U»T HOUT, U DIACONESSENHUIS *-<MJ Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 23 oktober 1959 Vierde blad no. 29880 m'- rr Het is moeilijk in Leiden weilana met vredig grazende koeien te vin den, aan de rand van in gouden herfstkleuren pronkend bos. Asfalt en baksteen hebben dat alles vrij wel geheel verdrongen. Toch zijn er nog zulke plekjes. En in een van die schaarse stukjes natuur heerst nu een drukke bouwbedrijvigheid. En terwijl anders betreurd moet worden, dat wéér zo n stukje groen verloren gaat, gunt men de nieuw bouw waar het hier over gaat dit plekje groen, deze entourage van rust van harte. Aan de rand van de Leid se Hout verrijst uit hout, ijzer en beton het machtige nieuwe Leid- se Diaconessenhuis, de realisatie van plannen, die in eerste vorm reeds voor de oorlog gestalte kre gen. In enkele foto's hebben wij ge tracht een beeld te geven van dit groeiende nieuwe Diaconessenhuis. waarvan een deel reeds als een toren uit het weiland oprijst, ter wijl de rest nog als een langgerek te puzzel van hout, ijzer en beton nauwelijks boven het landschap is opgerezen. De foto rechts in de kop toont een overzicht van het com plex, links boven geeft een mach tige kraan duidelijk weer, dat er nog heel wat op stapel staat voor de hogere regionen. Links in het midden van de pagina een kijkje in de centrale hal van het enorme zus terhuis. dat reeds tot grote hoogte is opgetrokken en het landschap in de omgeving beheerst. De foto rechts op halve hoogte van de pag. toont de gevel van dit zusterhuis, nu nog een wat luchtig spel van be ton- omlijste gaten. Links onder een goed beeld van de wirwar van hout, ijzer en beton, waaruit uiteindelijk het gebouw tevoorschijn komt. Deze foto werd genomen op de vloer van het voorste deel van het hoofdgebouw. In dit deel (aan de Houtlaanzij- de) worden de poliklinieken en an dere ruimten voor niet-interne ver pleging gebouwd. Op de achter grond de reeds hoger opgetrokken verbinding naar het daarachter ge legen tweede hoofdgebouw voor de interne patiënten. Rechts onder aan de pagina een blik op het toren-zusterhuis langs de stellages van de bouw van het grotere broertje, het flatgebouw van de Academische woonwijk tus sen Boerhaavelaan en Mariënpoel- Straat. (Foto's Leidsch Dagblad «Wj

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 15