SIMCA PHILIPS RADIO - T.V. L. M. YAH CLEEF Banken voor 30 mille opgelicht? GEBR. VAN ULDEN Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 14 OKTOBER 1959 Schepen zouden slechts droomschepen zijn Een 58-jarige gedetineerde Amsterdammer heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam gistermiddag jaar gevan genisstraf plus voorwaardelijke ter beschikkingstelling wegens oplich ting tegen zich horen eisen. De officier achtte bewezen, dat deze man de Nationale Handelsbank N.V. voor f 20.000.— en de Nederlandse Handel Mij. voor f 10.000.— had opgelicht. Oude papieren Verdachte zelf had voor de politie een bekentenis afgelegd, doch kwam daarop gisteren ter zitting terug. „Ik bezit die schepen wel degelijk", hield hy vol, maar de officier beschouwde de vaartuigen als „droomschepen", in de letterlijke betekenis van het woord. Het was op grond van oude papieren over deze schepen, waarover de ver dachte beschikte, dat hij de f. 30.000 van de banken als lening mocht op nemen. Kennelijk had de verdachte, vooral in de oorlog, betere tijden gekend. Bij de politie verklaarde hij, dat hy in sep tember 1958 geheel aan de grond zat en van Sociale Zaken voor zijn vrouw en hemzelf f.33 per week ontving, waar van hij niet rond kon komen. Toen kwam het plan by hem op by banken geld te lenen. In de Nationale Handels bank zocht hij de directeur op, mr. Arn. J. D'Ailly, ex-burgemeester van Amsterdam „die my nog uit de West kende". Mr. D'Ailly stuurde hem naar een andere directeur, de heer H. H. Wiebost „ik heb voor de oorlog schepen geëxploiteerd", vertelde de verdachte deze directeur, „en vier zyn er nu in Oost - Duitsland teruggevonden. Twee Vervolg van pag. 1 Verbond voor Veilig Verkeer Minister Korthals: „Een goede weg" Tydens het gisteren gehouden jaar diner van het Verbond voor Veilig Ver keer is het woord gevoerd door de mi nister van Verkeer en Waterstaat de heer H. A. Korthals. Deze zeide dat hij als een van de voornaamste taken van zyn ambtsperiode ziet het veiliger ma ken van het verkeer. Zoveel als in zijn vermogen ligt, aldus zeide minister Korthals, zal hy streven naar verbete ring en uitbreiding van het wegennet. „Een goede weg" - aldus de minister - "is een onmisbare voorwaarde voor vei lig verkeer. Hy zeide diep bewogen te zijn door de boodschappen van Prinses Wilhelmina en Koningin Juliana. De minister her innerde daarby aan de boodschap van Prinses Wilhelmina in 1956 en aan haar mededelingen aan het Verbond in 1958. De vraag hoe stil te staan by de slacht offers van het verkeer - aldus de mi nister - raakt ons allen. Wij zullen ern stige aandacht aan het voorstel van Prinses Wilhelmina moeten geven en ik zal daarvoor nader contact met het Verbond voor Veilig Verkeer opnemen", aldus minister Korthals. Vorstelijke boodschap voor veilig verkeer Dag van rouw en bezinning De voorzitter van het Verhoud voor Veilig Verkeer, jhr. T. H. Roëll, heeft aan de vooravond van het congres te Nijmegen van dit Verbond mededeling ge daan van vorstelijke boodschap pen over veilig verkeer en het instellen van een veiligverkeers- dag. Prinses Wilhelmina heeft hem een brief geschreven waar zij het volgende zegt: „Overtuigd, dat Uwe vergadering en ik diep geschokt zijn door en meeleven met het lijden en leed van de duizenden en duizenden, die tengevolge van de roekeloosheid in het verkeer hun leven lieten, van hunne nabestaanden en zij, die levenslang geheel of gedeel telijk lichamelijk ongelukkig toerden, wil ik de aandacht van Uwe vergadering vragen voor de overweging van een jaarlijks aan te wijzen dag van rouw en bezinning teneinde hen allen te gedenken". (w.g. Prinses Wilhelmina) Aansluitend op deze brief, al dus deelde jhr. Roëll mede, zond Koningin Juliana van Paleis Soestdijk het volgende tele gram: „Gaarne wil ik het voorstel ondersteunen door mijn moeder bij Uw Verbond ingediend. Voortdurend ondergaan wij deze ramp die in ons land jaar lijks een zo ontstellend aantal veel doden en gewonden vergt. Erger nog is, dat wij aanhou dend aan dat gevaar blijven bloot gesteld. Het ergste even wel is, dat wij bij deze langzaam werkende ramp niet die ontzet ting ervaren, die wij bij een plotseling gebeuren gevoelen, zoals bij de watersnood in 1953. Die dreef ons tot daden en staat voor immer gebrand in ons ge heugen. Bij deze aldoor en voortgaande vernieling van le ven en levensgeluk past ons, dunkt ook mij, niet alleen het nemen van alle mogelijke maat regelen ter beveiliging van het verkeer, maar ook het gemeen schappelijk herdenken met met warmte en met eerbied van hen, die tengevolge van het ver keer heengingen of die daar door een groot leed kregen te dragen. Dit zijn wijdunkt mij, verplicht aan hen en aan ons zelf. Juliana". ga ik er verkopen en twee andere ver huren. De transacties wil ik via uw bank laten lopen. Voor de revisie heb ik f. 10.000 nodig. Die kan ik u dan snel terugbetalen". Gezien de papieren, die hy toonde, werd hem 10 mille ter be schikking gesteld, waarvoor hy een promesse tekende. Twee maanden later kwam hy terug en nam nog eens 10 mille op met het verhaal, dat hy alle vier schepen in middels voor een kwart miljoen had verkocht. De eerste afbetaling zou in december komen. De kosten waren ech ter hoger dan verwacht. By dit gesprek toonde hy de directeur een brief van een notaris waarin inderdaad als waar de van de vier schepen een kwart mil joen gulden stond vermeld. Hy had deze brief echter zelf door een notaris laten opmaken. „Geen verschill" Ter zitting bekende hy gisteren, dat hij helemaal geen schip had ver kocht. „De Russen wilden ze hem niet vrygeven", zei hy. Begin van dit jaar werd hy gearresteerd, doch al spoedig weer vrijgelaten om te be wijzen, dat hy geen oplichter was. Daarin slaagde hij echter niet. Eerder leverde hy het bewys van het omgekeerde, want in jui j.l. nam hy weer f.10.000 op, ditmaal bij dc Ne derlandse Handel Mij. waar hij ver telde „chef van de BPM in Suriname te zyn geweest. In werkelijkheid was hy op Curasao chef van de worstma kerij van een dochtermaatschappij van de BPM. Het verschil tussen die twee functies zag hy ook ter zitting nog niet in. Ook by deze bank volgde het verhaal van de schepen en nog een aantal Rijn aken en de als getuige gehoorde pro curatiehouder zei ter zitting: „Hy maakte op my de indruk vermogend te zyn. Dat zei hy ook. Hij liet me foto's uit Suriname zien en papieren van de schepen". „Onzin", riep verdachte uit, „Edel achtbare, u gelooft toch niet, dat ik alleen op myn goede gezicht zo maar 30 mille van banken krijg? Ik heb niet willen oplichten. Ik bezit die schepen en ik had hoop, dat ik al het geld zou kunen terugbetalen". Maar met die laatste 10 mille was hij niet eens meer naar Duitsland gegaan, maar naar België. Bij Roozendaal werd hij aan de grens gearresteerd. Volgens de officier was verdachte weer op weg naar de roulettetafel in Ostende, waar hij een deel van de eerste 20 mille ook al had verspeeld. „Deze man gelooft een groot deel van zyn eigen leugens", zei hij. „Hij verdoezelt de realiteit en wordt door de psychiater dan ook verminderd toerekenbaar geacht". Aangezien hy de verdachte, die al 5 maal eerder is veroordeeld, een gevaar voor de maat schappij achtte, voegde hij aan zyn eis van 1H jaar voorwaardelijke ter beschikkingstelling met een proeftyd van 3 jaar toe. De raadsman betwijfelde of de opzet tot oplichting wel bewezen was. Welis waar had verdachte allerlei listige kunstgrepen toegepast, weliswaar had hij verhalen opgedist, waarvan niets klopte, maar volgens pleiter was ver dachte zich daarvan niet eens bewust, geloofde er zelf in en had dus geen opzet tot misleiding. Uitspraak 27 oktober a.s. Beroep Starliftzaak door Hoge Raad verworpen (Van onze Haagse redactie) De Hoge Raad te Den Haag heeft het cassatieberoep van een 58-jarige Am sterdammer. die door het Haagse ge rechtshof tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens uitlokking van valsheid in geschrifte, verworpen. Hij is de grootste aandeelhouder van de N.V. Starlift en de N.V. Hydraulic Holland te Voorburg. De moord om 15.000 mark Vermoorde dievegge gisteren opgegraven Tweede verdachte moet nog altijd in leven zijn (Van onze correspondent in Bonn) Zestig meter naast de grote Autobahn door het Roergebied nabij de stad Opladen vond de politie gisteren het lijk van de zes tienjarige Margarethe Rührig, die begin oktober met een bedrag van 14.500 mark uit een plaatsje nabij Keulen was verdwenen. De politie heeft twee dagen gespeurd en ge graven met enige honderden man schappen. Het staat zo goed als vast, dat de moordenaar van het meisje, de 25-jarige radiohandelaar Monshausen is, die na een bezoek aan Nederland (onder meer aan Zandvoort) het afgelopen week einde te Emmerik zelfmoord pleegde. Monshausen zou kort voor hy stierf aan de gevolgen van een schot, in de D-trein AmsterdamRome, aangegeven hebben waar het meisje begraven was. Hij had voorts in aantekeningen mee gedeeld, dat het lyk vlak bij een par keerplaats langs de Autobahn moest liggen! Die aantekeningen vond de po litie in Monshausens auto, welke naby Mannheim was geparkeerd. Met deze auto is Monshausen eerst van Keulen, waar het meisje woonde, naar het zui den gereden. In Mannheim zou hy de trein naar Nederland hebben genomen. In de auto vond de politie bloedvlekken, die van Margarethe Rührig afkomstig moeten zyn. De man die alles weet Door deze wending in het onderzoek meent de Westduitse politie thans dat Monshausen alleen of tezamen met de nog altijd onvindbare 40-jarige verte genwoordiger Flecken het meisje heeft vermoord om zich meester te maken van het bedrag, waarmee Margarethe in opdracht van haar chef naar de spaar bank had moeten gaan. Vast staat dat Monshausen, Flecken en het meisje zich alle drie van een deel van het gestolen geld nieuw in de kleren hebben gesto ken. Het meisje, zo bleek gisteren bij de opgraving van het lyk, dat anderhalve meter diep begraven was, is met enige pistoolschoten gedood. Op Monshausen vond de politie zaterdag j.l. te Emmerik een pistool met vele patronen van het zelfde kaliber als waarmee Margarethe vermoord is. Inmiddels staat vast, dat de tweede verdachte, Flecken, van wie men aan- vankelyk dacht, dat hij door Monshau sen was vermoord, nog altijd in leven is. Eerst meende de Westduitse politie dat hy in de richting Oldenburg was ge vlucht om te trachten via Noord-Neder- met verwarming f 7450. Hoge Rijndijk 90 - Tel. 23041 Vervolg van pag. 1 Adenauer over Bonn's verschil met Londen De Bondskanselier ging vrymoedig in op de verschillen, die er tussen Bonn en Londen bestaan. Hy noemde er twee: ten eerste, die betreffende de gemeen- schappeiyke markt en de vryhandels zone. Volgens de Bondskanselier is de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) voor de daarin verbonden zes landen allereerst een politieke, pas daarna een economische zaak. Vla de EEG wenst men te komen tot een politieke integratie, welke Europa im muun zal maken voor de druk van het Oosten. Engeland evenwel, zei de kan selier. ziet de EEG allereerst als een economische gemeenschap. Wy zyn be reid Engeland economisch zoveel moge- lyk tegemoet te komen, zonder onze politieke doeleinden uit het oog te ver liezen. aldus Adenauer. Op deze basis hoopt hij tot een akkoord met de Brit ten te komen. Het tweede Westduitse meningsver schil betreft het plan-Rapacki, tot instel ling van een atoomvrye zone in midden- Europa; West-Duitsland zal zich, volgens de kanselier, nooit aan een controle op bewapeningsgebied onderwerpen, die alleen dit land en/of een zeer beperkt aantal andere staten aangaat. Een ontwapening en controle daarop, afzon- derlyk gemaakt voor de Bondsrepubliek, zal zyns inziens het einde van de NAVO betekenen, zoals ook de NAVO-opperbe- velhebber Norstad hem heeft verzekerd. Over Kroesjtsjefs reis door de Ver enigde Staten zei de Bondskanselier, dat hy de indruk heeft, dat het de zaak van de vrede heeft gediend. Kroesjtsjefs bezoek aan Amerika heeft zyns inziens zelfs een dergelyk resultaat gehad als hyzelf van tevoren niet heeft kunnen geloven! Een zekere kritiek klonk ten slotte in zijn woorden over de Ameri kaanse politiek na de dood van Dulles. In de zaak zelf is die politiek niet ge wijzigd. maar toch zeker in de methode, zoals zyns inziens blijkt uit Kroesjtsjefs bezoek aan de Verenigde Staten. Men kan thans volgens Adenauer onmogelijk zeggen, of die methode-verandering een gunstige of een ongunstige uitwerking zal hebben. land naar het westen van ons land te komen. Later ontdekte men dat Flecken met een gehuurde Volkswagen maan dagmorgen nabij Frankfort is gesigna leerd. Men gelooft spoedig in staat te zyn de man, die waarschijnlijk het ge hele raadsel van de moord op het meisje en de zelfmoord van Monshausen uit de doeken kan doen, te pakken te krygen. Advertentie Nee joh! ik moet eerst nog even naar 't postkantoor, om te sparen HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK l^-^l ...U tnoet en tittA BINNENLAND De vice-voorzitter van de Raad van State. prof. dr. L. J. M. Beel. en zijn echt genote hebben gisteravond in hotel De Wittebrug te Den Haag een ontvangst ge geven. Onder de zeer talrijke aanwezigen werden opgemerkt vertegenwoordigers van het Hof, het vrijwel voltallige diplo matieke corps, de voorzitter van de bei de Kamers van de Staten-Generaal, vele ministers en staatssecretarissen, de gevol machtigd ministers van de Ned. Antillen en Suriname en leden van de Raad van State en andere hoge colleges van staat. Gistermiddag is de 13-jarige Jozef Scherbeijn uit IJzendyke, leerling van een technische school, met zijn fiets on der de aanhangwagen van een tractor ge komen. Hij kreeg een der achterwielen van de zwaar beladen wagen over zich heen en overleed kort na het ongeluk aan ernstige inwendige kneuzingen. - De minister van Landbouw en Visse rij. heeft mede namens de minister van Economische Zaken in antwoord op hem schrifteiyk gestelde vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer F. den Hartog (WD) de opvatting van vertegenwoordi gers van deze ministeries onderschreven dat de huidige marktsituatie geen aan leiding geeft tot tydelijke onderbreking van ae Invoer van slachtvee uit Dene marken. De algemeen voorzitter van de Ver eniging Nederland-Oostenrijk. Jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijck. heeft een cheque van 10.636 shilling overhandigd aan de Oostenrijkse ambassadeur, dr. Georg Afuhs, als bijdrage tot leniging van de nood van de slachtoffers van de wa tersnoodramp ln Oostenrijk ln augustus van dit Jaar. Dit bedrag ls spontaan bij eengebracht door verscheidene Nederlan ders. De Stichting Hongaarse Federatie in Nederland zal dit Jaar in twee plaatsen ln ons land de Hongaarse opstand her denken. Op 25 oktober zal te 's-Graven- hage een herdenking gehouden worden en op 1 november een in Amsterdam. Te Delft ls in haar woning aan het Heerenpad de 59-jarlge mej. H. C. Hoog land door gasverstlkklng om het leven gekomen. Men trof de alleenwonende vrouw op de vloer in de hulskamer aan. In een aangrenzende keuken stond een kraan van een gaskomfoor open. Een ont boden arts kon slechts de dood constate- r6— De Vereniging ..De Nederlandse Bloe misterij" zal morgen in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht een buitengewone algemene vergadering houden. Deze vergadering ls gewijd aan het vraagstuk van de uitbreiding van het teeltrecht. Op 30 oktober a.s. zal in het Con certgebouw te Amsterdam de Modinette Nederland 1959 worden aangewezen. 15 „kampioen-modinettes". winnaressen van gouden en zilveren modinette-rlngen, zul len dan met elkaar in het strijdperk tre den. Mies Bouwman zal de quiz-finale leiden. In Rotterdam is vandaag onder gro te belangstelling de Ibero-Amerikadag ge houden. BUITENLAND Een dertigtal industriëlen uit Eura- tom-landen komt 18 dezer in Canada aan, waar zij het voornaamste centrum voor kernenergie te Chalk River en andere in dustriële centra zullen bezoeken. Het be zoek wordt gebracht op uitnodiging van de Canadese regering en het vindt plaats in het kader van de tussen Euratom en Canada gesloten overeenkomst. De Euro pese en Canadese Industriëlen zullen van deze gelegenheid gebruik maken om na te gaan in hoeverre er een vruchtbare samenwerking tussen de industrieën van Canada en die van de zes EEG-landen tot stand kan worden gebracht. Dr. René de Nebesky-Wojkowitz. de Oostenrijkse ontdekkingsreiziger, die des tijds als eerste Europeaan de Himalaja- rijken Bhoetan. Sikkim en Nepal betre den z"u hebben, is dezer dagen te Wenen over' ?n. aldus ls van de zijde van de vereniging Nederland-Oostenrijk verno men. Op zondag 25 oktober worden ln Zwitserland verkiezingen gehouden voor de „Nationab-att". een der twee Kamers van het parlement. De .Nationalratt" wordt rechtstreeks door de stemgerech tigden gekozen op basis van één afge vaardigde per 24 000 inwoners. De andere Kamer van het parlement, de ..Stiinde- ratt" bestaat uit 44 vertegenwoordigers van de 22 kantons. De Venezolaanse regering heeft tot de bevolking een oproep gericht om op haar hoede te zijn voor mogelijke staats grepen. gericht tegen de regering Betan- court. Zij liet deze oproep uitgaan, nadat maandagavond de belangrijkste medewer ker van de verjaagde dictator Perez Ji menez uit een gevangenis was ontvlucht. Dit was d» ex-generaal Nestor Prato, mi nister van Onderwijs tijdens het regime van Jimenez die een geslaagde ultbraak- poging deed uit de moderne gevangenis te Maracalbo. President Elsenhower wordt van daag 69 Jaar. Hij brengt zijn verjaardag deels te Abilene, de stad waar hij zijn jeugd heeft doorgebracht en deels te Washington door. Acht mannen, op 3 oktober ter dood veroordeeld wegens medeplichtigheid aan de aanslag op president Bourguiba, zijn gisteren ln Tunis door ophanging terecht gesteld. Een student uit Zuidwest-Afrika heeft gisteren een beroep op de VN ge daan om zijn volk ln zyn „bezittingen, vrijheid en menselijke waardigheid" te herstellen. De student. Hans Beukes, die heimelijk Zuidwest-Afrika verliet, toen de Zuldafnkaanse regering zijn paspoort had ingetrokken, sprak voor de beheer- schapscommissie van de Algemene Ver gadering. De vroegere Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken. Óscar Helmer, heeft gisteren ln Genève de Nansen-me- daille voor het Jaar 1959 ontvangen we gens verdienstelijk werk voor de vluch telingen. Op 13 december zullen er verkiezin gen worden gehouden voor een president en een vice-president van de nieuwe Cy prische republiek. De eerste zal een Grlèk zijn en de twee en Turk. Een 24.000 transportarbeiders ln Belgisch Kongo, die acht dagen hebben gestaakt om kracht by te zetten aan ei sen tot loonsverhoging, ls gisteren ge ëindigd. nadat overeenstemming tussen werkgevers en werknemers was bereikt. Het betrof hier de eerste wettige staking ln Belgisch Kongo. Politie en militairen hebben ln de Perzische hoofdstad Teheran 81 personen gearresteerd, die sluikhandel ln verdo vende middelen bedreven. Er ls ln de af gelopen weken beslag gelegd op honderd kilogram opium en zes kilo heroïne. Ierland £n Malakka hebben gisteren bij de Algemene Vergadering der VN hun resolutie over Tibet ingeïliend. Hierin wordt om eerbiediging van het Tibetaanse tele mensenrechten van het Tibetaanse volk en hun culturele en godsdienstige leven gevraagd. De resolutie werd Inge diend nadat de Algemene Vergadering de vorige dag had besloten de Tibetaanse kwestie te bespreken. De bende welke in de nacht van zondag op maandag voor meer dan een kwart miljoen pona aan goud, zilver en diamanten uit vier Londense Juweliers- winkels roofde, ls volgens de politie ook in het bezit van de sleutels van twee andere Juwellerszaken. die tot dezelfde groep behoren, namelijk een ln de stad Norwich en een op het eiland Wight. Scotland Yard zond een SOS naar belde plaatsen om dag en nacht deze winkels te bewaken. Er ls een beloning van hon derdduizend gulden in uitzicht gesteld voor degene die Inlichtingen kan geven, welke zullen lelden tot de ontdekking van de ontvreemde juwelen en de arrestatie van de inbrekers. Voor het eerst in de twintigste eeuw exporteerde Engeland dit Jaar meer naar de Verenigde Staten dan het ln dat land kocht. In het eerste halfjaar verdiende Engeland een overschot ln het goederen verkeer van 154 miljoen dollar en van 34 miljoen dollar in diensten. Gedurende het volle Jaar 1958 bedroeg het dollar tekort resp. 27 en 94 miljoen. VOOB HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 1800 Leger des Hellskwartier. 18.15 Boekbe&pr. 18.30 RVU: Mogelijkhe den ep toekom^tnogelijkheden voor de hartchlrurgle, door dr. C. L. C. van Nleu- wenhulzen. Eerste lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Helnrlch Schiltzfeest. 21.00 Het gesprek van de pa tiënt met zijn dokter, caus. 21.20 Metro- pole ork. 21.55 Quebec: eindstation Euro pa klankb. 22.15 Planorecital. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 PlartennleuwB. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 VARA: 18.00 Nws. en comm. Daarna: Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19 10 Moet een Katholiek socialist wor den?. caus. 19.25 Vara-Varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dans. muz. 20.40 Dit ls Uw leven. 21.35 Gram. 21.50 Sportpraatje. 22.00 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, pol.caus. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.15 Muz.caus. 23.55— 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 17.40 Int. jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20 20 Fllmnws. 20.50 Documentair progr. 21.20 Varlété-progr. Varlété-progr. Daarna: Epiloog. VOOR DONDERDAG 15 OKTOBER Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Kind. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Erkende Fabrieksservice BOTERMARKT 25 DR. MR. W. HUGENHOLTZ ERELID WEENSE DIERENBESCHERMING Dr. mr. W. Hugenholtz, oprichter van de Wereldfederatie tot Bescherming van Dieren en voorzitter van de Ned. Ver eniging ter Bescherming van Dieren, is tot erelid van de Weense vereniging tot bescherming van dieren benoemd. WOENSDAG De Goede Herder (Oude Vest 13): Open Deurweek. Kindersamenkomst. 3 uur nam. Het Boshuis (achter Hoflaan 76): Open Deurweek. Spr. ds. A. Kramer. 8 uur nam. Logegebouw: „De Natuurvriend". Spr. W. Mauschhaupt over: „Kleurharmonle in de natuur en net aquarium". 8 uur nam. Marekerk: Open Deurweek. Spr. ds. J. Swljnenburg. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileumuitvoe ring „Ex Animo". „Die Schöpfung". 8 uur nam Voorschoten: (Cultureel Centrum) Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming. Spr. mevr. v. d. Vliet-de Vries. 8 uur nam. Wassenaar. R.-K. Verenigingsge bouw: Gespreksavond KAB. Onderwerp: „Naar een nieuwe gestalte van de zon dag". 8 uur nam. DONDERDAG Aula Uloschool Asserstraat. Open Deur week. Spr. ds. M. L. W. Schoch. 8 uur. nam. Clubhuis Westerkwartier (Ten Kate- straat)Opening bejaardensociëteit Ver. voor Maatsch. werk op Hum. grondslag. 2 uur nam. Kringlokaal Hoogl. Kerkgracht 33a: Broederschap van oud-padvinders(sters) Spr. dhr. A. Valkenburgh (met dia's) over Spanje. 8 uur nam. Levendaal 1: Comm. Huish. en Gezins voorlichting. Film over vis en visgerech ten. 8 uur nam. Spr. rust. uur nam. Staalwijk. Open Deurweek. Filmver toning „Wie ls myn naaste?". 8 uur nam. Stationsplein. Excursie. Ned. Chr. Reis- ver. naar fabriek Albert Heyn te Zaan dam. 9.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal). K. en O. R'dams Philharmonlsch Orkest o.l.v. Eduard Flipse. Pianist Shura Cherkassky. 8 uur nam. Wykgebouw 't Boshuis (Hoflaan)Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr. A. Frugte- Ouborg over „Het dove kind". 8 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10; Soefl-beweging: Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Gew. Arbeidsbureau (Doezastr. 2a) Voorlichting over emigratie naar Nleuw- Zeeland. 8 uur nam. Prytaneum: Academische Filmstudie kring. Salon „Indlën". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Huldigingsavond Jubilarissen NZHVM. 7.30 uur nam. ZATERDAG Antonius Clubhuls: Toneelgroep „Pul- chri Studio". Opv. van „Je kunt het niet kopen". 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk; Adventkerk 10-11 uur: Bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per. soneelsver. ..De Spil". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Leldse Duinwatermij ln Kat- wyk. 2.10 uur nam. St-Elisabeth-Zlekenhuis: Huldiging zr. Zephyrina. 11 uur voorm. St.-Ellsabeth-Ziekenhuis: Receptie gou. den kloosterfeest zuster Zephyrina. 3-5 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Lido-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling „De rode schoentjes". 10.30 uur voorm. MAANDAG Clubhuis Oosterkwartier (Borneo- straat)Prijsuitreiking. Fruit- en Dahlia tentoonstelling. 7.30 uur nam. Lakenhal: Contactavond Prot. Cie. voor Gerepatrleerden. 7.45 uur nam. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)K. en O.-studiecursus Existentie-filosofie. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Rotterdams Toneel „Twee op de wip". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert „Sla visch Ensemble ..Kazbek" t.b.v. vluchte lingen. 8 uur nam. DINSDAG Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. W. D. van Wijngaarden. Grieks-Egyp tische terracotta's in het R.v.O. 8 uur n.m. I Schouwburg: Abonnementsvoorstelllng i Rotterdams Toneel „Twee op de wip". 8 I uur nam. Universiteit (filmzaal): K.en O .-fllm- studiekrlng „Don Qulchot". 8 uur nam. V. d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Idem. 10.30 Morgendienst. KRO: 14.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gevar. muz. NCRV; 14.00 Gram. 14.30 Avondrust, hoorsp. 15.00 Kamerork. en solist. 15.46 Vocaal ens. 16.00 Verkenningen ln de bijbel. 16.20 Holland Festival 1959: Oude muz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Accor- deonmuz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De Groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Kamerorkest. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Zang en piano. 12.60 Uit het Be drijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs ber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Doe dit óók eens zelf, caus. 14.50 Gram. 15.00 Paul Vlaanderen en het Conrad - mysterie, hoorsp. 15.45 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Gram. 17.15 V. d. Jeugd. 17.45 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Dansmuz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kleuters 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Samson, oratorium. 22.05 Kan een mens ooit on beperkt ver ln de wereldruimte door dringen?. caus. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Journ. 22.55 Sportact. 23.05 Disco- tarla. 23.53 Beursber. v. New York. 23.55 —24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Missie ln Nood, gesprekken. 20.50 Bomen sterven staande, toneelstuk. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.65 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Gram. 17.15 Krlt. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Klankb. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.45 Ork. conc. 23.30 Vragenbeant- woord. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.40 Pianorecital. Engeland, BBC Light. Programme, 1500 Oil 247 111. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Tentoonstelllngsagenda. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws). 16.00 Lichte muz. 16.10 Races. 16.25 Lichte muz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Mlllt. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Uitsl. races en theater- en filmmuz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber. nws. en act. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengym. 21.00 Po- pul. muz. 21.30 Nws. en brlevenbeantw. 22.00 Vragenbeantw. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. - 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Gevar. muz. 16.05 Filmmuz. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 18.15 Orgelspel. 19.00 Nws. 19.20 Muz. zelfportret. 21.45 Nws. 22.10 Amus. muz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 14.05 Gram. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gr. 19.55 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.25 Gram 23.35 Gram. 23 53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Operafragm. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 14.00 Schoolra dio. 16.00 Koersen. 16.02 Franse les. 16.17 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Volkslied. 18.30 V. d. sol daten. 19.00 Nws. 19 30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 Caus 20.00 Klankb. 20.30 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Volks- muz. 22.30 Caus. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Gevar. muz. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Gram. 14.30 Gevar. muz. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 17.55 Gram. 19.30 Nws. 22.00 Journ. en nws. 22.10 Vrije tyd. 22.55 Nieuws. BIOSCOPEN Trianon: „Les Cousins" (De neven) 18 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; Zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jack the Ripper, de vrouwen moordenaar". 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Tlger Bay". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.46 7 en 9.15 uur. Casino: „Othello". 14 Jaar. Werkdagen 2.30 en 8 uur. Zaterd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 en 7.15 uur. Rex: „Gangstervljand no 1". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Touch of evil". TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Jozef Cantré (tot 9 november). .Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35 tel. 20136. Bij geen gehoor by Uw halsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar) u. a a 5 có KS - 3 f a 13 8 ïs Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfurt München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. half bew. mist zwaar bew. onbewolkt mist onbewolkt half bew. onbewolkt mist mist geh. bew. mist licht bew. onbewolkt onbewolkt mist mist half bew. mist onbewolkt mist geh. bew. mist geh. bew. zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt w.stii 15 z 3 16 w.stii 15 o 2 16 1 w.stll 20 zzo 2 16 wsrtil 20 wstll 17 zzo 2 17 n 5 9 nw 1 13 w.stll 10 w 4 12 zo 2 17 wstll 16 w.stll 18 no 4 18 w.stll 20 o 1 20 w.stll 19 n 6 21 w.stll 14 - ono 2 19 W.6tll 15 - wstll 16 w.stll 14 ozo 1 19 wstll 13 wstll 16 ono 3 23 ono 3 22 wstll 23 wstll 24 1 nno 4 26 1 0 0.1 0 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2