Bouw van een openbare, r.-k. en clir. kleuterschool en r.-k. meisjeslyceum Pyama's Gave voorstelling van sterk stuk van Amerikaanse schrijver Gibson DISCUS-HONDEBROOD Peek&Cloppenburg Uitbreiding openbare school Damlaan met gymnastieklokaal Ongeoorloofd overwerk en vervalsing van werkkaart Andrea Domburg en Guus Herinus brachten vlekkeloze opvoering van een ragfijne dialoog Wasmachines vanaf 135,- Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 2(J oktober 1959 Tweede blad no. 29877 Voorstellen aan Leidse raad Indien de Leidse raad maandagmiddag a.s. akkoord gaat met de voorstellen van B. en W. dan zullen er drie kleuterscholen een openbare in de Roodenburgerstraat, een christelijke aan de Ant. Duycklaan en een r.-k. nabij de Timorstraat worden gebouwd, kan ook de voorgenomen bouw van een r.-k. meisjeslyceum in het Hout- kwartier worden gerealiseerd en wordt de openbare school aan de Damlaan uitgebreid met een gymnastieklokaal. Zoals bekend besloot de raad reeds eerder tot het overnemen van de in het gebouw der openbare school voor g.l.o. aan de I.orentzkade gehuisveste bijzondere kleuterschool, uitgaande van de Vereniging voor Voorbereidend Onderwijs. Bij deze overname kwam de gemeente tevens in het bezit van een aan die vereniging afgegeven ur gentieverklaring voor de bouw van een kleuterschool met vier lokalen. Teneinde de openbare kleuterschool Lorentzkade, waarvan thans twee klassen in het gebouw aan de Lorentz kade zijn gehuisvest en één klasse tijdelijk in het voormalige Israëli- tiesch Weeshuis aan de Roodenbur gerstraat is ondergebracht, definitief te kunnen huisvesten hebben B. en W. een plan doen ontwerpen voor de bouw van een school op een terrein aan de Roodenburgerstraat. Het plan omvat drie leslokalen, een speellokaal, een personeelskamer, een bergplaats voor leermiddelen en een kleine hal, benevens de nodige toiletten en garderobes. De totale kosten van de bouw en in richting worden op f 303.000.— geraamd. In dit bedrag is f 64.000.begrepen voor het terrein f 9795 voor meubilering en stoffering .f 6900.— voor speel- en ontwikkelingsmateriaal en f2600.— voor decoratieve aankleding van het ge bouw. B. en W. hebben de minister van Onderwijs, K. en W. verzocht de finan ciering van het objeot mogelijk te ma ken. PROT. CHR. KLEUTERSCHOOL. Bij raadsbesluit van 26 augustus 1957, werd aan het bestuur van de Stichting voor Christelijke Kleuterscholen te Lei den en Oegstgeest medewerking ver leend voor de stichting van een kleu terschool met twee lokalen aan de An- tonie Duycklaan. De totale kosten van de stichting der school worden geraamd op f 185.700.— Aangezien de geraamde grondkosten (f42.490) reeds beschikbaar werden ge steld stellen B. en W. thans voor het nodige krediet voor de bouw en inrich ting der school te verlenen .Hiermede is naar raming een bedrag van f 185.700.— f42.490.f143.210,gemoeid. Bij de minister van Onderwijs K. en W. is een aanvrage ingediend om de finan ciering van de bouw der school moge lijk te maken. R.-K. KLEUTERSCHOOL NABIJ TIMORSTRAAT. Bij raadsbesluit van 14 oktober 1957, werd aan het bestuur van de Stich ting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden medewerking verleend voor de stichting van een kleuterschool aan de Timorstraat. B. en W. wensen thans het nodige krediet voor de bouw der school en de overige inrichting beschikbaar te stel len. Naar raming is hiermede een be drag gemoeid van f154.500. Ook voor deze bouw is de minister van Onderwijs, K. en W. verzocht de financieringsmid delen te verschaffen. R.-K. MEISJESLYCEUM. In verband met de voorgenomen bouw ter plaatse van een rooms-katholiek meisjes-lyceum St.-Agnes-lvceum) heeft de Stichting Rooms-Katholieke scholen verzocht van de gemeente te mogen kopen het perceel bouwterrein, groot plm. 9950 m2, gelegen in het uit breidingsplan. „Houtkwartier-Noord". Met adressante is overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijs van f 32.50 per m2. Tegen deze verkoop be staat naar de mening van het college geen bezwaar. BOUW GYMNASTIEKLOKAAL. Op 8 juli 1957 besloot de raad de openbare school voor g.l.o. aan de Dam laan uit te breiden met een gymnastiek lokaal en voor de bouw en inrichting van dit lokaal een krediet beschikbaar te stellen van 1227.600.—. Voor zover het besluit de uitbreiding van de school betreft .verleenden Ged. Staten daar aan hun goedkeuring. Evenwel maakte dit college bezwaar tegen de desbetref- iende begrotingswijzigingen, in verband waarmede het krediet van de begroting werd afgevoerd. Gelet op de dringende behoefte aan ruimte voor het gymnastiekonderwijs van de leerlingen der vier in het Plorskwartier gevestigde scholen, die aldaar niet over een gymnastieklo kaal beschikken, en op het feit, dat het lokaal ook voor de sportbeoefening buiten schoolverband nodig is, zijn B. en W. van oordeel, dat de bouw daarvan zeer urgent is en dat hier- cT"eu?:het nod|e« van I ~~7.600.dient te worden verleend. Zij hebben de minister van Onder- ,K- ei? w- verzocht de financiering vam het objeot mogelijk te maken. TWEE STATIONCARS VOOR POLITIE. Sinds mei 1956 zijn bij de politie in gebruik twee stationcars UD 59-54 en r 59-55. Deze surveillancewagens, welke ieder meer dian 100.000 km. hebben gelopen, vertonen thans ernstige gebre ken. Een ingesteld onderzoek heeft uit gewezen, dat het, gezien de kosten, niet verantwoord is tot revisie over te gaan. In verband hiermede verdient het aan beveling beide auto's te vervangen door twee nieuwe stationcars. De mobilo- looninstallaties van de oude wagens Kunnen op de nieuwe auto's worden ge monteerd. Het voor deze aankoop benodigde kre diet bedraagt f 17.185 Voorts komen in deze zitting de vol gende voorstellen aan de orde: de aan koop van het perceel Waardgracht 63 (f2.275). een herziening c.q. vaststel ling van een uitbreidingsplan voor het noord-westelijke deel der gemeente, het aangaan van een 41/2% geldlening ad f 236.000 t.b.v. het treffen van bouwkun dige voorzieningen en aan te schaffen inventaris voor de Gem. Be drijfs tech nische School, het vaststellen van een vergoeding in de kosten voor de belo ning van vakonderwijzers aan de bij zondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. over 1955, het aanschaffen van meubilair t.b.v. de r.-k. school voor v.g.l.o. aan de Boommarkt en idem van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de r.-k. school voor v.g.l.o. aan de Pelikaanstraat. BENOEMINGEN. B. en W. stellen voor om alsnog met ingang van 1 september 1959. tot weder- opzeggens. doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1959-1960, aan te wijzen: I. mej. dr. A. M. M. Smit tot tijdelijk rector van het gymnasium en II. dr. G. Kuperus tot tijdelijk conrector van het gymnasium, idem met ingang van 1 ok tober 1959, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1959—1960 ,te benoemen aan het Rem brand t-lyceum: a. mej. C. Pieterse tot tijdelijk lerares in de Franse taal en let terkunde; b. mej. H. H. van Boven tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde; c. mevr. J. W. J. Lots ij tot tijdelijk lerares in de Duitse taal en letterkunde. idem mej. A. Lautenbach tot kleuteronderwijzeres aan de Dr van Voorthuysenschool. SAMENSTELLING RAAD VAN BEHEER SPORTSTICHTING In de Raad van Beheer van de Sport stichting is door periodieke aftreding van leden een zestal vacatures ontstaan. Ter voorziening in deze vacatures bie den B. en W. de raad, nadat voor zover nodig met de desbetreffende organisaties overleg is gepleegd, de volgende aanbe- velingen aan: a. 1. H. J. Labordus, te Leiden; 2. A. de Vink, te Leiden, namens de Turnkring Leiden en Omstreken van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond; b. 1. J. van Egmond, te Leiden; 2. J. A. v. Elburg, te Leiden, namens de afdeling Leiden van de Ned. Volleybal Bond; c. 1. mr. J. W. Janssen, Rijnsburgerweg 20; 2. J. C. Mulder, te Oegstgeest, namens de Kring Leiden van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond; d. 1. F. T. M. Zilveren- tant, te Leiden; 2. D. Ottevanger, te Leiden, namens de gezamenlijke Leidse Protestants-Christelijke sportverenigin gen; e. 1. W. P. Leenen, te Leiden; 2. A. J. Kallenberg, te Leiden, namens de verenigingen van leraren en onderwij zers, die hier ter stede op het terrein van de lichamelijke oefening werkzaam zijn; en f. de heer L. J. F. van Leeu wen, te Leiden, als lid, geen vertegen woordiger van een sportorganisatie. Voorts zijn in de Raad van Beheer va catures ontstaan door het aftreden van g. de vertegenwoordiger van de Leidse wielersportverenigingen; h. de vertegen woordiger van de afd. Leiden van de Kon. Ned. Atletiek Unie; i. de vertegen woordiger van de Leidse sportverenigin gen, aangesloten bij de Ned. Culturele Sportbond. Na overleg met de desbetreffende or ganisaties doen B. en W. de volgende voordracht: g. 1. J. van der Leek, te Leiden; 2. J. Riethoven, te Leiden, na mens de Leidse wielersportverenigingen; h. 1. C. J. van der Wilk, te Leiden; 2. J. Labordus, te Leiden, namens de afd. Leiden van de Kon. Ned. Atletiek Unie en i. C. van Zijp, te Leiden, namens de Leidse sportverenigingen, aangesloten bij de Ned. Culturele Sportbond. het beste Alléén verkrijgbaar bij: Firma Vlieland NIEUWE RIJN 50 Voor de Leidse kantonrechter Zowel bij de ochtendzitting van kantonrechter mr. R. de Bryn als by de mid dagzitting van plaatsvervangend kantonrechter, mr. W. de Koning, liet een opvallend groot aantal verdachten verstek gaan en deed zich het ongewone ver schijnsel voor, dat de magistraten ver op het tijdschema vóór waren en menige verdachte, die te vroeg arriveerde, meteen voor de balie kon komen. Het aantal zaken, dat kon worden behandeld, droeg voor het merendeel het stempel „pech- zaak". Zo had een 60-jarige automobilist uit Lisse pech, toen hij op 1 juli per auto het stoplicht aan het Haagse Schouw negeerde en zijn kentekennummer werd genoteerd. Doordat verbalisant t.a.v. de juiste datum der overtreding een fout had gemaakt, meende de automobilist vrijuit te gaan omdat hij op die datum niet ter plaatse was geweest. De juiste datum werd echter onomstotelijk vast gesteld en de overtreder had dus „pech" want conform de eis werd hij veroor deeld tot f 30.boete subs. 6 dagen. Een 44-jarige Leidenaar sloeg met zijn motorcarriër op de Hoge Rijndijk rechtsaf en verleende geen voorrang aan een bromfietser. Een botsing volgde en de schade bedroeg f. 136. „Ik heb de schade direct betaald, dus waarom moet ik nu hier nog voorko men. Alles was toch in orde?" aldus de man. Het ging echter om de overtre ding, die hij had begaan en daar be greep hij niet alles van. Betaald is be taald. Nu had hij „pech", want hy zal bovendien nog f.20 boete subs 6 dagen moeten opbrengen. De eis was f. 10 hoger. Een 61-jarige automobiliste uit Den Haag reed met haar auto tegen een motorrijwiel aan, dat in een file voor het stoplicht stond te wachten. De aan rijding was onbeduidend, aldus ver dachte. „Mijn auto gaf de motor slechts „een zoentje" en ik heb de schade direct be taald". Dat de duo-passagiere van de motor werd geduwd en ten val kwam, was te verwaarlozen, aldus verklaarde ze, want het had erger kunnen zijn. De officier eiste desondanks f.25 boete subs 5 dagen. Een 21-jarige schoorsteenbouwer had destijds een verkeersovertreding begaan en trad in militair uniform voor de balie. Hij beriep zich erop, dat hij mili tair was en dus hier niet berecht kon worden, 's Morgens had hij een des betreffende brief van zijn commandant op de griffie afgegeven. „U was destijds al in militaire dienst, waarom heeft U dat niet tegen de verbalisant gezegd. Nu komt U, na veel moeite en kosten, met uw verklaring", aldus de officier. Ja, hij was destijds in burger en vergat het tegen de ver balisant te zeggen. Hét behoeft geen betoog, dat de ma gistraten de handelswijze van deze jongeman niet erg konden waarderen. Zijn zaak zal nu moeten dienen voor het militaire gerechtshof, waar zijn „vergeetachtigheid' nog wel nader ter sprake zal komen. Een 23-jarige Leidse dame had „pech", want kort nadat zij een auto had gehuurd verleende zy geen voor rang op de Breestraat cn veroor zaakte nogal wat schade. De officier eiste f. 30 subs 6 dagen. Nogal veel, vond ze, want zij was de f. 100 waar borgsom voor de huurauto ook kwijt. Het vonnis werd f.20 subs 5 dagen. Overwerk Een 30-jarige directeur moest terecht staan omdat hij een lid van het per soneel zonder daai'toe vergunning te hebben, had laten overwerken en bo vendien op de werkkaart onjuiste tijden had ingevuld. De gemachtigde van verd. voerde aan, dat het hier een centrifu- gist betrof en deze mensen zeer schaars zijn. By grote drukte moeten zij nogal eens overwerken, hetgeen dan ook ge schiedt met volle instemming van het personeel. De officier eiste f.20 boete Slipgevaar! Het schijnt dat de weggebruikers door de lange droogte vergeten hebben, dat een weg na enige re gen wel eens spiegelglad kan zijn. Dit concludeert men als men de indrukwekkende lijst van sliponge vallen ziet, die de Leidse politie sinds de eerste regendroppels in het afgelopen weekeinde, heeft op gemaakt. Bij de meeste ongevallen bleef de schade uitsluitend beperkt tot materiële, doch in enkele geval len was er ook persoonlijk letsel na een onaangename kennismaking met het gladde asfalt of de keien. Vyf auto's schoten bij het rem men door en botsten tegen andere auto's op. Op de kruising Lage RijndijkHerensingel slipte gister morgen een 38-jarige hulpbesteller bij de PTT met zijn bromfiets en brak zijn rechteronderbeen. Gister middag slipte op het Kort Rapen burg de 34-jarige legerpredikant. majoor J. Bos, met zijn fiets en brak een enkel. Een iets ernstiger ongeval, ook als gevolg van plaat selijke gladheid, had vannacht om streeks een uur plaats op de Haag- weg. Een personenauto, bestuurd door een veertigjarige inwoner van Hazerswoude slipte over het gladde wegdek, sloeg over de kop en kwam tegen een andere auto tot stilstand. De chauffeur bleef ongedeerd, doch drie andere inzittenden liepen schaafwonden op, terwijl één van hen over inwendige pijnen klaagde. elke woensdag Pfjlf jongens- Uji markt 0 warme kwaliteit keperflanel, w*\) royaal model, candy stripe garnering, speciale prijs k- (kleine stijging per maat) Rotterdams Toneel: Twee op de trip Passend decor van de Wener Niedermoser De tweede abonnementsvoorstelling bracht het Rotterdams Toneel gister avond in de Leidse Schouwburg met: „Twee op de wip", een toneelspel in drie bedrijven (8 taferelen) van de tot nog toe hier te lande nog weinig of niet be kende Amerikaanse schrijver William Gibson. Deze auteur, van wie wy hopen nog meer te zien, werd in 1914 geboren in de Bronx, een bekende volksbuurt in New York. Hij was na zijn studietijd, waarin hij alleen belangstelling voor de Engelse letterkunde had, achtereenvol gens werkzaam als pianist, kelner, kan toorbediende en bode op een bank. Dit weerhield hem niet zich sinds 1933 aan de letteren te wijden: in 1948 werd zijn eerste gedichtenbundel uitgegeven. Daar op volgde zijn eerste roman. „The Cob web" (Het spinneweb, kennelijk bedoeld als symbool van broosheid en tederheid) die door Metro-Goldwyn-Mayer werd verfilmd. Zijn televisiespel „The Mirack Worker" werd bekroond met een prijs voor litteratuur. Voorts schreef hij vijf toneelwerken, maar eerst met „Twee op de wip" maakte hij naam. Het loopt se dert de première op 16 januari 1958 nog steeds op Broadway en werd inmiddels in Londen, Parijs, Wenen en in Duits land met groot succes opgevoerd. Gibson's loopbaan wijst op een grote mate van geestkracht en zelf- Ad verten tie Fa. DUSOSWA Leiden subs 4 dagen voor het ongeoorloofde overwerk, maar achtte de vervalsing van de werkkaart bijzonder ernstig en eiste daarvoor f60 boete subs 10 da gen. De kantonrechter wilde dit keer nog rekening houden met de moeilijk heden in het bedrijf en vonniste met resp. f. 10 subs 2 dagen en f30 subs. 6 dagen. Op Schiphol vertoefde gisteren korte tijd de uit Rusland uitgewe zen Amerikaanse diplomaat Russell Langelle met zijn familie op door tocht naar zijn vaderland. vertrouwen, welke elementen hij prachtig verwerkt heeft in de ka rakters van Jerry Ryan, een advo caat uit de beste kringen der pro vincie, en Gittel Mosca, een volks kind uit de Bronx, de „twee op de wip" die al slingerend en balance rend, de enig juiste oplossing weten te vinden. Jerry is gehuwd met de dochter van een in de provincie gevestigde, zeer goed gesitueerde advocaat, die hem in zijn praktijk heeft opgenomen. Hy behoeft niet te werken, maar hij werkt. Zijn vrouw begrijpt dat niet, ziet zichzelf en hem als: „Luxe paardjes". Gaandeweg bemerkt hij dat ook zyn schoonvader het best zonder zyn werk kracht kan stellen. Zijn gehele wezen komt er tegen in opstand. „Ik wil", barst hij uit tegen zijn vrouw, „dat men mij nodig heeft, je vader mijn werkkracht in zijn praktijk, jij mijn zorg en verant woordelijkheid voor je maatschappelijk bestaan". Het ontbreken van begrip bij zyn vrouw brengt de verwijdering en tenslotte het besluit om te scheiden. Hij vertrekt naar New York, voelt zich daar hopeloos eenzaam, en komt in die ge moedstoestand in aanraking met Gittel Mosca, een mislukt danseresje met een dubieuze levenswandel. In een roes vinden zij elkaar In Gittel Mosca ontluikt de grote lief de, maar Jerry's belangstelling voor dit in feite onbevangen vrouwtje roept een sterke drang in hem op haar te helpen, haar een gevoel van eigenwaarde bij te brengen. Zyn vrouw, in het vooruitzicht van de dreigende scheiding, zoekt her haaldelijk contact met hem, en gaande weg wordt hem duidelijk, dat zij hem niet kan missen. Op het kritieke mo ment vlak vóór het echtscheidingspro ces doet zy een wanhopig beroep op hem. Hij kan daaraan geen gevolg geven omdat Gittel Mosca door een maagbloe ding ernstig ziek is en zyn verzorging nodig heeft. Dus wordt de scheiding een feit, wat hij voor Gittel Mosca verzwijgt. Deze krijgt de officiële stukken toevallig in handen en het wordt haar duidelijk waarom hy haar daarvan onkundig ge- late nheeft. Zijn hart behoort nog steeds aan zijn gewezen vrouw, en zy heeft hem nodig. In een meesterlijk geschre ven scène komt de uiteenzetting. Jerry gaat een eigen praktijk beginnen, los van zijn schoonvader en Gittel Mosca zal het met een serieuze aanbidder pro beren Het stuk, waarin slechts de twee genoemde figuren voorkomen, stelt daarom alleen reeds uitzonderlijk hoge eisen aan de regisseur en de spelers. Maar de vaak ragfijne dialoog en subtiele stemmingen vra gen een sfeer van intimiteit die slechts bereikt kan worden door vol komen begrip en beleving van de tekst. Het moet voor de regisseur, Karl Guttmann en de beide spelers Andrea Domburg en Guus Hermus een intense belevenis zyn geweest dit stuk onder het instuderen te zien uitgroeien tot een welhaast vlekkeloze opvoering. Andrea Domburg speelde, neen, wès Gittel Mos ca, het lichtzinnige vrouwtje met de mo gelijkheid tot geestelijke groei, die door Jerry"s invloed langzamerhand tot ont wikkeling kwam. Zij bereikte haar groot ste hoogte aan het slot met de woor den: „Mijn aanstaande man zal veel aan jou te danken hebben" Zij kon zich geen betere partner wensen dan Guus Hermus als Jerry Ryan. Dit was werkelijk de man die verantwoordelijk heid opeiste. Die er nu eenmaal behoef te aan had zijn kracht aan te wenden tot steun van anderen. Daarom ging hij ook zo volledig op in zijn omgang met Gittel Mosca. Een treffend voorbeeld daarvan was zijn blijmoedige en tedere verzorging tijdens haar ziekte. Voor het bereiken van de juiste stem ming en intieme sfeer was een ingehou den of gevoileerd geluid in sommige scènes noodzakelijk, waarbij de dialoog niet altijd in zyn geheel te volgen was, vooral wanneer de kentering van de weersgesteldheid zich door hoesten en kuchen kenbaar maakte, wat jammer was. Het decor, ontworpen door Otto Nie dermoser te Wenen, was een passende omlijsting van een over de gehele linie bijzonder gave voorstelling vaneen sterk geschreven en met vakmanschap opge bouwd toneelstuk. B. H. Oecumenische Raad van Kerken: geen commerciële reclame in radio en televisie Uitbannen van de armoede In een onverwacht korte tijd is het vraagstuk van de welvaart actueel ge worden. Onder de veronderstelling, dat de toeneming van de welvaart zal doorgaan, heeft de Commissie voor Sociale Zaken van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland, onder voorzitterschap van prof. dr. W. Ban ning een rapport gepubliceerd, waarin verschillende aspecten van het stre ven naar welvaart worden bezien. De stijging van het nationale inko men sedert 1952 heeft aan de toestand van armoede van een aantal groepen een einde gemaakt, maar niettemin zijn er in ons land nog steeds groepen, die er uitgesproken slecht aan toe zijn. Het rapport noemt de bejaarden, de weduwen en wezen, de invaliden, de zgn. uitgetrokken werklozen en de laagstbezoldigde werknemers. Bij een beoordeling van de welvaart leert de bijbel dat welvaart middel moet zijn in dienst van een hoger redelijk doel. Alle dingen zijnv an God en wor den door God aan ons toevertrouwd. Naarmate de welvaart toeneemt, neemt de verantwoordelijkheid tegenover God en de naaste toe. Het uitbannen van de armoede noemt het rapport een eerste opdracht. Het rapport pleit voor verbetering van de inkomensposities van de reeds genoem de groepen en wtjst op de taak van Ne derland bij het oplossen van het ar moedeprobleem in de wereld. Bij een uiteenzetting over de recla me verzet de commissie zich tegen de commerciële reclame in radio en te levisie, omdat een deel van de moder ne reclame optreedt in vormen, die zedelijk gesproken ontoelaatbaar en onwaarachtig zyn. Er zijn geen waar borgen, dat deze vormen niet via de moderne communicatiemiddelen de huiskamers binnendringen. Het rapport sluit met een oproep om de persoonlijke welvaart niet alleen te zien als een middel om te leven, maar evenzeer als een middel om te geven. Het geven aan kerk en zending, aan hulpverlening voor in nood verke- renden. aan culturele organisaties zou voor leden der christelijke gemeenten naar de mening van de commissie als regel tenminste vyf procent van het netto-inkomen kunnen bedragen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Saskia, dr van H. Rusman en J. Nieu- wenhuvsen; Allda. dr van G. van Hal en J Hillebrand; Sytse, zn van F. Nicolal en W. Broersma; Jacob Jan. zn van J. J. H. Vernet en K. van Rooijen; Johanna Wll- helmlna, dr van P. W. Geuke en J. W. van der Meer; Trijntje Marijke, dr van E. J. van de Beek en H. A. van der Voort; Andrea Helena Elisabeth, dr van N. van der Ploeg en G. Mattheljsen; Robert, zn van A. van Eijgen en J." Hartevelt; jan- D. van Rijn en J. Guijt; Ja- netje, dr van I cob, zn van B. de Jong en H. Gosllga; Gerrlt Jan. zn van G. Pater en H. van Elswyk; Wlllemlna Jacoba Maria, dr van J. A. Wolvers en M. Turenhout; Wilhel mus Antonius, zn van P. G. Schouten en J. G. Vogt; Franclna Lena, dr van F. Koolmoes en C. Slera; Geertje Elisabeth, dr. van L. Keiman en C. J. Arp.oldus; Hendrlcus Cornells Petrus Marl», zn van P. H. van Dam en H. P. M. de fioer; Cor nelia Johanna. Johanna Wllhelmln» drs van T. van den Berg en C. J. M. 5-Cker. GETROUWD M. A. J. Hermans en G. J. Benschop. OVERLEDEN J. M. van Bostelen. 94 Jaar, vrouw; C. de MeiJ, 62 jaar, echtgenoote van W. F Taffijn; H. Hoppenbrouwer. 62 Jaar, echt genote van J. P. Janssen; R. Nlklaszewskl, 59 Jaar, echtgenote van C. Plug; S. P. van der Huijzen, 72 jaar, echtgenote van W. Stikkelorum; F. E. Wolff, 36 laar echtge note van M. Flohr.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3