SIMCA Engelse hoofdstad beschikt niet over voldoende politiemacht Glanzend, gezond en goedzittend haar met haarcrème Kerkelijk Leven Met een enkel woord Agenda DINSDAG 13 OKTOBER 1959 Vervolg van pag. 1 Lange reeks diefstallen en overvallen Politie slecht betaald De vorige grootste in Londen gepleeg de roof geschiedde in mei 1953, toen in een dwarsstraat van Oxford Street 's morgens vroeg een postauto werd overvallen en postzakken met bankbil jetten voor een waarde van 238.000 pond sterling werden buitgemaakt. De daders werden nooit gevonden. In Juli 1956 werd voor 75.000 pond aan diamanten weggekaapt uit een Rolls Royce in de City. In maart van dit jaar maakte men zich in Southampton meester van 150.000 pond aan Juwelen, behorende aan Lady Docker, eveneens ontvreemd uit een auto. Bont en juwelen ter waarde van 10.000 pond werden gestolen uit de wo ning van Sir Winston Churchill In Hyde Park Gate, eveneens in maart van dit jaar .Juwelen ter waarde van 53.000 pond sterling, eigendom van de hertogin van Sutherland, werden ontvreemd uit haar huis in Guilford, in november 1950. In september 1953 werd voor 4.208 pond sterling aan contanten en 29.912 pond sterling aan juwelen gestolen uit het winkelbedrijf van Maple's in Londen. De politie staat tegenover een enorme taak omdat de bende zich heeft gecon centreerd op kleine artikelen, zoals rin gen, horloges, oorbellen en dergelijke. Grotere en meer waardevolle artikelen zouden zij hebben laten liggen. Uiterst deskundig De leiding van deze uiterst deskundige uitgevoerde overval moet hebben berust bij een figuur, die de situatie in de vier zaken niet alleen maandenlang heeft bestudeerd, maar die ook al vast de he ler zou hebben meegenomen om de prijs van de operatie van tevoren te bepalen. Hij wist beslag te leggen op de sleutel van de eerste winkel en het moet hem bekend geweest zijn dat in elke zaak de duplicaatsleutel van een van de andere zaken aanwezig was. Volgens een andere lezing echter zou de man in het bezit zijn geweest van 21 sleutels, die pasten op deuren en brand kasten van de vier zaken. Gezien de grondige nauwkeurigheid, waarmede men te werk is gegaan, ge looft de politie dat de buit het land reeds heeft verlaten. Ook is zij ervan overtuigd dat de man, die het meester- plan heeft opgesteld, zelf geen deel heeft genomen aan de overvallen, maar ge zorgd heeft voor een alibi. Men gelooft met dezelfde persoon te doen te hebben als degene, die in 1954 twee kisten met meer dan 40.000 pond sterling liet roven van een bestelauto van de KLM in Grays Inn Road. Ook de reeds genoem de overval van de postauto zou voor zijn rekening zijn gekomen. In 1948 zou de zelfde onvindbare bendeleider achter de roof hebben gezeten van 300.000 pond aan ongemunt goud en zilver, dat zich in de kluizen van de Londense lucht haven bevond. Maar toen sloeg er iemand door, zodat de buit werd gevon den en driekwart van de toenmalige bende kon worden gearresteerd. De laatste roof heeft nog eens onder streept, dat er te weinig politie op straat patrouilleert. Zolang deze oude klacht niet verholpen is, heeft het geboefte vry spel om tijn slag te slaan en dat nog wel Een derde T.H. in IJmondgebied? (Speciale berichtgeving) Naar wij vernemen zou de commissie, die kortgeleden aan de regering advies heeft uitgebracht over de meest ge wenste spreiding van het technisch hoger onderwijs, tot de conclusie zijn gekomen, dat het in de eerste plaats overweging verdient naast Delft en Eindhoven de derde technische hoge school te vestigen in het gebied van de IJmond, waar de Hoogovens te Velsen meer en meer industrie heb ben aangetrokken en de basis vormen voor een verdere industriële ontwik keling. De commissie waarvan hierboven sprake is, zou echter ook reeds haar gedachten hebben laten gaan over de plaats van de vestiging van een vierde technische hogeschool, waarvoor dan in de eerste plaats Twente in aanmer king zou kunnen komen. Indien nog dit najaar een beslissing zou zijn gevallen ten gunste van een derde technische hogeschool op Dn ener- loo zou eind september 1963 met het technisch hoger onderwijs kunnen zyn begonnen. Die mogelijkheid is nu wel uitgesloten omdat een definitieve be slissing nog wel enige tijd zal uitblijven, zo vernemen wij. De commissie schijnt te hebben over wogen, dat de meeste studenten voor een nieuwe technische hogeschool kunnen worden verwacht uit de dichtbevolkte randstad Holland, waar ook de meeste industrie is gevestigd, zodat mede ter ontlasting van Delft, behoefte bestaat aan een in het westen gevestigde tweede technische hogeschool. Minister in Rijnstreek Teneinde zich persoonlijk op de hoog te te stellen van de problemen rondom de grenswijzigingsplannen die er be staan in het hart van Zuid-Holland heeft de minister van Binnenlandse Zaken heden een bezoek gebracht aan de bij deze grenswijziging betrokken ge meenten. In Alphen aan den Rijn werd de minister omstreeks half twaalf door burgemeester Bruins Slot en de wethou- ders de heren A. J. Detter en C. M. Deerenberg ten gemeentehuize begroet. Tevoren was het college van B. en w. van Boskoop gearriveerd. In het ge meentehuis vonden daarna de bespre kingen plaats. Des middags is de minister op be zoek geweest in Woerden, waar ook het gemeentebestuur van Bodegraven de gelegenheid kreeg haar zienswijze op de plannen kenbaar te maken. Politieauto sloeg over de kop in Alphen Gistermiddag is de politieauto nabij de Rijnbrug over het Aarkanaal met grote snelheid uit de bocht van de Oranje Nassausingel gevlogen en van ae acht meter hoge dijk gekanteld. De beide politiemannen, de heren v. d. Wild en Brusse, werden uit de totaal vernielde wagen geslingerd en kwamen er wonderlijk genoeg met slechts lichte verwondingen af. De auto werd totaal vernield. Het ongeluk gebeurde doordat de mannen een bromfietser achterna re den die een verkeersovertreding had be gaan. De man heeft van het ongeluk niets gemerkt en is dan ook doorgere den. op de allerkalmste manier. Indien zo iets in het midden van Londen kan gebeu ren, dan is het met de veiligheid elders in het land nog treuriger gesteld. De tegenwoordige Londense politie macht is niet groter dan die van vijftig jaar geleden. Het is moeilijk kandidaten te krjjgen wegens de onvoldoende beta ling en de algemene voorwaarden, welke te wensen over laten. Een vijftienjarig meisje is, toen zij gisteren in een Londense straat wandel de, door drie bandieten opgepakt en in een bestelauto weggemoffeld. Zij was met 150 pond sterling van de modezaak waar zij werkt, op weg naar een bank. De mannen roofden het geld en lieten het meisje ergens buiten Londen achter. AMATO TOVERT RAI OM IN EEN SPROOKJESTUIN Wie dezer dagen het RAI-gebouw in Amsterdam betreedt moet welhaast de indruk krijgen, dat Nederland bestaat uit één grote en kleurige tuin. De Amato, die hier van vandaag tot en met vrijdag wordt gehouden, is het trotse boeket van de beste produkten, die de kwekers van bloemen en planten en de telers van aardappelen, groenten en fruit vermogen samen te stellen. De Amato (Amsterdamse markten- tentoonstelling. die thans voor de derde maal sinds 1934 wordt georganiseerd, is uitgegroeid tot een nationale manifesta tie van betekenis. De 10.000 vierkante meter grote ten toonstellingshal is omgetoverd tot een enorme sprookjestuin, een lustoord, waar het een genot is te vertoeven, en waar uit bomen, planten, bloemen, tal rijke soorten groenten en een verschei denheid aan vruchten een verrassend samenspel is gecomponeerd, waarvan men moet betreuren, dat dit alles slechts vier dagen instand kan blijven. De tentoonstelling is vanmorgen ge opend door de voorzitter van het ere- comité, de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen. Straatmaker wint f. 122.400 in toto (Van onze Haagse redactie) De 24-jarige straatmaker Dick van Toorenburg en zijn aanstaande schoon vader. de heer Gros. beiden te Amster dam, zien de toekomst zonnig in. Het is vrijwel zeker, dat dit tweetal de eerste prijs in de K.N.V.B.-toto van zondag j.l. heeft gewonnen. Het formulier, dat de winnende kolom bevatte, staat op naam van de heer Van Toorenburg, maar zijn schoonvader heeft de kruisjes gezet. „En", zegt Dick, „dus delen we die f. 122.400.samen". Helemaal zeker, dat dit bedrag in derdaad voor hen is. is het voor de beide Amsterdammers nog niet, want de aan meldingstermijn voor de deelnemers, die 13 of meer punten hebben behaald, is nog niet gesloten. Morgenochtend om 12 uur komt aan die onzekerheid een einde. Honderdduizend gulden schade door boerderijbrand (Speciale berichtgeving) Een vernietigend vuur heeft gister avond in de eerste Exloërmond in een ogenblik de grote boerderij van de heer P. Kemper in de as gelegd. Tal van land bouwgereedschappen gingen verloren, alsmede de opbrengst van 15 deimt ko ren en een grote partij hooi. Ook het woongedeelte ging totaal verloren. Van de inboedel werd niets gered. De scha de, die door verzekering wordt gedekt, wordt geschat op f 100.000, De brandweer van Tweede Exloër mond was vanmorgen nog maar nauwe lijks thuis van de blussingswerkzaam- heden van de boerderijbrand in Eerste Exloërmond, toen zij opnieuw werd ge alarmeerd, wederom in Eerste Exloër mond en wel in de boerderij van de heer L. Meinders. Ook van deze boerde rij bleef nagenoeg niets over. Ook hier bedraagt de schade ongeveer honderd duizend gulden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Stavenlsse K. Exalto te Brakel. Te Wijk bij Heusden H. N. van Hensbergen te Renkurn. Bedankt voor Houten K. van de Pol te Veenendaal. GEREF. KERKEN. Tweetal te Hulzum (Fr.) J. Brouwer te Renkum en H. K. Poelman te Arnemul- den. Bedankt voor Ridderkerk G. Heijerman te Nyverdal. Voor Vorden J. M. Nammen- sma te Roodeschool. Beroepen te Andijk N. Korenhoff te Applngedam. Te Bolsward H. J. Heynen te Oude en Nieuwe Bildtzijl. Aangenomen naar Oude Pekela J. Nleuwsma te Drachtstercompagnie. BAPTISTEN GEMEENTEN. Beroepen te Enschedé M. de Jong te Muntendam. Bedankt voor Alkmaar J. Bosma te Arn hem. Suikerbieten voor droogtegebieden Nu als gevolg van de aanhou dende droogte vele veehouderij bedrijven in grote moeilijkheden dreigen te komen door een ernstig tekort tot het volgend jaar aan ruw voeder voor hun rundveesta pel. heeft de minister van Land bouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen. opdracht gegeven op de maatregelen te beramen, die in de overleg met het Landbouwschap, maatregelen te beramen, die in ergste droogtegebieden het tekort aan ruw voeder kunnen vermin deren. In verband hiermede is besloten, naar het Ministerie van Landbouw en Visserij mededeelt, terstond in een klein aantal door de droogte ernstig getroffen distric ten over te gaan tot een proefneming op vrij grote schaal, met het verstrek ken van suikerbieten tegen redelijke prijzen aan veehouders. Slechts een zeer beperkt aantal districten kan bij deze eerste proef worden ingeschakeld, want het is voorshands onmogelijk ook in andere gebieden soortgelijke maatrege len van overheidswege te nemen. Mocht deze organisatorische en voed- seltechnische proef bij nader te blijken mate van belangstelling slagen, dan zal worden overwogen zo spoedig mogelijk ook in andere gebieden op dezelfde wijze voorzieningen in de behoefte van veevoeder te treffen. De eerste proef zal in de eerstvolgen de twee weken worden genomen met ongeveer 20 miljoen kg. Suikerbieten, die in enkele districten in Drente. Overijs sel, Oost-Noord-Brabant en Noord-Lim burg geschikbaar zullen worden gesteld. De organisatie is in handen gelegd van de directie van de voedselvoorzie ning van het ministerie van Landbouw en Visserij. In de provincies zyn de provinciale voedselcommissarissen met de uitvoering belast. Bij deze uitvoering zal nauw contact en overleg worden onderhouden met de georganiseerde landbouw, de suikerindustrie en andere betrokkenen. Naar 11V2 miljoen inwoners Het aantal huwelijken in ons land is blijkens opgave van het C.B.S. gedaald van 59.418 in de eerste 8 maanden van 1958 tot 55.923 in de eerste 8 maanden van 1959. Het aantal levendgeborenen steeg van 157.343 in de eerste 8 maan den van 1958 tot 164.981 in de overeen komstige periode van 1959 en het aantal overledenen steeg van 57.022 tot 57.824. Het aantal immigranten daalde zeer scherp, n.l. van 53.161 in de eerste acht maanden van 1958 tot 22.377 in de eerste acht maanden van 1959, terwijl het aan tal emigranten is gedaald van 37.057 tot 34.946. Op 1 september 1959 telde ons land 11.372.054 inwoners. Gat Wormerveer kost veel hoofdbrekens Vanochtend zou een hernieuwde po ging worden gedaan de identiteit vast te stellen van het „ding" dat het gat in het Wormer wetland heeft veroorzaakt. De commandant van de explosieven op ruimingsdienst school te Culemborg, ka pitein J. J. Blommaart, onder wiens lei ding dit nieuwe onderzoek wordt inge steld, zei gistermiddag tijdens een pers conferentie van mening te zijn. dat het voorwerp met een enorme snelheid in het weiland is geslagen en precies onder de invalsopening zit. De eerste opdracht is na te gaan hoe diep het ding zit. Pas daarna zal men zich erover beraden op welke wijze de graafwerkzaamheden zullen geschieden. Het onderzoek en de financiering wor den - gelijk bekend - verricht door het ministerie van Defensie, daar er reke ning mee wordt gehouden, dat in de bo dem iets verborgen zit dat van werkelijk militair belang is. Aan de verdikking van de sonde, waar mee vanochtend de werkzaamheden her vat. zouden worden, bevindt zich een elektrische microfoon die verbonden wordt aan een koptelefoon, zodat men kan horen wanneer de sonde contact maakt met metaal. Ook heeft men de beschikking over een opsporingsapparaat waarmee tot op 17 meter diepte ferrome- talen kunnen worden opgespoord. Kapitein Blommaart, die bij een voor lopig onderzoek verklaarde geen last te hebben van het water in de put, hoopte vanmiddag de diepte van het voorwerp te hebben bepaald. Twee clotleu bij auto-ongeval Op de Rijksweg nabij het dorp Affer- den is een autobestuurder uit deze plaats, die terugkeerde van de kermis te Gennep, 's avonds in botsing gekomen met een scooterrijder op het moment, dat hij linksaf de Dorpsstraat wilde inslaan. Na het ongeluk stapte de auto mobilist uit om te zien wat er gebeurd was. De wagen bleef daarbij op de weg staan. Een uit de richting Venlo komende automobilist week voor deze wagen uit en reed daarbij over de nog op de weg liggende scooter. De bestuurder raakte daarbij de macht over het stuur kwijt en schepte de 31-jarige H. Breeker uit Krefeld en de 41-jarige verpleegster Ruth Helmuth eveneens uit Krefeld, die beiden met hun auto's van de tegen overliggende richting waren gekomen en eveneens waren gestopt en uitgestapt, om zich naar de gewonde scooterrijder te begeven. De verpleegster werd op slag gedood, de heer Breeker overleed na korte tijd. Hun stoffelijke overschot ten en de ernstig gewonde scooterrijder werden naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Op 't klankspoor. 18.20 Pol. caus. 18.30 Brabants halfuur. 18.55 Wij ln deze tijd, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Harp- recital. 21.00 Kamermuz. 21.25 In het be- ln schiep God hemel en aarde. caus. -1.45 Gram. 21.55 Orgelconc. 22.25 Boek van de dag. 22.30 Nws. 22.40 Dr. Zjlvago, hoorsp. (deel 3). 23.35 Gram. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.25 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.40 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda- actie. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Zang en plano. 22.30 Nws. 22.40 Pianospel 23.00 Bevolkingsgroei, caus. 23.10 Jazz- 3. 23.53 Beursber. te New York. 23.55 TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Zang. 20.25 Progr. over Buiten-Mongollë. 20.45 t.v.-fllm. 21.00—22.30 Speelfilm Zaterdag en zondag geen voetbal in afd. Leiden Het bestuur van de afdeling Leiden van de K.N.V.B. heeft besloten het voetbalprogramina voor zaterdag en zondag a.s., geheel te doen vervallen, zulks in verband met droogte en de daardoor ontstane slechte toestand van de velden. Advertentie Advertentie I t/m zaterdag kunt U profiteren van I een weergaloze prijsstunt in de al- I lerleukste, oersterke Melton broe- I ken, met nylon versterkt J Originele n-broeken voor jongens en meisjes, in moder ne Italiaanse streep- en ruitdessins. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk.Goudseiingel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 BINNENLAND De miniatuurstad Madurodam te Den Haag is gisteren gesloten. In het af gelopen seizoen hebben 756.271 personen Madurodam bezocht. De door de Provinciale Staten van Zuid-Holland ingestelde gezondheidsraad, waarop thans de Koninklijke goedkeuring is verkregen zal op 4 november as. 's avonds te half acht. in het gebouw van de provinciale griffie aan het Korte Voor hout te Den Haag worden geïnstalleerd. Op 22 oktober zullen Ged. Staten ln In tieme kring afscheid nemen van de pro vinciale commissie voor de Volksgezond heid. De daarvoor in de plaats komende gezondheidsraad zal begin november met zijn werkzaamheden beginnen. Op de internationale tentoonstelling van bijbellllustraties te Edinburgh zijn de beide hoofdprijzen aan Nederlandse kunstenaars ten deel gevallen nl. de eer ste prfjs aan Rla Exel ('s-Gravenhage) en de tweede prijs aan prof. Willem van den Berg (Amsterdam). Op 27 en 28 oktober a.s zal de mi nister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A. Korthals, een bezoek brengen aan Friesland. De minister heeft het plan zich tijdens dit bezoek o.m. te oriënteren omtrent de plannen tot Indijking en In poldering van de Lauwerszee. Evenals het vorige kabinet dit deed, zal ook de huidige ministerraad aan de Technische Hogeschool een werkbezoek brengen. Dit zal geschieden op maandag 26 oktober as. op uitnodiging van het College van Curatoren en de Senaat. Het doel van dit bezoek is de ministers een indruk te geven van de veelzijdige pro blemen, waarvoor de TH zich ln het hui dige stadium van haar ontwikkeling ge steld ziet. "I De republiek El Salvador heeft met Ingang van 15 september 1959 de vislum- pllcht afgeschaft voor Nederlanders met een geldig paspoort die ten hoogste 90 dagen ln de Republiek Salvador vertoe ven. Engelands nieuwste vliegtuig voor passagiers- en vrachtvervoer, de Arm strong Whitworth Argosy, zal deze week naar ons land komen voor het geven van demonstraties. Het vliegtuig wordt vrij dag a s. op de luchthaven Rotterdam ver. wacht. De Stichting Sigarettenindustrie heeft een adres gericht aan de leden der Tweede Kamer, waarin wordt gepleit voor het opheffen van de omzetbelasting-ver hoging per 31 december van dit Jaar. Het adres houdt verband met het bij de Ka mer ingediende wetsvoorstel tot verlen ging van de zogenaamde tlldelljke belas tingmaatregelen. waaronder de handha ving van de verhoogde belasting op si garetten op het niveau van 69%. De 40-Jarige expediteur P. W. Kloos terboer uit Stedum (Gr.) ls gistermiddag ln de Fries-Groningse suikerfabriek te Groningen bekneld geraakt tussen een aanhangwagen en een buldozer. De man werd dodelijk gewond. Op de werf Cockerill-Ougree te Ho boken. Antwerpen ls gisteren de kiel ge legd voor een 45 000 tons tanker van de tot de Caltex-gToep behorende Neder- landsche Pacific tankvaartmaatschappij. Het schip zal het grootste worden dat ooit in België ls gebouwd. De turbo-tan ker zal een lengte krijgen van 735 voet. een breedte van 105 voet en een motor vermogen van 17.000 pk. BUITENLAND Een aantal Britse journalisten zal met Ingang van vandaag gedurende vijf dagen als .vluchtelingen" leven in een ..kamp" in het Londense Crystal Palace. geheel volgens de omstandigheden zoals die in werkelijke vluchtelingenkampen bestaan. Het doel ls de aandacht van de Engelsen te vestigen op het ongelukkige lot der vluchtelingen, die. als gevolg van de tweede wereldoorlog gedwongen waren hun vaderland te verlaten. Het uitgaansverbod dat onlangs na de aanslag op premier Kassem voor Bag dad en omgeving werd afgekondigd, ls uitgebreid tot geheel Irak Het geldt van 8 uur 's avonds tot 5 uur 's ochtends. De maatregel ls genomen door de militaire gouverneur, generaal-majoor Ahmed Abdl. In het vorige Jaar z(jn in Groot- Brlttannië 5970 mensen tengevolge van verkeersongevallen om het leven geko men. zo heeft het ministerie van verkeer te Londen bekendgemaakt. Ruim de helft van de slachtoffers was beneden de 15 jaar, of boven de 60; 69.166 mensen He pen ernstige verwondingen op: 42.000 on gevallen waren te wijten aan onvoorzich tigheid van de bestuurders. In vergelij king met de cijfers over 1957 nam het aantal ongelukken toe. De drankbestrijders ln Noorwegen hebben gisteren een nederlaag geleden, doordat de kiezers ln tien van twaalf „droge" steden zich uitspraken voor opheffing van het drankverbod. Zes „natte" steden besloten de bestaan de toestand te handhaven. Om de acht jaar kunnen de Noren deze kwestie aan de orde stellen waarbij vijf procent van het plaatselijke kiezerskorps een dergelij ke actie moet ondersteunen. Men spreekt van brandewUnverklezlngen". De Canadese „Vooruitstrevende ar beiderspartij" heeft op haar zevende na tionale bijeenkomst besloten haar oude naam van „Canadese communistische party' weer aan te nemen. Deze naam werd van 1922 tot 1940 gebruikt. In laatst genoemd Jaar werd zij verboden, nadat de partij zich had uitgesproken tegen Cana dese deelneming aan de tweede wereld oorlog. Het verbond werd na afloop van de Koreaanse oorlog Ingetrokken. De correspondent te New York van de ..Corrlere Delia Sera" meldt dat de VS. Medio december a.s vijftien „Juplter"- raketten ter beschikking van Italië zul len stellen, die bestemd zijn voor de eer ste rakettenlanceerbasls ln dit land. Vol gens hetzelfde blad ls ook een Ameri kaans-Turkse overeenkomst gesloten, die voorziet in levering van „Juplter"-raket- ten aan Turkije. Naar van de gezaghebbende VN-zyde te New York wordt vernomen, heeft pre mier Nkroemah van Ghana de Zuidafri- kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Eric Louw, voor een bezoek in het ko mende jaar uitgenodigd. Louw zou de In vitatie hebben aanvaard. ELYSEE 4 deuren met verwarming f 7450. GEBR. VAN ULDEN Hoge Rijndijk 90 - Tel. 23045 DINSDAG Oosterkerk: Open Deurweek. Spr. ds. G. P. Klijn. 8 uur nam. WOENSDAG Aalmarkt 4; Kenwood-demonstratie, 2 uur nam. Acad. Ziekenhuis. (Kerkzaal). Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. De Goede Herder (Oude Vest 13): Open Deurweek. Kindersamenkomst. 3 uur nam. Het Boshuis (achter Hoflaan 76): Open Deurweek. Spr. ds. A. Kramer. 8 uur nam. Logegebouw: „De Natuurvriend". Spr. W. Mauschhaupt over: „Kleurharmonie ln de natuur en net aquarium". 8 uur nam. Marekerk: Open Deurweek. Spr. ds. J. Swynenburg. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jublleumultvoe- rlng „Ex Animo". „Die Schöpfung". 8 uur nam Voorschoten: (Cultureel Centrum) Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming. Spr. mevr. v. d. Vllet-de Vries. 8 uur nam. DONDERDAG Aula Uloschool Asserstraat. Open Deur week. Spr. ds. M. L. W. Schoch. 8 uur. nam. Clubhuis Westerkwartier (Ten Kate- straat)Opening bejaardensociëteit Ver. voor Maatsch. werk op Hum. grondslag. 2 uur nam. Kringlokaal Hoogl. Kerkgracht 33a: Broederschap van oud-padvinders sters Spr. dhr. A. Valkenburgh (met dia's) over Spanje. 8 uur nam. Levendaal 1: Comm. Huish. en Gezins voorlichting. Film over vis en visgerech ten. 8 uur nam. Staalwijk Open Deurweek. Filmver toning „Wie ls myn naaste?". 8 uur nam. Stationsplein. Excursie. Ned. Chr. Reis- ver. naar fabriek Albert Heijn te Zaan dam. 9.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal). K. en O. R'dams Phllharmonlsch Orkest o.l.v. Eduard Flipse. Pianist Shura Cherkassky. 8 uur nam. Wykgebouw 't Boshuis (Hoflaan)Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr. A. Frugte- Ouborg over „Het dove kind". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweglng: Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Prytancum: Academische Filmstudie kring. Salon „Indlën". 8 uur nam. ZATERDAG Antonius Clubhuls: Toneelgroep „Pul- chri Studio". Opv. van „Je kunt het niet kopen". 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doppsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur: Bybelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Rehoboth; Open Deurweek. Kindersa menkomst. 3 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per. soneelsver. „De Spil". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Leidse Duinwatermij ln Kat wijk. 2.10 uur nam. St-Ellsabeth-Ziekenhuls: Huldiging zr. Zephyrlna. 11 uur voorm. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. I. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Lido-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling „De rode schoentjes". 10.30 uur ~>orm. MAANDAG Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)K. en O.-studiecursus Existentie-filosofie. 8 uur nam. Stadszaal grote zaalConcert „Sla visch Ensemble „Kazbek" t.b.v. vluchte lingen. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Les Cousins" (De neven) 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zon dag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jack the Ripper, de vrouwen moordenaar". 18 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: Tiger Bay". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Casino: „Othello". 14 Jaar. Werkdagen 2.30 en 8 uur. Zaterd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 en 7.15 uur. Rex: „Gangstervyand no 1". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Touch of evil". TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Jozef Cantré (tot 9 november). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend Apotheek Reyst. Steenstraat 35 tel. 20136. Bij geen gehoot bij 11 w huisarts ol specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR WOENSDAG 14 OKTOBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrcfuw. 10.15 Gr. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Alarm! ...myn aangespoeld, hoorsp. 12.10 Musette-muz. 12.30 Land. en tulnbjned. 12.33 Jeugdkoor. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, caus. 13.20 Operafragmenten. 14.00 Gram. 15.25 Ac- cordeonmuz. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 In- terscholalr Jeugdtoernool. 17.40 Beursber. 17.45 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven, caus. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: Mogehjkhe- den en toekomstmogelykheden voor de hart chirurgie, door dr. C. L. C. van Nleu- wenhulzen. Eerste lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Heinrich Schützfeest. 21.00 Het gesprek van de pa tiënt met zijn dokter, caus. 21.20 Metro- pole ork. 21.55 Quebec: eindstation Euro pa, klankb. 22.15 Pianorecital. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Plaitennleuws. 23.5524 00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. plat teland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. en ten toonstellingsagenda. 13.20 Hammond orgelspel. 13.45 Radioportret. 14.00 Jeugd- conc. 14.45 Volksliedjes en dansen. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 Koorzang. 17.15 Gram. 17.30 Hammondorgelspel. 17.50 Regerlngs- uitz.: Rijksdelen overzee: Jeugduitz. De brievenbus gaQt open. Corresp.club o l.v. Regina Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. Daarna: Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Moet een Katholiek socialist wor den?, caus. 19.25 Vara-Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dans. muz. 20.40 Dit ls Uw leven. 21.35 Gram. 21.50 Sportpraatje. 22.00 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, pol .caus. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.15 Muz.caus. 23.55 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) 1. Wolfgang Amadeus Mozart. 1. Diver timento in bes gr.t. KV 137. Andante. Allegro dl molto. Allegro assal. Kamer orkest van München olv. Christoph Stepp. 2. Concert voor hobo en orkest ln c gr. t. KV 314a. Allegro aperto. Adagio non trop- Eo. Rondo: Allegretto. Frantisek Hantaik. obo. Tsjechisch Phllharmonlsch Orkest olv. Milan Munclinger. n. Joseph Haydn. 1. Concert voor fluit en orkest in d gr. t. Allegro moderato. Andante. Allegro molto. Kurt Redel, fluit. Kamerorkest van München olv. Hans Stadlmalr. 2. Symphonle nr. 100 in g gr. t. (Militaire Symphonle). Adagio Al legro. Allegretto. Menuetto: Moderato. Fi nale: Presto .Symphonle Orkest van Bam berg olv. Ferdinand Leltner. III. Richard Strauss. 1. Burlesque ln d kl. t. voor plano en orkest. Margrit We ber. plano. Symphonle Orkest van de Ber- ïynse Radio olv. Ferenc Fricsay. 2. Till Eulensplegels lustige Strelche. Sympho- nlsch gedicht op. 28 .Concertgebouw Or kest olv. Eugen Jochum. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30— 17.40 Int. jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Fllmnws. 20.50 Documentair progr. 21.20 Varlóté-progr. Varlété-progr. Daarna: Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.65 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Zangrecital. 14.40 Gram. 15.00 School radio. 16.00 Hoorsp. 17.00 Koorzang. 17.45 Progr. v. oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.36 Schotse dansmuz. 20.00 Gram. 20.30 Muziekfestival v. Swansea: ork.conc. 21.25 Intermezzo. 21.30 Quiz-progr. 22.00 Nws. 22.15 Klank beeld. 23.15 Cabaretliedjes. 23.45 Caus. of voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 15.45 Races. 16.05 Verz. progr. (Om 16.30 nws.) 16.45 Dansmuz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ultsl. races en gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Nws., weerber. en act. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. muz. progr. 22.30 Nws. en verz. progr. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 Nws.) 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. - 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws'. 13.15 Gev. muz. 14.15 Dansmuz. 14.45 Dansmuz. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.50 Kamermuz. 21.45 Nws. 22.10 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc 12.57 Gram. 13.25 Gram. 19.55 Nws. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53 —24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Gevar. muz. (12.30 Weer ber.) 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Ork.conc. 16.00 Koer sen. 16 02 Engelse les. 16.17 Gevar. muz. 17 00 Nws. 17.10 Klarlnetrecltal. (17.20 Vocaal Intermezzo). 17.50 Boekbespr. 18.00 Lichte muz. 18.10 Caus. 18.30 V. d. sol daten. 19.00 Nws. 19 40 Polyfonlsche lied. 20.00 Operafragm. (20.45 Pianorecital) 21.45 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.40 Ork.conc. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Idem 14.15 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 18.30 Jazz muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Journ. en nws. 22.10 Kamermuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) ga| 3 2 g .fa-- i sS =1 i 2JS a o I b bi M d Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfurt München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon regen regen motregen geh. bew. mist geh. bew. mist regen zwaar bew. regen mist mist zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. regen onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist mist mist mist geh. bew. onbewolkt mist mist mist zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt zo 2 18 zzo 3 17 zzo 3 18 z 5 18 wstil 16 zo 2 18 wstil 16 zzo 1 18 zzo 4 18 w 4 7 -3 0.1 w.stil nno 111 nw 2 12 nnw 4 14 wstil 17 z 1 19 no 2 17 o 2 19 o 1 18 w.stil 17 n 6 21 w.stil 14 ono 2 19 zzw 2 13 ozo 2 16 wstil 16 wstil 20 ono 1 15 v.and. 17 w.stil 15 n 4 ono 6 23 no 3 21 wstil 20 nno 4 no 6 13 0 2 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2