 2 13 10 2 nw 5 14 12 0 nnw 5 21 14 0 wnw 8 13 8 8 wzw 4 15 6 1 w 7 13 6 2 ozo 1 12 3 3 ono 6 14 7 0 no 4 16 12 0 wnw 1016 8 0.2 w - - wzw 3 19 10 w.stll 28 11 no 2 23 11 ono 1 19 13 nno 5 20 10 o 4 22 15 nno 6 24 14

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2