C. L. M. VAN CLEEF Amerikaanse veiliglieidsofficier Langelle terug in vrije wereld Kerkelijk Leven Voor een verzorgde coiffure J.P. VAN DER BLOM Met een enkel woord Agenda DINSDAG 20 OKTOBER 1959 Tijdens gesprek op Schiphol toonde hij zich echter gisteren weinig spraakzaam Avontuur van vrijdag had twee uur geduurd (Van onze Amsterdamse redacteur) Van enige afstand gezien had men kunnen denken, dat er gisteravond op het platform van Schiphol om tien uur een vechtpartijtje plaats had: wanhopig rondspringende fotografen, die op het kritieke ogenblik een brede rug voor hun lens of een elleboog tussen de rib ben kregen, tientallen met onduidelijke bedoelingen naar voren dringende nieuwsgierigen en veertien kalmerende, maar soms drastisch ingrijpende armen van de Koninklijke Marechaussee. En daar midden in dat kluwen een gezin van man, vrouw en drie kinderen. De man onberispelijk gekleed in een don kerblauw kostuum, blauwe jas en licht grijze hoed, deed alsof die drukte hem niet aanging en maakte althans niet de indruk bijzonder gesteld te zijn op die belangstelling. Hü was Russei Langelle (37), de veiligheidsofficier van de Ame rikaanse ambassade in Moskou, van wie de nieuwsuitzendingen van alle radio stations ter wereld enkele uren tevoren hadden gemeld, dat hij als „persona non grata" de Sovjet-Unie had moeten verlaten. Dat is gebeurd, met het lyn- toestel van de KLM. De kinderen: Linda (7), David (bVi) en Mary (2%) keken een beetje angstig bij deze rumoerige kennismaking met de vrije wereld. Hun waren de bijzonderheden van vaders overhaaste altocht uit Moskou niet erg duidelijk, want zij hadden niet de kranten gelezen en niet de radio gehoord, die vertelden van de achtergronden, hoe Langelle vrijdag in een Moskouse straat plotseling door vijf Russen in burger werd beetgepakt, een prop in de mond kreeg en in een auto werd geschopt, hoe hij tijdens een verhoor werd beschul digd van spionage, waarbij als „bewijs" een notitieboekje werd aangevoerd, dat na met een chemische stof bewerkt te zijn bepaalde aantekeningen zou heb ben vertoond, dat Langelle weigerde de vragen te beantwoorden, waartoe de Russen hem wilden dwingen, en hoe men tenslotte na met geweld te hebben gedreigd heeft getracht hem met de be loften van grote financiële voordelen voor Rusland te laten werken. Na zijn vrijlating begon het diploma tieke verkeer met Amerikaanse protes ten, gevolgd door een officieel protest Vacante zetel nog steeds onbezet In de Algemene vergadering van de V.N. Is gisteren weer verscheidene ma len gestemd ter vervulling van een va cante zetel in de Veiligheidsraad. Polen nooh Turkije kreeg echter een meer derheid van tweederden. De voorzitter stelde tenslotte voor op 2 november verder te stemmen. Par tijen hebben dan gelegenheid tot over eenstemming te komen. Een commentator van Radio-Moskou beschuldigde gisteravond de Westelijke mogendheden ervan dat zij aan „Oost- Europa zijn rechtmatige vertegenwoor diging in de Veiligheidsraad willen ont zeggen". Verwijzend naar de internationale ontspanning, die door het bezoek van Kroesjtsjef aan de Ver. Staten is in getreden, constateerde hij. dat de ver kiezing van het nog ontbrekende niet- permanente lid van de Veiligheidsraad kan worden beschouwd als „een be proeving van de oprechtheid der Wes telijke mogendheden". „Als deze mogendheden werkelijk hun samenwerking met de socialisti sche landen willen ontwikkelen, moeten zij hun discriminatie van die landen opgeven", zo meende hij. Koeien zorgden voor consternatie Het is gisteren een onfortuinlijke dag geworden voor een big en een aantal koeien te Leidschen dam. Omstreeks 9 uur 's avonds werd een big, die uit een weiland was ontsnapt, op Rijksweg 4A. onder Leidschendam. een prooi van het snelverkeer. Het zou echter nog erger worden. Omstreeks halftien stak plotseling een zestal koeien dezelfde weg over en werden prompt aangereden door drie personenauto's. De auto's werden zo zwaar beschadigd, dat ze door ta kelwagens moesten worden wegge sleept. Een koe was er echter slecht aan toe en moest ter plaatse worden afgemaakt. Met behulp van enkele boerenzoons is het de politie gelukt de overige bees ten in een weiland te drijven. De ver wondingen van deze dieren lieten zich niet zo ernstig aanzien. De eigenaar van de koeien is waarschijnlijk een landbouwer uit de Noord-Oostpolder, die wegens de droogte de beesten naar het westen heeft gebracht. Vermoede lijk door een droog geworden sloot over te steken zijn de koeien ontsnapt. Van zelfsprekend gaf het passagierende vee een hele consternatie. Het verkeer heeft dan ook ongeveer anderhalf uur vertra ging ondervonden! Indonesische stem: in de woestijn? „Niet Nederland is aansprakelijk" In een hoofdartikel heeft een van de leidende dagbladen van Soeraba.ja „Trompet Masjakarat" de mening uit gesproken, dat het verkeerd is de Ne derlanders steeds aansprakelijk te stellen voor de huidige economische en financiële problemen van Indo nesië. Het blad schrijftr „Indien wij de aan dacht van het westen willen trekken, is het niet noodzakelijk de Nederlanders steeds te beschuldigen. Wij dienen ons bewust te zijn van het feit, dat in ieder geval Amerikanen en Nederlanders blanken zijn. Onze voortdurende aan val op de Nederlanders kan de Ameri kanen doen vrezen, dat zij eens het zelfde lot zullen ondergaan als de Ne derlanden-s. Om het vertrouwen van het volk te winnen is het noodzakelijk onze werkmethode en de strijd te verbeteren. Het getuigt niet van tact de Nederlan ders aansprakelijk te stellen voor ons onvermogen. Integendeel is het noodza kelijk de wereld te bewijzen, dat wij kunnen werken en dat wij durven uit te komen voor onze tekortkomingen en ga dan op ito heffen" uit Washington, waar men inmiddels van Moskou het verzoek had gekregen Langelle terug te halen, omdat hij zou hebben gespioneerd. Dergelijke verhalen zgn waard uit de mond van het slachtoffer zelf te horen, maar Langelle bleek weinig spraak zaam. Hy was wel bereid te vertellen dat zü" vrouw 35 jaar was, dat hü vloeiend Russisch sprak en dat hü twin tig maanden in Moskou heeft gewoond, maar over het avontuur van vrüdag vertelde hij slechts dat het twee uur had geduurd. „Ik heb er geen verwon dingen van over gehouden en het is prettig weer in de vrüe wereld te zün". Over zün functie in Moskou zei hij dat PHILIPS ERKENDE FABRIEKSSERVICE BOTERMARKT 25 - TEL. 22669 deze bestond uit het „waken over de veiligheid van personen en documenten". Russei Langelle zei een nacht in Am sterdam te zullen blüven om orders af te wachten uit Washington. WU verna men, dat voor hem en zyn gezin was geboekt voor het New York-toestel van de KLM, dat vandaag zou vertrekken. Waar hij zou logeren? „Ik kan het u niet zeggen". Even later reed een KLM- busje, met het echtpaar Langelle en drie slaperige kinderen, rechtstreeks naar het Victoriahotel. NED. HERV. KERK Beroepen te Breskens L. Spaans te Vrouwenparochie te Werkendam G. Kaastra te Oosthem. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Papendrecht K. Veg- ter te Noord-Scharwoude. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Murmerwoude J. P. Geels te Haarlem-Centrum. Beroepen te Er- melo J. C. van Ravenswaaij te Schevenin- gen. Bedankt voor Barendrecht M. Baan te Dordrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veen Chr. van Dam te Rot terdam-Zuid. Huizenhoog laaiden de vlammen op toen op het stationsemplacement van Ludenscheid in West-Duits- land een tankauto met 5000 liter benzine in brand vloog. De oorzaak van het spectaculaire ongeval is niet bekend. naar STEENSTRAAT 57 - TEL. 21721 EVANG. LUTH. KERK Benoemd tot geestelijk verzorger van wijk Noord te Amsterdam J. W. Gunning, prop. te Muiderberg. KARDINAAL PIZZARDO De 82-jarige kardinaal Giuseppe Piz- zardo heeft ontslag genomen als se cretaris van de congregatie van het Heilig Officie, de hoogste rechtbank van de R.-K. Kerk voor zaken die ge loof of zeden betreffen. Men verwacht dat de provinciale se cretaris van de congregatie, kardinaal Alfredo Ottaviani, hem zal opvolgen. Kardinaal Ottaviani is 68 jaar. Kardi naal Pizzardo is acht jaar secretaris van de congregatie geweest. De opper ste leiding van de congregatie berust bü de Paus zelf. Volgens Vaticaanse krin gen heeft kardinaal Pizzardo ontslag uit zijn functie genomen om meer tijd te hebben voor een van zijn andere taken, nl. het houden van toezicht op de R.-K. instellingen voor hoger onderwijs in de gehele wereld. BINNENLAND Van 21 tot 24 oktober zal het Bra ziliaanse opleidingsschip Custodio de Mel- lo (4800 ton) een niet officieel bezoek aan Rotterdam brengen. Er zijn 26 offi cieren, 174 adelborsten en 302 schepelin gen aan boord. Donderdag 19 november zal het ver bond van Prot. Chr. Werkgevers in Ne derland ln hotel Carlton te Amsterdam een ledenvergadering houden. In tegenwoordigheid van o.a. een de legatie uit Amsterdam vertegenwoor digers van gemeentebestuur, scheepvaart, haven en handel met aan het hoofd de burgemeester, mr. G. van Hall is van daag de Holland-Woche in Stuttgart be gonnen. Op 23 en 24 oktober zal de Ned. Chr. Grafische Bond op Woud6Choten te Zeist de Jaarvergadering houden. De voorzitter van het CNV, de heer C. J. van Mastrigt, zal spreken over „De gewijzigde situaties". De Federatie der werkgeversorganisa ties in het boekdrukkersbedrijf gaat haar gouden Jubileum vieren. Het vijftigjarig bestaan zal worden herdacht op 12 en 13 november met bijeenkomsten te Rotter dam en Schevenlngen. Op 24 oktober zal op de Dam ln Amsterdam de dag der V.N. herdacht wor den. De herdenkingsrede zal worden uit gesproken door prof. mr. dr. W. F. de Gaay Fortman, voorzitter van de Ver eniging voor Internationale Rechtsord. De Nederlandse kustvaarder „Lelie" van de rederij Bruins te Kampen is bij Mellangrundet voor de Zweedse kust aan de grond gelopen. Het schip, dat 172 ton meet, was met een lading hout op weg van Skoghall naar Nederland. Het vaar tuig. dat een bemanning heeft van vier leden, maakt water. Gisteren is mevrouw Elfferich-Van der Graaf, die aan de Mathenesserweg te Rotterdam woont. 100 Jaar geworden. Ter gelegenheid daarvan hebben burgemeester en mevrouw Van Walsum haar een be zoek gebracht en hun gelukwensen aan geboden. Het Genootschap voor Reclame houdt op 11, 12 en 13 november in Groningen zijn 21ste congres. Dit zal gewijd zijn aan het thema „De reclame en de consument" De commissaris van de Koningin in Gro ningen. mr. W. A. Offerhaus, zal het con gres officieel openen. Minister Marijnen heeft het ere voorzitterschap aanvaard van de 64ste tentoonstelling van pluimvee, duiven en konijen van de Kon. Ned. Vereniging „Avi- cultura" die van 1517 januari 1960 ln de Haagse Dierentuin zal worden gehou den. Kapitein Frits de Jonge, die gister middag met de „Willem Ruys" zijn vierde reis om de wereld begonnen ls, zal tijdens deze reis zijn 40-jarig zeemansjubileum vieren. Bij terugkomst ln Nederland gaat hij met pensioen. BUITENLAND Drie Amerikaanse Senatoren, die een bezoek aan Siberie hebben gebracht, heb ben daar vernomen dat in communistisch China een vijftigtal Sovjetrussische inge nieurs de leiding hebben van voorberei dende werkzaamheden voor een reusach tige stuwdam in de Jang-Tse. In de dam, die pas over twintig Jaar gereed zou zijn, zou een elektrische centrale met een ver mogen van 25 miljoen kilowatt worden gebouwd. De Engelsen mogen voortaan vrijwel onbeperkte bedragen aan buitenlandse valuta op vakantie en zakenreizen mee naar het buitenland nemen. Automatisch krijgt elk persoon, ook kinderen, het recht om 250 pond aan vreemd geld uit te voeren. Totnutoe was dit 100 pond. Voor grotere bedragen dan 250 pond moet toestemming worden verleend door de Bank van Engeland, een noodzakelijke controlemaatregel om ongewenste uitvoer van kapitaal te voorkomen. De operazangeres en aanstaande filmster Maria Callas, die gisteren per vliegtuig uit Parijs te Milaan is terugge keerd, heeft in een gesprek in haar wo ning met een Journalist van het Italiaan se persbureau ..Ansa" verklaard: „Ik ver zoek u er nota van te nemen, mijn beste vriend ik hoop dat uw collega's dit via u ook ter ore komt dat ik alleen met rust gelaten wil worden. En dit geldt spe ciaal voor de internationale pers. Ik wil alleen zijn met mijn verdriet, dat niet verergerd behoort te worden door per6- publikatles, die worden opgesierd met on waarheden en verzinsels' Oostenrijkse studenten zijn maandag voor twee dagen ln staking gegaan om hun els tot meer geld voor de universitei ten en culturele en natuurwetenschap pelijke studie kracht bij te zetten. De staking wordt gesteund door de Vereni- ging van docenten aan de universiteiten. Commerciële radio wil van een schip gaan uitzenden Op een te Amsterdam gehouden be sloten vergadering van deelnemers aan de op te richten N.V. „Vrije Radio-Om roep Nederland" (V.R.O.N.) is het be nodigde aanvangskapitaal van f. 100.000 ruimschoots verkregen, zo deelde een der initiatiefnemers, de heer M. Lewin, mede. Op de binnenkort te houden op richtingsvergadering zal de directie wor den gekozen. De V.R.O.N. wil een commerciëel ra diostation oprichten, dat vanaf een bui ten de Nederlandse territoriale wateren liggend sohip tussen Zand voort en Soheveningen grammofoonmuziek, af gewisseld met reclameplaatjes, zal gaan uitzenden. Ook ligt het in de bedoeling in de toekomst commerciële televisie- uitzendingen, eveneens vanaf een schip onder Liberiaanse vlag te gaan geven. Naar te voorzien is, zullen de uitzen dingen zeer binnenkort, vermoedelijk nog in de loop van dit jaar in de lucht zijn. zo deelde de heer Lewin nog mede. De leiding van de voorbereidende werk zaamheden is in handen van de heer Lewin (secretaris van de onlangs opge richte politieke partij „De Nederlandse Volksbeweging") en de heren L. Ph. Slootmans en H. Oswald. NTS-staf naar Hilversum De eerste stap naar de concentratie van televisie in Hilversum is gezet door het besluit van het bestuur der Neder landse Televisie Stichting om de staf daar te vestgen. Men heeft hiertoe een kapitaal, 33 kamers tellend pand aan de Emmastraat vlak bij de K.R.O.- studio gehuurd, waarin thans nog een pension is gehuisvest. In dit pand komen het bureau van de onlangs be noemde N.T.S.-voorzitter, de heer E. Schüttenhelm, alsmede het secretariaat van het bureau programmazaken en de tot dit bureau behorende diensten te weten de joumaaldienst, de Eurovisie- dienst, de afdeling filmzaken en de af deling toneel coördinatie Voordat deze afdelingen en diensten naar Hilversum kunnen worden ge bracht zal het gehuurde pand nog een vrij ingrijpende inwendige verbouwing moeten ondergaan. Van Nelle bestellen Advertentie. Baptlstengem. (Oude Rijn 3): Marana- tha-conferentle. Spr. ds. M. de Jong over „Als de aarde beeft en de hemel zingt". 8 uur nam. Eerste Binnenvestgracht 21: Bazaar No. mateg. 7-11 uur nam. Prediker: Evangellsatlefllm m. toelich ting door J Maasbach. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. W. D. van Wijngaarden. Grieks-Egyp tische terracotta's ln het R.v.O. 8 uur n.m. Schouwburg: Abonnementsvoorstellin) Rotterdams Toneel „Twee op de wip" uur nam. Universiteit (filmzaal): K.en O .-fllm- studiekrlng „Don Qulchot". 8 uur nam. Wassenaar Verenigingsgebouw: Jeugdkoor „Euphonla" met „De sneeuw mannetjes" en „Repelsteeltje". 7.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Baptistengemeente (Oude Rijn)Marana- tha-conferentle. Spr. ds. D. Slort over „De Invloed van de wederkomst op ons leven". 8 uur nam. Bernhardetraat 32: Opening clubhuls „De jeugdhaven Lelden". 2 uur nam. Eerste Binnenvestgracht 21: Bazaar No. mateg. 7-11 uur nam. Gerecht 10: Wijdingsdlenst Splritlsch Genootschap. 8 uur nam. Het Gulden Vlies; Kon. Ned. M\| voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Leidsche Volkshuls: Jub. samenkomst volwassenen. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Steen straat la: Leldse week voor Int. Samen werking. Lezing dr. P. H. Pott over „Oost en West als partners en als tegenspelers ln deze wereld" met film. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijnland": causerie mevr. P. Gondrexon-Ives Browne over het fokken van rashonden 8 u. nam. W assenaar: Deylerhuis. Jaarver gadering „Deyleroord". 8 uur nam. DONDERDAG Baptistengem. (Oude Rijn 3)Marana- tha-conferentle. Spr. ds. S. Zijlstra over „Levensverhouding der bruidsgemeente". 8 uur nam. Van Nelle bestellen I Advertentie. De Poolse communistische party heeft bevolen het staatstoezicht op de landbouw te verscherpen met het oog op de schaarste aan vlees. Er zal een nau were en betere samenwerking moeten ko men tussen de ministeries van Land bouw, Levensmiddelenindustrie, Lichte Industrie en Binnenlandse handel en de belastinginning van de landeiyke bevol king zal gedisclpllneerder moeten worden. De universiteit van Texas te Austin heeft meegedeeld, dat geleerden hebben vastgesteld dat vyftlg miljoen Jaar gele den een meteoriet ln het westen van Texas is neergekomen. Op die plaats be vindt zich een massa steenbrokken. waar van men het ontstaan tot dusver niet met zekerheid had kunnen vaststellen. Volgens het Centraal Bureau voor de statistiek te Helsinki telde de bevolking van Finland ln het begin van het Jaar 4,412.631 zielen. Het zielental is ln verge- lyking tot 1958 met 37.300 of 0.9 procent toegenomen. De leider van de rechtervleugel van de Japanse socialistische partij. Misjio, heeft officieel bekendgemaakt .dat hy uit de partij zal treden en een onafhankeiyke socialistische partij zal stichten; 31 socia listische parlementsleden hebben besloten Mislio te volgen. De socialisten hebben op het ogenblik 250 zetels ln het parle ment. Gisteren ls ln Hollywood de bekende filmster Errol Flynn, die de leeftyd van vijftig jaar bereikte, ter aarde besteld. Het was een rustige, door ongeveer drie honderd personen bygewoonde begrafenis, die in tegenstelling stond tot het veel bewogen leven van de acteur. De politie, had Indachtig aan de gevallen van massa hysterie, waarmede de begrafenissen van Rudolf Valentino en Tyronne Power ge paard waren gegaan, uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen. Het bleek echter, dat zy ln dit geval niet nodig wa ren geweest. - Russische archeologen zeggen het oudste domvormlg gebouw ter wereld ln het Centraal-Azlatlsche steppengebled te hebben ontdekt. Het ls een mausoleum van de hoofden van de Scythische stam men, aldus de leider van een expeditie, SergeJ Tolstof. VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.). KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18 35 Lichte muz 18.55 wy ln deze tijd, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Pianorecital. 20.55 Ra- diophllharm. ork. en soliste. 22.20 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Dr. Zji- vago, hoorsp. (deel 4). 23.25 Gram. 23.35 —24.00 Nws. Hilversum II (298 m.). 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lich te muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Kamermuz. m. comm. 19.45 Act. 19.55 Propaganda-actie. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Italiaanse en Spaanse liederen. 22.30 Nws. 22.40 Ka mermuz. 23.00 De Melbourne-race van 1934. klankb. 23.10 Gram. 23.53 Beursber v. New York. 23.55—24.00 Nws. Van Nelle bestellen I Advertentie TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Franse musical 20.25 TV-fllm. 20.50 Do cumentaire-film. 21.0022.35 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 21 OKTOBER Hilversum I, 402 m NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.35 Radiokrant. 8.35 Gram 9.00 V. d. zieken .9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gevar. progr. v. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Dek blad eerste soort, hoorsp. 12.00 Planoduo. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Politlekapel. 13.50 Jeugdconc. 14.35 V. d. jeugd. 15.55 Voetbalwedstr. DuitslandNederland. In de pauze (pl.m. 16.45): Gram. pl.m. 17.50 Beursber. 17.55 Gram. NCRV: 18.00 Regeringsuitz.: Gesproken brief uit de Nederlandse Antillen. Spre ker: Henk Dennart. 18.10 Gram. 18.15 Boekbespreking. 18.30 R.V.U.: Het kind ln de letterkunde, door dr. A. Saalborn. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Leger des Hellskwartier. 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Concertge- bouwork en soliste 21.05 Naar groter vei ligheid, klankb. 21.45 Koorzang. 22.15 Van Nelle bestellen 1 Advertentie. Casino-theater: K. en O.-fllm ..Twaalf Gezworenen". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Kleine Burcht: Leldse Ver. van Postze gelverzamelaars. 8 uur nam. Grote Pers van „De Lakenhal": Vrou- wenbyeenkomst Leldse Week voor Int Samenwerking. Spr.: mevr. dr. H. Verwey- Jonker over; „De na-oorlogse vluchtelin gen en hun inschakeling in het econo mische en sociale leven". 2.30 uur nam Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. prof. dr. G. C. van Niftrlk over „He. dendaags levensbesef en moderne opvoe ding". 8 uur nam. Leidsche Volkshuls: Jub. samenkomst vrouwenoutwlkkellngsclub. 2 uur nam. Leidsche Volkshuls: Off. herdenking ju bileum. Spr.: dr. A. van Blemen. 8 uur nam. Muziekschool My voor Toonkunst (Ra penburg 22): Auditie-avond ..d'Oprechte Amateur". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Ned. Chr. Reis ver. 8 uur nam. Stille Ryn 13: Jaarverg. Prot. Chr. Ver. „Het Oranje-Groene Kruis". 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing dr. J. J. Smith over „Het leven ln zee". 2.30 uur nam. Leidsche Volkshuls: Jubileumsamen komst voor avondclubs. 7.30 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond (af deling Centrum). Spr.: ds. G. Th. Rot huizen over Waarom ls alles zo ongelijk verdeeld?" 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K .en O.-lezlng „Men- seiyk leed ln een wereld van sociale voor uitgang" door J. H. Elffers. 8 uur nam. ZATERDAG. Aula Sted. Gymnasium, Fruinlaan 15. Jeugdbyeenkomst Leldse Week voor Int. Samenwerking. Mr. Han6 Velu over „Jeugd aan weerszyden van het yzeren gordyn". Met film. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Boerhaavezalen: Opening tentoonstel ling Kees Buurman en Bert Jonk door Slerk Schröder. 7 uur nam. Doopsgez, Kerk: Adventskerk1011 uur voorm., bybelstudie; 11 uur voorm. drs. Chr. van Westrenen van Huis ter Helde. Halte Posthof H.T.M.: Paddestoelenex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 1.26 uur nam. Leidsche Volkshuis: Tentoonstelling van activiteiten 210 uur nam. Prytaneum: Dansavond Ver. van Gere patrieerden voor Lelden en Omstreken. 8 uur nam. Schouwburg: „Tot Ieders Genoegen" speelt „Eddie kon niet biyven". 8 uur nam. Stationsplein (halte H.T.M.). Wande ling Ned. Chr. Reisver. door Marlot, Clin- gendael en Oostduin. 1.50 uur nam. ZONDAG. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Je hovah's getuigen „Zullen vele thans le vende mensen nimmer sterven?" 4 uur nam; Wachttorenstudie Jehovah's getui gen 5 uur nam. „Ons Centrum" (Hooigracht 84)Huma nistisch Verbond. Spr. de heer C. H. Schonk „Er ls toch Iets". 10.30 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater Harlekijn speelt „De toverfontein". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonslelllng Jozef Cantré (tot 9 november). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2 4 Zon- en feestdagen 2 4 uur Van 16 okt. tot en met 4 nov.: Mu seum voor Volkenkunde (Steenstraat la): Tentoonstelling vluchtelingenprobleem „Ontheemd maar ongebroken". Op werk dagen van 104 uur; 's zondags van 14 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Ouders.... en de moderne Jeugd" (3 Franse katjes) 18 Jr. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 üur; zondag: 2.15 4.30. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Das Dreimaderlhaus", a.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: ..De vrouw en de verdoemde" (La béte a Taffut) 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: De geheimzinnige passagiers" (The Journey). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag- 2.30. 4 45. 7 15 en 9.15 uur Casino: „Van liefde bezeten" (The gipsy and the gentleman). Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apothee m Driesum, Mare 110, tel 20406, Bü geen gehooi bü Uw nuisari ui specialist (of diens waarnemers) hel op j dokterstelefoon 22222, Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platen- nieuws. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Lichte muz. en reportages. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Caus. v. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Amus. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 V. h. plat teland. 12.38 Orgelspel en zang. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Ka merorkest .14.45 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 Claveclmbelrecltal. 17.15 Gram. 17.30 Hammond-trio. 17.50 Regeringsuitz.: Eml- gratierubr.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. Daarna, act. 18.30 Dansmuz. 19.00 V. d. kleuters. 19 10 Blauwdruk of schetsplan, toespraak. 19.25 Vara-Varla. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Klankb. gewijd aan Multatuli. 20.35 Omr. ork. en sol. 21.40 Voordr. 22.20 Keuren en kiezen caus. 22.30 Nws. 22.40 Koor en plano 23 00 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 23.15 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. Van Nelle bestellen 1 Advertentie GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lUn) van 1820 uur. Too old to cut the mustard (Carlisle), Red Foley, Ernest Tubb; I'm tired ((Price) Webb Pierce: Walkin' after midnight (Hecht), Patsy Cline; Goodnight Irene (Ledbetter), Red Foley, Ernest Tubb; Across the alley from the Alamo (Greene) Prosperity special (Thompson), Don't get around much anymore (Ellington), Hang your head in shame (Nelson), String of pearls (Gray), Don't be that way (Goodman), Hank Thompson and his Bra zos Valley Boys; I gave my love a cherry, The rovln* gambler. Careless love, Eddy Arnold; Corky (Borland). Bugler's lament (Nichols), Orkest Red Nlohols: So ln love (Porter). When a woman loves a man (Hanlghen), Peggy Lee; What's the trou ble (Davis), The Jackie Davis Trio; As long as I live Let's live again, Moon song (Johnston), George Shearing: The Wall of the winds (Warren), Red Nichols; Holiday ln Honolulu (Nlessen), Conny; Telefox (Gietz), Orkest Kurt Edelhagen; Auf eln Wiedersehn (Scharfenberger). Margot Eskens; Tequila (Rio), Orkest Max Greger; Die Boys und Girls von heute (Nlessen). Will Brandes; Yes Fanny (Gietz), Orkst Kurt Edelhagen; Ob 15, ob 16, ob 17 Jahre alt (Nlessen), Conny: Robinson mambo (Jary), Amorada, Or kest Horst Wende; Maria Dolores (Gar cia). Malaguena, Mlslonera (Bu6tamente). Pajaro Campana ,Mls noohes sin tl (Or tiz), Tetagua sapucai (Montorfano), Ma- drecita (Garcia), Trio Los Paraguayos; Nearness of you (Carmlchael), Mttcnell Ruff Duo; Evolution blues (Price), Plea sant Joe; Blue gihost blues (Johnson), Lonnle Johnson; Evil eyes (Holman), Or kest Bill Holman. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30pijn. 17.40 Intern. Jeugd- Journ. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 „Te genvoeters". 21.05 Gevar. progr. 21.45— 21.55 Filmprogr. Van Nelle bestellen 1 Advertentie BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Herdenklngs- progr. op Trafalgar Square. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Zangrecital. 14.40 Claveclmbelrecltal. 15.00 Schoolradio. 16.00 Twee hoorspelen. 17.00 Koorzang. 17.45 Progr. v. d. oudere luiste raars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.35 Dans muziek. 20.00 Muz. caus. 20.30 Qulzprogr. 21.00 Caus. 21.10 Bold Nelson's praise. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. 22.55 Onbekend. 23.55 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 nws). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Ork. conc. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Uit slagen races en gram. 18.00 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en Londen Lights. 22.30 Nws. en verz. progr. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.). 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Operettemuz. 16.05 Ork. conc. en sol. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.35 Lichte muz. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Kamermuz. 23.20 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 0.30 Amus. muz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.20 Gevar. muz. 15.10 Amus. muz. 15.55 Sol. conc. 19.55 Nws. 21.00 Hoorsp. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gevar. muz. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Schoolradio. 14 45 Gaudeamusconc. 16.00 Koersen. 16.02 Engelse les. 16.17 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boek bespreking. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmo- raal en -filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws 19.30 Vlaamse liederen. 20.00 Hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische caus. 22.25 Ital. volkslied. 22.45 Pianospel. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m. 12.02 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Gram. 14.15 Muz. v. Belgische compon. 15.15 Koorzang. 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Jazz muz. 19.30 Nws. 22.10 Gevar. muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) t l# gag 5 d 5 "2 O) Cd d -9 S Es B a a w acu Amsterdam licht bew. wzw 4 14 6 6 Den Helder zwaar hew. w 8 14 12 9 Ypenburg half bew. w 4 14 12 5 Vllssingen onbewolkt wnw 6 14 11 5 Eelde Ucht bew. wzw 4 17 6 9 De Bilt Ucht bew. zw 2 15 5 12 Twente zwaar bew. zzw 2 17 6 3 Eindhoven geh. bew. w.stil 16 5 2 Z.-Limburg geh. bew. zw 4 15 8 3 Helsinki zwaar bew. zw 5 9 7 0 Stockholm mist ozo 2 13 3 0.1 Oslo regen zo 4 10 6 5 Kopenhagen zwaar bew. wzw 4 15 10 2 Aberdeen half bew. w 7 12 7 5 Londen onbewolkt wnw 2 16 4 0 Brussel zwaar bew. wzw 4 15 7 5 Luxemburg zwaar bew nnw 115 7 12 Parijs zwaar bew. w.stil 16 6 7 Bordeaux regenbul nw 2 18 8 13 Grenoblp regen w.stil 14 9 39 Nice regen zo 10 19 16 70 Berlijn zwaar bew. w 2 19 10 0 Frankfurt regen wzw 1 16 10 8 München zwaar bew. zw 2 19 6 0 Ztlrich regen w.stil 13 9 4 Genève regen nno 3 14 7 31 Locarnc regen wzw 2 12 11 45 Wenen zwaar bew. zo 11 17 8 0 Innsbruck zwaar bew. w 4 21 9 0 Belgrado onbewolkt ozo 4 22 11 0 Athene onbewolkt w.stil 12 0 Rome half bew. zo 12 23 14 0 AJacclo zwaar bew. no 2 24 14 0 Madrid onbewolkt n 1 19 7 9 M<Ulorca zwaax bew. ono 7 23 9

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2