KATWIJK A. D. RIJN VERRIJKT MET FRAAIE SCHOOL Aanzienlijke uitbreiding mogelijk van tweede Van Wassenaerschool U.V.S.-ers OPGELET! FRANS DE MUNCK VRAAGT K.N.V.B. OM ARBITRAGE Nu zeslater twaalf lokalen I Wèl ongepast gedrag politieman in Roelofarendsveen WOENSDAG 14 OKTOBER 1959 (Speciale berichtgeving) Frans de Munck, de vroegere doelver- dediger van DOS, heeft in zijn nu zo langzamerhand beroemd geworden „kwestie" arbitrage bij de KNVB aan gevraagd. De Munck hoopt hiermede te bereiken, dat zyn contract met DOS ontbonden wordt en tevens, dat bij nog dit seizoen voor een andere vereniging kan gaan spelen. De arbitrage-commissie van de KNVB bestaat uit 24 man. Er zijn 6 voorzitters juristen)mr. Blaisse Den Haag), Air. Kallen (Geleen), mr. Kernkamp (Utrecht), mr. Stol (Den Haag)," mr. Visser (Amsterdam) en mr. Wiarda (Den Haag); 8 bestuursleden van ver enigingen: A. van Heusden (Rotter dam), M. J. Jansen (Amsterdam), E. Landaal (Apeldoorn), W. M. J. Notten (Maastricht), mr. C. Pet (Doetinchem), jac. Raaijmakers (Breda), W. C. Suwe- rink (IJmuiden) en J. Wondergem (Leiden); 6 contract-spelers: A. J. Fröhlig (Enschede), J. P. Groeneveld (Haarlem), G. G. van Kerkum (Feije- noord), G. .Nass (WV), J. J. Niezen (ADO) en S.. Veenstra (Heerenveen) en 4 oefenmeestersC. H. W. de Bois (Veendam), J. O. Bonsema (Groningen), Nederland niet in toernooi om Koning Gustaafbeker Uit berichten uit Duitsland blykt, dat de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond „wegens technische moei lijkheden" de inschrijving voor het toernooi om de Koning Gustaafbeker heeft ingetrokken. De eerste wedstrijd van de Nederlan ders zou zijn tegen Finland, welke zou worden gespeeld in Helsinki. Het bondsbestuur van de KNLTB, dat gisteravond in vergadering bijeen was te Utrecht, reageerde slechts met de mededeling „geen commentaar", toen wij naar de juistheid van het Duitse bericht vroegen. Wel is ons bekend, dat de keuze-commissie van de KNLTB aan het bondsbestuur het advies heeft gege ven, niet aan het toernooi om de Koning Gustaafbeker deel te nemen in verband met de speelsterkte en de onvoldoende getraindheid van onze topspelers. L.. W. Pastoor (Arnhem) en J. van der Leek (De Bilt). In het arbitrage-geval van De Munck wijst de KNVB een van de 6 voorzitters-juristen aan, die de lei ding zal hebben van een college van drie, waarin verder zitting hebben 1 van de 8 genoemde bestuursleden en 1 van de vermelde contract-spelers.. DOS mag het bestuurslid kiezen en De Munck de contractspeler. VOETBAL Twee geblesseerden in Ned. Amateurteam Daar twee spelers van het Nederlands amateurelftal, dat hedenavond in Den Haag op het terrein van VUC tegen Ier land speelt, zijn geblesseerd, t.w. mid- voor Buehler van Sittardia (liesblessure) en linksbuiten De Kleermaeker van Vi tesse (beenblessure), zal eerst kort voor het begin van de wedstrijd over hun meespelen worden beslist .Zo zij niet kunnen spelen, zullen zij worden ver vangen door respectievelijk De Kluis van Quick (Nijmegen) en Starremans van Rapid JC. De a.s. KLAVERJASAVOND van de contactcommissie wordt gehouden DONDERDAG 15 OKTOBER a.s. in de kantoren aan de Wassenaarseweg. HOCKEY Nederlands hockeyteam voor strijd tegen India Het Nederlands hockey-elftal, dat van daag in het Bezirks-stadion in München tegen de zesvoudige Olympische kam pioen India uitkomt, is als volgt samen gesteld Doel: De Ruiter (DKS;) achter: Yke- ma (DSHC) en Houwen (Venlo); mid den: Mijnarends (Amsterdam), Gerrits (Venlo) en Van Dijck (Kampong); voor: Van Vroonhoven (Tilburg)Dekker (BMHC)De Beer (Tilburg), Voigt (Hurley) en Van Erven Dorens (Laren). landenhockeytoernooi Belgen verslaan Britten met 4-1 Ook op de derde dag van het interna tionale hockeytoernooi te München ble ven de Belgen ongeslagen. Voor onge veer 500 toeschouwers boekten zij een verrassende 41 zege op Groot Brittan- nië, vierde in de eindrangschikking van het Olympische toernooi in 1956. De Belgische voorhoede kwam de ruststand was 00 pas na de hervat ting op schot. In de tweede minuut opende Bernaert de score. Acht minu ten later werd het door Hansen 20. Wel verkleinde in de 17e minuut Miller de achterstand van de Britten tot 21, doch doelpunten van Bernaert (20e min) en Fayat (24e min) brachten de eindstand op 41. Het Britse team kwam overi gens met vijf nieuwelingen binnen de lijnen. MOEILIJK Slechts met grote moeite heeft Duits land een 20 overwinning op Frankrijk kunnen behalen. De Fansen waren in de eerste helft zeker even sterk als hun te genstanders, maar geen van de vele kan sen wisten zij te gebruiken. Na de hervatting ontworstelden de Duitsers zich langzaam maar zeker aan de druk en door doelpunten van mid- voor Keiler (4e min) en rechtshalf Brennecke (6e min) werd de Franse ne derlaag een feit. De wedstrijd DenemarkenSpanje stond op een vrij laag peil en daar aan beide zijden de voorhoedespelers er niet in slaagden ook maar een kans te benut ten bleef de stand tot het einde dubbel- blank. GEWICHTHEFFEN Tjjdens invitatiewedstrijden in Den Haag heeft M. Anneeze van de L.A.C. „De Spartaan" een eerste plaats weten te behalen met een totaal van 287% kg. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden koersen luiden: Zwaluwenprijs: 1. Xi S (B. U. de Jong) (1.31.7); 2 xita Hanover; 3. X Straal W. Tot. win. 3.70; pl. 1.50, 1.40, 2.cov. 4.40; koppel 7.60. Spreeuwenprijs, eerste serie: 1. Xiphon L. (J. Zeeman) (1.25.6); 2. Wilster S; 3. Veralynn Maire. Tot. win. 3.30; pl. 1.90, 1.80. 3.30; cov. 4.80; koppel 6.30. Tweede serie: 1. Wanita van Barke (C. J. Blokdijk) (1.26.0); 2. Unique Spencer; 3. X Pluto. Tot. win. 2.90; pl. 1.60, 2.60, 1.50; cov. 7.80; koppel 13.20. Prijs der Besten: 1. Ynno (J. van Dooijeweerd) (1.27.2); 2. Ysselmonde; 3. Ypermoron. Tot. win. 2.30; pl. 1.40, 1.60, 4.50; cov. 4.80; koppel 4.70. Mussenprijs voor amateurrijders: 1. UI- Water poo - ni euws De Zijl wint van OZV In een vry goed bezette Overdekte wer den gisteravond drie wedstrijden ge speeld voor de kringcompetitie. Hoofd schotel was de ontmoeting tussen de eer ste zeventallen van De Zijl en OZV. Onze stadgenoten waren reeds bjj de aanvang beter op dreef dan hun tegen standers en Loek van Kampen en Henny Hensing hadden vrij spoedig de stand op 20 gebracht. Tegenaanvallen van de gasten lever den geen succes op, want de schoten gin gen over of naast. Vlak voor de rust con stateerde de grensrechter opnieuw een doelpunt voor De Zijl, doch de verwar ring voor het OZV-doel was zo groot, dat een en ander de arbiter ontging. Na de hervatting kreeg De Zyl de gelegenheid alsnog dit punt in de wacht te slepen, toen de scheidsrechter een strafworp toe kende. De OZV-doelman keerde het schot van Leune echter uitstekend. Even later maakte de vrij liggende Leo Stok- huizen er toch 30 van. De Zijl bleef in hoog tempo spelen en het resultaat was, dat Loek van Kampen de voorsprong kon vergroten tot 40. Kort voor het einde werd Wim Bergman uit het water gestuurd en slaagde OZV erin de eer te redden: 41. De ontmoeting tussen de jongensploe- gen van de Sleutelstad en De Gouwe werd met 60 door onze jeugdige stad genoten gewonnen. In de eerste helft re sulteerden de snelle aanvallen van de jeugdige Leidenaars in treffers van Hoekstra, Van Tilburg en v. d. Klugt. Na de hervatting scoorden Aad van Til burg (2x) en Hans Zaalberg. In de ont moeting tussen Sleutelstad 2 en LWV 1 was weinig krachtsverschil. Harde scho ten leverden aanvankelijk niets op, want beide doelverdedigers waren goed op dreef. Eerst nadat Doove, profiterend van een gaatje in de LWV-defensie, Sleutel stad op 10 had gebracht, kwam het team van Piet Erades iets meer opzet ten. Vlak voor rust slaagde Arend Jonker er echter in de ploegen weer naast el kaar te brengen. Na de hervatting wist Piet Erades uit een 2 meterduel de Sleu telstad opnieuw de leiding te geven, maar weer trokken de Watervrienden de score recht, ditmaal door Leen de Hoed. Dankzij een goede pass van Kerk vliet naar de vrijliggende Joop v. d. Hulst kon kort daarop laatstgenoemde de LWV naar een 23 zege schieten, want de tijd is te kort voor de Sleutel stadspelers om er nog een gelijkspel uit te halen. rica B (W. A. Boomgaard) (1.25.6): 2. Vico BS; 3. Victory Queen. Tot. win. 3.10; pl. 1.40. 1.30, 1.90; cov. 4.70; koppel 6.60. Mezenpriis: 1. Sandra (Th. Knijnen- buxg) (1.23.7); 2. Unworthy; 3. Hetman. Tot. win. 6.90; pl. 2.2.80, 3.60; cov. 9.60; koppel 20.10. Vlnkenprijs: 1. Hlppogriffe (J. Kruit hof) (1.21.6); 2. Curlew; 3. Quick Hol- landia G. Tot. win. 1.90; pl. 1.10, 1.10, 1.10; cov. 4.50; koppel 5.60. Spreeuwenprijs (finale): 1. Xiphon L (J. Zeeman) (1.26.2); 2. X Pluto; 3. Wilster S. Tot. win. 1.70; pl. 1.60, 2.80. f.2cov. 11.50; koppel 16.20. Totale omzet f 114.892.50. SCHAKEN Kandidatentoernooi Tal gaat steeds sterker spelen De 22-jarige Russische grootmeester Mikhail Tal, die de eerste plaats bezet in het kandidatentoernooi, won gister avond zjjn party tegen Benkoe met overmacht. Slechts 33 zetten had hy no dig om zyn score in het derde gedeelte van het toernooi op 6 punten uit 7 par tyen te brengen. Tal speelt sterker naarmate de schaak marathon vordert. Hij schijnt minder last te hebben van de geestelijke ver moeidheid, die de andere spelers, vooral Benkoe, heeft aangetast. De Russische grootmeester begon met een matige score van 4% punt uit 7 partijen, behaalde de volgende zeven partijen 5 punten en scoorde dus in Zagreb 6 punten. Dat be looft wat voor het vierde en laatste ge deelte van het toernooi, dat in Belgrado wordt gespeeld. Zijn voornaamste rivaal blijft Keres, die ondanks de handicap van zijn leef tijd hij is de oudste van het gezel schap de wedloop met Tal dapper vol houdt. Zonder een ogenblik van schaak blindheid in zijn partij tegen Fischer zou Keres slechts een half punt op Tal ten achter staan. Ook Keres won gisteren. In een partij die 36 zetten duurde, versloeg hij Olafsson. De uitslagen van de 21ste ronde lui den: BenkoeTal 0-1; GligoricPetrosjan afgebroken; Olafsson-Keres 0-1; Fischer Smislov afgebroken. Na de 21ste ronde is de stand: 1. Tal (Rusland) 15% punt; 2. Keres (Rusland) 14 pt; 3. Petrosjan (Rusland) 11 pt en 1 afgebr. partij; 4. Smislov (Rusland) 10% pt en 1 afgebr. partij; 5. Gligoric (Zuid-Slavie) 10 pt en 1 afgebr. partij6. Fischer (Ver. Staten) 8% pt en 1 afgebr. partij; 7. Benkoe (Statenloos) 6% pt; 8. Olafsson (IJsland) 6 punten. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Mons. Aantal vogels 1268, gelost te 8.45 uur met n.o. wind. Nulpunt 193.742 km. Aankomst le duif te 11.33.49 uur. Uitslag: R. de Graaf 1; G. v. d. Ham 2; J. Jansen 3; J. v. d. Kaay 4; B. Oskam 5; A. de Graaf 6; H. Sloos 7; Chr. v. d. Pluym 8; D. v. Mosseveld 9, 38; G. v. d. Reyden 10, 34; A. Kleiweg 11; A. Cramer 12; W. Hoek 13; J. Kortekaas 14; C. Betcke 15; M. v. d. Wiel 16; J. v. d. Wiel 17; F. Hoogervorst 18; P. d'Haens 19; mevr. Drenth 20; HaakHoonaard 21, 24, 28, 33; L. Gysman 22; C. v. d. Berg 23; P. v. d. Assem 25; mej. Brederode 26, 47; J. Oude Elferink 27; H. Smit 29; A. v. d. Dop 30; J. v. d. Niet 31, 48; W. Vijl- brief 32; J. Passchier en zn. 35; A. Ruig- rok 36; J. Brantemaar 37; J. Wolters 39; S. Koster 40; C. v. Weeren 41; P. v. Wis sen 42; C. v. Cleef 43; A. Dijsselbloem 44; D. v. d. Nieuwendijk 45; H. v. d. Wal 46; P. de Vos 49; M. de Lange 50. Zeer binnenkort zal een begin worden gemaakt met de bouw van een tweede nieuwe schoolge bouw ten behoeve van de Ötto Baron van Was senaer van Catwijckschool te Katwijk aan den Rijn. Het nieuwe gebouw zal verrijzen aan de Nieuwe Duinweg, op de hoek van de in aanleg zijnde verbindingsweg met de Prinses Beatrix- laan, juist ten noorden .van het complex van de Christelijke Technische School dat aldaar in uit voering is. De Otto Baron van Wassenaer van Catwijck school heeft in de jaren na de oorlog een periode van zeer sterke groei doorgemaakt. Tot 1954 waren de leerlingen ondergebracht in het oude vierklassige schoolgebouw aan de Commandeurs laan, dat reeds dateert van 1882. Doordat kort na de oorlog het dorp werd uitgebreid met de wijk tussen de Baron van Wassenaerlaan, de Wasse naarseweg en de Commandeurslaan, werd deze school, die trouwens reeds lang niet meer aan de eisen des tijds beantwoordde, spoedig te klein en moesten noodlokalen in gebruik worden genomen in de zalen Kerklaan en Rijnstraat. Toen dan ook daarna het gemeente bestuur plannen ging voorbereiden voor de wijk „Het Molenblok" werd het drin gend noodzakelijk om aan de bouw van een nieuwe school te gaan denken. Als gevolg hiervan verrees een zes-klassig gebouw aan de Narcisstraat, dat op 1 april 1954 in gebruik werd genomen en jn 1955 uitgebreid met een gymnastiek lokaal. Inmiddels was echter het leerlin gental gegroeid tot ruim 300, zodat reeds bij de ingebruikneming bleek dat de nieuwe school te klein was, waardoor eén lokaal van de school Commandeurs laan in gebruik moest blijven. Inmiddels werd ook het dorp weer uit gebreid, thans met de wijk „De Koestal" hetgeen een nieuwe aanwas van het leerlingental ten gevolge had. Suc cessievelijk moesten alle lokalen van de oude school weer worden bezet, terwijl enige klassen moesten worden onderge bracht in noodlokalen in de zaal Kerk laan en de Nieuwe Duinwegkapel. Het aantal leerlingen bedraagt thans onge veer 430. Urgent Het schoolbestuur, dat deze ontwikke ling uiteraard op de voet volgde, acht te dan ook reeds bij de ingebruikstel ling van de school Narcisstraat de tijd gekomen om verdere uitbreidingsplan nen voor te bereiden en in de herfst van het jaar 1955 werd dan ook by de gemeenteraad een verzoek ingediend om medewerking voor de stichting van TeRRElN CWR.TECUN. SLMOOL IM &&M&OUW STANDPLAATS V PÊRSVECTierTEKENINft Een situatieschets van de nieuwe school. Duidelijk is te ziendat de school in de toekomst aanzienlijk kan worden uitgebreid. een nieuwe zevenklassige school, waar voor men een plaats in de wyk „De Koestal" het meest geschikt achtte. De raad besloot in zijn vergadering van 29 december 1955 de gevraagde me dewerking te verlenen. Een urgentiever klaring voor de bouw, die echter slechts zes lokalen omvatte, werd in februari 1956 door de inspecteur van het lager onderwijs verstrekt. Op dat ogenblik was het echter de be stedingsbeperking die roet in het eten gooide. Het duurde dan ook tot 6 februari 1959 alvorens rijksgoedkeuring werd ver leend. Ondertussen werd echter niet stil ge zeten. Het architectenbureau E. Reitsma en R. R. Reitsma werd opdracht gege ven voor het ontwerpen van de nieuwe school. Het gemeentebestuur achtte ech ter een capaciteit van zes lokalen te gering en verzocht het schoolbestuur het plan zodanig te doen opstellen dat het Nieuwe Russische ambassadeur Naar de Russische ambassade mede deelt zal de nieuwe ambassadeur van de Sovjet-Unie, de heer P. K. Ponomaren- ko, op 15 oktober in Nederland aanko men. gebouw op eenvoudige en weinig kost bare wijze zou zijn uit te breiden tot een twaalf-klassige school met hal en gymnastieklokaal. Moederplan Aan dit verzoek werd voldaan en het ontwerp, dat thans tot uitvoering zal worden gebracht, kan worden beschouwd als een z.g. moederplan, omvattende zes lokalen met dienstruimten, onderge bracht in 1% vleugel. Het totale plan zal t.z.t. 3 vleugels tellen met 12 lokalen en een gymnastieklokaal, gegroepeerd om een centrale hal. De grond werd door de gemeente aan het schoolbestuur verkocht bij raads besluit van 19 februari 1959 en beslaat een oppervlakte van 7000 m2, ruim vol doende voor de uitvoering van het totale plan, dat geheel in laagbouw wordt uit gevoerd. De aanbesteding werd gehouden op 27 augustus j.l. en dezer dagen werd het werk in twee kavels gegund aan de laagste inschrijvers, t.w. de bouw aan de fa. L. de Best en Zonen te Katwijk aan Zee voor f 166.150,en het glas- en schilderwerk aan de heer H. Slappendel te Den Haag voor f 12.000, Toekomst Nu men dan zover gekomen is dat met de uitvoering van het moederplan een aanvang kan worden gemaakt, zal het schoolbestuur niet kunnen volstaan met lijdelijk te blijven toezien. Verwacht wordt namely k dat ook dit gebouw reeds bij de ingebruikneming, die in de loop van het volgend jaar zal moeten plaats vinden, te klein zal zijn om alle leer lingen te kunnen bevatten. Met alle macht wordt er daarom naar gestreefd om reeds voor de voltooiing goedkeuring te krijgen voor de uitvoering van het totale plan, zodat het werk zonder on derbreking kan worden voortgezet. Mocht dit gelukken dan zal, als het werk voltooid is, het dorp verrykt zyn met een mooie schoolgebouw, dat sa men met het nieuwe complex van de Christeiyke Technische School te Kat wijk, een zeer fraai punt zal gaan vor men in de wijk „De Koestal". Banden IndonesiëRusland President Soekarno heeft gisteren een Russische parlementaire delegatie ont vangen, die onder leiding van de heer M. Ukhitdinov, voorzitter van de com missie voor buitenlandse zaken van de Opperste Sovjet, op het ogenblik een rondreis door Indonesië maakt. Soekar- FÏFTY If PIFTY de moderne Amerikaan die u van ff twee kanten, laat genieten; Van de prijs f|J en van de m kwaliteit 20 STUKS Eerste lustrum „Leven begint bij 40" In het Miner va paviljoen te Amster dam heeft de stichting „Het leven begint bij 40" gistermiddag haar eerste lustrum gevierd. De Amsterdamse politiekapel bracht het bestuur van de jubilerende stichting een serenade.. De voorzitter, de heer M. Reckman, vertelde niet zonder trots, dat de onge subsidieerde stichting in de vyf jaar van haar bestaan bijna 18.000 40-plussers, die werkeloos waren, aan nieuwe posities heeft geholpen. Dit resultaat werd be reikt dankzij de grote medewerking van het bedrijfsleven en dankzij honderden leden van de Stichting uit het hele land, die volkomen belangeloos week-in, week uit, allerlei werkzaamheden hebben ver richt. Het gevolg is geweest, dat thans in navolging van het Nederlandse voor beeld soortgelijke stichtingen in de meeste landen van West-Europa zijn opgericht. Vrijdagavond a.s. zal het 5-jarig be staan in het Minervapaviljoen met een feestavond worden gevierd. Willem van Otterloo wordt „skipper" Willem van Otterloo is door de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij N.V. benoemd tot lid van de „World society of skippers of the flying Dutchman", een genootschap, waarvan Prins Bern- hard skipper no. 1 is, en waarvan een aantal autoriteiten van de gehele wereld lid zijn op grond van hun verdiensten in enigerlei vorm voor de burgerlucht vaart. Het hoofd van de public relations dienst van de KLM, de heer R. J. Vogels, zal na de repetitie van het Residentie orkest op zaterdagochtend 17 oktober de onderscheiding aan Willem van Otterloo uitreiken. no herhaalde tegenover hem zijn uitno- iging aan premier Kroesjtsjef en de vice-premier Aanstas Mikoyan om een bezoek te brengen aan Indonesië. Vervolg geruchtmakende zaak in Utrecht (Speciale berichtgeving) De centrale raad van beroep te Utrecht behandelde vandaag een door de adjunct-groepscommandant van de Rykspolitie te Roelofarendsveen ingediend verzoek om herziening van de uitspraak van de raad waarbij hy werd overge plaatst naar Amsterdam. Door de korpsleiding van de Rykspolitie werd hij in mei 1957 teruggesteld tot de rang van wachtmeester eersteklas, omdat hy zich aan ernstig plichtsverzuim zou hebben schuldig gemaakt, ten eerste door het aanvaarden van attenties van Oranjecomité te Roelofarendsveen en zijn gedrag tijdens het ambtsjubileum van wylen opperwachtmeester Tintel aldaar. Verder zou hy als groepscommandant te Alkemade in uniform gekleed in een zijspan van een dienstmotor meermalen een vrouw hebben laten meerijden om haar in de gelegenheid te stellen een familiebezoek af te leggen. Na behandeling door een ambtenaren gerecht in Den Haag volgde bovenge noemde terugstelling, waarvan de gewe zen adjudant-groepscommandant bij de Centrale Raad in hoger beroep ging. Die achtte de opgelegde straf te zwaar, waar na hij door de korpsleiding werd over geplaatst naar Amsterdam en later naar Almelo. Mr. van Gelder, voerde als grond van deze herziening aan, dat eerder afge legde getuigenverklaringen nadien voor een groot deel zijn herroepen of anders zyn gaan luiden. Zoals bijvoorbeeld die van een hotelhouder uit Roelofarends veen en van een wachtmeester der Rijks politie aldaar. Wel ongepast De inhoud hiervan doet ernstig twijfe len aan de juistheid van de eerder afge legde verklaringen en mr. Van Gelder verzocht deze getuigen nu onder ede te horen. Overste mr. J. P. van der Steur van de algemene inspectie korps Rijks politie te Den Haag vroeg zich af welke waarde nu nog aan de overige getuigen van de politieman moeten worden toege kend. De betrouwbaarheid daarvan moet ernstig in twijfel worden getrokken en er blijkt ook nergens uit dat hy zich niet ongepast zou hebben gedragen. Naar de mening van overste Van der Steur zijn de door klager aangevoerde gronden dan ook niet in staat het verzoek tot herziening van een uitspraak te vragen, waarover de Centrale Raad over drie weken uitspraak zal doen. Overdracht Commando Smaldeel V Met ingang van gisteren heeft de Commandeur H. A. W. Goossens, voor malig Commandant Zeemacht in de Ned. Antillen, het bevel over smaldeel V overgenomen van de kapitein ter zee H. M. L. F. E. van Oostrom Soede, die thans geplaatst is by het ministerie van Defensie (Marine) ter beschikking van de Chef Marinestaf. De commando-overdracht geschiedde tijdens een „alle hens voor de boeg" aan boord van Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7